Folders |
Mt. SAC HS Results and Team ScoresPublished by
Results courtesy of Mt. SAC Invite and RaceWire!
Mt. SAC Invitational
October 25-26, 2013
Mt. SAC - Walnut, CA
FRIDAY OCTOBER 26, 2013
Race #1 Boys Junior Varsity Division 3 10:30 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 GUS KERZIC 12 Bonita 17:02
2 PETER MEGORDEN 11 Bonita 17:08
3 ANTONIO ARCE 11 Cathedral 17:12
4 MICHAEL LASTRA 11 Cathedral 17:29
5 ROBERTO MONTANO 12 Cathedral 17:33
6 CHRIS AGUILAR 12 Cathedral 17:34
7 ANDY JENG 11 Irvine 17:37
8 QUINN STOFAN 11 University City (sd) 17:37
9 EDUARDO GONZALEZ 12 Bonita 17:38
10 NICK SANCHEZ 12 St. Francis (lc) 17:38
11 JACK GALLEGOS 10 University City (sd) 17:39
12 ANDREW VELA 10 Cathedral 17:40
13 ADRIAN PEREA 11 San Marcos (sb) 17:41
14 ALEX MUNOZ 12 Cathedral 17:46
15 MATTHEW LARSEN 11 University City (sd) 17:50
16 PHILLIP GALEANA 11 Bonita 17:50
17 KEVIN MORAN 11 Oakmont 17:53
18 DREXEL SMITH 12 Bonita 17:55
19 KYLE CHRISTE 11 University City (sd) 17:56
20 LOUIE GARCIA 12 Bishop Amat 17:58
21 MAX VALADEZ 11 Alemany 18:01
22 AARON LOVCHIK 11 Servite 18:04
23 MCALISTER METCALFE 12 San Marcos (sb) 18:07
24 ANDY RAMIREZ 11 Bellflower 18:09
25 COLT MYERS 11 El Capitan 18:11
26 ALEX AGUILAR 12 Servite 18:15
27 MATT DEVORE 12 Alemany 18:16
28 GRANT GARCIA 12 Bonita 18:17
29 RAUL CARRILLO 12 Saddleback 18:19
30 RIAD BELLILI 11 Bonita 18:19
31 JONATHAN JUNUS 11 San Jacinto 18:21
32 JESSE GIL 11 Saddleback 18:22
33 YUTA NGUYEN 11 Irvine 18:23
34 DAX JAVIER 12 Cathedral 18:27
35 MARCELO DIAZ 12 San Jacinto 18:30
36 RUAIRI ARRIETA-KENNA 12 St. Francis (lc) 18:31
37 RAMIRO TAVARES 11 Irvine 18:31
38 ARMANDO CARRILLO 11 Alemany 18:31
39 DAN ROMAN 12 San Marcos (sb) 18:32
40 ANDREW NGUYEN 12 Cathedral Catholic 18:32
41 ROBERTO JIMENEZ 12 San Jacinto 18:34
42 NICK WECKMANN 12 Bonita 18:34
43 KAELAN STRONES 12 Coconino 18:39
44 PATRICK MORAN 12 Oakmont 18:40
45 DEREK ZYLSTRA 11 San Marcos (sb) 18:41
46 TYLER SELBY 11 University City (sd) 18:42
47 MAX SINCLAIR 12 St. Francis (lc) 18:42
48 NICHOLAS WELTER 11 San Juan Hills 18:43
49 ENESTO MORALES 11 Los Amigos 18:47
50 VICTOR URIARTE 11 Pioneer (whi) 18:48
51 MICHAEL GILLETTE 11 El Capitan 18:50
52 BRANNON DEWOLF 11 Alemany 18:51
53 SPENCER KIRKHAM 12 San Juan Hills 18:55
54 AN PHAM 11 Irvine 18:55
55 LUUIS VEGA 11 Bellflower 18:55
56 VICTOR JOAQUIN 11 San Juan Hills 18:57
57 RAFAEL PIOQUINTO 11 Los Amigos 18:58
58 TRAVIS BRASHEARS 11 San Marcos (sb) 18:59
59 KEVIN VARGAS 11 Wilson (hh) 19:00
60 ANTHONY MARTINEZ 11 Saddleback 19:00
61 DONOVAN SHREVE 11 San Juan Hills 19:01
62 QUENTIN DEVINE 12 West Valley (hem) 19:02
63 JAMES STEVENS 11 El Capitan 19:03
64 ZAC CRAIN 11 Lutheran (ora) 19:05
65 ZACH HERNANDEZ 11 Irvine 19:07
66 KITT SUPPLEE 12 El Capitan 19:07
67 JUAN FIGUEROA 11 Los Amigos 19:08
68 REMI ROTH 11 St. Francis (lc) 19:08
69 JEREMY MILLER 12 San Marcos (sb) 19:10
70 KEVIN ROSKA 11 Bellflower 19:12
71 GERARDO RAMIREZ 11 North Monterey 19:17
72 CESAR ZUNO 12 Saddleback 19:19
73 SAM HARRISON 11 San Jacinto 19:21
74 KYLE BRENNEMAN 11 San Juan Hills 19:22
75 RON CHIN 11 Irvine 19:23
76 JOE REILLY 11 St. Francis (lc) 19:25
77 DEVON FERRALES 11 Pacifica (gg) 19:26
78 ANTHONY MARTINEZ 12 Los Amigos 19:26
79 JOHN TANNOUS 11 Alemany 19:27
80 GARRETT KAHRE 12 Lutheran (ora) 19:28
81 WESTLEY FAURE 11 St. Francis (lc) 19:30
82 TOMAS ESQUIVEL 12 West Valley (hem) 19:30
83 CHRISTIAN ABRANTE 11 Cathedral 19:32
84 BRAD MCCORMICK 11 Pacifica (gg) 19:32
85 JOSIAH TERRONEZ 11 High Tech High 19:33
86 SANTIAGO GONZALEZ 12 West Valley (hem) 19:35
87 ROSALIO CRUZ 11 San Bernardino 19:36
88 FRANCISCO HERNANDE 11 North Monterey 19:36
89 JOSEPH POWERS 11 Cathedral Catholic 19:38
90 NICHOLAS CALDWELL 11 San Juan Hills 19:39
91 CHARLES GIROUX 12 San Marcos (sb) 19:41
92 MARCUS JENKINS 11 West Valley (hem) 19:43
93 ANTONIO LIPPA 11 North Monterey 19:44
94 CHRIS FREEMAN 12 Oakmont 19:44
95 QUINTIN DELLA 11 High Tech High 19:47
96 VICTOR LOPEZ 11 Saddleback 19:49
97 JHOJAN LAGOS 11 Saddleback 19:50
98 NICK OLESH 11 Alemany 19:50
99 BLAKE BOOKER 11 Cathedral Catholic 19:52
100 RYAN BAST 11 El Capitan 19:52
101 DALLAS ALVEY 12 Tahquitz 19:53
102 COLE MARESCA 11 Palm Desert 19:53
103 ALEXIS PEREZ 11 Saddleback 19:56
104 RENZ LANE 11 San Juan Hills 19:57
105 LEONARDO VILCHIS-ZAR 12 St. Francis (lc) 20:03
106 SOLOMON WAND 11 Wilson (hh) 20:04
107 ROBERTO VALADEZ 12 Servite 20:04
108 DANNY JONES 11 Oakmont 20:05
109 RYAN AMELY 12 Alemany 20:06
110 GARRETT BARDEN 11 Palm Desert 20:08
111 JESUS HERNANDEZ 12 Los Amigos 20:09
112 SEAN EIGLE 11 San Juan Hills 20:09
113 DANIEL BARRIENTOS 11 Saddleback 20:10
114 ASHBY DE LA PAZ 11 Barstow 20:10
115 TIM DAVIS 12 Bonita 20:10
116 LUIS MUNOZ 11 Bonita 20:10
117 CHRISTIAN ISLAS 11 Saddleback 20:12
118 JOSH VILLANUEVA 12 Bonita 20:13
119 ANDREW CHAVEZ 11 Alemany 20:14
120 ANTHONY PIOQUINTO 11 San Jacinto 20:14
121 DANIEL YUN 11 San Juan Hills 20:14
122 DENNIS TAKESHITA 11 Wilson (hh) 20:18
123 VAN NGO 11 Irvine 20:19
124 KEVIN TOLBY 11 Pacifica (gg) 20:35
125 JORDAN GARCIA 9 Servite 20:37
126 BOBBY HERRERA 11 Pacifica (gg) 20:40
127 MARCUS GONZALEZ 12 Bishop Amat 20:45
128 KEVIN KATZMAN 11 San Juan Hills 20:46
129 VINCENT PADILLA 12 Bonita 20:49
130 JOSEPH GALLEGOS 11 Barstow 20:50
131 JONATHON PEREZ 11 Pioneer (whi) 20:53
132 JOEL RIVAS 11 North Monterey 20:53
133 TYLER HARRIS 11 San Juan Hills 20:54
134 MICHAEL CIRANNA 11 St. Francis (lc) 20:55
135 YUMA KIADA 11 Irvine 20:56
136 ANDY MATUS 12 Saddleback 21:03
137 RENE SANCHEZ 11 North Monterey 21:05
138 ANDRES FIGUEROA 11 Bellflower 21:09
139 JOSEPH ESTRADA 11 Saddleback 21:10
140 IRVIN URQUIZA 12 Saddleback 21:11
141 DAMIEN MORENO 11 San Juan Hills 21:14
142 VINCENT MORENO 11 Atascadero 21:19
143 JACOB CHVILICEK 11 Lutheran (ora) 21:28
144 NOE HERRERA 11 Saddleback 21:33
145 ALEXANDER NADDOR 9 San Juan Hills 21:38
146 JESUS MELENDRES-ZA 11 Palm Desert 21:43
147 MATT KERCHIVAL 12 Bonita 21:45
148 CLAYTON FORRY 11 Alemany 21:48
149 JESUS MAZUCA 11 Palm Desert 21:50
150 LUCAS FARRAR 9 Rio Americano 21:56
151 KHANH PHAN 11 Pacifica (gg) 21:57
152 CARLOS LINSTED 11 Tahquitz 21:59
153 JONATHAN DOWNEY 11 Cathedral Catholic 22:03
154 ADAM ROMAN 11 Alemany 22:08
155 JORGE FLORES 11 San Bernardino 22:09
156 RUDOLFO DELARA 11 West Valley (hem) 22:12
157 GRANT FUKUI 11 Wilson (hh) 22:33
158 TEMESGEN GEBREYES 11 Cathedral 22:48
159 KYLE ROCHA 12 Servite 22:55
160 JUAN RIOS 12 San Jacinto 23:03
161 JACOB JOHNSON 12 St. Francis (lc) 23:14
162 JAMES GARWOOD 11 San Juan Hills 23:14
163 SAELEC MARQUEZ 12 El Capitan 23:24
164 MATT LOFT 11 Rio Americano 23:25
165 DANIEL FEBLES 12 Wilson (hh) 23:26
166 DANIEL CLEMENTS 10 Bonita 23:32
167 JOSH MCGAUGHY 12 St. Francis (lc) 23:35
168 ERNEST ZHANG 11 Wilson (hh) 23:42
169 JONATHAN PASTELIN 11 Pacifica (gg) 23:45
170 GARRETT HUSTON 11 Barstow 23:45
171 JOHN KENNEDY 9 Servite 23:49
172 LUIS MEJIA 11 Saddleback 23:54
173 JACOB DOYLE 11 Diamond Ranch 24:08
174 JUSTIN GUEVARA 12 St. Francis (lc) 24:11
175 MAX MILLSPAUGH 11 St. Francis (lc) 24:16
176 JOSHUA SPENCER 12 San Jacinto 24:20
177 DAVID MATTESON 12 Barstow 24:28
178 RAUL DE LA TORRE 12 Saddleback 24:48
179 JACOB DENNETT 12 Oakmont 25:20
180 SAMUEL MORENO 11 San Bernardino 25:26
181 JAIME MADRIGAL 12 North Monterey 25:33
182 CARLOS VELASQUEZ 11 San Bernardino 26:21
183 IAN ROJAS 12 San Bernardino 29:18
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 CATHEDRAL 30 1:27:28 0:28 3, 4, 5, 6, 12, 14, 32
2 BONITA 46 1:27:33 0:53 1, 2, 9, 16, 18, 26, 28
3 UNIVERSITY CITY (SD) 94 1:29:44 1:05 8, 11, 15, 19, 41
4 SAN MARCOS (SB) 163 1:32:00 1:18 13, 22, 37, 40, 51, 61, 78
5 IRVINE 178 1:32:33 1:30 7, 31, 35, 48, 57, 66, 96
6 ALEMANY 197 1:33:06 1:26 20, 25, 36, 46, 70, 84, 92
7 ST. FRANCIS (LC) 213 1:33:24 1:47 10, 34, 42, 60, 67, 71, 88
8 SADDLEBACK 255 1:34:49 1:30 27, 30, 53, 63, 82, 83, 86
9 SAN JUAN HILLS 258 1:34:58 0:39 43, 47, 49, 54, 65, 77, 87
10 SAN JACINTO 258 1:35:00 1:53 29, 33, 38, 64, 94, 107, 113
11 EL CAPITAN 267 1:35:03 1:41 23, 45, 56, 58, 85, 108
12 LOS AMIGOS 315 1:36:28 1:22 44, 50, 59, 69, 93
13 SERVITE 339 1:39:55 4:51 21, 24, 90, 98, 106, 112
14 OAKMONT 342 1:41:42 7:27 17, 39, 81, 91, 114
15 WEST VALLEY (HEM) 384 1:40:02 3:10 55, 72, 74, 79, 104
16 NORTH MONTEREY 419 1:40:35 1:48 62, 76, 80, 100, 101, 116
17 PACIFICA (GG) 439 1:42:10 2:31 68, 73, 97, 99, 102, 111
18 WILSON (HH) 450 1:45:21 4:26 52, 89, 95, 105, 109, 110
19 SAN BERNARDINO 528 2:02:50 9:42 75, 103, 115, 117, 118
DNP ATASCADERO 0:21:19 1 Runner
DNP COCONINO 0:18:39 1 Runner
DNP DIAMOND RANCH 0:24:08 1 Runner
DNP RIO AMERICANO 0:45:21 2 Runners
DNP HIGH TECH HIGH 0:39:20 2 Runners
DNP PIONEER (WHI) 0:39:41 2 Runners
DNP TAHQUITZ 0:41:52 2 Runners
DNP BISHOP AMAT 0:38:43 2 Runners
DNP LUTHERAN (ORA) 1:00:01 3 Runners
DNP BELLFLOWER 1:17:25 4 Runners
DNP BARSTOW 1:29:13 4 Runners
DNP PALM DESERT 1:23:34 4 Runners
DNP CATHEDRAL CATHOLIC 1:20:05 4 Runners
Race #2 Boys Junior Varsity Division 3 10:38 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JORGE SANTOS 12 Rubidoux 17:16
2 ALBERT GONZALEZ 12 Jurupa Hills 17:23
3 ALEX SANCHEZ 11 Jurupa Hills 17:25
4 AUSTIN SMITH 12 Del Oro 17:28
5 JOSIAH MARTON 11 Yorba Linda 17:35
6 NOAH AVELINO 12 Rio Mesa 17:37
7 JERRY PEREZ 11 Jurupa Hills 17:38
8 TAYLOR VIGIL 11 Yorba Linda 17:38
9 JEFFREY TRYTTEN 12 Laguna Hills 17:41
10 JARED RUCKER 12 Yorba Linda 17:43
11 LUIS CASTILLO 12 Buena Park 17:49
12 CHRISTOPHER MAKARE 12 South Pasadena 17:59
13 ANGEL LOPEZ 11 Will C. Wood 18:04
14 JACKSON AYERS 12 Oak Park 18:06
15 RYAN HARRIS 11 Oak Park 18:06
16 DJ TORRES 11 Rio Mesa 18:06
17 DAVID FRALEY 12 Rio Mesa 18:08
18 RHYS WHITE 11 Burroughs (rid) 18:09
19 AUSTIN GOLD 12 Yorba Linda 18:10
20 DREW PAULSON 12 Palos Verdes 18:14
21 EDBIN GONZALEZ 12 Jurupa Hills 18:22
22 SAM SOLTAN 12 Rio Mesa 18:26
23 DWAYNE MOSBEY 12 Buena Park 18:26
24 JAMES WHITELEY 11 Oak Park 18:27
25 RUNE REIMERTZ 12 Oak Park 18:28
26 JACOB DIAMOND 12 Palos Verdes 18:29
27 BRENDON LAU 11 Calabasas 18:34
28 BLAKE BONECUTTER 11 Laguna Hills 18:36
29 ALEXANDER GHAVANI 11 Beverly Hills 18:37
30 BRIAN SCHWARTZ 12 Oak Park 18:38
31 EDUARDO ESPINOZA 11 Rancho Alamitos 18:39
32 ERIC SCHRECKENGAST 12 La Canada 18:40
33 RJ FAZIO 12 Palos Verdes 18:40
34 GARRETT DE BRUHL 11 Yorba Linda 18:44
35 JUAN PEREA 12 Sonora (lh) 18:45
36 ERIK RODRIGUEZ 11 Yorba Linda 18:46
37 JOSEPH BUDAI 11 Tehachapi 18:46
38 DEVIN BRUCE 12 Del Oro 18:46
39 JAMES GEBHARD 11 Oak Park 18:48
40 ETHAN ARNOLD 12 Rio Mesa 18:48
41 TRISTAN RHOAN 12 Yosemite 18:48
42 JOHNNY KHAW 11 Oak Park 18:50
43 VINCENT MEDINA 11 Rio Mesa 18:50
44 MOISES GARCIA 11 Rubidoux 18:51
45 KENNY JEFFRIS 12 Yosemite 18:51
46 CHRISTIAN BOTZ-ZAPP 12 Palos Verdes 18:52
47 JOE SHANAHAN 11 Del Oro 18:55
48 THOMAS STORETUEDT 11 Oak Park 18:56
49 JUSTIN SMITH 11 Will C. Wood 18:57
50 RYAN SHIRI 11 Beverly Hills 18:59
51 JUSTIN ESPINOZA 11 Sonora (lh) 18:59
52 CALEB ROSENFELD 11 Calabasas 18:59
53 CONNOR EVANS 12 Rim Of The World 19:02
54 BEN WILLIAMS 12 Yosemite 19:07
55 OLIVER CURLEY 11 Yosemite 19:08
56 ALFRED DAHER 11 Yorba Linda 19:11
57 ANDRES SALCEDO 11 Rancho Alamitos 19:11
58 ANGEL GUTIERREZ 12 Pasadena 19:12
59 MATT WILLIAMS 11 Oak Park 19:14
60 TAHJ SPIGNER 11 Laguna Hills 19:15
61 ZACH MCLAUGHLIN 12 Del Oro 19:16
62 CHRIS SANCHEZ 11 Rancho Alamitos 19:18
63 KYLE SANDELL 12 Laguna Hills 19:21
64 DANIEL ARMENTO 12 Gahr 19:21
65 SELVAM SENDHIL 11 Beverly Hills 19:23
66 SAM WILLIAMS 11 Yosemite 19:25
67 ALEX BARRY 11 Calabasas 19:26
68 ADAM SCOTT 12 Yosemite 19:29
69 BRIAN MARTINEZ 11 Buena Park 19:31
70 KEVYN LEON 11 Pacific 19:33
71 ROSS EDWARDS 11 Calabasas 19:34
72 TARON SICKLER 11 Will C. Wood 19:42
73 JOSEPH FLORES 12 Rubidoux 19:43
74 ADRIAN GONZALEZ 12 Ocean View 19:45
75 CHRIS CORTEZ 11 Pacific 19:45
76 HAYDEN UPTON 11 Laguna Hills 19:46
77 RONALDO MACIAS 11 Pacific 19:46
78 KYLE VONG 11 Temple City 19:46
79 BRYAN SANTACRUZ 12 Oak Park 19:51
80 GRANT THOMPSON 11 Laguna Hills 19:51
81 NIKOLAS WALTER 11 Palos Verdes 19:52
82 TAL RODED 11 Oak Park 19:54
83 RYAN KOBAYASHI 12 Palos Verdes 19:55
84 AIDEN GILLAM 11 Tehachapi 19:55
85 JORDAN ROSE 12 Yosemite 19:58
86 MITCHELL MARQUEZ 11 Tehachapi 19:59
87 CURTIS ALEXANDER 11 Del Oro 20:00
88 MICHAEL PALACIOS 11 Pacific 20:01
89 EUGENE OLIVAR 11 Gahr 20:01
90 ROBERTO HUERTERO 12 Rubidoux 20:01
91 JORDAN EPSTEIN 12 Oak Park 20:02
92 COOPER PENALOSA 11 Yorba Linda 20:03
93 JASON MOORE 11 Del Oro 20:03
94 GABE FAJL 11 Oak Park 20:03
95 RYAN BOWAN 11 Del Oro 20:05
96 CHASE LASSOS 11 Yosemite 20:13
97 HARRY CHOW 11 Temple City 20:17
98 GENARO GONZALEZ 12 Ocean View 20:19
99 KYLE KINGSLAND 11 Yosemite 20:25
100 EVAN BURKHARDT 11 Burroughs (rid) 20:25
101 ALEXANDER APPELROU 12 Oak Park 20:27
102 HENRY GUAN 11 Temple City 20:29
103 JUSTIN OSTREM 11 Tehachapi 20:30
104 JONATHAN CONNELLY 11 La Canada 20:31
105 JAMES STUDEBAKER 12 Laguna Hills 20:31
106 NIKOL SHRESTHA 11 Gahr 20:31
107 JAMES TANOUS 11 Palos Verdes 20:31
108 TIM DU 11 Temple City 20:31
109 STEVEN ANKER 11 Gahr 20:32
110 ETHAN NGUYEN 11 Buena Park 20:33
111 ALEX MELLO 12 Yosemite 20:33
112 MATEOS JABBAZ-MOUA 11 Calabasas 20:33
113 ANTHONY RODRIGUEZ 11 Pacific 20:33
114 MICHAEL GLIDEWELL 12 La Canada 20:36
115 BENJAMIN TOO 11 Oak Park 20:37
116 GUSTAVO SEGUNDO 11 Pacific 20:38
117 YASH VAIDYA 11 Gahr 20:38
118 JESUS COBOS 11 Pacific 20:38
119 ANDREW WEST 12 La Canada 20:39
120 ROBINSON HESS 11 Del Oro 20:41
121 JORDAN RAYFIELD 11 Calabasas 20:42
122 DANIEL GREEN 11 Tehachapi 20:42
123 JUSTICE IVERSON-SEEM 11 Yucca Valley 20:43
124 GRIFFIN GILMORE 12 Oak Park 20:45
125 EZEQUIEL CLEMENTE 11 Gahr 20:49
126 JUSTIN BOUCHAN 11 Rancho Alamitos 20:50
127 DAVID HERMOSILLO 11 Palos Verdes 20:51
128 MATTHEW ABITAN 11 Jurupa Hills 20:53
129 MATT SPRINGER 11 Yosemite 20:55
130 TREVOR MARTIN 11 Rancho Alamitos 20:58
131 NATHAN MABIN 12 Gahr 20:59
132 ZUBIN VERMA 11 Oak Park 21:05
133 RYAN YU 11 Tehachapi 21:05
134 GREG ROYSE 11 Yosemite 21:07
135 COREY SMITHSON 12 Rim Of The World 21:08
136 JORGE SANCHEZ 12 Jurupa Hills 21:08
137 SAM TROWER 11 Oak Park 21:09
138 LIAM PARSONS-MEYER 11 Palos Verdes 21:11
139 DENNIS CLARK 10 Pasadena 21:12
140 ALEX BULLARD 12 Tehachapi 21:14
141 JAVIER ALVAREZ 12 Jurupa Hills 21:17
142 SERGIO LOPEZ 12 Pasadena 21:23
143 ADAM PRICE 12 Rim Of The World 21:35
144 SAGE SMITH 12 Yucca Valley 21:35
145 ROBERT VASQUEZ 12 Pasadena 21:38
146 SPENCER LIU 11 Temple City 21:39
147 MARTIN CARBAJAL 12 Jurupa Hills 21:41
148 AARON FLORES 11 Buena Park 21:49
149 AMIR GOLSHANI 11 Calabasas 21:58
150 CLARK GRISSOM 12 Rim Of The World 21:59
151 MICHAEL REYES 11 Buena Park 22:02
152 MANUEL ORTIZ 11 Buena Park 22:09
153 GIANMARCO DENIS 12 Beverly Hills 22:20
154 ANDREW BARTELS 12 Tehachapi 22:22
155 CHASE AGUILERA 12 Rim Of The World 22:33
156 MICHAEL CHENG 12 Temple City 22:53
157 AUSTIN AMABISCO 11 Del Oro 23:02
158 GABRIEL ANG 11 Pasadena 23:05
159 TIMOTHY MILLES 11 Oak Park 23:07
160 DEREK MC GREW 12 Rim Of The World 23:08
161 TIM CHULYAK 12 Tehachapi 23:09
162 PRINCE GILL 12 Tehachapi 23:11
163 PAUL BLANCO 11 La Canada 23:12
164 ALDEN ROBISON 12 Pasadena 23:12
165 VINCENT SACHARSKE 11 Laguna Hills 23:14
166 JASON AU 12 Temple City 23:23
167 HARMON RAI 11 Palos Verdes 23:24
168 RAMON MAGALLON 11 Rancho Alamitos 23:41
169 NUNES RIGO 12 Hanford West 24:03
170 HUY LY 11 Temple City 24:16
171 BAILEY BECHTEL 12 Will C. Wood 24:19
172 BRIAN WINSLOW 11 Burroughs (rid) 24:23
173 JUSTIN DRAPER 12 Will C. Wood 24:58
174 HANK LIU 11 Temple City 25:12
175 BRIAN HUYNH 11 Laguna Hills 25:18
176 AARON BOUDAIE 11 Beverly Hills 26:21
177 BRIAN KNIGHT 12 Will C. Wood 26:49
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 JURUPA HILLS 39 1:28:51 0:59 1, 2, 6, 11, 19, 102, 107
2 YORBA LINDA 69 1:29:50 1:09 4, 7, 9, 17, 32, 33, 51
3 RIO MESA 93 1:31:05 1:11 5, 15, 16, 20, 37, 40
4 OAK PARK 100 1:31:45 0:32 13, 14, 22, 23, 28, 36, 39
5 DEL ORO 181 1:33:23 1:48 3, 35, 43, 45, 55, 77, 80
6 PALOS VERDES 187 1:34:07 1:38 18, 24, 31, 42, 72, 73, 87
7 LAGUNA HILLS 213 1:34:39 2:05 8, 26, 54, 57, 68, 71, 85
8 YOSEMITE 238 1:35:19 0:37 38, 41, 49, 50, 60, 62, 75
9 CALABASAS 289 1:37:06 1:59 25, 47, 61, 65, 91, 98, 115
10 BUENA PARK 298 1:38:08 4:00 10, 21, 63, 90, 114, 117, 118
11 RANCHO ALAMITOS 341 1:38:56 2:19 29, 52, 56, 101, 103, 127
12 TEHACHAPI 366 1:39:52 1:56 34, 74, 76, 83, 99, 105, 109
13 PACIFIC 370 1:39:38 1:00 64, 67, 69, 78, 92, 94, 96
14 WILL C. WOOD 379 1:46:00 6:54 12, 44, 66, 128, 129, 131
15 BEVERLY HILLS 381 1:45:40 7:44 27, 46, 59, 119, 130
16 GAHR 407 1:41:03 1:17 58, 79, 86, 89, 95, 100, 104
17 LA CANADA 428 1:43:38 4:32 30, 84, 93, 97, 124
18 TEMPLE CITY 434 1:42:42 1:53 70, 81, 82, 88, 113, 121, 126
19 RIM OF THE WORLD 501 1:46:17 3:31 48, 106, 111, 116, 120, 123
20 PASADENA 505 1:46:30 3:53 53, 108, 110, 112, 122, 125
DNP HANFORD WEST 0:24:03
DNP SOUTH PASADENA 0:17:59 1 Runner
DNP YUCCA VALLEY 0:42:18 2 Runners
DNP OCEAN VIEW 0:40:04 2 Runners
DNP SONORA (LH) 0:37:44 2 Runners
DNP BURROUGHS (RID) 1:02:57 3 Runners
DNP RUBIDOUX 1:15:51 4 Runners
Race #3 Girls Junior Varsity Division 3 10:45 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 HANNAH SCHAFF 12 Laguna Hills 21:07
2 LEXIS SEILER 11 El Dorado (pla) 21:17
3 AILEENA MORENO 12 Bonita 21:30
4 ANA TAPIA 12 Yorba Linda 21:44
5 ELYSIA ARROYO 11 El Dorado (pla) 21:48
6 PRISCILLA GUERRERO 11 St. Lucy's 21:51
7 SOPHIE BLAIR 11 San Juan Hills 21:53
8 JASMYN HARLAN 11 Palos Verdes 21:57
9 KIANA VAN ZANTEN 11 San Juan Hills 22:00
10 JESSICA SIERRA 11 San Jacinto 22:05
11 JACQUELINE ANGEL 11 San Jacinto 22:09
12 ALLISON MOODY 12 Palos Verdes 22:10
13 JACLYN LEDUC 11 Del Oro 22:10
14 CATHY CHWEH 11 Laguna Hills 22:13
15 RYEN MIRANDA 12 St. Lucy's 22:21
16 ELISA MORTON 12 El Dorado (pla) 22:22
17 BERLYN BENAVIDES 12 Bonita 22:24
18 ABIGAIL SHULMAN 11 South Pasadena 22:25
19 MCKENNA BURNS 11 San Juan Hills 22:30
20 SARAH CHAVEZ 12 El Dorado (pla) 22:35
21 KRISTEN HERRERO 12 Pacifica (gg) 22:42
22 GABI FOYLE 11 Cathedral Catholic 22:46
23 ANGELINA ORTIZ 11 Oak Park 22:52
24 MEGAN LANE 12 Lutheran (ora) 22:55
25 KATHY LUI 12 South Pasadena 22:55
26 CLAIRE CHAPPELL 11 Del Oro 22:57
27 CASSIE HENDRICKS 11 Yucca Valley 22:59
28 PAIGE MUELLER 12 Palos Verdes 23:00
29 LIBBY RUNTI 12 Del Oro 23:03
30 REMENY WHITE 12 South Pasadena 23:05
31 ASHLYNN BRAITHWAITE 12 Yorba Linda 23:05
32 SAYDI TAPIA 11 Wilson (hh) 23:07
33 SOPHIA HERRERA 11 St. Joseph (lak) 23:07
34 ANYSSA RODARTE 12 Bishop Amat 23:08
35 JESSICA CHUNG 11 South Pasadena 23:11
36 SOPHIE WEST 12 Rio Mesa 23:11
37 JOANNA PARRA 11 San Jacinto 23:14
38 HANNAH CHUNG 12 Bonita 23:15
39 NATALYA GAGE 12 Coconino 23:26
40 SAMANTHA ALONSO 12 St. Joseph (lak) 23:27
41 DAELYN GRISWOLD 11 Irvine 23:28
42 ELLIE RUNTE 11 Del Oro 23:31
43 CHRISTINA GABBARD 11 Yucca Valley 23:32
44 DAPHNE LE 11 Oakmont 23:36
45 ELICIA MONTES 11 Rubidoux 23:38
46 ALYSSA MOHAMADZADE 10 South Pasadena 23:39
47 LIVETTE VASQUEZ 11 Alemany 23:39
48 NATALIE MILLER 12 Lutheran (ora) 23:41
49 KYRSTEN APPLEBEE 11 San Juan Hills 23:42
50 AMBER SMITH 12 Rio Mesa 23:54
51 VIENNA BENEVIDAS 12 Bonita 23:56
52 VANESSA GOMEZ 11 St. Joseph (lak) 23:57
53 MIA LIU 11 Oakmont 23:59
54 MIRIAM CISNEROS 12 Rio Mesa 24:04
55 MONIQUE MAGDELANO 12 Jurupa Hills 24:07
56 MICHELLE HERNANDEZ 12 Bonita 24:07
57 STEPHANIE ARREDOND 11 Bonita 24:07
58 BRITTANY HERNDON 12 Bonita 24:09
59 CHERYL PENG 11 Wilson (hh) 24:11
60 KELCEY IKERD 12 St. Lucy's 24:13
61 KYLIE RIORDA 11 Chaminade 24:17
62 MADDIE FRANK 11 Del Oro 24:23
63 BRISIA GUTIERREZ 11 Wilson (hh) 24:25
64 KAYLA SEYEDJAFARI 11 San Juan Hills 24:27
65 JAZMIN PUSHKAR 11 Yucca Valley 24:31
66 HEATHER PAPE 11 Cathedral Catholic 24:32
67 JACKIE ZHAO 9 Irvine 24:33
68 BRITANIE IRAHETA 11 Jurupa Hills 24:34
69 KERSTIN BLUM 12 Rio Americano 24:34
70 BELLA LIZARDE 11 St. Joseph (lak) 24:34
71 ASHLEY MUNOZ 12 Rio Mesa 24:35
72 MARILEE SANTANA 11 Pacific 24:39
73 KENDRA REYNOLDS 12 Irvine 24:42
74 BLYTHE NISHI 11 Rio Americano 24:42
75 ALEXA CANCHOLA 12 Bonita 24:43
76 KAYLEIGH CASTILLO 12 Yorba Linda 24:44
77 DAYSI GARCIA 12 Alemany 24:45
78 CRYSTAL MARQUEZ 10 Irvine 24:46
79 KAYE LAO 11 Cabrillo (lom) 24:51
80 JOY KOO 9 Irvine 24:56
81 ERIN STEFANO 11 Corona Del Mar 24:58
82 SABRINA VASQUEZ 11 St. Joseph (lak) 24:58
83 GENESIA PEINDER 11 Buena Park 25:01
84 JESSICA SEIER 11 Tehachapi 25:01
85 ANISSA TEJEDA 12 Pacifica (gg) 25:01
86 FRANCHELLI PADILLA 11 Rubidoux 25:02
87 TATYANA MONAREZ- JO 11 Laguna Hills 25:04
88 MALLORY SUMMERS 11 Coconino 25:05
89 APRIL ESQUEDA 12 Bonita 25:09
90 MEGAN GOLBA 11 Cathedral Catholic 25:11
91 MIA RUSSELL 11 Buena Park 25:15
92 EMILY FLINK 12 Yorba Linda 25:17
93 MICHELLE NORES 11 Alemany 25:19
94 SAMANTHA VILLAGRAN 12 Rubidoux 25:20
95 CYNTHIA MAZUN 12 San Bernardino 25:20
96 BAILEY MCKENNA 11 Rio Mesa 25:23
97 JULIA ANDREWS 12 Rio Americano 25:27
98 MACARENA BLANDO 12 La Canada 25:28
99 TYLER SMITH 11 Oak Park 25:31
100 KATELYN SUDERMAN 11 Yosemite 25:32
101 DANA FINNEY 11 Rio Americano 25:32
102 JACKLYN ROJO 11 Palm Desert 25:32
103 LUCINE LORESTO 12 Tahquitz 25:36
104 DENISHA FULLWOOD 12 North Monterey 25:38
105 AMERICA ESTRADA 12 San Jacinto 25:43
106 LIZETTE CALDERON 11 Saddleback 25:44
107 JENNIFER PEREZ 11 Saddleback 25:47
108 MARILYN ESPINOSA 12 Wilson (hh) 25:48
109 JULIE MC COOL 11 Tehachapi 25:49
110 MONICA RIVERA 12 Saddleback 25:50
111 MICHELLE SAAVEDRA 12 St. Joseph (lak) 25:50
112 VANESSA NAVARRO 11 Tehachapi 25:53
113 ALONI MOTUFAU 11 Pacific 25:56
114 ZIYU CHEN 11 Wilson (hh) 25:56
115 LYSSANDRA HUERTERO 11 Rubidoux 25:57
116 JACKIE RIVAS 11 Jurupa Hills 25:57
117 MICHAELA AGUIRRE 12 Tahquitz 25:59
118 YVONNE CORTEZ 11 Jurupa Hills 26:02
119 JESSICA LOPEZ 11 Alemany 26:08
120 SARINA FLORES 12 Alemany 26:08
121 TERESA RIVERA 11 Buena Park 26:10
122 NICOLE VAN 12 Temple City 26:11
123 BRENDA VERDUZCO 11 St. Joseph (lak) 26:14
124 DANIKA CHRISTENSEN 11 La Canada 26:15
125 NALLELY CHAIREZ 11 Rim Of The World 26:16
126 KIMBERLY GUTIERREZ 12 Rubidoux 26:18
127 DENISE MORENO 11 San Jacinto 26:19
128 NANCY MILLAN 11 Laguna Hills 26:28
129 ELENA ADAME 12 Jurupa Hills 26:31
130 JULLIETTE STOLTZ 11 Rio Americano 26:35
131 THERESA MAROCCO 11 El Capitan 26:37
132 JACQUELINE CONTRER 11 San Bernardino 26:40
133 ELIANA SCHULNER 11 Oak Park 26:41
134 PRISCILLA CORTEZ 11 Buena Park 26:43
135 JANETT LOPEZ 12 Bellflower 26:44
136 ALIANNA DECASTRO 11 Oak Park 26:48
137 BRITTANY ANDRADE 12 Bonita 26:56
138 KARUNA RAI 11 Laguna Hills 26:57
139 CAMRYN WEISENBERGE 11 Rio Mesa 26:58
140 KARINA DAVIS 12 Tahquitz 26:59
141 CHRISTINA MEDINA 11 Alemany 27:02
142 ANGIE DO 11 San Juan Hills 27:03
143 SONIA MARTINEZ 12 Pacific 27:04
144 ALEXIS ZARATE 12 West Valley (hem) 27:07
145 ELIZABETH PALMA 11 Pacific 27:11
146 GWENDOLYN GILES 12 Rio Americano 27:11
147 ANDREA NATIVIDAD 11 West Valley (hem) 27:12
148 EMMY DO 11 San Juan Hills 27:14
149 VALERIA FRANCO 11 Buena Park 27:17
150 DESTENY GONZALEZ 11 Buena Park 27:17
151 LIZSANDRA VERGARA 11 North Monterey 27:19
152 NICOLE MICHAELS 11 Oakmont 27:26
153 CHLOE WIDDOWSON 12 San Juan Hills 27:27
154 ALEX LOPEZ 12 Oak Park 27:27
155 ALYSSA CLARK 11 Hoover (gle) 27:32
156 EUNICE KAHNG 12 Pacifica (gg) 27:40
157 CELINA FERNANDEZ 11 Buena Park 27:41
158 KAYLEE CROWTHER 12 Rubidoux 27:43
159 BROOKE TEBBE 12 Pacifica (gg) 27:44
160 GLADYS MENDOZA 11 Buena Park 27:53
161 TIFFANY GARCIA 12 Pacific 27:57
162 VANIA HERNANDEZ 11 Buena Park 28:00
163 EMILY VALDEZ 11 Buena Park 28:01
164 JIA HUI HUANG 12 Temple City 28:01
165 MARJAN SALAMATI-POU 12 Corona Del Mar 28:07
166 VICTORIA VASQUEZ 11 North Monterey 28:08
167 EVELYN LOMELI 11 San Dimas 28:12
168 MONSSERRAT RIVERA 11 Cabrillo (lom) 28:18
169 JENNIFER MAYEMURA 12 Oak Park 28:27
170 RUBY TORRES 12 San Bernardino 28:30
171 JOCELYN MACIAS 11 Saddleback 28:30
172 ANGELICA AVILA 11 Laguna Hills 28:37
173 MARIA S PORRAS 11 North Monterey 28:39
174 DAHLIA NERI 11 Bellflower 28:41
175 HOLLY LEWIN 11 El Capitan 28:49
176 ANDI WHITCOMB 12 Yosemite 28:54
177 KARINA REGALADO 11 North Monterey 28:55
178 CRISTINA JIMINEZ 11 St. Joseph (lak) 28:56
179 ARIANA AGUILERA 12 Oakmont 29:08
180 CELESTE VILLARREAL 10 Bellflower 29:11
181 MAYRA CAZAREZ 12 North Monterey 29:13
182 CYNTHIA AVILA CERNA 11 Yorba Linda 29:26
183 CELINE WONG 12 Temple City 29:33
184 DENISE GARCIA 11 North Monterey 29:46
185 MONSERRAT GUTIERRE 11 San Bernardino 29:48
186 RONNI ALBRIGHT 11 San Juan Hills 29:50
187 KARIME ORTIZ 12 Buena Park 30:02
188 JESSICA VOGEL 12 El Camino (sac) 30:05
189 VALERIE CAMARENA 12 San Bernardino 30:08
190 MICHELLE LEDESMA 11 Bellflower 30:13
191 AMY BOWLES 12 Oakmont 30:14
192 LUZ HERNANDEZ 11 North Monterey 30:41
193 TERESA GONZALEZ 11 Buena Park 30:59
194 ROSELYN MAGANA 11 Pacific 31:24
195 STACEY HANNA 12 Laguna Hills 31:27
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 SOUTH PASADENA 93 1:55:15 1:14 11, 14, 17, 21, 30
2 SAN JUAN HILLS 98 1:54:32 2:34 4, 5, 12, 32, 45, 96, 100
3 DEL ORO 109 1:56:04 2:13 8, 15, 16, 27, 43
4 BONITA 109 1:55:12 2:37 2, 10, 24, 34, 39, 40, 41
5 ST. JOSEPH (LAK) 187 2:00:03 1:51 20, 25, 35, 49, 58, 74, 83
6 SAN JACINTO 193 1:59:30 4:14 6, 7, 23, 72, 85
7 RIO MESA 209 2:01:07 2:12 22, 33, 37, 50, 67, 94
8 IRVINE 237 2:02:25 1:28 26, 46, 52, 56, 57
9 LAGUNA HILLS 250 2:01:49 5:50 1, 9, 61, 86, 93, 112, 123
10 WILSON (HH) 254 2:03:27 2:49 19, 42, 44, 73, 76
11 YORBA LINDA 255 2:04:16 7:42 3, 18, 54, 63, 117
12 ALEMANY 311 2:05:59 2:29 31, 55, 64, 80, 81, 95
13 RUBIDOUX 315 2:06:15 2:40 29, 60, 65, 77, 84, 107
14 RIO AMERICANO 327 2:06:50 2:01 48, 53, 68, 70, 88, 99
15 JURUPA HILLS 329 2:07:11 2:24 38, 47, 78, 79, 87
16 OAK PARK 369 2:09:19 4:35 13, 69, 90, 92, 105, 110
17 BUENA PARK 395 2:10:26 2:16 59, 62, 82, 91, 101, 102, 106
18 OAKMONT 404 2:14:23 6:38 28, 36, 104, 115, 121
19 PACIFIC 429 2:12:47 3:18 51, 75, 97, 98, 108, 122
20 SAN BERNARDINO 505 2:20:26 4:48 66, 89, 111, 119, 120
21 NORTH MONTEREY 510 2:18:39 3:17 71, 103, 109, 113, 114, 116, 118
DNP HOOVER (GLE) 0:27:32 1 Runner
DNP BISHOP AMAT 0:23:08 1 Runner
DNP PALM DESERT 0:25:32 1 Runner
DNP SAN DIMAS 0:28:12 1 Runner
DNP CHAMINADE 0:24:17 1 Runner
DNP EL CAMINO (SAC) 0:30:05 1 Runner
DNP RIM OF THE WORLD 0:26:16 1 Runner
DNP YOSEMITE 0:54:26 2 Runners
DNP WEST VALLEY (HEM) 0:54:19 2 Runners
DNP CABRILLO (LOM) 0:53:09 2 Runners
DNP COCONINO 0:48:31 2 Runners
DNP CORONA DEL MAR 0:53:05 2 Runners
DNP EL CAPITAN 0:55:26 2 Runners
DNP LA CANADA 0:51:43 2 Runners
DNP LUTHERAN (ORA) 0:46:36 2 Runners
DNP TEHACHAPI 1:16:43 3 Runners
DNP TEMPLE CITY 1:23:45 3 Runners
DNP TAHQUITZ 1:18:34 3 Runners
DNP ST. LUCY'S 1:08:25 3 Runners
DNP CATHEDRAL CATHOLIC 1:12:29 3 Runners
DNP YUCCA VALLEY 1:11:02 3 Runners
DNP PALOS VERDES 1:07:07 3 Runners
DNP PACIFICA (GG) 1:43:07 4 Runners
DNP SADDLEBACK 1:45:51 4 Runners
DNP BELLFLOWER 1:54:49 4 Runners
DNP EL DORADO (PLA) 1:28:02 4 Runners
Race #4 Boys Freshman Division 3 11:05 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JOAQUIN RODRIQUEZ 9 El Dorado (pla) 17:13
2 JUAN MARTINEZ 9 Hueneme 17:26
3 TRAD BERTI 9 Paso Robles 17:30
4 EDGAR MARTINEZ 9 Paso Robles 17:30
5 DIEGO MARES 9 El Capitan 17:38
6 SPENCER LEVIN 9 Calabasas 17:40
7 JESUS CUENCA 9 Bellflower 17:44
8 JOVAN CAHUANTZI 9 Bellflower 17:45
9 ABRAHAM FLORES 9 Rosemead 17:56
10 ORLANDO PULIDO 9 Garey 17:57
11 NOAH LEE 9 Beverly Hills 17:57
12 BRANDON PAPIN 9 Yorba Linda 17:58
13 BRIAN LEE 9 Yorba Linda 17:59
14 WESLEY POULSON 9 Tehachapi 18:04
15 LUIS LINARES 9 Rosemead 18:06
16 JOHNATHON MELENDEZ 9 Paso Robles 18:11
17 HAYDN DIAZ 9 Barstow 18:11
18 LUCAS CIACHURSKI 9 Corona Del Mar 18:12
19 RYAN RAMOS 9 Santa Margarita 18:20
20 MATTHEW GONZALEZ 9 Santa Margarita 18:20
21 NOAH HENNIG 9 Bonita 18:21
22 ANDREW OSTROM 9 Burroughs (rid) 18:22
23 GARY THU 9 Rosemead 18:26
24 ERIK SALDANA 9 Yorba Linda 18:26
25 ANTHONY HERNANDEZ 9 El Dorado (pla) 18:27
26 TYLER ABO 9 Bonita 18:28
27 DOMINIC RAZO 9 Bishop Amat 18:33
28 SERGIO RODRIGUEZ 9 Century 18:36
29 JORGE GARCIA 9 Garey 18:38
30 CAMERON SMITH 9 El Dorado (pla) 18:38
31 TIMOTHY HU 10 Rosemead 18:40
32 DAMIEN NAVARRO 9 Paso Robles 18:42
33 CALEB WASHBURN 9 Burroughs (rid) 18:43
34 EVAN ALIRE 9 Yorba Linda 18:43
35 JOEL CHAVEZ 9 Garey 18:45
36 JONATHAN COHEN 9 Beverly Hills 18:47
37 CAMERON FULLER 9 Burroughs (rid) 18:50
38 JAVIER AVILA 9 Rosemead 18:50
39 ZOWIE HILLEBRANDT 9 Corona Del Mar 18:52
40 SUMESH RAWAL 9 Yorba Linda 18:54
41 CHRISTOPHER OROZCO 9 Bishop Amat 18:54
42 BRANDON MORA 9 Barstow 18:55
43 RYAN SHEATZ 9 El Dorado (pla) 18:56
44 VINCENT RASSO 9 Grand Terrace 19:00
45 JOEY BACON 9 Palos Verdes 19:02
46 JESSE SETHI 9 Bonita 19:02
47 ALEX DONNELLY 9 Santa Margarita 19:03
48 AARON RUIZ 9 Century 19:04
49 JAIRO VENTURA 9 San Bernardino 19:06
50 HECTOR JIMENEZ 9 Paso Robles 19:07
51 ADRIAN MORALES 9 Garey 19:09
52 EVAN SLAUGHTENHAUP 9 El Dorado (pla) 19:10
53 TYLER GERLACH 9 El Dorado (pla) 19:10
54 CHASE SOJKA 9 Bonita 19:11
55 DEVLIN DIAZ 9 Barstow 19:12
56 SPENCER EDELMAN 9 Beverly Hills 19:15
57 LUIS ARMENDARIZ 9 Paso Robles 19:16
58 BRYAN ORTIZ 9 Wilson (hh) 19:18
59 DERICK GUTIERREZ 9 Bonita 19:19
60 BRET WORRELL 9 Yorba Linda 19:23
61 ROBERT RICHARDSON 9 Barstow 19:25
62 CARLOS CANO 9 Garey 19:25
63 DAVIN MEDINA 9 Bellflower 19:26
64 JONATHAN RAMIREZ 9 Northview 19:30
65 MIGUEL MARTINEZ 9 Paso Robles 19:31
66 BRADLEY MONT 9 Yorba Linda 19:32
67 BEN LAMM 9 Rosemead 19:32
68 JESSIE GARNICA 9 Barstow 19:34
69 ROURKE FUNKE 9 Corona Del Mar 19:35
70 JAMES DERAS 9 Pacifica (gg) 19:36
71 ROBERT RICHARDS 9 Burroughs (rid) 19:36
72 RICARDO LOPEZ 9 Garey 19:36
73 GARY GUAN 9 Temple City 19:39
74 ERIC LUND 9 El Dorado (pla) 19:40
75 ETHAN ZEHR 9 Tehachapi 19:42
76 SEAN GASKINS 9 Calabasas 19:44
77 JOSE RIVERA 9 Tahquitz 19:45
78 RYAN PITT 9 Calabasas 19:46
79 JOHN BLOOMINGDALE 9 Palos Verdes 19:46
80 YUNCHAO ZHANG 9 Beverly Hills 20:00
81 JOSE AYALA 9 North Monterey 20:01
82 JEREMY SEGAL 9 Beverly Hills 20:02
83 LUIS CONTRIDAS 9 North Monterey 20:06
84 DANIEL FAN 9 Wilson (hh) 20:06
85 SAM ROTH 9 Corona Del Mar 20:07
86 DANISON GAMBOA 9 Yorba Linda 20:09
87 ALAN HA 9 Wilson (hh) 20:10
88 MIN-SOO NAM 9 Gahr 20:10
89 LARRY HUDSON 9 Gahr 20:14
90 EDWARD FERNANDEZ 9 Gahr 20:17
91 BENJAMIN HELLER 9 Beverly Hills 20:20
92 ADRIAN PRECIADO 9 Temple City 20:24
93 BRANDON CARGILE 9 Corona Del Mar 20:26
94 SAMI ELIAS 9 Bonita 20:26
95 RYAN PETERSON 9 Bonita 20:27
96 HERNANDEZ JONATHON 10 Grand Terrace 20:31
97 AIDAN MURRAY 9 Corona Del Mar 20:33
98 ISAIAH FREEDMAN 9 Beverly Hills 20:34
99 BANJAMIN FLIERL 9 Corona Del Mar 20:36
100 DIMA SOLENKO 9 Corona Del Mar 20:38
101 SAMUEL UZZAN 9 Beverly Hills 20:42
102 XAVIER SANTOS 9 Beverly Hills 20:42
103 RAUSTIN SOLTANI 9 Beverly Hills 20:43
104 TYLER INMAN 9 Northview 20:43
105 JACK NICHOLAS 9 Corona Del Mar 20:45
106 ANGEL CASILLAS 9 Bellflower 20:46
107 JACOB HEIER 9 Tehachapi 20:46
108 FERNANDO ACHO 9 Hueneme 20:53
109 CHRISTIAN LOPEZ 9 Tahquitz 20:55
110 DAVID FEBLES 9 Wilson (hh) 20:55
111 RUEBEN RODRIGUEZ 9 Tahquitz 20:56
112 RICARDO LUNA 9 San Bernardino 20:56
113 GRANT HAN 9 Temple City 20:57
114 JASON COHEN 9 Beverly Hills 21:04
115 MARCELLO TERRASI 9 Beverly Hills 21:05
116 BRENDAN FAIGENBLAT 9 Calabasas 21:06
117 WONG RYAN 9 Rosemead 21:07
118 LUIGI CARPACCIO 9 Beverly Hills 21:07
119 JAKE SCHACTER 9 Calabasas 21:11
120 JOSH JACOBY 9 Bonita 21:16
121 NOAH GARCIA 9 Gahr 21:16
122 AARON ALFARO 9 Gahr 21:20
123 CESAR ALVARADO 9 Wilson (hh) 21:24
124 RAMIREZ JESUS 9 Grand Terrace 21:24
125 RILEY PAIK 9 Palos Verdes 21:27
126 RAYMOND KONG 9 Temple City 21:29
127 SUNG MIN PARK 9 Beverly Hills 21:29
128 SAHIL SOOD 9 Calabasas 21:37
129 JORGE ESPINO 9 North Monterey 21:38
130 ANTHONY LARA 9 Burroughs (rid) 21:41
131 MATTHEW PENALORA 9 Temple City 21:43
132 DYLAN MCGARVEY 9 Bonita 21:45
133 MAX TYNDALL 9 Pacifica (gg) 21:51
134 HARRY LEE 9 Beverly Hills 21:53
135 MITCHELL BATZER 9 Burroughs (rid) 21:53
136 CAMERON MYERS 9 El Capitan 21:54
137 JUSTIN WU 9 Beverly Hills 21:55
138 DANIEL LE 9 Corona Del Mar 21:57
139 XERYUS VELASCO 9 Pacifica (gg) 21:58
140 SIDNEY STEINBERG 9 Beverly Hills 21:59
141 FELIPE IBARRA 9 North Monterey 21:59
142 ARAVID NAIR 9 Gahr 22:03
143 ELTON GUAN 9 Temple City 22:09
144 GARRETT BERGMANN 9 Corona Del Mar 22:12
145 JAEWON IN 9 Calabasas 22:26
146 ROMIR KAPUR 9 Beverly Hills 22:27
147 KYLE KENNEDY 9 Hueneme 22:28
148 GREG PAILET 9 Palos Verdes 22:30
149 GIUSEPPE TERRASI 9 Beverly Hills 22:35
150 JACK MATSON 9 Palos Verdes 22:37
151 ALFREDO ORTIZ 9 North Monterey 22:39
152 KOA JOHNSON 9 Calabasas 22:41
153 CHRISTIAN HAMLIN 9 Northview 22:43
154 JOSE RAMIREZ 9 Grand Terrace 22:50
155 MIGUEL VEGA 9 Garey 22:53
156 DANIEL LUCIONI 9 Palos Verdes 22:56
157 JUSTIN TRIEU 9 Temple City 22:57
158 ZACHARY STEINBERG 9 Beverly Hills 23:00
159 BENJAMIN SHOFET 9 Beverly Hills 23:03
160 KELVIN YU 9 Temple City 23:07
161 LAYSON SAVANT 9 Corona Del Mar 23:09
162 DYLAN ALVAYERO 9 Tahquitz 23:18
163 MORDECHAI SHADPOUR 9 Yeshiva 23:31
164 ARIEL WERNICK 9 Yeshiva 23:31
165 ARIEL NAGHI 9 Beverly Hills 23:39
166 JOEL SALAZAR 9 Northview 23:41
167 EYTAN MIZRAHI 9 Beverly Hills 23:41
168 CHRISTOPHER IVEY 9 Bonita 23:58
169 CALOB VILLAREAL 9 Barstow 24:04
170 TRISTAN LAU 9 Calabasas 24:06
171 ANTHONY LE 9 Rancho Alamitos 24:29
172 ZACHARY PAUL 9 Calabasas 24:30
173 JORDAN GONZALEZ 9 Calabasas 24:32
174 JOSEPH TESFAI 9 Beverly Hills 24:33
175 JOSE ZATARAIN 9 Barstow 24:54
176 ANTHONY SALCEDO 9 Gahr 25:16
177 STEVEN KOLINSKY 9 Calabasas 25:28
178 ANTHONY PORRAS 9 Rancho Alamitos 25:34
179 HARRISON WANG 9 Calabasas 25:40
180 MICHAEL ELY 9 Beverly Hills 25:47
181 ALBERT ZENG 9 Calabasas 25:57
182 JUSTIN UNDERWOOD 9 Calabasas 26:10
183 HECTOR JIMENEZ 9 North Monterey 26:18
184 DADRIC RIGGS 9 Coconino 26:38
185 JON TAYLOR BRIGGS 9 Beverly Hills 26:57
186 ALVIN MENDOZA 9 North Monterey 26:58
187 GAMEIAL NG 9 Tahquitz 27:01
188 DANIEL OCHOA 9 North Monterey 27:04
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 PASO ROBLES 75 1:31:00 1:37 2, 3, 11, 23, 36, 43, 49
2 ROSEMEAD 82 1:31:58 0:54 5, 10, 16, 22, 29, 51, 85
3 YORBA LINDA 90 1:32:00 0:56 8, 9, 17, 25, 31, 46, 50
4 EL DORADO (PLA) 111 1:32:24 1:57 1, 18, 21, 33, 38, 39, 57
5 GAREY 137 1:33:54 1:28 6, 20, 26, 37, 48, 55, 104
6 BONITA 153 1:34:21 0:58 14, 19, 35, 40, 45, 75, 76
7 BARSTOW 184 1:35:17 1:23 12, 32, 41, 47, 52, 108, 109
8 BEVERLY HILLS 202 1:36:01 2:05 7, 27, 42, 62, 64, 72, 78
9 BURROUGHS (RID) 215 1:37:12 3:19 15, 24, 28, 54, 94, 96
10 CORONA DEL MAR 237 1:37:12 2:14 13, 30, 53, 67, 74, 77, 79
11 CALABASAS 292 1:39:27 3:31 4, 58, 60, 84, 86, 92, 100
12 WILSON (HH) 348 1:41:53 2:06 44, 66, 68, 81, 89
13 GAHR 385 1:43:17 1:10 69, 70, 71, 87, 88, 98, 110
14 PALOS VERDES 388 1:45:22 3:35 34, 61, 90, 101, 102, 105
15 TEMPLE CITY 398 1:44:12 2:04 56, 73, 83, 91, 95, 99, 106
16 NORTH MONTEREY 421 1:46:23 2:38 63, 65, 93, 97, 103, 111, 112
17 TAHQUITZ 441 1:51:55 7:16 59, 80, 82, 107, 113
DNP COCONINO 0:26:38 1 Runner
DNP RANCHO ALAMITOS 0:50:03 2 Runners
DNP SAN BERNARDINO 0:40:02 2 Runners
DNP BISHOP AMAT 0:37:27 2 Runners
DNP CENTURY 0:37:40 2 Runners
DNP YESHIVA 0:47:02 2 Runners
DNP EL CAPITAN 0:39:32 2 Runners
DNP HUENEME 1:00:47 3 Runners
DNP PACIFICA (GG) 1:03:25 3 Runners
DNP SANTA MARGARITA 0:55:43 3 Runners
DNP TEHACHAPI 0:58:32 3 Runners
DNP NORTHVIEW 1:26:37 4 Runners
DNP BELLFLOWER 1:15:41 4 Runners
DNP GRAND TERRACE 1:23:45 4 Runners
Race #5 Boys Freshman Division 3 11:12 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 HANK TADEUSIAK 9 Cathedral Catholic 17:16
2 SALVADOR CHAVEZ 9 West Valley (hem) 17:19
3 JOE DE LEONE 9 Cathedral Catholic 17:20
4 MICHAEL ROBINSON 9 Cathedral Catholic 17:22
5 TEGAN FLEISHMAN 9 Atascadero 17:45
6 KYLE GRAY 9 San Juan Hills 17:52
7 BEREKET AYALEW 9 San Marcos (sb) 17:56
8 DANIEL ROBINSON 9 Cathedral Catholic 17:53
9 LOGAN BRINER 9 San Marcos (sb) 17:58
10 FELIPE MEDINA 9 West Valley (hem) 17:59
11 JAKE MANN 9 Del Oro 18:06
12 MARTIN BORRAYO 9 Cabrillo (lom) 18:07
13 MARC BERNAL 9 West Valley (hem) 18:07
14 MARIO ORTEGA 9 San Jacinto 18:07
15 NEDU NDILI 9 Valley Christian (sj) 18:09
16 JUSTIN BARAONA 9 Valley Christian (sj) 18:12
17 CAMERON LOCKARD 9 Valley Christian (sj) 18:13
18 MICHAEL HOLBROOK 9 Servite 18:18
19 MAURICIO TINOCO 9 Oakmont 18:22
20 CLAUDIO CORTEZ 9 San Jacinto 18:27
21 JOSEPH CAMPBELL 9 Yosemite 18:28
22 ISAAC ACOSTA 9 Lompoc 18:30
23 MICAH RAY 9 San Juan Hills 18:31
24 JAMES ELLIS 9 Laguna Hills 18:31
25 NAKASHOMA NOA 9 Alhambra (mar) 18:34
26 CONNOR YARTZ 9 San Juan Hills 18:37
27 CHET JOHNSON 9 San Juan Hills 18:42
28 CHRIS CHEREQUE 9 Hoover (gle) 18:42
29 ARMANDO ZAMORA 9 Saddleback 18:47
30 ALEXANDER WILLIAMS 9 Yosemite 18:52
31 ARMANDO REYES 9 San Jacinto 18:54
32 DANIEL FERNANDEZ 9 Cabrillo (lom) 18:54
33 ABRAHAM HERNANDEZ 9 San Jacinto 18:56
34 ANDREW CHANG 9 Irvine 18:56
35 JAKE HALL 9 Oakmont 18:58
36 MATHEW WEEKS 9 Valley Christian (sj) 18:58
37 JOSHUA LEE 9 Irvine 18:58
38 DANIEL BRUBACHER 9 Buena Park 19:00
39 EDWIN BERBER 9 Colton 19:03
40 HANSULL JOH 9 Palm Desert 19:04
41 CALEB TAMEZ 9 West Valley (hem) 19:05
42 MAX MENKE 9 High Tech High 19:05
43 NICK KUBAS 9 Palm Desert 19:07
44 JOSEPH BOCHE 9 Atascadero 19:08
45 JULIAN PUFFER 9 Oakmont 19:09
46 RYAN FINO 9 Will C. Wood 19:09
47 JOSH OGAN 9 Cabrillo (lom) 19:10
48 GABRIEL CABALLERO 9 Saddleback 19:11
49 TOMMY BENNETT 9 Coconino 19:12
50 SAM REYNOLDS 9 San Juan Hills 19:12
51 JEREMIAH SWIDER 9 San Marcos (sb) 19:13
52 DAVID BOURASSA 9 Cathedral Catholic 19:13
53 SAM ANGELES 9 Cathedral Catholic 19:16
54 KEONI RODRIGUEZ 9 Cathedral Catholic 19:17
55 JASON CARBAJAL 9 Saddleback 19:18
56 AUGIE DONOVAN 9 Oakmont 19:23
57 LAWRENCE RAY 9 San Juan Hills 19:25
58 HANALL JOH 9 Palm Desert 19:26
59 MARCOS RAFAEL 9 Pioneer (whi) 19:26
60 MATT HOLBROOK 9 Servite 19:30
61 REID HATCH 9 Coconino 19:31
62 PATEL YASH 9 Valley Christian (sj) 19:32
63 IAN BENNETT 9 Servite 19:34
64 KYLE LUU 9 Irvine 19:36
65 JONLUKE TORESS 9 Laguna Hills 19:42
66 JOSE MORALES 9 Lompoc 19:43
67 NEWMAN HU 9 Valley Christian (sj) 19:46
68 FIDENCIO HERNANDEZ 9 Lompoc 19:48
69 PATEL ARJUN 9 Irvine 19:50
70 ANDREW FEHLMAN 9 San Juan Hills 19:50
71 JACKSON COLLIN 9 San Juan Hills 19:52
72 PAUL YANG 9 Irvine 19:53
73 JERONI BERTRAN 9 Cathedral Catholic 19:55
74 ELIAS SIEMENS 9 Cabrillo (lom) 19:55
75 KEENAN MURRAY 9 Cabrillo (lom) 19:55
76 STEFAN STANKOVICH 9 Hoover (gle) 20:02
77 ELAM STANTON 9 High Tech High 20:02
78 JOEL BRADSHAW 9 Yosemite 20:03
79 AARON ARROYO 9 Yosemite 20:04
80 ALEX CAREY 9 Del Oro 20:05
81 TREY FLORES 9 Del Oro 20:05
82 LE DOAN 9 Laguna Creek 20:06
83 MATTHEW ROBERTS 9 Yosemite 20:06
84 JONATHAN NGUYEN 9 San Marcos (sb) 20:07
85 BRYSON SALERNO 9 Servite 20:08
86 JASON CORREA 9 Buena Park 20:09
87 COMIA MARSHALL 9 Oakmont 20:09
88 CORRIGAN SALERNO 9 Servite 20:12
89 YUDAI SHINKAWA 9 Irvine 20:13
90 DOMINIC CATANZARO 9 Cathedral Catholic 20:14
91 MATTHEW SHADBURNE 9 Servite 20:15
92 LATRON FREGIA 9 San Dimas 20:17
93 JOSHUA ESTRADA 9 San Juan Hills 20:18
94 BRYAN DEJESUS 9 Buena Park 20:18
95 DAVHAUN LEMELLE 9 High Tech High 20:19
96 THOMAS NGOY 9 San Juan Hills 20:20
97 SAMUEL HERNANDEZ 9 Pioneer (whi) 20:20
98 LEO CALVO 9 Lompoc 20:22
99 MATTHEW ELIAS 9 Cabrillo (lom) 20:24
100 MATTHEW GRACIANO 9 Laguna Hills 20:27
101 WILSON DUNN 9 Servite 20:29
102 KYLE ARTEAGA 9 Del Oro 20:29
103 STIAN LINTVEDT 9 St. Francis (lc) 20:33
104 JOSEPH CAFFEY 9 High Tech High 20:34
105 AIDEN JEWELL 9 Will C. Wood 20:36
106 LOGAN GOUGH 9 San Marcos (sb) 20:37
107 ABEL THON 9 High Tech High 20:40
108 ALEJANDRO ESCARENO 9 Palm Desert 20:42
109 DANIEL KU 9 Irvine 20:45
110 DALIN HAAS 9 Yosemite 20:47
111 ANDRES GALINDO 9 Buena Park 20:48
112 KINRAD MCKEAGUE 9 San Juan Hills 20:48
113 JACK FULLER 9 Alhambra (mar) 20:53
114 LOGAN WILT 9 Atascadero 20:58
115 DYLAN GALLEGO 9 Cathedral Catholic 20:59
116 BRANDON BUSTAMANT 9 Lompoc 21:01
117 JOSEPH WYPER 9 Servite 21:04
118 JOSEPH SHIRLEY 9 Coconino 21:04
119 JAMES MCDONALD 9 San Juan Hills 21:05
120 DANIEL ARELLANO 9 Pioneer (whi) 21:10
121 JUAN MARTINEZ 9 Buena Park 21:13
122 THOMAS LAZAR 9 Yosemite 21:14
123 MATTHEW REGNER 9 Hoover (gle) 21:15
124 JOSHUA MELGOZA 9 Saddleback 21:16
125 SCOTT RUBASZEWSKI 9 Del Oro 21:18
126 ANGEL GUZMAN 9 Laguna Hills 21:18
127 LUIS PADILLA 9 Cathedral Catholic 21:22
128 GABRIEL BOTKIN 9 Cathedral Catholic 21:23
129 CONNOR DAVENPORT 9 San Juan Hills 21:25
130 IAN THURGOOD 9 Cathedral Catholic 21:33
131 KYLE AUFILL 9 Laguna Hills 21:34
132 ISAAC RICH 9 Cabrillo (lom) 21:35
133 JERRY CRUZ 9 Saddleback 21:38
134 RYAN JARVIS 9 Servite 21:38
135 ZACH MASTERS 9 Cabrillo (lom) 21:38
136 MICHAEL PELLERITI 9 San Juan Hills 21:40
137 JOSHUA QUIROZ 9 Saddleback 21:41
138 ANDREW MANSOOR 9 San Juan Hills 21:45
139 TYLER WARREN 9 Laguna Hills 21:50
140 ELISHA DAYAG 9 West Valley (hem) 21:57
141 TANNER KESEL 9 Palm Desert 22:02
142 ANDY CAMARGO 9 Palm Desert 22:04
143 CASTENEDA MOISIS 9 Pioneer (whi) 22:17
144 JORGE PEREZ 9 Buena Park 22:19
145 ABRAHAM GOMEZ 9 Buena Park 22:23
146 JAY HABERBUSH 9 Colton 22:29
147 CARTER SMITH 9 Del Oro 22:32
148 VINCENT CHANG 11 Irvine 22:33
149 VINCENT VILLANUEVA 9 Cabrillo (lom) 22:34
150 WILLIAM BACON 9 Cathedral Catholic 22:39
151 ARTURO TORAL 9 Atascadero 22:45
152 JACOB BLACK 9 Atascadero 22:45
153 ALEJANDRO AGUILAR 9 Saddleback 22:48
154 BRAJHAN DORADO 9 Saddleback 22:53
155 MARK ANZALONE 9 San Juan Hills 22:55
156 DEREK MONYOYA 9 Servite 23:00
157 JOHNNY ZHANG 9 Yosemite 23:14
158 OMAR MANN 9 Irvine 23:15
159 SUNG KIM 9 Irvine 23:18
160 ALEX NICHOLAS 9 Cathedral Catholic 23:27
161 CAMERON JOSEPH 9 Laguna Hills 23:31
162 JHETT FENNELL 9 Cabrillo (lom) 23:32
163 ALEXANDER HUYNH 9 Laguna Hills 23:54
164 CHARLES JOSEPH 9 Laguna Hills 24:03
165 COLIN KIEFFER 9 St. Francis (lc) 24:26
166 KEY LEGETTE 9 Monrovia 25:00
167 KYLE NELLES 9 Palm Desert 25:05
168 STEPHEN BRENNER 9 San Juan Hills 25:38
169 DANIEL MARTINEZ 9 Saddleback 27:00
170 LIANO BECERRA 9 Pioneer (whi) 29:06
171 DANNY MAYA 9 St. Francis (lc) 32:43
172 KOLLIN TANAHASHI 9 Del Oro 32:45
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 CATHEDRAL CATHOLIC 58 1:29:04 1:57 1, 3, 4, 7, 43, 44, 45
2 SAN JUAN HILLS 115 1:32:54 1:20 6, 21, 23, 24, 41, 48, 60
3 VALLEY CHRISTIAN (SJ) 127 1:33:04 1:23 14, 15, 16, 30, 52, 57
4 WEST VALLEY (HEM) 164 1:34:27 4:38 2, 10, 13, 34, 105
5 CABRILLO (LOM) 203 1:36:01 1:48 12, 27, 39, 62, 63, 81, 101
6 OAKMONT 205 1:36:01 1:47 18, 29, 38, 47, 73
7 SAN MARCOS (SB) 215 1:35:51 2:41 8, 9, 42, 70, 86
8 IRVINE 233 1:37:13 0:57 28, 31, 54, 59, 61, 75, 89
9 YOSEMITE 245 1:37:33 1:38 19, 26, 65, 66, 69, 90, 96
10 SERVITE 266 1:37:42 1:54 17, 51, 53, 71, 74, 76, 83
11 LOMPOC 307 1:39:24 2:31 20, 56, 58, 80, 93
12 SADDLEBACK 310 1:40:10 2:51 25, 40, 46, 97, 102, 103, 114
13 PALM DESERT 312 1:40:21 2:58 33, 36, 49, 88, 106, 107, 116
14 DEL ORO 328 1:40:03 3:12 11, 67, 68, 84, 98, 111, 118
15 HIGH TECH HIGH 349 1:40:40 1:35 35, 64, 78, 85, 87
16 LAGUNA HILLS 358 1:41:32 3:03 22, 55, 82, 99, 100, 104, 115
17 ATASCADERO 359 1:43:21 5:00 5, 37, 92, 112, 113
18 BUENA PARK 367 1:41:28 2:13 32, 72, 77, 91, 95, 109, 110
19 PIONEER (WHI) 448 1:52:19 9:40 50, 79, 94, 108, 117
DNP LAGUNA CREEK 0:20:06 1 Runner
DNP SAN DIMAS 0:20:17 1 Runner
DNP MONROVIA 0:25:00 1 Runner
DNP ALHAMBRA (MAR) 0:39:27 2 Runners
DNP COLTON 0:41:32 2 Runners
DNP WILL C. WOOD 0:39:45 2 Runners
DNP COCONINO 0:59:47 3 Runners
DNP ST. FRANCIS (LC) 1:17:42 3 Runners
DNP HOOVER (GLE) 0:59:59 3 Runners
DNP SAN JACINTO 1:14:24 4 Runners
Race #6 Girls Freshman Division 3 11:18 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CAITLIN STONER 9 Palos Verdes 19:36
2 ALEX REGAN 9 Palos Verdes 19:57
3 MCKENNA RINKE 9 Laguna Hills 20:04
4 OLIVIA POLISCHECK 9 Palos Verdes 20:14
5 EMILY BARK 9 Palos Verdes 20:28
6 ALYSSA ARMENDARIZ 9 Yorba Linda 20:35
7 AMEYA PATEL 9 Cathedral Catholic 20:36
8 CHRISTINE DECKER 9 Palos Verdes 20:38
9 NIRALI PATEL 9 Yorba Linda 21:10
10 JANE WYNNE 9 Tamalpais 21:26
11 MCKAYLA ANTRIM 9 Bonita 21:30
12 ANNIKA LAVAGGI 9 Tamalpais 21:30
13 MOLLY O'CONNOR 9 Cathedral Catholic 21:32
14 BRITTANY HILL 9 San Juan Hills 21:35
15 REYES NOEMI 9 Rubidoux 21:40
16 MIKAYLA KAPPES 9 Cathedral Catholic 21:43
17 DANI LOPEZ 9 Cathedral Catholic 21:47
18 DEANNA PEREZ 9 Bonita 21:48
19 FAITH FLOYD 9 Laguna Hills 21:48
20 KRISTEN GARRITY 9 Yorba Linda 21:48
21 JILLIAN DVEIRIN 9 Beverly Hills 22:10
22 ARIANA PINEDO 9 Temple City 22:20
23 JULIANNA THRASHER 9 Yorba Linda 22:20
24 SHANNON WASLEY 9 Laguna Hills 22:21
25 KATIE GOMEZ 9 University City (sd) 22:29
26 CHRISTINA CHEN 9 Temple City 22:32
27 VIRGINIA AVILA 9 Rosemead 22:35
28 NELL MITCHELL 9 Tamalpais 22:37
29 MALISA EVANS 9 St. Lucy's 22:39
30 ERIN GAFFNEY 9 St. Lucy's 22:46
31 JOELLE HAMEISTER 9 West Valley (hem) 22:46
32 AMY SOVINSKY 9 University City (sd) 22:53
33 LAUREN PERRY 9 San Juan Hills 22:57
34 SUKI NAGANO 9 Laguna Hills 22:59
35 ANGELICA CONTRERAS 9 San Juan Hills 23:05
36 MAGGIE BARBOUR 9 Tamalpais 23:11
37 MARISOL SANCHEZ 9 Buena Park 23:19
38 RYAN HALLISEY 9 University City (sd) 23:21
39 MONTANNA KIRVEN 9 Cathedral Catholic 23:27
40 MADISON BALAGTAS 9 University City (sd) 23:31
41 ALEX CERVENY 9 Cathedral Catholic 23:34
42 CAITLIN GREENUP 9 Wilson (hh) 23:37
43 SHOSHANA TRAN 9 Rosemead 23:52
44 JACLYN RUEDISUELI 9 San Juan Hills 23:59
45 HANNAH ADAMS 9 Lutheran (ora) 24:04
46 NATALIA FUENTES 9 Saddleback 24:05
47 JULIANA GONZALEZ 9 Saddleback 24:06
48 FIONA DIEC 9 Rosemead 24:08
49 ISABELLA DELMONTE 9 San Juan Hills 24:16
50 ANNASIMEON HANNA 9 Yorba Linda 24:16
51 SOFIA MILLER 9 Beverly Hills 24:19
52 SHANNON WILBORN 9 Palos Verdes 24:23
53 DEVYN NGUYEN 9 San Juan Hills 24:24
54 MYA HAMBLIN 9 San Juan Hills 24:24
55 ALEXIS SEDACCA 9 Beverly Hills 24:25
56 VANESSA PHAM 9 Yorba Linda 24:26
57 VICTORIA LAMAS 9 Beverly Hills 24:26
58 CORINA FANTES 9 Yorba Linda 24:28
59 VALERIE AMEZQUITA 9 Jurupa Hills 24:35
60 GABY RUIZ 9 Rosemead 24:42
61 MELISSA BROWN 9 Palm Desert 24:47
62 LEA ALCANTARA 9 San Juan Hills 24:47
63 BRIANA BUGARIN 9 Jurupa Hills 24:47
64 KENDRA SHREVE 9 San Juan Hills 24:52
65 LESLIE COVARRUBIUS 9 Jurupa Hills 24:57
66 DI LORENZO JACKIE 9 Oakmont 24:59
67 NELLY NANG 9 Rosemead 24:59
68 AMANDA ROBLES 9 Rosemead 25:04
69 STEPHANIE MCKAY 9 Palos Verdes 25:11
70 ASHLEY ROSAS 9 Rubidoux 25:19
71 JENNIFER HTET 9 Rosemead 25:19
72 KIARA VENEGAS 9 Jurupa Hills 25:28
73 SOFIA JONES 9 Laguna Hills 25:28
74 ISABELLA BRASENY 9 Yorba Linda 25:29
75 LEIA O'BRIAN 9 San Juan Hills 25:34
76 SARAH KLEIN 9 Lutheran (ora) 25:41
77 HANNAH FLINK 9 Yorba Linda 25:53
78 LILLIAN HASTIE 9 Laguna Hills 25:53
79 KATIE KINSEY 9 Cathedral Catholic 25:56
80 ALEXANDRA LEE 9 San Juan Hills 25:57
81 CASSANDRA KAYS 9 Laguna Hills 25:58
82 MARISSA MOLINA 9 Buena Park 25:59
83 ILENE AGUILERA 9 Jurupa Hills 26:02
84 CARA LIN 9 Cathedral Catholic 26:08
85 CARLY TRUSCOTT 9 Cathedral Catholic 26:11
86 ANGIE PORCAYO 9 Bellflower 26:19
87 HALEY VARELA 9 Palm Desert 26:20
88 JESSICA MARQUEZ 9 Ocean View 26:28
89 GABRIELLE GRODE 9 Beverly Hills 26:38
90 PENA STEPHANIA 9 Hanford West 26:44
91 ORIANA ZHAO 9 Temple City 26:45
92 ALISON MIRANDA 9 San Juan Hills 26:45
93 AMANDA COURNEYA 9 Beverly Hills 27:02
94 SHEA WARD 9 San Juan Hills 27:02
95 KELSEY KESEL 9 Palm Desert 27:05
96 JESSICA LARSON 9 San Juan Hills 27:19
97 MIA HARGRAVES 9 San Juan Hills 27:21
98 TAYLOR SKILLERN 9 Jurupa Hills 27:27
99 EVELYN BOHL 9 San Juan Hills 27:27
100 MIA LOPEZ 9 Bellflower 27:29
101 MARISSA ARREOLA 9 San Juan Hills 27:30
102 HAZEL MELLEM 9 San Juan Hills 27:30
103 MADISON HIRCHAG 9 San Juan Hills 27:31
104 ROBYN RAMOS 9 Bonita 27:36
105 DANA BJELLAND 9 University City (sd) 27:36
106 ELISA PEREZ 9 Rubidoux 27:37
107 EANNA LINTAG 9 Jurupa Hills 27:51
108 ASHLEY CADENA 9 Jurupa Hills 27:55
109 ALLISON YAO 9 Temple City 28:06
110 ALEXANDRA GLASS 9 Beverly Hills 28:29
111 OLIVIA LAND 9 San Juan Hills 28:45
112 MAUREEN MCANDREW 9 San Bernardino 29:13
113 STEPHANIE DUARTE 9 Saddleback 29:35
114 MAHSA SAFVATI 9 Beverly Hills 30:22
115 KAREN LI 9 Temple City 30:34
116 KAYLA SAEIDIAN 9 Beverly Hills 31:01
117 CAROLINA CASTENEDA 10 Jurupa Hills 31:13
118 MAGGIE SANTOS 9 San Bernardino 32:04
119 HELEN PEREZ 9 Buena Park 32:44
120 KAYLA NASSIB 9 Beverly Hills 33:37
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 PALOS VERDES 20 1:40:53 1:02 1, 2, 4, 5, 8, 37, 50
2 CATHEDRAL CATHOLIC 70 1:49:05 2:51 7, 10, 12, 13, 28, 30, 55
3 YORBA LINDA 83 1:50:09 3:41 6, 9, 15, 18, 35, 41, 43
4 LAGUNA HILLS 114 1:52:40 5:24 3, 14, 19, 25, 53, 54, 56
5 SAN JUAN HILLS 127 1:55:52 2:41 11, 24, 26, 32, 34, 38, 39
6 UNIVERSITY CITY (SD) 161 1:59:50 5:07 20, 23, 27, 29, 62
7 ROSEMEAD 179 2:00:16 2:24 22, 31, 33, 45, 48, 49, 51
8 BEVERLY HILLS 192 2:01:58 4:28 16, 36, 40, 42, 58, 60, 65
9 TEMPLE CITY 227 2:10:17 8:14 17, 21, 59, 64, 66
10 JURUPA HILLS 246 2:05:49 1:27 44, 46, 47, 52, 57, 61, 63
DNP OAKMONT 0:24:59 1 Runner
DNP WILSON (HH) 0:23:37 1 Runner
DNP HANFORD WEST 0:26:44 1 Runner
DNP WEST VALLEY (HEM) 0:22:46 1 Runner
DNP OCEAN VIEW 0:26:28 1 Runner
DNP ST. LUCY'S 0:45:25 2 Runners
DNP BELLFLOWER 0:53:48 2 Runners
DNP SAN BERNARDINO 1:01:17 2 Runners
DNP LUTHERAN (ORA) 0:49:45 2 Runners
DNP PALM DESERT 1:18:12 3 Runners
DNP RUBIDOUX 1:14:36 3 Runners
DNP SADDLEBACK 1:17:46 3 Runners
DNP BUENA PARK 1:22:02 3 Runners
DNP BONITA 1:10:54 3 Runners
DNP TAMALPAIS 1:28:44 4 Runners
Race #7 Girls Freshman Division 3 11:26 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 RAQUEL POWERS 9 Corona Del Mar 18:56
2 MADI GREENBERG 9 Corona Del Mar 20:04
3 SIENNA SANTIAGO 9 High Tech High 20:38
4 HALEY LYM 9 Cabrillo (lom) 20:54
5 NATASHA NINKOVIC 9 La Jolla 20:56
6 ELISE ROBERTS 9 La Jolla 20:58
7 ELSA ROBERTSON 9 San Marcos (sb) 21:17
8 MADDIE TOSTE 9 Atascadero 21:29
9 STAR AUSTIN 9 La Jolla 21:36
10 JENNA DIAZ 9 St. Joseph (lak) 21:44
11 KYRA WATTERS 9 Oak Park 21:57
12 TENETKE WATSON 9 Coconino 21:59
13 PAIGE CREASON 9 Oak Park 21:59
14 ISABELLA MESIWALA JU 9 Corona Del Mar 22:05
15 NATALIE WIDMER 9 San Marcos (sb) 22:08
16 ERIKA ANDERSON 9 Corona Del Mar 22:16
17 EMMA ST. GEME 9 Corona Del Mar 22:20
18 MELINA CHAVEZ 9 South Pasadena 22:21
19 MARIA CORTEZ 9 Pioneer (whi) 22:25
20 RHYLEE OLSON 9 La Jolla 22:38
21 HELENA KUROCIK 9 Corona Del Mar 22:48
22 ISABEL BARBERA 9 South Pasadena 22:49
23 KATHERINE KIM 9 Corona Del Mar 22:50
24 AUDREY ROSE 9 Atascadero 22:57
25 MOLLY GARCIA 9 Rio Mesa 23:00
26 DARILYN HERNANDEZ 9 Rim Of The World 23:01
27 MADDY DELGADO 9 El Dorado (pla) 23:12
28 KEZIA SWANDHAPUTR 9 Calabasas 23:14
29 KAREN ZHOU 9 Rim Of The World 23:17
30 ADRIANA PERERA 9 St. Joseph (lak) 23:18
31 HANNAH HARVEY 9 Coconino 23:32
32 MCKENZIE EHLERMAN 9 Rim Of The World 23:34
33 EMILY KLINGER 9 Coconino 23:37
34 VICTORIA WOLF-LOP 9 La Jolla 23:38
35 JESSIE RAPOZA 9 St. Joseph (lak) 23:39
36 VLADA IAKOVENKO 9 El Dorado (pla) 23:40
37 RAYNEE ODELL 9 San Marcos (sb) 23:44
38 GABRIELA BRUZZO 9 Atascadero 23:48
39 JESSICA PENNER 9 La Jolla 23:51
40 ODESSA PUSINA 9 Yosemite 23:52
41 DESTINY CONDA 9 North Monterey 23:54
42 MIA FRANCO 9 San Marcos (sb) 23:54
43 ANELISE HARLAN 9 San Marcos (sb) 23:56
44 HANNAH SCOTT 9 Yosemite 24:02
45 ELLA THAMES 9 San Marcos (sb) 24:03
46 ERICA CARDINALE 9 Alhambra (mar) 24:11
47 ALLISON SWEENEY 9 La Jolla 24:11
48 GWEN GRIGGS 9 Rim Of The World 24:19
49 ZOE CHITTICK 9 Oak Park 24:27
50 BRYANNA ELIZARRARAZ 9 Cabrillo (lom) 24:31
51 ALLISON RICH 9 San Marcos (sb) 24:37
52 GWEN ROSENKRANTZ 9 Oak Park 24:38
53 EMILY ALFARO 9 St. Joseph (lak) 24:42
54 CECILY AVELINO 9 Rio Mesa 24:46
55 ELLIS DEWING 9 El Camino (sac) 24:46
56 TEI PARK 9 South Pasadena 24:51
57 OLIVIA BROWN 9 Cabrillo (lom) 25:12
58 ALEJANDRA RODAS 9 Calabasas 25:13
59 EMILY GIN 9 South Pasadena 25:14
60 KEANA MARTINEZ-KNIG 9 Corona Del Mar 25:20
61 JULIA WALTON 9 La Jolla 25:21
62 MAYRA MIRANDA 9 Barstow 25:21
63 HEAVENLY LARA 9 Pioneer (whi) 25:34
64 CARLY ESPARZA 9 Pioneer (whi) 25:34
65 RACHEL HU 9 Oak Park 25:50
66 SHELBY HIERL 9 Cabrillo (lom) 25:55
67 ANA GARCIA 9 La Jolla 25:58
68 ISIS CAMPOS 9 San Jacinto 25:59
69 MELISSA BOUAKEO 9 Pacifica (gg) 26:18
70 KATELYN BAUTISTA 9 Calabasas 26:19
71 DANIELLE ZILBERBERG 9 Calabasas 26:24
72 IVETTE HERNANDEZ 9 North Monterey 26:27
73 KARLA LUNA 9 North Monterey 26:29
74 CAMERON CHANG 9 South Pasadena 26:51
75 MACHUCA CELINE 9 Northview 26:52
76 ADRIANNA ROSALES 9 North Monterey 27:08
77 CRYSTAL HOANG 9 Los Amigos 27:15
78 ARIELLE ZVINGLER 9 Calabasas 27:19
79 DIANA CORDOVA 9 North Monterey 27:20
80 JOCELYN BARRERA 9 North Monterey 27:20
81 DEJA LEGATO 9 Calabasas 27:36
82 TASHA JACKSON 9 Barstow 27:41
83 ALEJANDRA CHAVEZ 9 Los Amigos 27:42
84 STEPHANY ZEPEDA 9 Barstow 28:03
85 CARISSA RIVERA 9 North Monterey 28:04
86 MADDISON STANGL 9 Cabrillo (lom) 28:04
87 KAITLIN LAGOS 9 Barstow 28:05
88 FELICIA ARISPE 9 Pioneer (whi) 28:06
89 MARIA GARIBAY 9 Pioneer (whi) 28:15
90 ALYSSA BRIONES 9 St. Joseph (lak) 28:24
91 ANNA CASTEL 9 El Camino (sac) 28:32
92 TAYLOR BLACKWOOD 9 Rim Of The World 28:37
93 JACQUELINE KLIMENKO 9 St. Joseph (lak) 28:40
94 NICOLE WELLENSTEIN 9 Rim Of The World 29:07
95 RACHEL HAMM 9 Monrovia 29:13
96 REILLY KEANE 9 St. Joseph (lak) 29:26
97 TRINA NGUYEN 9 Pacifica (gg) 31:00
98 EMILY DARROW 9 Calabasas 31:09
99 JAYANNA BRACKENS 9 Tahquitz 32:52
100 LEAH SOUTH 9 Rim Of The World 33:07
101 ALYSSA SOLANO 9 Tahquitz 34:12
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 CORONA DEL MAR 41 1:45:41 3:24 1, 2, 11, 13, 14, 18, 20
2 LA JOLLA 59 1:49:46 2:42 4, 5, 7, 17, 26, 29, 34
3 SAN MARCOS (SB) 109 1:54:59 2:39 6, 12, 28, 31, 32, 33, 38
4 SOUTH PASADENA 119 1:35:15 2:53 15, 19, 41, 44, 53
5 OAK PARK 141 1:58:51 3:53 9, 10, 36, 39, 47
6 ST. JOSEPH (LAK) 162 2:01:47 6:40 8, 24, 27, 40, 63, 65, 67
7 RIM OF THE WORLD 168 2:02:48 5:36 21, 23, 25, 35, 64, 66, 69
8 CABRILLO (LOM) 190 2:04:36 7:10 3, 37, 42, 48, 60
9 CALABASAS 219 2:08:29 4:05 22, 43, 49, 50, 55, 58, 68
10 PIONEER (WHI) 230 2:09:54 5:50 16, 45, 46, 61, 62
11 NORTH MONTEREY 243 2:11:18 3:26 30, 51, 52, 54, 56, 57, 59
DNP HIGH TECH HIGH 0:20:38 1 Runner
DNP ALHAMBRA (MAR) 0:24:11 1 Runner
DNP MONROVIA 0:29:13 1 Runner
DNP NORTHVIEW 0:26:52 1 Runner
DNP SAN JACINTO 0:25:59 1 Runner
DNP YOSEMITE 0:47:54 2 Runners
DNP PACIFICA (GG) 0:57:18 2 Runners
DNP EL DORADO (PLA) 0:46:52 2 Runners
DNP EL CAMINO (SAC) 0:53:18 2 Runners
DNP RIO MESA 0:47:46 2 Runners
DNP TAHQUITZ 1:07:04 2 Runners
DNP LOS AMIGOS 0:54:57 2 Runners
DNP COCONINO 1:09:08 3 Runners
DNP ATASCADERO 1:08:14 3 Runners
DNP BARSTOW 1:49:10 4 Runners
Race #8 Boys Sophomore Division 3 11:40 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CAMERON HERNANDEZ 10 Cabrillo (lom) 16:37
2 RICKY HERNANDEZ 10 Hueneme 16:51
3 KYLER OSTENBERG 10 Del Oro 17:11
4 DAVIS BUTLER 10 Palos Verdes 17:12
5 GUNNAR GOLLNICK 10 Del Oro 17:18
6 TERRENCE ROBBINS 10 Cabrillo (lom) 17:22
7 DAKOTA SODERLUND 10 Cabrillo (lom) 17:27
8 ANTHONY CAMACHO 10 Rosemead 17:28
9 MIGUEL GUTIERREZ 10 Gabrielino 17:34
10 JACOB ESTRADA 10 Irvine 17:36
11 DOMINICK BORBON 10 Colton 17:38
12 KENNY SHIMADA 10 Buena Park 17:40
13 GAVIN FUKAWA 10 Gabrielino 17:41
14 FELIPE DEJESUS 10 Atascadero 17:41
15 TRISTEN SOMERVILLE 10 Servite 17:42
16 HOUSTON MORGAN 10 Palos Verdes 17:45
17 JASON MA 10 Gabrielino 17:52
18 WESLEY BOOTH 10 Palos Verdes 17:52
19 ERICK GARCIA 10 Servite 17:53
20 LOUIS DELGADO 10 Buena Park 17:59
21 EDUARDO NAVARRO 10 Northview 18:04
22 MICHAEL CAZAREZ 10 Servite 18:07
23 RYAN LAU 10 Temple City 18:12
24 JESSE THOMSEN 10 Northview 18:12
25 ISSAC DURAN 10 Colton 18:14
26 DAMON TOSTE 10 Atascadero 18:18
27 SEVE RODRIGUEZ 10 La Canada 18:19
28 SANTOS JORGE 10 Rosemead 18:20
29 MATTHEW PADGETT 10 La Canada 18:25
30 TIM BARTOLOMEI 10 Del Oro 18:30
31 CONNER NOBBS 10 Bonita 18:30
32 WILLIAM HENRETTA 10 Laguna Hills 18:30
33 CHRIS LIMM 10 Rosemead 18:31
34 JONATHAN SPEASE 10 Bonita 18:32
35 KEVIN NGUYEN 10 Gabrielino 18:41
36 WILL HARDIN 10 Del Oro 18:44
37 JOSH FREDERICH 10 La Canada 18:45
38 NOAH GIDDINGS 10 Corona Del Mar 18:46
39 MATT SCHMALE 10 Palos Verdes 18:48
40 JASON YANG 10 Temple City 18:50
41 NATHAN AU 10 Rosemead 18:52
42 EVAN KOSMOS 10 Laguna Hills 18:54
43 JAKE CULLINAN 10 Irvine 18:56
44 JOSH VEGA 10 Oakmont 19:00
45 LUIS GARCIA 10 Rosemead 19:00
46 EVER DEA 10 Buena Park 19:02
47 FRANK BOCANEGRA 10 Bishop Amat 19:03
48 JOSH LEE 10 St. Francis (lc) 19:04
49 NOAH MITCHELL 10 Palos Verdes 19:08
50 HUGO RAMIREZ 10 Buena Park 19:08
51 COLUM MARSHALL 10 Burroughs (rid) 19:09
52 ALEX ARAUJO 10 Corona Del Mar 19:09
53 DENNIS TAKASHIMA 10 Cabrillo (lom) 19:13
54 ADAM RAIBLEY 10 Del Oro 19:15
55 JONATHAN WEINBERG 10 Oakmont 19:16
56 KARMVEER ATWAL 10 Laguna Creek 19:16
57 KEVIN LEONARDO 10 Gabrielino 19:17
58 CONNOR TAYLOR 10 Corona Del Mar 19:18
59 STEVEN MACHADO 10 Colton 19:18
60 CHRISTOPHER LIN 10 Corona Del Mar 19:20
61 KEITHAN WHITE 9 Coconino 19:24
62 ALEC ROBLES 10 Buena Park 19:27
63 BLAKE CROSBY 10 La Canada 19:30
64 DREW GEE 10 Del Oro 19:35
65 ALEX HOLBROOK 10 Servite 19:35
66 ANDREW SHYNE 10 Servite 19:36
67 PHILMAN TJONG 10 Temple City 19:40
68 MEHRAN RAHMAN 10 La Canada 19:43
69 NICOLO MAGALLANES 10 Buena Park 19:43
70 JOSEPH LAGUNA 10 Servite 19:43
71 TAIT RYSSDAL 10 La Canada 19:45
72 VIKIET PHAN 10 Irvine 19:46
73 CASEY JO 10 Palos Verdes 19:49
74 TOMAS FABREGAS 10 Corona Del Mar 19:50
75 ARTHUR YURIYCHUK 10 Oakmont 19:50
76 PAUL DRUST 10 Bishop Amat 19:52
77 ANTHONY HORN 10 Oakmont 19:54
78 BEN BUI 10 Irvine 19:55
79 ERIC PEACOCK 10 St. Francis (lc) 19:57
80 RYAN HAMBLEY 10 St. Francis (lc) 19:57
81 EMANUEL CARDENAS 10 Northview 19:58
82 CHARLES HUA 10 Laguna Hills 20:08
83 DANIEL LEKA 10 Bonita 20:10
84 KEVIN DANG 10 Temple City 20:11
85 AARON SENK 10 Corona Del Mar 20:11
86 RYAN MOUAWAD 10 San Dimas 20:15
87 SHANE RAMIREZ 10 Irvine 20:16
88 ROBERT DRUST 10 Bishop Amat 20:17
89 RYAN MONJAZEB 10 Corona Del Mar 20:19
90 NIKHIL YERASI 10 Corona Del Mar 20:20
91 MIKO ALITAGTAG 10 Irvine 20:22
92 JACK MONTGOMERY 10 Del Oro 20:22
93 PABLO GARCIA 10 Buena Park 20:27
94 SETH IRELAND 10 San Dimas 20:31
95 MICHAEL MURACH 10 Atascadero 20:31
96 JOHNSON PHAM 10 Temple City 20:31
97 HECTOR ELIZZARRAZ 10 Buena Park 20:33
98 TIMOTHY SKAGGS 10 La Canada 20:33
99 KYLE HAMASAKI 10 Del Oro 20:33
100 WILLIAM CHENG 10 Temple City 20:34
101 VINCE LEMUS 10 Servite 20:36
102 CALEB STANTON 10 Bonita 20:40
103 ASHTON KHACHIGIAN 10 Palm Desert 20:42
104 DANIEL ALVAREZ 10 Bonita 20:48
105 NICKY CHEUNG 10 Temple City 20:49
106 LAYTE CERRATO 10 Bishop Amat 20:54
107 DAVID SAY 10 Atascadero 20:58
108 KEVIN LEE 10 Irvine 20:58
109 TONY LASTRA 10 Atascadero 20:59
110 JACK NAGEL 10 La Canada 21:03
111 ROBERT HERNDON 10 Bonita 21:10
112 DAVID PAILET 10 Palos Verdes 21:11
113 JACOB ROBINSON 10 Cabrillo (lom) 21:13
114 CHRISTIAN MARTIN 10 St. Francis (lc) 21:14
115 BRADY LARSON 10 Del Oro 21:18
116 ALEXANDER SCHREMP 10 Laguna Hills 21:26
117 BRYCE BADARUDDIN 10 La Canada 21:28
118 ERIK SPANGENBERG 10 Palos Verdes 21:33
119 TRISTAN JAI 10 Palos Verdes 21:36
120 ALEXIS VERGARA 10 Buena Park 21:38
121 EDDIE WANG 10 Temple City 21:38
122 JEET SHAH 10 Oakmont 21:38
123 JONY FRANCO 10 Buena Park 21:46
124 AARON SANTIAGO 10 Irvine 21:46
125 JUSTIN CLARK 10 Servite 21:47
126 JOE RAMOS 10 Buena Park 21:49
127 NOAH MOTT 10 Del Oro 21:53
128 GILBERT MORALES 10 Rancho Alamitos 21:56
129 JOSHUA HERRERA 10 Palos Verdes 21:58
130 JOSH ZUPAN 10 Del Oro 21:59
131 BILLY ALLEN 10 El Camino (sac) 22:02
132 GARRETT SHARLAND 10 Laguna Hills 22:04
133 ERIC ZHONG 10 Bonita 22:08
134 ERICK SANDOVAL 10 Rancho Alamitos 22:10
135 ANDRE ARANA 10 Bonita 22:16
136 MICHAEL PARK 10 La Canada 22:17
137 ANGELO CAMARGO 10 Palm Desert 22:27
138 LANCE JAJIEH 10 Diamond Ranch 22:41
139 GIUSEPPE MICCHIO 10 Oakmont 22:42
140 COLE VAN DONGEN 10 Bonita 23:26
141 DEAN HOISINGTON 10 Tehachapi 23:43
142 MANUAL CRUZ 10 Buena Park 23:45
143 SEAN XU 10 Palos Verdes 23:46
144 JOSH SPARLING 10 Tehachapi 24:14
145 FARIS KHAN 10 Diamond Ranch 24:15
146 MICHAEL RANDOLPH 10 La Canada 24:15
147 DAVID TAFOYA 10 Coconino 24:17
148 NATHANIEL TORRES 10 Bonita 24:24
149 SAM EVANS 10 Tehachapi 24:28
150 EARNEST LEE 10 Laguna Hills 24:31
151 KANE JAJIEH 10 Diamond Ranch 24:32
152 EDGAR SOLIS 10 Rancho Alamitos 24:32
153 CHRISTIAN DOMINGUEZ 10 Northview 24:36
154 DOUG BUCKLEY 10 Tehachapi 24:46
155 DANIEL BUCKLET 10 Tehachapi 24:47
156 AIDAN SHIREY 10 Temple City 27:05
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 DEL ORO 108 1:30:58 2:04 2, 4, 25, 31, 46, 53, 74
2 PALOS VERDES 109 1:30:45 1:56 3, 14, 16, 34, 42, 62, 87
3 GABRIELINO 112 1:31:05 1:43 8, 11, 15, 30, 48
4 LA CANADA 130 1:14:59 1:11 22, 24, 32, 52, 57, 60
5 ROSEMEAD 134 1:32:11 1:32 7, 23, 28, 36, 40
6 CABRILLO (LOM) 145 1:31:52 4:36 1, 5, 6, 45, 88
7 SERVITE 158 1:32:53 1:54 13, 17, 19, 54, 55, 59, 79
8 BUENA PARK 163 1:33:16 1:47 10, 18, 41, 43, 51, 58, 75
9 CORONA DEL MAR 239 1:36:23 1:04 33, 44, 49, 50, 63, 70, 72
10 IRVINE 245 1:36:29 2:40 9, 38, 61, 66, 71, 73, 84
11 TEMPLE CITY 257 1:37:24 2:19 20, 35, 56, 69, 77, 78, 82
12 ATASCADERO 277 1:38:27 3:18 12, 21, 76, 83, 85
13 BONITA 284 1:38:40 2:18 26, 29, 68, 80, 81, 86, 92
14 OAKMONT 305 1:39:38 2:38 39, 47, 64, 65, 90, 93
15 LAGUNA HILLS 311 1:41:02 3:34 27, 37, 67, 89, 91, 97
16 TEHACHAPI 482 2:01:58 1:04 94, 95, 96, 98, 99
DNP LAGUNA CREEK 0:19:16 1 Runner
DNP EL CAMINO (SAC) 0:22:02
DNP HUENEME 0:16:51 1 Runner
DNP BURROUGHS (RID) 0:19:09 1 Runner
DNP SAN DIMAS 0:40:46 2 Runners
DNP PALM DESERT 0:43:09 2 Runners
DNP COCONINO 0:43:41 2 Runners
DNP COLTON 0:55:10 3 Runners
DNP DIAMOND RANCH 1:11:28 3 Runners
DNP RANCHO ALAMITOS 1:08:38 3 Runners
DNP ST. FRANCIS (LC) 1:20:12 4 Runners
DNP NORTHVIEW 1:20:50 4 Runners
DNP BISHOP AMAT 1:20:06 4 Runners
Race #9 Boys Sophomore Division 3 11:47AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 LUIS TERRONES 10 Saddleback 17:27
2 RAUL CUEVAS 10 Wilson (hh) 17:29
3 JOSE MURRILLO 10 High Tech High 17:35
4 LUIS CAMACHO 10 North Monterey 17:43
5 FERNANDO GONZALEZ 10 San Juan Hills 17:43
6 KEATON SHINN 10 San Marcos (sb) 17:54
7 FRANCISCO JOYA 10 Saddleback 17:55
8 JACOB BARRETT 10 San Marcos (sb) 18:05
9 RILEY WHELAN 10 Yorba Linda 18:09
10 NOAH DE LAURIE 11 San Juan Hills 18:12
11 NATE MARFIL 10 Will C. Wood 18:16
12 ROGER FANG 10 Yorba Linda 18:18
13 ALEX AYALA 10 Wilson (hh) 18:20
14 BRANDON NIEGOCKI 10 High Tech High 18:24
15 BLAKE GUYSE 10 Yucca Valley 18:25
16 CHARLES RICOTTA 10 El Dorado (pla) 18:26
17 ALEK PODKIN 10 Will C. Wood 18:28
18 TY STILL 10 San Marcos (sb) 18:32
19 CHRIS HARRIS 10 Rio Americano 18:38
20 TYLER FLETCHER 10 North Monterey 18:42
21 JACOB GERIGK 10 Rio Americano 18:44
22 ANDREW VALDA ARANA 10 Yorba Linda 18:50
23 BODHI DRINKARD 10 Will C. Wood 18:53
24 TYLER GIBSON 10 Pacifica (gg) 18:55
25 WILLIAM ROJAS 10 Century 18:58
26 BRANDON GROSSE 10 Saddleback 18:58
27 BRADY CARBAJAL 10 Saddleback 18:59
28 OMAR SALEH 10 Pacifica (gg) 18:59
29 CHAD SORENSEN 10 San Marcos (sb) 19:00
30 NATHAN SHALDONE 10 Rio Americano 19:00
31 OWEN MCEVOY 10 Chaminade 19:00
32 ISAIAH LIWANAG 10 Wilson (hh) 19:00
33 HUNTER NELSON 10 El Dorado (pla) 19:01
34 JULIAN HAWKINS 10 San Juan Hills 19:01
35 JOSH ORTEGA 10 High Tech High 19:02
36 LUIS TAPIA 10 High Tech High 19:02
37 JESUS SANTIAGO 10 Century 19:03
38 DYLAN BARNETT 10 Pacifica (gg) 19:04
39 PAUL PFEIFFER 10 Wilson (hh) 19:07
40 ALEX ACUNA 10 San Marcos (sb) 19:12
41 NOAH ARAGON 10 Lompoc 19:13
42 TREVOR BROWN 10 High Tech High 19:13
43 RAPHAEL PERDOMO 10 El Dorado (pla) 19:15
44 CHRISTOPHER VEGA 10 Wilson (hh) 19:19
45 KEVIN KIRK 10 Yosemite 19:23
46 TREVOR SINGLEY 9 Rio Americano 19:23
47 CHRISTIAN MARTINEZ 10 Grand Terrace 19:24
48 WILLIAM BERDUGO 10 Wilson (hh) 19:24
49 ANGEL MENCHACA 10 San Juan Hills 19:24
50 BRENDAN MCMANUS 10 San Juan Hills 19:24
51 DAVID SANTIAGO 10 Century 19:25
52 HENRY LUTZ 10 San Juan Hills 19:25
53 SHANE ECKSTEIN 10 Yosemite 19:26
54 MATTHEW HORTON 10 Yosemite 19:26
55 MIKE NGUYEN 10 El Dorado (pla) 19:27
56 MICHAEL ALVARADO 10 Gahr 19:28
57 PAOLO MANLUCU 10 Chaminade 19:30
58 JORGE CHAVARRIA 10 Saddleback 19:35
59 ADAM SHIELDS 10 San Marcos (sb) 19:42
60 CRISTIAN VAZQUEZ 10 San Bernardino 19:45
61 ABNER CABANILLAS 10 North Monterey 19:46
62 JOE NIBALI 10 Yorba Linda 19:47
63 JONAH WARSCHAW 10 Chaminade 19:48
64 DARIAN MEERTINS 10 Saddleback 19:51
65 ANDREW TANG 10 Yorba Linda 19:53
66 TORE HARLAN 10 San Marcos (sb) 19:56
67 MITCHELL ARONOFF 10 Calabasas 19:56
68 JUSTIN RODRIQUEZ 10 Hanford West 19:57
69 JOSH ABRAJAN 10 Bellflower 19:58
70 ALEJANDRO NAVARRO 10 Chaminade 19:59
71 JOSE CERVANTES 10 Lompoc 19:59
72 NICK MOLINA 10 Hanford West 20:01
73 BRENDAN RHOAN 10 Yosemite 20:02
74 PAUL ESPOSITO 10 Yosemite 20:02
75 ANDREW VOLPETTI 10 Yosemite 20:02
76 BRIAN CHHANG 10 Saddleback 20:02
77 RAYMOND FLORES 10 Saddleback 20:04
78 AIDAN BOOTH 10 Cathedral Catholic 20:05
79 SEAN NELSON 10 Rio Americano 20:13
80 DRAKE MCKEE 10 Will C. Wood 20:13
81 JACOB ITCHON 10 Cathedral Catholic 20:14
82 JONATHAN LOPEZ 10 Gahr 20:16
83 RYAN BROWN 10 San Juan Hills 20:16
84 GARRETT GARDNER 10 Rio Americano 20:17
85 TIM MEZEIRE 10 Cathedral Catholic 20:20
86 KUNAL GRANDON 10 Gahr 20:27
87 MARCOS RUIZ 10 San Bernardino 20:32
88 GARRETT MOON 10 Barstow 20:32
89 BRYAN PETERS 10 High Tech High 20:32
90 BRYANT ORTEGA 10 Bellflower 20:34
91 ROBERT ROJAS 10 San Juan Hills 20:36
92 GUSTAVO MURILLO 10 Saddleback 20:38
93 JIMMY SOTELO 10 Yorba Linda 20:39
94 KOLBY OLIVER 10 San Juan Hills 20:39
95 ISSAC BALLESTEROS 10 Grand Terrace 20:40
96 NOE ORTEGA 10 San Jacinto 20:42
97 DAVID GURROLA 10 Saddleback 20:49
98 RAYMOND ZHENG 10 Wilson (hh) 20:50
99 ERIC MANZANAREZ 10 Lompoc 20:51
100 DANIEL RAIDON 10 Barstow 20:52
101 JACOB ROSENBURG 10 High Tech High 20:53
102 RAUL VILLEDA 10 Wilson (hh) 20:55
103 STEPHAN KIM 10 Beverly Hills 20:55
104 ADAM CHILDS 10 San Marcos (sb) 20:57
105 ANGEL PADILLA 10 Tahquitz 20:58
106 DEVIN CHILSON 10 Grand Terrace 21:00
107 ZACH ORMAND 10 Will C. Wood 21:02
108 GARRETT WHITE 10 Yosemite 21:11
109 ERNESTO SALDIVAR 10 Wilson (hh) 21:11
110 ROBERT MAGANA 10 Barstow 21:14
111 TYLER WALLACE 10 Yosemite 21:29
112 GEORGE VERDUGO 10 Grand Terrace 21:29
113 JORDAN BERG 10 Yosemite 21:30
114 MICHAEL VANBALINGHE 10 Yosemite 21:31
115 SEBASTION ZURITA 10 Tahquitz 21:44
116 ALEX RAMOS 10 North Monterey 21:45
117 JASPER ROMERO 10 Gahr 21:47
118 SAMUEL BEADLE 10 Beverly Hills 21:49
119 CESAR ROSALES 10 Century 21:50
120 ROBERTO FLORES 10 San Bernardino 21:53
121 JOHNATHAN FLORES 10 Lompoc 22:06
122 VARGAS RUBEN 10 Hanford West 22:10
123 GIOVANNY NAJERA 10 Century 22:35
124 AUSTIN THOM 10 San Jacinto 22:41
125 YOO CHAN KIM 10 Chaminade 22:53
126 JONATHAN MARTINDEL 10 Grand Terrace 22:56
127 QUENTIN LAWRENCE 10 Yosemite 23:21
128 FERMIN URIBE 10 Will C. Wood 23:27
129 PAUL MONTGOMERY 10 Yucca Valley 23:39
130 JOSE GARCIA 10 San Bernardino 24:01
131 JARED MARTINEZ 10 San Bernardino 24:19
132 ALEXI ROBLES 10 San Jacinto 24:19
133 CARTER WHITTAKER 10 Rim Of The World 24:35
134 HARRISON SCULLIN 10 Rim Of The World 24:37
135 ARWIN CHAWLA 10 Beverly Hills 25:40
136 BRIAN ARIANPOUR 10 Beverly Hills 27:13
137 JASON MIDGLEY 10 Tahquitz 27:16
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 SAN MARCOS (SB) 50 1:13:31 1:06 5, 7, 15, 23, 32, 47
2 SADDLEBACK 96 1:32:54 2:08 1, 6, 21, 22, 46, 51, 57
3 WILSON (HH) 105 1:33:15 1:50 2, 12, 26, 31, 34, 38, 66
4 HIGH TECH HIGH 106 1:33:16 1:38 3, 13, 28, 29, 33, 63, 67
5 SAN JUAN HILLS 119 1:33:44 1:41 4, 9, 27, 39, 40, 42, 60
6 YORBA LINDA 138 1:34:57 1:44 8, 11, 18, 49, 52, 64
7 RIO AMERICANO 151 1:35:58 1:35 16, 17, 24, 36, 58, 61
8 WILL C. WOOD 171 1:36:52 2:46 10, 14, 19, 59, 69, 77
9 YOSEMITE 231 1:38:19 0:39 35, 43, 44, 54, 55, 56, 70
10 CENTURY 237 1:41:51 3:37 20, 30, 41, 72, 74
11 CHAMINADE 248 1:41:10 3:53 25, 45, 50, 53, 75
12 GRAND TERRACE 317 1:45:29 3:32 37, 65, 68, 71, 76
13 SAN BERNARDINO 340 1:50:30 4:34 48, 62, 73, 78, 79
DNP CALABASAS 0:19:56 1 Runner
DNP BELLFLOWER 0:40:32 2 Runners
DNP RIM OF THE WORLD 0:49:12 2 Runners
DNP YUCCA VALLEY 0:42:04 2 Runners
DNP BARSTOW 1:02:38 3 Runners
DNP CATHEDRAL CATHOLIC 1:00:39 3 Runners
DNP HANFORD WEST 1:02:08 3 Runners
DNP PACIFICA (GG) 0:56:58 3 Runners
DNP SAN JACINTO 1:07:42 3 Runners
DNP TAHQUITZ 1:09:58 3 Runners
DNP BEVERLY HILLS 1:35:37 4 Runners
DNP EL DORADO (PLA) 1:16:09 4 Runners
DNP GAHR 1:21:58 4 Runners
DNP NORTH MONTEREY 1:17:56 4 Runners
DNP LOMPOC 1:22:09 4 Runners
Race #10 Girls Sophomore Division 3 11:54 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JESSICA FINE 10 Yosemite 20:53
2 SHANNON LOUIE 10 Gabrielino 21:17
3 ROSE CURLEY 10 Yosemite 21:17
4 CAITLIN FISH 10 University City (sd) 21:48
5 JAMIE WILKINSON 10 High Tech High 21:51
6 ELENA HOFFMAN 10 High Tech High 21:51
7 ANGELA HERNANDEZ 10 Saddleback 22:01
8 CAITLIN DILLON 10 Bonita 22:05
9 NATALIE CHAMBERLAIN 10 Yosemite 22:08
10 NICOLE SCHWARTZ 10 Oak Park 22:10
11 BRIANA MORALES-WESL 10 Rio Mesa 22:11
12 EDITH GOMEZ 10 Bonita 22:16
13 LARISSA HEATLEY 10 Oak Park 22:19
14 IANIS MOJICA 10 San Jacinto 22:25
15 BRITTNEY NOVAK 10 Oak Park 22:26
16 JULIA LAMP 10 Cathedral Catholic 22:27
17 BRIANA NUÑEZ 10 South Pasadena 22:31
18 BELLA SANCHEZ 10 Cabrillo (lom) 22:31
19 EMILY MARKARIAN 10 Oak Park 22:34
20 JESSICA MORENO 10 Rosemead 22:36
21 EMMA WOLFGRAM 10 Rio Mesa 22:37
22 HALEY YOWLER 10 Cabrillo (lom) 22:40
23 BAILEY STONE 10 University City (sd) 22:41
24 EMILY LUC 10 Rosemead 22:46
25 JULIA MARTINEZ 10 Yucca Valley 22:53
26 MEGAN LE 10 Wilson (hh) 22:58
27 JAYCE BJELLAND 10 University City (sd) 22:59
28 MERCEDES MAHAFFEY 10 Coconino 23:00
29 NASTAZIA MOSHIRFATE 10 Beverly Hills 23:19
30 JULIA JONES 10 Oak Park 23:25
31 LEAH WOLCHIN 10 Beverly Hills 23:27
32 CHENOA BUMPAR 10 Yucca Valley 23:28
33 ELAINE LU 10 Wilson (hh) 23:31
34 AERIH KIM 10 Beverly Hills 23:36
35 INDIKA YOUNG 10 High Tech High 23:39
36 SANTI RODRIGUEZ 10 Rosemead 23:40
37 ALEXANDRA RODRIQUE 10 Cabrillo (lom) 23:42
38 ELAN FILLER 10 Palos Verdes 23:44
39 EMMA AMEND 10 Palos Verdes 23:45
40 GABBY BURNS 10 Cathedral Catholic 23:54
41 KRISTINE CHEN 10 Rosemead 23:57
42 BALANNA RAMOS 10 Yosemite 23:59
43 EVELYN GARCIA 10 Yucca Valley 23:59
44 MERCEDES FLOYD 10 Pacifica (gg) 24:00
45 CAROLYN WU 10 Temple City 24:01
46 SYDNEY HANOVER 10 Beverly Hills 24:08
47 MANUELA RODRIQUES 10 Oak Park 24:11
48 CHRISTINA PHUNG 10 Gabrielino 24:13
49 ALEXA COGAN 10 Rio Mesa 24:14
50 CHARLINE RAMIREZ 10 Cabrillo (lom) 24:18
51 ISABEL HERNANDEZ 10 Wilson (hh) 24:21
52 ELIZABETH HIDALGO 10 Rio Mesa 24:26
53 ODALIS CASTELAN 10 Saddleback 24:27
54 MARISOL SANTA CRUZ 10 Saddleback 24:28
55 JESSICA BORCHARDT 10 University City (sd) 24:31
56 KRISTAL XIE 10 Temple City 24:32
57 OLIVIA CHIU 10 South Pasadena 24:32
58 KELLY SANKER 10 Cathedral Catholic 24:32
59 SHIRLEY LAM 10 Rosemead 24:33
60 JACKELYN CASARRUBIA 10 Hueneme 24:34
61 JENNIFER AMBRIZ 10 Hueneme 24:37
62 EAVAN BURKE 10 Palos Verdes 24:37
63 ALLIE DONNELL 10 Yosemite 24:42
64 ELAINE WITTRY 10 Temple City 24:44
65 KAREN NGO 10 Rosemead 24:57
66 SUMMER LAFOREST 10 Palos Verdes 24:57
67 KAREN CHEN 10 Rosemead 25:06
68 LAUREN DUERFELDT 10 Oak Park 25:08
69 ALEXANDRA SAATI 10 Pacifica (gg) 25:10
70 ALYSSA WALIKE 10 Oak Park 25:14
71 AMANDA REILLEY 10 Oak Park 25:14
72 LIAT KEDAR 10 Oak Park 25:16
73 BROOKE VEATER 10 Yosemite 25:18
74 STEPHANIE RIVERA 10 Oak Park 25:18
75 EMILY QUAN 10 Temple City 25:21
76 JOANNE SU 10 Temple City 25:21
77 S DELOS SANTOS 10 Temple City 25:28
78 KAYLEE CHANTRAPORN 10 St. Joseph (lak) 25:31
79 BREANNA VELASQUEZ 10 Barstow 25:36
80 MIN WONG 10 Wilson (hh) 25:37
81 JO-LYNSIE BEGAY 10 Coconino 25:43
82 LINDSEY GAMBLIN 10 Will C. Wood 25:45
83 ALYSSA ALLEN 10 Oakmont 25:49
84 LESLIE PEREZ 10 Hueneme 25:50
85 LARISA ENRIQUEZ 10 St. Joseph (lak) 25:55
86 JACCIE MADDAUS 10 Yosemite 25:55
87 CELINE RAFALIAN 9 Beverly Hills 25:58
88 WENDY WU 10 Temple City 25:59
89 AMY COSGROVE 10 Palos Verdes 26:01
90 ESMERALDA ORTEGA 10 Saddleback 26:01
91 NALLELY GABINO 10 Barstow 26:02
92 AMANDA MOHABEER 10 Oak Park 26:02
93 JOCELYN RIVERA 10 Saddleback 26:04
94 KATIE WHITCOMB 10 Yosemite 26:07
95 LINDA CHEN 10 Temple City 26:11
96 AMANDA NEZ 10 Coconino 26:16
97 ROYA GHIASVAND 10 Will C. Wood 26:17
98 KRISTY MO 10 Temple City 26:21
99 BRIANA SALINAS 10 Will C. Wood 26:22
100 HANNAH CUSHING 10 Will C. Wood 26:24
101 FRANCES LEE 10 Temple City 26:33
102 JUDITH CUEVAS 10 Saddleback 27:00
103 SOFIA ADELL 10 Beverly Hills 27:01
104 EMILY CODY 10 Coconino 27:03
105 CASEY SANKER 10 Cathedral Catholic 27:12
106 CHANDLER FROM 10 Oakmont 27:12
107 SOPHIA GIGLIOTTI 10 Oak Park 27:17
108 JOCEYN WU 10 Temple City 27:18
109 PAOLA NAVARRO 10 Hueneme 27:20
110 KAITLYN RISPOLI 10 Cabrillo (lom) 27:23
111 EDITH VARGAS 10 Cabrillo (lom) 27:26
112 WENDY WONG 10 Temple City 27:27
113 HANNAH GLAZER 10 Palos Verdes 27:32
114 GIANNA DEFELICE 10 Yosemite 27:33
115 JULIA MADURA 10 St. Joseph (lak) 27:41
116 CLEMENTINA RAMIREZ 10 Cabrillo (lom) 27:43
117 SARAH LEE 10 Oak Park 27:47
118 CELEST GARCIA 10 Saddleback 28:04
119 REAGAN WOO 10 Temple City 28:13
120 JAZMINE DIAZ 10 San Dimas 28:23
121 CRYSTAL GARCIA 10 Saddleback 28:30
122 DAISY CASTILLO 10 Saddleback 28:46
123 KACIE WESTBROOKS 10 Rio Mesa 29:00
124 ANNIE PARRONE 10 Oak Park 29:16
125 JAEDA JOHN 10 Coconino 35:09
126 EMILY CARTER 10 Coconino 35:33
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 OAK PARK 47 1:52:54 1:15 5, 7, 8, 10, 17, 28, 42
2 YOSEMITE 69 1:52:59 3:49 1, 2, 4, 25, 37, 43, 48
3 ROSEMEAD 104 1:57:32 1:57 11, 14, 20, 24, 35, 39, 41
4 BEVERLY HILLS 129 2:00:28 2:39 16, 18, 19, 27, 49, 56
5 CABRILLO (LOM) 131 2:00:34 4:52 9, 13, 21, 30, 58, 59, 61
6 RIO MESA 141 2:02:28 6:49 6, 12, 29, 31, 63
7 PALOS VERDES 172 2:03:04 2:17 22, 23, 36, 40, 51, 60
8 SADDLEBACK 173 2:03:01 4:03 3, 32, 33, 52, 53, 55, 62
9 TEMPLE CITY 187 2:03:59 1:20 26, 34, 38, 44, 45, 46, 50
10 COCONINO 237 2:17:11 12:09 15, 47, 54, 57, 64, 65
DNP SAN JACINTO 0:22:25 1 Runner
DNP SAN DIMAS 0:28:23 1 Runner
DNP OAKMONT 0:53:01 2 Runners
DNP BARSTOW 0:51:38 2 Runners
DNP SOUTH PASADENA 0:47:03 2 Runners
DNP PACIFICA (GG) 0:49:10 2 Runners
DNP GABRIELINO 0:45:30 2 Runners
DNP BONITA 0:44:21 2 Runners
DNP ST. JOSEPH (LAK) 1:19:07 3 Runners
DNP YUCCA VALLEY 1:10:20 3 Runners
DNP HIGH TECH HIGH 1:07:21 3 Runners
DNP WILSON (HH) 1:36:27 4 Runners
DNP WILL C. WOOD 1:44:48 4 Runners
DNP CATHEDRAL CATHOLIC 1:38:05 4 Runners
DNP UNIVERSITY CITY (SD) 1:31:59 4 Runners
DNP HUENEME 1:42:21 4 Runners
Race #11 Girls Sophomore Division 3 12:02 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 LILLY SCHMIDT 10 Corona Del Mar 19:35
2 BRITTNI FRACE 10 Atascadero 20:06
3 ALEXIS CAUDILL 10 Laguna Hills 20:15
4 ERIN HATCH 10 Corona Del Mar 20:48
5 HANNAH CRANE 10 Corona Del Mar 21:02
6 ILSE CHAPA 10 Los Amigos 21:29
7 SHAKIRA SLATER 10 Buena Park 21:37
8 CHARLOTTE TEUNISSE 10 St. Lucy's 21:38
9 EMMA TRACY 10 San Marcos (sb) 21:38
10 RAEGAN GAGE 10 Yorba Linda 21:38
11 EMMA KRATZBERG 10 Corona Del Mar 21:41
12 MARIA OROZCO 10 Atascadero 21:43
13 KRISTEN DOYAN 10 Calabasas 21:50
14 XOCHITL PACHECO 10 San Marcos (sb) 21:59
15 ANGIE KROEGER 10 Tehachapi 22:14
16 JESSICA HERNANDEZ 10 Rim Of The World 22:56
17 MARLENE BEHLE 10 Yorba Linda 23:03
18 TORI LAZERSON 10 El Dorado (pla) 23:05
19 ALYSSA EVANS 10 Rio Americano 23:08
20 SARAH CUSHNIE 10 Yorba Linda 23:18
21 STEPHANIE RODRIQUEZ 10 La Jolla 23:24
22 RAMIREZ RAVEN 10 Northview 23:25
23 ANDREA CONTRERAS-V 10 San Bernardino 23:25
24 NATALIE MUSICK 10 San Marcos (sb) 23:28
25 SIERRA AIGNER 10 San Marcos (sb) 23:31
26 LAUREN PHAN 10 El Dorado (pla) 23:36
27 MARIA RAMIRO 10 Buena Park 23:37
28 KATE WEGNER 10 Lutheran (ora) 23:39
29 KATE ROGERS 10 Alhambra (mar) 23:39
30 NATALIE QUEATHEM 10 Corona Del Mar 23:40
31 DIANA VEGA 10 Rim Of The World 23:42
32 CATHERINE STITES 10 Alhambra (mar) 23:50
33 ELIZABETH ELDER 10 Rim Of The World 23:59
34 HANNAH EDMONDSON 10 Rim Of The World 24:01
35 GETSI FLORES 11 San Juan Hills 24:05
36 REBECCA ESPINOSA 10 Yorba Linda 24:06
37 ROSIE MOREHEAD 10 Rio Americano 24:09
38 DEMETRA RISHWAIN 10 San Marcos (sb) 24:19
39 CASSANDRA LAUBACH 10 Yorba Linda 24:19
40 TIMNA SOME 10 San Marcos (sb) 24:21
41 KATELYN FAITHE 10 Yorba Linda 24:30
42 SOPHIE PUCHALSKI 10 St. Lucy's 24:35
43 MELISSA GUEVARA 10 Alhambra (mar) 24:46
44 KATIE CORRENTY 10 Corona Del Mar 24:55
45 KAITLYN FOLLMER 10 Laguna Hills 24:58
46 MARIAH KIRKHAM 10 San Juan Hills 24:59
47 ANA GARCIA 10 Los Amigos 25:00
48 TANIA ZUNIGA 10 Grand Terrace 25:01
49 KATELYN LOWRY 10 San Juan Hills 25:04
50 RAYNA ENRIQUEZ 10 St. Lucy's 25:10
51 STEPHANIE ZHU 10 Calabasas 25:11
52 ELLIE PIETSCH 10 Corona Del Mar 25:15
53 VANESSA RIOS 10 Buena Park 25:16
54 LUCY GILES 10 Rio Americano 25:16
55 KATRINA FERNANDEZ 10 San Juan Hills 25:21
56 EMMA ALLEN 10 Yorba Linda 25:22
57 TERESA GILLCRIST 10 La Jolla 25:26
58 BRIANA RODRIGUEZ 10 San Juan Hills 25:29
59 CHRISTINE SHEPHERD 10 Lutheran (ora) 25:31
60 SARA STICKNEY 10 Tehachapi 25:39
61 CHRISTLE SMITH 10 Palm Desert 25:49
62 MELISSA LAVA 10 St. Lucy's 25:54
63 SUZIE CARLSAN 10 La Jolla 25:59
64 HAILEY WARREN 10 Laguna Hills 25:59
65 VANESSA MENDOZA 10 West Valley (hem) 26:01
66 BRENDA ARMENDARIZ 10 San Bernardino 26:02
67 SUMMER HILL 10 Rim Of The World 26:08
68 JOURDAN HALL 10 San Juan Hills 26:09
69 IRENE URBANO 10 Laguna Hills 26:22
70 LILY ROSENBLUM 9 Rio Americano 26:38
71 MAGGIE GREENE 10 Rim Of The World 26:39
72 AMANDA GREEN 10 San Juan Hills 26:40
73 CINDY GALLO 10 Grand Terrace 26:45
74 JESSIE GRANT 10 Lutheran (ora) 26:45
75 VERONICA GRAFF 10 San Juan Hills 26:58
76 GINNY WINTERS 10 Rim Of The World 27:07
77 ALLISON DOOLEY 10 Lutheran (ora) 27:12
78 TARYN WOLFSOHN 10 Rim Of The World 27:17
79 CORINA DEITERS 10 Yorba Linda 27:21
80 TORI POWERS 10 San Juan Hills 27:39
81 KRISTEN WILDER 10 Corona Del Mar 27:45
82 LOURDES DIZON 10 Rio Americano 27:47
83 EMMALI TODD 10 Alhambra (mar) 27:49
84 JASMINE HUERTA 10 North Monterey 27:56
85 VANESSA SUAREZ 10 North Monterey 27:56
86 KAYLA TORRES 10 El Capitan 27:57
87 LIZZY GARCIA 10 El Capitan 27:58
88 OLIVIA FARBER 10 San Juan Hills 27:59
89 JESSI CORTES 10 St. Lucy's 28:01
90 LYNDSEY ROBERTSON 10 San Juan Hills 28:11
91 KATRINA STEVENSON 10 Grand Terrace 28:11
92 ANGELINE TRAN 10 Laguna Hills 28:28
93 GUADALUPE PARRA 10 San Bernardino 28:30
94 KAYLEY BATES 10 Rim Of The World 28:38
95 JENNILYN GOMEZ 10 Buena Park 28:39
96 ASHLEY PETITT 10 Grand Terrace 28:44
97 EMMA LANE 10 Rim Of The World 28:44
98 KIERSTEN SOZA 10 Alhambra (mar) 29:03
99 DARLA ESCAMILLA 10 Buena Park 30:48
100 DIANA CARMONA 10 Buena Park 31:46
101 HANNAH HERNANDEZ 10 Grand Terrace 31:55
102 MELISSA RODRIGUEZ 10 Buena Park 32:07
103 VANESSA ORITZ 10 North Monterey 32:09
104 ELAINE YAN 10 Bellflower 32:29
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 CORONA DEL MAR 36 1:46:46 4:05 1, 3, 4, 9, 19, 33, 39
2 SAN MARCOS (SB) 75 1:54:55 2:41 7, 10, 15, 16, 27, 29
3 YORBA LINDA 87 1:56:24 2:41 8, 12, 14, 25, 28, 30, 43
4 RIM OF THE WORLD 123 2:00:46 3:12 11, 20, 22, 23, 47, 51, 54
5 ST. LUCY'S 177 2:05:18 6:23 6, 31, 38, 45, 57
6 SAN JUAN HILLS 182 2:04:58 1:24 24, 35, 37, 42, 44, 48, 52
7 RIO AMERICANO 185 2:06:58 4:39 13, 26, 41, 50, 55
8 BUENA PARK 185 2:09:57 9:11 5, 17, 40, 60, 63, 64, 66
9 ALHAMBRA (MAR) 189 2:09:07 5:24 18, 21, 32, 56, 62
10 LAGUNA HILLS 190 2:06:02 8:13 2, 34, 46, 49, 59
11 GRAND TERRACE 273 2:20:36 6:54 36, 53, 58, 61, 65
DNP BELLFLOWER 0:32:29 1 Runner
DNP PALM DESERT 0:25:49 1 Runner
DNP WEST VALLEY (HEM) 0:26:01 1 Runner
DNP NORTHVIEW 0:23:25 1 Runner
DNP CALABASAS 0:47:01 2 Runners
DNP LOS AMIGOS 0:46:29 2 Runners
DNP ATASCADERO 0:41:49 2 Runners
DNP TEHACHAPI 0:47:53 2 Runners
DNP EL DORADO (PLA) 0:46:41 2 Runners
DNP EL CAPITAN 0:55:55 2 Runners
DNP LA JOLLA 1:14:49 3 Runners
DNP NORTH MONTEREY 1:28:01 3 Runners
DNP SAN BERNARDINO 1:17:57 3 Runners
LUTHERAN (ORA) 1:43:07 4 Runners
Race #12 Boys Varsity Division 3 12:16 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MICHAEL GUTIERREZ 12 Don Lugo 15:44
2 LOGAN TAGGART 10 Oakmont 16:03
3 ALAN HERNANDEZ 12 Los Amigos 16:17
4 GONZALO VAQUEZ 12 Los Amigos 16:22
5 JUSTIN VEGA 12 San Jacinto 16:23
6 AUSTIN TAGGART 12 Oakmont 16:27
7 BEN VERTELNEY 11 Calabasas 16:32
8 TANNER MOORE 10 Oakmont 16:33
9 BRYSON BLUME 11 High Tech High 16:33
10 DANIEL FLAVIN 12 Alemany 16:40
11 MARIO GOMEZ 10 Pioneer (whi) 16:49
12 KENNETH REYES 11 Delano 16:51
13 RAMON RAMIREZ 11 Independence (bak) 17:00
14 BLIAS ARRAS 12 Bellflower 17:01
15 ELIJAH MENCHACA 11 Independence (bak) 17:04
16 GARRETT VALADEZ 10 Alemany 17:05
17 LUIS MORENO 12 Saddleback 17:10
18 PATRICK GUARDIAN 12 Calabasas 17:12
19 HAYDEN HORAN 12 Sonora (lh) 17:14
20 RICARDO TORRES 12 Wilson (hh) 17:16
21 TRAVIS HALLETT 12 Atascadero 17:16
22 JOSIAH REYNOLDS 10 Oakmont 17:16
23 BARRETT DRYDEN 12 Alemany 17:17
24 ELIAS CORTEZ 10 San Jacinto 17:17
25 STEVEN CABRAL 11 San Jacinto 17:21
26 ALEX DIAZ 12 Alemany 17:22
27 RICHARD HERNANDEZ 11 Pioneer (whi) 17:23
28 VINCENT ARMENDARIZ 12 Wilson (hh) 17:24
29 ABRAHAM VELASQUEZ 12 Sonora (lh) 17:24
30 IAN MILLER 11 Oakmont 17:24
31 CHRISTIAN WOOLFOLK 11 Oakmont 17:25
32 EDDIE SALINAS 11 Saddleback 17:26
33 JONAH ROJO 11 Sonora (lh) 17:28
34 JONATHAN SHEATZ 12 El Dorado (pla) 17:29
35 JEREMY BIBEAU 12 El Dorado (pla) 17:29
36 ANTHONY AMADO 12 El 17:30
37 DANIEL TULL 11 Atascadero 17:31
38 NEIL JOHNSON 9 Tamalpais 17:31
39 ANDREW GARZA 9 Alemany 17:32
40 JACK BRADY 11 Alemany 17:32
41 ALEX PENA 10 Lakeside 17:32
42 JARED BACA 11 Grand Terrace 17:35
43 FRANCISCO DOMINGUE 10 West Valley (hem) 17:35
44 KADEN SULLIVAN 12 El Dorado (pla) 17:36
45 CHRIS DIMAS 11 Sonora (lh) 17:37
46 NATHAN KLING 12 High Tech High 17:37
47 MOHAMED AL ELEW 11 San Jacinto 17:37
48 JAVIER UBALDO 12 Wilson (hh) 17:38
49 LUCAS HESTER 12 Calabasas 17:41
50 OSCAR SAAVEDRA 11 Grand Terrace 17:42
51 JOSH WILSON 11 High Tech High 17:48
52 LUKE PARVIAINEN 11 Independence (bak) 17:48
53 DERIEN CARLSON 11 West Valley (hem) 17:48
54 DUSTIN RIOS 11 San Jacinto 17:49
55 BILLY TIPP 12 Calabasas 17:50
56 MARIO BLANCO 10 West Valley (hem) 17:50
57 ANDREW BELTRAN 11 Bellflower 17:51
58 ISAAC LOPEZ 11 Delano 17:52
59 GEOVANNI GUTIERREZ 9 San Jacinto 17:56
60 JOSE RAMIREZ 12 Oakmont 17:57
61 ANGEL BAUTISTA 11 Pioneer (whi) 17:57
62 JESUS MENA 12 Don Lugo 17:57
63 DANIEL GONZALEZ 10 Palm Desert 17:58
64 DEREK SANFT 10 Grand Terrace 17:58
65 MICHAEL RAMIREZ 9 Grand Terrace 17:58
66 COLE BROWNLEE 9 Palm Desert 17:59
67 SEAN HARA 11 Don Lugo 18:02
68 QUINN HOLLAND 11 Alemany 18:03
69 ANGEL LARA 10 Lakeside 18:06
70 REECE HOLZER 9 Rim Of The World 18:11
71 ANTHONY CORTEZ 10 San Jacinto 18:12
72 CHRISTIAN LOPEZ 12 Wilson (hh) 18:13
73 ORION SIU 10 Tamalpais 18:14
74 MATTHEW BARNA 12 Bellflower 18:17
75 ANDREW TAYLOR 12 Grand Terrace 18:20
76 KYLER TORRES 12 Atascadero 18:20
77 EDGAR MENDOZA 12 Saddleback 18:21
78 ISRAEL LOPEZ 11 Independence (bak) 18:27
79 JOHNNY ESCALARA 11 West Valley (hem) 18:27
80 EDER LEYVA 12 Los Amigos 18:29
81 JUNIOR RAMIREZ 12 Chaminade 18:33
82 DYLAN WARNER 11 Palm Desert 18:33
83 RYAN ONG 12 Wilson (hh) 18:33
84 ALFREDO FLORES 12 Pioneer (whi) 18:35
85 JESUS PINEDA 12 High Tech High 18:35
86 ANTHONY DURAN 12 Delano 18:36
87 ALEJANDRO RODRIGUE 12 Saddleback 18:38
88 SEBASTIAN TAMBLYN 12 Tamalpais 18:39
89 ETHAN SHEATZ 11 El Dorado (pla) 18:39
90 LEONEL PONTON 11 Bellflower 18:39
91 DANTE AYALA 10 Monrovia 18:43
92 JOHATHAN CHU 12 Wilson (hh) 18:44
93 JUSTIN HUTCHINSON 12 High Tech High 18:45
94 CHRISTIAN RUVALCABA 10 Sonora (lh) 18:52
95 FRANCSICO AREVALO 12 Los Amigos 18:52
96 JONATHAN OROPEZA 11 Independence (bak) 18:53
97 LUKE MELLO 10 Don Lugo 18:55
98 ETHAN FRANKLE 10 Tamalpais 18:56
99 JIMMY AVILES 12 Saddleback 18:59
100 AMIR GUYTON 11 Delano 19:00
101 MIGUEL VILLALPANDO 12 Bellflower 19:01
102 ALEC MOREIRA 12 Sonora (lh) 19:03
103 JESSIEREY MANASAN 12 Delano 19:05
104 LUKE SHERRILL 11 Atascadero 19:05
105 GENARO CABRARA 12 Los Amigos 19:05
106 KODIAK RAVICZ 11 Palm Desert 19:09
107 JOAQUIN MAGPANTAY 11 Calabasas 19:13
108 ANTHONY GARCIA 10 Lakeside 19:13
109 SET SASSOUNIAN 9 Don Lugo 19:16
110 BRANDON FOLLIN 11 High Tech High 19:18
111 GAVIN DAHLER 12 Rim Of The World 19:22
112 NICK PAGANINI 12 Rim Of The World 19:22
113 ALEJANDRO ARREOLA 10 Pioneer (whi) 19:22
114 HARPER DORMAN-GREE 9 Tamalpais 19:27
115 KEVIN YOU 12 Bellflower 19:31
116 BRYCE KILLINGSWORTH 12 Tamalpais 19:34
117 ZACH BURKHART 11 Lakeside 19:37
118 BEN COUGHLIN 11 Atascadero 19:45
119 EAN MC GILVERY 9 Rim Of The World 19:47
120 BOBBY WILLIAMS 11 Bellflower 19:52
121 GEORGE SUAREZ 11 Palm Desert 19:53
122 ELEAZAR FLORES 12 Rim Of The World 19:53
123 DERRICK HAM 12 Grand Terrace 19:54
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 OAKMONT 68 1:23:43 1:21 2, 6, 8, 22, 30, 31, 57
2 ALEMANY 114 1:25:56 0:52 10, 16, 23, 26, 39, 40, 65
3 SAN JACINTO 152 1:26:27 1:26 5, 24, 25, 46, 52, 56, 68
4 SONORA (LH) 215 1:28:35 1:38 19, 29, 33, 44, 90, 98
5 CALABASAS 229 1:28:28 2:41 7, 18, 48, 53, 103
6 EL DORADO (PLA) 233 1:28:43 1:10 34, 35, 36, 43, 85
7 WILSON (HH) 243 1:29:04 1:17 20, 28, 47, 69, 79, 88
8 INDEPENDENCE (BAK) 246 1:29:12 1:53 13, 15, 51, 75, 92, 126
9 HIGH TECH HIGH 274 1:29:18 2:12 9, 45, 50, 81, 89, 106, 124
10 LOS AMIGOS 275 1:29:05 2:48 3, 4, 76, 91, 101
11 PIONEER (WHI) 285 1:30:06 2:33 11, 27, 58, 80, 109, 136
12 GRAND TERRACE 286 1:29:33 0:45 42, 49, 61, 62, 72, 119
13 SADDLEBACK 301 1:30:34 1:49 17, 32, 74, 83, 95, 129
14 BELLFLOWER 322 1:30:49 2:00 14, 54, 71, 86, 97, 111, 116
15 DON LUGO 322 1:29:54 3:32 1, 59, 64, 93, 105, 122, 132
16 DELANO 344 1:31:24 2:14 12, 55, 82, 96, 99, 123, 133
17 ATASCADERO 345 1:31:57 2:29 21, 37, 73, 100, 114, 128, 138
18 TAMALPAIS 396 1:32:47 1:56 38, 70, 84, 94, 110, 112
19 PALM DESERT 420 1:33:32 1:55 60, 63, 78, 102, 117, 134
20 LAKESIDE 444 1:34:23 2:23 41, 66, 104, 113, 120, 130
21 RIM OF THE WORLD 515 1:36:35 1:42 67, 107, 108, 115, 118, 146
22 MONROVIA 610 1:41:31 3:07 87, 121, 125, 137, 140
23 CHAMINADE 655 1:49:46 5:38 77, 141, 142, 147, 148
24 JOHN GLENN 675 1:45:47 2:19 127, 131, 135, 139, 143, 144, 145
DNP WEST VALLEY (HEM) 1:11:40 4 Runners
Race #13 Boys Varsity Division 3 12:23 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 AARON WOLFE 12 Beverly Hills 16:07
2 JOSH GUZMAN 11 Hanford West 16:21
3 KENJI ANZAI 12 Rio Americano 16:23
4 GIOVANI RIVERA 12 San Bernardino 16:37
5 AUSTIN CHAVEZ 11 Palm Springs 16:38
6 RUDY BAZA 11 Azusa 16:39
7 ARMANDO ORTEGA 11 Gabrielino 16:45
8 OSCAR MORA 11 North Monterey 16:48
9 NOAH WALLACE 9 Rio Americano 16:49
10 HUMBERTO BARRAZA 12 North Monterey 16:52
11 MICHAEL VIANO 11 Alhambra (mar) 16:53
12 WILL EZZARD 12 Beverly Hills 16:54
13 ALEXIS AREVALO 11 Gabrielino 16:59
14 AARON KARLIN 12 Beverly Hills 17:00
15 JASON LI 11 Valley Christian (sj) 17:02
16 WILLIAM SAMPLES 11 North Monterey 17:15
17 BRANDON LEON 12 Rancho Alamitos 17:21
18 DANTE LONGORIA 11 Hanford West 17:23
19 FILOMENO MUNOZ 12 Yuma 17:33
20 BRYAN RAMIREZ 11 Gabrielino 17:37
21 ALBERTO GARCIA 12 San Bernardino 17:38
22 MATHEW RAMSDELL 11 Laguna Creek 17:43
23 MICHAEL REDSTON 12 Beverly Hills 17:44
24 ALFREDO GONZALEZ 10 Palm Springs 17:46
25 MARCO SOLIS 12 Rancho Alamitos 17:48
26 NOBLE BOUTIN 10 Rio Americano 17:49
27 JORGE JACINTO 11 Savanna 17:49
28 IGNACIO REVELES 11 Rancho Alamitos 17:50
29 MATT OAKLAND 11 Laguna Creek 17:52
30 NIC BURCHETT 11 Rio Americano 17:58
31 JULIO TRUJILLO 11 Savanna 17:59
32 HENRY TORRES 11 Western (ana) 18:01
33 BRANDON DIAZ 12 Savanna 18:03
34 ALAN AGUILAR 11 Azusa 18:04
35 DAVID NEIMAN 12 Beverly Hills 18:04
36 MIGUEL REYES 12 Azusa 18:08
37 MICHAEL DE LA TORRE 10 Western (ana) 18:10
38 JIMMY CONTRERAS-VAS 11 San Bernardino 18:11
39 AUSTIN HORN 11 Coconino 18:12
40 TY CROWTHER 12 Coconino 18:15
41 NICHOLAS VILLA 12 Lynwood 18:16
42 COBI BARNHART 11 Rio Americano 18:16
43 RAFAEL AGUILAR 10 Savanna 18:20
44 PETER ENFANTINO 10 Valley Christian (sj) 18:20
45 RYAN ST PIERRE 9 Ocean View 18:23
46 MATEO SANTOS 11 North Monterey 18:24
47 CONNER MULLIN 10 El Camino (sac) 18:24
48 ALLEN PEREZ 10 Savanna 18:26
49 RYAN VILLENA 12 Gabrielino 18:27
50 MARCO SILVA 12 Rancho Alamitos 18:28
51 GUILLERMO BALAZAR 10 Western (ana) 18:30
52 DESMOND BRYANT 11 Laguna Creek 18:33
53 VINCENT NGUYEN 11 Gabrielino 18:34
54 SEAN MC ALISTER 11 Beverly Hills 18:34
55 REDDY TEJAS 11 Valley Christian (sj) 18:35
56 DEMOSS DEAN 10 Valley Christian (sj) 18:36
57 LUIS CASTRO 12 Yuma 18:37
58 BRYAN RAMIREZ 12 Yuma 18:38
59 BRANDON BARSCH 10 El Camino (sac) 18:39
60 NOE MORA 12 Palm Springs 18:39
61 BARDIA SOLTANI 11 Beverly Hills 18:41
62 ANTHONY RAMOS 11 El Camino (sac) 18:43
63 PATRICK PEREZ 11 Hanford West 18:45
64 JOSEPH LEAL 10 Diamond Ranch 18:46
65 ORACIO ESQUIVEL 10 Coconino 18:47
66 EDGAR LOVO 11 Savanna 18:48
67 MIKE SOLIS 11 Ocean View 18:49
68 DAVID LEDESMA 11 San Bernardino 18:49
69 EMILO TRINIDAD 11 Hanford West 18:50
70 ISAIAS HUARACHA 11 North Monterey 18:59
71 CHRISTIAN GIANINNI 11 Alhambra (mar) 18:59
72 LUIS MANRIQUE 12 Azusa 19:00
73 CASEY YAZZIE 10 Coconino 19:01
74 ISIDRO GOMEZ 11 Ocean View 19:04
75 WYATT TAYLOR 12 El Camino (sac) 19:07
76 ISAAC REED 12 Azusa 19:09
77 ADAM CARLES 9 Ocean View 19:11
78 FRANCISCO FERNANDE 12 Littlerock 19:14
79 JORGE AGUILAR 12 Azusa 19:18
80 ANDREW ROMERO 12 Gabrielino 19:20
81 AUSTIN O'CALLAGHAN 10 Littlerock 19:21
82 NOE LOPEZ 11 Laguna Creek 19:22
83 SHAWN HONGEVA 10 Coconino 19:22
84 LEONEL MERINO 12 Rancho Alamitos 19:24
85 SAMUEL HAN 11 Valley Christian (sj) 19:25
86 FRANKIE GARCIA 12 Azusa 19:26
87 ERIC JIMENEZ 10 Ocean View 19:28
88 DANIEL HERNANDEZ 9 Littlerock 19:28
89 LUIS OZUNA 12 Western (ana) 19:30
90 JOSE GUDINO 10 Littlerock 19:33
91 ANTHONY ZAPATA 11 San Bernardino 19:33
92 ALEX MAGANA 11 San Bernardino 19:34
93 AIDAN CONTRERAS 10 Diamond Ranch 19:38
94 ALEX BAYLESS 10 El Camino (sac) 19:40
95 JUAN ALVARADO 11 Palm Springs 19:41
96 DAMIAN CLING 9 Coconino 19:46
97 BRADY MARSHALL 12 Rio Americano 19:52
98 JASON MURGUIA 10 Diamond Ranch 19:59
99 DAVIS LIANG 12 Laguna Creek 20:01
100 TIMOTHY PHRONG 12 Gabrielino 20:02
101 TYLER LOOMIS 11 Hanford West 20:04
102 OSCAR MACHADO 12 Tehachapi 20:04
103 LUIS LARA-ESPINOZA 10 Lynwood 20:09
104 DAVIN DOMIGO 12 Tehachapi 20:10
105 RAYMOND CANAL 12 Lynwood 20:12
106 BRYAN MANARY 11 Yuma 20:16
107 JOSE CONTRERAS 12 Littlerock 20:19
108 JUSTIN AMPARAN 12 Tehachapi 20:28
109 VICTOR CONTRERAS 10 Savanna 20:33
110 MIGUEL MALDONADO 10 Palm Springs 20:43
111 TYLER ENCE 12 Laguna Creek 20:44
112 JOHN TRAN 12 Western (ana) 20:44
113 CRUZ MARTINEZ 12 Rio Americano 20:50
114 ASHER REMER 10 Yeshiva 20:53
115 CHRISTIAN ALAIN 12 Littlerock 21:02
116 ESCOBEDO RODRIGO 12 Hanford West 21:14
117 NANI SHAPIRO 11 Yeshiva 21:24
118 REID FEELEY 12 Tehachapi 21:33
119 ROBERT MOTA 12 Littlerock 21:38
120 IGNACIO GUTIERREZ 11 Ocean View 21:38
121 JACOB STOUT 12 Tehachapi 21:40
122 JONATHAN CARRASCO 10 Diamond Ranch 21:51
123 JAMES HOWEY 11 Diamond Ranch 21:51
124 CARLOS ZEPEDA 12 Palm Springs 21:57
125 GONZALEZ ANTHONY 11 Hanford West 22:02
126 ANTHONY RAMIREZ 9 Yuma 22:12
127 JAMES WIGHT 12 Tehachapi 22:41
128 DIEGO AVILA 10 Diamond Ranch 22:43
129 DANIEL ROMERO 10 Lynwood 22:47
130 SAMUAL FRANCIS 11 Alhambra (mar) 23:06
131 DANIEL ELIAS 11 Yeshiva 23:08
132 MOTI ZILBERSTEIN 11 Yeshiva 23:09
133 ARMANDO LANDEROS 12 Palm Springs 23:14
134 ULICES MARROQUIN 10 Lynwood 23:17
135 BRANDON KAVIANI 11 Laguna Creek 23:40
136 DAVID HANELIN 10 Yeshiva 23:59
137 LUIS VASQUEZ 10 Lynwood 24:57
138 CHRISTOPHER MARTINE 11 Lynwood 26:40
139 JORDAN VICK 12 El Camino (sac) 28:18
140 DANIEL YELLIN 11 Yeshiva 28:41
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 BEVERLY HILLS 81 1:25:49 1:57 1, 11, 13, 22, 34, 53, 60
2 RIO AMERICANO 107 1:27:15 1:53 3, 9, 25, 29, 41, 95, 111
3 GABRIELINO 138 1:28:22 1:49 7, 12, 19, 48, 52, 78, 98
4 NORTH MONTEREY 147 1:28:18 2:11 8, 10, 15, 45, 69
5 SAVANNA 177 1:30:37 0:37 26, 30, 32, 42, 47, 65, 107
6 RANCHO ALAMITOS 198 1:30:51 2:03 16, 24, 27, 49, 82
7 SAN BERNARDINO 217 1:30:48 2:56 4, 20, 37, 67, 89, 90
8 AZUSA 218 1:31:00 2:30 6, 33, 35, 70, 74, 77, 84
9 HANFORD WEST 248 1:31:23 3:43 2, 17, 62, 68, 99, 114, 123
10 VALLEY CHRISTIAN (SJ) 249 1:31:58 2:23 14, 43, 54, 55, 83
11 LAGUNA CREEK 277 1:33:31 2:18 21, 28, 51, 80, 97, 109, 132
12 PALM SPRINGS 288 1:33:27 4:05 5, 23, 59, 93, 108, 122, 130
13 COCONINO 293 1:33:37 1:10 38, 39, 64, 71, 81, 94
14 WESTERN (ANA) 314 1:34:55 2:43 31, 36, 50, 87, 110
15 EL CAMINO (SAC) 330 1:34:33 1:16 46, 58, 61, 73, 92, 136
16 OCEAN VIEW 342 1:34:55 1:05 44, 66, 72, 75, 85, 118
17 YUMA 359 1:37:16 4:39 18, 56, 57, 104, 124
18 LITTLEROCK 434 1:37:55 1:05 76, 79, 86, 88, 105, 113, 117
19 DIAMOND RANCH 491 1:42:05 3:05 63, 91, 96, 120, 121, 126
20 LYNWOOD 502 1:44:41 5:01 40, 101, 103, 127, 131, 134, 135
21 TEHACHAPI 543 1:43:55 1:36 100, 102, 106, 116, 119, 125
22 YESHIVA 617 1:52:33 3:06 112, 115, 128, 129, 133, 137
DNP ALHAMBRA (MAR) 0:58:58 3 Runners
Race #14 Boys Varsity Division 3 12:30 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JOSE MENDOZA 12 Hesperia 16:09
2 JORGE GOMEZ 12 El Capitan 16:15
3 BLAIZE BOSTWICK-POP 12 Laguna Hills 16:16
4 BRYAN PEREZ 12 Hesperia 16:17
5 LUIS GOMEZ 12 Bolsa Grande 16:18
6 HERNANDEZ DANIEL 12 Rosemead 16:19
7 REOH DARWELL 12 El Capitan 16:26
8 LUIS DELAPALMA 12 Lompoc 16:31
9 ANTHONY TYLER 11 Cabrillo (lom) 16:32
10 BAILEY TANG 11 Rosemead 16:41
11 GONZALO TORRES 12 Sierra Vista 16:44
12 RAMON FLORES 10 Ridgeview 16:44
13 ALEX BELLAVANCE 11 El Capitan 16:47
14 BEN SELLERS 11 El Capitan 16:51
15 ALVARO GONZALEZ 12 Ridgeview 16:55
16 ALEX PEREZ 12 Bolsa Grande 16:55
17 JOSEPH GRIMM 11 Laguna Hills 16:57
18 JESUS NEVAREZ 12 Rosemead 16:59
19 MICHAEL DONDALSKI 12 Pasadena 17:00
20 TRISTAN KINNETT 11 Laguna Hills 17:02
21 ERIC RODRIGUEZ 11 Laguna Hills 17:03
22 CESAR BERMUDEZ 10 Sierra Vista 17:03
23 OMAR FARIAS 12 Garey 17:04
24 TYLER RUFF 10 El Capitan 17:08
25 GILBERT LEON 12 Colton 17:09
26 CHANDLER HUSS 9 El Capitan 17:09
27 VICTOR MENDOZA 11 Vista Grande 17:11
28 TRISTAN HAYS 11 Tahquitz 17:14
29 GENG-WEI LEE 11 Barstow 17:17
30 ALEX TORRES 11 Ridgeview 17:17
31 JORDAN BONECUTTER 11 Laguna Hills 17:18
32 FRANKIE BACA 12 Barstow 17:20
33 JESSE GONZALEZ 10 Rosemead 17:22
34 HUNTER DURAND 12 Pacifica (gg) 17:24
35 SERRANO GABRIEL 11 Rosemead 17:26
36 JACOB SMITH 9 Pacifica (gg) 17:27
37 ART HERNANDEZ 12 Tahquitz 17:28
38 ERUBEY CAMACHO 11 Colton 17:30
39 JIMMY TAPIA 10 Vista Grande 17:31
40 GARRETT MIRANDA 10 Hesperia 17:32
41 STEVEN ALVARADO 11 Lompoc 17:34
42 ROBERT DIAZ 12 Vista Grande 17:35
43 GABRIEL LEONIDES 12 Lompoc 17:36
44 KADE HUDLUMAN 11 Cabrillo (lom) 17:36
45 JONATHAN OSEI 12 Vista Grande 17:37
46 DAVID ADAN 11 Century 17:40
47 JACOB LAWSON 11 Vista Grande 17:43
48 MICHAEL SNODDY 12 Pasadena 17:47
49 NATE LEWIS 11 San Dimas 17:51
50 JOSE GARCIA 11 Tahquitz 17:53
51 BO BERMUDEZ 12 Lompoc 17:56
52 CODY HAIG 12 Tahquitz 17:56
53 JERRY OROZCO 11 Vista Grande 17:56
54 OSVALDO LOPEZ 12 Sierra Vista 17:57
55 LUIS TINOCO 12 Mira Monte (bak) 17:58
56 DANE MUNAR 12 Cabrillo (lom) 17:58
57 ANDRES PINA 9 Pacifica (gg) 18:00
58 MOAYAD ALNUIAMI 12 Barstow 18:00
59 SERGIO LICON 10 San Dimas 18:05
60 JOSHUA JONES 12 San Dimas 18:06
61 JUAN GARCIA 12 Century 18:08
62 JOEL GAXIOLA 12 Ridgeview 18:09
63 BELTRAN MIGUEL 12 Rosemead 18:09
64 TYLER GARIBAY 9 Pasadena 18:10
65 STEVE SOSA 9 Bolsa Grande 18:10
66 JACOB VALLEJO 10 Pacifica (gg) 18:11
67 OSCAR CISNEROS 12 Hueneme 18:11
68 OSVALDO CASTRO 12 Sierra Vista 18:11
69 LUIS SANCHEZ 12 Sierra Vista 18:15
70 DAMIAN CABRERA 12 Garey 18:16
71 JEFFREY CHIN 11 Temple City 18:16
72 SCOTT SANCHEZ 11 Bolsa Grande 18:17
73 IVAN GARCIA 10 Sierra Vista 18:18
74 DIEGO RAMIREZ 11 Lompoc 18:20
75 JAMES WILSON 12 Vista Grande 18:21
76 JONATHAN CALDERON 10 Mira Monte (bak) 18:22
77 HOWARD LEONG 11 Temple City 18:23
78 ALAN AYALA 11 Hueneme 18:25
79 WILLIE HERNANDEZ 10 Bolsa Grande 18:28
80 VERNON SCIORTINO 11 Barstow 18:29
81 AUSTIN BURCHAM 10 Pacifica (gg) 18:32
82 EDUARDO ESPINOZA 10 Ridgeview 18:35
83 BRYAN PACHECO 11 Hesperia 18:39
84 ISAAC LOPEZ 11 Ridgeview 18:40
85 AUSTIN WARREN 12 Laguna Hills 18:43
86 JACOB MADDEN 11 Cabrillo (lom) 18:44
87 BRANDON GUERRERO 11 Hesperia 18:45
88 MARTIN RAMIREZ 9 Bolsa Grande 18:46
89 JESUS ROJAS 12 Century 18:46
90 ANGELO SCIORTINO 10 Barstow 18:52
91 MIGUEL CASTANEDA 12 Hesperia 18:53
92 ALEX MARTINEZ 12 Garey 18:54
93 ALEX GUARDADO 10 Pasadena 18:56
94 AARON NISHIKAWA 10 Pasadena 18:56
95 DAVID SENDEJAS 10 Pacifica (gg) 18:57
96 LOUIE MIRANDA 11 Hesperia 19:01
97 GODWIN LIANG 11 Temple City 19:10
98 ERICK SOLIS 11 Century 19:12
99 GERALDO RIVERA 10 Tahquitz 19:12
100 MOHANVIR GILL 12 Ridgeview 19:15
101 RUBEN VIERA 12 Northview 19:22
102 RICK ROELOFSZ 11 El Capitan 19:24
103 JOSE TINOCO 9 Mira Monte (bak) 19:25
104 SHAWN MARES 12 Hueneme 19:25
105 LUIS AGUIRRE 10 Garey 19:30
106 JESS DURAN 11 Colton 19:32
107 JACOB SANDOVAL 12 San Dimas 19:32
108 ANGEL JUAREZ 12 Hueneme 19:37
109 TY MORRIS 12 Temple City 19:37
110 SEAN MARTENS 12 San Dimas 19:49
111 MAX KOEMANS 10 Pasadena 19:52
112 TREASEAN CHRISTIAN 12 Antelope Valley 19:55
113 DAVID WAGNER 11 Tahquitz 19:59
114 KIANTE BAKER 12 Mira Monte (bak) 20:06
115 JOSHUA GILBERT 12 Mira Monte (bak) 20:07
116 ARTURO MONROY 11 Garey 20:11
117 ALEXIS MANZANAREZ 12 Lompoc 20:19
118 DANIEL NEVAREZ 10 Antelope Valley 20:20
119 ZACHARY SIMPSON 12 Tahquitz 20:26
120 ALBERT CHEN 12 Temple City 20:32
121 JORGE MIRANDA 12 Lompoc 20:32
122 ANDREW DELOS SANTO 12 Temple City 20:38
123 TIMOTHY CARDONE 9 Antelope Valley 20:44
124 GEORGE SANCHEZ 11 Century 20:46
125 JACOB DE LA ROCHA 10 San Dimas 20:50
126 EMILIO ROELL 11 Cabrillo (lom) 21:30
127 MISAEL GARCIA 12 Cabrillo (lom) 21:33
128 CEDRIK SPIVEY 10 Antelope Valley 22:00
129 MARCUS PETTIT 11 Antelope Valley 22:30
130 TOMMY CORRAL 11 Colton 22:38
131 JAIME REQUEIJO 12 Cabrillo (lom) 22:50
132 AVERY CRITTENDEN 11 Antelope Valley 23:19
133 JOSE BELTRAN 12 Mira Monte (bak) 33:00
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 EL CAPITAN 60 1:23:27 0:53 2, 7, 13, 14, 24, 25, 97
2 LAGUNA HILLS 91 1:24:36 1:02 3, 17, 20, 21, 30, 81
3 ROSEMEAD 100 1:24:47 1:07 6, 10, 18, 32, 34, 61
4 VISTA GRANDE 191 1:27:37 0:32 26, 37, 40, 43, 45, 51, 72
5 RIDGEVIEW 194 1:27:40 1:51 12, 15, 29, 60, 78, 80, 96
6 HESPERIA 205 1:27:22 2:36 1, 4, 38, 79, 83, 87, 92
7 LOMPOC 208 1:27:57 1:49 8, 39, 41, 49, 71, 109, 113
8 SIERRA VISTA 216 1:28:10 1:31 11, 22, 52, 65, 66, 70
9 BOLSA GRANDE 228 1:28:08 2:10 5, 16, 63, 69, 75, 84
10 TAHQUITZ 256 1:29:43 1:58 27, 36, 48, 50, 95, 105, 111
11 PACIFICA (GG) 264 1:29:34 1:08 33, 35, 55, 64, 77, 91
12 BARSTOW 277 1:29:58 1:35 28, 31, 56, 76, 86
13 CABRILLO (LOM) 305 1:32:20 4:58 9, 42, 54, 82, 118, 119, 122
14 PASADENA 306 1:30:49 1:56 19, 46, 62, 89, 90, 103
15 SAN DIMAS 364 1:33:23 1:58 47, 57, 58, 100, 102, 117
16 GAREY 385 1:33:55 3:07 23, 67, 88, 99, 108
17 CENTURY 398 1:34:32 3:06 44, 59, 85, 94, 116
18 MIRA MONTE (BAK) 437 1:35:58 2:09 53, 73, 98, 106, 107, 124
19 TEMPLE CITY 448 1:35:58 2:16 68, 74, 93, 101, 112, 114
20 ANTELOPE VALLEY 570 1:45:29 2:35 104, 110, 115, 120, 121, 123
DNP NORTHVIEW 0:19:22 1 Runner
DNP COLTON 1:16:49 4 Runners
DNP HUENEME 1:15:38 4 Runners
Race #15 Boys Varsity-Sub Sweeps Division 3 12:37 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JIMMY FITZGERALD 11 Rio Mesa 15:32
2 ALEK SIMPSON 12 Yosemite 15:41
3 CHRISTIAN HERNANDEZ 12 Bishop Amat 15:49
4 ANTHONY ALFARO 11 Gahr 15:53
5 SPENCER KEITH 12 Corona Del Mar 15:54
6 ETHAN SERPA 12 Paso Robles 15:58
7 MOSES WOLFE POLGAR 11 Del oro 15:58
8 ZACHARY CHAMBERLAI 11 Paso Robles 15:59
9 RAYMOND BOFFMAN 11 Cathedral Catholic 16:00
10 AJAYPAL SINGH 11 Will C. Wood 16:02
11 KYLE RAVERA 12 Paso Robles 16:04
12 FERNANDO GONZALEZ 11 Bishop Amat 16:14
13 VEEJAY JONES 10 Gahr 16:18
14 ROBBIE SANTOYO 10 Bishop Amat 16:21
15 JOSH MORENO 11 Bishop Amat 16:26
16 JESUS HERNANDEZ 12 Pacific 16:26
17 LOGAN BERTZ 10 Del Oro 16:29
18 POTTER JOSH 10 Paso Robles 16:30
19 SID MONGE 11 Paso Robles 16:31
20 ADRIEN DIAZ 10 Bishop Amat 16:31
21 DAVID WHITE 10 San Juan Hills 16:32
22 JAVIN SINGER 11 Pacific 16:38
23 ETHAN ANGOLD 11 La Canada 16:40
24 SAMUEL AYALA 10 Gahr 16:43
25 ETHAN HOLD 12 Corona Del Mar 16:43
26 CHAMBERLAIN GANNON 10 Paso Robles 16:44
27 MISHA ROMANENKO 11 Servite 16:44
28 RYAN COSGROVE 12 Palos Verdes 16:46
29 MATTHEW PARAGAS 10 Corona Del Mar 16:47
30 JONATHAN LENIHAN 12 Cathedral Catholic 16:47
31 TYLER PHILLIPS 12 Cathedral Catholic 16:48
32 CHRISTIAN SCHULTZ 10 Burroughs (rid) 16:50
33 DAVON WALKER 11 Gahr 16:53
34 CHRIS RODRIGUEZ 10 St. Francis (lc) 16:56
35 CHRIS CAMARENA 12 San Juan Hills 16:59
36 VLADIMIR CLIMASEVSC 11 Hoover (gle) 17:00
37 LUIS HUERTA 9 Bishop Amat 17:02
38 ANTHONY SALINAS 11 Buena Park 17:03
39 LEIF HELLGREN 9 Corona Del Mar 17:05
40 TIM GETSCHER 11 Servite 17:06
41 GREGORY OSTROM 12 Burroughs (rid) 17:09
42 ALEX WILDE 12 Corona Del Mar 17:11
43 JOSE ARANDA 12 Buena Park 17:11
44 RAMIRO ESPINOZA 12 Buena Park 17:12
45 TARIK SNYDER 12 Palos Verdes 17:12
46 LIAM WOMACK 12 Yosemite 17:12
47 SCOTT DYE 11 Will C. Wood 17:13
48 MATT GRIFFITH 12 Rio Mesa 17:13
49 ALEXANDER WINTER 12 Cathedral Catholic 17:16
50 BRANDON DUBY 10 San Juan Hills 17:17
51 THOMAS ROBERTSON 10 Corona Del Mar 17:21
52 ADRIEL BARAJAS 9 Servite 17:23
53 ERICK JIMENEZ 11 Pacific 17:26
54 KIERAN KEARNEY 11 Del oro 17:27
55 JAMES GIBSON 12 San Juan Hills 17:28
56 TYLER QUINN 12 Oak Park 17:31
57 XAVIER ORTIZ 12 Buena Park 17:33
58 STEVEN PEDRAZA 11 San Juan Hills 17:34
59 LUKE MCREYNOLDS 11 Corona Del Mar 17:35
60 BEN BROTHERS 12 Palos Verdes 17:36
61 NOAH MARINO 12 Servite 17:37
62 ISSAC SOLIZ 12 Yosemite 17:38
63 DANIEL RAMAS 12 Hoover (gle) 17:38
64 JULIEN MEDINA 12 Buena Park 17:41
65 GARED DEGUIA 12 Servite 17:41
66 SHAUN KRUM 11 Will C. Wood 17:42
67 MARC ARTEGA 11 Del Oro 17:45
68 BENJAMIN HILL 11 San Juan Hills 17:47
69 TAYLOR BEDROSIAN 10 Paso Robles 17:48
70 ALEX SALINAS 12 Burroughs (rid) 17:49
71 IAN GORDON 11 St. Francis (lc) 17:50
72 ROGER BERMAN 12 Palos Verdes 17:51
73 NICK STUMP 12 Rio Mesa 17:52
74 JACK LYONS 11 St. Francis (lc) 17:52
75 RILEY SMITH 12 Will C. Wood 17:52
76 MANUEL CAMPOS 11 Pacific 17:55
77 MICHAEL VEGA 10 St. Francis (lc) 17:56
78 ALAN BRADFORD 12 Burroughs (rid) 17:57
79 JONATHAN MULKEY 10 Yosemite 17:58
80 SAM CRUZ 12 Palos Verdes 17:59
81 GRANT KALASKY 11 Santa Margarita 18:01
82 CHASE GALBRAITH 12 Will C. Wood 18:01
83 KYLE ESTRADA 12 San Juan Hills 18:02
84 JUSTIN MICHEL 12 La Canada 18:02
85 ANDREW ESTABRIDIS 11 Burroughs (rid) 18:03
86 BRANDON BOETTCHER 10 Rio Mesa 18:03
87 ZEV CAIYEM 11 Oak Park 18:10
88 MAURICIO GARCIA 11 Buena Park 18:12
89 JOHN STEELE 11 Cathedral Catholic 18:13
90 ALEX BROES 11 La Canada 18:13
91 HAN YU 12 Santa Margarita 18:16
92 ADRIAN SANZ 11 Palos Verdes 18:17
93 CONRAD LIGHTFOOT 12 Oak Park 18:17
94 ZACHARY BEAR 11 Oak Park 18:19
95 ANDREW GARCIA 11 Pacific 18:19
96 VINCENT PERILLO 9 Rio Mesa 18:23
97 ADAM LYONS 11 St. Francis (lc) 18:23
98 JOHN GRANAHAN 10 Cathedral Catholic 18:25
99 DANIEL ALVARADO 12 Will C. Wood 18:29
100 AVI VADLAMUDI 9 Will C. Wood 18:29
101 TAYLOR COMROE 11 Santa Margarita 18:37
102 AUSTIN SWANSON 11 Rio Mesa 18:40
103 ALEKSANDER LIE 12 Oak Park 18:43
104 DANTE GIGLIOTTI 12 Oak Park 18:44
105 RYAN NEWQUIST 11 La Canada 18:46
106 CRAIG STIELER 12 Yosemite 18:48
107 VICKEN TAVITIAN 11 Hoover (gle) 18:50
108 RUSSEL WARMERDAM 10 Yosemite 18:53
109 ERIC RUBAK 10 Santa Margarita 19:00
110 DAVID ARANDA 10 Burroughs (rid) 19:00
111 JOSH CABELLO 11 La Canada 19:01
112 FAUSTINO AQUINO 9 Gahr 19:02
113 ALAN CRUZ 11 Hoover (gle) 19:12
114 RICARDO VILLALTA 9 Gahr 19:46
115 JACOB HAMMOND 9 Rio Mesa 19:48
116 EMORY CHESLEY 12 La Canada 20:15
117 ABRAHAM COVARRUBIA 12 Pacific 20:24
118 CHRISTIAN BOHUSLAVIZ 12 Santa Margarita 20:32
119 BAYRON LOPEZ 9 Gahr 20:57
120 SANGWOOK HA 12 Hoover (gle) 21:05
121 OMAR HERNANDEZ 11 Hoover (gle) 21:16
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 PASO ROBLES 56 1:21:02 0:33 6, 7, 10, 16, 17, 24, 65
2 BISHOP AMAT 59 1:21:21 0:42 3, 11, 13, 14, 18, 35
3 CORONA DEL MAR 132 1:23:40 1:17 5, 23, 27, 37, 40, 49, 56
4 GAHR 177 1:24:49 3:09 4, 12, 22, 31, 108, 110, 115
5 CATHEDRAL CATHOLIC 197 1:25:04 2:13 8, 28, 29, 47, 85, 94
6 SAN JUAN HILLS 207 1:25:50 1:02 19, 33, 48, 52, 55, 64, 79
7 SERVITE 233 1:26:31 0:57 25, 38, 50, 58, 62
8 BUENA PARK 234 1:26:40 0:38 36, 41, 42, 54, 61, 84
9 PACIFIC 249 1:26:44 1:53 15, 20, 51, 72, 91, 113
10 WILL C. WOOD 266 1:26:50 1:59 9, 45, 63, 71, 78, 95, 96
11 PALOS VERDES 270 1:27:24 1:13 26, 43, 57, 68, 76, 88
12 YOSEMITE 282 1:27:17 3:07 2, 44, 59, 75, 102, 104
13 RIO MESA 290 1:27:03 2:51 1, 46, 69, 82, 92, 98, 111
14 BURROUGHS (RID) 290 1:27:48 1:13 30, 39, 66, 74, 81, 106
15 ST. FRANCIS (LC) 335 1:28:57 1:27 32, 67, 70, 73, 93
16 LA CANADA 395 1:30:42 2:21 21, 80, 86, 101, 107, 112
17 OAK PARK 414 1:31:00 1:12 53, 83, 89, 90, 99, 100
18 HOOVER (GLE) 422 1:33:45 4:05 34, 60, 103, 109, 116, 117
19 SANTA MARGARITA 480 1:34:26 2:31 77, 87, 97, 105, 114
DNP DEL ORO 1:07:39 4 Runners
Race #16 Girls Varsity Division 3 12:43 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CASSIDY TOWNER 12 El Dorado (pla) 17:59
2 ELIZABETH HUTCHISON 12 Rio Americano 18:57
3 ADILENE ALDAPA 11 San Marcos (sb) 19:01
4 CARISSA DIAZ 11 Vista Grande 19:22
5 KAILEY EDDIE 10 Valley Christian (sj) 19:31
6 MEGAN AUERNIG 9 Rio Americano 19:33
7 KATE MEIKLEY 9 Tamalpais 19:34
8 GIANNA GARZA 11 Tamalpais 19:36
9 JEWEL FISHER 12 San Marcos (sb) 19:40
10 AMANDA BARTHELMES 11 Will C. Wood 19:46
11 JESSICA XU 12 Valley Christian (sj) 19:49
12 HADLEY CLARK 11 Tamalpais 19:55
13 BELLA AMYX 11 Tamalpais 20:04
14 JULIANA LOGAN 12 San Marcos (sb) 20:10
15 PAIGE PECK 12 Will C. Wood 20:15
16 JULIE VARGAS 10 Ocean View 20:24
17 ROSIO VILLALPANDO 11 Hueneme 20:24
18 KEVELIN HUERTA 11 Ocean View 20:24
19 HELENA VAN LOAN 12 South Pasadena 20:32
20 KAREN MAC 12 Valley Christian (sj) 20:34
21 SOPHIA SONG 10 El Dorado (pla) 20:35
22 AMADEA TANNER 10 Pasadena 20:35
23 OLIVIA PHILLIPS 9 Tamalpais 20:37
24 KRISTA BOWDLE 12 San Marcos (sb) 20:41
25 FIONA BOCK 10 South Pasadena 20:42
26 TAYLOR GOWAN 9 Rio Americano 20:43
27 AYLINE BARAJAS 11 Vista Grande 20:44
28 ALEX ZUK 11 Chaminade 20:47
29 EDEN OSBORN 10 El Dorado (pla) 20:51
30 HANNAH MESSINA 10 Ocean View 20:53
31 KAILA BARRIOS 12 El Dorado (pla) 20:54
32 EMILY YE 10 South Pasadena 21:05
33 HAYLEY BRICKER 12 Chaminade 21:06
34 CHANDLER SMITH 12 El Dorado (pla) 21:08
35 MAAIKE WIELENGA 10 South Pasadena 21:11
36 SHARON KHOO 11 Gabrielino 21:12
37 MEGAN BARTSHAT 9 Tamalpais 21:14
38 ALEXA ESLER 10 South Pasadena 21:17
39 FIONA FAULKNER 10 Pasadena 21:19
40 KELSIE NEWMAN 9 Ocean View 21:20
41 ANNIE WARE 10 Rio Americano 21:22
42 ANNALISA CORDOVA 11 Vista Grande 21:26
43 SARAH HANSON 12 El Dorado (pla) 21:27
44 MADELINE LARSON 11 Chaminade 21:32
45 MEGHAN TANEL 11 Tamalpais 21:34
46 KRISTY VELASCO 12 El Dorado (pla) 21:35
47 NICOLE FAVRE 10 Valley Christian (sj) 21:39
48 EMILY PEARLMAN 9 San Marcos (sb) 21:40
49 SOPHIA GENTILE 9 Palm Springs 21:46
50 YURITZA ALCANTAR 11 Hueneme 21:46
51 NAYELI RODRIGUEZ 12 Northview 21:48
52 JACQUELINE JORDAN 10 Palm Springs 21:49
53 JANET HERRERA 11 Mira Monte (bak) 21:49
54 JEANELLE WONG 11 Palm Springs 21:51
55 LUCERO ZONTLIMATZI 11 Hueneme 21:51
56 MCKENZIE FUNK 12 San Marcos (sb) 21:52
57 ERIAN LIN 12 Gabrielino 21:57
58 MARY LARSON 10 Chaminade 22:06
59 KASSANDRA COMPTON 10 El Camino (sac) 22:07
60 VICTORIA EVERETT 12 Will C. Wood 22:07
61 DIANA FAVELA 11 Northview 22:09
62 BRENDA CEDILLO 11 Buena Park 22:10
63 KAT TINDER 11 Will C. Wood 22:12
64 ALYSSA CAMPER 10 Vista Grande 22:16
65 EVA RIVAS 12 Hueneme 22:16
66 RILEY ALLEN 11 Vista Grande 22:18
67 CINTHIA RUIZ 10 Ocean View 22:22
68 SELENA RENWICK 9 South Pasadena 22:23
69 XIN YI TAN 12 Gabrielino 22:23
70 LILY ROUND 10 South Pasadena 22:23
71 EMILY TRONSON 12 Chaminade 22:27
72 REBECCA HARRIS 10 Buena Park 22:28
73 TAMMY LIANG 11 Gabrielino 22:30
74 CLARA HERNANDEZ 11 Hueneme 22:35
75 LARESSA GONZALES 12 Vista Grande 22:48
76 ISABEL CERNA 11 Buena Park 22:51
77 GUADALUPE VARGAS 12 San Bernardino 22:52
78 ELIZABETH GONZALEZ B 11 Mira Monte (bak) 22:54
79 BERENICE CEJA 12 Hueneme 22:55
80 PAIGE GOWAN 11 Rio Americano 22:56
81 VICKI COOK 11 Palm Springs 22:59
82 AUDREY NISHI 12 Rio Americano 23:00
83 ILANA WEISBERG 12 Rio Americano 23:05
84 PAYTON THOMAS 12 Palm Springs 23:13
85 DANA LUO 11 Gabrielino 23:14
86 LEIA WANG 10 Valley Christian (sj) 23:15
87 SARAH PORTER 11 Hanford West 23:17
88 ANALYSE MEZA 12 Palm Springs 23:17
89 CYNTHIA FERNANDEZ 11 Buena Park 23:19
90 DAMARICE HERRERA 10 Mira Monte (bak) 23:19
91 ALEXIS DIAZ 11 Vista Grande 23:21
92 TERESA ALCALA 12 John Glenn 23:22
93 ALLISON BERMUDES 12 Gabrielino 23:22
94 JAHMELAH MAAT-HOTE 9 Pasadena 23:23
95 VANESSA GIACALONE 10 Valley Christian (sj) 23:23
96 RACHEL TRACY 12 San Marcos (sb) 23:32
97 ASHLEY LARA 11 Valley Christian (sj) 23:35
98 GABBY MILLER 10 El Camino (sac) 23:42
99 JACQUELINE GRADY 12 El Camino (sac) 23:43
100 EMILY MCCOLLOCH 12 Ocean View 23:55
101 JAZMINE CHACON 12 Hueneme 24:00
102 CRYSTAL MENDEZ 12 San Bernardino 24:13
103 ROJAS LIZBETH 12 Hanford West 24:23
104 LESLIE VALENZUELA 12 San Bernardino 24:25
105 NAJA WASHINGTON 9 Yuma 24:33
106 KARINA ORDONEZ 12 Antelope Valley 24:35
107 KIMBERLY MARTINEZ 11 Northview 24:37
108 REBECCA GERNY 10 Chaminade 24:51
109 SULEMA ALVAREZ 12 Pioneer (whi) 24:56
110 OLIVIA LEWKE 10 Palm Springs 24:58
111 VEGA MYRA 12 Hanford West 25:03
112 BRIELLE CETRARO 10 El Camino (sac) 25:05
113 LAUREN HUSAIN 11 Chaminade 25:09
114 ARIELLE DELGADO 11 Pasadena 25:09
115 SHEILA GALINDO 11 Buena Park 25:11
116 ENYA ARREOLA 12 Pioneer (whi) 25:19
117 KIMBERLY ROBLES 12 Antelope Valley 25:30
118 TERESA GONZALEZ 12 Antelope Valley 25:45
119 ADA BECERRA 12 Pioneer (whi) 25:47
120 ALEJANDRA MEDINA 12 Buena Park 25:54
121 MILLER MOANA 11 Hanford West 26:04
122 JENNIFER RAMIREZ 12 Mira Monte (bak) 26:16
123 AMELIA EASTERBROOK 12 El Camino (sac) 26:17
124 DELANEY RIDENOUR 11 El Camino (sac) 26:22
125 CARDONE CHYNA 11 Antelope Valley 26:29
126 MARY SALINAS 12 Mira Monte (bak) 26:30
127 DIANA MENDEZ 12 Yuma 26:43
128 NATHALIE BARRAZA 10 Yuma 26:50
129 BRITTNEY ORNELAZ 10 Antelope Valley 27:15
130 SUSANA MURILLO 11 San Bernardino 27:19
131 DOMINIQUE ROACH 11 Will C. Wood 27:33
132 VANESSA HERAS 11 Yuma 27:39
133 CRYSTALL CONTRERAS 11 John Glenn 28:17
134 ERIKA ZAVALA 12 Mira Monte (bak) 28:27
135 ADREANNA RODRIGUEZ 12 Mira Monte (bak) 28:30
136 PAULINA FLORES 9 Pasadena 28:30
137 LISA GUITIEREZ 10 Pioneer (whi) 28:39
138 GUADALUPE ASCENCIO 12 Buena Park 28:42
139 ANDREA VILLASENOR 11 Yuma 28:43
140 LUPITA GONZALES 11 Yuma 28:58
141 MIRACLE RIVAS 10 John Glenn 29:16
142 ADELINE MENDOZA 12 John Glenn 29:18
143 ROSIE ZAVALA 12 John Glenn 29:24
144 CASSIE CASTILLO 12 Antelope Valley 29:57
145 VANESSA ESCOBAR 12 Antelope Valley 33:18
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 TAMALPAIS 63 1:39:46 1:03 7, 8, 12, 13, 23, 37, 45
2 SAN MARCOS (SB) 98 1:41:12 2:39 3, 9, 14, 24, 48, 55, 92
3 EL DORADO (PLA) 116 1:41:27 3:09 1, 21, 29, 31, 34, 43, 46
4 SOUTH PASADENA 149 1:44:47 0:45 19, 25, 32, 35, 38, 66, 68
5 RIO AMERICANO 152 1:43:31 3:59 2, 6, 26, 41, 77, 79, 80
6 VALLEY CHRISTIAN (SJ) 166 1:44:48 3:44 5, 11, 20, 47, 83, 91, 93
7 OCEAN VIEW 169 1:45:23 1:58 16, 18, 30, 40, 65, 96
8 VISTA GRANDE 199 1:46:06 2:56 4, 27, 42, 62, 64, 73, 87
9 CHAMINADE 231 1:47:58 1:40 28, 33, 44, 57, 69, 100, 103
10 HUENEME 256 1:48:52 2:11 17, 50, 54, 63, 72, 76, 97
11 WILL C. WOOD 262 1:51:53 7:47 10, 15, 59, 61, 117
12 PALM SPRINGS 312 1:51:38 1:27 49, 51, 53, 78, 81, 84, 101
13 GABRIELINO 312 1:51:16 2:02 36, 56, 67, 71, 82, 89
14 PASADENA 377 1:58:56 7:55 22, 39, 90, 104, 122
15 BUENA PARK 394 1:55:59 3:01 60, 70, 74, 85, 105, 108, 123
16 MIRA MONTE (BAK) 435 2:00:48 4:41 52, 75, 86, 109, 113, 120, 121
17 EL CAMINO (SAC) 459 2:00:54 4:10 58, 94, 95, 102, 110, 111
18 ANTELOPE VALLEY 540 2:09:34 2:40 99, 106, 107, 112, 116, 129, 130
19 YUMA 569 2:14:28 4:10 98, 114, 115, 118, 124, 125
20 JOHN GLENN 588 2:19:37 6:02 88, 119, 126, 127, 128
DNP NORTHVIEW 1:08:34 3 Runners
DNP HANFORD WEST 1:38:47 4 Runners
DNP PIONEER (WHI) 1:44:41 4 Runners
DNP SAN BERNARDINO 1:38:49 4 Runners
Race #17 Girls Varsity Division 3 12:51 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JEANETTE ZAMBRANO 11 Bolsa Grande 18:02
2 ALLIE TIMBRELL 11 Alhambra (mar) 18:17
3 KAYDEN CARPENTER 11 El Capitan 18:55
4 STEFANI GASKELL 10 Hesperia 19:03
5 CINDY PHUNG 12 Rosemead 19:20
6 AMBER ZEHNER 10 Deer Valley 19:39
7 JOCELYN RAMIREZ 11 Bolsa Grande 19:44
8 ANGELA DE LA VARA 11 Bolsa Grande 19:45
9 MARA ARMENTA 12 Monrovia 19:51
10 FERNANDA AGUILAR 11 Ridgeview 20:06
11 AUBURN GRIFFITH 10 Rio Mesa 20:16
12 DAISY PITONES 10 Rio Mesa 20:20
13 ITZEL GARCIA 10 Pacific 20:24
14 EMILY EBINER 11 St. Lucy's 20:26
15 KATELYN WOOD 10 Yucca Valley 20:27
16 AALIYAH WILLIAMS 11 Yucca Valley 20:28
17 SERENA MARTINEZ 10 Pacific 20:31
18 JESSICA PERRAULT 12 Tehachapi 20:31
19 ADDIE MOORE 12 El Capitan 20:36
20 JENNY CHUMBE 11 Independence (bak) 20:37
21 MELISSA MAIZE 10 El Capitan 20:40
22 ALEXIS ESPINOSA 11 Pacific 20:57
23 LIZBETH JARDON 10 Bolsa Grande 21:04
24 MARIAH MUCHTAR 11 Yucca Valley 21:06
25 ANNA SCHNEIDER 9 Rio Mesa 21:06
26 HILDA CANDELARIO 11 Rosemead 21:11
27 ANDREA MENDEZ 12 Savanna 21:15
28 SARAH BREITSCHWERD 9 St. Lucy's 21:18
29 ANDREA GUZMAN 12 Cabrillo (lom) 21:21
30 AUTUMN HERSEY 12 Cabrillo (lom) 21:23
31 ANA GARCIA 11 Rosemead 21:28
32 DIANA ACEVES 11 St. Lucy's 21:28
33 PAIGE VASQUEZ 10 Grand Terrace 21:36
34 SARAH STACER 9 Sonora (lh) 21:38
35 ROSIE LEMM 10 Yucca Valley 21:40
36 TAYLOR SUNGA 10 San Dimas 21:40
37 STEPH HONORE 12 St. Lucy's 21:41
38 DEVIN WEISENBERGER 9 Rio Mesa 21:45
39 JESSICA SAVARESE 11 Independence (bak) 21:45
40 MCKELL DAVIS 12 Cabrillo (lom) 21:45
41 SARAH OLSEN 12 West Valley (hem) 21:48
42 EMILY ARMAS 11 Ridgeview 21:48
43 DANA HJELM 10 Cabrillo (lom) 21:49
44 VIVIAN DUONG 12 Bolsa Grande 21:50
45 EVELYN ANGELES 12 Yucca Valley 21:56
46 ALEXIS NAMEY 11 Tehachapi 21:59
47 ELIZABETH BARBA 10 Lakeside 22:01
48 CELINE MONTANO 10 Grand Terrace 22:10
49 GILLIAN VALDOVINES 11 Lakeside 22:11
50 LARYN PINSAK 11 Rio Mesa 22:13
51 LUX MEMIJE 10 Lakeside 22:14
52 KATIE GALINDO 10 Lakeside 22:14
53 KAYLA DENNIS 11 Ridgeview 22:18
54 NISSA INZUNZA 11 Grand Terrace 22:19
55 DIANA NARARRO 10 Independence (bak) 22:23
56 KYLA CASTILLO 9 Rio Mesa 22:24
57 JULIA RODRIGUEZ 11 West Valley (hem) 22:26
58 ASHLEY CONTRERAS 12 St. Lucy's 22:26
59 SAMANTHA CROSMER 9 St. Lucy's 22:28
60 FRANCHESCA ZEPEDA 11 Hesperia 22:31
61 JULIA POLANCO 11 St. Lucy's 22:31
62 TORI PERREAULT 12 Tehachapi 22:36
63 LEONA JOHN 11 Coconino 22:37
64 BRANDY FERNANDEZ 12 Cabrillo (lom) 22:38
65 KATHERYN NANTZ 10 Deer Valley 22:43
66 CHRISTINA ALDERSON 10 West Valley (hem) 22:45
67 ANA HIDALGO 12 Rio Mesa 22:47
68 AMY FLORES 9 Ridgeview 22:49
69 QUINLEY QUEZADA 11 Rosemead 22:49
70 ANAMARY ROSAS 10 Littlerock 22:57
71 VANESSA TORRES 11 Rosemead 23:06
72 SOPHIA STEVENS 11 Cabrillo (lom) 23:11
73 ELENA MARKUSIC 12 Tehachapi 23:12
74 JADE DARWELL 9 El Capitan 23:20
75 HANNAH CASTANEDA 10 Sonora (lh) 23:20
76 CHEYENNE CEPEDA 10 San Dimas 23:24
77 ASHLEE HAWKINS 11 Coconino 23:25
78 VICTORIA COLEGIO 9 Grand Terrace 23:27
79 RACHEL RAMIREZ 11 Independence (bak) 23:28
80 ELLY MINAR 10 Sonora (lh) 23:28
81 ASHLEY HICKEY 12 Ridgeview 23:28
82 KIMBERLY FLORES 11 Savanna 23:29
83 JULIANNE LETT 10 West Valley (hem) 23:29
84 JACKIE ALBERDA 11 Independence (bak) 23:29
85 ANDREA DIAZ 10 Ridgeview 23:38
86 DIANA VIRRUETA 9 Pacific 23:39
87 MARJORIE THOMAS 10 Monrovia 23:42
88 VANESSA ZAMBRANO 12 Bolsa Grande 23:42
89 ANDREA BANUELOS 11 Monrovia 23:42
90 MICHELLE DOLAN 9 Sonora (lh) 23:48
91 JUANITA MORONEZ 12 Ridgeview 23:49
92 ALISHA HAYES 9 El Capitan 23:51
93 DAISY GUTIERREZ 11 Savanna 23:57
94 REBEKAH MANN 11 Deer Valley 24:01
95 JAGREET DHALIWAL 10 Independence (bak) 24:10
96 ALYSSA LUNA 10 Savanna 24:14
97 TORI PIMENTEL 9 Pacific 24:18
98 JORDAN VEAL 10 San Dimas 24:20
99 KORIE SMITH 10 San Dimas 24:21
100 EVELIN REYES 10 Barstow 24:27
101 SANDRA PENA 10 Independence (bak) 24:28
102 TATYANA PADILLA 10 Barstow 24:32
103 YAZMIN FUENTES 11 Sonora (lh) 24:35
104 MADELYN DOWNS 9 San Dimas 24:36
105 VANESSA MIRANDA 10 Barstow 24:40
106 ELICIA GUERRA 12 Alhambra (mar) 24:41
107 MYLISSA INZUNZA 10 Grand Terrace 24:42
108 ALEXIS REYES 12 Los Amigos 24:47
109 EMILY FRITTS 10 Grand Terrace 24:49
110 CHYNA IRVIN 12 Barstow 24:53
111 BLANCA GUTIERREZ 12 West Valley (hem) 24:55
112 MADELINE SANTANA 9 Savanna 25:03
113 PRISCILA RODRIGUEZ 10 Sonora (lh) 25:08
114 KINNEY ANDERSON 12 Coconino 25:15
115 ZANNDRA RAGOLE 9 El Capitan 25:17
116 BIZZ SORVINO 11 Tehachapi 25:19
117 MEGAN PADUGANAN 10 Deer Valley 25:22
118 KATIE CORRIGAN 10 Deer Valley 25:22
119 JHESIKA GUANZON 10 Lakeside 25:23
120 ANGIE RUIZ 10 Lakeside 25:26
121 SYDNEY GINGRICH 11 Coconino 25:29
122 SARAH GURULE 11 Tehachapi 25:38
123 KACIE PAKJOS 12 Coconino 25:42
124 OSHEENA MANYGOATS 11 Coconino 26:08
125 DENISE BARRAGAN 10 Pacific 26:09
126 SARA BAMBURG 10 Barstow 26:24
127 SIERRA FREEMAN 10 Coconino 26:33
128 HALEY LUKACS 9 Hesperia 26:41
129 MILLIE DEMMING 12 San Dimas 27:07
130 ANGELA GOMAZ 11 Monrovia 27:10
131 OFELIA SANCHEZ 12 Littlerock 27:15
132 ELIZABETH INCE 12 Barstow 27:27
133 CATHERINE MANSOORB 11 Monrovia 27:33
134 SAMANTHA BAHAM 11 Monrovia 29:24
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 BOLSA GRANDE 75 1:40:25 3:48 1, 5, 6, 21, 42, 84
2 YUCCA VALLEY 125 1:45:37 1:29 13, 14, 22, 33, 43
3 RIO MESA 126 1:45:40 1:57 9, 10, 23, 36, 48, 54, 64
4 ST. LUCY'S 159 1:47:19 2:00 12, 26, 30, 35, 56, 57, 58
5 ROSEMEAD 189 1:47:54 3:46 3, 24, 29, 66, 67
6 CABRILLO (LOM) 195 1:48:56 1:17 27, 28, 38, 41, 61, 68
7 EL CAPITAN 196 1:47:22 4:56 2, 17, 19, 70, 88, 109
8 PACIFIC 221 1:49:49 3:54 11, 15, 20, 82, 93, 119
9 RIDGEVIEW 241 1:50:29 3:22 8, 40, 51, 65, 77, 81, 87
10 INDEPENDENCE (BAK) 263 1:51:42 2:52 18, 37, 53, 75, 80, 91, 97
11 TEHACHAPI 298 1:53:37 4:48 16, 44, 59, 69, 110, 116
12 LAKESIDE 304 1:54:03 3:22 45, 47, 49, 50, 113, 114
13 GRAND TERRACE 305 1:54:14 3:06 31, 46, 52, 74, 102, 103
14 WEST VALLEY (HEM) 341 1:55:23 3:07 39, 55, 63, 79, 105
15 SONORA (LH) 364 1:56:49 2:57 32, 71, 76, 86, 99, 107
16 DEER VALLEY 379 1:57:07 5:43 4, 62, 90, 111, 112
17 SAVANNA 390 1:57:58 3:48 25, 78, 89, 92, 106
18 SAN DIMAS 395 1:58:21 2:56 34, 72, 94, 95, 100, 122
19 MONROVIA 423 2:01:58 7:42 7, 83, 85, 123, 125, 126
20 COCONINO 473 2:02:28 3:05 60, 73, 108, 115, 117, 118, 121
21 BARSTOW 519 2:04:56 1:57 96, 98, 101, 104, 120, 124
DNP LOS AMIGOS 0:24:47 1 Runner
DNP ALHAMBRA (MAR) 0:42:58 2 Runners
DNP LITTLEROCK 0:50:12 2 Runners
DNP HESPERIA 1:08:15 3 Runners
Race #18 Girls Varsity Division 3 12:59 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MICAYLA ANDERSON 12 Rim Of The World 19:01
2 MARIA HERNANDEZ 10 Sierra Vista 19:34
3 ADRIANNA CALVA 12 Lynwood 19:59
4 SALLY KEATING 12 High Tech High 20:08
5 CHLOE JACOBSEN 10 Alemany 20:11
6 TRICIA ROACH 12 San Jacinto 20:16
7 FIORA CHAN 10 Wilson (hh) 20:17
8 CRYSTAL ESPINOSA 10 Wilson (hh) 20:25
9 GLORIA CALVACHE 10 Palm Desert 20:26
10 RACHEL BRADY 11 Alemany 20:26
11 SOFIA LENOS 12 Indio 20:38
12 WHITNEY LELIS 10 Oakmont 20:38
13 JENNIFER CUENCA 11 Don Lugo 20:44
14 ESTHER SHADER 12 San Jacinto 20:46
15 LEANDRA VENTURA 10 Tahquitz 20:48
16 ANA CHAVEZ 12 Western (ana) 20:54
17 HINAKO OMIZU 12 Alemany 20:57
18 MAKAILA BRADSHAW 9 Rim Of The World 21:01
19 KYLIE MICHAELS 11 Oakmont 21:04
20 MONTSE CELIS 9 Western (ana) 21:04
21 ROSALBA ROMERO 12 Delano 21:05
22 SYLVIA CALVACHE 10 Palm Desert 21:14
23 NATALIE VALDEZ 10 Don Lugo 21:21
24 NIMSI GARCIA 12 Garey 21:22
25 GRACIELLA TORRES 10 Alemany 21:24
26 VALERIE PEREZ 10 Delano 21:30
27 ELIZABETH JACKSON 12 Rim Of The World 21:35
28 MARILYN SANCHEZ 9 Western (ana) 21:38
29 WENDY LEOS 9 Western (ana) 21:38
30 DIANA ESPINOZA 12 Indio 21:40
31 MAGIE ROMAN 10 Wilson (hh) 21:44
32 NAVA KATHERINE 12 Don Lugo 21:55
33 TIA MARESCA 9 Palm Desert 21:56
34 DARBY TARLOW 11 Calabasas 21:58
35 NAIBE RUELAS 9 Indio 21:59
36 VIVIAN KIM 10 Wilson (hh) 21:59
37 SARA SALINAS 12 Western (ana) 22:01
38 JESSICA GONZALEZ 10 Don Lugo 22:05
39 LUCIANA ZURITA 9 Garey 22:07
40 ARIANA MENDEZ 9 San Jacinto 22:07
41 JAMIE GIOSEFFI 10 Rim Of The World 22:08
42 SOPHIA GAITAN 10 Wilson (hh) 22:09
43 KATIE GAVARES 12 High Tech High 22:10
44 EMMA ESTEP 9 Palm Desert 22:16
45 KIRA GARDNER 11 Rim Of The World 22:17
46 HALLE BROWN 9 Palm Desert 22:17
47 FRANCESKA MILLANPO 11 Temple City 22:18
48 HUNTER VINSONHALER 10 Oakmont 22:24
49 ABBY RALPH 11 Calabasas 22:35
50 DAHLIA MURILLO 12 Bellflower 22:35
51 JOCELIN RAMIREZ 11 Saddleback 22:39
52 DESTINY JACOBO 9 Rim Of The World 22:40
53 ANDREA INOUYE 11 Diamond Ranch 22:40
54 CELINA SALAS 10 Garey 22:43
55 DAPHNE SALAMON 9 Don Lugo 22:44
56 LIZ RODRIGUEZ 11 Bellflower 22:50
57 MARLEEN ROMERO 10 Indio 22:50
58 JENNA BOWLES 11 Oakmont 22:52
59 SHARON LEE 11 Wilson (hh) 22:53
60 VICTORIA YANEZ 10 Bellflower 23:00
61 CHRISTINE CHEN 11 Temple City 23:01
62 RILEY LICK 10 Tahquitz 23:03
63 RADHIKA PATEL 11 Oakmont 23:06
64 MICHELLE GARCIA 12 High Tech High 23:15
65 NATALIE ESTRADA 11 Alemany 23:17
66 GISELLE GARCIA 11 Sierra Vista 23:20
67 MELISSA NAVA 12 Saddleback 23:23
68 RAQUEL GONZALEZ 11 Bellflower 23:25
69 ALEXIS RODRIGUEZ 9 San Jacinto 23:29
70 BRIANDA REYES 10 Garey 23:30
71 JORDAN KREKORIAN 11 Calabasas 23:31
72 CASSANDRA MARTINEZ 10 Sierra Vista 23:32
73 AMBER TU 11 Wilson (hh) 23:33
74 MARISSA PEREZ 12 Saddleback 23:38
75 LILI GARAY 12 Colton 23:39
76 ZITLALY JIMENEZ 9 Sierra Vista 23:42
77 RAYLENE BARRAGAN 9 Western (ana) 23:50
78 SAMANTHA GOMEZ 11 Bellflower 23:52
79 LESLY SANCHEZ 10 Sierra Vista 23:52
80 HAZEL HERNANDEZ 12 Saddleback 23:52
81 KIRA LEGGAT 10 Palm Desert 23:54
82 SANDRA GARCIA 12 Alemany 23:56
83 CYNTHIA YEPEZ 10 Bellflower 24:02
84 PATRICIA LOPEZ 10 Sierra Vista 24:03
85 ANDIE HARTWELL 10 Rim Of The World 24:04
86 ANDREA MARTINEZ 9 Tahquitz 24:13
87 CAROLINE WU 12 Temple City 24:21
88 SHARON WU 11 Temple City 24:24
89 CRYSTAL SANCHEZ 11 Alemany 24:27
90 KIMBERLY ARAUJO 9 Sierra Vista 24:28
91 ALMA ERRO 9 Diamond Ranch 24:35
92 LEXI SANDOVAL 12 Tahquitz 24:39
93 MARLEN GOMEZ 12 Saddleback 24:56
94 MARTHA RAMIREZ 11 Indio 25:00
95 SOPHIE CRISP 12 Oakmont 25:04
96 SUILMA MARTINEZ 11 Saddleback 25:21
97 BRIJIDA VALENCIA 12 Delano 25:21
98 BETTY DU 12 Temple City 25:24
99 SABRINA CHU 12 Temple City 25:26
100 ALMA AVILA 10 Garey 26:00
101 NANCY CHIN 11 Temple City 26:10
102 MARIN JENTZ 12 Calabasas 26:19
103 ROSA GARCIA 10 Delano 26:36
104 LOUISE TAMONDONG 11 Calabasas 26:36
105 VANESSA MAGALLON 12 Don Lugo 26:57
106 JAMINE CAVAZOS 11 Delano 27:21
107 ELVIRA MARQUEZ 11 Lynwood 28:07
108 CYNTHIA RODRIGUEZ 12 Garey 28:12
109 DESIREE VIDUYA 10 Delano 28:46
110 KARLIE ANGKAHAN 10 Delano 29:14
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 ALEMANY 97 1:46:15 3:06 3, 7, 12, 20, 55, 70, 76
2 WILSON (HH) 102 1:46:34 1:52 4, 5, 26, 31, 36, 51, 62
3 WESTERN (ANA) 105 1:47:15 1:07 11, 15, 23, 24, 32, 65
4 RIM OF THE WORLD 109 1:46:02 3:16 1, 13, 22, 35, 38, 45, 73
5 PALM DESERT 127 1:48:09 1:51 6, 17, 28, 37, 39, 69
6 DON LUGO 135 1:48:49 2:00 10, 18, 27, 33, 47, 90
7 OAKMONT 168 1:50:04 2:28 9, 14, 41, 50, 54, 80
8 INDIO 191 1:52:07 4:22 8, 25, 30, 49, 79
9 GAREY 243 1:55:42 4:38 19, 34, 46, 59, 85, 92
10 SIERRA VISTA 250 1:54:00 4:18 2, 56, 61, 64, 67, 72, 77
11 BELLFLOWER 267 1:55:42 1:17 43, 48, 52, 58, 66, 71
12 DELANO 298 2:01:53 6:16 16, 21, 82, 88, 91, 93, 94
13 CALABASAS 307 2:00:59 4:38 29, 42, 60, 87, 89
14 SADDLEBACK 310 1:58:28 2:17 44, 57, 63, 68, 78, 81
15 TEMPLE CITY 325 1:59:28 3:06 40, 53, 74, 75, 83, 84, 86
DNP COLTON 0:23:39 1 Runner
DNP DIAMOND RANCH 0:47:15 2 Runners
DNP LYNWOOD 0:48:06 2 Runners
DNP HIGH TECH HIGH 1:05:33 3 Runners
DNP SAN JACINTO 1:26:38 4 Runners
DNP TAHQUITZ 1:32:43 4 Runners
Race #19 Girls Varsity-Sub Sweeps Division 3 1:07 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MARISSA BARTELLO 11 Laguna Hills 18:43
2 YAMILETH MUNIZ 12 Laguna Hills 19:00
3 ASHLEY DAVIS 10 Paso Robles 19:01
4 RACHEL IIDA 10 Yorba Linda 19:05
5 ANN KELLY 11 University City (sd) 19:29
6 ELIN WOLKER 11 Corona Del Mar 19:33
7 MARYAH MARCANO 11 Burroughs (rid) 19:34
8 SAMANTHA SERNA 11 Yorba Linda 19:41
9 KIRSTEN HANSEN 11 Corona Del Mar 19:42
10 ALEXANDRA BUGAYON 11 Laguna Hills 19:45
11 LAUREN ROBERTS 11 La Jolla 19:45
12 KALA KOPECEK 12 St. Joseph (lak) 19:51
13 ANNIE MEEDER 9 Paso Robles 19:51
14 ELLEN NARUSE 12 Corona Del Mar 19:54
15 EMILY GLENN 12 Corona Del Mar 19:54
16 KATIE CAMARENA 10 San Juan Hills 19:55
17 MADISON MOORE 11 Paso Robles 19:58
18 BRENDA RAMIREZ 12 Rubidoux 20:02
19 TESS ST. GEME 11 Corona Del Mar 20:06
20 CARLINE HUA 12 Laguna Hills 20:07
21 AMITY LODEVICO 11 Jurupa Hills 20:10
22 LAURA DIAZ-BARBOSA 12 Rubidoux 20:11
23 SCHULTS AMANDA 10 Paso Robles 20:14
24 BRIANNA BARTELLO 11 Laguna Hills 20:19
25 CLAIRE FARRELL 11 Paso Robles 20:22
26 ZOE CARON 12 Palos Verdes 20:24
27 BRITTNEY HUGHEY 12 Yosemite 20:27
28 XIOMARA JIMENEZ 12 San Juan Hills 20:30
29 RACHEL BROWN 12 Lutheran (ora) 20:31
30 ANDREA BAUGH 12 Yorba Linda 20:36
31 AMBER BORN 12 San Juan Hills 20:38
32 HALEY AUFILL 11 Laguna Hills 20:42
33 NOHEMI BAZUA 11 St. Joseph (lak) 20:44
34 NATALIA SANCHEZ 10 Jurupa Hills 20:44
35 SHILAH STANFORD 12 University City (sd) 20:45
36 BROOKLYN MILLER 11 Oak Park 20:45
37 GRACE YE 10 Oak Park 20:45
38 EDEN BUTTLAR 10 Laguna Hills 20:57
39 HANA POLIZZOTTO 12 Palos Verdes 20:58
40 LIZETTE ENRIQUEZ 11 Rubidoux 20:58
41 NICOLE BELTRAN 11 St. Joseph (lak) 21:01
42 DANA JANE BEREZOWS 10 Lutheran (ora) 21:02
43 ELISE ROCHE 11 Corona Del Mar 21:07
44 KAITLYN NATIVIDAD 9 St. Joseph (lak) 21:09
45 DEVIN COREA 12 Paso Robles 21:17
46 MADELINE ONG 11 Lutheran (ora) 21:19
47 JULIA ERNST 9 Burroughs (rid) 21:22
48 MARIN CAREY 12 Burroughs (rid) 21:23
49 ERIN BREIG 11 San Juan Hills 21:28
50 VALERIE BANDA 11 Jurupa Hills 21:32
51 CHARISA DORN 11 Pacifica (gg) 21:34
52 JULEA CHIN 11 Palos Verdes 21:37
53 HANNAH LIVENGOOD 12 Atascadero 21:39
54 BRYNN FRACE 12 Atascadero 21:40
55 EMMA FAUKNER 9 San Juan Hills 21:41
56 MEGAN GOOD 9 San Juan Hills 21:43
57 SOEMY GARCIA 10 Pacifica (gg) 21:45
58 TIFFANY WORLINE 11 Jurupa Hills 21:46
59 GIGI STOWELL 11 Yorba Linda 21:55
60 AUBREY OMAHEN 12 University City (sd) 21:58
61 GIULIANA VACCARO 12 Yorba Linda 21:59
62 NANCY RODRIGUEZ 12 North Monterey 22:00
63 JIANNA ZEOLLA 11 Oak Park 22:01
64 SIERRA PONTHIER 12 Palos Verdes 22:02
65 JULIET BASNETT 11 Lutheran (ora) 22:08
66 ALIVIA HOLBROOK 9 San Juan Hills 22:10
67 BEVERLLY SAY 11 Palos Verdes 22:14
68 ANNE EWBANK 11 Burroughs (rid) 22:15
69 JANETH DOMINGUEZ 9 St. Joseph (lak) 22:19
70 MICHAELA WALL 10 Oak Park 22:29
71 VALERIE GONZALEZ 12 St. Joseph (lak) 22:32
72 KAYLEEN CARTER 12 Laguna Creek 22:34
73 CHELSEA MADDEN 11 Lutheran (ora) 22:39
74 LIN HUOT 9 Jurupa Hills 22:46
75 JENNA WINSLOW 11 Atascadero 22:51
76 CASSIDY ARENTSEN 10 Lutheran (ora) 22:53
77 NATALIE SAMANIEGO 11 Yorba Linda 22:54
78 SUMMER RUTHERFORD 11 Atascadero 22:59
79 VIVIANA REYES 10 Atascadero 23:05
80 BRIANA TETSCH 11 St. Joseph (lak) 23:23
81 EMMA DART 10 Paso Robles 23:29
82 BROOKE GANN 11 Pacifica (gg) 23:33
83 ELLEN SAUNDERS 11 Yosemite 23:41
84 NATALIE GARTMAN 9 Lutheran (ora) 23:48
85 TAYLOR CHOE 11 Corona Del Mar 23:48
86 PAMELA COPLEY 12 Pacifica (gg) 23:53
87 CITLALMINA VALDEZ 12 Rubidoux 23:54
88 ADRIANNA SERRANO 12 Jurupa Hills 23:57
89 CAMILLE BEAN 10 Laguna Creek 24:00
90 CARMEN COVARRUBIAS 12 Jurupa Hills 24:05
91 AMY DELUCA 12 Oak Park 24:21
92 KYLA MOORE 12 Laguna Creek 24:31
93 LIZ TORAL 12 Atascadero 24:31
94 SHARON WARMERDAM 12 Yosemite 24:35
95 BRITTNEY GANN 11 Pacifica (gg) 24:38
96 HELEN HERNANDEZ 12 North Monterey 24:40
97 CHRISTEN COGDELL 11 Yosemite 25:00
98 EMMA REDA 11 Yosemite 25:12
99 AZANI PUSINA 12 Yosemite 25:15
100 MARLENNI ESCOBEDO 11 North Monterey 25:28
101 CLARISSA IBARRA 11 North Monterey 25:32
102 STEPHANIE MILLS 11 Atascadero 25:37
103 MAYA MENDONCA 11 Yosemite 25:58
104 MARITZA SOLORIO 11 North Monterey 26:02
105 SAVINA CORZANO 10 Pacifica (gg) 26:29
106 MARIANNE MEYERSOHN 11 Laguna Creek 27:06
107 JESSICA VALENZUELA 9 Laguna Creek 27:12
108 KARLIE WALKUP 12 Laguna Creek 27:44
109 KATIE JUNG 12 Laguna Creek 29:24
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 LAGUNA HILLS 46 1:37:54 1:36 1, 2, 8, 16, 19, 27, 32
2 CORONA DEL MAR 50 1:39:09 0:33 5, 7, 11, 12, 15, 36, 74
3 PASO ROBLES 65 1:39:26 1:21 3, 10, 14, 18, 20, 38, 70
4 YORBA LINDA 136 1:43:16 2:54 4, 6, 25, 50, 51, 66
5 SAN JUAN HILLS 148 1:44:12 1:46 13, 23, 26, 40, 46, 47, 56
6 ST. JOSEPH (LAK) 166 1:45:04 2:28 9, 28, 34, 37, 58, 60, 69
7 JURUPA HILLS 199 1:46:58 2:36 17, 29, 41, 49, 63, 76, 78
8 PALOS VERDES 208 1:47:15 1:50 21, 33, 43, 54, 57
9 LUTHERAN (ORA) 215 1:47:39 2:08 24, 35, 39, 55, 62, 65, 73
10 OAK PARK 252 1:50:21 3:36 30, 31, 53, 59, 79
11 ATASCADERO 288 1:52:14 1:26 44, 45, 64, 67, 68, 81, 90
12 PACIFICA (GG) 319 1:55:23 3:04 42, 48, 71, 75, 83, 93
13 YOSEMITE 347 1:58:55 4:45 22, 72, 82, 85, 86, 87, 91
14 NORTH MONTEREY 405 2:03:42 4:02 52, 84, 88, 89, 92
15 LAGUNA CREEK 407 2:05:23 4:38 61, 77, 80, 94, 95, 96, 97
DNP LA JOLLA 0:19:45 1 Runner
DNP UNIVERSITY CITY (SD) 1:02:12 3 Runners
DNP RUBIDOUX 1:25:05 4 Runners
DNP BURROUGHS (RID) 1:24:34 4 Runners
Race #20 Boys Freshman Division 4 & 5 1:15 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ERASMO RUIZ 9 Mcfarland 17:19
2 SPENCER WAGNER 9 Mesa Grande Acade 17:48
3 MARCOS MULATO 9 Mcfarland 17:58
4 MAURICIO RAMOS 9 Big Bear 18:06
5 COLE PINO 9 Crean Lutheran 18:09
6 FRANCISCO RUIZ 9 Costa Mesa 18:12
7 ANDREW DAZZI 9 Acad. Career And E 18:19
8 ZACHARY HOFFER 9 Mesa Grande Acade 18:21
9 MARK DIAZ 9 Big Bear 18:25
10 JOSHUA SCHUBERT 9 Jserra 18:27
11 JORDAN TREJO 9 Banning (ban) 18:28
12 MATT BROWER 9 Excelsior 18:44
13 EZEKEAL CAMPOS 9 Mater Dei (cv) 18:49
14 GARRETT MORGAN 9 Nipomo 18:54
15 ETHAN SUTHERLAND 9 Jserra 18:55
16 ALEJANDRO MURILLO 9 Desert Mirage 18:56
17 LUIS HUMBERTO CERNA 9 Mater Dei (cv) 18:56
18 HARPER PECK VOLL 9 Crossroads 18:59
19 NICO ABUSAID 9 Jserra 19:01
20 ETHAN BRIGGS 9 Jserra 19:02
21 HUGO NUNEZ 9 Mcfarland 19:12
22 JASPER HOLMAN 9 Banning (ban) 19:13
23 GABERIAL ORTIZ 9 Mcfarland 19:19
24 MICHAEL MALONEY 9 Flintridge (lcf) 19:23
25 TREY MCKEOWN 9 Jserra 19:31
26 RAFAEL ALANIS 9 Ganesha 19:35
27 PATRICK DELLDONNE 9 Crean Lutheran 19:37
28 CHRISTIAN RUFINO 9 Riverside Prep 19:37
29 JJ PACE 9 University Prep (vic) 19:44
30 JORDAN HU 9 Flintridge (lcf) 19:59
31 ANDRES SANCHEZ 9 Ganesha 20:01
32 RYAN SHEAN 9 Sage Hill 20:01
33 CODY IMSANDE 9 Crean Lutheran 20:13
34 DANIEL DELGADO 9 Viewpoint 20:15
35 SPENCER GARZA 9 Garces 20:16
36 JACOB PROVENCIO 9 St. Anthony 20:17
37 RIJUL GARG 9 Poly (pas) 20:17
38 IAN SMITH 9 Truckee 20:21
39 ERZHAN SMITH 9 Crespi 20:23
40 JOSEPH RIVERA 9 Banning (ban) 20:23
41 MICHAEL GRUMBINE 9 St. Monica Academy 20:24
42 CHASE BAILEY 9 Jserra 20:29
43 JESUS NANDI 9 Mesa Grande Acade 20:31
44 PRIMO GOMEZ 9 University Prep (vic) 20:31
45 MICHAEL SMET 9 Bishop Montgomery 20:32
46 NICOLAS BARNS 9 Banning (ban) 20:34
47 CHRISTIAN AMOS 9 Banning (ban) 20:34
48 CHRISTOPHER MILLER 9 Truckee 20:35
49 JOSEPH RIVERA 9 Garces 20:37
50 GREG EVANS 9 Poly (pas) 20:43
51 JAMES EVANS 9 Acad. Career And E 20:43
52 EVAN VISHER 9 Viewpoint 20:44
53 ROBERT FLORES 9 Academy For Acade 20:48
54 ROSS LEONG 9 Flintridge (lcf) 20:54
55 HARRISON ORNEST-LES 9 Windward 20:59
56 JACK HALL 9 Viewpoint 21:01
57 MATT ALISON 9 Poly (pas) 21:06
58 CLARK MORIN 9 Campbell Hall 21:08
59 RAMIRO ANDRADE 9 Desert Mirage 21:11
60 CONOR XANDER 9 Poly (pas) 21:11
61 DANIEL MORALES 9 Mcfarland 21:12
62 KEN RUSSO 9 Garces 21:16
63 JACK GOLBRANSON 9 St. Monica Academy 21:21
64 JOSE HUERTA 9 Desert Mirage 21:33
65 KYLE NAGATA 9 Big Bear 21:34
66 HARRISON BRADLEY 9 Notre Dame (so) 21:35
67 JAMES BAKHOS 9 Big Bear 21:36
68 MYLES CALDWELL 9 Poly (pas) 21:36
69 AARON TRUJILLO 9 Maranatha 21:38
70 ALEJANDRO FLORES 9 Mcfarland 21:41
71 ANTHONY GUTIERREZ 9 Garces 21:41
72 GAVIN LEWIS 9 Excelsior 21:43
73 CHRISTIAN MARTINEZ 9 Horizon 21:45
74 LUKE TRESTOR 9 Campbell Hall 21:50
75 TYLER PAVIA 9 Western Christian 21:51
76 YE CHEN 9 Sage Hill 21:51
77 MITCHELL LOPEZ 9 Marshall Fundament 21:52
78 CHRISTOPHER ARCE 9 Bishop Montgomery 21:55
79 TRUSTAN YOON 9 Sage Hill 21:55
80 XAVIER CARR 9 Crossroads 21:56
81 CHRIS DE LA MORA 9 St. Monica Academy 21:56
82 AUSTIN SOSNOWSKI 9 Horizon 22:01
83 NIKHIL ADARKAR 9 Poly (pas) 22:02
84 NATE SCHUMACHER 9 Crean Lutheran 22:03
85 ADAM ESCOBAR 9 Maranatha 22:07
86 KENNETH MCCRANK 9 Academy For Acade 22:09
87 LUCAS LOVEJOY 9 Maranatha 22:20
88 KEES KILEDJIAN 9 Ontario Christian 22:21
89 MATT MCDONOUGH 9 Acad. Career And E 22:22
90 SEAN MORAN 9 Crespi 22:27
91 ANGELO PASCO 9 Bishop Montgomery 22:35
92 ANDREW MECUM 9 Poly (pas) 22:38
93 NICHOLAS ARNOTT 9 Mesa Grande Acade 22:39
94 CHARLIE JAMESON 9 Poly (pas) 22:44
95 WESLEY CHARLAP 9 Crespi 22:45
96 WINSTON REID 9 Crossroads 22:51
97 ARYK HORN 9 Kern Valley 22:52
98 CARTER ABBOTT 9 Western Christian 22:55
99 JOSE GARAVITO 9 University Prep (vic) 23:12
100 MATT CHOI 9 Flintridge (lcf) 23:15
101 COLE DUNLAP 9 Sage Hill 23:17
102 ZACHARY EISNER 9 Sierra Canyon 23:37
103 GRIFFIN MOSS 9 Crossroads 23:42
104 ROBBIE LYNN-GREEN 9 Sage Hill 23:43
105 BRYAN SZYMANSKI 9 Kern Valley 23:50
106 PETER DENHAM 9 Poly (pas) 23:50
107 RYAN PORCHAS 9 Ontario Christian 23:52
108 ALEX TOVAR 9 Notre Dame (so) 23:57
109 MATEO ALVEREZ 9 Jserra 24:05
110 TREVOR KIRKBY 9 Crean Lutheran 24:12
111 JOSEPH LOPEZ 9 Marshall Fundament 24:38
112 ALEC RUPP 9 Bishop Montgomery 24:50
113 NOAH BARNEY 9 Crean Lutheran 24:59
114 JAKE LEWIS 9 St. Anthony 24:59
115 ANDREW DIANGELO 9 Kern Valley 25:12
116 CODY SANDOVAL 9 Kern Valley 25:12
117 MIGUEL DURAN 9 Mcfarland 25:22
118 FERNANDO PANTOJA 9 Acad. Career And E 25:27
119 GIOVAN INIGUEZ 9 Mcfarland 25:29
120 MATT SULLIVAN 9 Jserra 25:38
121 TOMMY TORETTA 9 Garces 25:40
122 JAKE LEVIN 9 Viewpoint 25:49
123 JAMES BURRIS 9 Kern Valley 25:50
124 JAMES ANDERSON 9 Flintridge (lcf) 25:58
125 ANDREW REYNOSO 9 Notre Dame (so) 25:59
126 SAMUEL LUO 9 Maranatha 26:11
127 ROBERT SANCHEZ 9 St. Anthony 26:12
128 NATHAN SHIN 9 Maranatha 26:14
129 OZZIE PADILLA 9 St. Anthony 26:16
130 MARCUS LUCESCU 9 Sage Hill 26:38
131 JOEY HERMIDA 9 Maranatha 26:58
132 THEO EVERS 9 Sage Hill 26:58
133 MICHAEL DELACRUZ 9 Garces 27:13
134 CONNER KNAUSS 9 Maranatha 27:23
135 RYAN JACOBS 9 Campbell Hall 27:56
136 ZACK DUPUY 9 Crean Lutheran 29:01
137 JULIAN JOAQUIN 9 San Pasqual Valley 29:11
138 WILL DETTERMAN 9 Viewpoint 29:22
139 ELVIS RENTERIA 9 San Pasqual Valley 29:35
140 GABE KONSKER 9 Crossroads 31:25
141 ANANTH BAIJU 9 Viewpoint 43:24
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 JSERRA 41 1:34:56 1:04 4, 6, 8, 9, 14, 23, 54
2 MCFARLAND 58 1:35:00 3:53 1, 2, 10, 12, 33, 37, 59
3 BANNING (BAN) 87 1:39:12 2:06 5, 11, 22, 24, 25
4 CREAN LUTHERAN 134 1:44:14 6:03 3, 15, 18, 43, 55, 56, 71
5 POLY (PAS) 146 1:44:53 1:19 21, 27, 31, 32, 35, 42, 46
6 FLINTRIDGE (LCF) 170 1:49:29 6:35 13, 16, 29, 49, 63
7 GARCES 178 1:49:30 5:24 20, 26, 34, 38, 60, 69
8 SAGE HILL 198 1:50:47 3:42 17, 39, 40, 50, 52, 66, 68
9 VIEWPOINT 210 1:57:11 9:07 19, 28, 30, 61, 72, 74
10 CROSSROADS 219 1:58:53 12:26 7, 41, 47, 51, 73
11 MARANATHA 254 1:58:30 4:36 36, 44, 45, 64, 65, 67, 70
12 KERN VALLEY 278 2:02:56 2:58 48, 53, 57, 58, 62
DNP NIPOMO 0:18:54 1 Runner
DNP RIVERSIDE PREP 0:19:37 1 Runner
DNP COSTA MESA 0:18:12 1 Runner
DNP WINDWARD 0:20:59 1 Runner
DNP SIERRA CANYON 0:23:37 1 Runner
DNP GANESHA 0:39:36 2 Runners
DNP ACADEMY FOR ACADEMIC EXCELL 0:42:57 2 Runners
DNP WESTERN CHRISTIAN 0:44:46 2 Runners
DNP TRUCKEE 0:40:56 2 Runners
DNP MARSHALL FUNDAMENTAL 0:46:30 2 Runners
DNP EXCELSIOR 0:40:27 2 Runners
DNP ONTARIO CHRISTIAN 0:46:13 2 Runners
DNP HORIZON 0:43:46 2 Runners
DNP SAN PASQUAL VALLEY 0:58:46 2 Runners
DNP MATER DEI (CV) 0:37:45 2 Runners
DNP DESERT MIRAGE 1:01:40 3 Runners
DNP CRESPI 1:05:35 3 Runners
DNP UNIVERSITY PREP (VIC) 1:03:27 3 Runners
DNP CAMPBELL HALL 1:10:54 3 Runners
DNP NOTRE DAME (SO) 1:11:31 3 Runners
DNP ST. MONICA ACADEMY 1:03:41 3 Runners
DNP ST. ANTHONY 1:37:44 4 Runners
DNP ACAD. CAREER AND EXPLORATIO 1:26:51 4 Runners
DNP BISHOP MONTGOMERY 1:29:52 4 Runners
DNP BIG BEAR 1:19:41 4 Runners
DNP MESA GRANDE ACADEM 1:19:19 4 Runners
Race #21 Boys Freshman Division 4 & 5 1:23 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 O'DRISCOLL COREY 9 Half Moon Bay 17:57
2 NICHOLAS GARCIA 9 Hillcrest 18:25
3 MATTHEW ALVAREZ 9 Salesian (la) 18:32
4 ALEJANDRO QUINONEZ 9 Taft (taf) 18:35
5 SERGIO ROBLES 9 Taft (taf) 18:37
6 LANE PLEDGER 9 Linfield 18:39
7 MARIO KENNY 9 Hillcrest 18:41
8 BRENNAN TOBIN 9 Templeton (tem) 18:42
9 NATHANIEL TAMMINGA 9 Valley Christian (cer 18:45
10 TYLER VAN WINKLE 9 San Lorenzo Valley 18:46
11 DINO AMBROSI 9 Half Moon Bay 18:56
12 AARON HERNANDEZ 9 Hillcrest 19:15
13 ANDREW FENICHEL 9 Webb 19:16
14 ANTHONY CAMPBELL 9 San Lorenzo Valley 19:17
15 PATRICK DILWORTH 9 Stuart Hall 19:18
16 RUBEN SAUFKIE 9 Sherman Indian 19:19
17 DANIEL GUTIERREZ 9 El Segundo 19:20
18 SASHA LIFSITZ 9 Stuart Hall 19:23
19 THOMAS LYNCH 9 El Segundo 19:25
20 JACK MCGUINNESS 9 Santa Fe Christian 19:30
21 JACK RUTHERFORD 9 Stuart Hall 19:30
22 EVAN O'CONNOR 9 El Segundo 19:30
23 CONNOR KUSUMOTO 9 Mammoth 19:31
24 HUMBERTO PLASCENCI 9 Taft (taf) 19:32
25 DAVID MEXICANO 9 Bassett 19:35
26 ALEX ROSAS 9 Salesian (la) 19:37
27 FARADAY JUSTIN 9 West Point Grey Ac 19:40
28 BRENNAN PARKER 9 San Lorenzo Valley 19:42
29 SAM REYNOLDS 9 Half Moon Bay 19:46
30 MARKO MARROQUIN 9 Salesian (la) 19:49
31 DEREK CREELMAN 9 San Lorenzo Valley 19:49
32 THORIN ROSTEN 9 St. Bonaventure 19:52
33 ARTHUR ALVARADO 9 Bassett 19:54
34 CRISTIAN SANCHEZ 9 Edgewood 19:56
35 MATTHEW ESTES 9 Paraclete 19:58
36 JONATHAN XUE 9 Whitney (cer) 19:58
37 JORGE MORENO 9 Arvin 20:00
38 ALFRED FLORES 9 Edgewood 20:00
39 TONY VEGA 9 Carpinteria 20:03
40 KEIDY WUANG 9 Whitney (cer) 20:04
41 DIEGO LECHUGA 9 Hillcrest 20:06
42 JUSTIN LOPEZ 9 Hamilton (anz) 20:07
43 CHAD WILLIAMS 9 Sherman Indian 20:11
44 CONOR KNEAFSEY 9 Harvard-Westlake 20:15
45 VAN DUONG 9 Whitney (cer) 20:28
46 MICHAEL STOKDYK 9 Harvard-Westlake 20:28
47 VALENTINO ALPIZAR 9 Carpinteria 20:29
48 JASON GOMEZ 9 Salesian (la) 20:29
49 ANDREW BERG 9 Harvard-Westlake 20:30
50 MAX GRIFFON 9 Webb 20:30
51 JESUS CORTEZ 9 Duarte 20:32
52 JONATHAN FLORES 9 Carpinteria 20:38
53 VICTOR TRAN 9 Oxford Academy 20:39
54 IAN GALLAGHER 9 San Lorenzo Valley 20:44
55 HUY LE 9 Oxford Academy 20:47
56 TYLER VO 9 Whitney (cer) 20:49
57 SAM HARTY 9 Stuart Hall 20:53
58 STEPHEN EWART 9 Paraclete 20:56
59 JOHNNY DOMINGUEZ 9 Webb 20:59
60 IZAAK VILLARREAL 9 Calvary Chapel (do 21:00
61 BRONCO COZZO 9 Bret Harte 21:01
62 DANIEL HOTCHKISS 9 Hamilton (anz) 21:03
63 CARLOS VASQUEZ 9 Half Moon Bay 21:03
64 TREVOR BLACK 9 Santa Fe Christian 21:03
65 JUSTIN HAUG 9 Santa Fe Christian 21:04
66 HARMAN KHINDA 9 El Segundo 21:04
67 ADAM SNEGG 9 La Center For Enric 21:04
68 BEN WHITE 9 Whittier Christian 21:10
69 EDGAR VILLASENOR 9 Arvin 21:19
70 DONGJOON LEE 9 Oxford Academy 21:20
71 JESUS ZAVALA 9 Arvin 21:21
72 TODD YEATON 9 El Segundo 21:27
73 RYAN HERYFORD 9 Bret Harte 21:28
74 RENE VILLALOBOS 9 Salesian (la) 21:29
75 ETHAN KUZMACK 9 Santa Fe Christian 21:29
76 SAM SAVERY-ORTON 9 Templeton (tem) 21:33
77 JUAN CANCHON 9 Hillcrest 21:35
78 BRANDON FINO 9 Hillcrest 21:35
79 GABRIEL REISER 9 Brethren Christian 21:37
80 JOSE BAROJAS 9 Sherman Indian 21:39
81 JAYSON MANN 9 Brethren Christian 21:39
82 DAVID JENSEN 9 San Lorenzo Valley 21:43
83 JACOB ZANARDI 9 Santa Fe Christian 21:48
84 JACK CROFTON 9 Half Moon Bay 21:49
85 ERIC MORALES 9 Half Moon Bay 21:52
86 DYLAN KELLY 9 Stuart Hall 21:55
87 YUAN LIN 9 Whitney (cer) 21:57
88 WYATT BEGAY 9 Sherman Indian 21:59
89 CHRIS CANDELARIO 9 Fillmore 22:01
90 CONNOR KUZMACK 9 Santa Fe Christian 22:06
91 LUKAS BUEHLER 12 Webb 22:07
92 PHIL OJONG 9 Linfield 22:09
93 DEEPAK TUMMAIA 9 Webb 22:12
94 ERIC PELLEGRINO 9 Bret Harte 22:15
95 DANIEL HONG 9 Webb 22:15
96 LUIS SANCHEZ 9 Carpinteria 22:16
97 MCCALL PYLE 9 Bret Harte 22:17
98 MAYERIK RODRIGUEZ 9 Carpinteria 22:17
99 ROBERT SHIN 9 Templeton (tem) 22:18
100 RAND BOURNE 10 Mammoth 22:21
101 LANE FLANAGAN 9 Bret Harte 22:25
102 KYLE PAVEY 9 Santa Fe Christian 22:27
103 BRANDO MONTES 9 El Segundo 22:31
104 JAIME LE 9 Malibu 22:32
105 MARTIN GONZALEZ 9 Don Bosco 22:33
106 JOHN PAUL ISIP 9 Harbor Teacher Pre 22:34
107 RUEBEN HOLLY 9 Nordhoff 22:38
108 SAM TRUAX 9 Carpinteria 22:40
109 JACK MERRIGAN 9 Stuart Hall 22:41
110 JACKSON BIERLY 9 Saddleback Valley 22:45
111 MATTHEW VANEGAS 9 Don Bosco 22:50
112 RODOLFO CAMPOS 9 Salesian (la) 22:54
113 VICTOR BATTLE 9 Sonora (son) 23:03
114 DANIEL SILVA 9 Salesian (la) 23:06
115 CHRISTIAN LOPEZ 9 Hamilton (anz) 23:13
116 ERICK GREDONIA 9 Harvard-Westlake 23:13
117 ZACH BARNES 9 Saddleback Valley 23:16
118 TROY GEWANT 9 Malibu 23:17
119 DANIEL ALCOCER 9 Bassett 23:21
120 ANTHONY BUFFALOMEA 9 Sherman Indian 23:24
121 JOHN CHAVEZ 9 Fillmore 23:30
122 IAN WAGENER 9 Saddleback Valley 23:30
123 DANIEL OBANDO 9 Bassett 23:30
124 JAIME MARTINEZ 9 Bassett 23:31
125 KEVIN AVILA 9 Bassett 23:32
126 JUSTIN CICCONE 9 Harvard-Westlake 23:39
127 ADAM AICHOURI 9 Templeton (tem) 23:43
128 DAVID JOHNSON 9 San Joaquin Memori 23:44
129 ISSAC LOPEZ 9 Rosamond 23:47
130 JACK HENWOOD 9 Santa Fe Christian 23:48
131 KEVIN MAGALLANES 9 Duarte 23:55
132 TONY KUKAVICA 9 Harvard-Westlake 23:55
133 DWIGHT SIYLUY 9 Valley Christian (cer 23:58
134 LOUK GOLDBERG 9 La Center For Enric 23:58
135 JORGE RIOS 9 Don Bosco 24:01
136 RENE GILES 9 Duarte 24:11
137 KRIS AU-YEUNG 9 Stuart Hall 24:17
138 BRANDON NGUYEN 9 Oxford Academy 24:25
139 DANIEL NGUYEN 9 Oxford Academy 24:28
140 TSERING KANGCHEN 9 Nordhoff 24:29
141 DAVID DAVID 9 St. Paul 24:36
142 NICK REINER 9 Heritage Christian 25:08
143 ALBERTO RIVERA 9 Salesian (la) 25:18
144 STEVEN VONG 9 Bassett 25:26
145 CARLOS LARA 9 Salesian (la) 25:42
146 HERMAN ZHENG 9 Nordhoff 26:42
147 MATTHEW LEWIS 9 Don Bosco 26:44
148 BRANDON LOPEZ 9 Brentwood 27:05
149 NOAH TRIANCE 9 Bret Harte 27:18
150 MICHAEL BENALLY 9 Sherman Indian 27:31
151 SAM LEWIS 9 Bret Harte 27:36
152 CHRISTIAN LANIK 9 Hamilton (anz) 28:06
153 BRANDEN MEJORADO 9 Bassett 28:19
154 RAY ZERMENO 9 Bassett 28:20
155 LUIS VENTURA 9 Salesian (la) 28:31
156 CESAR SEPULVEDA 9 Bassett 28:35
157 TERRANCE PILGRAM 9 Calvary Chapel (do 28:47
158 MAX ABARBANEL 9 Brentwood 28:55
159 JORDAN PRATER 9 Santa Fe Christian 29:46
160 ERIC HOVSEPIAN 9 Albert Einstein Acad 30:12
161 JACK MITCHELL 9 Albert Einstein Acad 30:37
162 WILLIAM HOWELL 9 La Center For Enric 30:37
163 SPENCER HILL 9 Brethren Christian 31:50
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 HILLCREST 95 1:38:02 3:10 2, 4, 7, 28, 54, 55
2 SAN LORENZO VALLEY 96 1:38:18 1:58 5, 9, 20, 23, 39, 57
3 SALESIAN (LA) 130 1:39:56 2:57 3, 19, 22, 34, 52, 77, 78
4 HALF MOON BAY 132 1:39:31 3:52 1, 6, 21, 45, 59, 60
5 EL SEGUNDO 141 1:40:46 2:07 12, 14, 17, 48, 50, 74
6 STUART HALL 142 1:40:59 2:37 10, 13, 16, 42, 61, 76, 87
7 WHITNEY (CER) 186 1:43:16 1:59 25, 27, 31, 41, 62
8 WEBB 218 1:45:04 2:56 8, 36, 43, 65, 66, 68
9 SANTA FE CHRISTIAN 219 1:44:54 2:18 15, 46, 47, 53, 58, 64, 73
10 CARPINTERIA 236 1:45:43 2:14 26, 33, 37, 69, 71, 75
11 SHERMAN INDIAN 240 1:46:32 4:05 11, 29, 56, 63, 81, 92
12 HARVARD-WESTLAKE 261 1:48:05 3:24 30, 32, 35, 79, 85, 86
13 BASSETT 287 1:49:51 3:56 18, 24, 80, 82, 83, 84, 90
14 OXFORD ACADEMY 304 1:51:39 3:49 38, 40, 49, 88, 89
15 BRET HARTE 304 1:49:26 1:24 44, 51, 67, 70, 72, 91, 93
DNP HARBOR TEACHER PREP 0:22:34 1 Runner
DNP HERITAGE CHRISTIAN 0:25:08 1 Runner
DNP WHITTIER CHRISTIAN 0:21:10 1 Runner
DNP SAN JOAQUIN MEMORIAL 0:23:44 1 Runner
DNP ROSAMOND 0:23:47 1 Runner
DNP WEST POINT GREY ACADEMY CAN 0:19:40 1 Runner
DNP SONORA (SON) 0:23:03 1 Runner
DNP ST. BONAVENTURE 0:19:52 1 Runner
DNP ST. PAUL 0:24:36 1 Runner
DNP EDGEWOOD 0:39:56 2 Runners
DNP MAMMOTH 0:41:52 2 Runners
DNP FILLMORE 0:45:31 2 Runners
DNP BRENTWOOD 0:56:00 2 Runners
DNP CALVARY CHAPEL (DOW) 0:49:47 2 Runners
DNP ALBERT EINSTEIN ACADEMY 1:00:49 2 Runners
DNP MALIBU 0:45:49 3 Runners
DNP PARACLETE 0:40:54 2 Runners
DNP VALLEY CHRISTIAN (CER) 0:42:43 2 Runners
DNP LINFIELD 0:40:48 2 Runners
DNP LA CENTER FOR ENRICHED STUD 1:15:39 3 Runners
DNP NORDHOFF 1:13:49 4 Runners
DNP DUARTE 1:08:38 5 Runners
DNP SADDLEBACK VALLEY CHRISTIAN 1:09:31 6 Runners
DNP BRETHREN CHRISTIAN 1:15:06 7 Runners
DNP TAFT (TAF) 0:56:44 3 Runners
DNP ARVIN 1:02:40 3 Runners
DNP HAMILTON (ANZ) 1:32:29 4 Runners
DNP DON BOSCO 1:36:08 4 Runners
DNP TEMPLETON (TEM) 1:26:16 4 Runners
Race #22 Girls Freshman Division 4 & 5 1:31 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ALYSSA DIAZ 9 Mcfarland 20:15
2 MACKENZIE FAUST 9 Half Moon Bay 21:12
3 AMY BARAY 9 Whittier Christian 21:12
4 JULIA ROEDIGER 9 Santa Fe Christian 21:24
5 JAMIE LEWIS 9 Liberty (mad) 21:29
6 BREANNA WINTER 9 Union Mine 21:32
7 BRIGHID HEALY 9 Mater Dei (cv) 21:39
8 EMILY EISNER 9 Sierra Canyon 21:54
9 EMILY JEFFERS 9 Whittier Christian 22:07
10 KIMBERLY CARO 9 Hillcrest 22:10
11 CLAIRE PREGLER 9 Marymount 22:13
12 LINDSEY MCALLISTER 9 Marymount 22:21
13 JULIA VELIQUETTE 9 Truckee 22:23
14 CHLOE ROMERO 9 Acad. Career And E 22:24
15 BRIGIT WICKSTRAND 9 Xavier Prep (pd) 22:36
16 DESTINY SERNA 9 Mcfarland 22:40
17 OLIVIA GREELEY 9 Half Moon Bay 22:40
18 SHANNON HARGER 9 Half Moon Bay 22:42
19 KATIE KAISER 9 Heritage Christian 22:46
20 GABBY NAVARETTE 9 Mcfarland 22:59
21 LUCERO RAMIREZ 9 Mcfarland 23:02
22 BIANCA DUARTE 9 Costa Mesa 23:06
23 ALLISON SMITH 9 Jserra 23:08
24 MURIEL CLAPP 9 Bishop Montgomery 23:13
25 BELLA BONO 9 Truckee 23:16
26 HANNAH SCOTT 9 Flintridge (lc) 23:23
27 KELLY FAENZA 9 Flintridge (lc) 23:25
28 BLAIR PEPPE 9 Immaculate Heart 23:33
29 KATIE HUGHES 9 Immaculate Heart 23:36
30 KATIE NEWBOLD 9 Conventcred 23:36
31 ISABELLA WILLIAMS 9 Flintridge (lcf) 23:37
32 JADE LUTHER 9 Crean Lutheran 23:42
33 SARAH BORDELON 9 Costa Mesa 23:42
34 VALERIE DUARTE 9 Costa Mesa 23:43
35 BROOKLYN NUNEZ 9 Xavier Prep (pd) 23:47
36 HANNAH MCFAUL 9 Maranatha 23:49
37 ANA KELLY 9 Laguna Beach 23:49
38 JESSICA CORR 9 Terra Linda 23:50
39 MARICRUZ BRITO 9 Hillcrest 23:53
40 KYLIE GRIST 9 Notre Dame (so) 23:53
41 NATALIE HODIS 9 Flintridge (lc) 23:54
42 LINDSEY SLENK 9 Valley Christian (cer 23:55
43 OLIVIA HOEKENDIJK 9 Conventcred 23:56
44 TAMANNA KHURANA 9 Oxford Academy 24:00
45 MARYCLARE MASOCOL 9 El Segundo 24:02
46 HALEY HARRIS 9 Flintridge (lcf) 24:13
47 ARIELLE GUITRON 9 Hillcrest 24:15
48 KAITLAN MCFAUL 9 Maranatha 24:29
49 MAHALLIEA PAZ 9 Hillcrest 24:45
50 JENNIFER DUQUE 9 Hillcrest 24:45
51 ASHLEY BROWN 9 La Reina 24:46
52 ALEXANDRA NILSSON 9 El Segundo 24:46
53 MARIA GOMEZ 9 Ganesha 24:48
54 CASSIDIE CROWE 9 Nipomo 24:51
55 SABRINE ELFARISSI 9 El Segundo 24:55
56 CHENOA JONES 9 Xavier Prep (pd) 24:57
57 JUSTINE JOHNSON-YUR 9 Templeton (tem) 24:59
58 ELIE GLADE 9 Laguna Beach 25:00
59 YUKIMI HIROSHIMA 9 Vivian Webb 25:00
60 VANESS KEUSHKERIAN 9 Brentwood 25:04
61 SERENA LOWE 9 Oxford Academy 25:04
62 MALIA CHAR 9 Rosary 25:05
63 CECILIA HARTGE 9 Marymount 25:07
64 KATIE KIMES 10 Viewpoint 25:07
65 ALYSSA RAMIREZ 9 Fillmore 25:08
66 KATE BOSMAN 9 Santa Fe Christian 25:09
67 CAROLYN NAJERA 9 Immaculate Heart 25:11
68 EMILY CASARES 9 Mcfarland 25:15
69 BETHANY GUTIERREZ 9 Calvary Chapel (do 25:25
70 ALEXIS STIGERS 9 Western Christian 25:32
71 SYDNEY REINART 9 Jserra 25:32
72 ADREANNA URICK 9 Academy For Acade 25:42
73 MADISON MCILWAIN 9 La Reina 25:45
74 NICOLE PARRY 9 Country Day (lj) 25:45
75 CARSON BEAN 9 Academy For Acade 25:45
76 LILY MAXFIELD 9 Flintridge (lcf) 25:53
77 SAMANTHA SISON 9 St. Paul 25:53
78 KAIJA GOERTZEN 9 West Point Grey Ac 25:54
79 JACKIE KNEE 9 Palm Valley 25:55
80 SIDNEY HARRIS 9 Laguna Beach 25:56
81 JORDAN GARCIA 9 Acad. Career And E 25:56
82 CATHERINE ERICKSON 9 Terra Linda 26:03
83 ZIANA NATHOO 9 West Point Grey Ac 26:09
84 INDIANA WILSON 9 Xavier Prep (pd) 26:09
85 ATHENA TONARELY 9 Flintridge (lc) 26:10
86 ALI ALDERMAN 9 Xavier Prep (pd) 26:13
87 AITIANA PENA 9 Riverside Prep 26:17
88 CAROLINE COOPER 9 Marymount 26:17
89 AIYANNA PILLADO 9 Fillmore 26:19
90 CARMEN STRASSLE 9 Poly (pas) 26:21
91 JULIA COCHRAN 9 Brethren Christian 26:23
92 ISAURA MORA 9 Workman 26:24
93 CAITLIN GALBRAITH 9 West Point Grey Ac 26:27
94 SIDNEY KIMBALL 9 Laguna Beach 26:28
95 STACY CARREON 9 Mcfarland 26:31
96 INGRID AMAYA 9 Riverside Prep 26:36
97 LUPITA SALDANA 9 Carpinteria 26:37
98 ANDREA CASTRO 9 Carpinteria 26:38
99 ANDREA LOERA 9 Heritage Christian 26:39
100 KATHLEEN BIGLEY 9 Rosary 26:40
101 KATIE WILLIAMS 9 Laguna Beach 26:47
102 BRITTANY YEAGER 9 La Reina 26:48
103 HANNAH HEERING 9 Flintridge (lcf) 26:57
104 KAYLA SILVA 9 Acad. Career And E 26:59
105 ARIEL STALLINGS 9 Acad. Career And E 26:59
106 ELIZABETH STAVER 9 Marymount 27:04
107 ALONDRA CAMPUZANO 9 Carpinteria 27:07
108 KENNA CASTILLO 9 Flintridge (lcf) 27:09
109 KENNEDI BISSUET 9 Whittier Christian 27:10
110 AUTUMN ARMSTRONG 9 Vivian Webb 27:14
111 MORGAN LAMB 9 Academy For Acade 27:19
112 JAQULINE VILLA VAZO 9 St. Paul 27:21
113 KATHERINE MONTES 9 Flintridge (lcf) 27:23
114 OLGA HERRERA 9 Costa Mesa 27:23
115 WORDEN HAILEY 9 Rosary 27:30
116 JESSICA TAYLOR 9 Garces 27:32
117 CLAIRE SHELLER 9 La Reina 27:34
118 SWAN KOLODJI 9 Garces 27:38
119 JOCELYN MEDINA 9 Garces 27:38
120 NATALIE BOYER 9 Country Day (lj) 27:42
121 AYLIN CARMONA 9 Carpinteria 27:51
122 MINDY OH 9 Whittier Christian 27:53
123 CLARISA MORENO 9 Fillmore 27:53
124 KAREN NUNEZ 9 Carpinteria 27:56
125 ALEXA RAAB 9 Academy For Acade 27:56
126 ASHLEY AGUSTIN 9 Edgewood 27:56
127 LAURA RATLIFF 9 Flintridge (lcf) 28:04
128 SARAH DEMOSS 9 Calvary Chapel (do 28:07
129 GEE CHRISTINA 9 Bishop Montgomery 28:11
130 ARLEEN CANAS 9 Costa Mesa 28:16
131 AURORA CASTANEDA 9 Mcfarland 28:18
132 BRITT ALPHSON 9 Marymount 28:23
133 KAYLYN KELLY 9 Paraclete 28:26
134 LAUREN MONTES 9 Flintridge (lcf) 28:28
135 CHRISTINA DANG 9 Flintridge (lc) 28:34
136 DONAJI MELENDEZ 9 Workman 28:47
137 MICHAELA SALZMANN 9 Santa Fe Christian 28:50
138 ANGELA OH 9 Maranatha 28:53
139 REANNA GONZALES 9 St. Paul 29:00
140 NELLIE BREEN 9 Poly (pas) 29:11
141 ISABELLA MAAS-RUANE 9 El Segundo 29:15
142 TALIA SOALT 9 Country Day (lj) 29:18
143 DAISY AVILA 9 Carpinteria 29:18
144 SAMANTHA WAPNICK 9 Viewpoint 29:28
145 FRANCESCA LING 9 Louisville 29:32
146 PATRICIA CHAIDEZ 9 Ganesha 29:39
147 AMBER LAMBERT 9 Maranatha 29:39
148 KAYA FISHMAN 9 Bret Harte 29:39
149 ELLA SUDIT 11 Viewpoint 29:44
150 ALEXANDRA ORTEGA 9 Immaculate Heart 29:49
151 KELLYANNE COOK 9 Brethren Christian 30:00
152 SALCIDO EMILY 9 Rosary 30:21
153 MADISON TEOFILO 9 Linfield 30:26
154 CHELSEA ARIAS-PEREZ 9 Sacred Heart Of Jes 30:28
155 HANNAH BURRELL 9 El Segundo 30:30
156 SAMANTHA STASTNY 9 University Prep (vic) 30:30
157 ESPERANZA RIVERA 9 Garces 30:40
158 DEVON CAVALLERIE 9 Xavier Prep (pd) 30:43
159 HALEY FELDMAN 9 Costa Mesa 30:45
160 JENNIE RAMOS 9 St. Paul 30:45
161 KRISTEN VIBAL 9 Garces 30:53
162 ISABELLA SANTERRE 9 Garces 30:57
163 BROOKLYN FLENING 9 Garces 30:59
164 NICOLE WALDMAN 9 Viewpoint 31:01
165 SAMANTHA KOBEL 9 Brethren Christian 31:04
166 ROSEANGEL RODRIGUE 9 Desert Mirage 31:06
167 ESTHER CHOI 9 Oxford Academy 31:06
168 MARY KRUEL 9 Linfield 31:08
169 JOIE MAGALONA 9 Oxford Academy 31:15
170 MYKIE LESKO 9 Louisville 31:30
171 CHLOE KNUDSEN 9 Viewpoint 31:30
172 MIREYA RAMOS 9 Bassett 31:52
173 SARAHI TERRONES 9 Bret Harte 32:13
174 ELLIE LEVY 9 Flintridge (lcf) 32:24
175 VICTORIA DRAPER 9 Jserra 32:26
176 GRACE WANG 9 Vivian Webb 32:37
177 DOMINIQUE HERNANDE 9 Immaculate Heart 32:38
178 JANEL SEPULVEDA 9 Edgewood 32:47
179 REBECCA RHODES 9 Valley Christian (cer 33:00
180 ZELPHIA HICKS 9 Upper Lake 33:33
181 FLOR HERNANDEZ 9 Nipomo 33:44
182 EMELY JIMENEZ 9 Harbor Teacher Pre 37:18
183 IMARA RIOS 9 Mcfarland 38:44
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 MCFARLAND 55 1:54:11 5:00 1, 6, 7, 8, 33, 41, 58
2 HILLCREST 93 1:59:48 2:35 2, 19, 23, 24, 25
3 MARYMOUNT 122 2:03:02 4:51 3, 4, 30, 39, 46, 59
4 XAVIER PREP (PD) 124 2:03:42 3:37 5, 17, 28, 36, 38, 68
5 FLINTRIDGE (LC) 138 2:05:26 5:11 10, 11, 20, 37, 60
6 COSTA MESA 147 2:06:10 5:10 9, 15, 16, 50, 57, 69
7 FLINTRIDGE (LCF) 163 2:07:49 3:32 14, 22, 34, 45, 48, 49, 56
8 LAGUNA BEACH 166 2:08:00 2:58 18, 29, 35, 40, 44
9 IMMACULATE HEART 197 2:14:47 9:05 12, 13, 32, 65, 75
10 EL SEGUNDO 201 2:13:28 6:28 21, 26, 27, 61, 66
11 CARPINTERIA 241 2:16:09 1:19 42, 43, 47, 54, 55, 62
12 GARCES 293 2:24:21 3:21 51, 52, 53, 67, 70, 71, 72
13 VIEWPOINT 305 2:26:50 6:23 31, 63, 64, 73, 74
DNP SACRED HEART OF JESUS 0:30:28 1 Runner
DNP NOTRE DAME (SO) 0:23:53 1 Runner
DNP HARBOR TEACHER PREP 0:37:18 1 Runner
DNP PALM VALLEY 0:25:55 1 Runner
DNP PARACLETE 0:28:26 1 Runner
DNP MATER DEI (CV) 0:21:39 1 Runner
DNP UPPER LAKE 0:33:33 1 Runner
DNP LIBERTY (MAD) 0:21:29 1 Runner
DNP CREAN LUTHERAN 0:23:42 1 Runner
DNP SIERRA CANYON 0:21:54 1 Runner
DNP TEMPLETON (TEM) 0:24:59 1 Runner
DNP BASSETT 0:31:52 1 Runner
DNP UNION MINE 0:21:32 1 Runner
DNP UNIVERSITY PREP (VIC) 0:30:30 1 Runner
DNP DESERT MIRAGE 0:31:06 1 Runner
DNP WESTERN CHRISTIAN 0:25:32 1 Runner
DNP BRENTWOOD 0:25:04 1 Runner
DNP HERITAGE CHRISTIAN 0:49:25 2 Runners
DNP BISHOP MONTGOMERY 0:51:24 2 Runners
DNP BRET HARTE 1:01:52 2 Runners
DNP EDGEWOOD 1:00:43 2 Runners
DNP CALVARY CHAPEL (DOW) 0:53:32 2 Runners
DNP CONVENTCRED 0:47:32 2 Runners
DNP GANESHA 0:54:27 2 Runners
DNP WORKMAN 0:55:11 2 Runners
DNP LOUISVILLE 1:01:02 2 Runners
DNP NIPOMO 0:58:35 2 Runners
DNP VALLEY CHRISTIAN (CER) 0:56:55 2 Runners
DNP TRUCKEE 0:45:39 2 Runners
DNP POLY (PAS) 0:55:32 2 Runners
DNP RIVERSIDE PREP 0:52:53 2 Runners
DNP TERRA LINDA 0:49:53 2 Runners
DNP LINFIELD 1:01:34 2 Runners
DNP SANTA FE CHRISTIAN 1:15:23 3 Runners
DNP WEST POINT GREY ACADE MY (C 1:18.30 3 Runners
DNP VIVIAN WEBB 1:24:51 3 Runners
DNP BRETHREN CHRISTIAN 1:27:27 3 Runners
DNP COUNTRY DAY (LJ) 1:22:45 3 Runners
DNP JSERRA 1:21:06 3 Runners
DNP FILLMORE 1:19:20 3 Runners
DNP HALF MOON BAY 1:06:34 3 Runners
DNP ST. PAUL 1:52:59 4 Runners
DNP OXFORD ACADEMY 1:51:25 4 Runners
DNP MARANATHA 1:46:50 4 Runners
DNP ACAD. CAREER AND EXPLORATIO 1:42:18 4 Runners
DNP WHITTIER CHRISTIAN 1:38:22 4 Runners
DNP LA REINA 1:44:53 4 Runners
DNP ACADEMY FOR ACADEMIC EXCELL 1:46:42 4 Runners
DNP ROSARY 1:49:36 4 Runners
Race #23 Boys Sophomore Division 4 & 5 1:45 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JOSEPH SANDOVAL 10 St. Bonaventure 17:59
2 MICHAEL MUNDO 10 San Marino 18:20
3 KYLE MOGA 10 Jserra 18:25
4 CHRIS PEREZ 10 Jserra 18:48
5 KEVIN BURNS 10 Jserra 18:59
6 KYLE ANDERSON 10 Bishop Montgomery 19:00
7 JESUS GONZALEZ 10 Desert Mirage 19:05
8 MAX CORONADO 10 Salesian (la) 19:11
9 CHARLIE PERRY 10 San Marino 19:11
10 OLIVER CHEN 10 El Segundo 19:12
11 DANIEL GONZALES 10 Jserra 19:20
12 ERIC LEW 9 San Marino 19:21
13 GEORGE SIBERELL 10 La Salle 19:24
14 DAVID MARTINEZ 10 Crespi 19:30
15 EMMANUEL HUERTA 10 Salesian (la) 19:31
16 NICK ANDRAS 10 Sage Hill 19:33
17 FUKI TAKAMIYA 10 Salesian (la) 19:37
18 LUIS GONGALEZ 10 Desert Mirage 19:39
19 KEVIN MCMULLIN 10 El Segundo 19:39
20 MATTHEW TIPPY 10 Horizon 19:42
21 PERRY MOYER 10 Mammoth 19:47
22 ZACHARY ROSEN 10 Viewpoint 19:47
23 RUSSELL OSORIO 10 Don Bosco 19:48
24 CARLOS CORRALES 10 Salesian (la) 19:53
25 ZEV MIGUEL-STRAH 10 Crossroads 19:58
26 MIGUEL FUENTES 10 St. Paul 19:58
27 TYLER GARRISON 10 Acad. Career And E 19:59
28 HUGO HERNANDEZ 10 Workman 20:04
29 JORDAN RUPP 10 La Salle 20:12
30 CAVANAUGH JUE 10 San Marino 20:14
31 ANTHONY TICHACHATI 10 Don Bosco 20:21
32 JOSE DOMINGUEZ 10 Duarte 20:23
33 DANNY TOTH 10 Vasquez 20:23
34 ALBERTO GALICIA 10 El Segundo 20:29
35 ANDREW WEDEKING 10 Crossroads 20:33
36 CHRISTIAN LUX 10 Costa Mesa 20:34
37 LIAM KACVINSKY 10 El Segundo 20:36
38 DANIEL CHAVEZ 10 El Segundo 20:36
39 TIM RITCHARDSON 10 Salesian (la) 20:47
40 PRESTON QUASCHNICK 10 El Segundo 20:50
41 LUIS VALDOVINOS 10 Salesian (la) 20:57
42 HERBERT MATA 10 Bishop Montgomery 20:58
43 JONAH DYLAN 10 Crossroads 21:01
44 CARTER THOMPSON 10 El Segundo 21:10
45 GIANN BULLO 10 El Segundo 21:13
46 MILES MCQUEEN 10 Harvard-Westlake 21:18
47 ANGEL BRAVO 10 Workman 21:21
48 FERNANDO ESQUIVEL 10 Don Bosco 21:21
49 MICHAEL LARA 10 St. Paul 21:27
50 ROBERT SWEENEY 10 La Salle 21:27
51 MATTHEW BRENNAN 10 La Salle 21:27
52 CHRIS HORSLEY 10 Stuart Hall 21:30
53 BROCK ALLEN 10 St. Bonaventure 21:30
54 RUDY FRAYRE 10 Crossroads 21:41
55 JOHN CHUNG 10 Harvard-Westlake 21:43
56 LUKE ST REGIS 10 El Segundo 21:45
57 KENTON YEN 10 San Marino 21:46
58 FELIX WILDBERGER 10 Taft (taf) 21:46
59 CEASAR VALENZUELA 10 St. Paul 21:46
60 MARLITO REFEUERZO 10 Harbor Teacher Pre 21:47
61 LANCE AVISO 10 La Salle 21:47
62 CHAD BLUHM 10 Vasquez 21:50
63 KIRK (WU) CHANG 9 San Marino 21:50
64 CARTER ROSS 10 Acad. Career And E 21:50
65 ROBBIE VANDERLAAN 10 Stuart Hall 21:54
66 GRIFFEN LAIRD 10 Heritage Christian 21:59
67 FERGUS O'CONNOR 10 Jserra 22:07
68 ALEX ARGUELLO 10 Taft (taf) 22:09
69 ELLIOT HAYNE 10 Stuart Hall 22:10
70 ANDY HERNADEZ 10 St. Paul 22:10
71 ETHAN DESHAIES 9 San Marino 22:12
72 ANTONIO ANTUNEZ 10 Costa Mesa 22:20
73 MATTHEW QUINTANILLA 10 Don Bosco 22:26
74 SAM FOX 10 Vasquez 22:34
75 ALEXANDER LAI 10 San Marino 22:35
76 KAI TODT 10 Viewpoint 22:50
77 ADAM GOETZE 10 Vasquez 22:52
78 HARRY EGAN 10 Stuart Hall 22:56
79 LIAM TENNEY 10 Sage Hill 23:02
80 JACK KESSLER 10 Crossroads 23:07
81 MATTHEW SANGALANG 10 Duarte 23:09
82 JORGE LOPEZ 10 Taft (taf) 23:10
83 KYLE CHIANG 10 Don Bosco 23:11
84 CALEB GOBLE 10 Vasquez 23:22
85 KYLE MCCALL 9 San Marino 23:29
86 JUSTIN HUANG 9 San Marino 23:34
87 WILSON MEDINA 9 San Marino 23:35
88 EMILIO GARCIA-CORON 10 La Salle 23:36
89 STEVEN DU 9 San Marino 23:36
90 MAX GROSSMAN 10 Crossroads 23:44
91 JONATHAN RUGERONI 10 St. Anthony 23:47
92 LUKE HAGELGANTZ 10 Mesa Grande Acade 23:53
93 BEN BRONSTEIN 10 Crossroads 23:55
94 SUTTON YOCHUM 10 Taft (taf) 24:06
95 BRANDON BRESLIN 10 Taft (taf) 24:23
96 AARON AGUILAR 10 Academy For Acade 24:23
97 JOSHUA REYES 10 Harbor Teacher Pre 24:28
98 DYLAN COE 10 Stuart Hall 24:29
99 DAVID MENDOZA 10 Workman 24:39
100 GHARRA MAHMOUD 10 Vistamar 24:44
101 HANK HOLMES 10 La Salle 24:48
102 SEUNGJUN JEON 10 Harbor Teacher Pre 24:59
103 ANDREW VALNER 10 Crossroads 25:04
104 DEREK PUNARO 10 Academy For Acade 25:06
105 DEAN VALLE 10 St. Bonaventure 25:06
106 JASON HERNANDEZ 10 Academy For Acade 25:09
107 RICHARD HOANG 10 Academy For Acade 25:17
108 ARTUR OLIVIERA 10 San Marino 25:23
109 JESUS FERNANDEZ 10 St. Anthony 25:58
110 ESAUL BANUELOS 10 Taft (taf) 26:03
111 SAMI KIRKPATRICK 10 Crossroads 26:03
112 FIDEL HERNANDEZ 10 Costa Mesa 26:08
113 MASON ZEMAN 10 St. Lawrence 26:18
114 ERNESTO MORON 10 Taft (taf) 26:34
115 SCHUYLER DIETZ 10 Crossroads 26:41
116 DANIEL KHOURY 10 Academy For Acade 27:23
117 ANTHONY ARCHAMBAU 10 Bishop Montgomery 27:34
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 JSERRA 58 1:37:39 3:42 2, 3, 4, 8, 41
2 SALESIAN (LA) 68 1:38:59 1:36 5, 11, 12, 15, 25, 27
3 SAN MARINO 69 1:38:52 3:26 1, 6, 9, 18, 35, 39, 44
4 EL SEGUNDO 88 1:40:32 1:24 7, 13, 21, 23, 24, 26, 29
5 LA SALLE 127 1:44:17 2:23 10, 17, 31, 32, 37, 53, 60
6 CROSSROADS 149 1:46:20 3:09 16, 22, 28, 34, 49, 54, 55
7 DON BOSCO 159 1:47:07 3:23 14, 19, 30, 45, 51
8 VASQUEZ 203 1:51:01 2:59 20, 38, 46, 47, 52
9 STUART HALL 223 1:52:59 2:59 33, 40, 43, 48, 59
10 TAFT (TAF) 241 1:55:34 2:37 36, 42, 50, 56, 57, 64, 65
11 ACADEMY FOR ACADEMIC EXCELLE 310 2:07:18 3:00 58, 61, 62, 63, 66
DNP HORIZON 0:19:42 1 Runner
DNP CRESPI 0:19:30 1 Runner
DNP VISTAMAR 0:24:44 1 Runner
DNP MAMMOTH 0:19:47 1 Runner
DNP HERITAGE CHRISTIAN 0:21:59 1 Runner
DNP MESA GRANDE ACADEM 0:23:53 1 Runner
DNP ST. LAWRENCE 0:26:18 1 Runner
DNP ACAD. CAREER AND EXPLORATIO 0:41:49 2 Runners
DNP VIEWPOINT 0:42:37 2 Runners
DNP SAGE HILL 0:42:35 2 Runners
DNP DUARTE 0:43:32 2 Runners
DNP ST. ANTHONY 0:49:45 2 Runners
DNP DESERT MIRAGE 0:38:44 2 Runners
DNP HARVARD-WESTLAKE 0:43:01 2 Runners
DNP WORKMAN 1:06:04 3 Runners
DNP HARBOR TEACHER PREP 1:11:14 3 Runners
DNP ST. BONAVENTURE 1:04:35 3 Runners
DNP COSTA MESA 1:09:02 3 Runners
DNP BISHOP MONTGOMERY 1:07:32 3 Runners
DNP ST. PAUL 1:25:21 4 Runners
Race #24 Boys Sophomore Division 4 & 5 1:52 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ZACHARY SNEATHEN 10 Upper Lake 17:46
2 CESAR ESPERANZA 10 Nordhoff 17:54
3 MARC BEHIEL 10 Bret Harte 18:05
4 NOLAN JOHNSON 10 Bret Harte 18:18
5 MICHAEL SASSANO 10 Liberty (mad) 18:18
6 ABEL SANDOVAL 10 Nordhoff 18:25
7 DANIEL VANDERMEER 10 Valley Christian (cer 18:34
8 EASTON SHERMAN 10 Hillcrest 18:39
9 ZAIN KASHIF 10 Hillcrest 18:41
10 MIKLO OLDMAN 10 Sherman Indian 18:50
11 HOMERO OCHOA 10 Riverside Prep 18:55
12 BLAKE CROWTHER 10 Linfield 19:02
13 CALEB WIENS 10 Liberty (mad) 19:10
14 BRENDAN HARSHBERG 10 Windward 19:13
15 FRANSISCO MUNOZ 10 Webb 19:17
16 ADRIAN AGUILAR 10 Paraclete 19:18
17 JAVIER MORALES 10 Half Moon Bay 19:23
18 JOEY MEDINA 10 Paraclete 19:25
19 HECTOR DORADO 10 Bassett 19:30
20 ZANE KRPAN 10 Bret Harte 19:31
21 AARON PETE 10 Sherman Indian 19:32
22 TYLER RIEBELING 10 Riverside Prep 19:34
23 MATTHEW MIYAGISHIMA 10 Valley Christian (cer 19:35
24 VICTOR VALLE 10 Ganesha 19:50
25 ARMEN CHALIAN 10 Webb 19:51
26 JACK HEBB 10 Half Moon Bay 19:53
27 JAKE HENRY 10 University Prep (vic) 19:56
28 ISSIAH AVILA 10 Liberty (mad) 20:04
29 KYLE VANDER MEULEN 10 Valley Christian (cer 20:06
30 MATTHEW WILLARD 10 Upper Lake 20:07
31 NOAH YIM 10 Whitney (cer) 20:11
32 PEDRO LOZANO 10 Nordhoff 20:12
33 RYAN MARINICS 10 Bret Harte 20:15
34 MATTHEW LEE 10 Webb 20:20
35 TIM LUNSFORD 10 Bret Harte 20:22
36 ALBERTO LINARES 10 Marshall Fundament 20:24
37 NIKHIL SAHOO 10 Albany 20:25
38 MATT WONG 10 Valley Christian (cer 20:26
39 CONOR GILMORE 10 Sierra Canyon 20:42
40 CHASE SMITH 10 Garces 20:44
41 JUSTIN RIMBACH 10 Marshall Fundament 20:44
42 LEON COOCHISE 10 Sherman Indian 20:49
43 JOSHUA BOCCHICCHIO 10 Nordhoff 20:50
44 ROBERTO MENDOZA 10 Marshall Fundament 20:55
45 BRENT WILSON 10 Paraclete 20:55
46 JUSTIN LEWIS 10 Upper Lake 20:56
47 AARON LEVESQUE 10 Saddleback Valley 21:04
48 BRYCE MURRAY 10 Valley Christian (cer 21:07
49 CARLOS HINAJOSA 11 Cal Academy Math 21:08
50 JOSEPH FLORES 10 Ganesha 21:09
51 AARON CARDIEL 10 Bret Harte 21:10
52 SALVADOR FERNANDEZ 10 Edgewood 21:12
53 ETHAN DEGUZMAN 10 Oxford Academy 21:13
54 ETHAN TRIANCE 10 Bret Harte 21:14
55 FORMAN RAFE 10 Brentwood 21:14
56 JASON LAM 10 Whitney (cer) 21:16
57 MATT SCHAFFER 10 Flintridge (lcf) 21:18
58 REED HASSON 9 Cal Academy Math 21:23
59 JOE ESPINOZA 10 Edgewood 21:26
60 SEAN BROWN 10 Templeton (tem) 21:33
61 TAB ZHANG 10 Valley Christian (cer 21:36
62 BRIAN JAPARI 10 Oxford Academy 21:47
63 CARLOS TEJEDA-VALEN 9 Cal Academy Math 21:50
64 JARED NELSON 10 Valley Christian (cer 21:51
65 ANTHONY ESCOBAR 10 Valley Christian (cer 21:53
66 BLAKE HALEY 10 Garces 21:57
67 JASON ALBERSTONE 10 Brentwood 22:02
68 ANTHONY PINKNEY 10 Riverside Prep 22:07
69 HENRY KLAUSNER 10 Brentwood 22:09
70 JOSH YOKOO 10 Valley Christian (cer 22:12
71 HARLEY PALMER 10 Nordhoff 22:15
72 ELI ALEJO 10 Whittier Christian 22:15
73 MAX TERLISNER 10 Hamilton (anz) 22:18
74 CLINT PACKARD 10 Hamilton (anz) 22:20
75 JORDAN CHEUNG 10 Oxford Academy 22:20
76 OMAR DELGADO 10 Whitney (cer) 22:26
77 ALEX CORTES 10 Riverside Prep 22:31
78 ALEX BAKKER 10 Valley Christian (cer 22:34
79 PETER TANG 10 Oxford Academy 22:34
80 WESLEY IN 10 Marshall Fundament 22:35
81 TRAVIS SMILEY 10 Valley Christian (cer 22:36
82 VERNON COIN 10 Sherman Indian 22:38
83 TEDDY GRABIAK 10 Paraclete 22:39
84 JEREMIAH JIMENEZ 10 Marshall Fundament 22:43
85 JACOB EDSELL 10 Linfield 22:52
86 ALEX LAMAR 10 Riverside Prep 23:01
87 BRAULIO RODRIGUEZ 10 Nordhoff 23:02
88 KHANG TRAN 9 Cal Academy Math 23:06
89 TREY TANG 10 Oxford Academy 23:17
90 RICHARD ZHAO 10 Whitney (cer) 23:17
91 BRIAN DENNING 10 Paraclete 23:23
92 WESLEY HSU 10 Oxford Academy 23:26
93 ANDREW BYBEE 10 Marshall Fundament 23:28
94 JOSH VAN GESSEL 10 Hillcrest 23:28
95 JOB GILLAM 11 Hamilton (anz) 23:30
96 JOSH EVENHOUSE 10 Valley Christian (cer 23:35
97 EDUARDO GORDIANO 10 Rosamond 23:36
98 SAM OLABANJI 10 Riverside Prep 23:51
99 BRIAN BUCHMILLER 10 Carpinteria 23:55
100 DAVID ONG 10 La Center For Enric 24:08
101 SENA ASHOFTEH 10 Windward 24:16
102 MARKUS BANGUNAN 10 Valley Christian (cer 24:20
103 FRANCISCO BRAGA 10 Notre Dame (so) 24:20
104 FELIPE SOLTERO 9 Cal Academy Math 24:29
105 RYAN COOPER 10 Sherman Indian 24:30
106 MASATO NAKANO 10 Flintridge (lcf) 24:32
107 ALEX GONZALES 10 Paraclete 24:36
108 AIDAN RAMEY 10 Sierra Canyon 24:37
109 JAYTON DILLASHAW 10 Bret Harte 24:46
110 VICTOR REYES 10 Paraclete 25:19
111 DAVID PEREZ 10 Rosamond 25:28
112 AIDAN MONTIEL 10 Marshall Fundament 25:38
113 MATHEW PARSON 10 Windward 25:57
114 EDGAR JIANG 10 Webb 25:59
115 RAYMOND NGUYEN 10 Oxford Academy 26:30
116 RILEY GORMAN 10 Bret Harte 26:57
117 JOHANN PALO 10 Garces 27:02
118 ANH NGO 10 Linfield 27:06
119 ALEJANDRO QUINONES 9 Cal Academy Math 27:26
120 GIOVANI RAMIREZ 9 Cal Academy Math 27:58
121 LUIS RUIZ 10 Riverside Prep 28:05
122 AHSAN USMANI 10 Oxford Academy 28:13
123 DANIEL LEON 9 Cal Academy Math 28:58
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 BRET HARTE 48 1:36:31 2:17 2, 3, 10, 16, 17, 27, 29
2 VALLEY CHRISTIAN (CER) 76 1:39:48 2:33 5, 13, 14, 19, 25, 31, 34
3 NORDHOFF 78 1:39:36 4:21 1, 4, 15, 22, 36, 45
4 PARACLETE 131 1:45:40 4:05 8, 9, 24, 42, 48, 54, 55
5 SHERMAN INDIAN 132 1:46:19 5:40 6, 11, 21, 41, 53
6 RIVERSIDE PREP 136 1:46:08 4:06 7, 12, 35, 38, 44, 51, 60
7 MARSHALL FUNDAMENTAL 144 1:47:21 2:19 18, 20, 23, 40, 43, 50, 56
8 OXFORD ACADEMY 183 1:51:11 2:04 28, 32, 37, 39, 47, 49, 57
9 CAL ACADEMY MATH SCIENCE 187 1:51:56 3:21 26, 30, 33, 46, 52, 58, 59
DNP CARPINTERIA 0:23:55 1 Runner
DNP TEMPLETON (TEM) 0:21:33 1 Runner
DNP ALBANY 0:20:25 1 Runner
DNP NOTRE DAME (SO) 0:24:20 1 Runner
DNP LA CENTER FOR ENRICHED STUD 0:24:08 1 Runner
DNP BASSETT 0:19:30 1 Runner
DNP SADDLEBACK VALLEY CHRISTIAN 0:21:04 1 Runner
DNP UNIVERSITY PREP (VIC) 0:19:56 1 Runner
DNP WHITTIER CHRISTIAN 0:22:15 1 Runner
DNP ROSAMOND 0:49:04 2 Runners
DNP GANESHA 0:40:59 2 Runners
DNP SIERRA CANYON 0:45:19 2 Runners
DNP EDGEWOOD 0:42:38 2 Runners
DNP FLINTRIDGE (LCF) 0:45:50 2 Runners
DNP HALF MOON BAY 0:39:16 2 Runners
DNP BRENTWOOD 1:05:25 3 Runners
DNP GARCES 1:09:43 3 Runners
DNP HAMILTON (ANZ) 1:08:08 3 Runners
DNP LINFIELD 1:09:00 3 Runners
DNP LIBERTY (MAD) 0:57:32 3 Runners
DNP WINDWARD 1:09:26 3 Runners
DNP UPPER LAKE 0:58:49 3 Runners
DNP HILLCREST 1:00:48 3 Runners
DNP WHITNEY (CER) 1:27:10 4 Runners
DNP WEBB 1:25:27 4 Runners
Race #25 Girls Sophomore Division 4 & 5 1:59 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 BETTINA LEE 10 La Salle 19:49
2 JACQUELYN SMITH 10 Marymount 20:43
3 ABIGAIL MARICH 10 La Salle 20:45
4 MIA COSTELLO 10 Eastlake 21:18
5 VALERIE VALENCIA 10 Hillcrest 21:22
6 OLIVIA HARRIGIAN 10 San Marino 21:26
7 FARRAH BASSEY 10 Hillcrest 21:35
8 SONIA HOLGUIN 10 Mcfarland 21:46
9 ALEJANDRA LARRIVA-LA 9 San Marino 21:51
10 ANGELA WANG 10 San Marino 21:57
11 CASSANDRA GARIBARY 10 Liberty (mad) 21:58
12 CARLIN KOCH 10 San Marino 22:10
13 FIONA HARRIGIAN 10 San Marino 22:12
14 KARLA ARROYO 10 Hillcrest 22:12
15 JAYLENE GUITERREZ 10 Hillcrest 22:13
16 REBEKAH TONNESSEN 10 Half Moon Bay 22:18
17 CASSIDY SANTA CRUZ 10 Liberty (mad) 22:21
18 GWEN PIPES 10 Templeton (tem) 22:27
19 OLIVIA LIPARI 10 Marymount 22:28
20 KAYLA JARAMILLO 10 Acad. Career And E 22:33
21 BRENNA YOB 10 El Segundo 22:44
22 HANNAH HOWARD 10 La Salle 22:44
23 KAYLYNN DAVIS 10 Bret Harte 22:45
24 MELANIE NELSON 10 Bret Harte 22:46
25 DANIELLE DEL ROSARIO 10 Immaculate Heart 22:46
26 CARA ROBERTS 10 San Marino 22:52
27 HANA MINSKY 10 Albany 22:53
28 RILEY DRAPER 10 El Segundo 23:00
29 CASANDRA GONZALEZ 10 Bret Harte 23:05
30 BRIANNA BAYLES 10 Calvary Chapel (do 23:06
31 ELAINA HAYS 10 Hesperia Christian 23:07
32 SARAH GRAY 10 Eastlake 23:09
33 KATIA ELIAS 10 Half Moon Bay 23:11
34 CHELSEA SEO 10 Brethren Christian 23:17
35 JACQUELINE TOOLEY 10 La Salle 23:24
36 JESSICA MOST 10 Eastlake 23:25
37 CLAIRE MCGUINNESS 10 Marymount 23:27
38 BAYLEE BARNES 10 Bret Harte 23:29
39 LUZ VEGA 10 Mcfarland 23:32
40 GISELLE CORREA 10 Hillcrest 23:35
41 MEKAH POPE 10 El Segundo 23:37
42 CATHERINE WALZ 10 El Segundo 23:38
43 GABRIELLE CASTAGNE 10 Nordhoff 23:43
44 AVA ADLER 10 Marymount 23:46
45 ASHLEY AQUINO 10 Eastlake 23:50
46 KARLEY JONES 10 Nordhoff 23:51
47 ABBY STOLNACK 10 El Segundo 23:51
48 GABBY FAHIM 10 Jserra 23:52
49 HARPER MOULTON 10 Eastlake 23:54
50 SANA KARIMI 10 San Marino 23:54
51 DIANITZA DIAZ 10 Mcfarland 23:55
52 JILLY DE LA TORRE 10 Albany 23:57
53 KIMBERLY VAZQUEZ 10 Fillmore 23:58
54 IRMA TORRES 10 Fillmore 23:58
55 RENEE DEMBO 10 Brentwood 24:05
56 THAMARA PETERSON 10 Maranatha 24:06
57 ELOISE FASSLER 10 Crossroads 24:09
58 JULIA MASIAS 10 Eastlake 24:11
59 BROOKE ROBB 10 Jserra 24:11
60 JOY ORR 10 Crean Lutheran 24:15
61 KIRSTEN PURCELL 10 Templeton (tem) 24:18
62 TIFFANY LWIN 10 Oxford Academy 24:24
63 JESSALYN CRICHTON 10 Bret Harte 24:28
64 AMAIRANI CARDENAS 10 Eastlake 24:30
65 KATE PHAIR 10 St. Anthony 24:32
66 SAMANTHA SMITH 10 Liberty (mad) 24:36
67 REBECCA SWYERS 10 Linfield 24:41
68 ALYSSA GARCIA 10 Garces 24:48
69 ANNE MARQUARDT 10 Flintridge (lc) 24:49
70 JOHANNE AMAYA 10 Riverside Prep 24:49
71 OLIVIA RAMIREZ 10 Immaculate Heart 24:50
72 ALYSSA CARTER 10 Flintridge (lc) 24:58
73 ELVIA ROMO 10 Sacred Heart Of Jes 25:00
74 OLIVIA RIGBERG 10 Notre Dame (so) 25:01
75 SARAH GARSTEN 10 Immaculate Heart 25:04
76 ABBY BENN 10 Brentwood 25:06
77 ERIN WEI 10 San Marino 25:13
78 SOFIA GARCIA 10 Xavier Prep (pd) 25:17
79 TAYLOR FARIAS 10 Louisville 25:19
80 AMANDA ARROYO 10 El Segundo 25:23
81 MEGAN FORBES 10 Marymount 25:27
82 ELIZABETH STANFORD 10 El Segundo 25:28
83 WENDY ZHONG 10 Valley Christian (cer 25:30
84 DALILA GUILLEN 10 Riverside Prep 25:33
85 ANA CHRISTODOULELIS 10 Flintridge (lc) 25:34
86 CHRISTINE ALNAKOUD 10 Academy For Acade 25:34
87 DANIELLE ECHEVARRIA 10 Garces 25:35
88 NORA MARJI 10 St. Monica Academy 25:35
89 KATY FELLER 10 Valley Christian (cer 25:50
90 ERIN LIGHTBOURN 10 Paraclete 26:01
91 VICTORIA SCIARONI 10 Half Moon Bay 26:01
92 CHRISTINA HAUG 10 Flintridge (lcf) 26:10
93 ROSIE CORIA 10 Mcfarland 26:10
94 SARAH HANKINS 10 Flintridge (lc) 26:13
95 JULIANNE FINCH 10 Garces 26:16
96 AMARIS MAESTAS 10 Garces 26:16
97 AISLINN O'BYRNE 10 Maranatha 26:18
98 LOURDES LENTZ 10 Xavier Prep (pd) 26:20
99 DENISE MACHITAR 10 Oxford Academy 26:25
100 VERONICA VALENCIA 10 Marshall Fundament 26:25
101 MAXINE HANLEY 10 Conventcred 26:26
102 SARAH HONG 10 Workman 26:27
103 ALONDRA DOMINGUEZ 10 St. Paul 26:29
104 ERIKA RUIZ 10 Fillmore 26:29
105 CAROLINA TORRES 10 Xavier Prep (pd) 26:30
106 DIANA DE LA TOBA 10 Mater Dei (cv) 26:32
107 JILLIAN TURKMANY 10 Marymount 26:35
108 MARIA ORELLANA-SANC 10 Marshall Fundament 26:36
109 ISABEL TORRES 10 Desert Mirage 26:48
110 MIRIAM MAYO 10 Bethel Christian (riv) 26:55
111 MAEVE ATKINSON 10 Immaculate Heart 27:01
112 BRIANA GUERRA 10 Sacred Heart Of Jes 27:01
113 LAURA CORTEZ 10 Crossroads 27:03
114 BRITTNEY MONTANO 10 St. Anthony 27:03
115 DIANA PALMA 10 Marshall Fundament 27:07
116 DANIELLE STEELE 10 San Pasqual Valley 27:08
117 SALCIDO JASMIN 11 Mcfarland 27:08
118 NICOLE OLEJNIK 10 Vasquez 27:12
119 REBECCA CERVANTES 10 Bassett 27:13
120 KAELI ALMAGUER 10 Fillmore 27:13
121 CELESTE CHEVEREZ 10 Nordhoff 27:15
122 SCARLET KILPATRICK 10 Flintridge (lcf) 27:18
123 GABRIELLE GIANGRECO 10 San Marino 27:18
124 AMANDA RAMIREZ 10 Marshall Fundament 27:21
125 JOIE COSENTINO 10 Malibu 27:22
126 CITLALI MARTINEZ 10 Marshall Fundament 27:23
127 AMARIZA ALMAGUER 10 Fillmore 27:35
128 DARYA GLADKOV 10 Marymount 27:35
129 JOHANA MARTINEZ 10 Hillcrest 27:35
130 KRISTIN WILLIAMS 10 Acad. Career And E 27:41
131 HAILEE HERNANDEZ 10 El Segundo 27:44
132 AILEEN TREJO 10 Marshall Fundament 27:50
133 ASHLEY PARK 10 Heritage Christian 27:51
134 MADELINE WARD 10 Malibu 27:56
135 ASHLEY DIAZ 10 El Segundo 27:56
136 LUCY ALVAREZ 10 Marshall Fundament 27:57
137 AMANDA KANDASAMY 10 Vivian Webb 27:57
138 ARISSA SANTOS 10 Notre Dame (so) 28:00
139 DIANA VASQUEZ 10 Marshall Fundament 28:02
140 KRISTINA RINCON 10 Louisville 28:02
141 CORREY BALOGUN 10 El Segundo 28:03
142 LAUREN GARFIN 10 Valley Christian (cer 28:05
143 NASTYA BELYAEVA 9 Vivian Webb 28:07
144 CHRISTINE MAVILIAN 10 Marshall Fundament 28:15
145 FIONA SEREBOFF 10 La Reina 28:21
146 MARLEN LOPEZ 10 Hillcrest 28:25
147 VICTORIA MORTON 10 Bret Harte 28:34
148 DIANA BOK 10 Marymount 28:40
149 RACHEL HARRIS 10 Brethren Christian 28:41
150 VICTORIA BROADNAX 10 Horizon 28:47
151 CYNTHIA REZNIK 10 Marymount 28:49
152 MERCEDES DE LOS SAN 10 Upper Lake 28:53
153 TIFFANY TEGUH 10 Maranatha 28:58
154 EMILY GLENNON 10 Notre Dame (so) 29:00
155 ALEXA BATES 10 Paraclete 29:00
156 ELIZABETH SULLIVAN 10 Marymount 29:01
157 CAROLYN SANDOVAL 10 El Segundo 29:03
158 NICOLE RATHBUN 10 Truckee 29:11
159 ELIZABETH PORTILLO 10 Heritage Christian 29:17
160 AVA BUTLER 10 Notre Dame (so) 29:20
161 SABRINA TORRES 12 St. Paul 29:25
162 REBECCA SCHELL 10 Crean Lutheran 29:28
163 EMMA PHEIFER 10 Valley Christian (cer 29:28
164 EMILY MCDONALD 10 Oxford Academy 29:31
165 JULIANNA FRAELICH 10 El Segundo 29:32
166 ANGELICA MENDOZA 10 Edgewood 29:33
167 MARIAH CAMARENA 10 Valley Christian (cer 29:38
168 DIANE UM 9 Vivian Webb 29:49
169 SYDNEY SCHOENFELDE 10 El Segundo 30:07
170 ALEXIS HELGESON 10 Vivian Webb 30:23
171 JULIA PINNEY 10 Flintridge (lcf) 30:27
172 SONIA ADJROUD 10 Country Day (lj) 30:29
173 AMBER SEGURA 10 Bassett 30:37
174 KARLA NAJARRO AGUIL 10 El Segundo 30:41
175 MEGAN DOYLE 10 Notre Dame (so) 30:53
176 BONNEE NIE 10 Vivian Webb 31:00
177 KAELYN LLOYD 10 Crean Lutheran 31:07
178 ROBIN BISSETT 10 Vivian Webb 31:08
179 MELANIE BROWER 10 Excelsior 31:28
180 KIANA GUTIERREZ 10 Oxford Academy 31:45
181 CLAIRE ALKIRE 10 Brethren Christian 32:13
182 VICTORIA BONATO 10 Academy For Acade 32:29
183 ANNIE LE 10 Brethren Christian 32:39
184 JOCELYN SERRANO 10 Marshall Fundament 32:42
185 ZOE ZANOFF 10 Garces 33:03
186 MARIA LOZANO 10 Heritage Christian 33:34
187 KATIE WALKER 10 Notre Dame (so) 33:37
188 MIRIAM TALBOT 10 St. Monica Academy 33:39
189 ZAIRE DUPONT-ARMSTR 10 Archer 35:27
190 GRACE BROWN 10 Archer 35:28
191 SYDNEY FLYNN 10 La Salle 35:40
192 LAURA RODRIGUEZ 9 La Salle 35:51
193 IDALIA ACEVEDO 10 Oxford Academy 51:24
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 SAN MARINO 48 1:49:36 0:46 6, 9, 10, 11, 12, 20, 36
2 HILLCREST 68 1:50:57 2:13 5, 7, 13, 14, 29, 67, 74
3 EASTLAKE 120 1:55:36 2:36 4, 23, 25, 33, 35, 40, 43
4 MARYMOUNT 122 1:55:51 4:44 2, 15, 26, 32, 47, 58, 66
5 BRET HARTE 128 1:56:33 1:43 18, 19, 22, 27, 42, 75
6 EL SEGUNDO 132 1:56:50 1:07 16, 21, 30, 31, 34, 46, 48
7 LA SALLE 134 2:02:22 15:51 1, 3, 17, 24, 89, 90
8 MCFARLAND 186 2:02:31 5:22 8, 28, 37, 52, 61
9 FILLMORE 261 2:09:13 3:37 38, 39, 57, 62, 65
10 GARCES 288 2:15:58 8:15 44, 50, 53, 54, 87
11 MARSHALL FUNDAMENTAL 302 2:14:52 0:58 56, 59, 60, 63, 64, 68, 69
12 VALLEY CHRISTIAN (CER) 330 2:18:31 4:08 49, 51, 72, 78, 80
13 OXFORD ACADEMY 352 2:43:29 27:00 41, 55, 79, 86, 91
14 NOTRE DAME (SO) 352 2:22:14 5:52 45, 71, 76, 77, 83, 88
15 VIVIAN WEBB 390 2:27:16 3:03 70, 73, 81, 82, 84, 85
DNP CONVENTCRED 0:26:26 1 Runner
DNP COUNTRY DAY (LJ) 0:30:29 1 Runner
DNP DESERT MIRAGE 0:26:48 1 Runner
DNP EXCELSIOR 0:31:28 1 Runner
DNP EDGEWOOD 0:29:33 1 Runner
DNP HORIZON 0:28:47 1 Runner
DNP HESPERIA CHRISTIAN 0:23:07 1 Runner
DNP LINFIELD 0:24:41 1 Runner
DNP CALVARY CHAPEL (DOW) 0:23:06 1 Runner
DNP LA REINA 0:28:21 1 Runner
DNP BETHEL CHRISTIAN (RIV) 0:26:55 1 Runner
DNP SAN PASQUAL VALLEY 0:27:08 1 Runner
DNP TRUCKEE 0:29:11 1 Runner
DNP UPPER LAKE 0:28:53 1 Runner
DNP VASQUEZ 0:27:12 1 Runner
DNP WORKMAN 0:26:27 1 Runner
DNP MATER DEI (CV) 0:26:32 1 Runner
DNP CROSSROADS 0:51:12 2 Runners
DNP BRENTWOOD 0:49:11 2 Runners
DNP BASSETT 0:57:50 2 Runners
DNP ARCHER 1:10:55 2 Runners
DNP ALBANY 0:46:50 2 Runners
DNP ACADEMY FOR ACADEMIC EXCELL 0:58:03 2 Runners
DNP MALIBU 0:55:18 2 Runners
DNP TEMPLETON (TEM) 0:46:45 2 Runners
DNP ST. PAUL 0:55:54 2 Runners
DNP ST. MONICA ACADEMY 0:59:14 2 Runners
DNP ACAD. CAREER AND EXPLORATIO 0:50:14 2 Runners
DNP JSERRA 0:48:03 2 Runners
DNP ST. ANTHONY 0:51:35 2 Runners
DNP SACRED HEART OF JESUS 0:52:01 2 Runners
DNP LOUISVILLE 0:53:21 2 Runners
DNP RIVERSIDE PREP 0:50:22 2 Runners
DNP PARACLETE 0:55:01 2 Runners
DNP MARANATHA 1:19:22 3 Runners
DNP FLINTRIDGE (LCF) 1:23:55 3 Runners
DNP CREAN LUTHERAN 1:24:50 3 Runners
DNP LIBERTY (MAD) 1:08:55 3 Runners
DNP XAVIER PREP (PD) 1:18:07 3 Runners
DNP HERITAGE CHRISTIAN 1:30:42 3 Runners
DNP HALF MOON BAY 1:11:30 3 Runners
DNP NORDHOFF 1:14:49 3 Runners
DNP IMMACULATE HEART 1:39:41 4 Runners
DNP BRETHREN CHRISTIAN 1:56:50 4 Runners
DNP FLINTRIDGE (LC) 1:41:34 4 Runners
Race #26 Boys Junior Varsity Division 4 & 5 2:13 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JOSE SANCHEZ 11 Mcfarland 17:33
2 CUALULTTEMOC MORIS 12 Mcfarland 17:44
3 KANUDH JIRMANEEMAI 11 Banning (ban) 17:59
4 JOEY TOMUSAITUS 11 Notre Dame (so) 18:06
5 ISSAC CARRERA 12 Cal Academy Math 18:41
6 TREVOR TOPHAM 12 Big Bear 18:44
7 ALEX OLVERA 11 Mcfarland 18:45
8 CONNOR LYDON 11 San Lorenzo Valley 18:48
9 JUSTIN CASTLEMAN 11 San Marino 18:51
10 ANTONIO GOMEZ 11 Don Bosco 18:51
11 BRENDAN MILES 12 St. Bonaventure 18:52
12 RANDALL MA 11 Albany 18:53
13 ALEXANDER ROSE 10 Xavier Prep (pd) 18:55
14 RICARDO ZAMORA 11 Salesian (la) 18:58
15 COLLIN HARDY 11 Ontario Christian 18:59
16 ERIC BRAVO 12 Don Bosco 19:00
17 ALEX VANDER TUIG 11 Ontario Christian 19:01
18 DAVID PEREZ 11 Mcfarland 19:07
19 MICHAEL MUDY 11 Notre Dame (so) 19:09
20 JUAN MEDINA 11 Garces 19:09
21 TREVOR CHING 12 Crespi 19:21
22 ETHAN GOMEZ 10 Xavier Prep (pd) 19:22
23 RAFAEL GARCIA-ROSAL 11 Salesian (la) 19:25
24 IAN DOMINGUEZ 11 Don Bosco 19:30
25 DAVID THI 11 San Marino 19:31
26 ALONSO GARCIA 11 Mater Dei (cv) 19:33
27 STEPHEN STRAUSS 11 Mater Dei (cv) 19:33
28 ANDREW MAGALONA 11 Oxford Academy 19:33
29 ROHAN SINGHAL 11 University Prep (vic) 19:37
30 MARTIN RANGEL 11 Mcfarland 19:40
31 STROTHER PRESTON 9 Oaks Christian 19:42
32 THOMAS EGAN 12 Stuart Hall 19:42
33 JOSIAH CHAVARRIAH 11 Valley Christian (cer 19:48
34 MATTHEW ANGULO 12 Edgewood 19:49
35 SEAN LAPEYRE 11 Santa Fe Christian 19:51
36 DIEGO ARIAS 11 Don Bosco 19:52
37 JONAH MASUMOTO 10 Crean Lutheran 19:52
38 JORGE OSEQUERA 10 Banning (ban) 19:52
39 KEATON MERTZ 11 Country Day (lj) 19:53
40 HARVEY SITU 11 La Salle 19:53
41 KEVIN SOLANO 11 Oxford Academy 19:54
42 ALEX WILLIAMS 11 Paraclete 19:55
43 RICARDO GUTIERREZ 12 Fillmore 19:55
44 KEVIN BELLO 11 Edgewood 19:56
45 EITAN JAFFE 12 Sage Hill 19:56
46 MICHAEL FRANK 12 St. Bonaventure 19:57
47 JONATHAN QUIROZ 12 Nordhoff 19:57
48 TREVOR HUTCHENS 11 Valley Christian (cer 19:58
49 JESUS MARTINEZ 11 Don Bosco 20:01
50 BRIAN MACLEAN 11 Costa Mesa 20:02
51 REILLY DALESKA 11 Flintridge (lcf) 20:03
52 MATHEW FERRACO 11 San Marino 20:09
53 JUSTIN WANK 11 Viewpoint 20:09
54 JACK CYBULSKI 9 Oaks Christian 20:12
55 JOSE HERNANDEZ 12 Bassett 20:12
56 JACK FREIBERGER 11 La Salle 20:15
57 FLABIO MERCADO 11 Mcfarland 20:18
58 RICARDO ESCOBEDO III 11 Harbor Teacher Pre 20:23
59 GEORGE TAO 11 Edgewood 20:23
60 HENRY MOCK 11 Whitney (cer) 20:26
61 CHRISTOPHER DURAN 12 Salesian (la) 20:29
62 STEAVEN BALDOZA 12 Stuart Hall 20:30
63 RYAN HAN 12 University Prep (vic) 20:31
64 JESSE CEJA 12 Xavier Prep (pd) 20:31
65 PERREN CARRILLO 11 Harvard-Westlake 20:32
66 JASON RUIZ 11 St. Bonaventure 20:32
67 LOUIS BULIVANT 11 Stuart Hall 20:32
68 KEVIN ZHANG 12 Harvard-Westlake 20:32
69 BRENNAN KILEDJIAN 11 Ontario Christian 20:33
70 ALEX CARROLL 11 Crossroads 20:34
71 EMANMAN KAGINA 12 Costa Mesa 20:36
72 JESSE CHAVEZ 11 El Segundo 20:38
73 KIYAAN PARIKH 11 Whitney (cer) 20:39
74 TOM USLE 11 La Salle 20:39
75 JAIME VALDOVINOS 12 Fillmore 20:45
76 DANNY DO 12 Oxford Academy 20:45
77 JACOB GUERRERO 11 Arvin 20:46
78 ANTHONY CATALAN 12 Bassett 20:47
79 MICHAEL CAIN 11 Mater Dei (cv) 20:51
80 CHANDLER POLLETT 9 Xavier Prep (pd) 20:52
81 ROLANDO MORALES 9 Big Bear 20:52
82 BRANDON LEONG 12 Stuart Hall 20:53
83 MITCHELL BAKER 12 Cal Academy Math 20:57
84 RYAN ATTERBURY 12 Valley Christian (cer 20:58
85 ANDREW HONG 11 Harbor Teacher Pre 20:59
86 ISAAC KIM 11 Flintridge (lcf) 21:01
87 DAVID HAYS 11 Crean Lutheran 21:02
88 ALEXANDER MCNAB 12 Harvard-Westlake 21:04
89 ELIJAH RAMOS 11 Whitney (cer) 21:04
90 EDGAR FLORES 11 Desert Mirage 21:05
91 DARIEN BELCHER 11 Acad. Career And E 21:07
92 JOSH RODRIGUEZ 11 Rosamond 21:10
93 CHARLIE O'CONNELL 11 Stuart Hall 21:11
94 ZACH OEH 11 Valley Christian (cer 21:12
95 LORENZO OROZCO 12 Sage Hill 21:15
96 JAMES GARCIA 11 Edgewood 21:15
97 BEN WEISMANN 11 Crossroads 21:15
98 CHAD HANLON 11 Santa Fe Christian 21:15
99 JEREMY HUYNH 11 Stuart Hall 21:18
100 DEVIN JACKSON 12 Vistamar 21:18
101 ALEJANDRO GUERRERO 11 Bassett 21:19
102 LOGAN FURLONG 11 Valley Christian (cer 21:21
103 BRADLEY BABA 11 Windward 21:23
104 BRETT DE GROOT 12 Valley Christian (cer 21:23
105 TYLER CRISSMAN 12 Flintridge (lcf) 21:24
106 JESUS DIAZ 12 Marshall Fundament 21:24
107 JOHN KYLE MOSELEY 11 Viewpoint 21:25
108 BRETT CLEVINGER 11 Acad. Career And E 21:25
109 AUSTIN WOO 11 Stuart Hall 21:28
110 MARS PASACHE 12 Stuart Hall 21:28
111 ROBERT VARGAS 12 Duarte 21:29
112 SIMON PRIEST 11 Carpinteria 21:29
113 KENNY KIM 11 Crossroads 21:30
114 KHAI DINH 12 Oxford Academy 21:31
115 QUNITIN KUO 12 Marshall Fundament 21:31
116 ANTON BEER 12 Harvard-Westlake 21:31
117 JOHN EVANS 12 Garces 21:32
118 BRYAN RODRIQUEZ 11 Notre Dame (so) 21:32
119 MARCUS LEE 11 Webb 21:36
120 ERNESTO BATRES 11 Bassett 21:38
121 HOLDEN REED 12 Truckee 21:40
122 PATRICK WONG 12 Stuart Hall 21:41
123 BRANDON JOA 12 Stuart Hall 21:43
124 MICHAEL ROSNER HYM 12 Terra Linda 21:48
125 MATHEW KIM 11 San Marino 21:49
126 GIOVANNI CHAVEZ 9 Fillmore 21:50
127 PATRICK MACAULEY 11 Truckee 21:52
128 CHRISTAWN MIMS 11 Cal Academy Math 21:54
129 CONNOR LEE 11 Valley Christian (cer 21:54
130 DANIEL LARA 11 Riverside Prep 21:55
131 RICARDO CERVANTES 9 Big Bear 21:55
132 HUGO FERNANDEZ 12 Bassett 21:57
133 ELIJAH TOLENTINO 12 Stuart Hall 21:59
134 WILLIAM VOLLMERT 11 Fillmore 22:01
135 MARTIN REVELES 12 Rosamond 22:03
136 JOHN STEPHENSON 9 Xavier Prep (pd) 22:04
137 AARON VITO 11 St. Anthony 22:04
138 CAMERON SENEVIRATN 11 Viewpoint 22:05
139 ANTHONY LANGSTON 12 University Prep (vic) 22:05
140 MARIO ANDRADE 11 Santa Fe Christian 22:07
141 NATHAN VINZON 11 El Segundo 22:08
142 AARON TOLENTINO 11 Stuart Hall 22:09
143 CARTER EVANS 11 Stuart Hall 22:09
144 ROBERT SEGURA 12 Bassett 22:11
145 TREVOR DAVIS 11 Costa Mesa 22:16
146 JESUS LOPEZ 12 Duarte 22:16
147 JOSEPH MADERAZO 12 Rosamond 22:17
148 JASON PARK 12 La Center For Enric 22:17
149 ANTONIO FELIX 12 Bassett 22:17
150 GENYA TSUJI 11 Harbor Teacher Pre 22:20
151 CHRIS RICO 12 Notre Dame (so) 22:22
152 ANDRERW LIU 11 Oxford Academy 22:22
153 ISAI BOLANOS 11 Fillmore 22:22
154 JONATHAN SHIH 11 San Marino 22:24
155 JONATHAN AGENA 12 Cal Academy Math 22:24
156 RHETT STREELMAN 12 Valley Christian (cer 22:24
157 MICKEY WEISS 12 Crossroads 22:26
158 JOSH CAMARENA 12 Valley Christian (cer 22:26
159 ADRIAN MARTINEZ 12 Nordhoff 22:27
160 KEVIN GREBBIEN 11 Santa Fe Christian 22:29
161 JAMES DEGREE 11 Big Bear 22:30
162 ERIC LOPES 11 Bishop Montgomery 22:30
163 AUSTIN ADAMS 12 St. Bonaventure 22:32
164 SAM HAN 12 Valley Christian (cer 22:33
165 JOSE CEJA 11 Desert Mirage 22:35
166 ALLEN EGUIA 11 Providence 22:37
167 SERGIO GUTIERREZ 11 Duarte 22:38
168 CESAR ORELLANA 12 Bassett 22:40
169 MARCOS A ARAUZO 11 Harbor Teacher Pre 22:42
170 JONATHAN BROWN 11 Crossroads 22:47
171 ANTHONY RECINOS 12 Harbor Teacher Pre 22:47
172 TUSTIN KLINMALAI 12 Providence 22:47
173 MICHAEL HAMMERLE 12 Crean Lutheran 22:48
174 JUSTIN PARKER 11 Webb 22:50
175 NOAH BULTHUIS 12 Valley Christian (cer 22:52
176 DIEGO PELAYO 11 Duarte 22:52
177 CHRIS JOVEL 12 Hawthorne Math An 22:52
178 ETHAN TOM 11 Stuart Hall 22:53
179 NICK WAGNER 11 Oaks Christian 22:56
180 HECTOR CORRALES 11 La Center For Enric 22:59
181 KRISHNA BABLA 12 Country Day (lj) 23:00
182 RYAN THOMPSON 12 Valley Christian (cer 23:01
183 JACK GLIEBERMAN 11 Crossroads 23:01
184 SPRING NGUYEN 10 Oxford Academy 23:04
185 ERNIE LOPEZ 11 Valley Christian (cer 23:05
186 HENRY SIMS 11 Notre Dame (so) 23:05
187 JONATHAN CLEEK 11 Carpinteria 23:09
188 RUBEN JOVEL-CABRER 11 University Prep (vic) 23:14
189 ALEX RODRIGUEZ 11 Rosamond 23:14
190 JUAN PALMA 11 Mcfarland 23:15
191 DAVID LEE 11 Webb 23:16
192 AARON FONVILLE 9 Academy For Acade 23:18
193 NAZAR KYRPYTA 11 University Prep (vic) 23:20
194 PHILIP HAYES 12 Campbell Hall 23:20
195 ANTHONY ARMENDARIZ 12 Mesa Grande Acade 23:21
196 DANIEL HYUN 11 Windward 23:23
197 AARON KLEVAN 12 Windward 23:23
198 BRIAN RAMIREZ 12 La Center For Enric 23:32
199 ARMANDO PULIDO 11 Brentwood 23:35
200 WILLIAM GODBEY 12 Terra Linda 23:37
201 FRANKIE JIANG 11 Western Christian 23:39
202 MATEO LOPEZ 11 Garces 23:41
203 NICK MAGNESS 11 Ontario Christian 23:47
204 ZACHARY ROSE 12 La Salle 23:56
205 ALEX CHO 11 Crean Lutheran 24:02
206 EDUARDO AREVALO 12 Hawthorne Math An 24:03
207 COLE PARKER 11 Sage Hill 24:07
208 MIGUEL BARRAGAN 11 Edgewood 24:09
209 ROMAN ROBINSON 12 Acad. Career And E 24:11
210 JOHN CALDAS 11 La Salle 24:16
211 ADRIEN DETCHMENDY 12 Campbell Hall 24:19
212 ADRIAN PEREZ 11 University Prep (vic) 24:19
213 CARLOS HERNANDEZ 12 Acad. Career And E 24:24
214 BRENNAN EDWARDS 9 Academy For Acade 24:25
215 AUSTIN ROQUE 11 Bishop Montgomery 24:28
216 KIA TORAB 11 Crossroads 24:31
217 JUAN ORTIZ 12 Carpinteria 24:33
218 CHRIS FRANKLIN 11 Paraclete 24:34
219 JUSTIN LE 11 Hawthorne Math An 24:36
220 XAVIER MENDOZA 11 Marshall Fundament 24:37
221 DEREK RABOT 11 Bishop Montgomery 24:39
222 JULIAN VELASCO 12 Bishop Montgomery 24:43
223 RAY CARRILLO 12 Bassett 24:43
224 DANIEL RODRIGUEZ 11 Valley Christian (cer 24:45
225 ANTONIO BERMEA 11 Rosamond 24:45
226 JOE HWANG 12 Oxford Academy 24:47
227 DAVIS DAY 12 Harbor Teacher Pre 24:51
228 ANTHONY BONILLA 12 La Center For Enric 24:57
229 BLAKE WAGNER 11 Notre Dame (so) 24:59
230 PABLO GARCIA 11 Marshall Fundament 24:59
231 EDDIE BACHOURA 11 Webb 25:07
232 OSCAR GOMEZ 11 Don Bosco 25:10
233 ANDRE CHEVALO 11 Crespi 25:18
234 DIEGO GONZALEZ 11 Mcfarland 25:19
235 MATTHEW SANTIAGO 11 University Prep (vic) 25:28
236 ADAM WANG 11 Sage Hill 25:39
237 JACKY ZHENG 11 Nordhoff 26:00
238 ELMER PORTILLO 12 Vistamar 26:02
239 JONATHAN SUAREZ 11 Harvard-Westlake 26:11
240 TAYLOR MAXFIELD 12 Campbell Hall
241 TRAVIS ORTIZ 12 Crean Lutheran 26:27
242 JULIO MENDEZ 11 Desert Mirage 26:47
243 NESTOR GOMEZ 11 Salesian (la) 26:49
244 RAFAEL AGUILAR 11 Bassett 26:54
245 PAOLO IGNACIO 11 Harbor Teacher Pre 27:05
246 BRIAN DOAN 12 Oxford Academy 27:09
247 ANTWOINE BROOKS 12 Rosamond 27:09
248 TRAVIS BERGANIO 11 Marshall Fundament 27:19
249 ALEXANDER BRISENO 10 Garces 27:21
250 CHRIS FELIX 11 Notre Dame (so) 27:29
251 BRANDON TINOCO 11 Salesian (la) 27:34
252 CHRIS CHIHAK 11 St. Anthony 27:42
253 ANGEL SANTIAGO 11 Hawthorne Math An 28:07
254 SAM KIM 12 Campbell Hall 28:23
255 RAYMOND TANG 11 Webb 28:50
256 ZARBAB ALI 11 University Prep (vic) 30:04
257 DANIEL GREAVES 11 Marshall Fundament 30:11
258 JOSE ZAVALA 12 Arvin 33:09
259 JOHN LOPEZ 12 Bassett 34:08
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 MCFARLAND 35 1:32:49 2:07 1, 2, 4, 10, 18, 33, 99
2 DON BOSCO 80 1:37:14 1:10 6, 9, 14, 22, 29, 115
3 XAVIER PREP (PD) 184 1:41:44 3:09 7, 12, 39, 48, 78
4 STUART HALL 201 1:42:48 1:29 19, 37, 41, 49, 55, 59, 64
5 SAN MARINO 209 1:42:44 3:33 5, 15, 30, 72, 87
6 VALLEY CHRISTIAN (CER) 215 1:43:17 1:33 20, 28, 50, 56, 61, 62, 74
7 OXFORD ACADEMY 238 1:44:05 2:49 16, 25, 46, 66, 85, 95, 110
8 EDGEWOOD 244 1:45:32 4:20 21, 27, 35, 57, 104
9 NOTRE DAME (SO) 263 1:44:14 4:59 3, 11, 69, 84, 96, 112, 123
10 BASSETT 284 1:45:53 1:45 31, 47, 60, 71, 75, 80, 82
11 SALESIAN (LA) 300 1:53:15 8:36 8, 13, 36, 119, 124
12 FILLMORE 306 1:46:53 2:27 26, 45, 73, 76, 86
13 LA SALLE 307 1:48:59 4:23 24, 32, 44, 102, 105
14 HARVARD-WESTLAKE 320 1:49:50 5:39 40, 42, 53, 68, 117
15 UNIVERSITY PREP (VIC) 332 1:48:47 3:43 17, 38, 79, 97, 101, 106, 116
16 CROSSROADS 344 1:48:32 2:13 43, 58, 65, 88, 90, 94, 107
17 HARBOR TEACHER PREP 348 1:49:11 2:24 34, 51, 83, 89, 91, 111, 120
18 WEBB 377 1:32:49 3:31 70, 93, 100, 114, 125
19 CREAN LUTHERAN 388 1:54:11 6:35 23, 52, 92, 103, 118
20 ROSAMOND 419 1:53:29 3:35 54, 77, 81, 98, 109, 121
21 MARSHALL FUNDAMENTAL 473 1:59:50 5:55 63, 67, 108, 113, 122, 126
DNP BRENTWOOD 0:23:35 1 Runner
DNP WESTERN CHRISTIAN 0:23:39 1 Runner
DNP RIVERSIDE PREP 0:21:55 1 Runner
DNP ALBANY 0:18:53 1 Runner
DNP MESA GRANDE ACADEM 0:23:21 1 Runner
DNP SAN LORENZO VALLEY 0:18:48 1 Runner
DNP PROVIDENCE 0:45:24 2 Runners
DNP TRUCKEE 0:43:32 2 Runners
DNP CRESPI 0:44:39 2 Runners
DNP TERRA LINDA 0:45:25 2 Runners
DNP COUNTRY DAY (LJ) 0:42:53 2 Runners
DNP VISTAMAR 0:47:20 2 Runners
DNP ST. ANTHONY 0:49:46 2 Runners
DNP EL SEGUNDO 0:42:46 2 Runners
DNP BANNING (BAN) 0:37:51 2 Runners
DNP ARVIN 0:53:55 2 Runners
DNP ACADEMY FOR ACADEMIC EXCELL 0:47:43 2 Runners
DNP PARACLETE 0:44:29 2 Runners
DNP COSTA MESA 1:02:54 3 Runners
DNP WINDWARD 1:08:09 3 Runners
DNP WHITNEY (CER) 1:02:09 3 Runners
DNP DESERT MIRAGE 1:10:27 3 Runners
DNP CARPINTERIA 1:09:11 3 Runners
DNP VIEWPOINT 1:03:39 3 Runners
DNP FLINTRIDGE (LCF) 1:02:28 3 Runners
DNP OAKS CHRISTIAN 1:02:50 3 Runners
DNP NORDHOFF 1:08:24 3 Runners
DNP MATER DEI (CV) 0:59:57 3 Runners
DNP CAL ACADEMY MATH SCIENCE 1:23:56 4 Runners
DNP ONTARIO CHRISTIAN 1:22:20 4 Runners
DNP SAGE HILL 1:30:57 4 Runners
DNP SANTA FE CHRISTIAN 1:25:42 4 Runners
DNP BIG BEAR 1:24:01 4 Runners
DNP DUARTE 1:29:15 4 Runners
DNP ACAD. CAREER AND EXPLORATIO 1:31:07 4 Runners
DNP CAMPBELL HALL 1:42:16 4 Runners
DNP LA CENTER FOR ENRICHED STUD 1:33:45 4 Runners
DNP HAWTHORNE MATH AND SCIENCE 1:39:38 4 Runners
DNP ST. BONAVENTURE 1:21:53 4 Runners
DNP GARCES 1:31:43 4 Runners
DNP BISHOP MONTGOMERY 1:36:20 4 Runners
Race #27 Girls Junior Varsity Division 4 & 5 2:20 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ANNIE RO 12 Whitney (cer) 21:53
2 KENDRA PECK 11 Valley Christian (cer 22:16
3 JULIA CASTILLO 11 Valley Christian (cer 22:40
4 CARLY BROWN 11 El Segundo 22:46
5 MARYANN RUI 12 Whitney (cer) 22:47
6 BRIANNA HOOKS 11 Immaculate Heart 22:52
7 LAURA FELDMAN 11 El Segundo 23:03
8 DANICA DICKISON 11 La Reina 23:12
9 MICHAELA WELCH 11 Truckee 23:13
10 OONAGH MCDOWELL 11 Flintridge (lcf) 23:21
11 KAYLA BASKEVITCH 12 Laguna Beach 23:30
12 HOLLY HANER 11 Valley Christian (cer 23:32
13 MADDIE LOPEZ 11 Whitney (cer) 23:45
14 BREANN ELVINGTON 12 Paraclete 23:49
15 RACHEL HUNTER 11 Laguna Beach 23:51
16 RACHEL SWANSON 12 La Reina 23:56
17 CLAIRE SCHUSTER 11 Half Moon Bay 23:57
18 KAYLA PEREZ 12 Xavier Prep (pd) 23:59
19 JASMINE LU 11 Oxford Academy 24:01
20 SARAH HAMBRO 12 Paraclete 24:08
21 MAYA MAALOUF 11 Louisville 24:20
22 ARIEL CARLSON 11 Laguna Beach 24:22
23 JULIA HANSEN 12 Valley Christian (cer 24:25
24 DANIELLE STOLZ 11 Harvard-Westlake 24:25
25 KARLA SALVADOR 12 Cal Academy Math 24:32
26 RACHEL FUNG 11 Conventcred 24:33
27 SARAH VAN DYK 12 Valley Christian (cer 24:37
28 ASHLEE BRADFORD 12 Garces 24:40
29 ANJYU YEE 11 Half Moon Bay 24:42
30 ALEJANDRA GARCIA 12 Sage Hill 24:53
31 DARCY SHIELDS 11 Paraclete 24:54
32 ANNIE TSAI 12 University Prep (vic) 24:55
33 ROSHANDA REDCHERRI 11 Sherman Indian 24:56
34 ADRIANA MACIAS 12 Oxford Academy 24:57
35 RILEY HUMMEL 11 Half Moon Bay 24:57
36 ITZEL HUERTA 11 University Prep (vic) 24:58
37 CLAIRE MURPHY 11 Marymount 25:00
38 HOPE HOLTUM 12 Louisville 25:01
39 DIANA O'TOOLE 11 Flintridge (lc) 25:01
40 MIRAYA CORTEZ 11 Sacred Heart Of Jes 25:02
41 JULIA NASIELL 11 Laguna Beach 25:04
42 KENDRA BUTTERS 11 La Reina 25:06
43 BROOKE STUART 12 La Reina 25:06
44 CAYLA KEECH 11 Marymount 25:10
45 ANDREA GUTIERREZ 11 Calvary Chapel (do 25:11
46 ALLY GUEVARA 12 Valley Christian (cer 25:15
47 MADISON HUNTER 11 Valley Christian (cer 25:20
48 KIRSTEN TOFT 11 Paraclete 25:22
49 CAROLYN HERNANDEZ 10 Cal Academy Math 25:25
50 TANIA JARAMILLO 11 Costa Mesa 25:26
51 CAMILLE DE LA ROSA 12 Immaculate Heart 25:30
52 DANIELA RIVAS 11 University Prep (vic) 25:33
53 GRACE TEMPEST 11 Laguna Beach 25:34
54 HANNAH SCHNELL 12 Country Day (lj) 25:38
55 AMANDA HOUSTON 11 El Segundo 25:40
56 JUDY SHIH 12 Whitney (cer) 25:43
57 GRACE CAMENKER 12 La Reina 25:44
58 KAYLA ROBERTS 11 Valley Christian (cer 25:44
59 ANDREA CHANG 12 Sacred Heart Of Jes 25:48
60 KARLY FORSYTHE 11 El Segundo 25:50
61 TAYLOR MARIUCCI 11 Templeton (tem) 25:57
62 ALBA CHILEL 11 Marshall Fundament 25:58
63 TEEGAN TRIMBLE 11 Templeton (tem) 25:59
64 PAIGE VITOLO 11 Laguna Beach 26:00
65 ERIKA GARCIA 10 Sage Hill 26:04
66 ALESSANDRA BLANCO 11 Cal Academy Math 26:04
67 JASMINE SHAFF 12 Half Moon Bay 26:05
68 ANI ANTAMARIAN 12 Notre Dame (so) 26:07
69 AVIANCE GALVAN 11 Cantwell Sacred He 26:08
70 CARRIE JONES 12 Marshall Fundament 26:09
71 EMILY SPRINGFIELD 12 Country Day (lj) 26:10
72 TATIANA VAUSE 12 Louisville 26:14
73 NATALIE NGUYEN 11 Oxford Academy 26:18
74 PALOMA LUGO 11 Immaculate Heart 26:20
75 OLIVIA FRASHER 11 La Reina 26:21
76 VERONICA GRABIAK 11 Paraclete 26:23
77 MIA SCHEMBRI 11 Nordhoff 26:24
78 FRANCESCA CARUNCH 12 Notre Dame Acad (l 26:27
79 CLAIRE GUNDERMAN 12 Notre Dame Acad (l 26:27
80 MADDIE HAGARTY 11 Half Moon Bay 26:28
81 ALEXANDRA STROH 11 Country Day (lj) 26:30
82 MARIA SOTO 10 Nordhoff 26:32
83 ALICIA ZHENG 12 Vivian Webb 26:33
84 MARISSA LARA 12 St. Paul 26:38
85 KARELYN ROJAS 11 University Prep (vic) 26:38
86 OLIVIA HERBERT 12 Country Day (lj) 26:40
87 YVONNE ALMARAZ 12 Marshall Fundament 26:40
88 DANIELLE DOSEDO 12 Sherman Indian 26:42
89 DEE ANN LEE 11 Sherman Indian 26:43
90 MONICA CASTANEDA 12 Xavier Prep (pd) 26:43
91 FIONA KOHLMAN 12 Half Moon Bay 26:44
92 ALYSSA MIGLIARO 11 Valley Christian (cer 26:47
93 DELANEY NIEHOFF 12 La Reina 26:49
94 JENNY THOMPSON 11 Notre Dame (so) 26:50
95 MARINA CORBISIERO 11 Flintridge (lcf) 26:50
96 LEA KRAMER 10 Notre Dame Acad (l 26:51
97 CLAUDIA VALLADORES 12 Marshall Fundament 26:52
98 KAYLA ZAMORA 12 Valley Christian (cer 26:53
99 MIA WAFER 10 Notre Dame Acad (l 26:54
100 KENNEDY ROSE 12 La Reina 26:54
101 DEEMA AZAB 11 Notre Dame Acad (l 26:57
102 MARION GILROY 9 Notre Dame Acad (l 26:57
103 ALEXANDRA RAMOS 11 St. Matthias 26:58
104 DANIELLE JIMENEZ 11 Marshall Fundament 26:59
105 PAIGE PICKLER 12 Oxford Academy 27:01
106 CAROLINA WOLF 11 St. Matthias 27:06
107 CARMELA TORNEK 11 Marshall Fundament 27:09
108 LAUREN VILLAREAL 12 St. Paul 27:10
109 AINSLIE MADDY 11 Conventcred 27:11
110 LILLIAN WEDBUSH 11 Marymount 27:13
111 ANDREA PAVON 12 Flintridge (lc) 27:13
112 SAVANNAH PERUCHO 11 Calvary Chapel (do 27:16
113 ABBEY KINGSBURY 12 Vivian Webb 27:16
114 MARILYN ALVAREZ 12 Edgewood 27:16
115 SARA SANDOVAL 12 University Prep (vic) 27:20
116 NATALIE CORNEJO 11 Nordhoff 27:21
117 GABRIELLE WEBBLEY 11 Bishop Montgomery 27:23
118 ALEXANDRIA RODRIGUE 12 Garces 27:24
119 ANGELINA REZENDEZ 12 Marshall Fundament 27:30
120 KENYA AVILA 12 Costa Mesa 27:37
121 MIA VEGA 9 Flintridge (lc) 27:38
122 VANESSA PEREZ 12 Notre Dame Acad (l 27:41
123 CATHERINE BALFE 12 Marymount 27:41
124 ALYSSA ADDISON 11 Sherman Indian 27:42
125 MISCHA CARUNCHO 11 Notre Dame Acad (l 27:44
126 TAYLOR SCHENDORF 11 Conventcred 27:44
127 NOELY SERRATO 12 Paraclete 27:46
128 MORGAN MARVIN 12 Paraclete 27:46
129 NIYAZ VEITSCHEGGER 11 Notre Dame (so) 27:54
130 EDEN GEBREYES 11 Notre Dame Acad (l 28:00
131 SARA CASTRO 11 Cal Academy Math 28:04
132 KRISTINA CARR 12 Paraclete 28:05
133 JESSICA OJEDA 12 Cantwell Sacred He 28:13
134 CATHERINE MAI 12 Sage Hill 28:17
135 ALYSSA GARCIA 12 Cantwell Sacred He 28:18
136 SU YEON YANG 12 Vivian Webb 28:18
137 NATALIE MARTINEZ 11 Marshall Fundament 28:21
138 RENEE SENNINING 11 Garces 28:23
139 RACHAEL WECKER 11 Bishop Montgomery 28:28
140 ARIANA RUPP 11 Bishop Montgomery 28:30
141 PAIGE VILLALOBOS 11 Edgewood 28:32
142 RACHEL BURDORF 12 Harvard-Westlake 28:33
143 ACHLEY PEREZ 11 Monrovia 28:35
144 RHAPSODY WASHINGTO 11 Marymount 28:36
145 ANYLUZ JIMENEZ 12 Rosamond 28:36
146 EMILY NELMS 12 Calvary Chapel (do 28:39
147 MACIEL GALLARDO 12 Sacred Heart Of Jes 28:46
148 SONYA MITAL 12 Sage Hill 28:48
149 HEATHER LOUKES 12 Oaks Christian 28:52
150 PAULA MENDOZA 11 Marymount 28:54
151 ALEXANDRA GOMEZ-LA 12 St. Matthias 29:02
152 NICOLE BLOOM 11 Notre Dame Acad (l 29:02
153 ELIZABETH FLORES 11 University Prep (vic) 29:06
154 STEPHANIE CHO 12 Vivian Webb 29:18
155 DAISY TROUT 11 Marymount 29:21
156 ARIANA ALBIAR 11 Pomona Catholic 29:22
157 MADISON O'HANLON 11 Marymount 29:22
158 MIKEALA MINOR 11 Marymount 29:22
159 ALEX HOLGUIN 11 University Prep (vic) 29:24
160 VANESSA VELAZQUEZ 11 Bassett 29:24
161 VICTORIA ROMERO 12 Marshall Fundament 29:27
162 REBECCA AYALA 12 Flintridge (lc) 29:36
163 CHLOE FELIPE 12 Sherman Indian 29:38
164 ROSEMARY VARNEY 10 Costa Mesa 29:41
165 PHOEBE MONTES 11 Pomona Catholic 29:43
166 ARAYA WILLIAMS 11 Pomona Catholic 29:55
167 ARIADNA MANZO 12 University Prep (vic) 29:57
168 EMMA BACHLE 12 Calvary Chapel (do 29:57
169 MARILYN HAIGH 12 Flintridge (lcf) 30:01
170 SHELBY HERLING 11 Mesa Grande Acade 30:04
171 HANNAH RUBENSTEIN 11 Flintridge (lcf) 30:06
172 ARIANA CHAVEZ 12 Notre Dame Acad (l 30:18
173 KILEY GILHAM 12 Calvary Chapel (do 30:19
174 DIANA PONCE 12 Sacred Heart Of Jes 30:34
175 JANELLE G GUIETERREZ 11 St. Paul 30:37
176 ADRIENNE LUYMES 11 Marshall Fundament 30:46
177 HAILEY DAVIS 11 Immaculate Heart 30:52
178 KARLIE GARRITY 11 Flintridge (lcf) 30:58
179 ASHLEY CABRERA 11 St. Matthias 31:01
180 KYLA SLENK 11 Valley Christian (cer 31:01
181 KRISTEN GONZALEZ 11 Cantwell Sacred He 31:06
182 VICKY CASTILLO 12 Oxford Academy 31:06
183 ARIANNA MACALUSO 12 La Reina 31:08
184 LETICIA HERRERA 11 Desert Mirage 31:18
185 KIKI YORK 11 Payson 31:20
186 KELCEE FUNDERBERG 11 St. Paul 31:25
187 CHRISTINA ARCHAMBAU 12 Bishop Montgomery 31:27
188 EMELY SILVA 11 Pomona Catholic 31:32
189 JACLYN GUERRERO 12 Cantwell Sacred He 31:38
190 DANIELLE JARAMILLO 9 Cantwell Sacred He 31:47
191 YESENIA MENDOZA 12 Hawthorne Math An 31:59
192 SAVANNAH CHINELLI 11 Notre Dame Acad (l 32:37
193 MAKALA NAGATA 11 Monrovia 32:38
194 ELIZABETH WOLF 12 St. Matthias 32:55
195 MAYTE GUZMAN 11 Nordhoff 32:57
196 BRIDGET DETLEFSEN 11 Paraclete 33:13
197 BRIANNA MANIGAN 12 St. Paul 33:15
198 ANGEL CHEN 11 Sage Hill 33:23
199 HAILEY PEREZ 12 St. Bonaventure 33:26
200 KAIZA KLEEN 12 Monrovia 34:36
201 BRENNA CUMMING 11 Templeton (tem) 34:50
202 JENNIFER GARCIA 12 Mesa Grande Acade 35:31
203 JOSSELYN HERRERA 11 University Prep (vic) 35:38
204 NINA GARCIA 11 Calvary Chapel (do 35:49
205 MARINA ACOSTA 11 Notre Dame Acad (l 36:19
206 LUZ FIGUEROA 11 Monrovia 36:56
207 HANNAH THROSSELL 11 Sherman Indian 37:34
208 LACEY BIA 11 Sherman Indian 37:34
209 IRISH TEE-SY 12 Oxford Academy 37:58
210 SERRATIA KRANK 12 Hawthorne Math An 38:03
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 VALLEY CHRISTIAN (CER) 39 1:57:30 2:21 1, 2, 6, 14, 16, 31, 32
2 CAL ACADEMY MATH SCIENCE 49 0:49:57 15, 34, 41, 79
3 LAGUNA BEACH 88 2:02:21 2:04 5, 8, 13, 26, 36, 39
4 LA REINA 104 2:03:04 2:32 3, 9, 27, 28, 37, 46, 57
5 PARACLETE 118 2:04:36 2:34 7, 12, 19, 33, 47, 77, 78
6 HALF MOON BAY 142 2:06:09 2:31 10, 17, 23, 42, 50, 56
7 UNIVERSITY PREP (VIC) 203 2:09:24 2:25 20, 24, 35, 52, 72, 88, 90
8 OXFORD ACADEMY 244 2:13:23 7:05 11, 22, 45, 66, 100, 110
9 MARSHALL FUNDAMENTAL 260 2:12:38 1:01 38, 44, 53, 60, 65, 68, 73
10 NOTRE DAME ACAD (LA) 279 2:13:36 0:30 48, 49, 59, 61, 62, 63, 74
11 MARYMOUNT 282 2:13:40 3:36 25, 29, 70, 75, 83, 86, 89
12 SHERMAN INDIAN 297 2:15:41 4:42 21, 54, 55, 76, 91, 108, 109
13 SAGE HILL 330 2:21:25 8:30 18, 40, 81, 85, 106
14 FLINTRIDGE (LCF) 346 2:21:16 7:37 4, 58, 93, 94, 97
15 CALVARY CHAPEL (DOW) 372 2:21:22 5:08 30, 71, 84, 92, 95, 107
16 CANTWELL SACRED HEART 406 2:25:23 5:30 43, 80, 82, 99, 102, 103
17 ST. MATTHIAS 420 2:27:02 5:57 64, 67, 87, 98, 104
18 ST. PAUL 422 2:29:05 6:37 51, 69, 96, 101, 105
DNP BASSETT 0:29:24 1 Runner
DNP ROSAMOND 0:28:36 1 Runner
DNP OAKS CHRISTIAN 0:28:52 1 Runner
DNP PAYSON 0:31:20 1 Runner
DNP DESERT MIRAGE 0:31:18 1 Runner
DNP ST. BONAVENTURE 0:33:26 1 Runner
DNP TRUCKEE 0:23:13 1 Runner
DNP HARVARD-WESTLAKE 0:52:58 2 Runners
DNP HAWTHORNE MATH AND SCIENCE 1:10:02 2 Runners
DNP EDGEWOOD 0:55:48 2 Runners
DNP MESA GRANDE ACADEM 1:05:35 2 Runners
DNP XAVIER PREP (PD) 0:50:42 2 Runners
DNP GARCES 1:20:27 3 Runners
DNP NOTRE DAME (SO) 1:20:51 3 Runners
DNP LOUISVILLE 1:15:35 3 Runners
DNP TEMPLETON (TEM) 1:26:46 3 Runners
DNP CONVENTCRED 1:19:28 3 Runners
DNP COSTA MESA 1:22:44 3 Runners
DNP EL SEGUNDO 1:37:19 4 Runners
DNP BISHOP MONTGOMERY 1:55:48 4 Runners
DNP WHITNEY (CER) 1:34:08 4 Runners
DNP VIVIAN WEBB 1:51:25 4 Runners
DNP COUNTRY DAY (LJ) 1:44:58 4 Runners
DNP MONROVIA 2:12:45 4 Runners
DNP POMONA CATHOLIC 2:00:32 4 Runners
DNP FLINTRIDGE (LC) 1:49:28 4 Runners
DNP NORDHOFF 1:53:14 4 Runners
DNP IMMACULATE HEART 1:45:34 4 Runners
DNP SACRED HEART OF JESUS 1:50:10 4 Runners
Race #28 Boys Varsity Division 4 2:35 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 STEVEN GROLLE 12 Sonora (son) 15:46
2 MATTHEW MEREDITH 12 Notre Dame (so) 16:09
3 JEFF MULLINS 12 Livermore Valley 16:12
4 BRETT BERMUDEZ 12 Costa Mesa 16:12
5 ANUARE MAGANA 11 Costa Mesa 16:15
6 TRISTAN BOBLET 12 Bret Harte 16:32
7 GEORGE MUNDO 11 San Marino 16:34
8 ANDREW JACK 12 San Marino 16:34
9 YUVAN WICKRAMASING 12 San Marino 16:43
10 ZACH BIBEAULT 10 Terra Linda 16:46
11 WILL MULLINS 12 Livermore Valley 16:49
12 JAKE GEIGER 11 Valley Christian (cer 16:53
13 BRIAN AULT 12 Whittier Christian 17:01
14 JEFF FOREMAN 12 West Valley (cot) 17:02
15 CAMERON DALY 10 Albany 17:03
16 JOHN JUDGE 11 San Marino 17:09
17 ROGELIO FLORES 10 Nipomo 17:13
18 SCOTT EDMONDS 11 Valley Christian (cer 17:19
19 JULIAN YOUNG 12 Escalon 17:20
20 S.MICHAEL FRENCH 11 Sonora (son) 17:21
21 CHRISTIAN MEYER 11 Notre Dame (so) 17:21
22 GIRISH BALAJI 11 San Marino 17:22
23 ZACH BALDWIN 10 West Valley (cot) 17:24
24 ENZO WRIGHT 10 Notre Dame (so) 17:32
25 SEAN HUDSON 12 Marshall Fundament 17:32
26 KENNETH LEE 12 San Marino 17:36
27 CARSON REID 10 Bishop Union 17:36
28 MANNY CARRILLO 12 Edgewood 17:42
29 AZGAD OLIVA-VALLE 11 Edgewood 17:44
30 HAOYI TIAN 9 Albany 17:44
31 RYAN WATSON 11 Marshall Fundament 17:46
32 GABE CHEEK 10 West Valley (cot) 17:47
33 DARNELL PERISH 12 Ganesha 17:50
34 PAUL MIKA 11 Sonora (son) 17:51
35 THOMAS KRUETZFELDT 10 Sonora (son) 17:52
36 OTONIEL FLORES 10 Workman 17:57
37 KRISTIAN RUEGG 10 Notre Dame (so) 17:57
38 BRAD WILLIAMS 10 Albany 18:00
39 DYLAN GILLESPIE 11 Nipomo 18:04
40 JOE WOODS 12 Terra Linda 18:07
41 FRANCISCO ARROYO 11 Carpinteria 18:07
42 ALAN ZHANG 11 Albany 18:08
43 ANTHONY RUIZ 12 Edgewood 18:08
44 KEVIN OLSEN 12 University Prep (vic) 18:12
45 JOHN HERNANDEZ 11 Costa Mesa 18:15
46 JONATHAN OTERO 11 Edgewood 18:15
47 NICK BUONCRISTIANI 9 Albany 18:17
48 ANDRES AVELAR 11 Costa Mesa 18:19
49 AARON RAMIREZ 10 Edgewood 18:19
50 CHRISTIAN DEFENDIS 11 San Joaquin Memori 18:20
51 JOSH CHUNG 12 Whittier Christian 18:20
52 NICK DEKKER 11 Valley Christian (cer 18:20
53 MICAH MUELLER 12 West Valley (cot) 18:21
54 ARTURO RUIZ 12 Nipomo 18:21
55 JOSEPH PENA 9 Costa Mesa 18:30
56 GARDNER ZACK 9 Escalon 18:30
57 KEVIN HAU 11 Edgewood 18:31
58 GEORGE MCCLURE 12 Holtville 18:31
59 TOMA'S LIU 11 San Marino 18:31
60 JOEL LARA 12 Holtville 18:36
61 GERARDO LARA 11 Holtville 18:37
62 SEAN GALLAGHER 12 Notre Dame (so) 18:40
63 BRANDON FREANER 10 Guajome Park Acad 18:40
64 BOL CHOL 12 Horizon 18:43
65 LUCAS DELEON 10 Notre Dame (so) 18:43
66 CESAR GUERRERO 12 Taft (taf) 18:45
67 ROBERTO ALVAREZ 10 Carpinteria 18:47
68 JAKE CARRASCO O'CON 12 Horizon 18:49
69 EDUARDO RODRIGUEZ 10 Carpinteria 18:50
70 JOSHUA BRADY 11 Bret Harte 18:51
71 LUGA MENDOZA 10 Escalon 18:52
72 JIMENEZ KYLE 10 Escalon 18:52
73 JAYSON BAKER 11 Costa Mesa 18:54
74 PATRICK MCCONNELL 10 Sonora (son) 18:55
75 ROBERTO RAMIREZ 11 Desert Mirage 18:55
76 ERICK HARPS 11 University Prep (vic) 18:59
77 RYAN TORRES 12 Bishop Montgomery 19:03
78 JOSE ESPARZA 12 Nipomo 19:04
79 ABRAHAM RAMIREZ 12 Hawthorne Math An 19:13
80 JESUS BONFIL 10 Workman 19:14
81 GABE SCHAUB 11 Valley Christian (cer 19:15
82 ARNULFO BASAVE 12 Carpinteria 19:16
83 DUNCAN REID 9 Bishop Union 19:19
84 LUIS ELIZARRARAS 10 Workman 19:23
85 TIMMY PARK 12 Valley Christian (cer 19:26
86 KYLE OLSEN 12 University Prep (vic) 19:28
87 HARRISON BICKMORE 12 Nipomo 19:29
88 NICK MCCASLIN 12 West Valley (cot) 19:36
89 RYLAND WALA 11 Payson 19:36
90 DAVID MITCHELL 10 Guajome Park Acad 19:36
91 ENRIQUE MARINO 11 Carpinteria 19:37
92 DAVID LEWINS 10 La Center For Enric 19:38
93 HERMOSILLO GEO 12 Escalon 19:39
94 ABRAHAM ALIDADI 10 La Center For Enric 19:40
95 JOSUE RAZO 11 Ganesha 19:42
96 JULIAN VAZQUEZ 12 Cantwell Sacred He 19:48
97 TIM DIMMOCK 12 Marshall Fundament 19:49
98 JACOB YUNG 11 Marshall Fundament 19:49
99 JERROD WAGNER 11 Bret Harte 19:50
100 ARTURO SALDANA 11 Carpinteria 19:52
101 CRISTOBAL RODRIGUEZ 12 Desert Mirage 19:55
102 JESUS ORTEGA 12 Carpinteria 19:56
103 JUAN MENDEZ 12 Hawthorne Math An 19:57
104 JONAH BAUGHMAN 10 La Center For Enric 19:58
105 JESUS GUTIERREZ 12 Taft (taf) 20:02
106 ESPARZA DAVID 12 Escalon 20:05
107 SALVADOR SALINAS 12 Marshall Fundament 20:06
108 GEORGE QIAO 12 La Center For Enric 20:11
109 RYAN SCHUURMAN 10 Escalon 20:12
110 MARKO LOPEZ 12 Holtville 20:15
111 ADRIAN AGUIANO 12 Cantwell Sacred He 20:19
112 REID WINANS 12 Whittier Christian 20:20
113 JOHN PENNER 12 Nipomo 20:20
114 MARTIN ESPINOZA 12 Holtville 20:24
115 IGGY BERNAL CAMPOS 12 Nipomo 20:24
116 JACOB RAMIREZ 10 Hawthorne Math An 20:28
117 OCTAVIO VALENZUELA 10 Payson 20:28
118 PAUL EPPERSON 12 Livermore Valley 20:29
119 SAM JOHNSON 12 Bishop Union 20:31
120 ERWIN GAMA 11 Taft (taf) 20:33
121 CHRISTOPHER CHENG 12 Cantwell Sacred He 20:38
122 FRANCISCO FLORES 11 Desert Mirage 20:38
123 MANUEL CEBALLOS 11 Hawthorne Math An 20:39
124 CHRIS CAMPBELL 12 Terra Linda 20:41
125 JOSH LYDA 12 Guajome Park Acad 20:42
126 KEVIN PURDY 10 Livermore Valley 20:47
127 DAN MUELLER 12 Whittier Christian 20:50
128 BEN JEFFERS 12 Whittier Christian 20:51
129 RICHARD SINEX 11 Horizon 20:53
130 RICHARD RUNKLE-EDEN 11 Marshall Fundament 20:54
131 ANTHONY RAZO 12 University Prep (vic) 20:56
132 RJ PALMERO 12 Guajome Park Acad 20:56
133 JORDAN POHL 12 La Center For Enric 20:57
134 MATT CORTEZ 12 Cantwell Sacred He 20:57
135 PEDRO RUELAS 12 Ganesha 21:03
136 SVEN SEDERQUEST 11 Sonora (son) 21:06
137 ZACHARY HAYES 11 Bishop Montgomery 21:08
138 ZACHERY LERMAN 10 La Center For Enric 21:08
139 JACK CONNOLLY 11 Terra Linda 21:10
140 DAVID FLORES 12 University Prep (vic) 21:11
141 JEREMIAH REBURIANO 12 La Center For Enric 21:15
142 THOMAS KEITZ 12 San Joaquin Memori 21:17
143 JOHNNY MORALES 11 University Prep (vic) 21:24
144 MATTHEW TRANG 11 Marshall Fundament 21:25
145 JACK FLETCHER 12 Terra Linda 21:25
146 CLAYTON WIKOFF 12 Taft (taf) 21:35
147 ARTURO DELGADILLO 11 Taft (taf) 21:38
148 FREDDIE SALGADO 12 Holtville 21:51
149 KEVIN MORENO 11 Workman 21:51
150 DAVID ROUALDES 12 Terra Linda 21:57
151 JULIO MORENO 10 Guajome Park Acad 22:00
152 PRICE KEVIN 10 Payson 22:06
153 GABE ROMO 12 Cantwell Sacred He 22:09
154 TYLER FULLERTON 12 Bret Harte 22:18
155 CARLOS RIVERA 12 Bret Harte 22:22
156 SHAUN ALSING 11 San Joaquin Memori 22:25
157 STEPHEN TRUMBACH 11 Guajome Park Acad 22:27
158 RUBEN FLORES 11 Workman 22:29
159 MUHAMMAD FAZAL 11 Hawthorne Math An 22:31
160 ROBERT TOY 12 Bishop Union 22:35
161 KEVIN SANDELL 12 Payson 22:51
162 LUIS GURROLA 11 Bishop Union 22:53
163 BENJAMIN MILLER 11 Santa Rosa Academ 23:17
164 DAKOTA REX 12 University Prep (vic) 23:20
165 TOMAS MENDEZ 11 Ganesha 23:37
166 JOSH CHOI 9 Livermore Valley 23:56
167 FERNANDO FLORES 11 Ganesha 24:24
168 EINSTEIN LOPEZ 10 Hawthorne Math An 24:32
169 SHAIN RICHARDSON 9 Bishop Union 25:14
170 TRISTEN SULLIVAN 11 San Joaquin Memori 25:15
171 STEVE JONES 10 Payson 25:43
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 SAN MARINO 62 1:24:22 0:48 7, 8, 9, 16, 22, 26, 58
2 NOTRE DAME (SO) 145 1:27:39 2:31 2, 21, 24, 37, 61, 63
3 COSTA MESA 156 1:27:31 2:18 4, 5, 45, 48, 54, 70
4 SONORA (SON) 161 1:27:45 3:09 1, 20, 34, 35, 71, 128
5 ALBANY 172 1:29:12 1:14 15, 30, 38, 42, 47
6 EDGEWOOD 195 1:30:08 0:37 28, 29, 43, 46, 49, 56
7 WEST VALLEY (COT) 204 1:30:10 2:34 14, 23, 32, 52, 83
8 VALLEY CHRISTIAN (CER) 237 1:31:13 2:33 12, 18, 51, 76, 80
9 NIPOMO 264 1:32:11 2:16 17, 39, 53, 73, 82, 107, 109
10 ESCALON 299 1:33:13 2:19 19, 55, 68, 69, 88, 100, 103
11 CARPINTERIA 335 1:34:37 1:30 41, 65, 66, 77, 86, 95, 96
12 MARSHALL FUNDAMENTAL 342 1:35:02 2:34 25, 31, 92, 93, 101, 122, 134
13 HOLTVILLE 388 1:36:23 1:53 57, 59, 60, 104, 108, 138
14 LIVERMORE VALLEY 399 1:38:13 7:44 3, 11, 112, 119, 154
15 WHITTIER CHRISTIAN 410 1:37:22 3:50 13, 50, 106, 120, 121
16 TERRA LINDA 432 1:38:09 4:39 10, 40, 117, 130, 135, 140
17 UNIVERSITY PREP (VIC) 451 1:38:46 2:59 44, 72, 81, 123, 131, 133, 152
18 BRET HARTE 456 1:39:53 5:50 6, 67, 94, 144, 145
19 WORKMAN 476 1:40:54 4:32 36, 75, 79, 139, 147
20 LA CENTER FOR ENRICHED STUDI 501 1:40:24 1:19 87, 89, 98, 102, 125, 129, 132
21 BISHOP UNION 518 1:42:54 5:17 27, 78, 113, 149, 151, 157
22 GUAJOME PARK ACADEMY 530 1:41:54 3:20 62, 85, 118, 124, 141, 146
23 HAWTHORNE MATH AND SCIENCE 545 1:42:48 3:18 74, 97, 110, 116, 148, 156
24 TAFT (TAF) 550 1:42:33 2:53 64, 99, 114, 136, 137
25 GANESHA 558 1:46:36 6:34 33, 90, 127, 153, 155
26 CANTWELL SACRED HEART 580 1:43:51 2:21 91, 105, 115, 126, 143
27 PAYSON 645 1:50:44 6:07 84, 111, 142, 150, 158
DNP SANTA ROSA ACADEMY 0:23:17 1 Runner
DNP BISHOP MONTGOMERY 0:40:11 2 Runners
DNP DESERT MIRAGE 0:59:28 3 Runners
DNP HORIZON 0:58:25 3 Runners
DNP SAN JOAQUIN MEMORIAL 1:27:17 4 Runners
Race #29 Boys Varsity-Sub Sweeps Division 4 2:42 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ERIK ARMES 11 Coronado 15:48
2 JOSE LOPEZ 12 Arcata 16:19
3 JACOB HICKS 12 San Lorenzo Valley 16:22
4 OLIVER ABUNDEZ 12 Eastlake 16:37
5 MAX BAEZ 10 Parker 16:38
6 JACOB GIGANTI 12 Heritage Christian 16:43
7 GAVIN GLYNN 10 El Segundo 16:49
8 MAKANA KAUHAAHAA 12 Union Mine 16:58
9 NOAH OBERITTER 11 Truckee 16:59
10 ANTHONY PARTIDA 11 Salesian (la) 17:03
11 PEDRO CRUZ 10 Arvin 17:03
12 MATT ABERNATHY 12 San Lorenzo Valley 17:04
13 ELI YOUNG 11 San Lorenzo Valley 17:05
14 LUIS LOPEZ 12 Bassett 17:09
15 MANUEL FERNANDEZ 10 Bassett 17:09
16 ULISES ORTIZ 12 Valley Academy Of 17:12
17 WILLIAM WINTER 12 Union Mine 17:14
18 JOSH WILLIAMS 11 Eastlake 17:20
19 NOLAN SHARP 11 El Segundo 17:28
20 ANDRES CORREA 10 Eastlake 17:30
21 PATRICK LOWNES-SANT 12 La Salle 17:30
22 NICK MORGAN 12 Truckee 17:34
23 TYLOR ARNOLD 11 Crean Lutheran 17:34
24 YUNUS KABIR 11 Whitney (cer) 17:34
25 JACOB ANDERSON 12 San Lorenzo Valley 17:37
26 ELIJAH BALDERAS 11 Nordhoff 17:38
27 SCOTT WILLIS 11 El Segundo 17:39
28 DEVIN SCHEIDT 10 Calaveras 17:40
29 HELIO HIGLEY 12 Maranatha 17:40
30 NOAH SISSON 10 La Salle 17:41
31 ALEC WILIMOVSKY 11 Malibu 17:41
32 JUAN ESTRADA 11 Wasco 17:43
33 JOSH AXTELL 10 Crean Lutheran 17:44
34 JUAN GUTIERREZ 11 Salesian (la) 17:48
35 MATT ADAMS 11 Crean Lutheran 17:49
36 ROBERTO RODRIGUEZ 10 Salesian (la) 17:52
37 GRAYSON LANG 11 Parker 17:53
38 NICK SWEENEY 9 Campbell Hall 17:53
39 JAVIER VENOSA 12 Bassett 17:55
40 SPENCER COLLINS 11 Parker 17:56
41 ALEC WALSH 12 Parker 17:56
42 IAN WILSON 12 Truckee 17:57
43 THOMAS STOLPE 10 St. Anthony 18:05
44 SIMEON MURPHY 12 Truckee 18:06
45 ALEJANDRO CARRILLO 11 Valley Academy Of 18:09
46 JOSEPH DOMINGUEZ 9 Arvin 18:10
47 QUINN O'CONNOR 12 El Segundo 18:10
48 SETH GARZA 12 Garces 18:10
49 ANTONE FANUCCHI 9 Garces 18:10
50 JUAN HERNANDEZ 11 Bassett 18:13
51 ALEX KORAN 12 El Segundo 18:14
52 FALLA WALTER 11 Valley Academy Of 18:14
53 ARTURO ROBLES 11 Duarte 18:16
54 CALEB GARBER 10 Coronado 18:16
55 DAVID PUGA 12 Wasco 18:17
56 NICK SCHUMACHER 11 Crean Lutheran 18:18
57 ADAM BENOUAR 10 Union Mine 18:18
58 ANDRE LOBATO 11 Eastlake 18:23
59 NICK OSTLER 11 El Segundo 18:29
60 BEN WHITE 11 Coronado 18:30
61 MAIRO KUNTZE 10 San Lorenzo Valley 18:30
62 HUDSON VERBECK 9 Truckee 18:31
63 KINGSTON DE LAURENTI 12 Coronado 18:34
64 RENE DAVILA 12 Bassett 18:34
65 HAWK KOLODJI 11 Garces 18:36
66 MICHAEL GIBBS 9 La Salle 18:38
67 RAFAEL VALENZUELA 9 Salesian (la) 18:38
68 CLARK PATRICK 11 Coronado 18:39
69 ALEJANDRO CORONA 9 San Lorenzo Valley 18:40
70 JOSEPH FUNCHES 9 Maranatha 18:42
71 HENRY SCHMIDT 11 Templeton (tem) 18:43
72 ALBERTO MOITA 12 Wasco 18:44
73 JONAS AARON 11 Union Mine 18:45
74 COREY HILL 10 Crean Lutheran 18:46
75 JEREMY KAHAN 12 Parker 18:46
76 MITCHELL SAN JOSE 12 San Lorenzo Valley 18:47
77 CHRIS CAMPBELL 10 Crean Lutheran 18:48
78 DERIAN GARCIA 11 St. Anthony 18:49
79 ALBERTO PEREZ 12 Kennedy (del) 18:49
80 KEIS VERLEUR 11 Union Mine 18:50
81 ANDRES BARBOSA 10 Wasco 18:51
82 NATHANIEL PALOMO 10 Kennedy (del) 18:57
83 NICHOLAS LEWIS 11 Nordhoff 18:57
84 RYAN WICKLUND 12 Nordhoff 19:05
85 PAUL PHAM 12 Whitney (cer) 19:07
86 MICHAEL FERMANIAN 12 Heritage Christian 19:08
87 NICHOLAS BURGER 12 Garces 19:09
88 TRISTAN BOND 12 Whitney (cer) 19:09
89 SEAN SMITH 12 Liberty (mad) 19:10
90 AUSTIN CORDERO 10 Union Mine 19:11
91 JASON CARR 12 Kennedy (del) 19:11
92 ALEX FOWLER 11 El Segundo 19:11
93 RAYMOND SANCHEZ 10 Arvin 19:12
94 JULIAN BECKMAN 9 Campbell Hall 19:13
95 RUSTEN KURITZ 10 Classical Academy 19:13
96 JASON LEARY 10 Coronado 19:15
97 DAVID WEMYSS 10 Excelsior 19:15
98 JENNER TRESAN 10 Truckee 19:16
99 FABIAN VELAZQUEZ 10 Wasco 19:17
100 DANIEL CARACOZA 12 Salesian (la) 19:17
101 JUAN CORRALES 11 Kennedy (del) 19:17
102 BEN BARANSKI 9 Parker 19:18
103 RYAN ALVAREZ 9 La Salle 19:18
104 ALEX HAYSLIP 11 Eastlake 19:20
105 JARED MURPHY 10 Truckee 19:21
106 DEREK IWATA 12 La Salle 19:21
107 ANGEL MARTINEZ 11 Madison 19:22
108 NICK ROSAS 11 Salesian (la) 19:22
109 ERIK ROSENBERG 12 Malibu 19:24
110 SAMUEL ANDALON 12 Salesian (la) 19:27
111 RENE MARTINEZ 12 Bassett 19:28
112 ROBERT GOFF 10 Classical Academy 19:32
113 AIDEN PASCUCCI 12 Malibu 19:36
114 TANNER SMITH 11 Excelsior 19:36
115 KHOI PRAKASIM 10 Malibu 19:37
116 JOSE GUZMAN 10 Valley Academy Of 19:37
117 PEDRO HERNANDEZ 10 Arvin 19:39
118 PATRICK KOLODJI 12 Garces 19:40
119 GEREME VIRAY 12 St. Anthony 19:42
120 MAXX LOPEZ 12 Liberty (mad) 19:43
121 TROY KOEHN 9 Valley Academy Of 19:44
122 OLLIN SANTA CRUZ 11 St. Anthony 19:45
123 CRISPIN CHIPRES 10 Garces 19:46
124 JARED TEICHEIRA 9 Calaveras 19:47
125 NICK VALVERDE 11 Parker 19:47
126 VICENTE CRUZ 9 Arvin 19:50
127 RYAN SHOJI 12 Maranatha 19:51
128 LANDIS MEYER 11 Nordhoff 19:54
129 ALEX LOPEZ 10 Eastlake 19:55
130 ALEX HANS 11 Crean Lutheran 19:59
131 DILAN WIJESINGHE 10 Maranatha 19:59
132 SCHYLER TOBIN 11 Liberty (mad) 20:00
133 BRYAN ZAMORA 10 St. Anthony 20:02
134 ANDREW PERLEY 11 Whitney (cer) 20:07
135 BEN CARLSON 10 Garces 20:09
136 BRENDON SYLVESTER 11 Heritage Christian 20:10
137 MICAH SEMLER 9 Malibu 20:10
138 GIAN CASCOS 10 Classical Academy 20:10
139 JOHN ANDRESEN 11 Calaveras 20:11
140 JACOB JONES 12 Templeton (tem) 20:15
141 CARLOS DEL MANZANO 12 Nordhoff 20:18
142 HENRY TOLMACH 11 Nordhoff 20:20
143 ANTHONY HALL 12 Liberty (mad) 20:25
144 JIMMY CHANG 12 Whitney (cer) 20:26
145 ANTONIO ZAMUDIO 10 Arvin 20:27
146 JOEL RODRIGUEZ 11 Banning (ban) 20:27
147 RODRIGO ILESCAS 10 Madison 20:29
148 NICOLAS NINO 12 La Salle 20:34
149 DEVIN SARANTINOS 10 Malibu 20:36
150 AARON GUERRERO 12 Arvin 20:36
151 WALTER NOJ 9 Duarte 20:40
152 WESLEY KIRK 11 Madison 20:41
153 BRIAN WHITE 11 Classical Academy 20:42
154 CUTBERTO SALGADO 9 Wasco 20:42
155 WESLEY FELTON 10 Excelsior 20:43
156 JASON BRU 11 Classical Academy 20:43
157 ERIK SWANSON 10 Classical Academy 20:46
158 JASON DEOLIVERIA 11 Calaveras 20:49
159 TIM HENNIGAN 11 Nordhoff 20:53
160 BRETT MCKIM 12 Coronado 20:55
161 BEN LAZEBNICK 12 Campbell Hall 21:00
162 EDUARDO URIARTE 12 Kennedy (del) 21:07
163 DAVID PEDROZA 11 Heritage Christian 21:08
164 MICHAEL BELTRAN 9 Kennedy (del) 21:10
165 KYLE TAKATA 9 Maranatha 21:20
166 SAM LOWE 11 Templeton (tem) 21:21
167 BRAD WRIGHT 10 Excelsior 21:28
168 ALBERTO BELTRAN 10 Madison 21:28
169 FRANKIE WEST 11 Calaveras 21:53
170 OSCAR RODRIGUEZ 12 Kennedy (del) 21:55
171 JAY LEE 12 Heritage Christian 22:49
172 REGAN PECJAK 12 Madison 23:31
173 DANIEL PEDROZA 11 Heritage Christian 23:32
174 IAN GALINATO 12 Madison 23:36
175 ZACHERY CLARK 11 Liberty (mad) 23:37
176 REID NEWMAN 12 Maranatha 23:45
177 ANDREW ADDINGTON 11 Liberty (mad) 24:35
178 ANGEL LINTON 9 Banning (ban) 26:36
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 SAN LORENZO VALLEY 107 1:26:38 2:08 2, 11, 12, 24, 58, 66, 72
2 EL SEGUNDO 144 1:28:20 1:25 6, 18, 26, 45, 49, 56, 88
3 TRUCKEE 170 1:29:07 1:32 8, 21, 40, 42, 59, 92, 99
4 BASSETT 173 1:29:00 1:25 13, 14, 37, 48, 61, 105
5 PARKER 188 1:29:09 2:08 4, 36, 38, 39, 71, 96, 118
6 EASTLAKE 192 1:29:10 2:43 3, 17, 19, 55, 98, 122
7 CREAN LUTHERAN 211 1:30:11 1:12 22, 32, 34, 53, 70, 73, 123
8 UNION MINE 222 1:30:05 1:52 7, 16, 54, 69, 76, 86
9 CORONADO 234 1:29:47 2:51 1, 51, 57, 60, 65, 91, 149
10 SALESIAN (LA) 235 1:30:38 2:14 9, 33, 35, 64, 94, 102, 104
11 LA SALLE 309 1:32:28 1:51 20, 29, 63, 97, 100, 139
12 WASCO 321 1:32:52 1:34 31, 52, 68, 77, 93, 144
13 VALLEY ACADEMY OF ARTS AND S 331 1:32:56 2:32 15, 43, 50, 109, 114
14 GARCES 349 1:33:45 1:30 46, 47, 62, 83, 111, 116, 128
15 ARVIN 372 1:33:54 2:47 10, 44, 89, 110, 119, 137, 141
16 NORDHOFF 438 1:35:52 2:40 25, 79, 80, 121, 133, 134, 148
17 WHITNEY (CER) 451 1:36:23 2:52 23, 81, 84, 127, 136
18 ST. ANTHONY 468 1:36:23 1:57 41, 74, 112, 115, 126
19 MALIBU 478 1:36:28 2:29 30, 103, 107, 108, 130, 140
20 KENNEDY (DEL) 485 1:37:21 2:18 75, 78, 87, 95, 150, 152, 156
21 MARANATHA 492 1:37:32 3:40 28, 67, 120, 124, 153, 162
22 HERITAGE CHRISTIAN 524 1:39:58 6:06 5, 82, 129, 151, 157, 159
23 CALAVERAS 578 1:40:20 4:13 27, 117, 132, 147, 155
24 CLASSICAL ACADEMY 615 1:40:20 1:30 90, 106, 131, 143, 145, 146
25 LIBERTY (MAD) 619 1:42:55 4:27 85, 113, 125, 135, 161, 163
26 MADISON 693 1:45:31 4:09 101, 138, 142, 154, 158, 160
DNP ARCATA 0:16:19 1 Runner
DNP DUARTE 0:38:56 2 Runners
DNP BANNING (BAN) 0:47:03 2 Runners
DNP CAMPBELL HALL 0:58:06 3 Runners
DNP TEMPLETON (TEM) 1:00:19 3 Runners
DNP EXCELSIOR 1:21:02 4 Runners
Race #30 Boys Varsity Division 5 2:49 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 NOAH MCDERMOTT 12 North Tahoe 15:44
2 SHANE CHRISTIAN 12 North Tahoe 16:38
3 PETER HOLMES 12 North Tahoe 16:43
4 ADAM WONG 10 San Pasqual Valley 17:04
5 THOMAS NAMARA 11 Stuart Hall 17:07
6 WILLIAM KUMLER 12 Aquinas 17:24
7 WILLIAM KIEL 12 Christian 17:26
8 GREG FLORES 10 Silver Valley 17:31
9 JAMES PALACIO 11 North Tahoe 17:31
10 ALESKIE DOMNIGUEZ 11 St. Paul 17:32
11 RYLEY ACERET 11 Stuart Hall 17:34
12 JULIAN MORENO 10 Stuart Hall 17:35
13 CAM GOLDSTONE 10 North Tahoe 17:35
14 SAM BARTON 11 Palm Valley 17:43
15 JAMES SEVER 10 Coastal Christian 17:44
16 RYAN VALDIVEZ 10 Village Christian 17:48
17 BEN BEATTY 12 Julian 17:51
18 BRANDON HACKETT 12 North Tahoe 17:54
19 WILLS BOOTH 11 Julian 17:55
20 JASON AGUILERA 10 Pacifica Christian 17:55
21 JULIEN BORDES 10 North Tahoe 17:56
22 DEVON GONZALEZ 12 St. Lawrence 18:04
23 GRANT NELSON 11 Mesa Grande Acade 18:13
24 LOUIS DE HAAN 10 Pacifica Christian 18:18
25 SPENCER CROUDER 11 Christian 18:18
26 BEN MONTANO 11 Albert Einstein Acad 18:24
27 ANDRES FALCON 10 St. Paul 18:25
28 MIGUEL HERNANDEZ- M 11 Harbor Teacher Pre 18:31
29 DAVID OYEYEMI 10 Harbor Teacher Pre 18:39
30 LUKE KEATING 9 Harbor Teacher Pre 18:39
31 NOBU CHIANG 12 Cornerstone Christia 18:41
32 RYAN HINKEY 12 Kern Valley 18:41
33 CHASE HAWK 12 Kern Valley 18:45
34 JOHNNY OROZCO 10 St. Paul 18:45
35 ISAIAH TUNNELL 11 Julian 18:49
36 JACK MOONEY 12 Mission Prep 18:52
37 HENRY MITZ 10 Wildwood 18:53
38 DUNHAM MCBRIDE 11 Stuart Hall 18:55
39 DWANTE COX 11 Pacifica Christian 19:04
40 GODLINESS OYEKALE 10 Harbor Teacher Pre 19:08
41 RUDY CESSNA 12 Eastside Christian 19:08
42 MARCOS CAZAREZ 10 Harbor Teacher Pre 19:17
43 JUSTIN STRONG 12 St. Lawrence 19:19
44 BEAU DARKENS 12 Mesa Grande Acade 19:19
45 JAN GENSOLI 11 Acad. Career And E 19:20
46 NICK BECERRA 11 St. Paul 19:23
47 LUKE ESPRABENS 11 Pacifica Christian 19:25
48 IVAN CASTRO 10 St. Paul 19:30
49 MATT PEREA 10 St. Lawrence 19:31
50 CONNOR KING-ROBERT 11 Stuart Hall 19:34
51 ANTHONY RAMOS 9 Aquinas 19:35
52 FRANCISCO PANTOJA 10 West Shores 19:35
53 JOHN BROWN 10 Wildwood 19:35
54 BRIAN HUANG 9 Harbor Teacher Pre 19:37
55 ANTHONY CAJERO 10 Bright Star 19:40
56 JULIAN OLEA 12 St. Paul 19:43
57 NICK SNYDER 9 Christian 19:43
58 JOHN PAUL TALBOT 12 St. Monica Academy 19:44
59 RAMON MEZA 12 West Shores 19:45
60 DAVID MORENO 10 Eastside Christian 19:45
61 TOBIN SHEA 10 Mission Prep 19:46
62 STORM STAR 12 Christian 19:47
63 QUIJANO JASON 11 Village Christian 19:50
64 GRAYSON SMALL 9 Wildwood 19:50
65 TIM MCCARTNEY 11 Pacifica Christian 19:54
66 CHRIS PERRY 12 Acad. Career And E 19:57
67 JAMES HERNANDEZ 11 Stuart Hall 20:01
68 JAVIER ELENES 10 West Shores 20:03
69 JARRETT HARDY 12 Acad. Career And E 20:05
70 PAHLEVON JANFADA 9 Cal Lutheran 20:05
71 MATTHEW GOLBRANSO 10 St. Monica Academy 20:06
72 JULIAN GARCIA 10 Pacific Hills 20:08
73 HUNTER HIGDON 9 Silver Valley 20:09
74 BENJAMIN SANTIAGO 12 Bright Star 20:09
75 ABRAHAM SANCHEZ 10 West Shores 20:12
76 CORY WUTTKE 12 Mesa Grande Acade 20:16
77 SAM OESER 9 Mission Prep 20:17
78 ALFREDO ELENES 11 West Shores 20:18
79 CHAPMAN ORR 12 Bethel Christian (riv) 20:20
80 ARTHUR WILKIE 11 Upper Lake 20:22
81 ELI GORTON 12 Mesa Grande Acade 20:26
82 EMANUEL MEZA 9 Aquinas 20:29
83 JORDIE YANEZ 12 Acad. Career And E 20:34
84 PETER BERTELSON 12 Mission Prep 20:38
85 CHASE GAMBRELL 12 Acad. Career And E 20:38
86 VICTOR RODRIGUEZ 11 Harbor Teacher Pre 20:39
87 GABRIEL CAESAR 11 Bright Star 20:42
88 KYLE VAN HOUSEN 11 Mission Prep 20:44
89 NOLIN DAY 12 Riverside Christian 20:44
90 DIEGO TORRES 10 Mission Prep 20:46
91 GRIFFITH SCOTT 11 Albert Einstein Acad 20:48
92 NOAH MARFORI 9 Wildwood 20:52
93 GEOFFREY WATKINSON 10 Pacifica Christian 20:55
94 HUANG ZHIXIN 12 Christian 20:55
95 TOMMY SANCHEZ 10 St. Paul 20:56
96 UNDERSTANDING DIGG 12 Sierra Canyon 21:01
97 SPENCER SHERWIN 11 Mesa Grande Acade 21:01
98 NICHOLAS KAUFMANN 9 Palm Valley 21:02
99 JACOB SCURRIA 9 Mission Prep 21:05
100 MAX CAPLOW 10 Wildwood 21:08
101 MAXOLY GONZALEZ 9 Bright Star 21:18
102 RICHARD JAAFAR JANFA 11 Cal Lutheran 21:19
103 NICO VIGNEAUX-POIROT 10 Pacific Hills 21:26
104 CHRISTOPHER BOLDT 12 St. Monica Academy 21:28
105 AIDEN BENITEZ 11 Village Christian 21:31
106 TRAVIS PETERS - FORS 10 Bethel Christian (riv) 21:34
107 HENRY WIDDICOMBE 10 Aquinas 21:35
108 ALEXI KRYGIER 12 Aquinas 21:40
109 CODY MARQUARDT 11 Silver Valley 21:41
110 JONNY VAN DER ZWEEP 11 St. Lawrence 21:43
111 JUSTIN CAYANAN 11 Albert Einstein Acad 21:46
112 CANDIDO REYES 10 Bright Star 21:58
113 JAVIER KIM 10 Cal Lutheran 21:59
114 CASEY COPPOLA 11 Cornerstone Christia 22:12
115 JACOB ROCKWELL 9 Wildwood 22:12
116 ALEC MORRISON 12 Albert Einstein Acad 22:18
117 HORACIO SANCHEZ 10 West Shores 22:19
118 JOSUE PENA 12 San Pasqual Valley 22:19
119 MATT SWICA 12 Cornerstone Christia 22:24
120 XAVIER BACA 11 Silver Valley 22:27
121 CLAYTON GUZMAN 10 Pacific Hills 22:31
122 JEFFERY BUGAY 11 Village Christian 22:32
123 CHARLES CHUNG 10 Cal Lutheran 22:33
124 STOCKTON SMITH 11 Palm Valley 22:34
125 DANE CANAVARRO 12 Upper Lake 22:37
126 DAVID CORREA 12 Eastside Christian 22:41
127 CURTIS BUBION 10 Silver Valley 22:43
128 ALEJANDRO PARLNGE 10 Cornerstone Christia 22:45
129 JAKE CIRILLO 11 Julian 22:49
130 MARTINE PRETTYBIRD 11 San Pasqual Valley 22:55
131 JESSE NOBLE 12 Mesa Grande Acade 22:58
132 PETER SIELEN 11 Eastside Christian 23:01
133 ULYSSES GRANT 9 Julian 23:04
134 DAVID KOCEN 9 Palm Valley 23:07
135 MARK DUGGAR 9 Cornerstone Christia 23:08
136 GLENN ALFARO 10 Aquinas 23:13
137 CORY FLACK 9 Julian 23:23
138 SANMARTIN JOSHUA 9 Riverside Christian 23:25
139 DARYL RODRIGUEZ 11 Cornerstone Christia 23:39
140 JOSE GARCIA 9 Cal For The Deaf 23:41
141 DANIEL TOSTI 9 Village Christian 23:41
142 NILES MILES 11 Cal For The Deaf 23:53
143 CALEB DYER 9 Riverside Christian 24:00
144 CONNER HEISE 9 Cornerstone Christia 24:12
145 JUAN LOPEZ 9 Cal For The Deaf 24:26
146 SUKHMIT DHILLON 12 St. Lawrence 24:31
147 COLIN HAINES 10 Riverside Christian 24:35
148 AIDAN BLACKWELL 11 St. Monica Academy 24:43
149 OLEG CHERNYSHOV 9 Pacific Hills 24:44
150 PAUL STRONG 10 Cal Lutheran 24:47
151 BRANDON LEE 12 Eastside Christian 24:49
152 ROBERT SUTHERLAND 12 West Shores 24:53
153 EDDIE KATHEHAKUS 11 Wildwood 25:05
154 QUENTIN BECHTOL 11 Albert Einstein Acad 25:12
155 JOSEPH MOORE 12 Upper Lake 25:21
156 ZACHARY JENKINS 9 Palm Valley 25:27
157 TONEY LYON 11 Silver Valley 25:27
158 DRAKE LOWES 10 Bethel Christian (riv) 25:30
159 JOSH BOTKIN 11 Albert Einstein Acad 25:37
160 DREW MENDONCA 9 Riverside Christian 25:46
161 CHESTER YOERGLER 10 Pacific Hills 25:56
162 DAVID SHAW 9 Pacific Hills 26:29
163 CONNOR ANSBERRY 10 Silver Valley 27:02
164 KEVIN CASTILLO 10 Pacific Hills 28:24
165 HONG WI 11 Eastside Christian 28:27
166 ALEX HWANG 12 Eastside Christian 28:32
167 JAVIER LOPEZ 10 Cal For The Deaf 33:40
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 NORTH TAHOE 26 1:24:11 1:51 1, 2, 3, 8, 12, 16, 19
2 STUART HALL 105 1:30:45 2:27 4, 10, 11, 34, 46, 62
3 ST. PAUL 150 1:33:35 1:58 9, 25, 30, 42, 44, 52, 87
4 HARBOR TEACHER PREP 155 1:34:14 0:46 26, 27, 28, 36, 38, 50, 78
5 PACIFICA CHRISTIAN 178 1:34:36 1:59 18, 22, 35, 43, 60, 85
6 CHRISTIAN 225 1:36:09 3:29 6, 23, 53, 57, 86
7 MESA GRANDE ACADEM 292 1:39:15 2:48 21, 40, 70, 73, 88, 117
8 JULIAN 298 1:40:28 5:13 15, 17, 31, 116, 119, 123
9 WEST SHORES 306 1:39:53 0:43 48, 54, 63, 69, 72, 106, 134
10 MISSION PREP 315 1:40:17 1:52 32, 56, 71, 76, 80, 82, 90
11 WILDWOOD 316 1:40:18 2:15 33, 49, 59, 84, 91, 104, 135
12 ACAD. CAREER AND EXPLORATION 318 1:40:34 1:18 41, 61, 64, 75, 77
13 AQUINAS 319 1:40:43 4:16 5, 47, 74, 96, 97, 122
14 ST. LAWRENCE 332 1:43:08 6:27 20, 39, 45, 99, 129
15 BRIGHT STAR 391 1:43:47 2:18 51, 68, 79, 92, 101
16 SILVER VALLEY 394 1:44:31 5:12 7, 67, 98, 108, 114, 138, 143
17 VILLAGE CHRISTIAN 403 1:45:22 5:53 14, 58, 95, 110, 126
18 ALBERT EINSTEIN ACADEMY 448 1:48:28 6:48 24, 83, 100, 105, 136, 139
19 EASTSIDE CHRISTIAN 456 1:49:24 5:41 37, 55, 113, 118, 133, 145, 146
20 PALM VALLEY 471 1:49:53 7:44 13, 89, 112, 120, 137
21 CORNERSTONE CHRISTIAN (WIL) 475 1:49:10 4:27 29, 103, 107, 115, 121, 125, 128
22 CAL LUTHERAN 503 1:50:43 4:42 65, 93, 102, 111, 132
23 PACIFIC HILLS 541 1:54:45 5:48 66, 94, 109, 131, 141, 142, 144
24 RIVERSIDE CHRISTIAN 602 1:58:30 5:02 81, 124, 127, 130, 140
DNP COASTAL CHRISTIAN 0:17:44 1 Runner
DNP SIERRA CANYON 0:21:01 1 Runner
DNP KERN VALLEY 0:37:26 2 Runners
DNP UPPER LAKE 1:08:20 3 Runners
DNP SAN PASQUAL VALLEY 1:02:18 3 Runners
DNP BETHEL CHRISTIAN (RIV) 1:07:24 3 Runners
DNP ST. MONICA ACADEMY 1:26:01 4 Runners
DNP CAL FOR THE DEAF 1:45:40 4 Runners
Race #31 Boys Varsity-Sub Sweeps Division 5 2:56 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CHRIS MYERS 12 Vasquez 16:46
2 ANDREW ROBBINS 12 Cate 17:00
3 ALBERT NGUYEN 10 Oxford Academy 17:11
4 ANDREW GU 11 Viewpoint 17:18
5 COOPER FARRELL 11 Laguna Blanca 17:21
6 OBINNA OMEIRONDI 12 Oxford Academy 17:35
7 SERGIO VALLEJO 12 Avalon (cat) 17:37
8 ANDREW SINCLAIR 12 Cate 17:39
9 GLOCKNER WILL 11 Pacific Ridge 17:42
10 HENRY POOLE 12 Pacific Ridge 17:47
11 CANAAN HOWARD 12 Saddleback Valley 17:49
12 ALEX COOTE 12 West Point Grey Ac 17:52
13 JACK PRUITT 10 Cate 17:52
14 NOAH MEISTER 10 Western Christian 17:56
15 PAUL BODIN 12 Vistamar 17:57
16 DYLAN HIRSH 12 Windward 17:58
17 MIKEY HAWKER 10 Laguna Blanca 18:01
18 HEADAPOHL TRAVIS 10 Pacific Ridge 18:04
19 JARED HAYS 11 Hesperia Christian 18:05
20 ANDREW SCHOENBERG 10 Viewpoint 18:07
21 MATTHEW PEACOCK 9 Viewpoint 18:09
22 LALO FISHER 11 Providence 18:16
23 JACK CIPOLLA 11 Santa Fe Christian 18:22
24 THOMAS PETERSCHMID 10 Pacific Ridge 18:24
25 MATTHEW PETERS 10 Western Christian 18:30
26 GREGGREY KINGSTON 12 Academy For Acade 18:30
27 ALBERTO RODRIGUEZ 12 Avalon (cat) 18:31
28 EDWARD ZHU 12 Cate 18:32
29 ANDREW DOLAN 12 Saddleback Valley 18:34
30 MATT FISHMAN 10 Vistamar 18:38
31 JOSH MEISTER 12 Western Christian 18:40
32 TIMMY RO 12 Oxford Academy 18:41
33 MATTHEW PETERSCHMI 12 Pacific Ridge 18:42
34 REI IMADA 10 Cate 18:44
35 STONE MICHAEL 12 West Point Grey Ac 18:47
36 JED PHILLIPS 12 Academy For Acade 18:50
37 KHALIL MUHAMMAD 11 Vistamar 18:50
38 MATT DAVIS 11 Santa Fe Christian 18:52
39 BILL MORTENSEN 10 Laguna Blanca 18:54
40 JONATHAN LUNER 10 Viewpoint 18:54
41 CHRISTIAN TOWGOOD 9 Calvary Chapel (sa) 18:56
42 NOAH FOROUGI 10 Santa Fe Christian 18:56
43 BEN STAFSLIEN 11 Santa Fe Christian 19:00
44 ISAAC RANDEL 12 Santa Fe Christian 19:01
45 HUMZA KHURSHID 11 Cate 19:03
46 ETHAN CUTLER 11 Viewpoint 19:10
47 OLIVER CURRY 12 Windward 19:11
48 PATRICK THOMAS 11 Cate 19:13
49 CURTYS KINGSTON 11 Academy For Acade 19:16
50 DANIEL ESSAYAN 11 Viewpoint 19:17
51 SAM BIERMAN 12 The Buckley 19:22
52 PHILIP CORACHEA 11 Oxford Academy 19:25
53 RYAN MOUCHARRAFIE 10 Oxford Academy 19:30
54 BRANDON SWOFFORD 12 Providence 19:32
55 ALEX BELYEA 10 Oxford Academy 19:32
56 TIMOTHY STEVENS 11 Calvary Chapel (do 19:33
57 AARON GUTIERREZ 11 Calvary Chapel (do 19:34
58 ALDEN SPENCER 10 Saddleback Valley 19:35
59 STRAW ERIC 12 Pacific Ridge 19:37
60 JOHN TRINH 11 Calvary Chapel (sa) 19:38
61 DANNY HERNANDEZ 10 Avalon (cat) 19:44
62 LUKE DYKSTRA 10 Central Valley Christ 19:46
63 CHRIS ALLEN 10 Western Christian 19:48
64 AARON EISENBART 11 Oxford Academy 19:51
65 CHASE MYERS 11 Academy For Acade 19:56
66 SAM LIEBER 11 Vistamar 20:02
67 NICHOLAS ALGIERS 9 Providence 20:03
68 MILES CORTEZ 12 Western Christian 20:07
69 JUSTIN REYES 12 Academy For Acade 20:19
70 RYAN BENIRSCHKE 10 Santa Fe Christian 20:21
71 JOSH SHIER 12 Saddleback Valley 20:21
72 ISAAC TROTTA 12 Santa Fe Christian 20:29
73 EVAN FINNEY-TASSO 11 Saddleback Valley 20:31
74 MARK TERBEST 11 Arrowhead Christian 20:31
75 JORDAN SEMPREVIVO 9 The Buckley 20:33
76 EUBANK TAI 11 Pacific Ridge 20:36
77 JACOB BLAND 12 Saddleback Valley 20:36
78 TYLER CARLSON 12 Calvary Chapel (sa) 20:38
79 CONNOR CURRAN 11 Laguna Blanca 20:39
80 TOMMY VEGA 11 Avalon (cat) 20:40
81 NICOLAS ATKENSON 12 Windward 20:43
82 CHASE WILLIAMS 12 Windward 20:43
83 NATHAN LINDEMER 10 Arrowhead Christian 20:45
84 YUJIN OKUDA 12 Providence 20:45
85 JOSHUA SNYDER 11 Calvary Chapel (sa) 20:49
86 ROBERT O'DELL 9 Western Christian 20:52
87 PATRICK MARCELO 11 Providence 20:55
88 MADDOX KAY 11 Windward 20:56
89 LIAM WINSTON 10 The Buckley 21:04
90 PETER TOMS 11 Central Valley Christ 21:09
91 MATHEW GREENENBAU 11 Windward 21:11
92 SEBASTIAN ELSENBROE 11 Central Valley Christ 21:17
93 ADAM DAVID 11 The Buckley 21:22
94 DERRICK BUTLER 9 Vistamar 21:23
95 JUSTIN BURGER 12 Capistrano Valley C 21:24
96 LUKE BUENAVENTURA 12 Providence 21:25
97 ELORRIAGA ELIJAH 12 Lake Arrowhead Chr 21:27
98 JOHN LI 10 Western Christian 21:29
99 MASAKI ITO 10 Hesperia Christian 21:32
100 JACK ROTEN 12 Mammoth 21:39
101 LUKE SMILLIE 9 Laguna Blanca 21:41
102 ERIC BEVERIDGE 12 Capistrano Valley C 21:51
103 JUNYI CAI 10 Capistrano Valley C 21:55
104 CAMERON BARNES 11 Calvary Chapel (sa) 22:04
105 JEREMY HERNANDEZ 12 Academy For Acade 22:06
106 EBAN STERN 10 Vistamar 22:06
107 OCHS JACOB 12 Lake Arrowhead Chr 22:11
108 JONATHAN COUNTRYMA 10 Arrowhead Christian 22:20
109 JAMES FULLER 12 Academy For Acade 22:23
110 ANDREW EGUIA 12 Providence 22:37
111 KAMERON REYES 9 Capistrano Valley C 22:38
112 STEPHEN ESAJIAN 11 Central Valley Christ 23:08
113 AUSTIN AGUAS 10 Capistrano Valley C 23:19
114 MAX PRATTS 9 The Buckley 24:00
115 NATHAN MOLL 10 Central Valley Christ 24:01
116 CAMERON ADAMS 11 Arrowhead Christian 24:39
117 COLLIN MILLS 9 The Buckley 25:00
118 GARRIT SCHREIMER 10 Central Valley Christ 25:47
119 DREW CUNNINGHAM 11 Arrowhead Christian 25:52
120 KYLAN TYNG 10 Laguna Blanca 25:52
121 PHIL OXFORD 12 Mammoth 26:32
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 CATE 69 1:29:47 1:44 1, 6, 10, 23, 29, 39, 42
2 PACIFIC RIDGE 78 1:30:39 1:00 7, 8, 15, 20, 28, 51, 67
3 VIEWPOINT 110 1:31:38 1:52 3, 16, 17, 34, 40, 44
4 OXFORD ACADEMY 127 1:32:22 2:19 2, 5, 27, 46, 47, 49, 55
5 SANTA FE CHRISTIAN 162 1:34:11 0:39 19, 32, 36, 37, 38, 61, 63
6 WESTERN CHRISTIAN 171 1:35:01 2:11 11, 21, 26, 54, 59, 76, 87
7 SADDLEBACK VALLEY CHRISTIAN 209 1:36:50 2:42 9, 24, 50, 62, 64, 68
8 VISTAMAR 209 1:36:50 3:26 12, 25, 31, 57, 84, 93
9 LAGUNA BLANCA 209 1:36:36 4:20 4, 14, 33, 70, 88, 106
10 ACADEMY FOR ACADEMIC EXCELLE 211 1:36:51 1:49 22, 30, 43, 56, 60, 92, 95
11 WINDWARD 275 1:39:31 2:58 13, 41, 71, 72, 78, 81
12 PROVIDENCE 275 1:39:31 2:39 18, 48, 58, 74, 77, 86, 96
13 CALVARY CHAPEL (SA) 322 1:42:05 3:08 35, 52, 69, 75, 91
14 THE BUCKLEY 373 1:46:21 4:38 45, 66, 79, 83, 100, 103
15 CENTRAL VALLEY CHRISTIAN 414 1:49:21 4:15 53, 80, 82, 98, 101, 104
16 ARROWHEAD CHRISTIAN 439 1:54:07 5:21 65, 73, 94, 102, 105
17 CAPISTRANO VALLEY CHRISTIAN 460 1:51:07 1:55 85, 89, 90, 97, 99
DNP VASQUEZ 0:16:46 1 Runner
DNP CALVARY CHAPEL (DOW) 0:39:07 2 Runners
DNP HESPERIA CHRISTIAN 0:39:37 2 Runners
DNP MAMMOTH 0:48:11 2 Runners
DNP WEST POINT GREY ACADEMY (CA 0:36:39 2 Runners
DNP LAKE ARROWHEAD CHRISTIAN 0:43:38 2 Runners
DNP AVALON (CAT) 1:16:32 4 Runners
Race #32 Girls Varsity Division 4 3:03 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CHLOE PIGG 10 Arcata 19:19
2 HANNAH HULL 11 Calaveras 19:39
3 BROOKE TROSSEN 9 Parker 19:40
4 ALLISON BABBAGE 10 Union Mine 19:43
5 BREANNA STRATTON 12 Riverside Prep 19:50
6 SYDNEY GARZA 11 Garces 19:55
7 ANNETTE ACOSTA 12 Woodlake 19:56
8 MICHELLE GONZALEZ 12 Union Mine 20:11
9 ANNABEL DRIUSSI 10 Albany 20:11
10 JANNA JENSEN 12 Valley Christian (cer 20:20
11 JAMIE PENNER 9 Garces 20:21
12 JULIA FARNEY 12 Valley Christian (cer 20:32
13 JASMINE VASQUEZ 12 Eastlake 20:36
14 KRYSTA LINTON 11 Banning (ban) 20:37
15 LESLIE RIVERA 10 Workman 20:38
16 EMMA FERRELL 10 Guajome Park Acad 20:38
17 ALICIA OSWALD 11 Parker 20:48
18 CHARLOTTE SCHMIDT 9 Parker 21:01
19 ALEXIS BALLMAN 9 Albany 21:08
20 DOROTHEA MILLER 11 Albany 21:09
21 ABBY GREENLEAF 10 Payson 21:11
22 ANGELA ORELLANA-SAN 10 Marshall Fundament 21:15
23 ADRIANNE YOUNG 11 Valley Christian (cer 21:15
24 MORGAN ERICKSON 11 Valley Christian (cer 21:25
25 SOPHIA GAMBOA 9 Parker 21:30
26 JAZZMINE REYES 11 Edgewood 21:38
27 KATHERINE PREGLER 12 Marymount 21:42
28 EIRN HUFFMAN 11 Payson 21:44
29 JACEY DE LA TORRE 10 Albany 21:47
30 FRANCES DONATO 11 Edgewood 21:59
31 SUZANNE BECKER 12 Albany 22:04
32 ALEX FENDERSEN 11 Valley Christian (cer 22:05
33 MIRANDA CAMPOS 11 Mater Dei (cv) 22:07
34 YA DAVIS 11 Albany 22:08
35 RUBY GOLDSTEIN DE SA 10 Albany 22:13
36 INDIANA YALEY 10 Parker 22:16
37 MELODY KLAFFKE 12 Valley Christian (cer 22:19
38 KATHRYN VANDERPOEL 11 Garces 22:22
39 EMILY SHIELDS 11 Classical Academy 22:22
40 MACKENZIE MANN 10 Payson 22:28
41 EMMA MOORE 10 Parker 22:36
42 JACKIE VILLALOBOS 11 Eastlake 22:38
43 ELIZABETH LOPEZ 12 Bassett 22:39
44 CHRISTINA CLARK 12 Parker 22:42
45 DANIELLE WILLIAMS 10 Guajome Park Acad 22:42
46 RIDLEY GATLIN 12 Eastlake 22:44
47 KRYSTAL SERNA 12 Cantwell Sacred He 22:47
48 ANITA SANCHEZ 11 Eastlake 22:50
49 OLIVIA MILLER 11 Eastlake 22:56
50 VICTORIA DE LA ROSA 11 Banning (ban) 22:56
51 GRETA NILSEN 9 Bret Harte 22:57
52 GISELLE ESPINOZA 9 Workman 23:02
53 AMELIA MAURER 11 Bret Harte 23:02
54 MARITZA MARTINEZ 12 University Prep (vic) 23:03
55 ALEXANDRA CHILD 11 Riverside Prep 23:04
56 ALEXIS CAVALIER 11 Riverside Prep 23:09
57 JENNIFER COLLINS 11 Mater Dei (cv) 23:13
58 REYNA GARCIA 11 Bassett 23:15
59 DAISY SALINAS 10 Marshall Fundament 23:15
60 MACKENZIE VEGA 11 Taft (taf) 23:16
61 ANNA SCHOUTEN 10 Payson 23:18
62 CHRISTINA GONZALES 12 Cantwell Sacred He 23:22
63 ALEJANDRA VASQUEZ 10 Hawthorne Math An 23:23
64 JULIA MICHAELS 9 Duarte 23:24
65 SUSANA LOPEZ 11 Mater Dei (cv) 23:25
66 MARY KONOPLIV 11 Marshall Fundament 23:29
67 SABRINA GOMEZ 11 Cantwell Sacred He 23:31
68 PRECIOSA MARTINEZ 11 University Prep (vic) 23:32
69 NATALIE CASTILLO 9 Arvin 23:32
70 ABBY XANCALE 11 Taft (taf) 23:35
71 MAYDA CISNEROS 11 Taft (taf) 23:36
72 PIPER ZIMMERMAN 9 University Prep (vic) 23:36
73 HANNAH VANDERPOEL 9 Garces 23:39
74 VALERIE DE HARO 10 Edgewood 23:45
75 ALEJANDRA RODRIGUE 12 Bret Harte 23:48
76 REBECA TEJEDA 10 Workman 23:48
77 ALEXIS LOPEZ 10 Riverside Prep 23:49
78 LORELI NEAR 11 Duarte 23:50
79 ALINA CORONA 12 Eastlake 23:53
80 ALYSSA MARTINEZ 10 University Prep (vic) 24:01
81 OLIVIA CADENA 9 University Prep (vic) 24:01
82 STACY ALARCON 11 Cantwell Sacred He 24:01
83 BRENDA GARCIA 10 Edgewood 24:07
84 YULISMA MARTNEZ 11 Guajome Park Acad 24:09
85 BEATRIZ GALAVAN 11 Ganesha 24:09
86 ARIANNA GIGGY 12 Garces 24:10
87 ALEXSANDRA DE HARO 9 Workman 24:14
88 ISABELLA HICKS 10 Classical Academy 24:15
89 LAUREN BURSON 9 Garces 24:16
90 AMY VARVEL 10 Classical Academy 24:18
91 IZABEL DUENAS 11 Cantwell Sacred He 24:21
92 KIMBERLY CANDELARIO 11 Banning (ban) 24:23
93 CLAUDIA DEL VALLE 11 Edgewood 24:23
94 GRACE AGYAN 11 Classical Academy 24:25
95 EMMA HORANIC 11 Liberty (mad) 24:31
96 KATJA MCKIERNAN 12 Marymount 24:34
97 KHIABET VIGIL 11 Banning (ban) 24:35
98 OLIVIA LEADBETTER 11 Marshall Fundament 24:39
99 JENNIFER LOPEZ 10 Edgewood 24:43
100 MONICA FERRUFINO 11 Bassett 24:45
101 SARENA SERRATO 10 Riverside Prep 24:47
102 ALYSSA CASCOS 10 Classical Academy 24:48
103 EMILY SCOTT 11 La Center For Enric 24:51
104 NELLY QUEVEDO 12 Mater Dei (cv) 24:52
105 MAIZY HALL 11 Payson 24:57
106 JENN NORTH 12 Woodlake 24:59
107 STORM ALEXANDER 10 Payson 25:03
108 NANCY RUVALCABA 12 Hawthorne Math An 25:12
109 MICHELLE LI 12 La Center For Enric 25:18
110 VANESSA MONRREAL 10 Bassett 25:18
111 GABRIELLA AVILA 10 Garces 25:20
112 HAILEY GONZALES 12 Cantwell Sacred He 25:25
113 APRIL JOHNSON 9 Bret Harte 25:29
114 HEAVEN MELLA 10 La Center For Enric 25:30
115 JACKIE CONTRERAS 11 Edgewood 25:33
116 JASMIN LOPEZ 11 Taft (taf) 25:33
117 CITLAYI VILLASENOR 11 Classical Academy 25:34
118 COLLEEN THAXTON 12 Marshall Fundament 25:37
119 PAVIA FRANCESCA 11 Archer 25:41
120 KAREN ACEVES 11 Hawthorne Math An 25:48
121 STEPHANIE GONZALES 9 Cantwell Sacred He 25:50
122 ANISSA DELGADO 12 Liberty (mad) 25:52
123 DENISE CARLIN 12 Calaveras 25:53
124 CINDY BANUELOS 12 Marshall Fundament 25:53
125 VANESSA RAMIREZ 12 Marshall Fundament 25:56
126 ALIN VELASQUEZ 10 Guajome Park Acad 25:56
127 DAYANA JIMENEZ 11 Bassett 25:58
128 RACHEL RANIERI 11 Heritage Christian 25:58
129 CLAUDIA SANTOYO 10 Hawthorne Math An 25:59
130 DEBRA RAMIREZ 11 Guajome Park Acad 26:02
131 KALINA WHITE 11 Guajome Park Acad 26:03
132 RUBY NEGRETE 12 Desert Mirage 26:05
133 ILENE GONZALES 10 Archer 26:06
134 MICHELLE GARCIA 12 Bassett 26:08
135 LEYLA NAMAZIE 9 Archer 26:12
136 MARY STEWART 11 Calaveras 26:12
137 ANAHY BAUTISTA 11 Arvin 26:14
138 SYDNEY HORANIC 11 Liberty (mad) 26:21
139 YASMINE NAMAZIE 11 Archer 26:23
140 REBECA POZOS 10 Guajome Park Acad 26:28
141 KARA VAN ZILE 10 Payson 26:30
142 CECILIA ARELLANO 9 Workman 26:31
143 SABRINA CHUA 10 Workman 26:42
144 DESIREE MOSQUEDA 11 Ganesha 26:56
145 VANESSA PINELA 12 Holtville 27:16
146 MALGAH PRAK 11 Banning (ban) 27:22
147 GAMBILL BRITTNEY 12 Liberty (mad) 27:27
148 FAITH PIGEON 10 Classical Academy 27:31
149 ELIZABETH LEON 12 Hawthorne Math An 27:32
150 DIANA BANG 9 Duarte 27:53
151 SOPHIE WIETZ 12 La Center For Enric 28:01
152 TARA DIMARO 12 Archer 28:20
153 ALICIA AGUIRRE 10 Workman 28:24
154 MARINA BURFIELD 9 Holtville 28:29
155 MARTA ROBLES 12 Taft (taf) 28:41
156 ALI KILEY 10 Archer 28:42
157 AVERY ANDERSON 11 Bret Harte 28:54
158 ORIANA SALAZAR 10 Holtville 29:27
159 STEPHANIE DIAZ 12 Ganesha 29:30
160 ARI BROWN 10 Archer 29:47
161 ISOKE ATIBA 11 Duarte 29:54
162 ANGELICA RODRIGUEZ 9 Banning (ban) 30:10
163 MADISON COLBORN 11 Calaveras 32:37
164 MONIQUE LINTON 11 Banning (ban) 33:14
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 VALLEY CHRISTIAN (CER) 75 1:45:37 1:45 5, 7, 18, 19, 26, 30
2 PARKER 75 1:45:15 2:36 1, 12, 13, 20, 29, 34, 37
3 ALBANY 81 1:46:19 1:53 4, 14, 15, 23, 25, 27, 28
4 EASTLAKE 123 1:28:48 2:14 8, 35, 39, 41, 42, 67
5 GARCES 175 1:50:27 4:15 3, 6, 31, 62, 73, 76, 92
6 PAYSON 212 1:53:38 3:46 16, 22, 33, 53, 88, 89, 114
7 RIVERSIDE PREP 251 1:54:39 4:57 2, 48, 49, 66, 86
8 EDGEWOOD 259 1:55:52 2:45 21, 24, 63, 71, 80, 84, 95
9 CANTWELL SACRED HEART 299 1:58:02 1:34 40, 54, 57, 70, 78, 93, 101
10 UNIVERSITY PREP (VIC) 303 1:58:13 0:58 47, 58, 61, 68, 69
11 MARSHALL FUNDAMENTAL 305 1:58:15 4:22 17, 51, 56, 83, 98, 102, 103
12 WORKMAN 309 1:58:13 5:53 10, 45, 65, 74, 115, 116, 121
13 BANNING (BAN) 330 1:59:53 6:45 9, 43, 79, 82, 117, 126, 127
14 GUAJOME PARK ACADEMY 332 1:59:27 5:24 11, 38, 72, 104, 107, 108, 113
15 CLASSICAL ACADEMY 352 2:00:08 2:26 32, 75, 77, 81, 87, 97, 118
16 BASSETT 367 2:01:55 3:19 36, 50, 85, 91, 105, 110
17 BRET HARTE 372 2:04:10 5:57 44, 46, 64, 94, 124
18 TAFT (TAF) 389 2:04:41 5:25 52, 59, 60, 96, 122
19 HAWTHORNE MATH AND SCIENCE 470 2:07:54 4:09 55, 90, 100, 106, 119
20 ARCHER 551 2:12:42 2:39 99, 109, 111, 112, 120, 123, 125
DNP ARCATA 0:19:19 1 Runner
DNP DESERT MIRAGE 0:26:05 1 Runner
DNP HERITAGE CHRISTIAN 0:25:58 1 Runner
DNP MARYMOUNT 0:46:16 2 Runners
DNP WOODLAKE 0:44:55 2 Runners
DNP ARVIN 0:49:46 2 Runners
DNP UNION MINE 0:39:54 2 Runners
DNP HOLTVILLE 1:25:12 3 Runners
DNP GANESHA 1:20:35 3 Runners
DNP DUARTE 1:45:01 4 Runners
DNP MATER DEI (CV) 1:33:37 4 Runners
DNP CALAVERAS 1:44:21 4 Runners
DNP LIBERTY (MAD) 1:44:11 4 Runners
DNP LA CENTER FOR ENRICHED STUD 1:43:40 4 Runners
Race #33 Girls Varsity-Sub Sweeps Division 4 3:11 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 KYRA MEKO 12 Nipomo 18:43
2 KATE MACCARY 11 Marlborough 18:49
3 GRACIE ALBANO 12 Nipomo 18:52
4 AUDREY ELLIAS 9 Notre Dame (so) 18:59
5 ALISSA BARRAZA 12 San Marino 19:35
6 SARAH LINTON 11 San Marino 19:48
7 TAYLOR WITCHER 11 Nipomo 20:22
8 ELIZABETH CODA 10 Notre Dame (so) 20:24
9 EMILY OLVERA 9 Costa Mesa 20:33
10 ALLIE HOWELL 11 Immaculate Heart 20:41
11 LAUREN HERNANDEZ 12 Immaculate Heart 20:48
12 KAILI INOUYE 9 Louisville 20:50
13 REBECCA VASQUEZ 12 Notre Dame (so) 20:51
14 ALYCEA HEREDIA 12 Orcutt Academy 21:06
15 KAITLYN JONES 12 Nordhoff 21:08
16 DAYSI VAZQUEZ 12 Costa Mesa 21:16
17 ANDREA LUDWIG 11 Livermore Valley 21:27
18 JULIETTE FEDOROFF 10 Notre Dame (so) 21:28
19 KRISTINE DAILY 10 Notre Dame (so) 21:28
20 ANNIE WENDELIN 10 Louisville 21:28
21 KATIANNA LEE 12 El Segundo 21:29
22 ELIZABETH LOMIS 11 Louisville 21:32
23 LIZETH FLORES 12 Wasco 21:34
24 MIKAYLA SMITH 9 Notre Dame (so) 21:35
25 GWENDOLYN HOWES 9 Immaculate Heart 21:36
26 HANNAH CURRAN 10 El Segundo 21:44
27 VERONICA MEJIA 12 San Marino 21:45
28 JOCELYN BONNEY 10 St. Anthony 21:48
29 ELLA BESS 10 Notre Dame Acad (l 21:54
30 GABRIELA PEREZ 10 Costa Mesa 21:55
31 JESSICA LEE 11 El Segundo 22:02
32 HOLLY REILAND 9 Costa Mesa 22:05
33 MARILYN CROWLEY 12 La Salle 22:06
34 LINDSEY KARTVEDT 9 El Segundo 22:07
35 MADISON EVANS 11 Notre Dame Acad (l 22:12
36 ANNE FITZ 11 Notre Dame Acad (l 22:14
37 RACHEL MAYES 12 Immaculate Heart 22:15
38 ANGIE FLORES 11 Bishop Union 22:15
39 JULIE FOSTER 10 El Segundo 22:15
40 MAKENA STARKEY 9 Rosamond 22:23
41 EDEN HAHN 9 St. Bonaventure 22:26
42 NICOLE GOLDEN 11 Nordhoff 22:27
43 RACHEL QUAST 12 Bishop Montgomery 22:28
44 KELLY MCCRARY 11 San Marino 22:29
45 KASSIDY MCLAUGHLIN 12 Rosamond 22:33
46 MARIA ARREDONDO 11 Wasco 22:36
47 EDITH VELEZ 11 Wasco 22:37
48 MARLINA BARNETT-CRE 12 Notre Dame (so) 22:37
49 JOCELYN GUTIERREZ 12 Costa Mesa 22:39
50 SHANNON MCDERMOTT 12 St. Bonaventure 22:39
51 KYLIE RODRIGUEZ 11 Nipomo 22:41
52 SARAH ROBINSON 10 El Segundo 22:44
53 LEONE RIVERS 11 Escalon 22:45
54 NICOLE KLUDJIAN 12 Louisville 22:48
55 STEPHANIE DROZ 12 Immaculate Heart 22:56
56 VANESSA AVILA 11 Nipomo 22:57
57 CAROLINE ATTWOOD 11 Immaculate Heart 23:03
58 FARLEY MOORE 10 Escalon 23:05
59 LETICIA CRUZ 12 Carpinteria 23:06
60 MADISON RODRIGUEZ 10 Wasco 23:08
61 CARMEN UVALLE 11 Orcutt Academy 23:09
62 LESLEY DIAZ 11 Costa Mesa 23:10
63 KAETIE STELLER 11 Orcutt Academy 23:10
64 BRENDA MORALES 11 Nordhoff 23:17
65 ALLIE PANERO 10 Escalon 23:19
66 SARA EVANS 11 Terra Linda 23:19
67 AVERY MELLO 10 Escalon 23:21
68 OLIVIA GRAH 11 Bishop Union 23:22
69 NICOLE LUIS 10 Escalon 23:25
70 SIERRA HERNANDEZ 10 Escalon 23:26
71 KATHLEEN VAUGHN 12 Bishop Montgomery 23:28
72 LILY SADOWSKY 12 Immaculate Heart 23:30
73 LIBBY N 11 Louisville 23:31
74 JOAN MARIE SWANSON 11 Terra Linda 23:38
75 OLIVIA JOHNSON 10 Bishop Union 23:41
76 HANNAH RAY 11 St. Bonaventure 23:41
77 LINDSAY PHILLIPS 12 Marlborough 23:43
78 HAILEY KROUT 12 Nordhoff 23:44
79 KARINA LOPEZ 11 Orcutt Academy 23:45
80 GABY FANTONE 10 Carpinteria 23:46
81 REBEKAH KAISER 10 St. Bonaventure 23:48
82 GABRIELLA HERNANDEZ 12 Madison 23:53
83 LILY SPIRTOS 11 Louisville 24:01
84 OLIVIA HERMAN 9 Marlborough 24:03
85 EMILY HOLGUIN 11 St. Bonaventure 24:07
86 KARINA HERRERA 11 Nipomo 24:09
87 BRITTANY FARIAS 10 Louisville 24:16
88 ABBEY VINCE 9 St. Anthony 24:21
89 HALEY GRANT 12 Nordhoff 24:23
90 ALEXANDRA KEYSSELIT 12 La Salle 24:28
91 RACHEL YANOVER 11 Marlborough 24:29
92 NEREIDA SANCHEZ 10 Escalon 24:31
93 NADIA JORGENSEN 12 Orcutt Academy 24:32
94 JOANA RAMIREZ 11 Wasco 24:35
95 CAITLIN FANNING 11 St. Anthony 24:38
96 SKYLER JOHNSON 12 Campbell Hall 24:39
97 KRISTEN FERGUSON 12 Terra Linda 24:39
98 ELIZABETH FEATHERS 12 Notre Dame Acad (l 24:49
99 CASSIE DITTENHOEFER 12 Nipomo 24:50
100 URIEL LEE 12 Marlborough 24:58
101 AYESHA KAZIM 9 Marlborough 25:07
102 CORI TEAGUE 11 St. Anthony 25:12
103 KARINA RAMIREZ 12 Wasco 25:18
104 DELANEY SMITH 12 Notre Dame Acad (l 25:22
105 JADE LARRIVA-LATT 11 San Marino 25:23
106 KIMBERLY GOMEZ 12 St. Anthony 25:29
107 CONNIE DEL TORRO 12 Rosamond 25:35
108 TERA VINUELA 9 San Joaquin Memori 25:36
109 GENESIS RODRIGUEZ 10 Rosamond 25:43
110 CARLY MELZER 12 Crean Lutheran 25:45
111 CLARITZA GARCIA 11 Wasco 25:48
112 MARIE CIPRARI 10 Notre Dame Acad (l 25:48
113 SAVANNAH LACASSE 9 Orcutt Academy 25:55
114 LILY CORLETT 12 Terra Linda 25:58
115 GRACE BARREDO 11 Notre Dame Acad (l 26:03
116 MOLLY CAMPBELL 9 San Joaquin Memori 26:10
117 DANI VILLASCEUSA 9 San Joaquin Memori 26:17
118 SARAH PALMETER 9 Madison 26:26
119 ERICA BENEDICTO 12 Campbell Hall 26:26
120 TIANA JAPP 10 Livermore Valley 26:27
121 VERONICA CHAMPINE 12 Terra Linda 26:27
122 MELANIE ESQUIVEL 12 Nordhoff 26:28
123 BRANDY ROCHA 12 Carpinteria 26:31
124 GEORGIA OWENS 10 Madison 26:46
125 BRENDA ROCHA 12 Carpinteria 26:50
126 GESURI NAVA 10 Madison 26:57
127 KAITLIN DEBRUNO 11 Orcutt Academy 26:59
128 KELLY LAM 12 Carpinteria 27:06
129 STEPHANIE CHAMARRO 12 Rosamond 27:12
130 HANNAH REYES 11 Madison 27:15
131 LUZ GUEVARA 11 Rosamond 27:16
132 JULIA VANCONAS 12 St. Bonaventure 27:23
133 GRACE DELK 12 Carpinteria 27:25
134 ADRIANNA CANDOR 10 Madison 27:27
135 ELISE LOZANO 11 San Joaquin Memori 27:29
136 CLAIRE TOY 11 Terra Linda 27:55
137 MARITZA GORDIANO 11 Rosamond 28:23
138 SARAH BANCROFT 9 St. Anthony 28:33
139 RACHEL REYES 9 Madison 28:44
140 EUNICE TAK 12 Campbell Hall 28:46
141 DENA ELIMELECH 12 Campbell Hall 29:57
142 MADDY GARCIA 12 Campbell Hall 30:54
143 VICTORIA ZHANG 11 Crean Lutheran 31:19
144 ANGELINA DIAZ 12 San Joaquin Memori 31:41
145 PETRA VILLASCEUSA 12 San Joaquin Memori 31:43
146 MEREDITH BEALL 11 Crean Lutheran 34:36
147 TICOH JAPP 11 Livermore Valley 34:59
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 NOTRE DAME (SO) 60 1:43:10 2:29 4, 8, 13, 17, 18, 23, 44
2 NIPOMO 110 1:43:35 4:14 1, 3, 7, 47, 52, 79, 91
3 COSTA MESA 130 1:48:28 2:06 9, 16, 29, 31, 45, 58
4 IMMACULATE HEART 131 1:48:16 2:15 10, 11, 24, 35, 51, 53, 66
5 EL SEGUNDO 143 1:49:37 0:46 20, 25, 30, 32, 36, 48
6 LOUISVILLE 169 1:50:09 2:41 12, 19, 21, 50, 67, 76, 80
7 SAN MARINO 174 1:49:00 5:48 5, 6, 26, 40, 97
8 WASCO 249 1:54:30 3:01 22, 42, 43, 56, 86, 95, 102
9 NORDHOFF 267 1:54:59 3:15 15, 39, 60, 71, 82, 112
10 NOTRE DAME ACAD (LA) 281 1:56:31 3:28 28, 33, 34, 90, 96, 103, 106
11 ORCUTT ACADEMY 287 1:55:42 3:26 14, 57, 59, 72, 85, 104, 117
12 ESCALON 291 1:55:55 0:40 49, 54, 61, 63, 64, 65, 84
13 ST. BONAVENTURE 305 1:56:41 1:41 38, 46, 69, 74, 78, 122
14 MARLBOROUGH 324 1:56:02 6:09 2, 70, 77, 83, 92, 93
15 ST. ANTHONY 387 2:01:28 3:41 27, 81, 87, 94, 98, 128
16 ROSAMOND 397 2:03:26 4:49 37, 41, 99, 101, 119, 121, 127
17 TERRA LINDA 435 2:04:01 3:08 62, 68, 89, 105, 111, 126
18 CARPINTERIA 474 2:07:19 4:00 55, 73, 113, 115, 118, 123
19 MADISON 534 2:11:17 3:22 75, 109, 114, 116, 120, 124, 129
20 SAN JOAQUIN MEMORIAL 573 2:17:13 6:05 100, 107, 108, 125, 133, 134
21 CAMPBELL HALL 591 2:20:42 6:15 88, 110, 130, 131, 132
DNP BISHOP MONTGOMERY 0:45:56 2 Runners
DNP LA SALLE 0:46:34 2 Runners
DNP LIVERMORE VALLEY 1:22:53 3 Runners
DNP CREAN LUTHERAN 1:31:40 3 Runners
DNP BISHOP UNION 1:09:18 3 Runners
Race #34 Girls Varsity Division 5 3:19 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 GABBY SATERLEE 10 Central Valley Christ 18:48
2 VERONICA AGUILA 11 St. Joseph (ala) 20:03
3 CAROLINE COULTER 12 Conventcred 20:26
4 EMILY SCOTT 12 Calvary Chapel (sa) 20:33
5 SARAH SELZER 11 Conventcred 20:45
6 SHANI SLABBER 10 Central Valley Christ 20:55
7 CHARLOTTE MONKE 10 Cate 20:57
8 JENNA WILSON 9 Central Valley Christ 21:08
9 JADYN WILSON 9 Central Valley Christ 21:12
10 CATY CARRUTH 12 Calvary Chapel (do 21:14
11 ISABELA REID 12 St. Joseph (ala) 21:17
12 VICTORIA GARRISON 11 Western Christian 21:31
13 JACQUELINE SAN JULE 10 Mission Prep 21:39
14 SAVANNAH BRENGLE 12 Hamilton (anz) 21:40
15 ALYNA HIGDON 12 Silver Valley 21:41
16 KARINA TORRES 12 Mission Prep 21:45
17 ALY CALDERA 9 Mission Prep 21:48
18 RAINBOW WANG 11 Cate 21:53
19 NATALIE THORNTON 9 Mesa Grande Acade 21:57
20 MIKA ESQUIVEL-VARELA 12 Conventcred 21:59
21 SARAH LINTHICUM 12 Julian 22:22
22 AMELIA BAIER 12 Conventcred 22:25
23 SERINA LILL 11 Silver Valley 22:51
24 JOANIE HOWE 10 Pacifica Christian 22:54
25 YO YO FU 12 Vivian Webb 22:56
26 EMILY CROSS 10 Central Valley Christ 22:57
27 JULIA NEMY 12 Conventcred 22:59
28 ELENA MARTINELLI 9 Trinity Classical Aca 23:03
29 JULIA NI 12 Vivian Webb 23:04
30 ELIZABETH WESTWOOD 12 St. Joseph (ala) 23:11
31 VEGA VICTORIA 9 Santa Rosa Academ 23:17
32 TORI SARDILLO 11 Academy For Acade 23:17
33 EMILY RIFORGIATE 9 Mission Prep 23:23
34 KARINA DUARTE 11 St. Joseph (ala) 23:31
35 MELISSA DOSELA 9 San Pasqual Valley 23:39
36 EMILY DEJAGER 11 Western Christian 23:44
37 WALANDA FLOWERS 10 Pacifica Christian 23:52
38 EMILY CHU 9 Vivian Webb 23:54
39 KAYLENE LOPEZ 11 Mesa Grande Acade 23:56
40 JULIE BRENGLE 9 Hamilton (anz) 23:56
41 JANETTE RODRIQUEZ 9 Hamilton (anz) 23:56
42 DOLLY BAI 12 Vivian Webb 23:56
43 ALONDRA PEREZ 12 Hamilton (anz) 24:08
44 JESSICA ZAVALA 12 Calvary Chapel (do 24:09
45 ANAIS BEHA-PERKINS 10 Santa Rosa Academ 24:11
46 KARLI JO LIST 10 Pacifica Christian 24:13
47 BELTON NADIA 12 Laguna Blanca 24:14
48 KARLA VARELA 12 Harbor Teacher Pre 24:15
49 CAROLYNE MARQUEZ 10 Calvary Chapel (sa) 24:15
50 JORDYN DUGAN 12 Western Christian 24:16
51 SABRINA SAMBUCETO 12 St. Lawrence 24:16
52 JULIA CORVILE 11 St. Joseph (ala) 24:20
53 CAMI MONROY 10 Mission Prep 24:20
54 YAMILETH PLATA 12 Upper Lake 24:21
55 NATHALIE COLLETTA 10 Mission Prep 24:21
56 LETICIA CHAI 12 Vivian Webb 24:29
57 ABBY MCRAE 11 Pacifica Christian 24:37
58 ALEX LYNCH 10 Western Christian 24:38
59 LAUREN TOMAS 11 Mesa Grande Acade 24:41
60 MEREDITH WIES 9 Mission Prep 24:48
61 REBEKAH DERVARTANI 12 Calvary Chapel (sa) 24:51
62 ALEX STANTON 11 Academy For Acade 24:53
63 CHRISTY WONG 12 Vivian Webb 24:56
64 BRITTANY CALDERON 11 Mesa Grande Acade 25:01
65 MARIAN HONG 10 Harbor Teacher Pre 25:03
66 HANNAH LOGAN 9 Mesa Grande Acade 25:09
67 BROOKE HEIMBACK 9 Western Christian 25:10
68 SAGE WILLIAMS 9 Hamilton (anz) 25:18
69 BELLA HESHMATPOUR 11 Pacifica Christian 25:20
70 BIANCA CRUZ 11 Upper Lake 25:30
71 ANNA HUANG 11 Vivian Webb 25:42
72 MICHELLE RODRIGUEZ 12 Calvary Chapel (do 25:46
73 AMY RODRIGUEZ 12 Calvary Chapel (do 25:47
74 SYDNEY STANTON 11 Academy For Acade 26:01
75 KRISTEN SERRANO 12 Calvary Chapel (do 26:04
76 JESSICA LOPEZ 12 Alverno 26:22
77 BRIANA CHAVEZ 11 Harbor Teacher Pre 26:34
78 JESSICA BIRKY 11 St. Joseph (ala) 26:34
79 CHLOE MALDONADO 12 Albert Einstein Acad 26:39
80 SARA LABOR 11 Riverside Christian 26:41
81 JOURNEY SMOTHERS 10 Julian 26:46
82 JULISSA CHACON 12 Calvary Chapel (do 26:47
83 MARY TERLISNER 12 Hamilton (anz) 26:49
84 JESSICA ACADEMIA 11 St. Joseph (ala) 26:49
85 KATE HOWELL 12 Trinity Classical Aca 26:50
86 ANA MARIE KILBOURN 9 The Buckley 27:06
87 SAVANAH FECHT 12 Upper Lake 27:29
88 SUNG EUN KIM 11 Mesa Grande Acade 27:42
89 CAROLINA VENEGAS 12 Harbor Teacher Pre 27:43
90 GINGER BOVE 11 Calvary Chapel (sa) 27:49
91 MARISSA GHILARDUCCI 10 Santa Rosa Academ 27:52
92 SYDNEY BURKHOLDER 11 Riverside Christian 27:59
93 CATIE GALAN 9 Trinity Classical Aca 27:59
94 SARAH COOKSON 10 The Buckley 28:01
95 EMILY SALBATO 11 Riverside Christian 28:06
96 MICHAELA SCHOTANUS 11 Central Valley Christ 28:10
97 PAIGE MATSUDA 12 Mesa Grande Acade 28:21
98 JULIA SEITZ 9 Trinity Classical Aca 28:35
99 CLAIRE JENNINGS 12 Albert Einstein Acad 28:39
100 AUSTE EIGIRDAS 12 Pacifica Christian 28:56
101 RACHEL WIONAROWICZ 11 Riverside Christian 28:57
102 ISABELLA COPELAND 10 Julian 29:04
103 BRITTNEY MORRISON 11 Riverside Christian 29:14
104 ALEXIS MORENO 12 Kern Valley 29:22
105 CATHERINE GONZALEZ 11 Harbor Teacher Pre 29:37
106 LIVIA LIMON 10 Julian 29:49
107 LILY AKARAPHANTH 11 Harbor Teacher Pre 29:51
108 LESLY LOPEZ 11 Harbor Teacher Pre 29:56
109 ALEXIS FINGER 11 Vasquez 30:15
110 CHRISTINA DIAZ 12 Alverno 30:16
111 KATIA JAUREGUI 11 Alverno 30:25
112 KALISHA BOYKIN 12 Alverno 30:35
113 ANNA FERNANDEZ 9 Santa Rosa Academ 30:43
114 MOMOKO FUJINO 11 Alverno 30:49
115 ROSE BOUBION 11 Alverno 31:02
116 ALEXANDRA MELENDEZ 12 Windward 31:10
117 ELIZABETH NEWGARD 9 Julian 31:19
118 SERENA FLORES 11 Albert Einstein Acad 31:34
119 JENNA LUI 11 Albert Einstein Acad 31:45
120 CHEYANNE KONAS 11 Riverside Christian 32:32
121 DIANA BARRIOS 9 The Buckley 32:42
122 DELANY FUORI 9 Santa Rosa Academ 32:46
123 GABI HOROWTIZ 11 Albert Einstein Acad 32:56
124 ASHLEY MUNOZ 11 Albert Einstein Acad 35:55
125 ANNA POOLIS 9 Albert Einstein Acad 37:55
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 CENTRAL VALLEY CHRISTIAN 40 1:45:00 4:09 1, 5, 6, 7, 21, 74
2 CONVENTCRED 63 1:48:34 2:33 3, 4, 16, 18, 22
3 ST. JOSEPH (ALA) 103 1:52:22 4:17 2, 9, 24, 27, 41, 62, 68
4 MISSION PREP 106 1:52:55 2:41 11, 13, 14, 26, 42, 43, 48
5 VIVIAN WEBB 151 1:58:19 1:33 20, 23, 30, 34, 44, 49, 56
6 HAMILTON (ANZ) 166 1:58:58 3:38 12, 32, 33, 35, 54, 67
7 WESTERN CHRISTIAN 177 1:59:19 3:39 10, 28, 40, 46, 53
8 PACIFICA CHRISTIAN 186 2:00:56 2:26 19, 29, 38, 45, 55, 77
9 MESA GRANDE ACADEM 195 2:00:44 3:12 15, 31, 47, 50, 52, 69, 75
10 CALVARY CHAPEL (DOW) 218 2:03:00 4:50 8, 36, 57, 58, 59, 66
11 HARBOR TEACHER PREP 302 2:13:12 5:22 39, 51, 61, 70, 81, 83, 84
12 SANTA ROSA ACADEMY 316 2:18:49 9:29 25, 37, 71, 88, 95
13 JULIAN 334 2:19:20 8:57 17, 65, 79, 82, 91
14 RIVERSIDE CHRISTIAN 367 2:20:57 2:33 64, 72, 73, 78, 80, 94
15 ALVERNO 407 2:28:27 4:27 60, 85, 86, 87, 89, 90
16 ALBERT EINSTEIN ACADEMY 420 2:31:33 6:17 63, 76, 92, 93, 96, 97, 98
DNP VASQUEZ 0:30:15 1 Runner
DNP LAGUNA BLANCA 0:24:14 1 Runner
DNP ST. LAWRENCE 0:24:16 1 Runner
DNP SAN PASQUAL VALLEY 0:23:39 1 Runner
DNP WINDWARD 0:31:10 1 Runner
DNP KERN VALLEY 0:29:22 1 Runner
DNP SILVER VALLEY 0:44:32 2 Runners
DNP CATE 0:42:50 2 Runners
DNP UPPER LAKE 1:17:20 3 Runners
DNP ACADEMY FOR ACADEMIC EXCELL 1:14:11 3 Runners
DNP THE BUCKLEY 1:27:49 3 Runners
DNP CALVARY CHAPEL (SA) 1:37:28 4 Runners
DNP TRINITY CLASSICAL ACADEMY 1:46:27 4 Runners
Race #35 Girls Varsity-Sub Sweeps Division 5 3:27 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 TARA GALLANT 11 North Tahoe 19:46
2 QUINN LEHMKUHL 9 North Tahoe 19:57
3 SYDNEY SAUNDERS 12 Santa Fe Christian 20:03
4 SOPHIA TALLARAGIA 10 North Tahoe 20:09
5 CRYSTAL VEGA 12 Sacred Heart Of Jes 20:25
6 ASHLEY SALAZAR 12 Sacred Heart Of Jes 20:49
7 PARKER BIERLY 12 Saddleback Valley 20:52
8 SCHELL MADISON 12 Durham 20:56
9 GABRIELA BUELNA 10 Sacred Heart Of Jes 21:05
10 ANGELINA RAMOS 10 St. Paul 21:10
11 JESSICA HUI 11 Viewpoint 21:18
12 FARDEEN MINA 10 Pacific Ridge 21:24
13 SOPHIA STOUGHTON 9 Wildwood 21:27
14 JENIECE NEVILLE 10 Avalon (cat) 21:29
15 KATIA DABBAGHIAN 11 Providence 21:53
16 SAVANNAH WINSLOW 10 Arrowhead Christian 21:54
17 JEAN PENDERGRASS 12 Saddleback Valley 22:09
18 ASHLEY JIMENEZ 12 Vistamar 22:14
19 DREW TACCHINO 12 Providence 22:16
20 EMILY CHONG 12 Pacific Ridge 22:17
21 ROBIN VALENCIA 10 Ontario Christian 22:19
22 CHARLOTTE HARRISON 9 Viewpoint 22:33
23 DANIELLA COOK 11 Oxford Academy 22:34
24 MAY MENOUGH 11 Acad. Career And E 22:35
25 HUONGLY DO 10 Oxford Academy 22:47
26 JENNIFER ZAMBRANO 11 Oxford Academy 22:52
27 LAUREN LIPMAN 10 Pacific Ridge 22:56
28 GRACE LAM 9 Oxford Academy 23:00
29 ZARLENE LANDERO 10 Aquinas 23:01
30 MICHAELA EDWARDS 11 Avalon (cat) 23:01
31 TERESA FISHMAN 11 Vistamar 23:09
32 CELESTE LICHTENHAN 12 Avalon (cat) 23:11
33 AMANDA SHEBLE 10 Arrowhead Christian 23:17
34 ELIZABETH DE LA ROSA 9 Avalon (cat) 23:20
35 CELESTE RAMERIZ 12 St. Paul 23:22
36 NICOLE ROXXI 9 St. Paul 23:24
37 DIANE HOFFMANN 12 Viewpoint 23:37
38 MARY GARCIA 11 Oxford Academy 23:37
39 CARLY SABICER 11 Avalon (cat) 23:37
40 MELISSA OLIVAS 10 Sacred Heart Of Jes 23:38
41 MEGAN THOMPSON 12 Santa Fe Christian 23:39
42 MADDIE CANE 12 Vistamar 23:43
43 KIERSTEN CROUSE 10 Viewpoint 23:44
44 NOA PARK 12 Wildwood 23:51
45 ELISA MURILLO 12 Sacred Heart Of Jes 23:54
46 SUMMER WILSON 9 Wildwood 23:57
47 HOLLY LEWIS 10 North Tahoe 23:57
48 KAYA WILLIAMS 10 North Tahoe 23:57
49 CLARKE GABRIELLE 12 Pacific Ridge 24:11
50 CHRISTINE GOMEZ 10 Avalon (cat) 24:12
51 KATIA VALDEZ 11 Santa Fe Christian 24:15
52 ELLIE BOOCK 9 Viewpoint 24:17
53 INGRID ROSKE 11 North Tahoe 24:18
54 SARAH MOWRIS 11 North Tahoe 24:19
55 HANNAH WOODROW 9 Arrowhead Christian 24:22
56 DIANA MUNOZ 10 Oxford Academy 24:22
57 EMILY HAUPTMAN 12 Ontario Christian 24:24
58 MEGAN MARTINEZ 11 Sacred Heart Of Jes 24:26
59 O'CONNELL NINEVEH 10 Pacific Ridge 24:29
60 MADDIE PRATT 12 Santa Fe Christian 24:29
61 ANDREA CHIQUILA 10 Oxford Academy 24:33
62 JESSICA VAN IWARDEN 12 Ontario Christian 24:37
63 AVA RANDEL 10 Santa Fe Christian 24:39
64 ROSE AVAKIAN 11 Providence 24:43
65 TATIANA SANCHEZ 11 St. Paul 24:45
66 MELINA KEIGHRON 11 Viewpoint 24:48
67 KELSEY GONZALES 11 St. Paul 24:54
68 EVANNA DIAZ 11 Arrowhead Christian 24:57
69 ZOE BECKMAN 9 Viewpoint 25:04
70 ISABELLE LAVERY 11 Vistamar 25:10
71 GRACE STEVENSON 10 Santa Fe Christian 25:20
72 AUDREY THAUNG 12 Saddleback Valley 25:26
73 LINCY VILLATORO 10 Bright Star 25:26
74 MARISSA ROLLINS 12 St. Paul 25:33
75 KARLA BALBINO 10 Bright Star 25:37
76 ANDREA SIGALA 11 Sacred Heart Of Jes 25:40
77 FARDEEN TOURAN 12 Pacific Ridge 26:07
78 HANNAH CAMPBELL 12 Acad. Career And E 26:09
79 ESTEFANIA GONZALEZ 11 Aquinas 26:12
80 JESSICA LINERAS 12 St. Paul 26:19
81 SABRINA EGGLESTON 12 Arrowhead Christian 26:26
82 AMINTA LAGOS 12 Bright Star 26:27
83 NATALIE OCAMPO 10 Vistamar 26:35
84 MIRANDA CASAREZ 10 Arrowhead Christian 26:40
85 CLARA ALVAREZ 11 Avalon (cat) 26:40
86 ISABELLA ALCOCER 11 Providence 26:41
87 BROOKE HUNCZAK 12 Acad. Career And E 26:44
88 MACKENZIE BOLDUC 12 Acad. Career And E 26:51
89 SARINA HARRIS 12 Horizon 26:58
90 ASHLYN DRESSLER 12 Saddleback Valley 27:10
91 JASMINE TRINIDAD 11 Providence 27:23
92 DOMINIQUE CHOW 11 Providence 27:57
93 FAITH REYNOLDS 11 Santa Fe Christian 27:57
94 JESSICA JUAREZ 11 Aquinas 28:02
95 SARAH RAMSEY 11 Arrowhead Christian 28:20
96 ALEX MEDINA 11 Aquinas 28:38
97 ALEXIS JOHNSON 11 Ontario Christian 28:39
98 ALYSSA AVILLA 11 Ontario Christian 28:40
99 JASMINE RAMIREZ 10 Providence 28:53
100 NIAZAYRE BATES 10 Wildwood 28:57
101 FRANCESCA VILLA 12 Vistamar 29:05
102 KARINA LOPEZ 11 Bright Star 29:26
103 GABBY DOMINGUEZ 9 Bright Star 29:35
104 MIANA SMITH 9 Wildwood 29:53
105 DEISY HERNANDEZ 11 Bright Star 30:06
106 JACQUELINE POWELL 11 Aquinas 30:11
107 CINTA DURAN 12 Bright Star 31:27
108 BRENDA PEREZ 11 Aquinas 32:32
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 NORTH TAHOE 94 1:47:46 4:11 1, 2, 4, 43, 44, 49, 50
2 SACRED HEART OF JESUS 95 1:49:51 3:29 5, 6, 7, 36, 41, 54, 71
3 OXFORD ACADEMY 121 1:54:50 1:03 20, 21, 22, 24, 34, 52, 57
4 AVALON (CAT) 131 1:54:38 2:08 12, 26, 28, 30, 35, 46, 79
5 VIEWPOINT 148 1:55:29 2:59 9, 19, 33, 39, 48, 62, 65
6 PACIFIC RIDGE 150 1:55:17 3:05 10, 17, 23, 45, 55, 72
7 ST. PAUL 195 1:57:35 3:44 8, 31, 32, 61, 63, 69, 74
8 SANTA FE CHRISTIAN 202 1:57:05 4:36 3, 37, 47, 56, 59, 67, 83
9 VISTAMAR 223 2:00:51 4:21 15, 27, 38, 66, 77, 91
10 ARROWHEAD CHRISTIAN 233 2:00:56 4:32 14, 29, 51, 64, 75, 78, 85
11 PROVIDENCE 250 2:02:56 5:30 13, 16, 60, 80, 81, 82, 89
12 WILDWOOD 277 2:08:05 8:26 11, 40, 42, 90, 94
13 ONTARIO CHRISTIAN 304 2:08:39 6:21 18, 53, 58, 87, 88
14 AQUINAS 364 2:16:04 7:10 25, 73, 84, 86, 96, 98
15 BRIGHT STAR 399 2:16:31 4:09 68, 70, 76, 92, 93, 95, 97
DNP HORIZON 0:26:58 1 Runner
DNP DURHAM 0:20:56 1 Runner
DNP SADDLEBACK VALLEY CHRISTIAN 1:35:37 4 Runners
DNP ACAD. CAREER AND EXPLORATIO 1:42:19 4 Runners
Race #36 Girls Frosh/Soph Division 3 3:35 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 HANNAH LICHTI 10 Del Oro 20:45
2 LAUREN BLAKE 10 Brea Olinda 21:00
3 SHANNON MACKELLAR 9 Esperanza 21:12
4 MADI WERNKE 10 Del Oro 21:22
5 FIONA DOBYNS 9 Esperanza 21:24
6 SAPNA DHOLAKIA 9 Esperanza 21:28
7 JULIA PHILLIPS 9 Del Oro 21:47
8 HANNAH BATCHELOR 10 Brea Olinda 21:50
9 MEREDITH LEHMAN 10 Brea Olinda 22:15
10 KARRINE CUATOK 9 Del Norte (sd) 22:15
11 KASSIDY LEE 9 Del Oro 22:18
12 NICOLE CERENZIE 10 Del Norte (sd) 22:22
13 KARLY HESS 9 Del Oro 22:24
14 CELENA VALLES 10 Brea Olinda 22:39
15 STELLA BEAUCHAMP 9 Del Oro 22:46
16 REAGAN CLOUTIER 9 Del Norte (sd) 22:56
17 LYRIC MADISON 9 Esperanza 23:09
18 ASHLEY CAMACHO 10 Brea Olinda 23:12
19 CLARE BACKENS 10 San Luis Obispo 23:16
20 MADELINE KIM 10 Brea Olinda 23:32
21 KRISZTINA BARAD 9 Del Norte (sd) 23:50
22 ASHLEY AMAYA 9 Esperanza 23:51
23 LINDSEY RAQUEL 9 Brea Olinda 23:58
24 LEILANY VEGA 10 Gahr 24:01
25 HANNAH HARDIN 10 Del Oro 24:01
26 OLIVIA FALCO 9 Del Oro 24:06
27 DEBORA LOPEZ 10 Gahr 24:11
28 CARLY HARLAN 9 Esperanza 24:53
29 LAUREN KALLEY 9 Del Norte (sd) 24:59
30 MELISSA MEDINA 9 Bishop Amat 25:18
31 ALIZEE MCLORG 10 Del Norte (sd) 25:36
32 GLORIA PEREZ 10 Gahr 25:46
33 REBECCA SCHULERT 9 Esperanza 25:50
34 JESSY SITARAYMA 9 La Canada 25:50
35 ESTHER OGILVIE 10 Del Oro 26:00
36 TYFFANIE SHERMAN 9 Brea Olinda 26:01
37 JAZELLE GONZALES 9 Brea Olinda 26:04
38 KAYLA LIBED 9 Brea Olinda 26:04
39 ANDREA CANCHOLA 10 Gahr 26:15
40 ANISA PATEL 9 La Canada 26:26
41 LILY BURNS 9 Del Oro 27:07
42 SELENA ZHANG 10 La Canada 27:28
43 REWA OUSMAN 10 Brea Olinda 27:35
44 KATELYN MCLAUGHLIN 9 Del Oro 27:52
45 SONJA TRAVIS 9 La Canada 27:54
46 HELEN KIM 10 Brea Olinda 27:59
47 MELIA WAHMANN 9 Gahr 28:14
48 MADELINE JORDAN 9 La Canada 29:14
49 VALERIE FANDINO 10 Brea Olinda 30:37
50 LIZA VILLAMIL 9 Gahr 31:03
51 ELYSE SCOTT 10 Gahr 31:06
52 MADISON BUTCHER 9 Gahr 31:06
53 ALISON CRAWFORD 9 Brea Olinda 31:44
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 DEL ORO 36 1:48:36 1:39 1, 4, 7, 11, 13, 15, 24
2 BREA OLINDA 51 1:50:56 2:12 2, 8, 9, 14, 18, 19, 22
3 ESPERANZA 52 1:51:04 2:39 3, 5, 6, 17, 21, 26, 30
4 DEL NORTE (SD) 85 1:56:22 2:44 10, 12, 16, 20, 27, 28
5 GAHR 145 2:08:27 4:13 23, 25, 29, 32, 36, 38, 39
6 LA CANADA 170 2:16:52 3:24 31, 33, 34, 35, 37
DNP BISHOP AMAT 0:25:18 1 Runner
DNP SAN LUIS OBISPO 0:23:16 1 Runner
Race #37 Boys Freshman Division 3 3:49 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CALLUM BOLGER 9 San Luis Obispo 16:53
2 GIO ORELLANA 9 Brea Olinda 17:06
3 DAVID BRAVO 9 Cathedral 17:11
4 JACOB DELAPEZA 9 Cathedral 17:32
5 TYLER FLORES 9 Rubidoux 17:35
6 JAKE OLGUIN 9 St. John Bosco 17:44
7 EZRA SOTELO 9 St. John Bosco 17:51
8 CONNOR HOLMES 9 Del Norte (sd) 17:52
9 DANIEL PEREZ 9 Brea Olinda 18:01
10 MATT JUAREZ 9 Damien 18:01
11 SANTIAGO TORRES 9 Los Altos (hh) 18:12
12 COLE WILLIAMS 9 Northwood 18:21
13 NATHAN WILCH 9 Esperanza 18:22
14 LEO PEREZ 9 St. John Bosco 18:28
15 RYAN TESSIER 9 Damien 18:30
16 ANTHONY VILLAGOMEZ 9 Los Altos (hh) 18:35
17 AIDEN NOET 9 Del Norte (sd) 18:36
18 JAMES NOH 9 Northwood 18:39
19 ZACH SHERIN 9 Oak Park 18:41
20 ROBERT STEELE 9 South Pasadena 18:58
21 BRIAN FU 9 Northwood 19:05
22 DEVIN GIBBONS 9 Esperanza 19:10
23 ETHAN LYMAN 9 Northwood 19:13
24 VICTOR LOPEZ 9 Rubidoux 19:15
25 JULIEN BARAN 9 Brea Olinda 19:17
26 COLLIN MCCARTHY 9 Oak Park 19:17
27 AMERY PAGAN 9 Oak Park 19:17
28 EDGAR SANCHEZ 9 Cathedral 19:18
29 MACK NESBIT 9 Northwood 19:22
30 DARREN CHOW 9 Del Norte (sd) 19:25
31 ISAAC MARTINEZ 9 Lutheran (ora) 19:26
32 JONATHON GUTIERREZ 9 Cathedral 19:27
33 CHRISTIAN SANTONIL 9 Brea Olinda 19:30
34 MATT DUARTE 9 Jurupa Hills 19:31
35 SCYLOR SUAREZ 9 Jurupa Hills 19:33
36 HENRY GARCIA 9 Rubidoux 19:36
37 DAVID TECKER 9 Esperanza 19:36
38 ALEXIS CACIQUE 9 Rubidoux 19:37
39 DANIEL API 9 Los Altos (hh) 19:40
40 ALEK CONTRERAS 9 Jurupa Hills 19:43
41 JACK WULF 9 Oak Park 19:50
42 PARKER ASKEGREEN 9 Del Norte (sd) 19:50
43 ZUHAIR CHAUDHRY 9 Northwood 19:51
44 AUSTIN GILBERT 9 Oak Park 19:56
45 BLAKE SCHAFFNER 9 Oak Park 19:58
46 DAVID BLOOM 9 San Luis Obispo 20:01
47 GRAYSON STEWART 9 San Luis Obispo 20:02
48 HARSHIEL DESAI 9 Oak Park 20:04
49 RICHIE BAEZA 9 St. John Bosco 20:05
50 JUSTIN CASTRO 9 St. John Bosco 20:05
51 RYAN KUEKER 9 University City (sd) 20:07
52 JEREMY ALCARAZ 9 Brea Olinda 20:17
53 ERNIE CASTRUITA 9 Brea Olinda 20:19
54 WILL GUDVANGEN 9 Lutheran (ora) 20:32
55 HUMBERTO GUZMAN 9 Rubidoux 20:33
56 JAMES RAUSCH 9 Brea Olinda 20:34
57 ANDREW APAHIDEAN 9 Brea Olinda 20:36
58 CAMDEN DAVIS 9 Oak Park 20:36
59 HAYDEN RITCHIE 9 Esperanza 20:37
60 CARSON WELTY 9 Esperanza 20:37
61 ETHAN WELTY 9 Esperanza 20:39
62 ZACHARY GUERRERO 9 Brea Olinda 20:40
63 AUSTIN LARREMORE 9 Jurupa Hills 20:40
64 GONZALO MALDANADO 9 Jurupa Hills 20:43
65 JESSE WILCH 9 Esperanza 20:51
66 JOSH EVANS 9 Brea Olinda 20:52
67 YUKI YATSUGI 9 University City (sd) 20:57
68 NOA NAMBU 9 University City (sd) 20:57
69 JAMES TANG 9 Los Altos (hh) 21:00
70 MICHAEL ASHER 9 Oak Park 21:02
71 DYLAN PERLSON 9 Brea Olinda 21:09
72 ROBERT CASTILLO 9 Los Altos (hh) 21:11
73 JOSE TINEJERO 9 Jurupa Hills 21:17
74 NOAH GARFINKEL 9 Oak Park 21:17
75 GRIFFIN YAMADA 9 South Pasadena 21:22
76 TYLER BOSS 9 Oak Park 21:23
77 ANDREW RODRIGUEZ 9 Jurupa Hills 21:27
78 SHAUN MERRITT 9 Oak Park 21:36
79 ROBERT ZIEGLER 9 Oak Park 21:37
80 ESTABAN SEGURA-VAR 9 Damien 21:41
81 COOPER MILLER 9 Oak Park 21:45
82 MATT WORRALL 9 Brea Olinda 21:48
83 MATTHEW EARNEY 9 Del Norte (sd) 21:56
84 HOYT GONG 9 South Pasadena 21:58
85 JACOB SKARR 9 Cathedral 22:00
86 HARRY SAWYER 9 Jurupa Hills 22:19
87 DANIEL PINALES 9 Cathedral 22:20
88 WILL MCTEGGART 9 Brea Olinda 22:23
89 COLIN SCHWANTNER 9 South Pasadena 22:24
90 BRADLEY NEWLAND 9 Brea Olinda 22:28
91 TYLER COPELAND 9 Lutheran (ora) 22:31
92 ERIC TRAPP 9 Lutheran (ora) 22:32
93 ALEX ANDRADA 9 Damien 22:46
94 JACOB EDBERG 9 Brea Olinda 23:06
95 LUIS ZANO 9 Jurupa Hills 23:16
96 ROBERT GUZMAN 9 St. John Bosco 23:24
97 HUNTER TALBOTT 9 Esperanza 23:25
98 MATIAS POSADA 9 St. John Bosco 23:26
99 KEN KAISER 9 St. John Bosco 23:33
100 JOSEPH DIAZ 9 Cathedral 23:44
101 JOSH MOVICH 9 Oak Park 23:52
102 PABLO GONZALEZ 9 Jurupa Hills 24:00
103 RANDY ZHOU 9 South Pasadena 24:11
104 ANDREW SPECKER 9 Oak Park 24:26
105 ADRIAN BARCENA 9 Cathedral 25:15
106 ISREAL ULLOA 9 Jurupa Hills 26:57
107 GIOVANI AYALA 9 Jurupa Hills 28:10
108 ESSEX MCGEE 9 Jurupa Hills 28:11
109 JOHN WALKER 9 Lutheran (ora) 30:26
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 NORTHWOOD 89 1:34:40 1:01 10, 15, 18, 20, 26, 40
2 BREA OLINDA 107 1:34:11 3:11 1, 8, 22, 30, 46, 47, 50
3 ST. JOHN BOSCO 112 1:34:13 2:21 5, 6, 12, 44, 45, 69, 70
4 CATHEDRAL 123 1:35:28 4:49 2, 3, 25, 29, 64, 65, 71
5 RUBIDOUX 142 1:36:36 2:58 4, 21, 33, 35, 49
6 OAK PARK 142 1:37:01 1:15 16, 23, 24, 38, 41, 42, 43
7 DEL NORTE (SD) 149 1:37:39 4:04 7, 14, 27, 39, 62
8 ESPERANZA 167 1:38:22 2:15 11, 19, 34, 51, 52, 53, 56
9 LOS ALTOS (HH) 173 1:38:38 2:59 9, 13, 36, 57, 58
10 JURUPA HILLS 209 1:40:10 1:12 31, 32, 37, 54, 55, 59, 61
11 SOUTH PASADENA 278 1:48:53 5:13 17, 60, 63, 66, 72
12 LUTHERAN (ORA) 284 1:55:27 11:00 28, 48, 67, 68, 73
DNP UNIVERSITY CITY (SD) 1:02:01 3 Runners
DNP SAN LUIS OBISPO 0:56:56 3 Runners
DNP DAMIEN 1:20:58 4 Runners
Race #38 Boys Sophomore Division 3 3:57 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JOE TOBIN 10 Brea Olinda 16:57
2 CALVIN LIEW 10 Del Norte (sd) 17:02
3 TREVOR JAMISON 10 Oak Park 17:14
4 STEVEN MARKARIAN 10 St. John Bosco 17:28
5 BLAKE HARRIS 10 Esperanza 17:28
6 ROMAN COLAO 10 Oak Park 17:33
7 SEBASTIAN RODRIGUEZ 10 University City (sd) 17:42
8 MICHAEL HANNUM 10 Brea Olinda 17:56
9 ALEJANDRO CADENAS 10 Rubidoux 18:05
10 J.D. STENDAHL 10 Brea Olinda 18:15
11 ANGEL LIRA 10 Jurupa Hills 18:22
12 FREDDIE ADAME 10 Rubidoux 18:23
13 GABRIEL QUERIDO 10 Del Norte (sd) 18:27
14 BRANDON AVERITT 10 Cathedral 18:28
15 ANGEL ESQUEDA 10 Los Altos (hh) 18:29
16 JOE BIANCHI 10 Brea Olinda 18:35
17 DAN FRANZ 10 Brea Olinda 18:36
18 CHRIS LOPEZ 10 Cathedral 18:37
19 JIM TAPIA 10 Cathedral 18:39
20 TIM ROMERO 10 Esperanza 18:40
21 OSCAR RAMIREZ 10 Brea Olinda 18:42
22 JAMES LENTZ 10 St. John Bosco 18:43
23 AMAR PATEL 10 Brea Olinda 18:45
24 STEVE CLARK 10 Brea Olinda 18:45
25 AZIZ MOTIWALLA 10 Brea Olinda 18:49
26 ALEJANDRO JIMENEZ-E 10 Los Altos (hh) 18:52
27 WILLIAM WALKER 10 South Pasadena 19:08
28 DOMINICK BRIZUELA 10 Cathedral 19:09
29 KYLE ODA 10 South Pasadena 19:10
30 ANDREW CHAPIN 10 Esperanza 19:15
31 ADAM ESPINOZA 11 South Pasadena 19:20
32 KEVIN HA 10 Oak Park 19:22
33 CLARKE MILLER 10 Oak Park 19:40
34 MYLES O'CONNELL 10 Cathedral 19:42
35 MARTIN GONZALEZ 10 Cathedral 19:43
36 KEVIN EGHBALI 10 Oak Park 19:46
37 NICK NOLEN 10 Brea Olinda 19:49
38 ANTHONY LUA 10 Jurupa Hills 19:49
39 ANEESH GOWRI 10 Oak Park 19:53
40 MATTHEW SALAS 10 Brea Olinda 19:55
41 LIAM GILLANDERS 10 Brea Olinda 19:56
42 PAUL TERRIQUEZ 10 Los Altos (hh) 19:58
43 ANDY LECHUGA 10 Jurupa Hills 20:00
44 NICK RAMIREZ 10 Oak Park 20:04
45 MICHAEL NORRBOM 10 Esperanza 20:05
46 ALEX GONSALVES 10 University City (sd) 20:05
47 JOHN NOVER 10 University City (sd) 20:09
48 JACOB DEMILLE 10 University City (sd) 20:09
49 KYLE SHIMOKOCHI 10 South Pasadena 20:11
50 STEVEN FICK 10 Esperanza 20:11
51 JONATHON ROMERO 10 Cathedral 20:17
52 TRENT HALL 10 Oak Park 20:18
53 DOMINIC PASTORELLE 10 Damien 20:20
54 MARSHALL SHIRES 10 Oak Park 20:20
55 DAVID HSU 10 Oak Park 20:25
56 RYAN MCGUIRE 10 Lutheran (ora) 20:30
57 SEBASTIAN DAVIES 10 Oak Park 20:45
58 JACOB WEISS 10 Brea Olinda 20:49
59 JOSEPH CALCE 10 Oak Park 20:54
60 EZEKIEL GARAY 10 Damien 20:54
61 TIM SCHAEFFER 10 St. John Bosco 20:57
62 NICK TESORO 10 Oak Park 20:59
63 TEDDY WADA 10 Oak Park 21:08
64 NABEEL SAIFI 10 Oak Park 21:09
65 FABIAN LUNA 9 Indio 21:10
66 MALIK KINEJUI 10 Jurupa Hills 21:13
67 JACK WHITELEY 10 Oak Park 21:19
68 FERNANDO TUCUX 10 Cathedral 21:22
69 SAMUEL HERNANDEZ 10 Cathedral 21:23
70 JACK PARKINSON 10 South Pasadena 21:37
71 MICHAEL CONS 10 Cathedral 21:46
72 TIM CHENG 10 Oak Park 22:05
73 MARTIN GARCIA 10 Jurupa Hills 22:11
74 CHRIS CHENEY 10 Oak Park 22:17
75 DUSTIN BUELL 10 Brea Olinda 22:25
76 ANTHONY KUYKENDALL 10 Lutheran (ora) 22:31
77 JACKY LIN 10 Damien 22:39
78 AMADOR LAGUNAS 10 South Pasadena 22:46
79 GEORGE HOLMES 10 Oak Park 22:50
80 JOSEPH SHAPIRO 12 South Pasadena 22:58
81 JUSTIN HADDOX 10 Oak Park 23:20
82 ALEX ALVARADO 10 Jurupa Hills 26:02
83 SAHIL PATEL 10 Brea Olinda 26:11
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 BREA OLINDA 31 1:30:19 1:39 1, 5, 6, 9, 10, 14, 15
2 CATHEDRAL 71 1:34:35 1:14 8, 11, 12, 17, 23, 24, 33
3 OAK PARK 74 1:33:35 2:32 2, 4, 21, 22, 25, 27, 29
4 ESPERANZA 97 1:35:39 2:43 3, 13, 19, 30, 32
5 SOUTH PASADENA 120 1:39:26 2:29 16, 18, 20, 31, 35, 37, 38
6 JURUPA HILLS 131 1:41:35 3:49 7, 26, 28, 34, 36, 39
DNP INDIO 0:21:10 1 Runner
DNP RUBIDOUX 0:36:28 2 Runners
DNP LUTHERAN (ORA) 0:43:01 2 Runners
DNP DEL NORTE (SD) 0:35:29 2 Runners
DNP ST. JOHN BOSCO 0:57:08 3 Runners
DNP LOS ALTOS (HH) 0:57:19 3 Runners
DNP DAMIEN 1:03:53 3 Runners
DNP UNIVERSITY CITY (SD) 1:18:05 4 Runners
Race #39 Boys JV National Championships Division 3 4:10 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ISAC GONZALEZ 11 Jurupa Hills 16:30
2 CHRIS DUARTE 11 Jurupa Hills 16:33
3 LUKE GROVER 11 University City (sd) 16:41
4 GARRETT GRANT 12 Del Norte (sd) 16:47
5 ALLEN SIEGLER 10 University City (sd) 16:49
6 COLIN CRABTREE 12 Brea Olinda 16:49
7 NATHAN CABRERA 12 Jurupa Hills 16:53
8 DANIEL MENDOZA 12 St. John Bosco 16:57
9 JACK ALLBRITTON 12 University City (sd) 17:04
10 GRADY WATKINS 11 University City (sd) 17:10
11 DAKOTA RODRIGUEZ 11 Esperanza 17:12
12 JUAN PACHECO 12 University City (sd) 17:12
13 PATRICK WINTHEISER 12 Lutheran (ora) 17:13
14 JONATHAN RAY 11 Jurupa Hills 17:14
15 CONNOR LUNDE 12 Brea Olinda 17:16
16 JEREMIAH ANDREW 11 Lutheran (ora) 17:17
17 JONATHAN MENDOZA 12 St. John Bosco 17:18
18 MAX DEL RIO 12 St. John Bosco 17:18
19 LIAM MAXWELL 9 University City (sd) 17:20
20 JONATHAN CADENA 12 Jurupa Hills 17:20
21 CARLOS RAZO 12 Jurupa Hills 17:20
22 ARIZONA DALMAN 11 Los Altos (hh) 17:20
23 JARED LEITNER 12 Del Norte (sd) 17:28
24 NICK CAHILL 11 Del Norte (sd) 17:32
25 ISAAC RUELAS 12 Jurupa Hills 17:39
26 JAKE EVANS 11 Brea Olinda 17:42
27 TRISTIN RODRIGUEZ 11 Brea Olinda 17:45
28 DUNCAN SHEPHERD 11 Northwood 17:46
29 BRETT GUILFORD 12 Lutheran (ora) 17:48
30 JASON WANG 12 South Pasadena 17:52
31 EVAN JOHNSON 11 Damien 17:53
32 PASCAL KINGMAN 11 Los Altos (hh) 17:56
33 DUNCAN BENGSTON 12 Lutheran (ora) 17:59
34 ALEX VOLK 9 University City (sd) 18:02
35 DAKOTA BEST 12 St. John Bosco 18:02
36 WATHAN KOBRINE 10 Northwood 18:07
37 MATT GREENBERG 11 Esperanza 18:09
38 PATRICK THOMPSON 12 Del Norte (sd) 18:10
39 JAEHYUNG CHOI 9 South Pasadena 18:13
40 ROSS LELIEUR 10 South Pasadena 18:16
41 DANIEL KHASANOV 12 Del Norte (sd) 18:19
42 SEIJI SASAKI 10 South Pasadena 18:20
43 FRANK ROMERO 12 Indio 18:27
44 KEVIN GROSSMAN 12 Esperanza 18:28
45 NICO MAGANA 12 Esperanza 18:28
46 MATT WORDEN 12 Esperanza 18:28
47 DEANGELO SEGUBAN 12 Del Norte (sd) 18:29
48 ADRIAN NUNEZ 10 Indio 18:31
49 RAUL ROMERO-REYES 11 Los Altos (hh) 18:32
50 DANIEL KAPLAN 12 Lutheran (ora) 18:33
51 JITARO ROYBAL 11 St. John Bosco 18:33
52 DAVID LIAU 11 Northwood 18:35
53 KAMERON RENNICK 11 San Luis Obispo 18:36
54 CHASE CHARBONNEAU 10 Northwood 18:36
55 EDMUND VENEGAS 11 St. John Bosco 18:38
56 CONNOR KRIDLE 12 Lutheran (ora) 18:40
57 MAXWELL ELLINGTON 12 Esperanza 18:44
58 MICHAEL CASKEY 12 Lutheran (ora) 18:45
59 TIM LOPEZ 11 Damien 18:48
60 WILL HUNTER 12 Esperanza 18:51
61 SPENCER WING 10 Northwood 18:58
62 IVAN RODRIGUEZ 11 Indio 19:00
63 MATHEW CRUZ 12 Los Altos (hh) 19:01
64 ALEX MARTINEZ 11 Brea Olinda 19:01
65 DECLAN CHIN 9 South Pasadena 19:02
66 ANDREW CRAWFORD 11 Brea Olinda 19:02
67 EDDIE ROBELO 11 Esperanza 19:07
68 DANIEL HERRERA 11 San Luis Obispo 19:08
69 LUKE DELUCA 11 Damien 19:08
70 KYLE BORER 11 Del Norte (sd) 19:15
71 CHRIS LIGHTHALL 10 Northwood 19:23
72 LUCAS HIDALGO 11 Damien 19:24
73 ELIJAH URBANO 9 Indio 19:32
74 ANTHONY SCHWENKER 12 Brea Olinda 19:33
75 BRENDAN MCNICHOLS 11 San Luis Obispo 19:37
76 COLE KONG 10 Northwood 19:38
77 ANTONIO AYALA 11 Damien 19:41
78 RYAN NAKAKURA 12 South Pasadena 19:43
79 JACOB GRAY 11 San Luis Obispo 19:46
80 JOSE QUEZADA 11 Esperanza 19:55
81 THOMAS CASTRO 12 Esperanza 20:11
82 LUIS BARRERA 9 Indio 20:25
83 MIGUEL HERNANDEZ 12 St. John Bosco 20:40
84 JESUS LOPEZ-MARTINE 10 Indio 20:42
85 ERICK DOMINGUEZ 9 Indio 20:46
86 AUSTIN LOZA 12 Esperanza 22:08
87 SAL COVARRUBIAS 12 St. John Bosco 22:12
88 JASON GONZALEZ 12 Los Altos (hh) 22:18
89 ANTHONY MUNOZ 12 St. John Bosco 22:24
90 CHRIS WANG 11 Los Altos (hh) 23:56
91 NOAH BURT 10 Brea Olinda 23:57
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 UNIVERSITY CITY (SD) 39 1:24:56 0:31 3, 5, 9, 10, 12, 19, 34
2 JURUPA HILLS 44 1:24:30 0:50 1, 2, 7, 14, 20, 21, 25
3 ST. JOHN BOSCO 129 1:28:08 1:36 8, 17, 18, 35, 51, 54, 76
4 DEL NORTE (SD) 130 1:28:16 1:32 4, 23, 24, 38, 41, 47, 67
5 BREA OLINDA 137 1:28:33 2:12 6, 15, 26, 27, 63, 65, 71
6 LUTHERAN (ORA) 141 1:28:50 1:20 13, 16, 29, 33, 50, 55, 57
7 ESPERANZA 183 1:30:45 1:16 11, 37, 44, 45, 46, 56, 59
8 SOUTH PASADENA 215 1:31:43 1:10 30, 39, 40, 42, 64, 74
9 NORTHWOOD 229 1:32:02 1:12 28, 36, 52, 53, 60, 68, 72
10 LOS ALTOS (HH) 244 1:35:07 4:58 22, 32, 49, 62, 79, 80
11 DAMIEN 297 1:34:54 1:48 31, 58, 66, 69, 73
12 INDIO 297 1:35:55 1:58 43, 48, 61, 70, 75, 77, 78
DNP SAN LUIS OBISPO 1:17:07 4 Runners
Race #40 Girls JV National Championships Division 3,4 & 5 4:21 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JENNIFER RAMIREZ 12 Mcfarland 20:17
2 GIGI MUNOZ 10 Bishop Amat 20:28
3 PAMELA TENORIO 12 Bishop Amat 20:39
4 RILEY EDSTROM 12 Northwood 20:45
5 MICHAELA ELMER 11 Cathedral Catholic 20:50
6 CAMPBELL DAY 10 Branson 20:51
7 LAUREN JONES 10 Harvard-Westlake 20:53
8 AMANDA WENDT 11 La Reina 20:55
9 CHRISTINA STONE 9 Northwood 20:56
10 JODI SIMEROTH 12 Del Norte (sd) 20:57
11 ALEENA GINGERICH 11 Del Oro 20:58
12 HANNAH DODD 9 West Point Grey Ac 20:59
13 SAMANTHA ORTIZ 11 Mcfarland 21:04
14 BRIANA MCGEE 11 Bishop Amat 21:05
15 MONICA WHITE 12 Laguna Beach 21:05
16 OLIVIA WEISEL 9 Branson 21:06
17 GABRIELLE THOMAS 11 Cathedral Catholic 21:11
18 ELLA STRUM 9 Coronado 21:15
19 CASEY CROSSON 9 Harvard-Westlake 21:15
20 SABRINA FLAGSTEAD 9 Laguna Beach 21:15
21 KERRY DESMON 9 Coronado 21:18
22 SAMANTHA WADE 11 Del Norte (sd) 21:18
23 EMILY SCIOSCIA 10 Del Norte (sd) 21:24
24 PEYTON HOWARD 12 Del Norte (sd) 21:30
25 BRIDGET HARTMAN 11 Harvard-Westlake 21:30
26 AUDREY RODRIGUEZ 12 Laguna Beach 21:32
27 CARLEE RESSLER 11 Laguna Beach 21:33
28 ALINA DUARTE 12 Irvine 21:35
29 ALEXES AMARADIO 9 Laguna Beach 21:36
30 SARAH STONER-NICOLO 9 San Lorenzo Valley 21:40
31 KELSEY IMLER 12 Brea Olinda 21:45
32 HANNAH NIEHOFF 9 La Reina 21:47
33 ANJALI DIXIT 12 Northwood 21:49
34 KATHERINE LACO 11 Flintridge (lc) 21:49
35 SARA VARGAS 12 Flintridge (lc) 21:50
36 MORGAN BOWMAN 9 La Canada 21:52
37 KATE KALLEY 12 Del Norte (sd) 21:54
38 EVIE ALBERICO 9 Bishop Amat 21:54
39 JENNIFER BITTERLY 12 La Reina 21:54
40 ZOE HERBERMANN 9 Branson 21:55
41 EMILY BEEVE 10 Flintridge (lc) 22:04
42 LILLY MCCANN 12 San Luis Obispo 22:05
43 SURAYA BONDY 10 West Point Grey Ac 22:05
44 KELLY ARMSTRONG 10 Irvine 22:07
45 CYNTHIA GONZALEZ 10 Bishop Amat 22:09
46 ANNIE BROWN 11 Laguna Beach 22:10
47 WILLOW SCOTT 9 Flintridge (lcf) 22:10
48 CARINA PEREZCHICA 11 Mcfarland 22:11
49 HANNA ARMENDARIZ 11 Bishop Amat 22:11
50 DANTE SALI 11 West Point Grey Ac 22:12
51 WEDNESDAY OSUNA 9 Los Altos (hh) 22:14
52 EMILY SALL 11 Del Oro 22:14
53 SARAH STEVENS 9 Northwood 22:17
54 KARINA GARNICA 11 Bishop Amat 22:18
55 KELLY HSU 10 La Canada 22:23
56 BRIDGET KROL 12 Cathedral Catholic 22:23
57 CHARLOTTE OSTER 10 Branson 22:24
58 SHANNAH MCCANN 12 Del Norte (sd) 22:26
59 GUADALUPE DAMIEN 12 Brea Olinda 22:28
60 ALI SIVILOTTI 9 Flintridge (lcf) 22:28
61 SONYA WILLIAMS 12 Mayfield 22:29
62 MELISSA ROSBOROUGH 11 Northwood 22:30
63 CLAIRE HOBROCK 10 Cathedral Catholic 22:32
64 AUDREY LEVY 12 Flintridge (lcf) 22:39
65 JESSICA PHAN 11 Northwood 22:39
66 ISABELLA DOHIL 11 Cathedral Catholic 22:41
67 HUNTER ZUNIGA 10 Irvine 22:43
68 SARAH KERSTING 10 Flintridge (lcf) 22:43
69 MILA DANTON 9 Harvard-Westlake 22:43
70 NICOLE RORH 10 San Lorenzo Valley 22:43
71 SIERRA MORIN 9 Mayfield 22:45
72 DANIELLA MEDINA 12 Mcfarland 22:47
73 DEJA ESTRADA 11 Del Oro 22:48
74 BETHANY WAGENKNEC 11 Esperanza 22:52
75 ELENA DALY 9 Branson 22:54
76 MARTHA SMITH 10 Del Norte (sd) 22:54
77 KELLY MCNICOLL 9 La Reina 22:57
78 TIFFANY DEFRANK 12 Woodcrest Christian 22:58
79 KAYLEE FITZGERALD 12 Cathedral Catholic 23:01
80 APRIL VASQUEZ 11 Los Altos (hh) 23:02
81 ANA PHILIPP 9 Northwood 23:03
82 MEREDITH HONIG 10 La Reina 23:03
83 BRADIE ELLIAS 9 La Reina 23:04
84 SIENNA TETI 11 West Point Grey Ac 23:05
85 RUHI PATEL 10 La Reina 23:07
86 JACQUELINE MOLNAR 9 West Point Grey Ac 23:09
87 KATE SHILLER 11 Mayfield 23:10
88 ERIN LUST 10 La Canada 23:13
89 JUSTINE CHANG 9 Irvine 23:14
90 SARAH PETERSON 9 Flintridge (lc) 23:15
91 SARA SUZUKI 9 Irvine 23:17
92 ANNE HOLT 11 La Canada 23:17
93 MADDY LEWIS 10 Flintridge (lc) 23:18
94 KENIDI CAMPA 11 San Luis Obispo 23:18
95 CLAIRE STANLEY 10 Mayfield 23:19
96 KELLY NEGRETE 12 Mcfarland 23:25
97 ANGELIKA ROBERTSON 11 St. Margarets 23:27
98 CLAIRE CHAPUS 9 Harvard-Westlake 23:31
99 GALEY CAVERLY 12 Flintridge (lcf) 23:35
100 ANGELIQUE RANGEL 12 Mcfarland 23:44
101 SARAH VEGA 11 Flintridge (lc) 23:48
102 TAYLOR CAMPBELL 12 Flintridge (lc) 23:50
103 ANNIE MCNULTY 11 San Luis Obispo 23:52
104 EMILY MACQUARRIE 11 Chadwick 23:53
105 MEGHAN KENNEDY 11 Chadwick 23:56
106 RACHEL ALEXANDER 12 Del Oro 23:56
107 CASSIE REDDING 12 Flintridge (lcf) 23:57
108 ALYXANDRIA SALAZAR 11 Esperanza 23:58
109 SARA SIWIECKI 12 Los Altos (hh) 23:58
110 JOCELYN MARTINEZ 12 Esperanza 24:03
111 SAMANTHA HALL 12 Esperanza 24:03
112 SOPHIE BURNS 12 Chadwick 24:15
113 CASSIDY CRISE 11 Del Oro 24:18
114 ELIZABETH CAMERENA 12 Esperanza 24:20
115 CHARIS GEE 10 La Canada 24:22
116 MARY ROSE HAWKINS 9 Mayfield 24:26
117 FIONA CHESLEY 11 La Canada 24:28
118 TEXIN ERIKA 11 Fillmore 24:29
119 ANIKA GROVER 9 St. Margarets 24:33
120 CIERRA PARKINSON 12 Rosary 24:34
121 DAISY RAMOS 12 Mcfarland 24:35
122 JOCELYN LEUNG 9 St. Margarets 24:46
123 SARA BARONSKY 12 Chadwick 24:51
124 SHANELI JAIN 12 Flintridge (lcf) 24:52
125 ESTHER YUEN 12 Irvine 25:01
126 MEGAN WOOLDRIDGE 11 Desert Christian (lan 25:08
127 BRITNY RETES 9 Gahr 25:21
128 TALIA WAZANA 11 Harvard-Westlake 25:21
129 ASHLEY LEE 10 St. Margarets 25:31
130 JENNIFER RODRIGUEZ 11 Gahr 25:46
131 ERIKA GUERRERO 9 Los Altos (hh) 25:51
132 ANNIK IRVING 10 Harvard-Westlake 26:00
133 PRIYANKA JHALANI 10 St. Margarets 26:02
134 TRISTA ORTIZ 10 Rosary 26:05
135 COURTNEY SMITH 11 St. Margarets 26:06
136 KHARA BRIGNOLA 11 Desert Christian (lan 26:08
137 REBECCA RICHEY 11 Brea Olinda 26:17
138 ERIKA ANSIBOY 11 Gahr 26:40
139 OLIVIA BOSMA 11 Desert Christian (lan 26:42
140 JENNIFER REYES-ROME 10 Los Altos (hh) 26:44
141 ALEAH TUNUUFI 12 Brea Olinda 26:49
142 ANDIE TERRELL 9 Desert Christian (lan 26:53
143 ANDREA MAGANA 11 Rosary 26:56
144 JUNG AH LEE 11 Irvine 26:56
145 LAUREN SCOTT 12 Chadwick 27:00
146 MADDIE CHANG 10 West Point Grey Ac 27:02
147 ROSIE MORALES 11 Gahr 27:05
148 ELIZABETH ZAK 11 Chadwick 27:08
149 HANNAH VASQUEZ 11 Fillmore 27:12
150 ASHLEY BAHENA 9 St. Margarets 27:12
151 KYRA EICHINGER 11 Brea Olinda 27:19
152 NANCY NAVARRO 11 Gahr 27:23
153 RANDI BARTON 11 Brea Olinda 27:24
154 MADELINE BOGERT 11 Chadwick 27:38
155 KATHERINE JANNECK 11 Brea Olinda 27:49
156 KEELY BERRY 9 Woodcrest Christian 28:17
157 ANGUIANO DAZZIE 11 Fillmore 28:20
158 NATALIE SAHAGUN 11 Rosary 28:29
159 VANESSA DELATRINIDA 11 Gahr 29:14
160 KATHERINE REINOZA 10 Los Altos (hh) 29:23
161 MELISSA NUNES 12 Fillmore 29:39
162 ISABELLA DELCAMPO 12 Gahr 30:07
163 ELLEN FURGIS 11 Chadwick 30:37
164 SARAH YOUNG 9 Desert Christian (lan 30:43
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 BISHOP AMAT 95 1:46:15 1:41 2, 3, 14, 35, 41, 45, 50
2 DEL NORTE (SD) 107 1:47:03 0:57 10, 20, 21, 22, 34, 54, 71
3 LAGUNA BEACH 110 1:47:01 0:31 15, 19, 24, 25, 27, 42
4 NORTHWOOD 150 1:48:17 1:45 4, 9, 30, 49, 58, 61, 75
5 BRANSON 182 1:49:10 2:03 6, 16, 37, 53, 70
6 CATHEDRAL CATHOLIC 195 1:49:37 1:51 5, 17, 52, 59, 62, 73
7 HARVARD-WESTLAKE 204 1:49:52 2:38 7, 18, 23, 65, 91, 118, 122
8 MCFARLAND 214 1:49:44 3:08 1, 13, 44, 67, 89, 93, 111
9 LA REINA 221 1:50:36 2:08 8, 29, 36, 72, 76, 77, 79
10 WEST POINT GREY ACADEMY (CAN 255 1:51:30 2:10 12, 39, 46, 78, 80, 134
11 FLINTRIDGE (LC) 272 1:52:16 1:29 31, 32, 38, 84, 87, 94, 95
12 IRVINE 297 1:52:56 1:42 26, 40, 63, 83, 85, 115, 132
13 FLINTRIDGE (LCF) 315 1:53:35 1:25 43, 56, 60, 64, 92, 99, 114
14 DEL ORO 330 1:54:14 3:20 11, 48, 68, 98, 105
15 LA CANADA 359 1:55:07 2:30 33, 51, 82, 86, 107, 109
16 MAYFIELD 400 1:56:09 1:57 57, 66, 81, 88, 108
17 LOS ALTOS (HH) 472 2:01:49 4:30 47, 74, 101, 121, 129, 144
18 BREA OLINDA 477 2:04:38 5:34 28, 55, 126, 130, 138, 140, 142
19 ESPERANZA 480 1:59:16 1:28 69, 100, 102, 103, 106
20 CHADWICK 543 2:03:55 3:07 96, 97, 104, 113, 133, 136, 141
21 ST. MARGARETS 554 2:04:19 2:35 97, 119, 122, 129, 133, 135, 150
22 GAHR 638 2:12:15 2:02 117, 120, 127, 135, 139, 143, 145
23 DESERT CHRISTIAN (LAN) 646 2:15:34 5:35 116, 125, 128, 131, 146
DNP SAN LORENZO VALLEY 0:44:23 2 Runners
DNP CORONADO 0:42:33 2 Runners
DNP WOODCREST CHRISTIAN 0:51:15 2 Runners
DNP SAN LUIS OBISPO 1:09:15 3 Runners
DNP FILLMORE 1:49:40 4 Runners
DNP ROSARY 1:46:04 4 Runners
Race #41 Boys JV National Championships Division 4 & 5 4:36 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 BRANDON CAPERS 11 Half Moon Bay 17:03
2 FRANK CHAVEZ 12 Fillmore 17:23
3 RAB MORAN 10 Flintridge (lcf) 17:30
4 GERARDO RODRIGUEZ 11 Fillmore 17:31
5 STEVE JACOBSON 12 Half Moon Bay 17:33
6 JOHN SORFLEET 12 Half Moon Bay 17:40
7 NICOLAS FRIAS 12 Fillmore 17:43
8 JOSE RODRIGUEZ 10 Fillmore 17:45
9 WILLIAM SCHWARTZ 11 St. Margarets 17:46
10 BRANDON BROOKS 10 St. Margarets 17:48
11 PATRICK JONES 10 Half Moon Bay 17:50
12 JULIAN TORRES 10 Half Moon Bay 18:02
13 CONNOR SHERBURNE 11 Jserra 18:05
14 PETER LEWIS 11 Jserra 18:05
15 WES TAYLOR 12 Country Day (lj) 18:09
16 ROLAND MONTGOMERY 10 Harvard-Westlake 18:10
17 JONATHAN VAHALA 9 Flintridge (lcf) 18:11
18 ROSS CHASE 10 Flintridge (lcf) 18:13
19 JOSH FRIEDMAN 10 Harvard-Westlake 18:16
20 CALEB FLECKENSTEIN 9 Desert Christian (lan 18:29
21 JUSTIN BARNETT 10 Rosamond 18:31
22 ISMAEL DOMINGUEZ 10 Fillmore 18:32
23 JOHN FERRANDINI 11 Rosamond 18:35
24 JOE MAHLER 12 Flintridge (lcf) 18:36
25 SPENCER BRONCO 9 Jserra 18:37
26 LARRY ZHANG 12 Harvard-Westlake 18:37
27 CHRISTOPHER TURNER 10 Flintridge (lcf) 18:38
28 JACOB CASSELL 12 Desert Christian (lan 18:40
29 ADAM HOLLIDAY 11 Webb 18:45
30 DUSTIN JONES 9 Harvard-Westlake 18:47
31 KEVIN CHENG 12 Flintridge (lcf) 18:50
32 ELLIOT KANG 10 Harvard-Westlake 18:50
33 CHRIS TAN 9 Flintridge (lcf) 18:51
34 ELLIOTT ROLLINS 10 Harvard-Westlake 18:53
35 JACOB FRANK 9 Harvard-Westlake 18:55
36 ANDREW FICA 10 Woodcrest Christian 18:57
37 DEVIN AU 11 Webb 18:58
38 JOSUE BAEZ 10 Fillmore 19:04
39 CHRIS DARCY 11 Jserra 19:06
40 JAMES SWANSON 9 St. Margarets 19:12
41 GIO MORALES 12 Half Moon Bay 19:12
42 KEITH AYLWIN 12 Country Day (lj) 19:15
43 JACK DEFRANK 11 Woodcrest Christian 19:15
44 MALIK POWER 9 Country Day (lj) 19:22
45 JARRETT KEMBLOWSKI 9 Rosamond 19:27
46 JAYDEN WILKES 11 Woodcrest Christian 19:29
47 ALEX HANSON 12 Country Day (lj) 19:31
48 JAMES KAHN 9 Brentwood 19:41
49 CARLOS RAMOS 11 Rosamond 19:48
50 JAMES ROMERO 11 Webb 19:48
51 CJ JACOBS 9 St. Margarets 19:50
52 BOB STODDARD 11 Webb 19:51
53 ZACH STARKEY 12 Rosamond 19:51
54 MACGREGOR THOMAS 9 Woodcrest Christian 19:52
55 BOONE BOBBY 11 Brentwood 19:59
56 MIKAEL MANSINI 12 Desert Christian (lan 20:01
57 ALEX REYES 11 Hamilton (anz) 20:07
58 ZACK SCHALLIOL 9 Woodcrest Christian 20:10
59 WILLIAM LI 11 Webb 20:21
60 NICK GREGER 11 Jserra 20:24
61 JOSEPH DEVORE 9 Desert Christian (lan 20:25
62 CESAR NAVICHOQUE 11 Brentwood 20:32
63 SERGIO ROMERO 12 Rosamond 20:32
64 PIETER KEUSHKERIAN 11 Brentwood 20:32
65 BRYSON BRADFORD 9 Woodcrest Christian 20:35
66 KYLE SAGARA 12 Country Day (lj) 20:41
67 ANDY OLSON 11 Half Moon Bay 20:53
68 GARAN COMFORT 9 Country Day (lj) 21:02
69 RYAN YANG 11 Webb 21:06
70 BEN CHARLEY 9 Hamilton (anz) 21:07
71 JACK HILL 11 Chadwick 21:13
72 AARON RAPAPORT 10 Chadwick 21:16
73 SAWYER TENNANT 10 Brentwood 21:24
74 GERSON GOMEZ 12 Rosamond 21:32
75 BENJAMIN YOUNG 12 Desert Christian (lan 21:35
76 ALEXANDER DEAN 10 Chadwick 21:39
77 ELABED ANTHONY 9 Brentwood 21:46
78 TORRIN WILLIAMS 11 Hamilton (anz) 21:52
79 ZACHARIAH JOHNSON 9 Desert Christian (lan 21:53
80 ADRIAN CAMPOS 9 Hamilton (anz) 21:57
81 BRENDAN PERALEZ 11 St. Margarets 22:06
82 CHRIS EIEHENBERG 10 Woodcrest Christian 22:12
83 ZIAD DURON 10 Webb 22:15
84 ALEXANDER LI 10 Chadwick 22:21
85 WILL FOURNIER 9 St. Margarets 22:28
86 JUSTIN THILLENS 12 Hamilton (anz) 22:43
87 JOHN CROCKER 12 Desert Christian (lan 23:23
88 DANIEL HARRIS 10 Chadwick 23:39
89 JEREMY HALSTEAD 12 Hamilton (anz) 23:49
90 ALEX AVALOS 12 Hamilton (anz) 24:01
91 JONAH STORR 9 Chadwick 29:39
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 HALF MOON BAY 35 1:28:08 0:59 1, 5, 6, 11, 12, 41, 67
2 FILLMORE 43 1:28:54 1:09 2, 4, 7, 8, 22, 38
3 FLINTRIDGE (LCF) 89 1:31:08 1:08 3, 17, 18, 24, 27, 31, 33
4 HARVARD-WESTLAKE 123 1:32:40 0:40 16, 19, 26, 30, 32, 34, 35
5 JSERRA 151 1:34:17 2:19 13, 14, 25, 39, 60
6 ROSAMOND 191 1:36:12 1:20 21, 23, 45, 49, 53, 63, 74
7 ST. MARGARETS 191 1:36:42 4:20 9, 10, 40, 51, 81, 85
8 COUNTRY DAY (LJ) 214 1:36:58 2:32 15, 42, 44, 47, 66, 68
9 WEBB 227 1:37:43 1:36 29, 37, 50, 52, 59, 69, 83
10 WOODCREST CHRISTIAN 237 1:37:43 1:13 36, 43, 46, 54, 58, 65, 82
11 DESERT CHRISTIAN (LAN) 240 1:39:10 3:06 20, 28, 56, 61, 75, 79, 87
12 BRENTWOOD 302 1:42:08 1:43 48, 55, 62, 64, 73, 77
13 HAMILTON (ANZ) 371 1:47:46 2:36 57, 70, 78, 80, 86, 89, 90
14 CHADWICK 391 1:50:08 2:26 71, 72, 76, 84, 88, 91
Race #42 Girls Sweepstakes Division 4 4:47 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ANNA MAXWELL 12 San Lorenzo Valley 16:56
2 CAROLINE PIETRZYK 11 Malibu 17:37
3 SKYLER FLORA 11 Truckee 17:55
4 LIZZY THOMAS 12 Harvard-Westlake 18:26
5 GABRIELLE RINNE 11 Truckee 18:29
6 CLAIRE MACMILLAN 12 San Lorenzo Valley 18:31
7 JENNA HINKLE 12 West Valley (cot) 18:46
8 KIANA HOPE 12 Fillmore 18:49
9 ABBEY MECK 9 San Lorenzo Valley 18:58
10 CHARLOTTE OWEN 11 Jserra 18:59
11 JENNA STORMS 11 West Valley (cot) 19:01
12 JENNIFER SCHICK 12 Big Bear 19:04
13 KYLEE FRACASSI 12 Jserra 19:07
14 VERONICA RUSSELL 11 Templeton (tem) 19:09
15 CARRIE BRADLEY 9 Truckee 19:10
16 JESSICA JENSEN 12 San Lorenzo Valley 19:10
17 EMMA FLEMING 11 Oaks Christian 19:12
18 ASHLEY GEISLER 11 Jserra 19:20
19 RACHEL STEFFEN 12 Coronado 19:24
20 MARIAH THEOLOGIDY 10 Paraclete 19:25
21 ALDEN DUCAZAU 10 The Bishop's 19:26
22 MONICA NIMMAGADDA 12 Harvard-Westlake 19:28
23 HALEY CABRERA 9 Big Bear 19:28
24 TORI YANCO 11 Jserra 19:30
25 KIRSTEN LANDSEIDEL 9 Laguna Beach 19:32
26 CARMEN CONTRERAS 12 Half Moon Bay 19:32
27 HOLLY PETRUSSON 12 La Reina 19:35
28 MCKAYLA GIACOBETTI 9 Jserra 19:35
29 RACHEL PORTER 10 Harvard-Westlake 19:37
30 MADELINE MCDONALD 12 Rosary 19:37
31 HANNA CABRERA 9 Big Bear 19:38
32 ALYSSA FRANK 12 La Reina 19:38
33 AERON YIM 11 Coronado 19:40
34 KRISTIN MONSON 12 Paraclete 19:44
35 CLARA FASSINGER 10 Half Moon Bay 19:46
36 JULIA DALECIO 11 Xavier Prep (pd) 19:48
37 KATHERINE TIGHE 10 Mayfield 19:53
38 ALEXA FLAGG 11 West Valley (cot) 19:55
39 KECYMAR OSUNA 11 Templeton (tem) 19:57
40 DANA ALPERT 11 Templeton (tem) 19:59
41 CARMEN ZAFRA 10 Half Moon Bay 20:00
42 VALERIA RUIZ 12 Xavier Prep (pd) 20:03
43 SOPHIE FORTNER 10 Mayfield 20:03
44 GABBY VELAZQUEZ 9 Paraclete 20:06
45 MARISA SANCHEZ 10 Mayfield 20:11
46 LARA YAZZIE 10 Page 20:12
47 KAYLA GRAHN 11 Flintridge (lc) 20:14
48 SAVANNAH ANDERSON 12 Oaks Christian 20:17
49 TRISHTA DORDI 11 Harvard-Westlake 20:18
50 TESSA MARTIN 12 The Bishop's 20:19
51 CLAIRE LANG-REE 9 Truckee 20:21
52 AMANDA RAE 9 Truckee 20:24
53 ABBY SHERMAN 12 San Lorenzo Valley 20:24
54 KYLEEN FREEBURG 12 Half Moon Bay 20:26
55 NICOLE ARAYA 10 Harvard-Westlake 20:27
56 GREER JACOBS 9 Laguna Beach 20:28
57 KATIE LAMB 9 San Lorenzo Valley 20:30
58 JULIA SULLIVAN 9 Oaks Christian 20:31
59 AUDREY WILSON 11 Harvard-Westlake 20:32
60 BRIANNA VASQUEZ 11 Rosary 20:33
61 MADDIE PETERSON 12 Flintridge (lc) 20:33
62 SCARLETT FLORES 11 Xavier Prep (pd) 20:36
63 TAYLOR ALVAREZ 10 Laguna Beach 20:38
64 MADELEINE STILES 10 Big Bear 20:39
65 PEREZ MARIA 10 Fillmore 20:40
66 ALLISON KONNO 10 Laguna Beach 20:41
67 RANDEE PEREA 11 Xavier Prep (pd) 20:43
68 KAYLA BIERSCHBACH 9 Coronado 20:44
69 HANNAH DOWNEY 11 Coronado 20:46
70 JORDYN VASSAUR 12 Fillmore 20:46
71 MARIE AQUILINO 12 Jserra 20:50
72 JESSICA GERMANY 11 San Lorenzo Valley 20:52
73 TOMEKA CHURCH 12 Page 20:52
74 JULIA NOWAK 9 Mayfield 20:52
75 DELANEY FAGGARD 12 West Valley (cot) 20:53
76 JORDAN ROSKELLEY 11 Page 20:55
77 ALEXIS TAFOYA 11 Fillmore 20:56
78 NATALIE STROHM 12 Half Moon Bay 20:57
79 ARIANA BRAJKOVICH 11 La Reina 20:58
80 JASMINE RIPPEY 9 Coronado 20:59
81 CLARE LUND 10 Flintridge (lc) 21:00
82 BRIANA SEGOVIANO 10 Fillmore 21:01
83 CLEOME KERSEG 10 Half Moon Bay 21:06
84 MAKINNA POSADA 10 Rosary 21:07
85 BOBBI ELLIAS 11 La Reina 21:07
86 KAYLA SELENSKI 12 Jserra 21:10
87 BRIELLE BUDROE 12 Laguna Beach 21:12
88 MONICA COLLINS 9 Flintridge (lc) 21:16
89 LAURYN ALVAREZ 10 Laguna Beach 21:16
90 HANNAH WEAVER 11 Templeton (tem) 21:16
91 OLIVIA YALE 10 Truckee 21:24
92 RACHEL LEE 9 La Reina 21:28
93 ISABELLA MANOS 9 La Reina 21:30
94 SYRA FILLAT 9 Truckee 21:32
95 ALYSSA OGAARD 9 Xavier Prep (pd) 21:34
96 LOCHRYN HOWE 9 Harvard-Westlake 21:36
97 JULIA RALPH 9 The Bishop's 21:40
98 NICKY JOHNSON 10 Xavier Prep (pd) 21:43
99 ISABEL PEREZ 11 Oaks Christian 21:44
100 SOFIA GALLARDO 11 Fillmore 21:46
101 DIANA IBARRA 12 Xavier Prep (pd) 21:48
102 KAITLYN MASTERSON 12 Rosary 21:51
103 RENEE PHILLIPS 9 Coronado 21:52
104 HANNAH ZEMELLA 9 Templeton (tem) 21:52
105 CHLOE BERGQUIST 12 Templeton (tem) 21:59
106 RILEY GILMARTIN 12 Flintridge (lc) 22:02
107 TANIA BRAVO 9 Big Bear 22:04
108 BROOKE BOSTROM 11 West Valley (cot) 22:09
109 CAITLIN MYERS 10 Malibu 22:13
110 JACQUELINE BARSLEY 10 La Reina 22:14
111 ANIYA NEZ 10 Page 22:18
112 SYDNEY LAY 11 Coronado 22:19
113 KRISTINA FREITAS 12 West Valley (cot) 22:19
114 ROWEN MERRILL 12 Mayfield 22:23
115 AMANDA PETERS 10 Oaks Christian 22:24
116 FARAH STACK 9 Malibu 22:27
117 BAILEY SHOEMAKER 9 Laguna Beach 22:28
118 HEATHER ZHANG 10 The Bishop's 22:30
119 MELISSA OLSON 9 Big Bear 22:30
120 RACHEL HONG 9 The Bishop's 22:30
121 AURORA SALINAS 9 Big Bear 22:31
122 HANNA NASON 9 Paraclete 22:33
123 MIA SMITH 10 Page 22:36
124 KATIE GULICK 9 Flintridge (lc) 22:38
125 LUTFI JENNIFER 9 Rosary 22:52
126 OLIVIA MARIUCCI 9 Templeton (tem) 22:57
127 TARA VOGEL 10 The Bishop's 22:58
128 ABIGAIL WHITE 11 Oaks Christian 23:01
129 SUMER BERMANI 12 Paraclete 23:07
130 NAILONI BITSINNIE 9 Page 23:08
131 CAMILLE DEMMAN 11 Rosary 23:16
132 KRISTINE MENDOZA 9 Paraclete 23:17
133 MADELINE WARD 10 Malibu 23:21
134 ANNMARIE DELFINO 12 The Bishop's 23:33
135 MACKENZIE MURPHY 11 Paraclete 23:48
136 JESICA RODRIGUEZ 12 West Valley (cot) 23:56
137 EMMA GALLAGHER 10 Malibu 25:10
138 ROWEN BLANE 9 Malibu 28:10
139 EMMA LONDON 12 Malibu 28:11
140 THERESA LABUDA 9 Rosary 29:55
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 SAN LORENZO VALLEY 85 1:33:59 3:28 1, 6, 9, 16, 53, 57, 72
2 JSERRA 93 1:36:31 0:36 10, 13, 18, 24, 28, 71, 86
3 TRUCKEE 126 1:36:19 2:29 3, 5, 15, 51, 52, 91, 94
4 HARVARD-WESTLAKE 159 1:38:16 2:01 4, 22, 29, 49, 55, 59, 96
5 HALF MOON BAY 234 1:40:41 1:25 26, 35, 41, 54, 78, 83
6 BIG BEAR 237 1:40:53 3:00 12, 23, 31, 64, 107, 119, 121
7 WEST VALLEY (COT) 239 1:40:44 3:23 7, 11, 38, 75, 108, 113, 136
8 CORONADO 269 1:41:33 1:35 19, 33, 68, 69, 80, 103, 112
9 TEMPLETON (TEM) 287 1:42:13 2:43 14, 39, 40, 90, 104, 105, 126
10 LAGUNA BEACH 297 1:42:31 1:40 25, 56, 63, 66, 87, 89, 117
11 XAVIER PREP (PD) 302 1:42:44 1:46 36, 42, 62, 67, 95, 98, 101
12 FILLMORE 302 1:42:12 2:12 8, 65, 70, 77, 82, 100
13 MAYFIELD 313 1:43:22 2:30 37, 43, 45, 74, 114
14 LA REINA 315 1:42:46 1:53 27, 32, 79, 85, 92, 93, 110
15 OAKS CHRISTIAN 337 1:44:08 3:12 17, 48, 58, 99, 115, 128
16 PARACLETE 349 1:44:55 3:42 20, 34, 44, 122, 129, 132, 135
17 FLINTRIDGE (LC) 383 1:45:05 1:48 47, 61, 81, 88, 106, 124
18 ROSARY 401 1:46:00 3:15 30, 60, 84, 102, 125, 131, 140
19 THE BISHOP'S 406 1:46:25 3:04 21, 50, 97, 118, 120, 127, 134
20 PAGE 429 1:46:53 2:24 46, 73, 76, 111, 123, 130
21 MALIBU 497 1:50:48 7:33 2, 109, 116, 133, 137, 138, 139
Race #43 Boys Sweepstakes Division 4 5:02 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 EMERY CASTER 12 Xavier Prep (pd) 15:20
2 KYLE FREDRICKSON 12 Oaks Christian 15:25
3 DANNY GARCIA 12 Mcfarland 15:32
4 RUBEN DOMINGUEZ 12 Don Bosco 15:38
5 LUIS OROZOCO 10 Mcfarland 15:49
6 JEFFERY MILLER 11 Page 15:50
7 DOMINGO GALEANA 12 Riverside Prep 15:51
8 XIAIJA SCHULDIES 12 Page 15:59
9 ANDREW BURKHARDT 10 Jserra 16:00
10 HOGAN LIZZA 11 Xavier Prep (pd) 16:01
11 LOGAN MARSHALL 12 Half Moon Bay 16:02
12 THOMAS VALLES 11 Mcfarland 16:07
13 NICK MURILLO 11 Orcutt Academy 16:09
14 SALVADOR RODRIGUEZ 10 Mater Dei (cv) 16:11
15 ISAIAH LOZANO 10 St. Bonaventure 16:17
16 ABRAM AYON 11 Mcfarland 16:21
17 ALEX KILMAN 12 The Bishop's 16:22
18 CHRIS HALTER 11 The Bishop's 16:24
19 JESUS MENDOZA 12 Fillmore 16:24
20 RAMIRO SEPULDEVA 12 Mcfarland 16:25
21 NIC FRACASSI 12 Jserra 16:29
22 JOE JANSSEN 11 Xavier Prep (pd) 16:31
23 ANTHONY MARICONDA 11 Jserra 16:32
24 DAVID CABELLERO 12 Big Bear 16:33
25 DAVID STABILE 10 Xavier Prep (pd) 16:34
26 GRAHAM FAUST 10 Half Moon Bay 16:35
27 JUSTIN BEACH 12 Fillmore 16:37
28 GABE SILVEIRA 12 Half Moon Bay 16:38
29 JORGE HURTADO 11 Fillmore 16:38
30 CALEY SANDOVAL 10 Page 16:39
31 TRENT ROBINETT 9 Oaks Christian 16:39
32 JACK MOSHER 10 Jserra 16:40
33 JACK STOVITZ 10 Harvard-Westlake 16:40
34 HENRY ROSKIN 10 Harvard-Westlake 16:41
35 MAX DEL RIO 11 Xavier Prep (pd) 16:47
36 TYLER SCHATZ 10 Paraclete 16:49
37 WARREN BONILLA 12 Crespi 16:50
38 TYRON YAZZIE 11 Page 16:52
39 CHRISTIAN GIL 11 St. Bonaventure 16:52
40 DOUG ALLISON 11 Oaks Christian 16:54
41 JUSTIN LITTLEMAN 11 Page 16:55
42 LUIS MERCADO 11 Mcfarland 16:58
43 DOMINICK GONZALEZ 11 Fillmore 16:58
44 CHRISTIAN SOTO 12 Riverside Prep 16:59
45 JACKSON WOOLIEVER 11 Half Moon Bay 17:01
46 BEN GREENE 12 Harvard-Westlake 17:01
47 ANDRES WORSTELL 9 The Bishop's 17:02
48 KHALIL DROUBI 10 Half Moon Bay 17:03
49 MAX PORTILLO 12 Crespi 17:04
50 BEN WEISSENBACH 11 Harvard-Westlake 17:05
51 ANDY KAISER 11 St. Bonaventure 17:05
52 MICHAEL GONZALES 11 Don Bosco 17:07
53 MICHAEL TSOSIE 11 Page 17:08
54 ANGEL MONDRAGON 12 Rosamond 17:08
55 ANTONIO PEREZCHICA 9 Mcfarland 17:09
56 DAVID MANAHAN 12 Harvard-Westlake 17:13
57 DAVID VILLAFUERTE 11 Half Moon Bay 17:15
58 TYLER KRANAWETTER 12 Jserra 17:16
59 TONY LEDESMA 12 Don Bosco 17:18
60 OMAR PONCE 12 Fillmore 17:20
61 JEFFREY EHLERS 10 Harvard-Westlake 17:20
62 CALEB SOLOMON 10 Don Bosco 17:20
63 FRANCISCO ERAZO 11 Fillmore 17:23
64 LIAM DUGARD 11 Jserra 17:23
65 BRANDON MENDEZ 11 Big Bear 17:28
66 MARIO GASPAR 12 Fillmore 17:29
67 SONNY VIGIL 11 St. Bonaventure 17:31
68 KEVIN COLLIN 9 Rosamond 17:31
69 LESTOR VELASQUEZ 11 Rosamond 17:35
70 JOE COOK 11 St. Bonaventure 17:37
71 HAYDEN FLAGG 9 The Bishop's 17:38
72 AARON ERICKSON 10 Paraclete 17:38
73 BRANDON CLAUSE 11 Crespi 17:38
74 JOE COLEMAN 11 Paraclete 17:42
75 MATT VILLAREAL 10 Crespi 17:43
76 TRENTON ROCHELLE 11 Big Bear 17:45
77 MICHAEL DUFRESNE 11 St. Bonaventure 17:51
78 AJ KRAUS 11 Jserra 17:53
79 CHRIS JACOBSON 12 Half Moon Bay 17:54
80 DANIEL ORDONEZ 9 Orcutt Academy 17:57
81 ARTURO ATILANO 11 Big Bear 17:57
82 JOSEPH CHIAPPE 10 Mater Dei (cv) 17:57
83 JOSE SANCHEZ 9 Orcutt Academy 17:57
84 PAUL STILES 12 Big Bear 17:57
85 SANITAGO MAZOY 10 Mater Dei (cv) 17:59
86 JUAN PABLO VILLEGAS 9 Mater Dei (cv) 18:00
87 ANDREW GARCIA 10 St. Bonaventure 18:01
88 MATTHEW ROSE 12 Rosamond 18:02
89 KENLEY NEZ 11 Page 18:08
90 JOANY RAMOS 12 Big Bear 18:08
91 ADAM JANG 12 Don Bosco 18:09
92 JEFF ROSEN 11 Paraclete 18:11
93 JASON JACOBSEN 11 Big Bear 18:13
94 EDUARDO BRAVO 12 Riverside Prep 18:13
95 JOSE MONDRAGON 12 Rosamond 18:14
96 GABRIEL RODRIGUEZ 10 Xavier Prep (pd) 18:14
97 IAN BANTA 11 The Bishop's 18:18
98 TYLER HERRICK 11 Rosamond 18:20
99 DANIEL APUAN 12 Paraclete 18:23
100 ROBERT SPENCER 9 Orcutt Academy 18:26
101 JACOB ESTES 11 Paraclete 18:29
102 GEORGE MUENCH 11 Oaks Christian 18:29
103 STEVEN LIU 12 Oaks Christian 18:30
104 ADAM NAVAS 12 Paraclete 18:33
105 WILL COSENTINO 11 Crespi 18:33
106 HARRISON WENTZEL 11 Crespi 18:34
107 MATEO GOMEZ 12 Oaks Christian 18:39
108 MATTHEW IRELAND 11 Mater Dei (cv) 18:42
109 JORDAN MEDINA 9 Riverside Prep 18:44
110 NOFF HICKS 12 The Bishop's 19:03
111 ALEX RUFINO 11 Riverside Prep 19:07
112 RICARDO REYES 10 The Bishop's 19:12
113 JOEY ROWAN 12 Orcutt Academy 19:34
114 MANNY OROZCO 12 Riverside Prep 19:40
115 AARON MARTINEZ 11 Rosamond 19:47
116 PAUL DILEO 12 Xavier Prep (pd) 20:03
117 MICHAEL BUKOWSKI 10 Oaks Christian 20:29
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 MCFARLAND 56 1:20:14 0:53 3, 5, 12, 16, 20, 42, 55
2 XAVIER PREP (PD) 93 1:21:13 1:27 1, 10, 22, 25, 35, 96, 116
3 PAGE 123 1:22:15 1:05 6, 8, 30, 38, 41, 53, 89
4 JSERRA 143 1:22:57 1:16 9, 21, 23, 32, 58, 64, 78
5 HALF MOON BAY 158 1:23:19 1:01 11, 26, 28, 45, 48, 57, 79
6 DON BOSCO 177 1:07:23 1:42 4, 52, 59, 62, 91
7 FILLMORE 178 1:23:57 0:56 19, 27, 29, 43, 60, 63, 66
8 HARVARD-WESTLAKE 219 1:24:40 0:33 33, 34, 46, 50, 56, 61
9 ST. BONAVENTURE 242 1:25:22 1:20 15, 39, 51, 67, 70, 77, 87
10 THE BISHOP'S 250 1:25:44 1:56 17, 18, 47, 71, 97, 110, 112
11 OAKS CHRISTIAN 278 1:25:57 3:05 2, 31, 40, 102, 103, 107, 117
12 BIG BEAR 330 1:27:40 1:24 24, 65, 76, 81, 84, 90, 93
13 CRESPI 339 1:27:48 1:43 37, 49, 73, 75, 105, 106
14 RIVERSIDE PREP 365 1:28:54 3:16 7, 44, 94, 109, 111, 114
15 PARACLETE 373 1:28:43 1:34 36, 72, 74, 92, 99, 101, 104
16 ROSAMOND 374 1:28:30 1:06 54, 68, 69, 88, 95, 98, 115
17 MATER DEI (CV) 375 1:28:49 2:31 14, 82, 85, 86, 108
18 ORCUTT ACADEMY 389 1:30:03 3:25 13, 80, 83, 100, 113
Race #44 Girls Sweepstakes Division 5 5:13 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 NATALIA LASPADA 11 Country Day (lj) 17:58
2 JODY MEADS 11 Mammoth 18:24
3 AUDREY WARNER 12 West Point Grey Ac 18:37
4 MARISSA THOMPSON 9 Woodcrest Christian 18:47
5 SARAH YOHO 12 Flintridge (lcf) 18:54
6 NATALIE O'BRIEN 9 Flintridge (lcf) 19:03
7 RACHAEL POWER 11 Desert Christian (lan 19:10
8 SOPHIE DODD 12 West Point Grey Ac 19:14
9 LEIAH KIRSH 9 West Point Grey Ac 19:17
10 SONAALI PANDIRI 12 Crossroads 19:18
11 BRIANNA WILSON 10 Linfield 19:26
12 JACKIE CROWTHER 11 Linfield 19:32
13 EVAN GANCEDO 12 Poly (pas) 19:38
14 ALLIE WILLIAMS 12 Branson 19:40
15 KENNEDY RANDALL 9 West Point Grey Ac 19:46
16 LACY COAN 11 Flintridge (lcf) 19:47
17 ASHLEY LARA 11 Flintridge (lcf) 19:54
18 ASHLEY DELGADO 9 Branson 19:55
19 ANAHY COVARRUBIAS 11 St. Matthias 19:58
20 LIZZIE REEVES 10 Branson 20:02
21 SOLANA ARELLANES 12 Pomona Catholic 20:11
22 KASSANDRA MARTINEZ 10 Pomona Catholic 20:12
23 MAIA COHEN 9 Flintridge (lcf) 20:16
24 HANNAH HAGAN 11 Desert Christian (lan 20:23
25 EMILY KASA 11 West Point Grey Ac 20:25
26 MACKENZIE GUNTHER 9 West Point Grey Ac 20:31
27 SARAH DIAMOND 9 West Point Grey Ac 20:42
28 MEG KNOX 11 Chadwick 20:46
29 LEILA ROHDE 12 Linfield 20:48
30 JULIANNA COLEMAN 12 St. Margarets 20:51
31 MASURY LYNCH 11 Brentwood 20:52
32 SAYLES DAY 12 Branson 20:56
33 MARIA ALVAREZ 11 Woodcrest Christian 20:57
34 BRITTANY ANDRESSOO 11 Sage Hill 20:59
35 MACY SCHALLIOL 12 Woodcrest Christian 21:01
36 CHRISTINE AUSHERMAN 11 Village Christian 21:04
37 ARIANNA FINGER 11 Thacher 21:06
38 KELLY OUYE 12 Chadwick 21:10
39 SHELBY KIM 12 Brentwood 21:11
40 FRANCESCA CAMAHOR 9 Branson 21:12
41 LINDSEY WALLER 11 Chadwick 21:13
42 KATE EVANS 12 Flintridge (lcf) 21:14
43 KATHERINE ADELMAN 9 St. Margarets 21:21
44 MAISIE LYNTON 11 Crossroads 21:23
45 PEYTON FRAIZER 9 Woodcrest Christian 21:24
46 GEOGIE BECKER 11 Thacher 21:28
47 JULIA LOWE 9 Sage Hill 21:29
48 READE ROSSMAN 10 Thacher 21:29
49 BEA LAND 12 Thacher 21:29
50 ISOBEL HAYNE 12 Thacher 21:29
51 ANDREA CARDENAS 10 Woodcrest Christian 21:35
52 SOPHIE MCMILLAN 12 Thacher 21:36
53 MEGAN CALFAS 12 Chadwick 21:39
54 KENDALL KLOTZ 11 Brentwood 21:45
55 ORIANA CORTES 11 Pomona Catholic 21:47
56 OLIVIA MILLER 10 St. Margarets 21:52
57 TAMAR JUSIDMAN 11 Crossroads 21:56
58 LIZETH ACEVEDO 12 St. Matthias 21:58
59 ANDREA DE OLIVERIA 10 Crossroads 22:02
60 ALESIA LEGITA 11 Village Christian 22:02
61 LINDSEY SCHWARTZ 11 Woodcrest Christian 22:03
62 MARISA LANGLEY 9 Flintridge (lcf) 22:10
63 LAUREN KLOTZ 11 Brentwood 22:11
64 REBECCA FUDGE 11 Sage Hill 22:13
65 KATIE FRIZZELL 10 Brentwood 22:15
66 DEVIN CODON 9 Chadwick 22:17
67 PATTY JEON 12 Chadwick 22:17
68 WESLEY MILLIGAN 10 Woodcrest Christian 22:21
69 SOPHIA NEWMAN 11 Brentwood 22:24
70 ANDREA DIAZ 10 Pomona Catholic 22:24
71 SOOFIE MOTAMEDI 10 Crossroads 22:25
72 EMILY TCHENG 11 Poly (pas) 22:26
73 SIERRA ZWARG 12 Chadwick 22:26
74 NATALIE HAMMOND 10 Country Day (lj) 22:27
75 HANNAH KELLEY 12 Linfield 22:30
76 JENNIFER BECERRA 12 St. Matthias 22:41
77 JULIA DUPUIS 9 Sage Hill 22:43
78 LILY WU 10 Poly (pas) 22:43
79 MELISSA MCCARTHY 9 Poly (pas) 22:44
80 ARIANA CURTIS 9 Desert Christian (lan 22:44
81 HELEN DAY 9 Country Day (lj) 22:51
82 BRITTANY MURPHY 11 Sage Hill 22:53
83 PORTIA KRICHMAN 12 Country Day (lj) 23:00
84 GABI SMOTRICH 10 Country Day (lj) 23:16
85 LILY MARKLE 10 Crossroads 23:25
86 SAM GELLER 11 St. Margarets 23:26
87 CLAIRE GOUL 11 Sage Hill 23:30
88 JAZMIN AGUILAR-ROME 12 St. Matthias 23:33
89 ANGELA SEEGER 10 Branson 23:34
90 RILEY YANIK 10 Desert Christian (lan 23:42
91 ALYSSA ANDERSON 10 Sage Hill 23:47
92 JANNA WENNBERG 12 Poly (pas) 23:51
93 ZOE PERITZ 9 Country Day (lj) 23:54
94 JULIE DEVORE 10 Desert Christian (lan 24:00
95 KATE PARKS 9 St. Margarets 24:26
96 MACKENZIE CARLSON 12 Brentwood 24:28
97 CYNTHIA ORTIZ 9 St. Matthias 24:31
98 AIDE NAJERA 9 St. Margarets 24:41
99 SARAH MAYES 10 Desert Christian (lan 24:52
100 KATY ROUGH 12 Desert Christian (lan 25:10
101 LISA HEMPHILL 12 Poly (pas) 25:15
102 DELILAH LORENZO 10 St. Matthias 25:18
103 CAITLIN KEANE 10 Country Day (lj) 25:35
104 ERIKA MARAVILLAS 12 Mammoth 25:38
105 KAIGAN LOERA 11 Village Christian 25:42
106 LUCY WEISS 10 Crossroads 25:44
107 BRITTANY PUBOLS 10 Village Christian 26:02
108 SARAH RAWLINGS 10 Village Christian 26:13
109 YESENIA PEREZ 12 Pomona Catholic 27:09
110 SAVANA GREEN 12 Pomona Catholic 27:30
111 SOPHIA SMITH 11 Village Christian 27:52
112 DIANNA RODRIGUEZ 11 St. Matthias 28:23
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 WEST POINT GREY ACADEMY (CAN) 51 1:37:19 1:48 2, 7, 8, 12, 22, 23, 24
2 FLINTRIDGE (LCF) 56 1:37:54 1:22 4, 5, 13, 14, 20, 38, 58
3 BRANSON 107 1:41:45 1:32 11, 15, 17, 28, 36, 84
4 WOODCREST CHRISTIAN 151 1:43:44 2:48 3, 29, 31, 41, 47, 57, 64
5 CHADWICK 207 1:47:05 1:31 25, 34, 37, 49, 62, 63, 69
6 THACHER 210 1:47:01 0:23 33, 42, 44, 45, 46, 48
7 CROSSROADS 224 1:47:04 3:07 9, 40, 53, 55, 67, 80, 100
8 BRENTWOOD 232 1:48:14 1:23 27, 35, 50, 59, 61, 65, 91
9 POMONA CATHOLIC 257 1:51:43 6:58 18, 19, 51, 66, 103, 104
10 DESERT CHRISTIAN (LAN) 276 1:49:59 4:50 6, 21, 75, 85, 89, 94, 95
11 SAGE HILL 282 1:50:17 1:54 30, 43, 60, 72, 77, 82, 86
12 ST. MARGARETS 288 1:51:56 3:35 26, 39, 52, 81, 90, 93
13 COUNTRY DAY (LJ) 304 1:49:32 5:18 1, 70, 76, 78, 79, 88, 98
14 POLY (PAS) 312 1:51:22 4:13 10, 68, 73, 74, 87, 96
15 ST. MATTHIAS 316 1:52:41 4:33 16, 54, 71, 83, 92, 97, 106
16 VILLAGE CHRISTIAN 390 2:01:03 5:09 32, 56, 99, 101, 102, 105
DNP MAMMOTH 0:44:02 2 Runners
DNP LINFIELD 1:22:16 4 Runners
Race #45 Boys Sweepstakes Division 5 5:28 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ALAN YOHO 12 Flintridge (lcf) 14:58
2 GABE ARIAS-SHERIDEN 12 St. Joseph (ala) 15:20
3 JACK VAN SCOTER 10 Flintridge (lcf) 15:31
4 MATTHEW MURPHY 11 St. Joseph (ala) 15:39
5 MICHAEL MURPHY 11 St. Joseph (ala) 15:43
6 JULIUS DIEHR 11 Country Day (lj) 15:46
7 COLLIN PRICE 11 St. Margarets 15:48
8 COOPER TEARE 9 St. Joseph (ala) 15:52
9 JAKE LANDRETH 12 Ontario Christian 15:55
10 AUSTIN DUBYAK 11 Woodcrest Christian 15:58
11 COSMO BROSSY 11 Brentwood 16:02
12 SIMON NOVICH 12 Thacher 16:04
13 TYLER FONG 12 Flintridge (lcf) 16:07
14 TOMAS MIRALLES 10 Country Day (lj) 16:12
15 SPENCER MCCUNE 10 Thacher 16:16
16 DAVID CASTILLEJOS 12 Country Day (lj) 16:17
17 DARIN WONG 12 Country Day (lj) 16:23
18 MICHAEL CONANT 10 Woodcrest Christian 16:25
19 ANDREW RUSSELL 12 Linfield 16:25
20 STEPHEN PACHECO 10 Desert Christian (lan 16:26
21 CHRIS MELENDEZ 12 St. Joseph (ala) 16:27
22 JAKOB EICHOR 10 Ontario Christian 16:29
23 PETER CALLAN 10 Thacher 16:38
24 HENRY COX 11 Chadwick 16:40
25 NIKHIL POOLE 10 Flintridge (lcf) 16:42
26 JOSEPH BIEHL 9 Desert Christian (lan 16:44
27 ETHAN FINKEL 9 Crossroads 16:47
28 JACOB ROBISON 11 St. Margarets 16:48
29 JUSTIN REYNOLDS 9 Woodcrest Christian 16:55
30 DEVYN GOLLERY 11 Hamilton (anz) 17:03
31 JONATHAN MARTINEZ 10 Woodcrest Christian 17:04
32 ALEX ORLOFF 11 Flintridge (lcf) 17:05
33 NICK GRAVES 12 Crossroads 17:06
34 CONNOR PARKS 11 St. Margarets 17:08
35 SCOTT BELINSKY 11 Crossroads 17:08
36 JACKSON DAUGHERTY 10 Country Day (lj) 17:12
37 WILLIAM HUBSCH 11 Poly (pas) 17:13
38 ANDREW TRINH 11 Chadwick 17:13
39 WILLIE MEIN 9 St. Joseph (ala) 17:14
40 GAVIN HILL 9 St. Joseph (ala) 17:15
41 JOHN MARTIN 11 St. Margarets 17:15
42 RILEY COAN 9 Flintridge (lcf) 17:15
43 CHRIS HERNANDEZ 11 Webb 17:16
44 JOSEPH MIRANDA 11 Hamilton (anz) 17:16
45 NIC GITTER 9 St. Margarets 17:19
46 SHAM PATEL 10 Flintridge (lcf) 17:23
47 JOEY HOLLAND 12 Woodcrest Christian 17:23
48 JACK PIERREPONT 10 Thacher 17:24
49 JACK RICHARDSON 11 Thacher 17:24
50 QUENTIN TALLEY 11 St. Margarets 17:24
51 STEPHEN CROCKETT 11 Desert Christian (lan 17:26
52 JAMES GIBSON 11 Desert Christian (lan 17:30
53 JAMES SHIH 12 Webb 17:31
54 RAPHAEL HUANG 9 Webb 17:32
55 ALAN DE VRIES 11 Ontario Christian 17:34
56 RAMON ALVAREZ 10 Woodcrest Christian 17:38
57 DANIEL ALLEN 10 Crossroads 17:39
58 JACK MCCAFFREY 11 St. Margarets 17:41
59 GEORGE LITTLE 10 Country Day (lj) 17:46
60 MIKE VASTANO 11 Brentwood 17:48
61 WILL BEHENNA 12 Chadwick 17:52
62 ALEXIS MICHACA 11 Sage Hill 17:59
63 JACOB DIAZ 10 Sage Hill 18:01
64 MICHAEL MAYES 10 Desert Christian (lan 18:03
65 VINNY UNDERWOOD 12 Ontario Christian 18:05
66 BRIAN SLAUGHTER 11 Sage Hill 18:06
67 ADRIAN SAUCEDO 9 Ontario Christian 18:08
68 MITCHELL PETERS 11 Woodcrest Christian 18:17
69 ALLEN STEWART 12 Webb 18:18
70 MICHAEL YEN 9 Poly (pas) 18:19
71 WILL SHADDEN 10 Chadwick 18:19
72 ALISTAIR NASH 9 Brentwood 18:22
73 RICHARD HATHAWAY 11 Poly (pas) 18:23
74 CALVIN LI 11 Webb 18:23
75 RYAN WATKINS 10 Country Day (lj) 18:27
76 NICOLAS BOFFMAN 9 Desert Christian (lan 18:29
77 BEN FRIED 10 Crossroads 18:30
78 ANDREW MAO 11 Webb 18:33
79 CAMERON KNOLLENBE 10 Sage Hill 18:34
80 NOAH GHOTBI 12 Ontario Christian 18:34
81 SEAN MARTINEZ 12 Linfield 18:38
82 ADAM BLAU 12 Brentwood 18:39
83 MATT WARDEN 9 Sage Hill 18:40
84 JARED CHRISMAN 12 Ontario Christian 18:43
85 MATTHEW GOOD 9 Chadwick 18:45
86 JOE RICKETSON 12 Desert Christian (lan 18:47
87 NIC THOMSON 10 Chadwick 18:49
88 SPENCER GOLLERY 11 Hamilton (anz) 18:49
89 DYLAN GALLARDO 11 Linfield 18:53
90 BEN BINIAZ 11 Brentwood 18:54
91 RYAN BERGMAN 10 Brentwood 18:55
92 STEVEN JUMP 9 Thacher 18:57
93 CHARLES THOMAS MAY 9 Poly (pas) 18:58
94 CALVIN SHIMANO 10 Sage Hill 19:05
95 MATT SONNENBLICK 10 Chadwick 19:10
96 TAYDEN FOSNESS 12 Hamilton (anz) 19:10
97 MANNY MEDRANO 11 Poly (pas) 19:11
98 LEV ASIMOW 12 Poly (pas) 19:30
99 CHASE KASSEL 10 Crossroads 19:36
100 JON YEN 11 Poly (pas) 19:46
101 ISAAC PEREZ 10 Hamilton (anz) 19:49
102 QUINN KIM 12 Brentwood 20:05
103 LUIS DELGUDILLO 9 Hamilton (anz) 20:09
104 YSIDRO HARTZELL 10 Crossroads 20:45
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 ST. JOSEPH (ALA) 39 1:19:01 1:07 2, 4, 5, 8, 20, 38, 39
2 FLINTRIDGE (LCF) 72 1:20:23 2:07 1, 3, 13, 24, 31, 41, 45
3 COUNTRY DAY (LJ) 88 1:21:50 1:26 6, 14, 16, 17, 35, 58, 74
4 WOODCREST CHRISTIAN 132 1:23:45 1:25 10, 18, 28, 30, 46, 55, 67
5 THACHER 144 1:23:46 1:20 12, 15, 22, 47, 48, 89
6 ST. MARGARETS 151 1:24:18 1:31 7, 27, 33, 40, 44, 49, 57
7 DESERT CHRISTIAN (LAN) 208 1:26:09 1:37 19, 25, 50, 51, 63, 75, 84
8 ONTARIO CHRISTIAN 214 1:26:11 2:13 9, 21, 54, 64, 66, 79, 82
9 CROSSROADS 224 1:27:10 1:43 26, 32, 34, 56, 76, 96, 101
10 CHADWICK 273 1:28:49 2:05 23, 37, 60, 70, 83, 85, 92
11 WEBB 288 1:29:00 1:07 42, 52, 53, 68, 73, 77
12 BRENTWOOD 308 1:29:45 2:52 11, 59, 71, 80, 87, 88, 99
13 SAGE HILL 347 1:31:20 0:41 61, 62, 65, 78, 81, 91
14 HAMILTON (ANZ) 349 1:32:07 2:46 29, 43, 86, 93, 98, 100
15 POLY (PAS) 361 1:32:04 1:58 36, 69, 72, 90, 94, 95, 97
DNP LINFIELD 0:53:56 3 Runners
Race #46 Girls Sweepstakes Division 3 5:31 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 BETHAN KNIGHTS 12 Northwood 16:59
2 ANNA FREDERICH 12 La Canada 18:13
3 SAMANTHA MURPHY 9 Northwood 18:24
4 ROXANNE VALLE 11 Azusa 18:24
5 KRISTEN CAMARENA 12 Los Altos (hh) 18:37
6 LIZZIE MERIDITH 12 Del Oro 18:41
7 ALYSSA BYER 11 Bishop O'Dowd 18:42
8 GLENNIS MURPHY 9 Redwood (lar) 18:43
9 JULIA COOKE 11 Bishop O'Dowd 18:43
10 CARLY HALM 10 Brea Olinda 18:44
11 RACHEL BOHAN 10 Cathedral Catholic 18:46
12 JOURDAN AMEN 9 Bishop O'Dowd 18:46
13 PAULA STONEHOUSE 12 Cathedral Catholic 18:49
14 COLLEEN MISPAGEL 11 La Canada 18:50
15 DANIELLE ODEN 12 Esperanza 18:50
16 KELSEY HARPER 12 San Luis Obispo 18:51
17 KAILYN SCOTT 11 Bonita 18:52
18 NATSUKI EGUCHI 11 Northwood 18:56
19 KELSEY CREESE 10 Bonita 19:00
20 ASHLEY LARSON 10 Northwood 19:00
21 SAMANTHA CABRERA 10 Bishop Amat 19:03
22 KIRSTEN MOODY 11 Del Norte (sd) 19:07
23 SAMMY TAKETA 10 Acalanes 19:09
24 MELISSA LEDESMA 11 Esperanza 19:19
25 GABBY DE LA ROSA 11 Esperanza 19:20
26 HOLLIE SEDOR 10 Bonita 19:21
27 JAMIE MORRIS 12 Gahr 19:22
28 KATHERINE GALLAHER 11 Esperanza 19:23
29 SAMANTHA DALMAN 12 Los Altos (hh) 19:27
30 JORDIN PRADO 11 Bonita 19:29
31 AMANDA SOLORIO 12 Irvine 19:30
32 KATIE MARSHALL 11 Northwood 19:31
33 MALEA MARTIN 11 San Luis Obispo 19:33
34 RACHEL SHAPIRO 11 Bishop Amat 19:34
35 CHRISTINE CREMER 12 Cathedral Catholic 19:35
36 JENNIFER FRAZIER 10 Brea Olinda 19:36
37 LYSABELA AMAYA 12 Brea Olinda 19:37
38 EMILY FIEBERLING 12 Bishop O'Dowd 19:45
39 ALICIA VILLARREAL 10 Bonita 19:46
40 SAMANTHA OGAN 12 Esperanza 19:47
41 MADDY LYONS 10 Del Oro 19:47
42 MADDY MONTGOMERY 12 Del Oro 19:52
43 MEREDITH NIX 11 Bishop O'Dowd 19:52
44 AMY HEYN 12 Del Oro 19:55
45 JOSIE KEENER 12 Los Altos (hh) 19:56
46 ISHA PUNJA 11 Northwood 20:00
47 EMMA GALLAGHER 12 Redwood (lar) 20:05
48 JADE KU 12 Los Altos (hh) 20:05
49 RACHEL BORDES 10 Redwood (lar) 20:06
50 NICOLLETTE BARRETT 11 Del Norte (sd) 20:08
51 ERICKA MEJIA 12 Esperanza 20:09
52 VALERIE MEJIA 9 Los Altos (hh) 20:10
53 HAILEY VILLAFLOR 9 Northwood 20:10
54 MOEKA YAMAMOTO 10 Irvine 20:11
55 JENNY GRADY 10 San Luis Obispo 20:11
56 ANNIE FOGARTY 9 Redwood (lar) 20:12
57 LUCIK MINASSIAN 12 Hoover (gle) 20:16
58 SIENNA SACRAMENTO 9 Del Norte (sd) 20:17
59 BROOKE LENNOX 10 Acalanes 20:17
60 DELANEY ZINES 10 Cathedral Catholic 20:19
61 JULIA HANSEN 12 Redwood (lar) 20:23
62 DOMINIQUE DELGADO 12 Los Altos (hh) 20:26
63 VY NGO 11 Irvine 20:27
64 ELAINA TRIPP 11 Brea Olinda 20:27
65 ASHLEY DESSERT 12 Del Oro 20:31
66 MEGAN MIRKHANIAN 11 Hoover (gle) 20:34
67 ERIN MACNEIL 10 Cathedral Catholic 20:36
68 SONNACA LUCKEY 12 Gahr 20:39
69 ELOISE DIMASE-NORDLI 12 La Canada 20:41
70 CATANIA CALAVITTA 10 Esperanza 20:41
71 JENNY CALLAN 10 La Canada 20:42
72 MARINA PRAET 9 Irvine 20:46
73 JALINE MIRANDA 11 Azusa 20:47
74 NIKKI HARDIMAN 10 Del Norte (sd) 20:47
75 NOELLE STEWART 11 Brea Olinda 20:51
76 SAVANNAH NEVES 9 Gahr 20:53
77 MICHELLE MORGAN 11 Irvine 20:54
78 LUKA YOSHIDA 11 Irvine 20:57
79 ANNIE MERRITT 12 Bishop O'Dowd 21:05
80 CARISA DEKALB 11 Del Norte (sd) 21:08
81 DIANA GARCIA 12 Bonita 21:08
82 DONNACA LUCKEY 12 Gahr 21:18
83 SOPHIA MAY 11 San Luis Obispo 21:21
84 EMMA SHEEHY 9 La Canada 21:24
85 SHINNE PARK 12 Irvine 21:26
86 PRENY RIGANIAN 10 Hoover (gle) 21:26
87 SABRINA NUNEZ 9 Redwood (lar) 21:29
88 TAYLOR OTTO 12 Brea Olinda 21:30
89 KASEY BAUER 11 San Luis Obispo 21:44
90 VERONICA LOPEZ 12 Azusa 21:45
91 ASHLEY ELLSWORTH 12 San Luis Obispo 21:51
92 JULIA PEREZ 11 Brea Olinda 22:00
93 JOHNISE TAYLOR 10 Gahr 22:01
94 LEZLY MORALES 12 Azusa 22:08
95 ELENOR MARKI 10 La Canada 22:08
96 CYNTHIA SANCHEZ 12 Azusa 22:09
97 JACKIE RODRIGUEZ 11 Gahr 22:11
98 SAMMY BROWNE 9 Acalanes 22:12
99 ALYIAH MONTIEL 11 Azusa 22:14
100 RENEE SALLAKIAN 10 Hoover (gle) 22:18
101 SARAH PIHL 11 San Luis Obispo 22:24
102 MADDIE KRINGEL 10 Del Oro 22:25
103 MACKENZIE LANDA 12 Bonita 22:54
104 PRISCILLA CAMPOS 12 Gahr 23:04
105 JASMINE LORENZANA 9 Hoover (gle) 23:53
106 ESMERALDA SIRIA 12 Azusa 24:47
107 SERIAH YZARNOTEGUI 10 Hoover (gle) 24:52
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 NORTHWOOD 72 1:32:50 2:32 1, 3, 18, 20, 30, 43, 50
2 BISHOP O'DOWD 103 1:35:48 1:10 7, 9, 12, 35, 40, 75
3 ESPERANZA 123 1:36:39 0:57 15, 22, 23, 26, 37, 48, 66
4 BONITA 124 1:36:28 0:54 17, 19, 24, 28, 36, 77, 98
5 LOS ALTOS (HH) 168 1:38:15 1:33 5, 27, 42, 45, 49, 58
6 CATHEDRAL CATHOLIC 175 1:38:05 1:50 11, 13, 32, 56, 63
7 DEL ORO 185 1:38:46 1:50 6, 38, 39, 41, 61, 97
8 REDWOOD (LAR) 208 1:39:29 1:40 8, 44, 46, 53, 57, 83
9 BREA OLINDA 208 1:39:15 2:07 10, 33, 34, 60, 71, 84, 88
10 LA CANADA 228 1:39:50 3:11 2, 14, 65, 67, 80, 91
11 SAN LUIS OBISPO 263 1:41:40 2:53 16, 31, 52, 79, 85, 87, 96
12 DEL NORTE (SD) 269 1:41:27 2:01 21, 47, 55, 70, 76
13 IRVINE 280 1:41:48 1:24 29, 51, 59, 68, 73, 74, 81
14 GAHR 328 1:44:13 2:39 25, 64, 72, 78, 89, 93, 99
15 AZUSA 341 1:45:13 3:45 4, 69, 86, 90, 92, 94, 101
16 HOOVER (GLE) 393 1:48:27 3:37 54, 62, 82, 95, 100, 102
DNP BISHOP AMAT 0:38:37 2 Runners
DNP ACALANES 1:01:38 3 Runners
Race #47 Boys Sweepstakes Division 3 5:47 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 AUSTIN TAMAGNO 10 Brea Olinda 14:34
2 DAVID LUNA 12 Indio 14:45
3 SYDNEY GIDABUDAY 12 El Modena 14:54
4 LUIS RAMOS 11 Rubidoux 15:05
5 MICHAEL TERAN 11 Jurupa Hills 15:14
6 WILLIAM ERNST 11 San Luis Obispo 15:19
7 DILLON BECKUM 9 Bonita 15:19
8 MATTHEW RUIZ 12 Cathedral 15:20
9 CAMERON GASKELL 10 Acalanes 15:21
10 BRENNON KORYTA 12 Brea Olinda 15:21
11 AUSTIN SHELLITO 11 Brea Olinda 15:27
12 BRANDEN ESTRADA 11 St. John Bosco 15:29
13 ANDREW MELENDEZ 12 Bishop O'Dowd 15:30
14 ANGEL ESCOBAR 11 Brea Olinda 15:32
15 COLIN BURKE 11 Bishop O'Dowd 15:36
16 ELIAS MUNOZ 12 Cathedral 15:37
17 VICTOR BENNETT 12 University City (sd) 15:38
18 ERIC SALAS 12 San Marcos (sb) 15:38
19 JOSHUA WILSON 12 South Pasadena 15:39
20 LUIS ORTEGA 11 Jurupa Hills 15:42
21 ROBERT FREEMAN 12 Lutheran (ora) 15:43
22 GUSTAVO GONZALEZ 12 St. John Bosco 15:43
23 JEFF LARSON 12 Yucca Valley 15:43
24 JACOB MILLER 10 Lutheran (ora) 15:44
25 MITCH MANIS 11 Del Norte (sd) 15:45
26 DIMAGGIO OROZCO 12 Brea Olinda 15:45
27 MITCHELL CAMERON 12 Damien 15:46
28 RYAN SORENSEN 12 San Marcos (sb) 15:47
29 DEVON REED 11 Jurupa Hills 15:47
30 PEDRO SANDOVAL 11 Rubidoux 15:53
31 AARON JIMENEZ 11 Indio 15:53
32 ANTHONY ALVAREZ 11 Rubidoux 15:53
33 DANIEL AGUILERA 12 Jurupa Hills 15:56
34 ERIK GONZALEZ 9 Rubidoux 15:56
35 ADAM VILLELA 10 El Modena 15:57
36 TODD SWEETMAN 12 Bonita 15:58
37 BRITTAN REED 11 Jurupa Hills 16:00
38 DAVID WHITE 12 San Luis Obispo 16:00
39 MICHAEL NEVAREZ 11 Cathedral 16:01
40 MARK QUIROZ 12 Del Norte (sd) 16:02
41 CARLOS BARRIOS 11 St. John Bosco 16:03
42 ERIK STEVENS 12 Damien 16:03
43 SKYLER GARCIA 11 Brea Olinda 16:03
44 JOSH LOPEZ 12 St. John Bosco 16:05
45 RICARDO SANCHEZ 10 Rubidoux 16:06
46 ISSAC CANNON 12 Deer Valley 16:07
47 JOSE CASTELLON 9 Rubidoux 16:07
48 CHRISTIAN DE LOS SAN 12 Los Altos (hh) 16:07
49 JEREMY COSTELLO 12 San Luis Obispo 16:09
50 BRENDEN STONE 11 Northwood 16:11
51 TANNER HICKS 12 Lutheran (ora) 16:12
52 NOAH ANDERSON 10 Bonita 16:12
53 ADOLFO CRUZ 11 El Modena 16:15
54 TREVOR LUNDE 12 Brea Olinda 16:15
55 ERIC INUMERABLE 12 Del Norte (sd) 16:16
56 NIKO CHAPMAN 10 University City (sd) 16:16
57 CULLEN IRVINE 11 South Pasadena 16:16
58 EVAN JAMESON 11 Del Norte (sd) 16:16
59 RYAN NAJERA 12 University City (sd) 16:18
60 LUKE KAMPA 10 Lutheran (ora) 16:18
61 JONATHAN MIJARES 11 Los Altos (hh) 16:19
62 SAUL TAMAYO 11 Yucca Valley 16:19
63 MICHAEL WANG 12 Acalanes 16:20
64 TYLER CULP 12 University City (sd) 16:20
65 WALKER ODELL 11 San Marcos (sb) 16:21
66 RAUL HERNANDEZ 12 Indio 16:22
67 JOE LOGAN 12 San Marcos (sb) 16:26
68 NELSON ROCHA 12 Jurupa Hills 16:26
69 JOSH PARK 12 Esperanza 16:27
70 JACOB GRANT 12 Lutheran (ora) 16:27
71 BRANDON POWELL 11 Esperanza 16:28
72 MARIO SALAZAR 10 Indio 16:28
73 KEVIN RODRIGUEZ 12 St. John Bosco 16:29
74 ANDY EHRENBERG 10 Redwood (lar) 16:30
75 EVERETT EARL 10 El Modena 16:31
76 STEVEN SCHEIDT 12 University City (sd) 16:31
77 HAYDEN STONE 11 University City (sd) 16:34
78 MATTHEW TERRES 11 Northwood 16:34
79 JUSTIN SPIVEY 12 Los Altos (hh) 16:36
80 JORGE OCHOA 11 Rubidoux 16:37
81 ALEC WEBER 12 Acalanes 16:38
82 PAUL HOLBEL 11 Del Norte (sd) 16:40
83 ERIC FRANCIS 11 Los Altos (hh) 16:40
84 MICHAEL CABALLERO 10 Cathedral 16:41
85 JOHANNSEN TAN 12 Bishop O'Dowd 16:41
86 LEO RODRIGUEZ 12 Indio 16:41
87 ALLAN GOMEZ 11 Cathedral 16:41
88 DAVID VELASQUEZ 12 Cathedral 16:41
89 JOHN KIDMAN 10 University City (sd) 16:43
90 IAN PHILIPP 11 Northwood 16:44
91 SEAN FRESCAS 10 Bonita 16:45
92 JOHN (JACK) KELLY 12 Northwood 16:47
93 NATHAN HAINES 11 Deer Valley 16:47
94 STEVEN MOSQUEDA 12 Esperanza 16:49
95 JOSEPH RODRIGUEZ 12 Jurupa Hills 16:49
96 ADAM NORRIS 12 Los Altos (hh) 16:49
97 AARON REICHNER 12 Del Norte (sd) 16:51
98 PATRICK BRUCE 10 Damien 16:52
99 NOAH SANCHEZ 12 Cathedral 16:53
100 LOGAN FRY 11 Esperanza 16:55
101 JOSH CHAVEZ 11 St. John Bosco 16:56
102 RILEY COOKE 11 Bishop O'Dowd 16:56
103 SEAN BURKE 11 Bishop O'Dowd 16:57
104 NICK DOWNS 10 Bishop O'Dowd 17:00
105 NIKHIL MISHRA 12 Northwood 17:01
106 TANNER OWEN 12 Los Altos (hh) 17:05
107 AARON HARMAN 10 Acalanes 17:06
108 NOE CANO 12 St. John Bosco 17:06
109 TYLER GERSHMAN 12 South Pasadena 17:06
110 TONY GARCIA 11 El Modena 17:08
111 TIMOTHY CORVESE 10 Damien 17:08
112 THOMAS STEELE 12 South Pasadena 17:09
113 RATCLIFF DUSTIN 12 Deer Valley 17:10
114 JUSTIN TORRES 11 Bonita 17:12
115 VICTOR HIDALGO 12 South Pasadena 17:13
116 VOGT LUKAS 11 Deer Valley 17:13
117 NIMA LECLERC 11 Acalanes 17:14
118 CALEB NELSON 9 Northwood 17:16
119 RAYMON GILMARTIN 10 South Pasadena 17:16
120 BRANDON MONDRAGON 11 Indio 17:17
121 KHALEEL LEFORCE 10 Yucca Valley 17:23
122 ORRAHOOD BEN 10 Deer Valley 17:24
123 CARLTON CHANG 10 Lutheran (ora) 17:24
124 BEN GITTERMAN 12 San Marcos (sb) 17:25
125 JESUS CEBREROS 11 Indio 17:28
126 ETHAN MCSWAIN 11 San Luis Obispo 17:30
127 JAVIN DE LA TORRE 12 Esperanza 17:37
128 ALEX KELLY 10 Acalanes 17:39
129 JEFFERSON NORMAN 11 San Luis Obispo 17:44
130 DAKOTA WRIGLEY 11 Yucca Valley 17:46
131 DAVID PETERSON 11 San Marcos (sb) 17:48
132 GARRETT SOUSA 11 Damien 17:54
133 STRONG ZACK 10 Deer Valley 17:55
134 JOHN ROTH 10 Yucca Valley 17:55
135 GUSTAVO MARTINEZ 12 Yucca Valley 17:59
136 LOGAN WELTY 11 Esperanza 18:03
137 ARAMIS KNOX 11 San Luis Obispo 18:07
138 DAVID ESPINOZA 11 South Pasadena 18:29
139 MATTHEW CHURCH 12 Damien 18:52
140 JARED ERICKSON 11 Acalanes 19:02
141 STEWART CLINT 10 Deer Valley 19:09
142 KYLE GARCIA 12 Damien 19:47
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 BREA OLINDA 62 1:16:39 1:11 1, 10, 11, 14, 26, 43, 54
2 JURUPA HILLS 124 1:18:39 0:46 5, 20, 29, 33, 37, 68, 94
3 RUBIDOUX 145 1:18:53 1:01 4, 30, 32, 34, 45, 47, 79
4 ST. JOHN BOSCO 192 1:19:49 1:00 12, 22, 41, 44, 73, 100, 107
5 LUTHERAN (ORA) 226 1:20:24 0:44 21, 24, 51, 60, 70, 122
6 CATHEDRAL 232 1:20:20 1:21 8, 16, 39, 83, 86, 87, 98
7 INDIO 256 1:20:09 1:56 2, 31, 66, 72, 85, 119, 124
8 DEL NORTE (SD) 259 1:20:59 0:55 25, 40, 55, 58, 81, 96
9 UNIVERSITY CITY (SD) 271 1:21:03 0:53 17, 56, 59, 64, 75, 76, 88
10 EL MODENA 274 1:20:45 2:14 3, 35, 53, 74, 109
11 BONITA 298 1:21:26 1:53 7, 36, 52, 90, 113
12 SAN MARCOS (SB) 301 1:21:37 1:47 18, 28, 65, 67, 123, 130
13 BISHOP O'DOWD 315 1:21:40 1:27 13, 15, 84, 101, 102, 103
14 SAN LUIS OBISPO 346 1:22:42 2:25 6, 38, 49, 125, 128, 136
15 LOS ALTOS (HH) 364 1:22:31 0:42 48, 61, 78, 82, 95, 105
16 ACALANES 374 1:22:39 1:53 9, 63, 80, 106, 116, 127, 139
17 DAMIEN 407 1:23:43 2:08 27, 42, 97, 110, 131, 138, 141
18 SOUTH PASADENA 409 1:23:23 1:34 19, 57, 108, 111, 114, 118, 137
19 NORTHWOOD 411 1:23:17 0:50 50, 77, 89, 91, 104, 117
20 ESPERANZA 458 1:24:16 1:10 69, 71, 93, 99, 126, 135
21 YUCCA VALLEY 467 1:25:06 2:12 23, 62, 120, 129, 133, 134
22 DEER VALLEY 486 1:24:41 1:17 46, 92, 112, 115, 121, 132, 140
DNP REDWOOD (LAR) 0:16:30 1 Runner
SATURDAY OCTOBER 26, 2013
Race #50 Boys Junior Varsity Division 1 7:15 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 BEN VAN HAMERSVELD 12 San Marcos (sm) 16:24
2 TEDDY CARUBIS 12 Yucaipa 16:46
3 LUIS GRACIANO 12 Warren 16:46
4 MOISES SANTOS 11 Foothill (sa) 16:47
5 BRYCE CALLENDER 11 El Toro 16:53
6 THOMAS CARTER 12 San Marcos (sm) 16:56
7 TIMOTHY CRUZ 12 Yucaipa 16:56
8 ADAM MICHNO 12 Claremont 17:01
9 HUGO CONDE 12 Baldwin Park 17:07
10 TAYLOR LEON 12 Warren 17:08
11 OSCAR VARGAS 12 Baldwin Park 17:08
12 HENRY BUTLER 11 Valencia (val) 17:11
13 KYLE DUNN 12 El Toro 17:11
14 RYAN KES 11 La Sierra 17:14
15 PETER MEYERSON 11 Redondo Union 17:17
16 DAVID HODGES 11 Mira Costa 17:18
17 JASON CROSTHWAITE 11 Crescenta Valley 17:19
18 DAVID MAGANA 11 Valencia (val) 17:22
19 ZACH HARRISON 11 Ayala 17:24
20 NICK HUM 12 Ayala 17:26
21 CHRISTIAN BAZINET 12 California (whi) 17:26
22 DAVID ALVARADO 11 Claremont 17:27
23 ARECHIGA ANGEL 12 La Sierra 17:28
24 FERID RUANO 11 Moorpark 17:29
25 JUSTIN VONG 12 Valencia (val) 17:31
26 WESLEY PLATT 11 El Toro 17:33
27 ANDRES MANZO 12 Villa Park 17:33
28 LOGAN ROGERS 12 Crescenta Valley 17:34
29 CHRISTOPHER CEJA 12 Warren 17:34
30 DONALD DAVIS 11 La Sierra 17:35
31 ERIC LEIMKUHLER 12 Villa Park 17:35
32 JON LAU 11 Mira Costa 17:36
33 MICHAEL HERNANDEZ 12 Warren 17:37
34 CASEY MAGID 12 Crescenta Valley 17:37
35 JONNY BALBUENA 11 Santa Ana 17:37
36 JUSTIN HELFER 11 Ayala 17:37
37 BRADFORD KIDD 11 Glendora 17:38
38 PAUL GILLIS-SMITH 11 Moorpark 17:39
39 SHANE UHL 12 Claremont 17:40
40 ANTONIO AVILA 11 Baldwin Park 17:40
41 IAN CONNAIR 12 El Toro 17:40
42 MARSHALL BOLAND 11 Foothill (sa) 17:41
43 TRISTAN NORTIER-TILLY 12 Vacaville 17:42
44 NATHAN JONES 12 Serrano 17:42
45 BABAK EGHBALI 11 Rancho Buena Vista 17:42
46 FERNANDO BRITO 11 La Sierra 17:43
47 RYAN FINAZZO 11 Poly (riv) 17:43
48 ANDERS CROWELL 11 Claremont 17:46
49 SCOTT BIEDERMANN 11 Ayala 17:46
50 JACOB BEVINS 11 El Toro 17:47
51 AJ ESTUPINAN 11 Tesoro 17:47
52 JAMES ABARCA 11 Moorpark 17:49
53 HAYDEN RAMSAY 11 Yucaipa 17:50
54 JORGE GALLEGOS 11 Baldwin Park 17:51
55 EVAN RENCK 12 Poly (riv) 17:54
56 LIAM NEGLIA 11 Villa Park 17:57
57 JONATHAN REZA 12 Claremont 17:57
58 ERIC FELIPE 12 Foothill (sa) 17:57
59 ROBERT CHAN 12 Baldwin Park 17:58
60 JAVIER VENEGAS 12 Villa Park 18:00
61 RICHARD JOHNSON 12 Glendora 18:05
62 ZACHARY ROUNDS 11 Redondo Union 18:05
63 SAMUEL PICKUP 12 Redondo Union 18:06
64 NICK YAMAMOTO 12 Valencia (val) 18:06
65 CHRISTOPHER RAUM 11 Moorpark 18:07
66 RICARDO MA 11 Baldwin Park 18:07
67 PABLO CHACON 12 Warren 18:08
68 WILL KELLEY 12 Vacaville 18:08
69 KENNETH ZALKE 12 Ayala 18:09
70 KRISTOPHER PATTERS 11 Redondo Union 18:09
71 STEPHEN CANNON 11 Foothill (sa) 18:11
72 DANIEL CORDOVA 11 Paramount 18:14
73 RAUL TORRES 12 Baldwin Park 18:15
74 CHRIS VON KAENEL 11 Tesoro 18:16
75 DAVID HUXLEY 11 Poly (riv) 18:16
76 SPENCER HALSEMA 12 Moorpark 18:16
77 JOSE DEL RIO 11 Santa Ana 18:17
78 MARCUS HERZOG 11 Moorpark 18:20
79 PATRICK CAMPBELL 11 Foothill (sa) 18:21
80 ANDREW PASCUAL 11 Aliso Niguel 18:22
81 ALEJANDRO TORRES 11 Paramount 18:22
82 ERIC NETZEBAND 12 Glendora 18:24
83 JACK EWING 11 Villa Park 18:24
84 SEAN TUCKER 12 Valencia (val) 18:24
85 EJ SMITH 11 Serrano 18:26
86 DILLON SVEUM 11 Vacaville 18:27
87 ISAAC PORTILLO 11 Redondo Union 18:27
88 MICHAEL TORRES 12 Claremont 18:31
89 AARON RODRIGUEZ 12 Villa Park 18:31
90 MATTHEW JI 11 Crescenta Valley 18:31
91 MATTHEW BARTON 11 Warren 18:31
92 JOHN BURKE 11 Poly (riv) 18:32
93 JOSHUA JACKSON 12 Glendora 18:32
94 THOMAS GASBECK 11 Moorpark 18:32
95 JOSUE CASTILLO 11 Warren 18:33
96 CONNOR AMBERGER 11 Aliso Niguel 18:33
97 LUKE ENGLEBERT 12 Claremont 18:33
98 RANDY SARMIENTO 11 Rancho Buena Vista 18:35
99 ALEX RAMIREZ 11 Buena 18:35
100 LIANG CHIN SU 11 Vacaville 18:37
101 GREGOR DERSTEPANIA 11 Glendora 18:37
102 SAMUEL LIU 12 Claremont 18:37
103 CODY ROELOFSON 11 Valencia (val) 18:38
104 CAMERON AVERILL 12 Aliso Niguel 18:38
105 JARED SERNA 12 Foothill (sa) 18:39
106 FRANCISCO RANGEL 12 Poly (riv) 18:42
107 KRISTIAN BONILLA 11 Foothill (sa) 18:46
108 DAKOTA TELLEZ 11 Ayala 18:46
109 URIEL CERVANTES 12 Rancho Buena Vista 18:49
110 MICHAEL PARKER 11 Poly (riv) 18:50
111 JACOB LAZANO 12 Yucaipa 18:53
112 CHRISTOPHER LI 11 Ayala 18:53
113 DEREK HANSON 11 Mira Costa 18:56
114 MARCO ALIA 11 Santa Ana 18:57
115 ZACHARY HANCOCK 11 Vacaville 18:57
116 CARLOS GONZALEZ 12 California (whi) 18:58
117 AUSTIN TORGERSON 12 Roseville 18:59
118 DAN NGUYEN 11 Villa Park 18:59
119 LUIS CONTRERAS 11 Baldwin Park 19:00
120 CHRISTIAN MEDINA 12 Norco 19:00
121 MICHAEL ZHOU 11 Tesoro 19:02
122 MARCOS HERNANDEZ 11 Santa Ana 19:03
123 JACOB MACIEL 11 Foothill (sa) 19:03
124 NICK MARTINEZ 12 Buena 19:04
125 JOSH MILLER 12 San Marcos (sm) 19:05
126 ARTIE WHITE 11 Poly (riv) 19:06
127 HERMIN ISIDRO 11 Rancho Buena Vista 19:08
128 MATTHEW DE LOS SANT 12 Ayala 19:09
129 JONATHAN ZYBERT 11 Moorpark 19:10
130 JOHN IRIBE 11 Rancho Buena Vista 19:11
131 MITCHELL WINN 11 Redondo Union 19:11
132 HUNTER GUTIERREZ 11 Claremont 19:12
133 MICHAEL FOUND-LOONE 12 Moorpark 19:13
134 KISHEN RATHOD 11 California (whi) 19:13
135 GIOVANNY MONREAL 11 Baldwin Park 19:15
136 CHRIS AQUINO 11 Serrano 19:16
137 SETH BURGARSKI 10 Norco 19:16
138 ETHAN DAWSON 12 Poly (riv) 19:17
139 TANNER ROGOFF 12 Serrano 19:18
140 JONATHAN CARUANA 12 Ayala 19:19
141 ELIHU SOLTES 11 Valencia (val) 19:19
142 MARTIN CASTANEDA 11 Baldwin Park 19:19
143 BRANDON ENYEART 11 Poly (riv) 19:23
144 DALLAS ROCHA 12 Ayala 19:28
145 KEN SHAFFER 11 La Sierra 19:29
146 LOURDE JAMES 10 Cosumnes Oaks 19:31
147 KEVIN ZEPEDA 11 La Sierra 19:32
148 KIAVASH SHAHRIARI 11 Claremont 19:34
149 ANTHONY TORRES 11 Villa Park 19:36
150 JAMES WILCOX 11 Foothill (sa) 19:37
151 DAN REILLY 12 Roseville 19:42
152 LUIS GOMEZ 12 Baldwin Park 19:44
153 RUSLAN PANKIV 12 Claremont 19:44
154 MATTHEW DICKINSON 10 Foothill (ple) 19:45
155 JOHN CONN 11 La Sierra 19:45
156 CHRISTIAN TORRES 11 California (whi) 19:47
157 AARON CANTER 11 Aliso Niguel 19:48
158 SAM JOHNSON 11 San Marcos (sm) 19:48
159 ENGLAND LAVALLY 9 Monte Vista (sv) 19:48
160 CONNER ANDERSON 11 Claremont 19:49
161 BRADLEY CLARK 11 Redondo Union 19:50
162 DAVID MONTALVO 11 Roseville 19:50
163 RAYMOND RODRIGUEZ 11 Yucaipa 19:52
164 DOMINIC GARCIA 12 Vacaville 19:53
165 CALEB TAYLOR 10 Garfield 19:55
166 AUSTIN CARPENTER 11 Tesoro 19:56
167 JESSE CONCHAS 12 Buena 19:57
168 GABRIEL SANDOVAL 11 Claremont 19:57
169 MATTHEW LONG 11 Cosumnes Oaks 19:58
170 BRYAN EDDINGS 12 Ayala 19:58
171 MICHAEL ADACHI 11 Moorpark 20:00
172 ZACH FRY 12 Glendora 20:01
173 CARLOS LOMELI 11 Warren 20:05
174 KEVIN SAGINIAN 12 Valencia (val) 20:06
175 YASH SRIVASTAV 9 Foothill (ple) 20:07
176 AUSTIN GWIAZDOWSKI 11 Vacaville 20:07
177 JOSE RODRIGUEZ 12 Paramount 20:08
178 ALEXANDER LEIVA 11 Tesoro 20:09
179 BRANDON POFF 9 Norco 20:11
180 JOSE ALVARADO 11 Foothill (ple) 20:12
181 TOMAS SUAREZ 11 Santa Ana 20:12
182 PETER ROBINSON 11 Tesoro 20:14
183 RYAN PERRY 10 Cosumnes Oaks 20:15
184 ANDREW NAM 11 Foothill (ple) 20:15
185 ERIC GALLARDO 11 Warren 20:17
186 MINH NGUYEN 11 Mira Costa 20:17
187 NOAH LOERA 11 Claremont 20:18
188 GABRIEL GUERRERO 10 Monte Vista (sv) 20:18
189 RYAN DEWEESE 12 Villa Park 20:19
190 JOSHUA BOWMAN 11 Glendora 20:20
191 WILLIAM ZOLFAGHARI 11 Moorpark 20:21
192 AUSTIN BIARBE 11 Tesoro 20:22
193 ALEX ORTIZ 11 Canyon Springs 20:22
194 MINSOO KIM 11 Aliso Niguel 20:23
195 JACOB COX 11 Ayala 20:23
196 JOSHUA LUNA 12 Baldwin Park 20:23
197 ALEXIS SANDOVAL 11 La Sierra 20:24
198 ZOHAIR MOHIDIN 11 Moorpark 20:25
199 JORDAN COVERT 12 Cosumnes Oaks 20:26
200 DARYLL WADE 11 Cosumnes Oaks 20:26
201 RANDY UNG 11 Yucaipa 20:27
202 JULIAN LOPEZ 11 Villa Park 20:27
203 PHILLIP MAYNARD 12 Vacaville 20:28
204 BRAD IGLESIAS 9 Monte Vista (sv) 20:29
205 KASRA KAMRAVANI 11 Poly (riv) 20:30
206 BRETT FRIGO 12 Villa Park 20:30
207 CHRIS RONCO 11 Vacaville 20:31
208 GEORGE BARRERA 12 Ayala 20:31
209 ELIJAH GUTIERREZ 11 Foothill (sa) 20:32
210 JOHN GONZALEZ 11 Foothill (sa) 20:32
211 JUSTIN SOUTHERLAND 11 Norco 20:32
212 BRYCE HANNA 12 Claremont 20:33
213 MATTHEW OAKES 11 Villa Park 20:36
214 GABE CARILLO 12 La Sierra 20:37
215 JONATHAN ARCHULETA 11 Claremont 20:38
216 ERNESTO CARDENAS 12 Santa Ana 20:38
217 ANDY CASTILLO 12 Baldwin Park 20:39
218 JOSEPH PEREZ 11 Buena 20:39
219 AARON BOURASSA 11 Serrano 20:41
220 KYLE SELSTAD 11 San Marcos (sm) 20:43
221 AHMAD KHALIFEH 12 Mira Costa 20:47
222 TYLER FLORES 12 Yucaipa 20:48
223 MATT RUDY 11 Tesoro 20:50
224 GABRIEL GONZALEZ 10 Foothill (ple) 20:53
225 PATRICK NGUYEN 11 Cosumnes Oaks 20:55
226 BRANDON RAMOS 11 Garfield 21:00
227 SEAN PIERCE 12 Vacaville 21:03
228 RYAN ROECKER 11 Tesoro 21:07
229 MICHAEL YIU 11 Glendora 21:10
230 JORDAN BLAIR 11 Moorpark 21:10
231 RYAN YOUNG 11 Moorpark 21:16
232 JOHNATHAN SZE 11 Moorpark 21:18
233 ANDREW GARCIA 11 Warren 21:19
234 MALVINJIT AULAKH 10 Foothill (ple) 21:24
235 MUHAMMAD EMINIC 11 Vacaville 21:26
236 FADY LAWRENCE 9 Monte Vista (sv) 21:30
237 MATTHEW BRIONES 10 Foothill (ple) 21:32
238 HARRISON KLINSKI 11 Claremont 21:35
239 MARK KALAIJI 11 Glendora 21:41
240 STEIN ACKER 11 Foothill (ple) 21:42
241 ROBIN REYES 9 Villa Park 21:44
242 BEN BOOTH 11 Claremont 21:51
243 MICHAEL OTHMAN 12 Glendora 21:53
244 NATHAN ADAY 11 Glendora 21:54
245 ANDRES RAMIREZ 11 Norco 21:54
246 NICK TUCKER 11 Moorpark 21:55
247 ELIAJAH KOUYOUMDJIA 11 Glendora 21:55
248 KEVIN GARISTA 12 Garfield 21:56
249 NOAH THOMAS 10 Foothill (ple) 21:59
250 CARLOS MENDOZA 12 Buena 22:14
251 FRANCISCO RAIGOZA 11 Moorpark 22:17
252 PETER LOYA 12 Moorpark 22:23
253 ANDREW WESTLUND 12 Buena 22:24
254 DANIEL LIVINGSTON 12 Yucaipa 22:31
255 RODRIGO RODRIQUEZ 11 La Sierra 23:01
256 JOSHUA MINICK 11 Serrano 23:05
257 MICHAEL WALLACE 10 Monte Vista (sv) 23:07
258 CHANDLER OTIS 11 Tesoro 23:11
259 JAVIER FERNANDEZ 11 Warren 23:11
260 ANDREW KAGEYAMA 12 Cosumnes Oaks 23:14
261 DAVID MARGOLIS 12 Norco 23:16
262 BRENDEN CAREY 11 Roseville 23:22
263 ESTEBAN RODRIGUEZ 11 Moorpark 23:23
264 CHRIS AMAYA 11 Warren 23:28
265 BRANDON TORNERO 11 Claremont 23:29
266 ALEXANDER LIM 11 Foothill (ple) 23:35
267 DANIEL HOLLAND 12 Villa Park 23:39
268 ANDREW MOORE 11 Paramount 23:40
269 CARLOS RUIZ 12 Santa Ana 23:40
270 ZACH RYAN 12 Glendora 23:46
271 MICHAEL PUGNO 11 Claremont 23:47
272 DANIEL BESANAIZ 12 Glendora 23:53
273 KYLE PANAGA 10 Foothill (ple) 24:08
274 KEVIN LAZO 9 Monte Vista (sv) 24:16
275 TIM WOODARD 11 Moorpark 24:28
276 SAMUEL DOMINGUEZ 11 Moorpark 24:31
277 ANTHONY CASTELLANO 11 Warren 24:51
278 MATT PAPROSKI 11 Villa Park 25:02
279 RICHARDO PENA 11 Warren 25:38
280 ABRAHAM ALCAZAR 12 Birmingham 25:54
281 MATTHEW TATSUMI 11 La Sierra 26:09
282 GARRETT CARTWRIGHT 11 Warren 26:17
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 EL TORO 125 1:27:04 0:54 5, 13, 24, 37, 46
2 WARREN 132 1:27:13 1:22 3, 10, 26, 30, 63, 84, 88
3 CLAREMONT 160 1:27:51 0:56 8, 20, 35, 44, 53, 82, 90
4 BALDWIN PARK 161 1:27:44 0:51 9, 11, 36, 50, 55, 62, 68
5 AYALA 179 1:28:22 0:45 18, 19, 32, 45, 65, 100, 104
6 VALENCIA (VAL) 190 1:28:34 1:13 12, 17, 23, 60, 78, 95, 121
7 LA SIERRA 226 1:29:29 2:15 14, 21, 27, 42, 122, 124, 126
8 MOORPARK 236 1:29:20 0:47 22, 34, 48, 61, 71, 73, 87
9 FOOTHILL (SA) 237 1:28:57 1:34 4, 38, 54, 67, 74, 97, 99
10 VILLA PARK 238 1:29:29 0:51 25, 28, 52, 56, 77, 83, 108
11 REDONDO UNION 279 1:30:04 1:10 15, 58, 59, 66, 81, 117, 130
12 YUCAIPA 292 1:30:17 3:06 2, 7, 49, 103, 131, 153, 161
13 GLENDORA 346 1:31:16 0:59 33, 57, 76, 86, 94, 136, 148
14 POLY (RIV) 347 1:31:07 0:59 43, 51, 70, 85, 98, 102, 114
15 VACAVILLE 383 1:31:51 1:15 39, 64, 80, 93, 107, 132, 138
16 SAN MARCOS (SM) 407 1:32:56 4:19 1, 6, 113, 128, 159
17 MIRA COSTA 456 1:34:54 3:29 16, 29, 105, 146, 160
18 SANTA ANA 462 1:34:06 2:35 31, 72, 106, 111, 142, 156, 174
19 RANCHO BUENA VISTA 464 1:33:25 1:29 41, 91, 101, 115, 116
20 TESORO 498 1:35:10 2:22 47, 69, 110, 133, 139, 143, 149
21 SERRANO 515 1:35:23 2:59 40, 79, 118, 120, 158, 170
22 ALISO NIGUEL 537 1:35:44 2:01 75, 89, 96, 127, 150
23 BUENA 663 1:40:29 3:39 92, 112, 134, 157, 168, 169
24 NORCO 690 1:40:53 2:54 109, 119, 140, 155, 167, 173
25 COSUMNES OAKS 705 1:40:36 0:55 123, 135, 144, 151, 152, 163, 172
26 FOOTHILL (PLE) 710 1:41:12 1:08 125, 137, 141, 145, 162, 164, 166
27 MONTE VISTA (SV) 766 1:45:12 3:19 129, 147, 154, 165, 171, 175
DNP BIRMINGHAM 0:25:54 1 Runner
DNP CANYON SPRINGS 0:20:22 1 Runner
DNP GARFIELD 1:02:51 3 Runners
DNP CALIFORNIA (WHI) 1:15:24 4 Runners
DNP ROSEVILLE 1:21:53 4 Runners
DNP CRESCENTA VALLEY 1:11:01 4 Runners
DNP PARAMOUNT 1:20:24 4 Runners
Race #51 Boys Junior Varsity Division 1 7:22 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ANI RAMAKRISHNAN 12 Davis 16:36
2 THOMAS PAYNE 11 Vista Murrieta 16:38
3 ERIC CONSTANTE 11 Vista Murrieta 16:51
4 SERGIO FLORES 11 Vista Murrieta 16:55
5 ALEX ARNHEITER 12 Davis 16:55
6 KEATON MCGRANN 11 Trabuco Hills 16:55
7 MATT LYNG 12 Loyola 16:57
8 ANDREW RAMIREZ 12 Vista Murrieta 17:01
9 MATTHEW MAYR 12 Davis 17:02
10 BILLY WEGENG 12 West Ranch 17:03
11 PETER YIN 12 Edison (hb) 17:04
12 MATT OKABAYASHI 12 Poly (lb) 17:05
13 JOSH ORTIZ 11 Chino Hills 17:06
14 NICK GARDUNO 12 Burroughs (bur) 17:08
15 WILLIAM ANTONOPLIS 11 Loyola 17:09
16 LENNY SOSA 11 El Rancho 17:10
17 GRIFFIN ARMENDERIZ 11 West Ranch 17:11
18 CAMERON OLSON 11 Trabuco Hills 17:12
19 SAMUEL SOUSA 12 Whittier 17:14
20 MATTHEW RIOS 12 Whittier 17:16
21 TYLER TETEF 11 Simi Valley 17:17
22 HECTOR GUZMAN 12 Whittier 17:18
23 ALEX SCOTT 11 Chino Hills 17:21
24 BRETT RIETVELD 11 Simi Valley 17:22
25 NICO ARMENTA 10 Patrick Henry 17:22
26 LIAM MCBRIDE 12 Santa Monica 17:26
27 ALEX LEWIS 12 Edison (hb) 17:28
28 RIO VAZQUEZ 11 Loyola 17:29
29 IZEL REYES 11 Chino Hills 17:29
30 RYAN TAYLOR 11 Marina 17:30
31 NATHAN PHERIGO 12 Etiwanda 17:32
32 SEAN SILVERSTEIN 12 Santa Monica 17:32
33 JOSHUA TORRES 12 Chino Hills 17:34
34 KYLE MCCABE 11 Vista Murrieta 17:34
35 KAI FILLIPOW 11 Poly (lb) 17:35
36 JAMES PEREZ 11 Trabuco Hills 17:35
37 DION MOKHTARI 11 Burroughs (bur) 17:35
38 JACK HOWE 11 Burroughs (bur) 17:38
39 CHRISTOPHER YIN 12 Edison (hb) 17:38
40 SERGIO TORRES 12 Loyola 17:38
41 JONATHAN MUNOZ 11 Santee 17:38
42 MATTHEW WALSH 12 Trabuco Hills 17:40
43 JACK KEATING 12 Edison (hb) 17:41
44 ALEXIS HERNANDEZ 12 El Rancho 17:41
45 ISAIAH VALDEZ 11 Chino Hills 17:42
46 CHRISTOPHER BICKNEL 11 West Ranch 17:42
47 RICARDO BANUELOS 11 Loyola 17:42
48 TANNER LEHR 11 Steele Canyon 17:43
49 TRISTAN PEREZ 11 Loyola 17:43
50 JASON MADALONI 11 Los Osos 17:43
51 MICHAEL MAMIGONIAN 11 Simi Valley 17:45
52 DAVID CARRILLO 11 Burroughs (bur) 17:45
53 MATT LIGHTNER 10 Steele Canyon 17:45
54 JOSEPH ARNETT 12 Trabuco Hills 17:46
55 JAMES DIAZ 11 Vista Murrieta 17:48
56 ALEC STORY 12 West Ranch 17:49
57 WESLEY DUFELMEIER 11 Loyola 17:52
58 LAWRENCE HERMIZ 12 Steele Canyon 17:52
59 TRENT UNKEFER 11 Etiwanda 17:53
60 JOHN CONANT 12 Davis 17:54
61 GERSON SALGADO 11 Edison (hb) 17:55
62 MASON TELLEZ 11 Whittier 17:55
63 JUSTIN MCGREW 11 Davis 17:56
64 ROBBIE GUERRERO 11 Etiwanda 17:57
65 CHARLIE HERNANDEZ 12 Poly (lb) 17:58
66 ANDREW LEUNG 12 Davis 17:58
67 DEVON BUDOVEC 11 Etiwanda 17:59
68 CARLOS REYES 9 Santee 17:59
69 ARJUN VIRAY 12 Simi Valley 17:59
70 GEO KIM 11 Davis 18:01
71 IAN FANSELOW 12 Santa Monica 18:03
72 JONATHAN HOWE 12 Chino Hills 18:03
73 KARL GARRISON 11 Trabuco Hills 18:04
74 DAVIS HO 11 Poly (lb) 18:04
75 BRICE PERALES 11 Tokay 18:05
76 NOAH VAZQUEZ 10 Steele Canyon 18:05
77 SHIVA VIJAYANANDH 11 Cupertino 18:05
78 DREW GO 12 West Ranch 18:07
79 JAVIER REYES 11 Steele Canyon 18:12
80 FRANCO PORTILLO 12 Paloma Valley 18:14
81 ESTEBAN GONIWICHIA 12 Etiwanda 18:14
82 JAVIER MELENDEZ 11 Paloma Valley 18:14
83 DAVID METZGAR 11 Los Osos 18:15
84 IVAN DIAZ 11 Santee 18:16
85 JOHN BRITTON 12 Davis 18:16
86 JESSE VAZQUEZ 11 Etiwanda 18:18
87 CHRISTIAN LOTGERING 11 Corona 18:18
88 MITCH MCMILLAN 12 Steele Canyon 18:19
89 SEAN CUTLER 11 Loyola 18:19
90 VALETIN DOMINGO 11 West Ranch 18:21
91 EMMANUEL MARTINEZ 11 Whittier 18:23
92 BRANDON ICBAN 12 James Logan 18:24
93 MONTY MONTGOMERY 11 Edison (hb) 18:26
94 GARRETT PICKRON 11 Vista Murrieta 18:26
95 RYAN KOHLS 11 Capo Valley 18:26
96 TAB CHAPMAN 11 Santa Monica 18:27
97 EDWARD CACHU 11 El Rancho 18:27
98 LUIS SILVA 11 Vista Murrieta 18:27
99 BRIAN SMALLSHAW 11 Marina 18:27
100 ZACHARY MOFFATT 11 Davis 18:27
101 JESUS BOBADILLA 12 El Rancho 18:27
102 CAREN NADER 12 Santa Monica 18:28
103 JOSEPH HICKEY 11 Steele Canyon 18:29
104 ANTHONY MARROQUIN 12 El Camino (oce) 18:30
105 MICHAEL GALLARDO 11 Santa Fe 18:30
106 CHRIS ORTIZ 12 Warren 18:30
107 DAVID WANG 11 Monta Vista (cup) 18:30
108 JUSTIN PHILIPS 12 Patrick Henry 18:33
109 JUSTIN IZUHARA 12 West Covina 18:34
110 GILBERT CHONG 11 San Leandro 18:34
111 YERA NANA 11 Rancho Cucamonga 18:35
112 BRADLEY AU 11 Loyola 18:36
113 RAFAEL CASTRO 11 San Leandro 18:36
114 JOSHUA REHFELDT 11 Chino Hills 18:37
115 JORDAN BROOKS 12 Birmingham 18:37
116 GREG KERN 11 Burroughs (bur) 18:37
117 ADAM BARAN 11 Venice 18:37
118 FRANKY KOHN 11 Santa Monica 18:39
119 JEFFERY DOAN 12 University (irv) 18:39
120 RYAN SMITH 11 Edison (hb) 18:39
121 MIGUEL MORENO 12 Santee 18:40
122 AARON JARAMILLO 12 Loyola 18:40
123 STEVEN PHAM 11 Los Osos 18:40
124 OSCAR KESHISHYAN 12 Birmingham 18:41
125 FILIP BUETTNER 11 Los Osos 18:41
126 CALEB HUDSON 12 Corona 18:41
127 BEN MONGKOLVIPAKUL 11 Poly (lb) 18:41
128 RYAN SADEGHI 11 Venice 18:41
129 RYAN WESTON 11 Steele Canyon 18:42
130 JARYD WEINK 11 Chino Hills 18:42
131 ERIC DILBECK 12 Edison (hb) 18:43
132 CHRISTIAN HILLER 12 Trabuco Hills 18:44
133 ADRIAN TORRES 11 Patrick Henry 18:44
134 CHRIS CASTELLANOS 12 West Covina 18:45
135 BOBBY BETHURUM 11 Trabuco Hills 18:46
136 CAMERON MCCARTY 12 Davis 18:47
137 ANDREW DILDY 12 Capo Valley 18:47
138 AXEL KENT 11 Patrick Henry 18:47
139 CHRISTIAN OCHOA 12 West Covina 18:48
140 HANSON KHIM 11 Poly (lb) 18:49
141 COLE OWEN 11 Edison (hb) 18:50
142 RAMSES HERNANDEZ 12 Santee 18:51
143 SPIKE MARTIN 11 Capo Valley 18:52
144 CONNER VENANZI 11 Edison (hb) 18:52
145 AUSTIN RODDICK 12 Chino Hills 18:54
146 JACOB GARCIA 11 Los Osos 18:54
147 DEREK DORR 11 Trabuco Hills 18:54
148 KENIN RAMIREZ 10 Santa Fe 18:56
149 JACOB ABEL 12 Chino Hills 18:56
150 JAMES MORIMOTO 12 Venice 18:57
151 ADAM SALINAS 12 Loyola 18:58
152 BRANDON MONTES 12 El Rancho 18:58
153 JULIAN DE LA TORRE 12 Poly (lb) 19:00
154 NICHOLAS TAYLOR 12 Vista Murrieta 19:01
155 HARSH PATEL 12 Poly (lb) 19:01
156 STEVEN DEL VALLE 12 West Covina 19:02
157 GILBERTO JAUREGUI 11 Etiwanda 19:02
158 CHRIS VO 12 Poly (lb) 19:03
159 STEFAN RODRIGUEZ 11 Simi Valley 19:04
160 TYLER POWELL 11 Davis 19:05
161 JARED PEREZ 11 Burroughs (bur) 19:05
162 THOMAS MOLNAR 12 Loyola 19:05
163 LUC CISNEROS 11 Edison (hb) 19:05
164 SERGIO CASILLAS 12 Etiwanda 19:08
165 NATHAN DIZON 11 San Leandro 19:08
166 ROBERT HOSTETLER 11 Steele Canyon 19:09
167 BRANDT WEARY 12 Santa Monica 19:10
168 GARY GARCIA 11 Corona 19:11
169 JOHN FU 11 Patrick Henry 19:12
170 NICHOLAS KIRYA 11 Alhambra (alh) 19:14
171 SAMUEL WILLIAMS 12 Paloma Valley 19:15
172 THOMAS MAZZA 11 Loyola 19:15
173 JOSH HONG 11 West Ranch 19:17
174 JULIAN BOHNETT 10 Patrick Henry 19:19
175 MIGUEL AMADOR 12 Santee 19:19
176 ADRIAN AYSON 12 James Logan 19:21
177 RASTIAN ARAGON 11 James Logan 19:21
178 JAKE FELDT 11 Temecula Valley 19:21
179 JOSH VIRAY 11 Poly (lb) 19:22
180 RICARDO DORANTES 12 West Ranch 19:23
181 MITCHELL CLARK 11 Capo Valley 19:23
182 NATHANIEL HERRERA 11 University (irv) 19:23
183 JONATHAN NICHOLS 12 Steele Canyon 19:24
184 EHAB ELRASHIDY 11 Marina 19:24
185 IVAN LOPEZ 12 Birmingham 19:24
186 ANDREW ROSAY 12 Loyola 19:25
187 CONNER MOONEY 12 Marina 19:25
188 COLE HOHIMER 10 Steele Canyon 19:26
189 KEVIN LORENSEN 11 Wilson (lb) 19:27
190 CARLOS HERRERA 11 San Leandro 19:27
191 KIAN TANNER 11 Davis 19:29
192 THOMAS BRYANT 12 University (irv) 19:29
193 JAKE GUIDA 11 Davis 19:29
194 MAKHAN DAVARI 11 University (irv) 19:29
195 CARL SCHINKER 11 University (irv) 19:30
196 ERIC CHEN 10 University (irv) 19:30
197 MARK MORENO 11 Bakersfield 19:30
198 GREGORY SUEMATSU 11 Wilson (lb) 19:31
199 BRIAN PENA 11 Warren 19:31
200 WILSON TRAN 11 San Leandro 19:33
201 JONATHEN NUNEZ 12 Warren 19:33
202 KENNETH SUH 12 University (irv) 19:33
203 JACOB GRIFFITH 11 Capo Valley 19:33
204 STEVEN ROCHE 11 Trabuco Hills 19:35
205 BLAKE SCHIMKE 12 Tokay 19:35
206 KENNY CRUZ 11 Poly (lb) 19:35
207 ROBBY PATTERSON 12 Corona 19:37
208 TAIRA SAITO 11 University (irv) 19:38
209 EDWARD CAO 11 Los Osos 19:38
210 JASON WILLIAMS 12 Marina 19:40
211 BRYAN ESQUIVEL 11 La Quinta (lq) 19:40
212 ELVIS LE 11 San Leandro 19:40
213 JOSH DIAZ 11 El Camino (oce) 19:44
214 DAVID HERNANDEZ 11 Alhambra (alh) 19:45
215 ISHMAEL RICO 11 San Leandro 19:45
216 EBAGNISEV LOPEZ-BOR 12 Birmingham 19:49
217 MATTHEW TILTON 10 Santa Fe 19:50
218 NICHOLAS SAVAGE 12 Steele Canyon 19:52
219 MIKIO TANIGUCHI 11 Vista Murrieta 19:53
220 CHRISTOPHER CARR 11 Loyola 19:53
221 KORBIN KELLEY 11 Chino Hills 19:54
222 MICHAEL RIVERA 12 Chino Hills 19:54
223 JUSTIN DIZA 12 San Leandro 19:56
224 ALEX VLAVIANOS 12 Tokay 19:56
225 ABRAM VILLANUEVA 12 Alhambra (alh) 19:56
226 GAVIN MARTIN 11 Capo Valley 19:56
227 DANIEL TSANG 12 Davis 19:58
228 JONATHAN CASTRO 12 Chino Hills 19:59
229 AUSTIN WOOD 11 El Camino (oce) 19:59
230 KURTIS PEAK 12 Capo Valley 20:01
231 JOSE MENENDEZ 11 Warren 20:02
232 MATTHEW NAGATA 12 James Logan 20:03
233 DANIEL ARMIJO 11 Los Osos 20:03
234 ADDISON VAUGHT 11 Edison (hb) 20:03
235 ERIC FASSBENDER 11 Temecula Valley 20:04
236 JOSE ORTEGA 11 Rancho Verde 20:07
237 EDGAR SIQUEIROS 11 Bakersfield 20:07
238 DAYTON NGUYEN 12 Etiwanda 20:08
239 JAKE SUGAWARA 12 Trabuco Hills 20:08
240 JACKIE WONG 11 San Leandro 20:09
241 LEO GUTIERREZ 11 Temecula Valley 20:10
242 ISAAC QUESADA 11 Santa Fe 20:12
243 TYRONE VALDIVIA 11 El Rancho 20:13
244 JACOB VAN PATTEN 11 Capo Valley 20:13
245 RYAN GRACE 11 Trabuco Hills 20:15
246 STEVEN RUVALCABA 11 Santa Fe 20:18
247 AARON BASTANI 12 Corona 20:20
248 JAMESON THIES 12 Edison (hb) 20:22
249 JONATHAN MO 11 Cupertino 20:26
250 GIANLUCA HERRERA 12 Paloma Valley 20:26
251 ALEXIS GARCIA 11 Santee 20:27
252 RAPHAEL JIMENEZ 11 La Quinta (lq) 20:27
253 LANE TAYLOR 11 Capo Valley 20:27
254 ANDREW ACOSTA 12 Los Osos 20:28
255 MICHAEL ADIA 11 Loyola 20:29
256 ROBBIE PASMA 12 Los Osos 20:29
257 JAMES HEALD 11 Steele Canyon 20:33
258 ALEX MONTES 11 Wilson (lb) 20:33
259 MARLON MESIAS 11 Corona 20:34
260 JOHNNY YU 11 San Leandro 20:35
261 HENRY HOANG 11 West Covina 20:36
262 FRANCISCO CASTRO 12 James Logan 20:38
263 EUGENE LONG 11 Davis 20:40
264 TAN TWARDOWSKI 11 Edison (hb) 20:41
265 NICK WEIS 12 Paloma Valley 20:42
266 MEHRON DHILLON 11 Los Osos 20:42
267 GAVIN AUSDEMORE 11 Marina 20:44
268 KENDRICK FRANKEL 12 Poly (lb) 20:47
269 RODRICK JOE 11 Wilson (lb) 20:47
270 JACKY LI 11 San Leandro 20:48
271 ESTABAN SANCHEZ 12 West Covina 20:51
272 NICOLAS MOLZON 11 University (irv) 20:51
273 ESTEBON TAPIA 12 La Quinta (lq) 20:51
274 RIGOBERTO ORTUNO 11 Anaheim 20:53
275 MIHIR SIRDESAI 12 University (irv) 20:54
276 FRANCISCO ELIZONDO 11 Bakersfield 20:55
277 TAYLOR GRATRIX 11 Vista Murrieta 20:56
278 KENNY HUYNH 11 Alhambra (alh) 20:57
279 MICHAEL ORTEGA 12 Los Osos 20:58
280 JEFF SANTOS 11 San Leandro 20:58
281 TRISTAN LERMA 12 Bakersfield 20:59
282 MAX WURST 11 Temecula Valley 21:00
283 JOSHUA FERNANDO 11 James Logan 21:00
284 MARCO RAMIREZ 11 La Quinta (lq) 21:01
285 JOSUE MORALES 11 El Camino (oce) 21:02
286 ANDREW OSEJO 11 Santa Fe 21:05
287 ADRIAN ROBLES 12 West Covina 21:07
288 OSCAR MORALES 11 Wilson (lb) 21:07
289 MICHAEL ORMSBY 12 West Ranch 21:08
290 LUIS BAUTISTA 12 Venice 21:08
291 JUSTIN GOLDEN 11 Santa Monica 21:08
292 ADAM CARLOS 11 Capo Valley 21:10
293 KYLE CLANCY 11 Davis 21:17
294 RAYMOND CHAU 11 Alhambra (alh) 21:22
295 JUDAH DEVADOSS 11 Cupertino 21:22
296 STEVEN RAMIREZ 11 West Ranch 21:23
297 TREVOR AUSTIN 12 Edison (hb) 21:24
298 ERIC PRADO 12 San Leandro 21:25
299 CODY EPSTEIN 11 University (irv) 21:27
300 MICHAEL BANDOMA 12 San Leandro 21:28
301 KRISHNAN BHAKTA 11 San Leandro 21:29
302 HANS GANKIEWICZ 10 Patrick Henry 21:31
303 RAYMUNDO VIRULA 11 Loyola 21:31
304 JESUS RINCON 11 Bakersfield 21:31
305 JOHN ZHOU 12 San Leandro 21:33
306 FRANCISCO GALINDO 11 Birmingham 21:34
307 RICHIE HOLGUIN 11 Rancho Verde 21:35
308 LUIS ACEVEDO 11 Davis 21:40
309 KOREY LUU 12 Capo Valley 21:50
310 KEN CALICDAN 11 Los Osos 21:54
311 BRIAN LUI 12 Los Osos 21:56
312 VICTOR DELGADO 11 Rancho Verde 22:01
313 ALEX MONTIEL 11 Wilson (lb) 22:11
314 ANTHONY CAMPOS 12 Heritage (rom) 22:13
315 MATT STREB 11 Temecula Valley 22:15
316 TOM JIMENEZ 11 La Quinta (lq) 22:19
317 NICK SCHLALINE 11 Temecula Valley 22:19
318 MATT HOSHIKO 12 University (irv) 22:25
319 JORDAN RAMIREZ 11 Vista Murrieta 22:27
320 STEVEN VESHKINI 12 University (irv) 22:36
321 REX LE 11 San Leandro 22:37
322 ARIEL RODRIGUEZ 11 Temecula Valley 22:42
323 SIMON LEE 11 Alhambra (alh) 22:43
324 ZACHARY LORICO HERT 11 Davis 22:44
325 JORGE VELASQUEZ 11 Wilson (lb) 22:49
326 JACKY GNONG 11 Alhambra (alh) 22:53
327 EDGAR RIVERA 11 Anaheim 22:59
328 JOSH WOODS 12 Los Osos 23:00
329 ADAM JENKS 12 Heritage (rom) 23:08
330 WILLIAM WONG 11 Alhambra (alh) 23:09
331 JONATHAN FLYNN 12 El Camino (oce) 23:19
332 MATTHEW JUAREZ 11 Santa Fe 23:20
333 ADAM SANDOVAL 12 Trabuco Hills 23:22
334 GLENN HUA 11 Cupertino 23:28
335 FLETCHER D 11 La Quinta (lq) 23:30
336 SEAN AZIZI 12 West Ranch 23:36
337 JASON LEE 12 San Leandro 24:06
338 CHRISTIAN MUNOZ 11 La Quinta (lq) 25:57
339 KEN LI 12 San Leandro 26:06
340 HUNTER STOFFEL 11 Capo Valley 26:15
341 GILBERTO RANGEL 11 Anaheim 28:58
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 VISTA MURRIETA 51 1:24:59 0:56 2, 3, 4, 8, 34, 55, 90
2 LOYOLA 137 1:26:55 0:45 7, 15, 28, 40, 47, 49, 57
3 DAVIS 138 1:26:23 1:20 1, 5, 9, 60, 63, 66, 70
4 CHINO HILLS 143 1:27:12 0:36 13, 23, 29, 33, 45, 72, 104
5 TRABUCO HILLS 156 1:27:08 0:51 6, 18, 36, 42, 54, 73, 116
6 EDISON (HB) 181 1:27:46 0:51 11, 27, 39, 43, 61, 89, 109
7 WEST RANCH 205 1:27:52 1:04 10, 17, 46, 56, 76, 86, 139
8 WHITTIER 210 1:28:06 1:09 19, 20, 22, 62, 87
9 BURROUGHS (BUR) 247 1:28:43 1:29 14, 37, 38, 52, 106, 132
10 SIMI VALLEY 296 1:29:27 1:47 21, 24, 51, 69, 131
11 ETIWANDA 300 1:29:35 0:42 31, 59, 64, 67, 79, 83, 130
12 POLY (LB) 301 1:29:23 1:36 12, 35, 65, 74, 115, 122, 128
13 STEELE CANYON 311 1:29:37 0:29 48, 53, 58, 75, 77, 85, 97
14 SANTA MONICA 317 1:29:56 1:02 26, 32, 71, 92, 96, 107, 134
15 EL RANCHO 375 1:30:43 1:48 16, 44, 93, 95, 127, 181
16 SANTEE 424 1:31:24 1:13 41, 68, 82, 110, 123, 141, 185
17 LOS OSOS 480 1:32:13 1:11 50, 81, 111, 113, 125, 162, 176
18 PATRICK HENRY 498 1:32:38 1:50 25, 100, 117, 120, 136, 140, 207
19 MARINA 583 1:34:26 2:10 30, 94, 147, 149, 163, 192
20 CAPO VALLEY 639 1:35:01 1:07 91, 119, 124, 145, 160, 172, 174
21 SAN LEANDRO 647 1:35:18 0:59 102, 103, 133, 151, 158, 165, 168
22 WEST COVINA 658 1:35:45 2:02 101, 118, 121, 129, 189, 194, 204
23 PALOMA VALLEY 671 1:36:51 2:28 78, 80, 138, 184, 191
24 CORONA 677 1:36:07 2:02 84, 114, 135, 161, 183, 188
25 UNIVERSITY (IRV) 713 1:36:30 0:51 108, 146, 152, 153, 154, 155, 159
26 JAMES LOGAN 738 1:37:47 2:14 88, 142, 143, 175, 190, 200
27 BIRMINGHAM 743 1:38:05 2:57 105, 112, 148, 169, 209
28 SANTA FE 757 1:37:46 1:48 99, 126, 170, 180, 182, 203, 219
29 EL CAMINO (OCE) 857 1:42:34 4:49 98, 166, 173, 202, 218
30 ALHAMBRA (ALH) 878 1:41:14 2:08 137, 167, 171, 197, 206, 215, 217
31 WILSON (LB) 892 1:41:25 1:40 150, 157, 187, 193, 205, 210, 216
32 TEMECULA VALLEY 910 1:42:50 2:54 144, 177, 179, 199, 211, 213, 214
33 BAKERSFIELD 936 1:43:02 2:01 156, 178, 196, 198, 208
34 LA QUINTA (LQ) 958 1:44:18 2:39 164, 186, 195, 201, 212, 220, 221
DNP MONTA VISTA (CUP) 0:18:30 1 Runner
DNP RANCHO CUCAMONGA 0:18:35 1 Runner
DNP HERITAGE (ROM) 0:45:21 2 Runners
DNP RANCHO VERDE 1:03:43 3 Runners
DNP ANAHEIM 1:12:50 3 Runners
DNP TOKAY 0:57:36 3 Runners
DNP CUPERTINO 1:23:21 4 Runners
DNP VENICE 1:17:23 4 Runners
DNP WARREN 1:17:36 4 Runners
Race #52 Boys Junior Varsity Division 1 7:29 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ALBERTO CARRISOZA 12 Burbank 16:32
2 JONATHAN LUCAS 12 Great Oak 16:38
3 JARY SOLIS 10 Downey (dow) 16:42
4 GEORGE BINNI 11 Great Oak 16:47
5 KODY DICKERSON 12 Great Oak 16:48
6 ROBERT HUBBERT 12 Camarillo 16:50
7 ANTHONY LOPEZ 11 Downey (dow) 16:50
8 MATTHEW CLELAND 11 King (riv) 16:50
9 ERICK AYALA 11 Downey (dow) 16:51
10 BRAD SEXTON 12 Quartz Hill 16:52
11 QUINN BALDER 11 Great Oak 16:54
12 ELLIOT OLSON 11 Dana Hills 16:57
13 JACK STIGLER 11 Great Oak 16:59
14 NICK JALALIZADEH 12 Burbank 17:00
15 DAMIAN ANTONIO 11 Camarillo 17:00
16 SAM O'MELVENY 12 Dana Hills 17:00
17 JASON FONG 11 Arcadia 17:02
18 GRANT ALLINGTON 12 Carlsbad 17:06
19 CHRISTIAN AMAYA 11 Quartz Hill 17:09
20 CHRIS CHEN 11 Arcadia 17:17
21 GARRET KOONTZ 12 King (riv) 17:18
22 ELIAS FUENTES 11 Arcadia 17:18
23 AUSTEN MANSELL 11 Great Oak 17:19
24 CODY ROSLAN 12 Quartz Hill 17:19
25 JACOB PENDLETON 11 King (riv) 17:20
26 NICK SAMS 11 Great Oak 17:21
27 NATE MAGEE 11 Dana Hills 17:22
28 JACOB AYALA 11 Ventura 17:22
29 KIEFER BATTERTON 12 Dana Hills 17:23
30 JUSTIN ALBERT 12 Dana Hills 17:25
31 ALEC CWENER 12 Great Oak 17:28
32 RYKER WALL 12 Newbury Park 17:28
33 KYLE FATONE 11 Los Alamitos 17:35
34 MATT VANCE 11 Catalina Foothills 17:37
35 LUCAS TRIVISONNO 11 Quartz Hill 17:38
36 DALTON BLAIR 11 Roosevelt (cor) 17:38
37 JARED VALADEZ 11 King (riv) 17:38
38 FRANCISCO VALENCIA 11 Downey (dow) 17:39
39 RIGOBERTO CHAVEZ 12 Downey (dow) 17:39
40 OLIVER ARTIGA 11 Arcadia 17:39
41 TOMAS SNYDER 11 Ventura 17:39
42 HARPER MOORE 11 Carlsbad 17:39
43 HENRY LWIN 11 Arcadia 17:41
44 PETER YOUNG 12 Ventura 17:45
45 VICTOR CHEN 12 Walnut 17:46
46 NATHAN MALINOWSKI 11 Camarillo 17:48
47 NIKOLAS VANKEERSBLI 11 Camarillo 17:49
48 EDDIE TANG 12 Arcadia 17:49
49 ANDRE VERTUCIO 12 Dana Hills 17:50
50 LATHAM GUILLORY 11 Great Oak 17:51
51 TYLER SMITH 12 Newbury Park 17:57
52 ANDERS MATTSON 11 Dana Hills 17:58
53 ISAIAH QUIAMBAO 11 King (riv) 17:59
54 DAVID FLORES 11 Downey (dow) 18:00
55 TYLER ZUBAK 11 Santiago (cor) 18:00
56 BEN BOROVINSKI 11 Dana Hills 18:01
57 EMIL EKANAYAKE 11 Quartz Hill 18:01
58 RYAN CUMMINGS 12 Great Oak 18:02
59 MANUEL GOMEZ 11 Los Alamitos 18:03
60 ARMIN MAHINI 12 Amador Valley 18:04
61 RYAN MALCOMSON 11 Great Oak 18:04
62 JOEL FLORES 10 Camarillo 18:05
63 LUKE LAEHY 11 Great Oak 18:05
64 BRIAN SHIMANUKI 12 Amador Valley 18:05
65 KYLE SCHRIVER 12 Palisades 18:06
66 GABRIEL RETZLER 11 Carlsbad 18:06
67 CARLOS CHIU 11 Great Oak 18:08
68 ANDREW MANN 12 Quartz Hill 18:08
69 JAMES SCOTT-SOLACH 11 Great Oak 18:08
70 BRANDON SUGARS 11 Burbank 18:09
71 MICHAEL MAYPER 11 Camarillo 18:09
72 ELLIOT JOHNSTON 11 Camarillo 18:10
73 NICK MERRELL 12 Camarillo 18:10
74 ADAM CONNOLLY 11 Los Alamitos 18:12
75 RENYO PEREZ 12 Downey (dow) 18:13
76 MATTHEW BARRUS 11 Newbury Park 18:13
77 JOSHUA EADY 11 Newbury Park 18:14
78 SCOTT SCHMIDHAUSER 12 Camarillo 18:15
79 ZACK SMITH 12 Ventura 18:17
80 RYAN SMITH 11 Great Oak 18:17
81 SAM RUSSAKOV 11 Huntington Beach 18:17
82 JULIAN VEGA 12 La Serna 18:18
83 MICHAEL FERNANDO 11 Walnut 18:19
84 STEPHEN CARTER JOLL 12 Roosevelt (cor) 18:19
85 WESTON KONNEKER 11 Amador Valley 18:19
86 JESUS ARMENTA 12 Ventura 18:21
87 ADRIAN VALDERRAMA 11 Northgate 18:21
88 JORDAN WONG 12 Amador Valley 18:21
89 EVAN ROSS 11 Quartz Hill 18:22
90 ZACH EMARD 12 Quartz Hill 18:23
91 EVAN VELASCO 12 Newbury Park 18:23
92 KYLE VEIDT 12 Carlsbad 18:24
93 DIEGO RIVERA 11 Fountain Valley 18:25
94 JAMMAL WHITE 9 Warren 18:25
95 JESUS RIVAS 11 Northgate 18:27
96 JERRED VILLASENOR 10 Warren 18:28
97 JAMES CHUNG 12 Burbank 18:28
98 JUAN MARTINEZ 12 Alisal 18:29
99 BRENDEN GREENBERG 12 Great Oak 18:29
100 BRYAN ROGERS 9 Great Oak 18:30
101 JAMES PREFONTAINE 11 Dana Hills 18:31
102 MATTHEW LAKEY 11 Carlsbad 18:31
103 ANDREEW LEE 11 Walnut 18:31
104 ANDREW GAMBON 11 Camarillo 18:38
105 JONATHAN JAVIER 11 Los Alamitos 18:39
106 BRANTLEE GRIFFITH 12 Dana Hills 18:40
107 KAI SAKATA 12 Fountain Valley 18:41
108 RYAN BARROSO 12 Camarillo 18:45
109 ZACK STEWART 11 Great Oak 18:48
110 DAVID LINARES 11 Loara 18:48
111 ANDREW LOCKE 12 Northgate 18:49
112 ALEX MITRA 11 Alisal 18:50
113 CLAY BRADLEY 11 Chaparral 18:50
114 JONATHAN GONZALEZ 12 Burbank 18:50
115 OLIVER ORTIZ 11 Huntington Beach 18:50
116 JEROME MARQUEZ 11 Arcadia 18:51
117 FREDDIE GALLADANDE 12 Arcadia 18:51
118 LORENZO ANTONIO 12 Burbank 18:52
119 RUO YU CHEN 11 Arcadia 18:52
120 DANIEL JIMENEZ 11 La Serna 18:53
121 JOSH GOMEZ 11 Mission Hills 18:53
122 JOHN CURA 10 Mission Hills 18:55
123 EUSKADY LOPEZ 10 Warren 18:55
124 CHRISTOPHER RIVERA 12 Warren 18:56
125 WILLIAM C. HSU 11 Arcadia 18:56
126 DANIEL SANCHEZ 11 Roosevelt (cor) 18:56
127 HENRY MILLS 11 Camarillo 18:57
128 JOHNATHAN ESQUIBEL 11 Chaparral 18:57
129 HORACE TSAI 11 Chaparral 18:57
130 ETHAN STOPFER 11 Burbank 19:00
131 CUONG NGUYEN 11 Fountain Valley 19:01
132 ZYAD SUBEH 11 Walnut 19:02
133 ANDREW TRAN 12 Chaparral 19:06
134 JOSE GANDARA 11 Los Alamitos 19:09
135 JONATHAN MORAN 12 Alisal 19:10
136 TOMMY FIACCO 12 Camarillo 19:12
137 MARCUS MOLINA 12 Loara 19:14
138 MATTHEW RODRIGUEZ 11 Walnut 19:15
139 NUMA KAROLINSKI 11 Catalina Foothills 19:16
140 EDUARDO ROMO 12 Warren 19:19
141 ALEX BETETA 11 Newbury Park 19:19
142 JEFFERY WANG 11 Northgate 19:19
143 EMMANUEL PEREZ 10 Warren 19:20
144 STEVEN SANTIAGO 12 Fountain Valley 19:20
145 MATTHEW HERNANDEZ 11 Alta Loma 19:21
146 ETHAN NGUYEN 11 Fountain Valley 19:21
147 DANIEL RAMIREZ 9 Warren 19:22
148 LORENZO ALAMILLO 11 Newbury Park 19:23
149 JORGE SIBAJA 11 Hamilton (la) 19:23
150 JARED SUTTLE 11 Santiago (cor) 19:24
151 SAMUEL SLEET 11 Palo Verde 19:25
152 ENRIQUE VENEGAS 11 Downey (dow) 19:25
153 HOWARD LIU 11 Arcadia 19:26
154 CHRISTOPHER FLORES 11 Warren 19:27
155 TOMMY EMICK 12 Alta Loma 19:28
156 ALEX WEI 12 Arcadia 19:32
157 BRENSON RENDEROS 12 Alta Loma 19:33
158 KINGSTON WILLIS 11 Ventura 19:34
159 KARSTEN COLEMAN 11 Catalina Foothills 19:34
160 ISAIAH TULANDA 11 Hamilton (la) 19:36
161 MARCO GOMEZ 11 Loara 19:37
162 OCAR HERNANDEZ 11 Loara 19:38
163 ROBERT RIVERA 11 Upland 19:41
164 JUSTIN POSNER 11 Hamilton (la) 19:42
165 NATHAN MEJIA 11 King (riv) 19:43
166 CARLOS IBARRA 11 Arcadia 19:45
167 RAYMOND LEE 12 Walnut 19:45
168 MASON ZHU 11 King (riv) 19:46
169 EXABIIER BARS 12 Arcadia 19:47
170 MATTHEW SAHLI 12 Santiago (cor) 19:48
171 GEOVANI CRUZ 12 Ventura 19:49
172 CONRAD TSENG 12 Walnut 19:50
173 MOHSIN REHMAN 12 Fountain Valley 19:51
174 MARIO GARCIA 12 Downey (dow) 19:52
175 AJ DELLAMICO 12 Chaparral 19:53
176 VICTOR HERNANDEZ 11 Quartz Hill 19:55
177 ERICK ALDACO 11 Downey (dow) 19:56
178 WYATT ABRANCHES 11 Northgate 19:56
179 KENDRICK RIVAS 11 Valley View (mv) 19:58
180 DEION SMITH 10 Mission Hills 19:58
181 ADAM ARDIGO 12 Chaparral 20:00
182 JOSEPH MARTINEZ 11 Fountain Valley 20:01
183 NIKOLAS PERFETTI 11 Huntington Beach 20:01
184 STEVEN STONE 12 Huntington Beach 20:02
185 KAILASH BAAS 11 Northgate 20:08
186 SPENCER YTUARTE 12 La Serna 20:09
187 AUSTIN WOOD 12 Los Alamitos 20:10
188 CONNOR MURRAY 10 Los Alamitos 20:10
189 RICHMOND LUDWICK 11 Fountain Valley 20:13
190 MICHAEL BROOKS 12 Amador Valley 20:14
191 JONNY BRAVO 11 Mission Hills 20:15
192 ROQUE HIDALGO 11 Rialto 20:16
193 JACOB DIAZ 12 La Serna 20:17
194 CLIFF CHANG 11 Walnut 20:18
195 BENJAMIN OROZCO 12 Downey (dow) 20:19
196 CLAY ENGLISH 11 Centennial (cor) 20:20
197 DUSTIN SMITH 10 Mission Hills 20:21
198 ROSS KHORSANDI 12 Northgate 20:28
199 BRANDON SCHEY 12 Alta Loma 20:29
200 AUSTIN TURNER 11 Santiago (cor) 20:30
201 TRUNG DANG 12 Piedmont Hills 20:34
202 VAHE GYULOGLYAN 11 Burbank 20:35
203 BRIAN BEAL 10 Los Alamitos 20:35
204 JOSEPH BANKS 11 Hamilton (la) 20:37
205 BEN NI 12 Arcadia 20:38
206 KEVIN SHIPP 11 Northgate 20:38
207 COLE SELBY 12 Ventura 20:39
208 MATTHEW GARCIA 11 Camarillo 20:39
209 PABLO GONZALEZ 12 Los Alamitos 20:39
210 ALEX TREES 11 Northgate 20:41
211 DANIEL RAMIREZ 11 Ventura 20:41
212 DEREK PHILLIPS 11 Fountain Valley 20:42
213 JIMMY LU 12 Walnut 20:50
214 ALLAN GONZALEZ 12 Quartz Hill 20:52
215 STEVIE AHUMADA 11 Loara 20:52
216 AWAIS IBRAHIM 12 Burbank 20:54
217 CRISTOPHER CARRETO 11 Loara 20:56
218 JUAN DIAZ 12 Upland 21:00
219 RYAN LENNARD 11 Burbank 21:02
220 JULIO ORELLANA 11 Quartz Hill 21:08
221 JAIME RAMIREZ 12 Ventura 21:12
222 MARK VENTURA 11 Upland 21:15
223 DANIEL LECHUGA 12 Downey (dow) 21:33
224 DALLIN TOLLEY 11 Centennial (cor) 21:34
225 ALEX PINTO 11 Northgate 21:49
226 LOGAN ALVARADO 11 Mission Hills 21:49
227 LUIS JUAREZ 11 Loara 21:50
228 KENNY HAMILTON 11 La Serna 21:50
229 MARCO NIETO 11 Rialto 21:51
230 JOHN INTIRERI 11 La Serna 21:52
231 MICHAEL MILLER 11 Mission Hills 21:55
232 JIMMY MOORE 11 Fountain Valley 22:01
233 MATTHEW WAUTERS 11 Los Alamitos 22:09
234 EMILIANO ESPINOSA 11 Arcadia 22:09
235 RYAN OROPEZA 11 Fountain Valley 22:12
236 ANTHONY MARRIS 11 Walnut 22:15
237 PATRICK AYALA 12 Los Alamitos 22:16
238 HOPE LIM 11 Warren 22:22
239 MITCHELL SIORDIA 12 Quartz Hill 22:24
240 ANGEL LONGORIA 12 Alta Loma 22:24
241 RICK WANG 12 Arcadia 22:25
242 JEFFREY CHAU 11 Arcadia 22:28
243 ERIC SOSA 11 Warren 23:00
244 ANTHONY SALCICCIOLI 11 Burbank 23:01
245 CHRIS ADAMS 11 Newbury Park 23:19
246 MARIO REYES 11 Warren 23:27
247 ANTHONY KHOSRAVI 11 Santiago (cor) 23:28
248 JOSE MENDOZA 11 Downey (dow) 23:29
249 ALONZO MARTINEZ 11 Ventura 23:37
250 NICHOLAS MARTINEZ 12 Upland 23:37
251 CHRIS BELME 11 Huntington Beach 24:00
252 ADAM BULLER 12 Quartz Hill 24:18
253 DMITRIY PETROVYKH 12 Northgate 24:53
254 NICHOLAS STENSENG 11 Huntington Beach 25:42
255 MARSHALL NGUYEN 11 Huntington Beach 25:50
256 DUSTIN NEWTON 12 Centennial (cor) 25:52
257 ALEJANDRO CORTES 11 Downey (dow) 26:45
258 SEBASTIAN NESTOR 11 Arcadia 28:24
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 GREAT OAK 35 1:24:06 0:21 2, 4, 5, 11, 13, 23, 26
2 DOWNEY (DOW) 90 1:25:41 0:57 3, 7, 9, 35, 36, 50, 63
3 DANA HILLS 114 1:26:07 0:28 12, 16, 27, 29, 30, 46, 48
4 ARCADIA 136 1:26:57 0:39 17, 20, 22, 37, 40, 45, 91
5 KING (RIV) 137 1:27:05 1:09 8, 21, 25, 34, 49, 122, 124
6 QUARTZ HILL 138 1:26:59 1:09 10, 19, 24, 33, 52, 58, 74
7 CAMARILLO 163 1:27:32 1:15 6, 15, 43, 44, 55, 60, 61
8 BURBANK 244 1:28:59 2:18 1, 14, 59, 81, 89, 92, 100
9 VENTURA 244 1:29:24 0:59 28, 38, 41, 66, 71, 119, 126
10 CARLSBAD 272 1:29:46 1:25 18, 39, 57, 76, 82
11 NEWBURY PARK 282 1:30:15 0:55 31, 47, 64, 65, 75, 108, 115
12 LOS ALAMITOS 335 1:31:38 1:34 32, 53, 62, 84, 104, 138, 139
13 AMADOR VALLEY 393 1:33:03 2:10 54, 56, 70, 73, 140
14 WALNUT 402 1:32:53 1:29 42, 69, 83, 102, 106, 123, 127
15 WARREN 458 1:34:03 0:54 78, 80, 96, 97, 107, 110, 114
16 NORTHGATE 477 1:34:52 1:35 72, 79, 87, 109, 130, 136, 144
17 FOUNTAIN VALLEY 487 1:34:48 0:56 77, 85, 101, 111, 113, 128, 133
18 CHAPARRAL 517 1:35:43 1:03 88, 98, 99, 103, 129, 132
19 LOARA 579 1:38:09 2:04 86, 105, 120, 121, 147, 148, 150
20 HUNTINGTON BEACH 582 1:41:10 5:43 67, 90, 134, 135, 156, 157, 158
21 LA SERNA 591 1:39:27 3:32 68, 93, 137, 142, 151, 152
22 SANTIAGO (COR) 593 1:41:10 5:28 51, 116, 125, 146, 155
23 MISSION HILLS 604 1:38:22 1:28 94, 95, 131, 141, 143, 149, 153
24 ALTA LOMA 646 1:41:15 3:03 112, 117, 118, 145, 154
DNP PIEDMONT HILLS 0:20:34 20:34 1 Runner
DNP PALISADES 0:18:06 18:06 1 Runner
DNP PALO VERDE 0:19:25 19:25 1 Runner
DNP VALLEY VIEW (MV) 0:19:58 19:58 1 Runner
DNP RIALTO 0:42:07 21:04 2 Runners
DNP ROOSEVELT (COR) 0:54:53 18:18 3 Runners
DNP CENTENNIAL (COR) 1:07:46 22:35 3 Runners
DNP ALISAL 0:56:29 18:50 3 Runners
DNP CATALINA FOOTHILLS 0:56:27 18:49 3 Runners
DNP UPLAND 1:25:33 21:23 4 Runners
DNP HAMILTON (LA) 1:19:18 19:50 4 Runners
Race #53 Girls Junior Varsity Division 1 7:36 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 SARAH ZYLSTRA 12 Edison (hb) 19:08
2 MAC QUEENENVILLE 11 Edison (hb) 19:15
3 PAIGE SMITH 11 Serrano 19:43
4 BREYA WYNNE 11 Redondo Union 19:51
5 ASHLYNN ALMASY 9 Los Alamitos 20:01
6 ADRIANNA SANCHEZ 12 Vista Murrieta 20:09
7 ALEXA ALLEN 10 Los Alamitos 20:11
8 PAIGE SULLIVAN 11 Redondo Union 20:14
9 AMIE GARCIA 11 Vista Murrieta 20:16
10 REBECCA WAGGONER 11 Foothill (sa) 20:20
11 JENNIFER GONZALEZ 11 Ventura 20:21
12 KATHERINE WILCOX 11 Serrano 20:31
13 SARAH ENYART 9 Los Alamitos 20:33
14 MARY DEVLIN 12 Tesoro 20:39
15 ERIKA OTT 11 Vista Murrieta 20:45
16 SARA AVERY 12 Serrano 20:46
17 JULIA GARVER 9 Los Alamitos 20:50
18 ASPYNN CARR 9 Los Alamitos 20:55
19 MADISON MARKEY 12 Foothill (sa) 20:57
20 MIRANDA ALMEIDA 11 Serrano 20:59
21 CHLOE MUNOZ 12 Ventura 21:01
22 COURTNEY PETERSON 12 El Toro 21:03
23 MACEE MORENO 12 St. Francis (sac) 21:09
24 LILLIA MORA 12 Mira Costa 21:10
25 HALIE WEST 12 El Toro 21:13
26 LARISSA PULLEN 11 Claremont 21:15
27 IRIAN MENCHACA 11 Rancho Buena Vista 21:16
28 GISSELLE WILSON 11 Redondo Union 21:16
29 VICTORIA WILSON 11 Redondo Union 21:20
30 MALIA SANTIAGO 12 Vista Murrieta 21:21
31 HALEY WYATT 11 Edison (hb) 21:21
32 ALEXIS BUSTEMANTE 11 Claremont 21:30
33 DASHA O'NEIL 11 El Toro 21:31
34 MEGAN REED 11 Poly (riv) 21:33
35 KRISTA BECK 11 Quartz Hill 21:33
36 ROXANNE WATSON 11 Fountain Valley 21:37
37 MARIA SALTER 10 Castro Valley 21:42
38 KAITLIN LATTA 11 Moorpark 21:44
39 SAMANTHA KOSIN 12 Ayala 21:46
40 CASSANDRA FRAWLEY 10 Los Alamitos 21:46
41 ALY GOSS 11 El Toro 21:48
42 HAYLEY RICHARDSON 12 San Clemente 21:50
43 LEANNA KRAMER 11 Foothill (sa) 21:50
44 SIMONE CHEN 11 Mira Costa 21:51
45 JESSICA LARSON 11 San Clemente 21:54
46 HAYLEY DASKAS 12 Ayala 21:56
47 BRITTNEY DUQUETTE 11 Claremont 21:56
48 BERNADETTE BLASHILL 11 San Clemente 21:56
49 EMILY KEATING 12 El Toro 21:57
50 ANDREA FLORES 12 Claremont 21:58
51 SELENA HERNANDEZ 12 Vista Murrieta 22:01
52 TAYLOR RISTAU 11 Moorpark 22:02
53 PARIS BEAUREGARD 12 Ventura 22:03
54 JENNIFER ROMERO 11 El Toro 22:04
55 MEGHANN DEBONN 10 Edison (hb) 22:05
56 MELISSA CHADWICK 12 Ventura 22:05
57 ELIZABETH THOMSON 11 Ventura 22:07
58 REBEKAH WILLIAMS 12 Carlsbad 22:09
59 DANIKA NEWLIN 11 Castro Valley 22:11
60 ALLYN TOLOSA 11 Ventura 22:12
61 DANIELLE MARTIN 12 Rancho Buena Vista 22:12
62 TATIANA DELGADILLO 11 San Clemente 22:14
63 NOELLE GARLAND 11 Los Alamitos 22:16
64 KELLY MIDDLETON 11 El Toro 22:17
65 MALINDA MCCORMICK 11 Serrano 22:20
66 KATRINA REYNOLDS 11 Glendora 22:21
67 GABBY ROMO 12 Villa Park 22:21
68 YESENIA SANCHEZ 11 San Clemente 22:24
69 KELSEY ROUSE 11 Moorpark 22:27
70 BREANA GOODMAN 10 Los Alamitos 22:27
71 HEATHER BRADFIELD 12 Moorpark 22:28
72 ALISON CAO-ROMERO 12 Monte Vista (sv) 22:28
73 MAIYA HUTCHINSON 11 Castro Valley 22:31
74 MADISON BURGESS 11 Moorpark 22:31
75 IZZY LARSON 9 Edison (hb) 22:31
76 HEIDI BJORNLIE 12 Claremont 22:35
77 KATLYN KOMPURA 12 Edison (hb) 22:36
78 OCEAN SANDOVAL 11 Los Alamitos 22:36
79 TAYLOR ROSENDALE 12 Vista Murrieta 22:37
80 MELISA MCELROY 12 Edison (hb) 22:39
81 AMANDA TALBOT 11 Serrano 22:45
82 JESSICA JAUREGUI 12 Vacaville 22:45
83 YEN NHI MAI 11 Fountain Valley 22:48
84 CHRISTINA MARTINEZ 11 Ayala 22:51
85 JOHANNA MATT-NAVAR 12 Patrick Henry 22:58
86 HOLLY ZAHN 11 El Toro 22:59
87 TAYLOR LEECH 12 Glendora 23:01
88 BAILEY HARRISON 11 Burroughs (bur) 23:01
89 SARAH RUIZ 12 Claremont 23:02
90 DIANA ARREOLA 11 Ayala 23:02
91 MICHELLE NGUYEN 11 Fountain Valley 23:03
92 LINDSEY ROBERTS 12 Fountain Valley 23:05
93 ANDREA MORA 11 Ventura 23:13
94 COURTNEY COPPOLINO 10 Edison (hb) 23:14
95 MIRANDA AGESON 11 Edison (hb) 23:16
96 MARIA PEREGRINA 12 Villa Park 23:17
97 JESSICA TOLL 11 Moorpark 23:17
98 ELISABETH DOODY 11 Moorpark 23:18
99 ADRIANA PEDROZA 11 Corona 23:18
100 KALID VELASCO 12 Monte Vista (sv) 23:19
101 HANNAH OSBORN 11 Villa Park 23:19
102 CHARISSA CORONA 11 Poly (riv) 23:22
103 PALOMA GOMEZ 12 Serrano 23:22
104 ASHLEY WAYE 11 Ayala 23:23
105 ADRIANA ORTIZ 12 Mira Costa 23:25
106 ZURI HENDERSON 11 Redondo Union 23:28
107 SABRINA ZAVALA 11 Redondo Union 23:29
108 MELISSA LIZARRAGA 12 Villa Park 23:35
109 SHERRY MOU 11 Moorpark 23:37
110 LILI HOOSHIVAR 11 Burroughs (bur) 23:40
111 LIBBY LEE 12 Carlsbad 23:41
112 MARISA NWOKE 11 Mira Costa 23:44
113 JULIE ELBOTH 12 Ventura 23:45
114 MARIANA FONSECA 12 Ventura 23:45
115 TESSA PICCILLO 12 Castro Valley 23:46
116 STEPHANIE RIVAS 11 Poly (riv) 23:47
117 BRIANA CUENCA 11 Paloma Valley 23:48
118 JOCELYN HII 12 Glendora 23:49
119 ARLEY TITZLER 12 Mira Costa 23:50
120 SANDRA MENDEZ 11 Baldwin Park 23:51
121 DAYLYN YOUNG 12 Ayala 23:52
122 KATIE JOHNSON 11 Tesoro 23:53
123 KARLI CHRISTENSON 11 Buena 23:53
124 AMBER ALVARADO 11 Villa Park 23:57
125 LAURA VARGAS 11 Villa Park 23:58
126 ERICA FLORES 11 Ayala 24:03
127 EMILY OLMEDA 11 Poly (riv) 24:03
128 ERICA O'CONNOR 12 Patrick Henry 24:05
129 NAOMI TORRES 10 Carlsbad 24:06
130 MCKAY GILLETTE 11 Mira Costa 24:08
131 VANIA NOLASCO 9 Monte Vista (sv) 24:09
132 CYNTHIA SAWAYA 11 Arcadia 24:11
133 EMILY DUNHAM 12 Ayala 24:16
134 BIANCA GUTIERREZ 12 Foothill (sa) 24:17
135 RILEY EVANS 11 Claremont 24:18
136 KELSEY SHINN 10 Foothill (ple) 24:18
137 BREANNA MCBEAN 11 Tesoro 24:19
138 CATHY ENCISO 11 Burroughs (bur) 24:20
139 VANESSA SILVA 11 St. Francis (sac) 24:22
140 TATI MORALES 11 Buena 24:28
141 HAYLEY MCCLEMENTS 11 Fountain Valley 24:31
142 TAYLOR BOARDMAN 11 Fountain Valley 24:32
143 KARA PATMAN 11 Mira Costa 24:33
144 MONIQUE ALMODOVAR 12 Ventura 24:34
145 DEBORAH BURNS-ZIELP 11 Paloma Valley 24:36
146 ALEJANDRA BLAS 11 Corona 24:43
147 AUBREE VANDERHOEVE 12 Vista Murrieta 24:44
148 TESS DERBY 11 St. Francis (sac) 24:53
149 MAGGIE LIU 11 Arcadia 24:55
150 LEXI RUTH 11 Buena 24:58
151 KATIE POGGI 11 St. Francis (sac) 24:58
152 ELLIE ERICKSON 12 San Leandro 25:06
153 CLAIRE JORGENSEN 11 Patrick Henry 25:13
154 AMANDA HAUPTMANN 12 Claremont 25:15
155 KENNEDY HARDEMION 11 Redondo Union 25:21
156 XENIA ALAS 12 Corona 25:23
157 JACKIE SEVILLA 12 Monte Vista (sv) 25:24
158 BRIANA MEDELLIN 12 Monte Vista (sv) 25:24
159 CAROLINE JONES 12 Glendora 25:25
160 AMANDA PEMBER 12 Villa Park 25:27
161 BRENDA CARDONA 12 Monte Vista (sv) 25:30
162 NICOLE DZIEDZIC 10 Foothill (ple) 25:33
163 SARA OLSON 11 Villa Park 25:39
164 KAREN EUROPA 12 Moorpark 25:40
165 ANNIE ADACHI 11 Moorpark 25:41
166 MIREYA ALBARAN 11 Rancho Buena Vista 25:56
167 BRIDGET BLOESCH 12 Vacaville 25:56
168 ANGEL KHOV 11 Los Osos 25:57
169 ZOIE SANDERS 11 Castro Valley 26:04
170 ALEXIS HAMILTON 12 Rancho Buena Vista 26:08
171 LILY PHUONG 11 San Leandro 26:16
172 ANDREA ROSALES 11 Corona 26:19
173 ELLIE QUEEN 11 Ventura 26:19
174 DORNA MOVASEGGHI 11 Foothill (ple) 26:28
175 KARINA VEGA 11 Corona 26:32
176 JANENE SOTO 12 Claremont 26:32
177 CRYSTAL LECHUGA 11 Baldwin Park 26:38
178 MADISON SIMMONS 12 Carlsbad 26:41
179 AJIA HOGRELIUS 12 Los Alamitos 26:45
180 CLAIRE WATTS 12 Los Alamitos 26:45
181 CLARISSA VILLAFAN 12 Corona 26:48
182 NATHALIE SANCHEZ 11 Vista Murrieta 26:50
183 GABRIELA CASTANEDA 12 Baldwin Park 26:59
184 BROOKE DEWEES 9 Los Alamitos 27:00
185 ALEX-VICTORIA AVILA 11 Poly (riv) 27:01
186 VIEN AN NGUYEN 10 Foothill (ple) 27:11
187 ANGELICA ALVAREZ 9 Los Alamitos 27:37
188 JOSILYN CARTER 11 Poly (riv) 27:42
189 OLIVIA CHAFFEE 11 Patrick Henry 27:42
190 NINA FLECK 10 Los Alamitos 27:48
191 KAREN CHEN 11 San Leandro 27:51
192 DESIREE LENART 12 Los Osos 27:54
193 SHELBY VANDERMEER 12 Los Alamitos 27:57
194 CASSANDRA SAUCEDO 11 Rancho Cucamonga 28:04
195 CAMILLE ABARE 11 Moorpark 28:12
196 ALEXANDRA BRONFENB 9 Los Alamitos 28:13
197 THERESIA SCHOENHOF 11 Moorpark 28:16
198 CANDACE MARTORANO 11 Los Osos 28:30
199 REBECCA MILRUD 11 Castro Valley 28:48
200 EILA ALVAREZ 11 Foothill (sa) 29:04
201 CATHLEEN PINA 11 Glendora 29:50
202 ASHLEY ARIAS 11 San Leandro 30:13
203 ALISE VEGA 12 Villa Park 32:29
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 LOS ALAMITOS 58 1:42:30 0:54 5, 7, 13, 16, 17, 36, 57
2 VISTA MURRIETA 103 1:44:32 1:52 6, 9, 14, 27, 47, 71, 113
3 SERRANO 108 1:44:19 2:37 3, 12, 15, 19, 59, 73, 89
4 EDISON (HB) 150 1:44:20 3:23 1, 2, 28, 51, 68, 70, 72
5 REDONDO UNION 155 1:46:09 3:37 4, 8, 25, 26, 92, 93, 114
6 EL TORO 156 1:47:32 0:54 21, 23, 30, 37, 45, 50, 58
7 VENTURA 185 1:47:37 1:46 11, 20, 49, 52, 53, 55, 81
8 CLAREMONT 211 1:49:14 1:20 24, 29, 43, 46, 69, 77, 108
9 SAN CLEMENTE 241 1:50:18 0:34 38, 41, 44, 56, 62
10 MOORPARK 276 1:51:12 0:47 34, 48, 63, 64, 67, 83, 84
11 FOOTHILL (SA) 302 1:56:28 8:44 10, 18, 39, 107, 128
12 AYALA 320 1:52:58 1:37 35, 42, 75, 78, 90, 100, 103
13 MIRA COSTA 347 1:54:00 2:40 22, 40, 91, 95, 99, 105, 111
14 CASTRO VALLEY 370 1:56:14 4:22 33, 54, 66, 96, 121, 127
15 FOUNTAIN VALLEY 374 1:55:04 2:54 32, 74, 79, 80, 109, 110
16 VILLA PARK 425 1:56:29 1:36 61, 82, 87, 94, 101, 102, 119
17 POLY (RIV) 445 1:59:46 5:28 31, 88, 97, 104, 125, 126
18 GLENDORA 481 2:04:26 7:29 60, 76, 98, 118, 129
19 MONTE VISTA (SV) 490 2:00:44 2:56 65, 86, 106, 116, 117, 120
20 CORONA 557 2:06:15 3:14 85, 112, 115, 122, 123, 124
DNP QUARTZ HILL 0:21:33 1 Runner
DNP RANCHO CUCAMONGA 0:28:04 1 Runner
DNP ARCADIA 0:49:06 2 Runners
DNP PALOMA VALLEY 0:48:24 2 Runners
DNP VACAVILLE 0:48:41 2 Runners
DNP BALDWIN PARK 1:17:28 3 Runners
DNP BUENA 1:13:19 3 Runners
DNP BURROUGHS (BUR) 1:11:01 3 Runners
DNP LOS OSOS 1:22:21 3 Runners
DNP TESORO 1:08:51 3 Runners
DNP CARLSBAD 1:36:37 4 Runners
DNP SAN LEANDRO 1:49:26 4 Runners
DNP FOOTHILL (PLE) 1:43:30 4 Runners
DNP RANCHO BUENA VISTA 1:35:32 4 Runners
DNP PATRICK HENRY 1:39:58 4 Runners
DNP ST. FRANCIS (SAC) 1:35:22 4 Runners
Race #54 Girls Junior Varsity Division 1 7:44 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 SHELBY EBERWEIN 11 Yucaipa 19:45
2 AUDREY WALLIS 11 Great Oak 20:00
3 KATE CORTES 12 Great Oak 20:01
4 ZARA FLORES 12 Dana Hills 20:07
5 VIVIANA SHIMA 11 Great Oak 20:09
6 SARA SANDERS 11 Great Oak 20:20
7 EMILY SANCHEZ 11 King (riv) 20:21
8 EVELIINA FALLINI 11 Great Oak 20:26
9 SARA MADDEN 12 Dana Hills 20:28
10 AMANDA HARING 12 King (riv) 20:37
11 HANNAH JOHNSON 11 King (riv) 20:43
12 ELLIE DIBENE 11 Dana Hills 20:47
13 HELEN PAYNE 11 Dana Hills 20:57
14 KATE FULTON 11 Dana Hills 21:02
15 KRISSTEL GOMEZ 12 Warren 21:06
16 SAMANTHA PIERCE 11 Dana Hills 21:10
17 TATIANA DIAZ-GALLEGO 12 Great Oak 21:11
18 ALEXIS JIMENEZ 11 Warren 21:15
19 SAM DAYAK 12 Dana Hills 21:18
20 SAVANNAH SAUCEDO 12 King (riv) 21:28
21 EMILY KORBY 12 Great Oak 21:31
22 RACHEL PADULA 12 Dana Hills 21:31
23 SILVIA ROMERO 12 Yucaipa 21:32
24 NANCYLEE PEREZ 12 Warren 21:33
25 BRITNEY SAUCEDO 12 King (riv) 21:35
26 MIRANDA SALAS 12 King (riv) 21:38
27 JACQUELINE PIELLI 11 West Ranch 21:44
28 JANINE BRYANT 9 University (irv) 21:45
29 SHELBY MIKKELSON 12 King (riv) 21:47
30 TAYLOR SLAGLE 12 Dana Hills 21:50
31 MEGHAN O'CONNELL 11 Camarillo 21:59
32 JENNY JOVEL 11 Warren 22:00
33 LORENA RUIZ 12 Chaparral 22:01
34 GRAYSON ZACKY 11 Valencia (val) 22:03
35 CAITLIN MCCONNELL 12 Valencia (val) 22:06
36 RILEIGH COTTER 10 Steele Canyon 22:06
37 SARAH RUIZ 11 Simi Valley 22:09
38 CHARLOTTE RICHARDS 12 Yucaipa 22:12
39 ANGELICA MARIN 11 West Ranch 22:15
40 SHANA TENNE 12 King (riv) 22:19
41 MADELINE WRATHALL 12 King (riv) 22:21
42 ALONDRA BECERRA 11 Yucaipa 22:22
43 LILLY MELENDEZ 11 Warren 22:22
44 IVETH GUTIERREZ 12 King (riv) 22:23
45 RENEE CRIPPEN 11 Marina 22:24
46 ANDREA LOCES 11 La Quinta (lq) 22:25
47 KAILA GRANADOS 11 Warren 22:26
48 ALONDRA HERNANDEZ 11 Palisades 22:29
49 RACHAEL PENCHOEN-LI 12 Simi Valley 22:32
50 HANNAH HUSCHER 11 King (riv) 22:32
51 EMILY DODSON 11 Dana Hills 22:36
52 JEANNIE ZENG 11 University (irv) 22:38
53 MAKENZY BOROUSKI 12 La Quinta (lq) 22:40
54 MACI MEYERS 11 Dana Hills 22:43
55 RANDI KASPERBAUER 11 Santiago (cor) 22:44
56 IRENE PEDROSA 12 Yucaipa 22:45
57 ALLISON NAWROTH 11 Simi Valley 22:45
58 MELISSA GARCIA 12 Simi Valley 22:46
59 ARIANNIE RODRIGUEZ 11 Roosevelt (cor) 22:48
60 ALI CLAYTON 12 King (riv) 22:49
61 SARAH KOBERLING 11 Simi Valley 22:50
62 JASMINE OCAMPO 11 Palisades 22:54
63 BREANNA BALL 12 Steele Canyon 22:56
64 DIANE MONTANO 11 Whittier 22:59
65 MEGAN DREW 11 Centennial (cor) 23:01
66 JESSY HOLEN 11 West Ranch 23:01
67 JASMIN MARQUEZ AGUI 11 Chaffey 23:03
68 KATELYN FRANKEL 9 Palisades 23:07
69 SARAH STABLER 10 Steele Canyon 23:08
70 SARAH MONTES 11 Downey (dow) 23:12
71 ALEXANDRA PAYAN 11 Downey (dow) 23:12
72 MELISSA AGIS 11 Warren 23:12
73 KRISTA ZWART 11 King (riv) 23:17
74 MELISSA PARDO 12 Warren 23:19
75 LAUREN BYRNE 11 West Ranch 23:21
76 LAUREN HALE 11 Santiago (cor) 23:21
77 MARLLEY GONZALEZ 12 La Quinta (lq) 23:23
78 HAYLEY BEEBE 11 Mission Hills 23:24
79 ASHLEY BLANKENSHIP 11 Roosevelt (cor) 23:27
80 TORI ZEMP 11 Valencia (val) 23:29
81 LINDSEY BERNEY 11 King (riv) 23:29
82 LUELLA MARLOW 10 Steele Canyon 23:29
83 IVONE VEGA 12 Yucaipa 23:33
84 SAVANNAH SHELTON 12 Santiago (cor) 23:37
85 AMBER SUCICH 11 Simi Valley 23:39
86 TEAL HELMS 12 Simi Valley 23:40
87 NWAMAKA AMOBI 11 Warren 23:41
88 COURTNEY GONZALES 11 Valencia (val) 23:43
89 JOYCE TANG 11 Troy 23:52
90 ALEXIS MALDONADO 12 West Ranch 23:57
91 MICHELE PUGLIA 12 Steele Canyon 23:59
92 CYNTHIA AYALA 12 La Quinta (lq) 24:00
93 SIENNA STEVENS 12 Simi Valley 24:02
94 KAITLYN MCCARTHY 11 Valencia (val) 24:05
95 NANCY DORADO 12 Warren 24:05
96 MONICA FLORES 11 Whittier 24:07
97 MCKAELA SUDUL 11 Santiago (cor) 24:08
98 JESSA ALCALA 12 University (irv) 24:08
99 SAMANTHA SMITLEY 11 Santiago (cor) 24:13
100 STEPHANIE ESQUIVEL 12 La Quinta (lq) 24:14
101 VANESSA GARCIA 11 Downey (dow) 24:21
102 VICTORIA PORTOR 12 Warren 24:22
103 MIRANDA THOENE 11 La Quinta (lq) 24:31
104 KARINA ZAMANIEGO 12 La Quinta (lq) 24:32
105 YOLANDA ESPERICUET 11 Chaffey 24:36
106 JAZMIN NAVARRO 12 Santa Ana 24:38
107 CLAIRE JORDAN 11 Cosumnes Oaks 24:38
108 AMANDA GAMSU 11 Valencia (val) 24:41
109 CHRISTIANA CONNORS 11 Cosumnes Oaks 24:41
110 MEGHAN POOLE 12 Valencia (val) 24:42
111 ASHLEY TOEDT-WILEY 12 Steele Canyon 24:46
112 JALAENA DI PASQUALE 11 West Ranch 24:47
113 MALISSA SALAZAR 11 Paramount 24:51
114 SARAY VALENZUELA 12 Chaffey 24:55
115 MADELINE BROZ 11 West Ranch 24:56
116 DESTINY ARGUELES 10 Santiago (cor) 24:59
117 VICTORIA ARUMBULA 11 Valencia (val) 25:05
118 KIRSTEN RANDALL 12 Camarillo 25:05
119 YOSELIN NEVAREZ 11 King (riv) 25:07
120 FRIDA ESCATEL 11 La Quinta (lq) 25:15
121 JULIET SIMI 11 Cosumnes Oaks 25:21
122 LINDSEY CARDENAS 12 Chaffey 25:21
123 NANCY CARAVEO 11 Centennial (cor) 25:24
124 ROBYN CORAPI 11 Warren 25:25
125 ELLIE SUN 11 Palisades 25:27
126 MARIA GARIBAY 12 El Rancho 25:31
127 MARIAH CUAHUTLE 11 West Ranch 25:34
128 SELINA NAVARRO 11 Chaffey 25:36
129 DELIA HANSEN 12 Chaffey 25:38
130 STEPHANIE GABRIELSO 10 Steele Canyon 25:43
131 ILLIANA PIMENTEL 12 La Quinta (lq) 25:53
132 NIKI TAVAKOLI 11 University (irv) 25:55
133 MARIANA COLLADO 12 Santa Ana 25:56
134 JACEY PRAHL 11 La Quinta (lq) 25:59
135 LISETTE CISNEROS 11 Paramount 26:02
136 MORGAN SHERMAN 12 King (riv) 26:04
137 ANNYSSA ORTIZ 11 La Quinta (lq) 26:09
138 HAYLEY BOOMHOWER 12 Simi Valley 26:10
139 RIO HERRERA 12 Whittier 26:10
140 SUJEY LAVIN 12 Chaffey 26:12
141 YVETTE VEGA 11 Yucaipa 26:14
142 ALEXIS INZUNZA 11 Paramount 26:19
143 YARITZA LEON 12 Downey (dow) 26:20
144 KYLIE KOERNER 11 Santiago (cor) 26:22
145 HALEY BUTTLES 11 La Quinta (lq) 26:24
146 MARISOL PEREZ 11 El Rancho 26:27
147 CLAUDIA CORTEZ 11 Paramount 26:33
148 JASMINE CARRASCO 12 Chaffey 26:40
149 SAMANTHA DELGADO 11 West Ranch 26:44
150 JOSSELINE PONCE 11 Valley View (mv) 26:45
151 DEBORAH CHAVEZ 11 Alta Loma 26:46
152 ALIA BASTIAN 12 Simi Valley 26:48
153 SHANNON SLANKARD 11 La Quinta (lq) 26:48
154 VIVIAN CONTRERAS 12 La Quinta (lq) 26:49
155 YARETZEE CAZAREZ 12 La Quinta (lq) 26:51
156 RUBYD OLVERA 12 La Quinta (lq) 26:51
157 BRIANNA IBARRA 11 La Quinta (lq) 27:24
158 AMANDA CARDINAL 11 La Quinta (lq) 27:26
159 SAMANTHA SOTO 11 La Serna 27:27
160 RAINE HOWARD 11 Roseville 27:50
161 ROSA ANDRADE 11 Chaffey 27:53
162 LAURA AMAYA 10 Valley View (mv) 27:53
163 CRISTINA OLAGUE 12 La Serna 27:54
164 DINA SIMON 12 Marina 28:10
165 JACQUELINE SWEDE 11 West Ranch 28:20
166 ROSALY AGUILAR 11 El Rancho 28:21
167 CASSANDRA GASTELUM 12 La Serna 28:22
168 JANELLE PIERRADAVIS 12 Cosumnes Oaks 28:39
169 CRISTINA GONZALEZ 11 Centennial (cor) 28:45
170 ANNE CHEN 12 University (irv) 29:11
171 MONIQUE SANCHEZ 12 Roseville 29:27
172 GUADALUPE GONZALEZ 10 Mission Hills 29:31
173 KATIE ROJAS 12 West Ranch 29:53
174 SALENA LANDA 11 Cosumnes Oaks 29:55
175 SHANNON SINIGIANI 12 Chaffey 29:58
176 ALLYSON CATES 12 La Quinta (lq) 30:15
177 TRISTAN BAKER 11 La Quinta (lq) 30:23
178 APOLONIA LEPE 12 Alta Loma 31:38
179 KELSEY FISCHER 12 El Camino (oce) 31:42
180 DENISE FLORES 11 Centennial (cor) 33:49
181 KATHIA PADILLA 11 Chaffey 35:40
182 JAEDAH HILL 11 El Camino (oce) 59:59
183 YULIANA CONTRERAS 11 El Camino (oce) 59:59
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 GREAT OAK 24 1:40:56 0:26 2, 3, 5, 6, 8, 17, 21
2 DANA HILLS 52 1:43:21 0:55 4, 9, 12, 13, 14, 16, 19
3 KING (RIV) 72 1:44:44 1:14 7, 10, 11, 20, 24, 25, 28
4 WARREN 122 1:48:16 1:16 15, 18, 23, 29, 37, 39, 52
5 YUCAIPA 137 1:48:36 3:00 1, 22, 34, 36, 44, 58, 90
6 SIMI VALLEY 211 1:53:02 0:41 33, 40, 45, 46, 47, 60, 61
7 WEST RANCH 226 1:54:18 2:13 26, 35, 49, 53, 63, 79, 81
8 VALENCIA (VAL) 245 1:55:26 2:02 30, 31, 56, 62, 66, 75, 77
9 STEELE CANYON 252 1:55:38 1:53 32, 48, 51, 57, 64, 78, 87
10 LA QUINTA (LQ) 270 1:56:42 1:49 38, 42, 55, 65, 70, 71, 72
11 SANTIAGO (COR) 292 1:58:03 1:29 43, 54, 59, 67, 69, 82, 91
12 UNIVERSITY (IRV) 317 2:03:37 7:26 27, 41, 68, 88, 93
13 CHAFFEY 372 2:03:31 2:33 50, 73, 80, 84, 85, 86, 89
14 COSUMNES OAKS 419 2:13:14 5:17 74, 76, 83, 92, 94
DNP CHAPARRAL 0:22:01 1 Runner
DNP TROY 0:23:52 1 Runner
DNP MISSION HILLS 0:52:55 2 Runners
DNP CAMARILLO 0:47:04 2 Runners
DNP ALTA LOMA 0:58:24 2 Runners
DNP MARINA 0:50:34 2 Runners
DNP ROOSEVELT (COR) 0:46:15 2 Runners
DNP ROSEVILLE 0:57:17 2 Runners
DNP SANTA ANA 0:50:34 2 Runners
DNP VALLEY VIEW (MV) 0:54:38 2 Runners
DNP LA SERNA 1:23:43 3 Runners
DNP EL RANCHO 1:20:19 3 Runners
DNP EL CAMINO (OCE) 2:31:40 3 Runners
DNP WHITTIER 1:13:16 3 Runners
DNP PARAMOUNT 1:43:45 4 Runners
DNP DOWNEY (DOW) 1:37:05 4 Runners
DNP CENTENNIAL (COR) 1:50:59 4 Runners
DNP PALISADES 1:33:57 4 Runners
Race #55 Girls Junior Varsity Division 1 7:52 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CAITLIN NAASZ 12 Capo Valley 19:31
2 KELSIE KING 11 Capo Valley 19:33
3 CLAIRE DICKER 11 Davis 20:09
4 ELISA MCISAAC 11 Davis 20:13
5 DANIELLE GANTAR 12 Davis 20:14
6 KRISTA PAINTER 12 Capo Valley 20:17
7 REBECCA HAGGARD 11 Trabuco Hills 20:39
8 KENDALL BUSH 12 Capo Valley 20:40
9 SARAH LANSEY 11 Catalina Foothills 20:47
10 JULIET LOGAN 12 Amador Valley 20:51
11 RILEY BYRNE 12 Santa Monica 20:55
12 MICHELL JAQUETTE 11 Catalina Foothills 20:59
13 MICHAELA HOOVER 12 Poly (lb) 21:06
14 CORAL GETZ 12 Aliso Niguel 21:08
15 ANHAYTE GUAJARDO 11 Alhambra (alh) 21:09
16 ISABEL LA PLAIN 11 Monta Vista (cup) 21:10
17 MARINA SANDOVAL 11 Trabuco Hills 21:11
18 FARIS POTTER 12 Aliso Niguel 21:16
19 ALLISON KIRAL 11 Trabuco Hills 21:21
20 JASMINE HAN 11 Walnut 21:23
21 ZOE JUANITAS 11 Davis 21:26
22 HALLIE NITIDO 11 Catalina Foothills 21:30
23 CASSIE SIGUA 12 Amador Valley 21:31
24 NATALIE BALLESTEROS 11 Poly (lb) 21:39
25 ALEXIS BAILLIE 11 Monte Vista (dan) 21:39
26 NICOLE MANZIONE 11 Newbury Park 21:48
27 JULIANNE BARKOVITZ 11 Trabuco Hills 21:51
28 CHLOE LI 11 Monta Vista (cup) 21:51
29 SHAUNA BRATTON 11 Catalina Foothills 21:57
30 ALEXANDRA MORA 12 Northgate 21:57
31 EMILY LUFBURROW 11 Davis 21:58
32 SALVINA RONDONI 11 Monte Vista (dan) 21:58
33 MADELINE JAMES 11 Aliso Niguel 21:59
34 MADDY CLARK 11 Aliso Niguel 22:00
35 ALISHA KOPECKY 12 Aliso Niguel 22:03
36 ESMERALDA CONTORA 11 Valencia (pla) 22:04
37 JAZLYN CHONG 12 Aliso Niguel 22:05
38 MONICA BOEDIGHEIMER 11 Newbury Park 22:08
39 CAMILLE KIMBLE 11 Trabuco Hills 22:08
40 NORMA CABRERA 12 Etiwanda 22:09
41 CAROLINE FRIEDMAN 10 Santa Monica 22:09
42 JASMINE IRALDO 12 Chino Hills 22:18
43 DANNI MOYERS 12 Amador Valley 22:22
44 MARA KOVAL 11 Poly (lb) 22:23
45 MARIAH TAYLOR 11 Wilson (lb) 22:26
46 ABIGAIL NAVA 12 Birmingham 22:28
47 ANNIKA MURRAY 11 Palo Verde 22:28
48 KAMARAY RICHARDSON 11 Walnut 22:31
49 LINDA MILLA 11 Walnut 22:39
50 BRIANNA REGAN 12 Poly (lb) 22:40
51 OLIVIA CHICOINE 11 Capo Valley 22:40
52 SANJNA BHARADWAJ 11 Monta Vista (cup) 22:43
53 EVELYN MARQUEZ 12 Valencia (pla) 22:45
54 DANIELA GONZALEZ 12 Alisal 22:49
55 EMMA REICH 11 Trabuco Hills 22:49
56 TATUM PROSSWIMMER 12 Aliso Niguel 23:03
57 ROCCHINA STAFFORD 12 Trabuco Hills 23:06
58 DULCE DIAZ 11 Valencia (pla) 23:07
59 MCKENZIE COLLINS 11 Aliso Niguel 23:12
60 JOANNE LAI 11 Monta Vista (cup) 23:13
61 SARAH STANGELAND 12 Chino Hills 23:15
62 GABRIELLA BARRIOS 11 Northgate 23:20
63 LAURIN RANDLE 12 Etiwanda 23:21
64 CARLY MUENCH 12 Aliso Niguel 23:24
65 JOY EVANSTON 12 Aliso Niguel 23:24
66 MEGAN PERRY 12 Capo Valley 23:26
67 JENNIFER TORRES 11 Grossmont 23:27
68 ESMERALDA ESPINOZA 11 Alisal 23:30
69 MAKENNA BROWN 11 Newbury Park 23:32
70 AMARA POUV 11 Poly (lb) 23:33
71 EMMA FROEHLICH 11 Catalina Foothills 23:35
72 ISABELLA PENA 10 Norco 23:35
73 EMILY FAZIO 12 Aliso Niguel 23:36
74 RESPICIO CRYSTAL 12 Palo Verde 23:37
75 GUADALUPE SOTO 11 Wilson (lb) 23:39
76 AMANDA MCCLINTON 11 Etiwanda 23:40
77 KATIE DROZD 11 Chino Hills 23:46
78 GABRIELLA HARRINGTO 12 Catalina Foothills 23:49
79 KANDISE LEBLANC 11 Poly (lb) 23:50
80 DIANA MEJIA 12 Wilson (lb) 23:50
81 KENDALL ANDREWS 12 Capo Valley 23:51
82 DAISY VELAZCO 11 Chino Hills 23:52
83 JANETTE STANFORD 12 Valencia (pla) 23:53
84 ALEXANDRIA WILLIAMS 11 Chino Hills 23:54
85 BRIELLE BISCOCHO 11 Poly (lb) 23:55
86 KATHERINE CELUME 12 Etiwanda 23:57
87 MELISSA URRUTIA 11 Valencia (pla) 23:59
88 CELINE LEROUDIER 12 Amador Valley 24:01
89 ROBYN FIELDS 11 Davis 24:06
90 CARA CONNAGHAN 11 Palo Verde 24:08
91 MELISSA MOORS 11 Newbury Park 24:08
92 RACHEL CHANG 11 Valencia (pla) 24:10
93 JENNIFER HILTON 11 Capo Valley 24:12
94 SIERRA RABY 11 Wilson (lb) 24:12
95 ELISE NANNINI 11 Catalina Foothills 24:13
96 SYDNEY FIX 10 Norco 24:14
97 SARAH LYNCH 12 Poly (lb) 24:16
98 EB ACKERMAN 12 Aliso Niguel 24:24
99 ELAN YOU 11 Northgate 24:25
100 JESSICA BONILLA 11 Chino Hills 24:27
101 MCKENNA REEVES 11 Aliso Niguel 24:27
102 SIENA COX 12 Davis 24:27
103 IRIDIAN JIMENEZ 11 Birmingham 24:29
104 SUMMER BRUNETTE 11 Capo Valley 24:29
105 VICKY MONCLUT 11 La Sierra 24:29
106 ANYA SACHS 12 Grossmont 24:32
107 NATALIE LOPEZ 12 Birmingham 24:34
108 KAREN TRAN 11 Alhambra (alh) 24:36
109 ARIANA BALLI 11 Etiwanda 24:46
110 JULIA BROZEK 11 Capo Valley 24:51
111 SAMANTHA GUNZL 11 Grossmont 24:51
112 KAITLYN DE JESUS 12 Capo Valley 24:51
113 ASTRID MENDEZ 11 Birmingham 24:52
114 ULIBARRI ALONDRA 11 La Sierra 24:54
115 ESTHER MORALES 11 La Sierra 24:54
116 EDITH SANTANA 11 Valencia (pla) 24:56
117 KRISTIN YNIQUEZ 12 Newbury Park 25:00
118 AMBER GRABOWSKI 11 Capo Valley 25:03
119 NATALIE ESTRADA 11 Norco 25:07
120 AINA NARVASSA 11 La Sierra 25:08
121 ABBY BELSON 11 Aliso Niguel 25:08
122 JUDY TA 11 Alhambra (alh) 25:10
123 SAMANTHA MOTA 11 Etiwanda 25:11
124 STACIE TORRES 11 La Sierra 25:11
125 CAITLAN SHAW 11 Palo Verde 25:12
126 ASHLEY GALLO 11 Rancho Verde 25:13
127 MONICA GARCIA 12 Rancho Verde 25:13
128 HAILEY DENNIS 11 Capo Valley 25:16
129 JENNY PHAN 11 Wilson (lb) 25:17
130 JOSELINE BARRALON 12 Aliso Niguel 25:18
131 MELISSA PALLARES 12 La Sierra 25:26
132 CHLOE BAUTISTA-CAPO 11 Crescenta Valley 25:31
133 TAYLOR JONES 10 Norco 25:32
134 EMILY REED 11 Huntington Beach 25:32
135 LAURA SORIANO 11 Grossmont 25:35
136 CHRISTINA PHAM 11 Newbury Park 25:36
137 MEGAN HERATH 11 Catalina Foothills 25:44
138 SHANTAAL HERNANDEZ 11 Chino Hills 25:45
139 ISABEL GUERRA 12 Palo Verde 25:46
140 JENNIFER GOODMAN 11 Grossmont 25:47
141 LEAH TIERNEY 11 Capo Valley 25:48
142 SANJUANA ARAUJO 11 Trabuco Hills 25:49
143 KRISTINA PENA 11 Grossmont 25:51
144 KORTNEY CASANOVA 11 Crescenta Valley 25:51
145 JACKIE EDINGER 12 Capo Valley 25:53
146 CRYSTAL CHUN 12 Poly (lb) 25:56
147 JESSICA JONES 12 Aliso Niguel 26:00
148 KARLA SANTIAGO 12 Rancho Verde 26:01
149 SUGEILY LOPEZ 11 Valencia (pla) 26:02
150 MIRANDA CHEN 11 Monta Vista (cup) 26:05
151 BRYNN WITTER 11 Poly (lb) 26:06
152 MIMI WAMSLEY 12 Poly (lb) 26:07
153 PRINCESS DELACRUZ 11 Rancho Verde 26:14
154 VIVIENNE MOORE 11 Northgate 26:15
155 SARAH DELGADO 12 Rialto 26:27
156 MADOKA TSUCHIHARA 11 Alhambra (alh) 26:29
157 CHARLENE SALAMAT 12 Chino Hills 26:39
158 MINDY TRAN 11 La Sierra 26:41
159 CIARA LOUGHNANE 11 Amador Valley 26:47
160 JENNA MIDBOE 11 Huntington Beach 26:50
161 MACKENZIE DAW 11 Aliso Niguel 26:56
162 BEARD AMIE 11 La Sierra 27:03
163 MADDI GJOVIK 11 Aliso Niguel 27:06
164 ALLYSSA MONTGOMER 11 Catalina Foothills 27:08
165 THALIA KORTE 11 Catalina Foothills 27:10
166 NATALIE NOVOA 12 La Sierra 27:28
167 JAIHEE CHOI 11 Chino Hills 27:30
168 YIBEI LIE 11 Alhambra (alh) 27:30
169 SARAH KOVACS 12 Santa Monica 27:33
170 JACKIE PHAM 12 Capo Valley 27:46
171 MIRANDA LOCKMAN 12 Aliso Niguel 27:55
172 CHRISTA SORYAL 12 Capo Valley 27:58
173 OLGA VIDAURRI 9 Rialto 28:03
174 RACHAEL ROWLAND 11 Catalina Foothills 28:15
175 TIANA TORRES 11 Temecula Valley 28:20
176 ELIZABETH KAVIANIAN 10 Norco 28:38
177 SARINA VILLALPANDO 10 Rialto 28:38
178 ALEXIS WILLIAMS 11 Chino Hills 28:40
179 LAUREN MELENDEZ 12 Capo Valley 28:42
180 LOPEZ LIZETT 11 La Sierra 29:03
181 HEATHER PARSONS 11 Huntington Beach 29:06
182 RUBY MA 11 Alhambra (alh) 29:15
183 GUADALUPE AVILES 11 La Sierra 29:27
184 NICOLE PENGELLY 9 Norco 29:34
185 HAZEL VEGA 12 La Sierra 30:05
186 CLARISSA LEIGHOU 11 Catalina Foothills 30:43
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 DAVIS 58 1:44:00 1:49 3, 4, 5, 19, 27, 73, 81
2 CAPO VALLEY 59 1:42:41 3:09 1, 2, 6, 8, 42, 52, 65
3 TRABUCO HILLS 99 1:47:10 1:29 7, 16, 18, 24, 34, 45, 47
4 ALISO NIGUEL 117 1:48:26 0:55 13, 17, 28, 29, 30, 32, 46
5 CATALINA FOOTHILLS 122 1:48:48 2:48 9, 11, 20, 26, 56, 62, 78
6 POLY (LB) 168 1:51:21 2:27 12, 22, 38, 41, 55, 63, 69
7 MONTA VISTA (CUP) 238 1:55:02 4:55 15, 25, 43, 49, 106
8 AMADOR VALLEY 249 1:55:32 5:56 10, 21, 37, 72, 109
9 VALENCIA (PLA) 261 1:55:48 1:55 31, 44, 48, 67, 71, 76, 89
10 NEWBURY PARK 275 1:56:36 3:12 23, 33, 54, 75, 90, 101
11 CHINO HILLS 281 1:57:05 1:36 36, 50, 61, 66, 68, 80, 102
12 ETIWANDA 301 1:57:53 2:37 35, 51, 60, 70, 85, 94
13 WILSON (LB) 336 1:59:24 2:51 39, 59, 64, 77, 97
14 PALO VERDE 371 2:01:11 3:18 40, 58, 74, 96, 103
15 ALHAMBRA (ALH) 408 2:04:54 6:21 14, 84, 93, 107, 110, 112
16 GROSSMONT 426 2:04:12 2:20 53, 83, 86, 100, 104, 105
17 NORCO 437 2:07:06 5:03 57, 79, 91, 99, 111, 113
18 LA SIERRA 444 2:04:36 0:42 82, 87, 88, 92, 95, 98, 108
DNP TEMECULA VALLEY 0:28:20 1 Runner
DNP CRESCENTA VALLEY 0:51:22 2 Runners
DNP ALISAL 0:46:19 2 Runners
DNP MONTE VISTA (DAN) 0:43:37 2 Runners
DNP HUNTINGTON BEACH 1:21:28 3 Runners
DNP RIALTO 1:23:08 3 Runners
DNP SANTA MONICA 1:10:37 3 Runners
DNP WALNUT 1:06:33 3 Runners
DNP NORTHGATE 1:35:57 4 Runners
DNP RANCHO VERDE 1:42:41 4 Runners
DNP BIRMINGHAM 1:36:23 4 Runners
Race #56 Boys Varsity Division 1 8:05 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ENRIQUE SERNA 11 Loara 15:30
2 KEVIN CHAVIRA 12 Clovis 15:36
3 GEORGE GLEASON 11 Huntington Beach 15:39
4 JACOB RUSSO 11 Clovis 15:53
5 CONNNOR MORRELLO 11 Clovis 15:57
6 ANDREW JOHNSON 12 Helix 16:00
7 NOAH LANDERS 10 Palo Verde 16:03
8 JUAN CARLOS SALCEDO 11 Loara 16:04
9 MICHAEL GUITERREZ 12 Camarillo 16:16
10 BRYAN PLUMA 10 Downey (dow) 16:17
11 TREVOR STANGLE 12 Camarillo 16:17
12 CRIS BECERRA 12 Downey (dow) 16:18
13 ADRIAN MUNOZ 12 Downey (dow) 16:19
14 RICKY OCSHNER 12 Camarillo 16:20
15 PEDRO RIOS 12 Palo Verde 16:22
16 JUNIOR VARGAS 12 Huntington Beach 16:22
17 LUKE JOHNSTON 11 Huntington Beach 16:23
18 JIMENEZ ADRIAN 11 Helix 16:25
19 ANDREW GOLDSMITH 11 Palo Verde 16:28
20 TREVOR MARTIN 11 Centennial (bak) 16:29
21 ALEC KOCHIS 12 Alta Loma 16:30
22 ALAN NICHOLS 10 Camarillo 16:32
23 ROHAN CHOUDHURY 11 Monta Vista (cup) 16:33
24 LUIS MUNOZ 11 Downey (dow) 16:33
25 TOMAS VILLEGAS 11 Helix 16:34
26 MATT LAMB 10 Clovis 16:36
27 CONNER LEWIS 11 Clovis 16:36
28 GEOVANY SALINAS 12 Downey (dow) 16:37
29 KEN RIVERO 11 Wilson (lb) 16:37
30 ELBON FLANAGAN 12 Bakersfield 16:38
31 ISAAC SCHICK 10 Northgate 16:41
32 ELIJAH ORR 10 Huntington Beach 16:42
33 OSCAR HERNANDEZ 12 Manual Arts 16:44
34 AARON CANEZ 12 Alta Loma 16:46
35 LUIS ACEITUNO 12 Clovis 16:47
36 TIMOTHY CHRISMAN 10 Monte Vista (dan) 16:48
37 CHRIS PAI 10 Huntington Beach 16:49
38 NOAH POTTS 12 Helix 16:51
39 MATT PARKER 12 San Clemente 16:51
40 JORGE PALACIOS 12 Poly(sv) 16:52
41 JACOB AUBY 12 Monte Vista (dan) 16:53
42 EDUARDO MARTINEZ 11 Alta Loma 16:54
43 THOMAS MEDINA 11 Santa Fe 16:54
44 LAURENCE SEABROOK 10 Northgate 16:56
45 MARC RODRIGUEZ 11 Wilson (lb) 16:56
46 MIGUEL GUTIERREZ 11 Downey (dow) 16:57
47 MATT SHELTON 11 San Clemente 17:00
48 MOISES HERNANDEZ 12 Camarillo 17:00
49 TONY EL-SOKKARY 10 San Clemente 17:00
50 RICARDO CORTES 11 Camarillo 17:00
51 SEAN RILEY 10 San Clemente 17:01
52 ZACHARY PATTI 12 Monta Vista (cup) 17:02
53 BUDDY WILSON 12 Loara 17:04
54 CODY DARVALICS 12 Helix 17:06
55 JOSH LUTHER 12 Upland 17:07
56 PATRICK BURCIAGO 11 Huntington Beach 17:09
57 JOSE JARQUIN 11 Santa Fe 17:10
58 EDWIN ROCHA 11 Poly(sv) 17:11
59 NOAH COLLINS 11 Upland 17:12
60 EMILIO TORRES-GONZA 11 Monta Vista (cup) 17:13
61 HUNTER FERNANDEZ 12 Upland 17:13
62 JESSE CROSTHWAITE 12 Wilson (lb) 17:14
63 DANIEL COLES 12 Millikan 17:16
64 NICHOLAS ULPH 10 San Clemente 17:17
65 JAKE EGLEY 11 Northgate 17:19
66 JUWAN STEPHEN 10 Loara 17:20
67 JORGE PUGA 12 Downey (dow) 17:21
68 DANNY VARGAS 12 Huntington Beach 17:23
69 CHASE KENYON 12 Wilson (lb) 17:24
70 DAWIT BEGASHAW 11 Helix 17:26
71 CHRISTIAN CASTELLAN 11 Palo Verde 17:27
72 JAMES SEPE 12 Alta Loma 17:28
73 KAEDEN CARABBA 10 San Clemente 17:28
74 COLE TRIEBOLD 12 Camarillo 17:28
75 JAIME CORTEZ 11 Millikan 17:28
76 BRIAN MAQUIRE 12 Monte Vista (dan) 17:29
77 BRIAN VALENCIA 12 Santa Fe 17:30
78 DYLAN ZUELKE 11 Millikan 17:30
79 NATHANIEL RODRIGUEZ 11 Loara 17:32
80 CONNOR JONES 11 Palo Verde 17:32
81 MITCHELL FOLIA 10 Clovis 17:33
82 ANDRE STARR 12 Monte Vista (dan) 17:34
83 JEREMY BRADY 10 San Clemente 17:36
84 JOHN HSIAO 12 Monta Vista (cup) 17:38
85 DARIN MENSEN 11 Alta Loma 17:41
86 COLE FRASER 12 Northgate 17:43
87 RILEY COLE 12 Monte Vista (dan) 17:45
88 NICK WERNER 12 Palo Verde 17:45
89 MICHAEL GODINEZ 12 Santa Fe 17:46
90 STEVEN LIM 12 Monta Vista (cup) 17:48
91 AKSHAY THONTAKUDI 11 Monta Vista (cup) 17:48
92 EMMANUEL GARCIA 11 La Quinta (lq) 17:48
93 JACOB AMAYA 11 Santa Fe 17:52
94 LUIS JIMENEZ 10 Poly(sv) 17:53
95 RAUL LOPEZ 11 Poly(sv) 17:54
96 ANAND RAO 12 Monta Vista (cup) 18:01
97 BERKET TESFAW 12 Helix 18:02
98 FERNANDO GARCIA 12 Millikan 18:03
99 TRAVIS SCHEY 10 Alta Loma 18:04
100 KYLE HIRSCH 12 Santa Fe 18:06
101 COLE GOLDMAN 10 Millikan 18:09
102 JOSEPH QUINTERO 12 Summit 18:14
103 JARET PRAHL 10 La Quinta (lq) 18:15
104 JAMES YANEZ 12 Wilson (lb) 18:21
105 RYAN KHOURY 11 Upland 18:25
106 JARED BRICKLIN 11 Northgate 18:26
107 ALEJANDRO CONTRERA 11 Poly(sv) 18:27
108 AUSTIN LOHR 12 Monte Vista (dan) 18:30
109 GRANT WALTON 10 Centennial (bak) 18:32
110 AUGUSTINE MENDEZ 10 Poly(sv) 18:34
111 JOSHUA RECTOR 10 Summit 18:34
112 ANDREW SOTO 11 Millikan 18:38
113 LUIS SANCHEZ 11 Summit 18:47
114 ANDRES ALONZO 12 La Quinta (lq) 18:54
115 ANTHONY ROCHA 10 La Quinta (lq) 18:56
116 JESUS PEREZ 11 Centennial (bak) 19:02
117 RICK PINON 12 Summit 19:09
118 ANDREW KEYS 12 Upland 19:11
119 MARCO ANDRADE 11 La Quinta (lq) 19:32
120 RAMON ROSAS 11 Millikan 19:36
121 DANNY GUEVARA 12 Poly(sv) 19:38
122 NICK MILLAN 10 Centennial (bak) 19:51
123 NICK LANDEROS 12 Upland 19:57
124 MARCO MEDINA 10 Summit 19:58
125 JOHN RISENHOOVER 11 Centennial (bak) 20:16
126 CHRIS JACKSON 11 Centennial (bak) 20:41
127 JOSE CHAVEZ 10 Centennial (bak) 20:58
128 JESUS NUNEZ 10 La Quinta (lq) 24:09
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 CLOVIS 64 1:20:38 1:00 2, 4, 5, 26, 27, 33, 79
2 DOWNEY (DOW) 87 1:22:04 0:20 10, 12, 13, 24, 28, 44, 65
3 CAMARILLO 102 1:22:25 0:44 9, 11, 14, 22, 46, 48, 72
4 HUNTINGTON BEACH 102 1:21:55 1:10 3, 16, 17, 31, 35, 54, 66
5 HELIX 137 1:22:56 1:06 6, 18, 25, 36, 52, 68, 95
6 PALO VERDE 188 1:23:52 1:29 7, 15, 19, 69, 78, 86
7 LOARA 201 1:23:30 2:02 1, 8, 51, 64, 77
8 SAN CLEMENTE 240 1:25:09 0:26 37, 45, 47, 49, 62, 71, 81
9 ALTA LOMA 246 1:25:19 1:11 21, 32, 40, 70, 83, 97
10 WILSON (LB) 301 1:26:32 1:44 29, 43, 60, 67, 102
11 MONTA VISTA (CUP) 301 1:26:14 1:15 23, 50, 58, 82, 88, 89, 94
12 MONTE VISTA (DAN) 312 1:26:29 0:57 34, 39, 74, 80, 85, 106
13 NORTHGATE 323 1:27:05 1:45 30, 42, 63, 84, 104
14 SANTA FE 349 1:27:12 0:58 41, 55, 75, 87, 91, 98
15 POLY(SV) 384 1:28:17 1:35 38, 56, 92, 93, 105, 108, 119
16 UPLAND 388 1:29:08 2:04 53, 57, 59, 103, 116, 121
17 MILLIKAN 405 1:28:26 0:53 61, 73, 76, 96, 99, 110, 118
18 CENTENNIAL (BAK) 484 1:34:10 3:47 20, 107, 114, 120, 123, 124, 125
19 LA QUINTA (LQ) 533 1:33:25 1:44 90, 101, 112, 113, 117, 126
20 SUMMIT 557 1:34:42 1:44 100, 109, 111, 115, 122
DNP BAKERSFIELD 0:16:38 1 Runner
DNP MANUAL ARTS 0:16:44 1 Runner
Race #57 Boys Varsity Division 1 8:12 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MICHAEL ANDERSON 12 Cosumnes Oaks 15:40
2 RYAN ALEXANDER 11 Birmingham 15:42
3 CORY VAUGHN 10 El Camino (oce) 15:48
4 CRAIG HUFF 12 Marina 15:55
5 THOMAS HEIB 10 Los Alamitos 15:55
6 MIGUEL LEON 12 La Sierra 15:56
7 JOSHUA HOLMES 12 Los Alamitos 16:07
8 ZACH BESTON 11 Amador Valley 16:09
9 JORDY CEJA 11 Birmingham 16:11
10 RICHARD MURILLO 12 El Camino (oce) 16:12
11 ZACKERY CASTOR 12 Paloma Valley 16:13
12 PETER SCHLACHTE 11 Amador Valley 16:13
13 JACOB KING 11 Capo Valley 16:14
14 BRYAN TRAN 12 Marina 16:17
15 NATHANIEL ARAGON 12 Cosumnes Oaks 16:17
16 CHRISTIAN DURAN 11 La Serna 16:20
17 HASSAN ANSARI 12 Hamilton (la) 16:22
18 CHRIS TRAN 12 Marina 16:24
19 ALEX HERNANDEZ 12 Otay Ranch 16:25
20 MICHAEL ARREOLA 11 Paloma Valley 16:30
21 TAYLOR ARRIETA 12 Valley View (mv) 16:31
22 ERICK VILLEGAS 12 Birmingham 16:33
23 DANIEL WONG 12 Capo Valley 16:35
24 NOAH JOHNSON 10 El Camino (oce) 16:36
25 KYLE AUBE 12 Marina 16:36
26 JORDAN NAVA 11 El Camino (oce) 16:37
27 ALEC HASTINGS 10 Tokay 16:38
28 CHANDLER GAMBOA 11 Valley View (mv) 16:39
29 ALEJANDRO CASTELLA 12 Heritage (rom) 16:39
30 ANTHONY MUNOZ 12 La Sierra 16:40
31 PJ JAARSMA 12 Mission Hills 16:41
32 JACOB MAWSON 10 Cosumnes Oaks 16:41
33 HECTOR ESPINOZA 12 La Sierra 16:50
34 DYLAN DANTZIG 10 Amador Valley 16:50
35 ANTONIO DELATORRE 11 Rancho Verde 16:51
36 JOSH PROSSER 12 Mission Hills 16:51
37 BRYAN STAMOS 12 Tokay 16:51
38 MARK YBARRA 11 Mission Hills 16:54
39 KYLER OKAMURA 11 Mission Hills 16:54
40 PEDRO GUTIERREZ 11 Valley View (mv) 16:56
41 SCOTT NOBLE 12 Strathmore 16:56
42 ERIC HYTONEN 11 San Leandro 16:57
43 TRISTIAN ARRIETA 12 Valley View (mv) 17:01
44 BRYAN LANGUASCO 12 Cosumnes Oaks 17:04
45 ZACK KING 12 Capo Valley 17:05
46 GERARDO GUTIERREZ 12 Tokay 17:07
47 MARK LOPEZ 12 Birmingham 17:08
48 NOAH MEURS 12 Capo Valley 17:11
49 MARTIN MARTINEZ 11 Otay Ranch 17:11
50 COLIN HINES 10 Marina 17:12
51 ISAIAH THOMAS 11 Otay Ranch 17:13
52 CHRIS PERDIO 11 Otay Ranch 17:14
53 ADAM HURTADO 12 El Camino (oce) 17:14
54 NARAYAN CHRISTOPHE 10 El Camino (oce) 17:15
55 SETH GIRVAN 10 Amador Valley 17:16
56 ANDY BUCK 11 Amador Valley 17:16
57 ALEXIS HERNANDEZ 12 Otay Ranch 17:16
58 ROY OCAMPO 11 Fontana 17:17
59 ERIC KIZZIAR 12 Los Alamitos 17:17
60 CHRISTIAN NETHINGTO 12 Marina 17:18
61 EMMANUEL MARTINEZ 11 Fontana 17:18
62 DARICK MCCOLL 12 La Sierra 17:19
63 MARK HANSBERRY 12 Los Alamitos 17:24
64 GUNNAR HADLEY 10 Mission Hills 17:24
65 JESUS RODRIGUEZ 12 La Sierra 17:24
66 MARC VINLUAN 12 Paloma Valley 17:25
67 DANTE SMITH 10 Mission Hills 17:25
68 ANDREW TYRELL-SMITH 11 Capo Valley 17:27
69 ANDY BOWERS 10 Cosumnes Oaks 17:29
70 MARSHALL TULEJA 12 Paloma Valley 17:35
71 CHRISTIAN VENEDICTO 12 Birmingham 17:35
72 STEVEN GUZMAN 12 Fontana 17:38
73 ROMELLO RUCKER 12 San Leandro 17:43
74 ALBERT GARCIA 11 La Serna 17:43
75 ANDREW DOWEY 11 El Camino (oce) 17:48
76 COBIE DELFS 10 Cosumnes Oaks 17:48
77 ANDREW CARROLL 12 Capo Valley 17:50
78 MASON MEDEIROS 10 San Leandro 17:50
79 CONNOR JENKINS 11 Paloma Valley 17:51
80 GEOFFREY DELORIE 9 Marina 17:52
81 STEVEN LIU 12 Otay Ranch 17:53
82 CHRISTOPHER BREGMA 11 Tokay 17:53
83 JONATHAN MILLARES 12 Valley View (mv) 17:53
84 ADRIAN FELIX 10 Coachella Valley 17:53
85 CESAR RAMOS 12 Otay Ranch 17:53
86 DYLAN SCHATZ 12 Tokay 17:55
87 PAUL HALL 12 Los Alamitos 17:56
88 JONATHAN CHAVEZ 11 Birmingham 17:56
89 ALBERT RASCON 12 La Sierra 17:59
90 ALEC FLORES 12 Hamilton (la) 17:59
91 AKHIL PATEL 11 Capo Valley 18:03
92 DIEGO PEREZ 11 Tokay 18:05
93 XAVIER MADRIGAL 11 Paloma Valley 18:05
94 JEFFREY LARIN 11 Rancho Verde 18:06
95 DOMINIQUE MELCHOR 12 Paloma Valley 18:06
96 JARED HAROLD HUSTE 11 Cosumnes Oaks 18:07
97 JOSHUA LIMLINGAN 10 San Leandro 18:07
98 TRISTIN BROWN 10 La Serna 18:08
99 ALEX LARA 9 Mission Hills 18:11
100 MARTY VILLAFLOR 12 San Leandro 18:13
101 ADRIAN RODRIGUEZ 11 La Serna 18:14
102 DREW HELMERS 9 Amador Valley 18:15
103 GABE TOSCANO 11 San Leandro 18:18
104 ANTHONY LEMUS 10 Tokay 18:21
105 PAUL MENDEZ 12 Fontana 18:24
106 MAX JOHNSON 11 Hamilton (la) 18:25
107 ROBERTO VILLEGAS 12 Fontana 18:25
108 ANDRES CONTRERAS 11 Fontana 18:36
109 EDGAR FLORES 12 Birmingham 18:36
110 JOSH TULANDA 10 Hamilton (la) 18:38
111 ROBERTO AMAYA 11 La Serna 18:40
112 ANTHONY GUTIERREZ 12 La Serna 18:41
113 JARRETT CARTER 11 Heritage (rom) 18:41
114 HENRY RODRIGUEZ 11 Hamilton (la) 18:43
115 ALEK MARTINEZ 11 La Serna 18:48
116 RYAN RUCKER 12 San Leandro 18:52
117 JULIAN ANDRADE 11 Heritage (rom) 18:54
118 CHAD HOMMES 12 Los Alamitos 19:02
119 LUIS DEVICENTE 12 Valley View (mv) 19:09
120 ALEX RAMOS 11 Heritage (rom) 19:13
121 JOSE ABARCA 11 Heritage (rom) 19:19
122 JOSE MONTANO 12 Rancho Verde 20:00
123 MARK EZQUIVEL 11 Hamilton (la) 20:03
124 JOVANNY MARTINEZ 12 Chaffey 20:23
125 ROBERT HASTINGS 12 Chaffey 20:43
126 MICHAEL HERNANDEZ 12 Chaffey 21:12
127 SAMMY MAREZ 11 Chaffey 21:28
128 JONATHAN MORALES 12 Chaffey 22:22
129 ALEX JOBE 12 Chaffey 23:57
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 MARINA 109 1:22:24 1:17 4, 14, 18, 25, 48, 58, 78
2 EL CAMINO (OCE) 114 1:22:27 1:26 3, 10, 24, 26, 51, 52, 73
3 BIRMINGHAM 147 1:23:09 1:53 2, 9, 22, 45, 69, 85, 105
4 COSUMNES OAKS 157 1:23:11 1:49 1, 15, 32, 42, 67, 74, 92
5 AMADOR VALLEY 161 1:23:44 1:07 8, 12, 34, 53, 54, 98
6 CAPO VALLEY 191 1:24:32 1:13 13, 23, 43, 46, 66, 75, 88
7 LA SIERRA 192 1:24:09 1:28 6, 30, 33, 60, 63, 86
8 MISSION HILLS 203 1:24:44 0:43 31, 35, 37, 38, 62, 65, 95
9 VALLEY VIEW (MV) 210 1:25:00 1:22 21, 28, 39, 41, 81, 115
10 LOS ALAMITOS 214 1:24:39 2:01 5, 7, 57, 61, 84, 114
11 OTAY RANCH 220 1:25:19 0:51 19, 47, 49, 50, 55, 79, 82
12 PALOMA VALLEY 240 1:25:34 1:38 11, 20, 64, 68, 77, 90, 91
13 TOKAY 270 1:26:24 1:17 27, 36, 44, 80, 83, 89, 100
14 SAN LEANDRO 376 1:28:50 1:16 40, 71, 76, 93, 96, 99, 112
15 LA SERNA 386 1:29:05 2:20 16, 72, 94, 97, 107, 108, 111
16 FONTANA 389 1:29:02 1:08 56, 59, 70, 101, 103, 104
17 HAMILTON (LA) 422 1:30:07 2:21 17, 87, 102, 106, 110, 118
18 HERITAGE (ROM) 484 1:32:46 2:40 29, 109, 113, 116, 117
19 CHAFFEY 605 1:46:08 1:59 119, 120, 121, 122, 123, 124
DNP COACHELLA VALLEY 0:17:53 1 Runner
DNP STRATHMORE 0:16:56 1 Runner
DNP RANCHO VERDE 0:54:57 3 Runners
Race #58 Boys Varsity Division 1 8:19 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 HECTOR GARCIA 10 Marshall (la) 15:41
2 JESUS LEON 11 Oxnard 15:42
3 JOSE AREVALO 12 Marshall (la) 15:52
4 CONNOR CAVASSA 11 San Pasqual 15:55
5 PAUL LUEVANO 10 Venice 15:59
6 DANIEL VALDERRAMA 12 Bloomington (blo) 16:02
7 SOLOMON DEMEKU 12 Heritage (bre) 16:03
8 CHRISTIAN MONSALUD 11 James Logan 16:07
9 ESTEBAN LEON 11 Oxnard 16:13
10 JAKE THOMPSON 10 San Pasqual 16:15
11 LIAM ARMOUR 12 San Pasqual 16:16
12 DARRICK HU 11 Piedmont Hills 16:19
13 DAVID LOPEZ 12 Venice 16:22
14 HECTOR RUIZ 12 Carter 16:22
15 ALEC PALACIOS 12 Venice 16:25
16 ABNER ALECIO 12 Marshall (la) 16:27
17 EVAN PHIBBS 12 San Pasqual 16:27
18 GREG BACH 11 Foothill (ple) 16:31
19 VAZQUEZ JESUS 12 Channel Islands 16:33
20 JANSEN QUIROS 12 James Logan 16:34
21 JACOB DREES 11 Heritage (bre) 16:36
22 BRANDON WHITTINGTO 12 Los Osos 16:37
23 JAKE EISLER 11 El Camino Real 16:40
24 NOEL ANAYA 12 James Logan 16:40
25 EUGENE HOLMAN 12 Carter 16:40
26 ADITYA JHANWAR 11 Foothill (ple) 16:42
27 BRYAN CHU 10 Piedmont Hills 16:44
28 CARLOS CALDERON 11 Marshall (la) 16:48
29 ANTHONY HERCHENRO 12 Los Osos 16:48
30 RICHARD BUCKELEW 12 El Camino Real 16:48
31 NICK TORRES 10 El Camino Real 16:49
32 NATHAN GROVHOUG 11 Heritage (bre) 16:49
33 CESAR RODRIGUEZ 11 Channel Islands 16:49
34 CHRISTIAN CHACON 10 Channel Islands 16:50
35 IVAN GOMEZ 11 Venice 16:51
36 CAMERON TATUM 12 Carter 16:53
37 JONATHAN GARCIA 11 El Camino Real 16:54
38 GABRIEL CASTRO 11 Alhambra (alh) 16:54
39 DANNY JUAREZ 10 Bloomington (blo) 16:57
40 DAVID BERRY 12 Venice 16:58
41 KAI LANNING 12 Cupertino 17:01
42 SANTIAGO VACA 12 Monroe 17:02
43 NOAH NEWTON 12 San Pasqual 17:03
44 CHRIS FERNANDO 10 El Camino Real 17:03
45 AYUSH CHAPAGAIN 11 Cupertino 17:04
46 BRIAN GRANDE 11 Anaheim 17:05
47 RICHARD RAMIREZ 11 Los Osos 17:05
48 CHRIS GREAVES 12 Los Osos 17:05
49 DANIEL ALECIO 12 Marshall (la) 17:07
50 GUADALUPE GONZALEZ 10 Monroe 17:09
51 DANIEL RAMIREZ 11 Alhambra (alh) 17:10
52 JOSUE LOPEZ 11 Marshall (la) 17:12
53 ANTHONY MEDINA 10 Monroe 17:12
54 NIKHIL SINGH 10 Foothill (ple) 17:13
55 PARKER MACE 11 Heritage (bre) 17:14
56 MAX LIM 12 Heritage (bre) 17:15
57 BRANDON BERNARDINO 11 Carter 17:16
58 IVAN COURRUBIAS 11 Channel Islands 17:18
59 RICARDO SANCHEZ 12 Bloomington (blo) 17:19
60 TOMMY LOPEZ 11 Los Osos 17:19
61 ANGELO TENORIO 10 Cupertino 17:22
62 WILLIAM WEBER 12 El Camino Real 17:23
63 EDUARDO SANTOYO 12 North Hollywood 17:24
64 RAFAEL MARTINEZ 12 Monroe 17:24
65 ANDRES PEREZ 11 Oxnard 17:26
66 JAKE DEAN 9 Foothill (ple) 17:27
67 TAJ RAI 12 Los Osos 17:29
68 ANGEL PARGA 11 Bloomington (blo) 17:32
69 MALIBU FARFAN 11 Bloomington (blo) 17:34
70 BRAD WILLIAMSON 12 Cleveland 17:38
71 JESUS LOPEZ 10 Channel Islands 17:39
72 JOESEPH HARARAH 12 James Logan 17:40
73 EMMANUEL MENDOZA 12 Venice 17:40
74 OSCAR PARRA 12 Venice 17:43
75 JOHN LIN 11 Piedmont Hills 17:43
76 DANIEL VITAL 11 Anaheim 17:44
77 CHRISTOPHER GALVEZ 11 Monroe 17:44
78 JOHNMICHAEL ROGERS 11 Cleveland 17:55
79 JUAN ORANTES 11 Heritage (bre) 17:56
80 ALBERTO PEREZ 12 Oxnard 18:03
81 ALEX CANDELARIO 11 Anaheim 18:03
82 WILLY TU 10 Cupertino 18:05
83 ROBERT RAMOS 12 Carter 18:06
84 MARIO RAMIREZ 12 Carter 18:08
85 DYLAN EDELSON 10 Foothill (ple) 18:09
86 TRAVIS LEE 11 Piedmont Hills 18:09
87 FERNANDO CARRASCO 11 Kimball 18:10
88 DANIEL AYALA 12 Channel Islands 18:11
89 KEEGAN SPENCER 11 Heritage (bre) 18:11
90 ZACHARY GASPAR 11 Piedmont Hills 18:11
91 BEN ARREDONDO 9 Cleveland 18:12
92 ALFREDO GONZALEZ 12 Piedmont Hills 18:13
93 RUBEN LARES 12 Anaheim 18:14
94 CHRISTOPHER CHAN 12 Cupertino 18:15
95 TOMMY LE 12 Oxnard 18:16
96 NICHOLAS COUMOU 11 Foothill (ple) 18:16
97 CABRAL ISAAC 12 Channel Islands 18:17
98 RAYMUNDO MALDONAD 12 Bloomington (blo) 18:18
99 ERNESTO GARIBAY 12 Carter 18:19
100 ALEX SHIEH 10 Cupertino 18:23
101 GREG DAWSON 12 Kimball 18:24
102 ROBERT MUMMERY 10 Oxnard 18:25
103 ANDREW GREENLEE 12 Cleveland 18:28
104 EUAN TAN 12 Marshall (la) 18:31
105 JIMMY TORRES 11 Cleveland 18:33
106 JEYSON HENRIQUEZ 10 Monroe 18:39
107 JUAN OXCAL 12 Cleveland 18:42
108 SERGIO NUNEZ 11 Rialto 18:45
109 ADOLFO AMTHER 9 Cleveland 18:47
110 CHANDLER GEHA 9 Kimball 18:49
111 RONALDO FLORES 11 Oxnard 18:54
112 FRANKLIN LI 11 Piedmont Hills 18:58
113 TAYLOR BOSCH 12 Kimball 19:04
114 ANDREW JUNG 10 Kimball 19:04
115 JEFFERY LUNG 10 North Hollywood 19:04
116 JULIO PALOS 12 Anaheim 19:14
117 EDUARDO CALDERON 12 Kimball 19:20
118 HUY HO 11 Cleveland 19:32
119 JOSH RAMIREZ 12 Monroe 19:41
120 NATHAN PEREZ 9 Kimball 20:03
121 MATTHEW NAVARRO 11 Cleveland 20:05
122 KEVIN BURGOS 12 Alhambra (alh) 20:05
123 MARC SALAZAR 10 Rialto 20:31
124 RAPHAEL VASQUEZ 12 Alhambra (alh) 20:47
125 DANIEL GITLIN 10 North Hollywood 21:20
126 NICK GRODSKE 12 Cleveland 21:36
127 BRANDEN DALE 11 Oxnard 21:45
128 HUGO VARGAS 12 Anaheim 21:51
129 JEFFREY LEE 12 Alhambra (alh) 24:55
130 ESKAY VALENCIA 12 Rialto 25:05
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 SAN PASQUAL 79 1:21:56 1:08 4, 9, 10, 16, 40
2 MARSHALL (LA) 90 1:21:55 1:26 1, 3, 15, 25, 46, 49, 99
3 VENICE 100 1:22:35 0:59 5, 12, 14, 32, 37, 68, 69
4 EL CAMINO REAL 151 1:24:14 0:23 21, 27, 28, 34, 41, 59
5 HERITAGE (BRE) 160 1:23:57 1:12 7, 19, 29, 52, 53, 74, 84
6 LOS OSOS 192 1:24:54 0:42 20, 26, 44, 45, 57, 63
7 CARTER 200 1:25:17 1:44 13, 22, 33, 54, 78, 79, 94
8 CHANNEL ISLANDS 201 1:25:09 1:06 18, 30, 31, 55, 67, 83, 92
9 BLOOMINGTON (BLO) 227 1:25:24 1:32 6, 36, 56, 64, 65, 93
10 FOOTHILL (PLE) 233 1:26:02 1:38 17, 23, 51, 62, 80, 91
11 OXNARD 236 1:25:40 2:34 2, 8, 61, 75, 90, 97, 105
12 MONROE 268 1:26:31 0:42 39, 47, 50, 60, 72, 101, 111
13 PIEDMONT HILLS 271 1:27:06 1:52 11, 24, 70, 81, 85, 87, 106
14 CUPERTINO 304 1:27:47 1:14 38, 42, 58, 77, 89, 95
15 ANAHEIM 387 1:30:20 2:09 43, 71, 76, 88, 109, 115
16 CLEVELAND 423 1:30:46 0:55 66, 73, 86, 98, 100, 102, 103
17 ALHAMBRA (ALH) 426 1:39:51 8:01 35, 48, 113, 114, 116
18 KIMBALL 497 1:33:31 0:54 82, 96, 104, 107, 108, 110, 112
DNP NORTH HOLLYWOOD 0:57:48 3 Runners
DNP RIALTO 1:04:21 3 Runners
DNP JAMES LOGAN 1:07:01 4 Runners
Race #59 Boys Varsity Division 1 8:26 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 BRANDEN RANDALL 11 Roosevelt (cor) 15:20
2 MATT SALAZAR 10 Casa Grande 15:26
3 ELLIOT CHOE 12 Burbank 15:30
4 ARSEN MKRTCHYAN 12 Burbank 15:31
5 JUSTIN ROBISON 10 Lynbrook 15:32
6 ANDREW BALLIN 12 West Covina 15:40
7 CARLOS GUIJARRO 12 Knight 15:40
8 ETHAN MOSKOWITZ 12 Burbank 15:43
9 CONNOR THURMOND 12 Chaparral 15:50
10 REVANTH NAGURLA 11 Lynbrook 15:51
11 ENRIQUE VIZCAINO 11 Burbank 15:52
12 ELIAS POWELL 12 El Rancho 15:53
13 SALVADOR SALAS 12 El Rancho 15:54
14 GABRIEL ELLMAN 12 Burbank 15:55
15 WILLIAM AGNEW 12 Chaparral 15:56
16 MARIO RAMIREZ 11 Garfield 16:00
17 DIEGO DURAN 12 West Covina 16:05
18 JEREMY BECK 11 Roosevelt (cor) 16:05
19 BRENNAN DOYLE 11 Burbank 16:08
20 ANDRES VASQUEZ 12 Burbank 16:10
21 ABEL ALEMAN 12 Merced 16:12
22 SAMUEL PIMENTAL 11 Katella 16:13
23 DONALD BROWN 9 El Rancho 16:14
24 DANNY DOMINGUEZ 11 Santa Ana 16:17
25 RAUCH NICHOLAS 11 Casa Grande 16:18
26 DANIEL AGUILAR 12 El Rancho 16:19
27 STEVEN AVELAR 11 El Rancho 16:20
28 EDUARDO TAPIA 12 Knight 16:20
29 JORDAN REYES 12 Chaparral 16:22
30 GEOFRY SARCO-CLIMA 12 El Rancho 16:25
31 MENELIK DAGNACCHEW 12 Palisades 16:25
32 GRIFFIN WIGERT 12 Casa Grande 16:31
33 LIAM SPIRES 11 Glendale 16:33
34 RUBEN RUIZ 12 El Rancho 16:34
35 ANDREW GRACIANO 11 Roosevelt (cor) 16:35
36 CHAD NATHANSON 9 Casa Grande 16:37
37 DEION MOLINA 10 Poly (riv) 16:37
38 ERNIE TRUJILLO 12 Knight 16:39
39 ZACHARY NUSSDORFER 11 Casa Grande 16:41
40 ARTURO RIVERA 12 Alisal 16:42
41 JULIO MARTINEZ 12 Roosevelt (cor) 16:43
42 DIEGO RODAS 12 Knight 16:43
43 SHANE BROUWER 11 Palisades 16:43
44 SPENCER SHEEN 9 University (irv) 16:44
45 SAM LOPEZ 11 Chaparral 16:45
46 RANDELL MONZON 11 Santa Ana 16:46
47 HECTOR CHAVEZ 11 Roosevelt (cor) 16:50
48 MATTHEW CASTILLO 12 Katella 16:50
49 ADAM HARWOOD 11 Casa Grande 16:52
50 LUIS GONZALEZ 11 Garfield 16:52
51 SHAWN SILVERMAN 10 Lynbrook 16:53
52 ALEXIS MIRELES 11 Santa Ana 16:54
53 ROHAN SAINI 11 Armijo 16:54
54 BRIAN AMBROCIO 11 Santa Ana 16:55
55 CRISTIAN NUNEZ 11 Poly (riv) 16:55
56 JESSE PHIPPS 12 Roosevelt (cor) 16:58
57 STEVEN VALLADARES 12 Knight 17:01
58 JUAN PACHECO 11 Santa Ana 17:01
59 JORGE FIGUEROA 12 Alisal 17:01
60 MATTHEW WEBSTER 11 Armijo 17:03
61 SAM QUINBY 12 University (irv) 17:07
62 WALTER CHANG 10 Diamond Bar 17:08
63 JEFFREY ROBBINS 11 Poly (riv) 17:08
64 JUAN MARTINEZ 10 Armijo 17:09
65 ADRIAN MORALES 10 Garfield 17:10
66 DANIEL BROUWER 11 University (irv) 17:11
67 BRANDON JOSEPH 11 Poly (riv) 17:13
68 ADRAIN SOLORIO 12 Knight 17:13
69 WASQAS AMIN 10 West Covina 17:13
70 HAMILTON LIN 11 Diamond Bar 17:14
71 CHRISTIAN PRADEGIS 12 Katella 17:15
72 SEAN BUDD 12 Highland (pal) 17:16
73 ROMARE ASHFORD 10 Palisades 17:18
74 KENNY PETERSON 10 West Covina 17:19
75 RYAN SADJADI 10 Lynbrook 17:19
76 CHRIS CHEUNG 10 Lynbrook 17:19
77 ERIC RAMOS 11 Knight 17:21
78 NOE HAROAGUILAR 11 Roosevelt (cor) 17:22
79 ESTEBAN GUILLEN 12 Santa Ana 17:26
80 KEVIN KATO 11 Palisades 17:26
81 ANDRES RIVERA 11 Armijo 17:26
82 ESTEBAN PANTOJA 10 Katella 17:27
83 ERIC KAWANA 10 University (irv) 17:28
84 CHRISTOPHER PINELO 12 Fairfax 17:29
85 PAUL ABDO 9 Diamond Bar 17:30
86 STANLEY GOTO 12 Casa Grande 17:31
87 JACK CARPENTER 10 Palisades 17:32
88 DYLAN APPLEBY 11 Palisades 17:33
89 JOSEPH VILLACRESSES 11 Highland (pal) 17:36
90 JAKOB POLLACK 9 Palisades 17:37
91 ZACK SERGEY 12 Highland (pal) 17:38
92 JARED WEBSTER 10 Armijo 17:39
93 CHRISTIAN ZARAGOZA 10 University (irv) 17:40
94 REY GOMEZ 11 Katella 17:43
95 ALEXANDER YI 11 University (irv) 17:43
96 CRISTIAN VARGAS 11 Norco 17:45
97 GIOVANNI RUIZ 10 Alisal 17:47
98 KIRK HAGERMAN 11 Merced 17:47
99 LUIS ROSALES 11 Highland (pal) 17:49
100 ANDY SHEN 11 Lynbrook 17:50
101 NATHAN COLIN 10 West Covina 17:51
102 DANIEL GUTIERREZ 11 Alisal 17:51
103 RYAN COOK 11 Armijo 17:51
104 TANNER SCHIEDOW 11 University (irv) 17:52
105 KYLE CATAPUSAN 11 Armijo 17:56
106 MICHAEL ATWELL 11 Poly (riv) 17:58
107 KEVIN MARTINEZ 11 Highland (pal) 18:00
108 ANDREW BENGTSON 9 Poly (riv) 18:03
109 RONNY ALEMANY 9 Diamond Bar 18:04
110 GABE VEGA 10 Chaparral 18:06
111 NICK PEREZ 12 West Covina 18:07
112 ARMANDO AGUILAR 12 Lick 18:11
113 EMANUEL COOPER 10 Chaparral 18:12
114 DANIEL AMBRIZ 10 Merced 18:13
115 EMILIO SANCHEZ 11 Merced 18:14
116 ABRAHAM ESPINOZA 12 Alisal 18:15
117 RUBEN AVILA 12 Poly (riv) 18:19
118 CHASE DWORSHAK 12 Norco 18:19
119 EVAN POTTS 9 West Covina 18:23
120 ANDREW MARTINEZ 10 Alisal 18:25
121 JOHN ZILLGIT 9 Norco 18:28
122 CARLOS MENDOZA 11 Highland (pal) 18:35
123 JASON CHO 10 Diamond Bar 18:35
124 MARCO VELIZ 11 Katella 18:36
125 MATTHEW KROCK 10 Norco 18:38
126 FLAVIANO PEREZ 11 Santa Ana 18:40
127 MAXWELL MCKEE 11 Norco 18:41
128 RUBEN REYES JR. 11 Diamond Bar 18:43
129 CESAR AZEVEDO 11 Lick 18:47
130 ALEC HALL 10 Norco 18:48
131 BRANDON ESTRADA 11 Chaparral 18:52
132 MISSAEL AVILA 11 Garfield 18:53
133 HARRISON LIN 11 Diamond Bar 18:55
134 BRANDON GALGUERA 11 Norco 18:56
135 CESAR PEREZ 11 Alisal 19:01
136 MARCO ZEPEDA 12 Lick 19:02
137 ULISES RODRIGUEZ 12 Katella 19:19
138 FAUSTINO REYES 11 Merced 20:09
139 HUMBERTO SOLIS 12 Lick 20:42
140 PETER MUNOZ 12 Garfield 21:19
141 ROMAN ARROYO 12 Lick 22:19
142 REGINALD LINSAO 12 Lick 29:20
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 BURBANK 40 1:18:31 0:25 3, 4, 8, 11, 14, 18, 19
2 EL RANCHO 98 1:20:40 0:27 12, 13, 22, 25, 26, 29, 32
3 CASA GRANDE 128 1:21:33 1:15 2, 24, 31, 34, 37, 47, 81
4 ROOSEVELT (COR) 135 1:21:33 1:30 1, 17, 33, 39, 45, 53, 74
5 KNIGHT 164 1:22:23 1:21 7, 27, 36, 40, 54, 64, 73
6 CHAPARRAL 200 1:22:59 2:16 9, 15, 28, 43, 105, 108, 126
7 LYNBROOK 206 1:22:54 1:47 5, 10, 48, 71, 72, 95
8 SANTA ANA 222 1:23:53 0:44 23, 44, 49, 51, 55, 75, 121
9 WEST COVINA 253 1:24:08 2:11 6, 16, 65, 70, 96, 106, 114
10 PALISADES 298 1:25:24 1:07 30, 41, 69, 76, 82, 83, 85
11 KATELLA 301 1:25:28 1:30 21, 46, 67, 78, 89, 119, 131
12 POLY (RIV) 311 1:25:51 1:21 35, 52, 60, 63, 101, 103, 112
13 UNIVERSITY (IRV) 329 1:26:10 0:56 42, 58, 62, 79, 88, 90, 99
14 ARMIJO 332 1:26:11 0:45 50, 57, 61, 77, 87, 98, 100
15 ALISAL 394 1:27:36 1:33 38, 56, 92, 97, 111, 115, 129
16 DIAMOND BAR 427 1:28:31 1:27 59, 66, 80, 104, 118, 123, 127
17 HIGHLAND (PAL) 434 1:28:19 0:44 68, 84, 86, 94, 102, 117
18 MERCED 464 1:30:35 3:57 20, 93, 109, 110, 132
19 NORCO 562 1:31:51 0:56 91, 113, 116, 120, 122, 125, 128
20 LICK 628 1:39:01 4:08 107, 124, 130, 133, 134, 135
DNP GLENDALE 0:16:33 1 Runner
DNP FAIRFAX 0:17:29 1 Runner
DNP GARFIELD 1:08:55 4 Runners
Race #60 Boys Varsity Division 1 8:33 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CARTER MACKEY 11 Castro Valley 15:23
2 TUCKER WELKER 10 West Ranch 15:31
3 JASON INTRAVAIA 12 San Ramon Valley 15:31
4 LOGAN BETETA 10 Newbury Park 15:33
5 JOSH PARADISE 11 Steele Canyon 15:42
6 BRADLEY WIGGS 12 Quartz Hill 15:44
7 CARLOS RAMIREZ 11 King (riv) 15:44
8 MOSES BOJORQUEZ 10 Buena 15:49
9 THOMAS DURHAM 11 Yucaipa 15:52
10 SHANE THOMPSON 11 Burroughs (bur) 15:53
11 ELIAS HOXSIE 11 Burroughs (bur) 15:53
12 JARRED GREGORY-GRI 11 Quartz Hill 15:55
13 ANDREW WITT 10 Buena 15:56
14 LOGAN STITES 10 Aliso Niguel 15:57
15 JUSTIN WIKLER 12 West Ranch 15:58
16 BRIAN OCHOA 11 Whittier 16:01
17 GARRETT BOULAIS 11 Burroughs (bur) 16:01
18 ASHTON GARCIA 12 West Ranch 16:05
19 DANIEL GARCIA 12 Whittier 16:07
20 LUIS PINA 9 Steele Canyon 16:09
21 MOISES PEREZ 12 Paramount 16:09
22 TRENT ESSEX 11 Trabuco Hills 16:11
23 RICKY MENDEZ 12 Burroughs (bur) 16:12
24 ROLANDO PHALEN 11 King (riv) 16:12
25 ANDREW MITCHELL 9 Quartz Hill 16:13
26 RAFAEL RAMIREZ 12 Whittier 16:14
27 RYAN PAINTER 10 West Ranch 16:16
28 KYLE JOHNSON 11 King (riv) 16:16
29 KALEB KUNES 11 Buena 16:16
30 TYLER GAMBILL 12 San Ramon Valley 16:18
31 ANDREW HUMPHRIES 12 Yucaipa 16:18
32 COOPER KOSSICK 11 Edison (hb) 16:18
33 TANNER DUTCHOVER 9 Yucaipa 16:19
34 MANUEL MADRID 11 Yucaipa 16:20
35 JACOB BRANCH 10 Quartz Hill 16:21
36 CHRIS HAMILTON 12 Newbury Park 16:22
37 DALTON SECKINGER 11 King (riv) 16:22
38 TRAVIS CETTI 10 Quartz Hill 16:23
39 FREDRICK POND 12 Newbury Park 16:23
40 RYAN COLACO 12 San Ramon Valley 16:27
41 DAVIS GARNER 12 Newbury Park 16:27
42 ROGELIO MARTINEZ 11 Paramount 16:28
43 ERIK HAGEN 11 Yucaipa 16:28
44 CHRISTOPHER ARCOS 11 Chino Hills 16:28
45 BRANDON GUTZMANN 12 King (riv) 16:29
46 BRYCE LORENTZEN 12 Newbury Park 16:29
47 MARCELO ARCOS 11 Chino Hills 16:30
48 NATHANIEL COLLETTI 11 Chino Hills 16:32
49 ALEX WADA 11 Quartz Hill 16:32
50 PETER TORRES 10 Chino Hills 16:32
51 IVAN IZQUIERDO 12 Whittier 16:32
52 NATHANIEL COMER 12 Centennial (cor) 16:33
53 CHRIS CERVI 11 Castro Valley 16:33
54 ALEC FRANCO 12 Quartz Hill 16:33
55 RANDY SALAS 12 Whittier 16:35
56 LOGAN OTTEN 10 Buena 16:35
57 PARKER GUTZMANN 12 King (riv) 16:35
58 JUAN AGUILERA 12 West Ranch 16:37
59 ABDON HERNANDEZ 12 Whittier 16:37
60 PEDRO GONZALEZ 12 Whittier 16:38
61 NIK LEE 11 Corona 16:39
62 EVERTH VARGAS 12 Burroughs (bur) 16:39
63 SEAN MULLEN 11 Trabuco Hills 16:39
64 AUSTIN BRADLEY 12 Corona 16:40
65 PETER COSTANZO 10 Edison (hb) 16:41
66 CORY KAY 12 Yucaipa 16:41
67 KYLE YANO 11 Trabuco Hills 16:47
68 JACOB ENRIQUEZ 12 King (riv) 16:48
69 STEFAN BRADLEY 10 San Ramon Valley 16:48
70 KYLE JACOBS 11 Aliso Niguel 16:48
71 MATTHEW MONDRAGON 12 Santiago (cor) 16:49
72 NICK LEITGEB 12 Temecula Valley 16:49
73 DEREK HAYASHIBARA 12 Trabuco Hills 16:49
74 JARED BLATTER 12 Newbury Park 16:50
75 DANIEL VISE 12 Santiago (cor) 16:50
76 BEN NEWMAN 11 Buena 16:50
77 MARK TILLMAN 12 Trabuco Hills 16:51
78 JUSTIN GOLDT 12 San Ramon Valley 16:51
79 JACK SEWARD 12 Edison (hb) 16:51
80 TAYLOR SMITH 12 Aliso Niguel 16:52
81 LOUIS MCCOMACK 11 Steele Canyon 16:54
82 ANGEL ARZATE 11 Paramount 16:54
83 SCOTT JAEGER 12 Centennial (cor) 16:56
84 PATRICK MULHOLLAND 11 San Ramon Valley 16:59
85 DIEGO MUNOZ 11 Paramount 16:59
86 GREYSON ORELLANA 12 Temecula Valley 17:00
87 ALFONSO JIMENEZ 11 Paramount 17:01
88 ANDREW ARVIZU 9 Chino Hills 17:03
89 THOMAS SWITZER 12 Burroughs (bur) 17:06
90 SETH DEITZ 12 Trabuco Hills 17:07
91 CASEY SHEEHAN 12 Newbury Park 17:08
92 KOLTON PECK 11 Temecula Valley 17:08
93 CADE CLARK 11 Santiago (cor) 17:09
94 ANDREW KOSCAL 12 Aliso Niguel 17:09
95 DAVID LERMA 11 Silverado 17:10
96 LOGAN KARLEN 11 Santiago (cor) 17:10
97 NICK DAHMS 11 Chino Hills 17:11
98 REFUGIO MAGALLON 11 Steele Canyon 17:12
99 ANDREW RAMIREZ 12 Corona 17:13
100 JOSHUA TAN 11 West Ranch 17:16
101 CHRIS VAN DAM 12 Burroughs (bur) 17:16
102 MICHAEL MILLER 10 Chino Hills 17:18
103 CODY RHODES 12 Steele Canyon 17:20
104 COLT BOSSON 11 Yucaipa 17:21
105 DAVID THOMSON 12 West Ranch 17:22
106 CHAVEZ LUGARDO 12 Silverado 17:27
107 CHRIS MORALES 11 Corona 17:27
108 GABRIEL CEJA 11 Trabuco Hills 17:28
109 VINCENT FREISEN 9 Castro Valley 17:29
110 KYLE KOIVUNIEMI 12 Aliso Niguel 17:32
111 DAKOTA GAMBLE 12 Edison (hb) 17:36
112 SHANE YOSHIYAMA 10 Edison (hb) 17:36
113 KEN LAUTNER 10 Steele Canyon 17:39
114 CONNOR SALVO 12 San Ramon Valley 17:40
115 SHANTI RUSSELL 11 Aliso Niguel 17:49
116 GABRIEL BARRERA 11 Steele Canyon 17:50
117 JAVIER MALDONADO 11 Aliso Niguel 17:58
118 ADRIAN ROMERO 12 Temecula Valley 18:00
119 WILLIAM ANDREW HIND 10 Santiago (cor) 18:05
120 SEAN HEREDIA 11 Corona 18:16
121 DAMIAN MORENO 12 Buena 18:22
122 CLAYTON CHIALES 10 Santiago (cor) 18:24
123 BYRON DIAZ 10 Santiago (cor) 18:24
124 JONATHAN MONZON 11 Troy 18:40
125 JACOB PADILLA 11 Silverado 18:41
126 JOSEPH PINEDA 10 Centennial (cor) 18:44
127 BLAKE DARLING 11 Temecula Valley 18:45
128 DOMINICK LEDAY 11 Silverado 18:48
129 AVILA JOSE 11 Silverado 18:50
130 ZACHARY ESQUER 10 Centennial (cor) 19:01
131 NOAH GONZALEZ 10 Centennial (cor) 19:04
132 CHRIS MEUGNIOT 11 Buena 19:05
133 JERRY PLEITEZ 12 Paramount 19:05
134 PETER NORMAN 11 Castro Valley 19:13
135 KEANU MORENO 11 Centennial (cor) 19:22
136 SPENCER SHAW 11 Castro Valley 19:22
137 SVAY JOHNATHAN 12 Silverado 19:24
138 MATT BERTHELOTTE 11 Temecula Valley 19:24
139 THOMAS HUM 11 Temecula Valley 19:25
140 LOUIE TRAN 11 Castro Valley 20:13
141 MATTHEW SHEIKH 12 Troy 20:25
142 ROBERT GUZMAN 11 Centennial (cor) 20:44
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 QUARTZ HILL 116 1:20:36 0:39 6, 12, 25, 35, 38, 49, 54
2 WEST RANCH 120 1:20:27 1:06 2, 15, 18, 27, 58, 100, 105
3 BURROUGHS (BUR) 123 1:20:38 0:46 10, 11, 17, 23, 62, 89, 101
4 KING (RIV) 141 1:21:03 0:45 7, 24, 28, 37, 45, 57, 68
5 YUCAIPA 150 1:21:17 0:36 9, 31, 33, 34, 43, 66, 104
6 NEWBURY PARK 166 1:21:14 0:56 4, 36, 39, 41, 46, 74, 91
7 WHITTIER 167 1:21:29 0:34 16, 19, 26, 51, 55, 59, 60
8 BUENA 182 1:21:26 1:01 8, 13, 29, 56, 76, 121, 131
9 SAN RAMON VALLEY 220 1:21:55 1:20 3, 30, 40, 69, 78, 84, 114
10 CHINO HILLS 277 1:23:05 0:35 44, 47, 48, 50, 88, 97, 102
11 TRABUCO HILLS 302 1:23:17 0:40 22, 63, 67, 73, 77, 90, 108
12 STEELE CANYON 307 1:23:17 1:38 5, 20, 81, 98, 103, 113, 116
13 PARAMOUNT 317 1:23:31 0:52 21, 42, 82, 85, 87, 132
14 ALISO NIGUEL 368 1:24:18 1:35 14, 70, 80, 94, 110, 115, 117
15 EDISON (HB) 399 1:25:02 1:18 32, 65, 79, 111, 112
16 CASTRO VALLEY 431 1:28:00 3:59 1, 53, 109, 133, 135, 139
17 CORONA 451 1:26:15 1:37 61, 64, 99, 107, 120
18 SANTIAGO (COR) 454 1:26:03 1:16 71, 75, 93, 96, 119, 122, 123
19 TEMECULA VALLEY 494 1:27:42 1:56 72, 86, 92, 118, 126, 137, 138
20 CENTENNIAL (COR) 519 1:30:18 2:31 52, 83, 125, 129, 130, 134, 140
21 SILVERADO 580 1:30:56 1:40 95, 106, 124, 127, 128, 136
DNP GARFIELD 0:14:19 1 Runner
DNP TROY 0:39:05 2 Runners
Race #61 Boys Varsity-Sub Sweeps Division 1 8:40 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 HARVEY NELSON 12 Catalina Foothills 15:10
2 MICHAEL PICCHINI 12 Moorpark 15:23
3 NEILSON POWLESS 11 Roseville 15:25
4 ERIC GEORGE 12 Corona 15:26
5 GARRETT REYNOLDS 10 Ventura 15:29
6 CALEB MCCLAIN 11 Canyon (cc) 15:29
7 EDWIN MORALES 12 Santee 15:32
8 HUNTER CORNELL 12 Serrano 15:32
9 MATLAZOMATLI ROJAS 12 California (whi) 15:33
10 COOPER SLOAN 12 Homestead 15:35
11 SAMUEL BAUTISTA 11 California (whi) 15:36
12 CODY DRISKO 12 Carlsbad 15:37
13 KYLE ADAMS 12 Rancho Buena Vista 15:37
14 NICK VERSACI 12 Rancho Buena Vista 15:38
15 JC OHMSTEDE 12 Mira Costa 15:42
16 ARTURO SOTOMAYOR 11 Roseville 15:43
17 AUSTIN MAGIN 12 Etiwanda 15:43
18 NATHAN WILLIAMS 11 Carlsbad 15:46
19 EVAN ASKAR 11 Ventura 15:46
20 GILBERT ROBLES 11 Corona 15:48
21 SEAN UNGER 12 Carlsbad 15:48
22 KEVIN FREEMAN 12 Carlsbad 15:49
23 JOSH SILVA 11 Corona 15:49
24 LIAM BROOKS 11 Corona 15:50
25 JASPER LACA 12 Davis 15:51
26 JONAH ROSS 11 Claremont 15:53
27 ANTHONY CECCARELLI 12 Claremont 15:54
28 MAURILIO SANCHEZ 12 Vista Murrieta 15:55
29 ERIC NUNEZ 10 Vista Murrieta 15:55
30 MIKE LOWRIE 11 Claremont 15:57
31 TATE GRAHAM 12 Patrick Henry 15:58
32 JACK PLOEG 11 Elk Grove 15:59
33 GARRETT MULLENNIX 12 Vista Murrieta 16:00
34 DANIEL MOUNTCASTLE 11 Ventura 16:01
35 JACOB CASILLAS 11 Etiwanda 16:01
36 TYLER LOPEZ 10 Monte Vista (sv) 16:01
37 JOEY GRONOVIOUS 11 Homestead 16:02
38 CRISTIAN CUCUTA 11 Granada Hills 16:03
39 EMILIO VASQUEZ 11 Catalina Foothills 16:03
40 BRANDON SUTTON 12 Homestead 16:05
41 DONTRELL DAVIS 12 Santee 16:06
42 ASHISH BHUSAL 11 Homestead 16:08
43 ETHAN WILLIAMS 10 Mira Costa 16:08
44 CHRIS MALLOY 11 Vista Murrieta 16:09
45 IAN HURST 11 Valencia (val) 16:10
46 BEN RIGBY 12 Foothill (sa) 16:10
47 COLTON REDDISH 11 Vista Murrieta 16:10
48 GARET KAUL 11 Moorpark 16:11
49 NICK BOROWSKY 10 Davis 16:13
50 NESTOR RODRIQUEZ 10 Ventura 16:13
51 VETLE BERGMANN 12 Catalina Foothills 16:14
52 COLIN SILVER 12 Moorpark 16:14
53 GIORGIO LIANTONO 12 Homestead 16:15
54 TOMMY MANNING 11 Serrano 16:15
55 BEN ASTER 12 Rancho Buena Vista 16:17
56 ADAM JOHNSON 11 Claremont 16:17
57 JUSTIN MORIN 12 Serrano 16:17
58 BLAKE CROFT 11 Davis 16:18
59 GAVIN MONGES 12 Davis 16:19
60 RAUL RECENDEZ 12 Corona 16:20
61 NICK LENTZ 12 Valencia (val) 16:22
62 RUDY GONZALEZ 12 California (whi) 16:22
63 BEN ROBERTS 10 Davis 16:25
64 HAYDEN HALL 12 Foothill (sa) 16:26
65 LUIS JARAS 11 Moorpark 16:28
66 ADAN CRUZ 10 Ventura 16:29
67 REID GILBERTSON 12 Patrick Henry 16:29
68 CHRISTOPHER REED 10 Homestead 16:29
69 DYLAN POWERS 11 Claremont 16:30
70 BRANDON LARSON 12 Vacaville 16:30
71 SEAN BELL 11 Corona 16:30
72 TREVOR KNAUS 11 Vista Murrieta 16:31
73 SAM PERSHING 9 Catalina Foothills 16:31
74 BEN GUTIERREZ 11 Serrano 16:31
75 JESUS CORTES 10 Santee 16:33
76 ADAM DRIEDGER 12 Canyon (cc) 16:34
77 CISCO CUELLAR 10 California (whi) 16:34
78 ZACK STRADER 12 Valencia (val) 16:34
79 JACK CONKLIN 11 Carlsbad 16:35
80 BRAM OSTERHOUT 11 Mira Costa 16:35
81 ESTEBAN ALVARADO 11 Corona 16:36
82 JAMES COLEMAN 10 Moorpark 16:37
83 ALEX ZAPATA 12 Etiwanda 16:38
84 RYAN JONES 10 Patrick Henry 16:39
85 CODY MAYER 12 Liberty (bre) 16:40
86 ZACHARY CUSHING-MU 10 Foothill (sa) 16:40
87 CHARLIE HARRIS 11 Davis 16:40
88 GARY BUCHELE 12 Canyon (cc) 16:41
89 AUSTIN HARTMAN 11 Valencia (val) 16:41
90 ALEX TREJO 11 California (whi) 16:42
91 SHAWN WHONG 12 Mira Costa 16:43
92 TAB BACKMAN 10 Claremont 16:43
93 LUCAS HOLTZ 11 Valencia (val) 16:44
94 MATTHEW HUNT 9 Foothill (sa) 16:46
95 ANTHONY SANCHEZ 12 Roseville 16:47
96 JOSE CASTANEDA 12 Santee 16:49
97 JASON GARCIA 12 Etiwanda 16:50
98 STEVEN EVERS 10 Serrano 16:50
99 PATRICK MILLER 10 Valencia (val) 16:52
100 ALEX GRAVES 11 Mira Costa 16:53
101 JUSTIN MARTINEZ 11 Santee 16:56
102 RYAN KIRRISH 11 Etiwanda 16:57
103 DANIEL ROSS 12 Claremont 16:58
104 BILLY BOWER 12 Vista Murrieta 16:58
105 JORDAN OLSON 9 Ventura 16:58
106 DANIEL ROWEN 12 Davis 16:58
107 TRISTAN JAY BRUNCH 12 Carlsbad 16:59
108 JACK STEINMANN 11 Serrano 17:00
109 ERIC PETERSEN 11 Moorpark 17:01
110 TREVOR RYDER 12 Vacaville 17:01
111 BENNY CASTILLO 11 California (whi) 17:01
112 EDDIE RICHTER 12 Catalina Foothills 17:03
113 BRANDON SHIRAZI 11 Mira Costa 17:04
114 THOMAS RINTOUL 10 Patrick Henry 17:05
115 JACOB VASEK 10 Serrano 17:05
116 ADITHYA SOMASUNDAR 10 Homestead 17:05
117 MATT O'BRIEN 11 Mira Costa 17:06
118 WILLIAM CHACON 11 California (whi) 17:06
119 JOE LOPEZ 12 Rancho Buena Vista 17:08
120 MATT SANGRIA 11 Roseville 17:10
121 JONAH SOLTES 11 Valencia (val) 17:12
122 RYAN LITTLE 11 Carlsbad 17:13
123 ALEXANDER DOYLE 9 Rancho Buena Vista 17:14
124 KENNY SNITZER 11 Etiwanda 17:14
125 MICHAEL RUNNING 11 Patrick Henry 17:15
126 BRYCE HAWTHORNE 12 Granada Hills 17:17
127 BEN TIBER 9 Granada Hills 17:24
128 ZACH DINGBAUM 11 Moorpark 17:24
129 TREVOR STRATTON 10 Vacaville 17:24
130 DANIEL MCNAMARA 11 Foothill (sa) 17:24
131 EVAN STEPPER 12 Roseville 17:29
132 AARON LANE 11 Vacaville 17:29
133 JOE SANFILIPPO 12 Vacaville 17:34
134 SERGIO PEREZ 12 Granada Hills 17:34
135 NICK LONGAKER 12 Catalina Foothills 17:35
136 JAMES WILSON 11 Canyon (cc) 17:39
137 RICARDO GOMEZ 12 Monte Vista (sv) 17:42
138 EVER MORALES 12 Santee 17:42
139 RYAN O'BANNON 12 Foothill (sa) 17:46
140 RAMIRO DIAZ 12 Santee 17:49
141 ALEC SNOW 12 Foothill (sa) 17:53
142 ALFREDO HERNANDEZ 10 Granada Hills 18:02
143 AUSTIN BELL 11 Canyon (cc) 18:07
144 BRIAN LIGH 12 Elk Grove 18:08
145 SPENCER TODD 12 Vacaville 18:09
146 LOGAN DOLIM 12 Vacaville 18:11
147 JERET FAURE 12 Elk Grove 18:15
148 JONATHAN TRUNG 9 Monte Vista (sv) 18:18
149 JACOB VOSS 11 Rancho Buena Vista 18:19
150 BRADY CLEMENTS 12 Patrick Henry 18:28
151 GRAHAM WEGNER 12 Catalina Foothills 18:56
152 JOHN SONZA 12 Canyon (cc) 19:03
153 COLE ANDERSON 12 Patrick Henry 19:10
154 JEREMY ARGUETA 11 Granada Hills 19:11
155 MARCOS ORTIZ 12 Monte Vista (sv) 20:17
156 CLINT ESQUEDA 12 Monte Vista (sv) 20:44
157 JONATHAN REARIC 10 Monte Vista (sv) 20:57
158 MILAS MILLS 11 Elk Grove 21:17
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 CORONA 130 1:19:13 0:54 4, 20, 23, 24, 59, 70, 80
2 CARLSBAD 151 1:19:35 0:58 12, 18, 21, 22, 78, 105, 120
3 VENTURA 171 1:19:58 1:00 5, 19, 33, 49, 65, 103
4 HOMESTEAD 178 1:20:05 0:40 10, 36, 39, 41, 52, 67, 114
5 VISTA MURRIETA 178 1:20:09 0:15 28, 29, 32, 43, 46, 71, 102
6 CLAREMONT 206 1:20:31 0:37 26, 27, 30, 55, 68, 90, 101
7 MOORPARK 245 1:20:53 1:14 2, 47, 51, 64, 81, 107, 126
8 CALIFORNIA (WHI) 245 1:20:47 1:09 9, 11, 61, 76, 88, 109, 116
9 DAVIS 250 1:21:06 0:34 25, 48, 57, 58, 62, 85, 104
10 CATALINA FOOTHILLS 271 1:21:01 1:53 1, 38, 50, 72, 110, 133, 147
11 SERRANO 286 1:21:25 1:18 8, 53, 56, 73, 96, 106, 113
12 SANTEE 314 1:21:56 1:24 7, 40, 74, 94, 99, 136, 138
13 RANCHO BUENA VISTA 319 1:21:54 1:37 13, 14, 54, 117, 121, 145
14 MIRA COSTA 323 1:22:01 1:11 15, 42, 79, 89, 98, 111, 115
15 ETIWANDA 328 1:22:09 1:14 17, 34, 82, 95, 100, 122
16 ROSEVILLE 359 1:22:34 2:04 3, 16, 93, 118, 129
17 VALENCIA (VAL) 359 1:22:31 0:34 44, 60, 77, 87, 91, 97, 119
18 FOOTHILL (SA) 412 1:23:26 1:14 45, 63, 84, 92, 128, 137, 139
19 PATRICK HENRY 415 1:23:26 1:17 31, 66, 83, 112, 123, 146, 149
20 CANYON (CC) 442 1:24:30 2:38 6, 75, 86, 134, 141, 148
21 GRANADA HILLS 558 1:26:20 1:59 37, 124, 125, 132, 140, 150
22 VACAVILLE 565 1:25:58 1:04 69, 108, 127, 130, 131, 142, 143
23 MONTE VISTA (SV) 617 1:33:02 4:43 35, 135, 144, 151, 152, 153
DNP LIBERTY (BRE) 0:16:40 1 Runner
DNP ELK GROVE 1:13:39 4 Runners
Race #62 Girls Varsity Division 1 8:47 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 BRIDGET GOTTLIEB 12 Monta Vista (cup) 17:58
2 CLAIRE RAINEY 12 Los Alamitos 18:28
3 SARA BASS 12 Los Alamitos 18:29
4 JENNY XU 11 Monta Vista (cup) 18:34
5 MARISA MEZA 12 Knight 18:43
6 SOPHIA ALCARAZ 11 Steele Canyon 18:48
7 JOURDAN WILSON 10 El Camino (oce) 18:53
8 TAYLOR MIRANDA 9 Knight 19:10
9 MAUREEN KENNEDY 10 Los Alamitos 19:12
10 SHELBY WRAY 9 Steele Canyon 19:17
11 SYLVIE DEBROSSE 12 El Camino (oce) 19:18
12 GABRIELLA NATHAN FU 12 Armijo 19:18
13 JULIA VALDEZ 9 Poly (riv) 19:19
14 SABRINA SORIANO 12 Knight 19:20
15 FRANCESCA LOAYZA 12 Kimball 19:20
16 KELLY BISHOP 9 Monta Vista (cup) 19:21
17 MAKAELA RIETMAN 11 El Camino (oce) 19:29
18 TIFFINI MESTAS 12 Armijo 19:33
19 KAT-YA AVENDANO 12 Coachella Valley 19:43
20 MELISSA RIOS 11 Los Alamitos 19:45
21 JULIANNE JANICH 10 Centennial (cor) 19:50
22 KIRAH OVERMAN 10 Armijo 19:52
23 KYLIE JUDGE 12 Highland (pal) 19:53
24 BETHANY NEWTON 11 Centennial (cor) 19:55
25 SIENNA BROWN 10 El Camino (oce) 19:58
26 CLARA VARA 12 Knight 19:59
27 DANIELA ROMERO 10 Centennial (cor) 20:04
28 SUNNY SHAN 12 Monta Vista (cup) 20:04
29 KAYTLAN CAMARERO 12 Grossmont 20:05
30 MADELINE BEMIS 9 Centennial (cor) 20:05
31 MADELEINE YIP 10 Monta Vista (cup) 20:11
32 GRACE GRANT 12 El Camino (oce) 20:14
33 ALINE GONZALEZ 12 Knight 20:17
34 COURTNEY CLIFFORD 10 Grossmont 20:20
35 JADE NOUCHI 10 Centennial (cor) 20:22
36 BRONWN STEVENS 11 Highland (pal) 20:24
37 VANESSA BROWN 11 Steele Canyon 20:26
38 JULIET ADAMS 12 Los Alamitos 20:28
39 ABBIE MENESES 12 Poly (riv) 20:30
40 VANESSA CADY 11 El Camino (oce) 20:30
41 AMIHAN AGUSTIN 12 James Logan 20:34
42 ALISSA ROESCH 9 Steele Canyon 20:34
43 BAELLAE HOOPS 11 Canyon Springs 20:34
44 JULIA CHANG 11 Monta Vista (cup) 20:35
45 ANNA HSIAO 10 Monta Vista (cup) 20:35
46 AYISHA MUNSEY 11 Grossmont 20:37
47 TORI WOLF 10 Steele Canyon 20:53
48 JESSI MARTINEZ 11 Knight 20:55
49 CAROLIN FISCHER 12 El Camino (oce) 20:59
50 VALERIE MONROY 11 Burroughs (bur) 21:01
51 NATALIE BALTIERRA 11 Centennial (cor) 21:02
52 MARIA ESPINOZA 11 Coachella Valley 21:06
53 LILI PINGEL 12 Grossmont 21:08
54 LESLIE GUTIERREZ 12 Armijo 21:11
55 DAYANNA YANEZ 12 Burroughs (bur) 21:14
56 CHRISTINA HERNANDEZ 11 Valley View (mv) 21:16
57 ALEXIS LOUIS 11 Poly (riv) 21:18
58 JESSICA KWAN 10 Kimball 21:20
59 EMILY NERAT 12 Steele Canyon 21:20
60 KATIE RAYA 11 Steele Canyon 21:22
61 GENESSIS HERNANDEZ 12 Valley View (mv) 21:23
62 KYLI HUYNH 10 Kimball 21:24
63 AMANPREET KAUR 11 Armijo 21:26
64 CECILIA MAGANA 10 Bloomington (blo) 21:30
65 CHLOE GAMBOA 11 Valley View (mv) 21:33
66 MIRANDA ACOSTA 11 Burroughs (bur) 21:36
67 TATIANA SEVILLA 12 Centennial (cor) 21:37
68 LUZ BADILLO 12 Alhambra (alh) 21:37
69 DANIKA WELSCH 11 Grossmont 21:41
70 JENNIFER GLEASON 12 Roseville 21:45
71 CHRISTINA WINN 11 Poly (riv) 21:52
72 SAMANTHA VALENCIA 9 Poly (riv) 21:55
73 BRENDA LOPEZ 12 Grossmont 21:58
74 ASHLEY GARDEA-MOLIN 11 Los Alamitos 22:00
75 KAYLA POOL 9 Los Alamitos 22:02
76 CAITLIN SCOTT 12 Poly (riv) 22:14
77 JANELLE STEPPER 12 Roseville 22:18
78 WENQIAN DENG 10 San Leandro 22:25
79 MICHELLE YOUNG 11 San Leandro 22:33
80 SABRINA SCHOTT 11 Roseville 22:36
81 ANA MORALES 11 Valley View (mv) 22:38
82 ARIELLA ROSENBERG 10 San Leandro 22:50
83 DEANNA FIERRO 11 Burroughs (bur) 22:54
84 AUBREI STAHL 11 Roseville 23:22
85 DORA FURTADO 10 Kimball 23:24
86 DENISE ROSALES 10 Canyon Springs 23:32
87 SOPHIE PINTAR 9 Canyon Springs 23:33
88 BARSHA GAUTAM 10 Cleveland 23:49
89 JULISSA VASQUEZ 10 Cleveland 23:51
90 BRIANNA MAYA 12 Burroughs (bur) 24:13
91 CINDY LUPERCIO 12 Highland (pal) 24:17
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 LOS ALAMITOS 66 1:36:22 2:00 2, 3, 9, 18, 34, 59, 60
2 MONTA VISTA (CUP) 73 1:36:08 2:13 1, 4, 15, 25, 28, 38, 39
3 KNIGHT 80 1:37:29 1:34 5, 8, 14, 23, 30, 42
4 EL CAMINO (OCE) 85 1:37:52 1:21 7, 11, 16, 22, 29, 36, 43
5 CENTENNIAL (COR) 123 1:40:16 0:32 19, 21, 24, 27, 32, 45, 54
6 STEELE CANYON 127 1:39:58 2:05 6, 10, 33, 37, 41, 50, 51
7 ARMIJO 148 1:41:20 2:08 12, 17, 20, 47, 52
8 GROSSMONT 198 1:43:51 1:36 26, 31, 40, 46, 55, 58
9 POLY (RIV) 210 1:44:54 2:36 13, 35, 49, 56, 57, 61
10 BURROUGHS (BUR) 270 1:50:58 3:12 44, 48, 53, 62, 63
DNP BLOOMINGTON (BLO) 0:21:30 1 Runner
DNP ALHAMBRA (ALH) 0:21:37 1 Runner
DNP JAMES LOGAN 0:20:34 1 Runner
DNP COACHELLA VALLEY 0:40:49 2 Runners
DNP CLEVELAND 0:47:40 2 Runners
DNP CANYON SPRINGS 1:07:39 3 Runners
DNP SAN LEANDRO 1:07:48 3 Runners
DNP HIGHLAND (PAL) 1:04:34 3 Runners
DNP VALLEY VIEW (MV) 1:26:50 4 Runners
DNP KIMBALL 1:25:28 4 Runners
DNP ROSEVILLE 1:30:01 4 Runners
Race #63 Girls Varsity Division 1 8:55 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ANGELA ORTLIEB 11 San Pasqual 18:24
2 GRACE LING 11 Lynbrook 18:37
3 NICOLE BURCH 9 Newbury Park 18:49
4 SWATHI SAMUEL 10 Newbury Park 18:56
5 KELLI STETSON 11 San Pasqual 19:00
6 RACHEL DEAN 12 Newbury Park 19:14
7 TONI LOPEZ 12 Santa Ana 19:17
8 RACHELLE STARK 10 Alta Loma 19:20
9 SASKIA VAN OMMEREN- 10 Casa Grande 19:21
10 ADRIA BARICH 10 Casa Grande 19:22
11 LLERANIA CHAVEZ 11 Katella 19:23
12 ILEANA MOON 10 Casa Grande 19:26
13 ANNETTE JIMENEZ 10 Helix 19:35
14 YARENY RAMOS 11 Katella 19:38
15 STEPHANIE CORTEZ 11 California (whi) 19:43
16 JUSTICE NAVARRO 12 California (whi) 19:45
17 JASMINE LOYOLA 11 Tokay 20:18
18 KENNEDY WALL 10 Newbury Park 20:18
19 ANDREA GONZALEZ 11 Casa Grande 20:19
20 MEGAN PERKO 11 San Pasqual 20:20
21 MARIA OROSCO 12 Katella 20:21
22 KRUZMAN DIANA 11 Cupertino 20:21
23 EMMA MOON 9 Casa Grande 20:28
24 ISABEL OCHOA 12 Poly(sv) 20:31
25 MIKAELA MCGILL 11 San Pasqual 20:35
26 ALEXIS CONTRERAS 11 Poly(sv) 20:37
27 DESTINY GARCIA 12 California (whi) 20:42
28 EMILY SOUSA 12 Tokay 20:45
29 VIVIANNA MADRIGAL 11 West Covina 20:57
30 INNOCENCE CARMONA 12 Chaffey 20:59
31 LAUREN SANCHEZ 11 Monroe 21:00
32 YOLANDA QUEZADA 12 California (whi) 21:04
33 CASEY AU 11 El Camino Real 21:08
34 MARIA RAMIREZ 10 Tokay 21:10
35 MARTHA CHACON 10 Santa Ana 21:12
36 FLORA OLIVEIRA 9 Alta Loma 21:14
37 ERIKA HOANG 10 Newbury Park 21:15
38 SYDNEY MEANS 11 Tokay 21:24
39 NICOLE FERNANDEZ 12 California (whi) 21:26
40 BEATRIZ AGUILAR 12 Katella 21:29
41 ISHANI DUTTA 11 Lynbrook 21:30
42 AUTUMN ADAYAN 11 Casa Grande 21:32
43 ALICE BABIN 10 Lynbrook 21:33
44 ANGELICA JUAREZ 12 Garfield 21:35
45 KENDALL HEROD 10 Cosumnes Oaks 21:37
46 JANETHY GONZALEZ 11 Garfield 21:37
47 JORDAN MONTGOMERY 10 Norco 21:37
48 DIANA HERRERA 11 Katella 21:39
49 VIVIANNA AVILA 10 West Covina 21:41
50 LAUREN PORTER 11 Newbury Park 21:42
51 ASHNI SHETTY 11 Cupertino 21:43
52 CAMILLE CASARIO 10 Norco 21:45
53 JESSICA CAPULIN 11 Poly(sv) 21:50
54 MAGGIE INESEE 11 El Camino Real 21:51
55 SAMANTHA FLORES 11 Chaffey 21:53
56 BRENDA GOMEZ 12 Chaffey 21:57
57 JUSTINE LOPAS 10 Katella 21:57
58 CHASE FALK 10 Casa Grande 22:03
59 MICHELLE MUNIZ 11 Cosumnes Oaks 22:04
60 ALEX OFFIELD 10 Tokay 22:04
61 EVITA BABIN 10 Lynbrook 22:05
62 ALEXA RAZO 9 Santa Ana 22:06
63 JESSICA WARD 12 Norco 22:07
64 ROSALBA CABRERA 10 California (whi) 22:08
65 DANIELLA SILVA 12 Poly(sv) 22:08
66 BREANNA ARROYO 12 California (whi) 22:09
67 MAURA QUINTERO 11 Santa Ana 22:12
68 MARGARET HUITRON 12 Monroe 22:12
69 XOCHITL HERNANDEZ 10 Monroe 22:15
70 SYLIVA RALSTON 12 Helix 22:16
71 SAMANTHA PINEDA 12 Alta Loma 22:19
72 YEHINI BAUTISTA 11 Poly(sv) 22:22
73 ANJALI PEMMARAJU 11 Lynbrook 22:26
74 JASLEEN AGUILAR 12 Chaffey 22:26
75 SYDNIE BARBOZA 11 Cosumnes Oaks 22:30
76 DAISY BERNAL 11 Monroe 22:31
77 ALICIA ALVARADO 12 Santa Ana 22:32
78 SELENA DELGADO 11 Tokay 22:32
79 VALERIE MAGDALENO 10 Santa Ana 22:32
80 XOCHITL BARRIOS 10 Norco 22:35
81 MARIEL HUNT 11 Lynbrook 22:36
82 ROME PACHECO 10 Monroe 22:42
83 IMANI BHRENS 12 Lynbrook 22:43
84 TRAISI SANTACRUZ 11 El Camino Real 22:46
85 MARIA MUNOZ 11 Tokay 22:56
86 HALEY DUCLOS 11 Cosumnes Oaks 22:57
87 ELAINA LUCIO 11 Norco 22:59
88 VICTORIA CANO 9 Helix 22:59
89 NATALIA SANDOVAL 11 Cosumnes Oaks 22:59
90 JESSICA XIA 9 Cupertino 23:03
91 PRISCILLA GARCIA 10 Santa Ana 23:09
92 TAIS MARINHOGOMEZ 12 Cosumnes Oaks 23:29
93 NIKI SEPANJ 11 El Camino Real 23:36
94 STEPHANIE GUERRERO 11 Katella 23:37
95 KAYLA MACH 11 Norco 23:38
96 RACHEL OREY 10 Helix 23:41
97 CHESSIE LAURIA 12 Cosumnes Oaks 23:48
98 HANALEI EDBROOKE 11 Cupertino 23:56
99 LISA DURAND 12 El Camino Real 23:58
100 ALEXA ULLOA 12 Chaffey 24:14
101 TORI REYES 11 Norco 24:47
102 SARAH SANDERS 10 Alta Loma 25:00
103 MELISSA SILVA 9 Cupertino 25:11
104 JANNETTE HERMOSA 10 Helix 25:19
105 JASMINE GONZALEZ 12 West Covina 25:20
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 NEWBURY PARK 54 1:38:32 2:26 2, 3, 4, 15, 30, 40
2 CASA GRANDE 57 1:38:56 1:07 6, 7, 9, 16, 19, 35, 48
3 CALIFORNIA (WHI) 105 1:42:40 1:43 12, 13, 22, 26, 32, 54, 56
4 KATELLA 108 1:42:30 2:16 8, 11, 17, 33, 39, 47, 83
5 TOKAY 146 1:45:41 1:46 14, 23, 28, 31, 50, 67, 74
6 LYNBROOK 184 1:46:11 3:49 1, 34, 36, 51, 62, 70, 72
7 POLY(SV) 200 1:47:28 1:51 20, 21, 43, 55, 61
8 SANTA ANA 209 1:47:19 3:15 5, 29, 52, 57, 66, 68, 80
9 CHAFFEY 267 1:51:29 3:15 24, 45, 46, 63, 89
10 MONROE 278 1:50:40 1:42 25, 58, 59, 65, 71
11 NORCO 278 1:51:03 1:22 38, 42, 53, 69, 76, 84, 90
12 COSUMNES OAKS 303 1:52:07 1:22 37, 49, 64, 75, 78, 81, 86
13 EL CAMINO REAL 314 1:53:19 2:50 27, 44, 73, 82, 88
14 CUPERTINO 316 1:54:14 4:50 18, 41, 79, 87, 91
15 HELIX 324 1:53:50 5:44 10, 60, 77, 85, 92
DNP GARFIELD 0:43:12 2 Runners
DNP WEST COVINA 1:07:58 3 Runners
DNP ALTA LOMA 1:27:53 4 Runners
DNP SAN PASQUAL 1:18:19 4 Runners
Race #64 Girls Varsity Division 1 9:03 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 NICOLE ANTHONY 12 Castro Valley 18:41
2 CAROLINE TAN 12 Marshall (la) 18:58
3 MAGGIE BAKER 10 Bakersfield 19:07
4 JESSICA GALLARDO 10 Walnut 19:09
5 KYLEE YTURRALDE 9 Camarillo 19:10
6 EMMA ARMSTRONG 11 Castro Valley 19:13
7 JULISSA TOBIAS 12 Santa Fe 19:14
8 ALMA COLINDRES 10 El Rancho 19:24
9 CAITLYN MUNDRANE 12 Northgate 19:28
10 DARLA OSUNA 11 Otay Ranch 19:29
11 DANIKA CLINE 12 Camarillo 19:34
12 MEGAN COYLE 11 Northgate 19:46
13 JADZIA NGUYEN-KHOA 11 Troy 19:52
14 ARIANNA ALFARLO 10 Castro Valley 19:58
15 HALEY NAGEL 11 Camarillo 20:00
16 JESSICA BOUCHER 9 Northgate 20:02
17 CAROLE WONG 11 Walnut 20:09
18 SADIE DAVENPORT 11 Elk Grove 20:10
19 MELANIE DECIGA 12 Walnut 20:12
20 SARAH NAGEL 11 Camarillo 20:15
21 ALEXANDRIA EMBODY 11 Castro Valley 20:18
22 MARIN LOCKWOOD 11 Camarillo 20:19
23 AINO TANAKA 11 Northgate 20:21
24 LAUREN POWERS 10 Camarillo 20:21
25 ARIANA INFANTE 11 Diamond Bar 20:26
26 KELSEY BLOUGH 9 Northgate 20:40
27 JEANNIE HUANG 11 Diamond Bar 20:41
28 MELISSA GUTIERREZ 11 El Rancho 20:44
29 VICTORIA ANGULO 11 Rancho Verde 20:45
30 SIERRA NAJOLIA 12 Camarillo 20:53
31 EYRA ALFARO 9 Otay Ranch 20:54
32 VIVIAN YEN 11 Walnut 20:55
33 KALANI KRAUSE 11 Otay Ranch 20:57
34 KRISTEN BRISENO 11 Heritage (rom) 20:58
35 KATHERINE EMBODY 12 Castro Valley 20:59
36 ROSA MARTINEZ 11 Marshall (la) 20:59
37 JASMINE LAHBABI 11 Otay Ranch 21:03
38 ALEJANDRA AVILA 12 Walnut 21:08
39 KRYSTINA MORENO 12 Otay Ranch 21:10
40 VERONICA RAUDALES 12 Santee 21:14
41 ALICIA HUERTA 11 Otay Ranch 21:18
42 MARIA CORONA-SANCH 11 Marshall (la) 21:19
43 SARAH FUNG 10 Castro Valley 21:26
44 GLORIA OLIVAS 11 Rancho Verde 21:36
45 PAULINA OCHOA 11 Walnut 21:39
46 GABRIELA GONZALEZ 12 Santee 21:39
47 JANELLE PEREZ 11 Channel Islands 21:44
48 ANABELLE CHENG 10 Diamond Bar 21:50
49 ANGELIQUE THERRIEN 12 Santa Fe 21:52
50 ALYSSA AYALA 10 La Serna 21:54
51 GABI LOPEZ 12 Channel Islands 22:02
52 ISABELLE MERLIN 11 Otay Ranch 22:02
53 ASHLEY GRAJEDA 10 El Rancho 22:03
54 ANGELINA GONZALEZ 11 Santee 22:05
55 AURORA FLORES 10 Channel Islands 22:09
56 ANNALIZ LOERA 12 Diamond Bar 22:10
57 JACKLYN OKIISHI 12 La Serna 22:11
58 PAMELA HERNANDEZ 12 La Serna 22:36
59 TATIANA ORTIZ 11 Marshall (la) 22:41
60 JESSICA AU 9 Diamond Bar 22:43
61 CASEY BRADSHAW 10 La Serna 23:02
62 GIANNA CECCHINI 10 La Serna 23:10
63 BRIANNA GILL 12 La Serna 23:13
64 MONIQUE MENA 11 Santa Fe 23:19
65 JESSICA VELASQUEZ 12 Santee 23:27
66 KAITLYN MCCRAW 11 Glendale 23:33
67 MARIA ARMENTA 10 Channel Islands 23:34
68 YOLANDA GALANG 11 Santa Fe 23:35
69 JAMIE NG 11 Diamond Bar 23:35
70 MADELYN ZAMORA 11 La Serna 23:45
71 ALYSSA BRISENO 11 Heritage (rom) 23:49
72 JAHAIRA COVARRUBIAS 12 Channel Islands 23:51
73 LANDI GONZALEZ 12 Diamond Bar 23:53
74 ZARABETH SANDOVAL 12 Heritage (rom) 23:57
75 MONICA BERNABE 11 Santee 24:05
76 REBECCA HERNANDEZ 12 Channel Islands 24:19
77 SABRINA FUENTES 11 Santa Fe 24:32
78 GABBY RAMIREZ 11 Channel Islands 24:49
79 VALERIE ROSAS 10 Marshall (la) 24:50
80 SALLY CRUZ 11 Glendale 25:04
81 MELANIE WALTERS 11 Santa Fe 25:33
82 ALLYSON BOYD 11 Elk Grove 25:41
83 STINE LADERUD 12 Elk Grove 26:15
84 ALMA TRINADAD 11 Heritage (rom) 26:38
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 CAMARILLO 59 1:39:18 1:09 4, 9, 12, 16, 18, 20, 24
2 CASTRO VALLEY 62 1:39:09 2:18 1, 5, 11, 17, 28, 36
3 NORTHGATE 71 1:40:17 1:12 7, 10, 13, 19, 22
4 WALNUT 89 1:41:33 1:59 3, 14, 15, 26, 31, 37
5 OTAY RANCH 122 1:43:33 1:41 8, 25, 27, 30, 32, 34, 44
6 DIAMOND BAR 182 1:47:50 2:17 21, 23, 40, 47, 51, 59, 62
7 MARSHALL (LA) 183 1:48:47 5:52 2, 29, 35, 50, 67
8 SANTA FE 225 1:52:32 5:18 6, 41, 55, 58, 65, 68
9 SANTEE 235 1:52:30 2:51 33, 38, 45, 56, 63
10 LA SERNA 244 1:52:53 1:16 42, 48, 49, 52, 53, 54, 60
11 CHANNEL ISLANDS 246 1:53:20 2:07 39, 43, 46, 57, 61, 64, 66
DNP TROY 0:19:52 1 Runner
DNP BAKERSFIELD 0:19:07 1 Runner
DNP GLENDALE 0:48:37 2 Runners
DNP RANCHO VERDE 0:42:21 2 Runners
DNP EL RANCHO 1:02:11 3 Runners
DNP ELK GROVE 1:12:06 3 Runners
DNP HERITAGE (ROM) 1:35:22 4 Runners
Race #65 Girls Varsity Division 1 9:11 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MARISSA SUAN 12 Palo Verde 18:28
2 MARISSA PLUMA 11 Downey (dow) 18:29
3 CHANDLER KERR 11 Chaparral 18:30
4 CASSIE DURGY 10 Huntington Beach 18:57
5 JOCYLIN DOMINGUEZ 12 Millikan 19:03
6 BRITTNEY MARTINEZ 11 Downey (dow) 19:10
7 KASIA KRZYZANOWSKI 10 Santa Monica 19:12
8 NATALIE VAUGHN 11 Santiago (cor) 19:12
9 HAIDEN GONZALES 12 Chaparral 19:13
10 MELODIE LEROUDIER 10 Amador Valley 19:13
11 HANNA WHETZEL 11 Catalina Foothills 19:16
12 ANNAKA GREEN 10 Amador Valley 19:17
13 KIM SANNAJUST 12 Amador Valley 19:17
14 WENDY DORANTES 12 Whittier 19:18
15 LAUREN T'KINT 12 Carlsbad 19:22
16 BRENDA DORANTES 10 Whittier 19:25
17 NATALIE NORTH-COLE 11 Carlsbad 19:30
18 ARIANNA PEREZ 11 Whittier 19:32
19 SOPHIA RODRIGUEZ 11 Whittier 19:32
20 KARLY LAFFER 9 Amador Valley 19:38
21 BAILEY WELLIVER 12 Catalina Foothills 19:39
22 ERICA DUKLETH 11 Chaparral 19:43
23 LAUREN HAYGOOD 10 Millikan 19:44
24 AUTUMN BROWN 12 Catalina Foothills 19:52
25 STEPHANIE DURET 12 Amador Valley 19:53
26 ANNE-SOPHIE BEAUDOI 12 Catalina Foothills 19:53
27 CAROLINA CLELAND 11 Palo Verde 19:54
28 SAMANTHA REINTJES 11 Palo Verde 19:54
29 ALESSANDRA VANASCO 11 Catalina Foothills 19:55
30 CYNTHIA CARABES 12 Whittier 20:00
31 KATE VANDERSTELT 10 Palo Verde 20:00
32 STEPHANIE PEREA 12 Downey (dow) 20:00
33 BAILEY DUNLAP 11 Palo Verde 20:03
34 BRIGIT LAUGHIN 9 Huntington Beach 20:08
35 MAYA COLIER 11 Catalina Foothills 20:11
36 MIRANDA LAKEY 9 Carlsbad 20:14
37 DANI SHAPIRO 11 Santa Monica 20:16
38 MOLYKA SEANG 12 Chaparral 20:18
39 OLIVIA NELSON 9 Santiago (cor) 20:20
40 MARIA RODRIGUEZ 12 Alisal 20:24
41 JOANNA BAUTISTA 12 Downey (dow) 20:27
42 JOCELYNE RUIZ 12 Alisal 20:31
43 KYRA SCHMIDT 11 University (irv) 20:35
44 EMMA VEIDT 10 Carlsbad 20:35
45 JENNIFER LAMORI 12 Santa Monica 20:37
46 RACHEL SWICK 12 Carlsbad 20:39
47 ANGELICA SALAS 10 Birmingham 20:42
48 EMMA SAGE 12 Amador Valley 20:44
49 JILLIAN DAWLEY 12 Catalina Foothills 20:49
50 LILIANA GARDUNO 11 Alisal 20:55
51 RACHEL KIEKHOFER 12 Santa Monica 20:55
52 DELANEY SPARLING 10 Heritage (bre) 20:55
53 RACHEL HIGSON 12 University (irv) 20:56
54 MARYAM ABOLFATHI 12 University (irv) 20:56
55 MISHEL HERRERA 12 Birmingham 20:57
56 JENNIFER D'ADDABBO 10 Amador Valley 20:57
57 DIANA HEATH 9 Santiago (cor) 21:02
58 JAMINE MAYR 10 Huntington Beach 21:04
59 JESSICA FABIAN 10 Millikan 21:04
60 VANESSA BARAJAS 11 Birmingham 21:09
61 ALISON BRADY 12 Palo Verde 21:19
62 NANCY HOUTH 12 Birmingham 21:22
63 ANNA DELLAMICO 11 Chaparral 21:24
64 JESSICA BONILLA 11 Santa Monica 21:28
65 TATIANA BEDI 12 Santa Monica 21:29
66 SAREEN TASHJIAN 9 Birmingham 21:29
67 RACHEL FORMAKER 9 Hamilton (la) 21:34
68 ERIKA GARCIA 11 Downey (dow) 21:41
69 MELISSA SANTANA 11 La Sierra 21:43
70 BROOKE MATYAS 9 Carlsbad 21:43
71 KELLEY DIXON 11 Foothill (ple) 21:47
72 DEZIRAE SORIA 10 Santiago (cor) 21:56
73 NINA HARPELL 11 Foothill (ple) 21:58
74 VICTORIA BRIAN 10 Heritage (bre) 22:01
75 ROSA CECENAS 12 Alisal 22:02
76 LILY CASTRO 9 Santa Monica 22:05
77 ALYSSA MARTINEZ 12 Santiago (cor) 22:07
78 KELLY ALBERS 12 Oxnard 22:08
79 AMANDA CHIN 9 Foothill (ple) 22:16
80 SYDNEY GENTILE 11 Huntington Beach 22:17
81 SKYLAR DUIGNAN 9 Heritage (bre) 22:19
82 MEAGAN FORD 11 Birmingham 22:21
83 ALISON OU 11 Foothill (ple) 22:25
84 MARTHA GUILLEN 12 La Sierra 22:39
85 JACQUELYNE SALDANA 10 Downey (dow) 22:40
86 KATY WALL 9 Millikan 22:40
87 VANESSA YANG 9 University (irv) 22:44
88 MELISSA PFEIFFER 11 Santiago (cor) 22:49
89 KHRYSTIN AVILA 11 Oxnard 22:52
90 SYDNEY LIM 10 Heritage (bre) 22:55
91 JESSICA MARQUEZ 12 La Sierra 22:57
92 LAREANA TORALBA 11 Heritage (bre) 22:58
93 CANDACE CHAVOLLA 11 Oxnard 23:00
94 CAROLINE CHO 11 Foothill (ple) 23:02
95 EMILY GARCIA 12 Millikan 23:02
96 ELIZABETH HERNANDEZ 11 Alisal 23:16
97 SAMANTHA CASTILLO 11 La Sierra 23:19
98 MELISSA UGALDE 12 La Sierra 23:38
99 ADRIANA VELASCO 11 Downey (dow) 23:45
100 LAUREN CORNEJO 12 La Sierra 23:46
101 CLEALY TORREZ 12 Alisal 23:51
102 TIANA FLORES 10 Hamilton (la) 24:00
103 DENISE MARTINEZ 12 Millikan 24:14
104 MEGAN CANALES 10 Oxnard 24:22
105 KARLA TEO 10 Millikan 24:24
106 JENNIFER GUBNER 12 Foothill (ple) 24:37
107 PEYTON HAMBLIN 10 Heritage (bre) 24:41
108 JACQUELINE SAMUEL 11 Huntington Beach 24:51
109 DIANA SERNAS 12 Hamilton (la) 25:27
110 JESSICA YURSACK 12 La Sierra 25:49
111 ARISVE ORDAZ 10 Oxnard 25:53
112 JACQUELINE GARCIA 10 Oxnard 27:08
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 AMADOR VALLEY 80 1:37:18 0:40 10, 12, 13, 20, 25, 47, 53
2 WHITTIER 97 1:37:47 0:42 14, 16, 18, 19, 30
3 CATALINA FOOTHILLS 111 1:38:35 0:39 11, 21, 24, 26, 29, 35, 48
4 PALO VERDE 120 1:38:19 1:35 1, 27, 28, 31, 33, 58
5 CHAPARRAL 132 1:39:08 2:54 3, 9, 22, 38, 60
6 DOWNEY (DOW) 145 1:39:47 3:12 2, 6, 32, 41, 64, 81, 94
7 CARLSBAD 156 1:40:20 1:17 15, 17, 36, 43, 45, 66
8 SANTA MONICA 199 1:42:28 2:16 7, 37, 44, 50, 61, 62, 72
9 SANTIAGO (COR) 242 1:44:37 2:55 8, 39, 54, 68, 73, 83
10 MILLIKAN 256 1:45:33 3:59 5, 23, 56, 82, 90, 97, 99
11 HUNTINGTON BEACH 271 1:47:17 5:54 4, 34, 55, 76, 102
12 BIRMINGHAM 277 1:45:39 0:47 46, 52, 57, 59, 63, 78
13 ALISAL 293 1:47:08 2:52 40, 42, 49, 71, 91, 96
14 HERITAGE (BRE) 370 1:51:08 2:03 51, 70, 77, 85, 87, 101
15 FOOTHILL (PLE) 379 1:51:28 1:15 67, 69, 75, 79, 89, 100
16 LA SIERRA 416 1:54:16 1:55 65, 80, 86, 92, 93, 95, 103
17 OXNARD 448 1:58:15 3:45 74, 84, 88, 98, 104, 105
DNP HAMILTON (LA) 1:11:01 3 Runners
DNP UNIVERSITY (IRV) 1:25:11 4 Runners
Race #66 Girls Varsity Division 1 9:19 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CHRISTINE BAYLISS 11 San Ramon Valley 17:45
2 LINDSAY ALLEN 9 Homestead 18:18
3 EILEEN STRESSLING 12 Marina 18:24
4 MEGAN MELNYK 11 Crescenta Valley 18:32
5 HANNAH ALLEN 11 Homestead 18:33
6 MADELINE FOX 10 Marina 18:39
7 MOLLY PRUETT 12 Centennial (bak) 18:41
8 REBECCA GUADIANA 12 Ventura 18:48
9 MACY SCHMIDT 10 Ventura 18:56
10 KARINA PEREZ 9 Clovis 18:57
11 CARLY LUTZ 12 San Ramon Valley 19:07
12 ALEXIS CARDENAS 11 Loara 19:14
13 JENNIFER BUETTNER 12 Clovis 19:20
14 PAIGE SHELTON 12 Ventura 19:21
15 AMBER ALLEN 11 Roosevelt (cor) 19:23
16 JACKIE NAVA 11 Wilson (lb) 19:24
17 ANI WALKER 12 Clovis 19:25
18 ALEXA YATAURO 12 Edison (hb) 19:26
19 MEGAN KEARNEY 12 Ventura 19:29
20 CRISITNA LOBO 12 Upland 19:33
21 CHRISTY HAMMILL 11 San Ramon Valley 19:36
22 ERIN NIGHSWONGER 10 Marina 19:37
23 JANA WARRICK 12 Roosevelt (cor) 19:45
24 HALEY WITZEMAN 11 Crescenta Valley 19:45
25 REBECCA MENCIA 10 Crescenta Valley 19:46
26 JENNIFER MORALES 12 Mission Hills 19:50
27 ISABELLA WALKER 10 Marina 19:55
28 JADEN WARRICK 10 Roosevelt (cor) 19:56
29 SAMANTHA BERNARDO 10 Crescenta Valley 19:57
30 CRYSTAL VALIENTE 9 Roosevelt (cor) 19:57
31 ABBY WHITE 10 Centennial (bak) 20:03
32 EMANI KELLEY 11 Ventura 20:08
33 ELIZABETH UNZUETA 12 Roosevelt (cor) 20:15
34 VICTORIA CASTRO 10 Upland 20:19
35 KENDALL ELLIOTT 12 Wilson (lb) 20:20
36 CONNIE OCHOA 10 Ventura 20:25
37 SABRINA GROVOM 9 Mission Hills 20:27
38 HOLLY WILSON 11 Clovis 20:28
39 KAILEY DUNLAP 12 San Ramon Valley 20:29
40 THALIA MANCILLA 12 Loara 20:32
41 OLIVIA ZEGARELLI 10 Clovis 20:33
42 MORGAN TAPIA 12 Roosevelt (cor) 20:34
43 BRIANNA SHOFFNER 12 Marina 20:36
44 KATIE COHEE 9 Edison (hb) 20:39
45 CHRISTINE GUTIERREZ 12 Centennial (bak) 20:41
46 DANIELA CAMACHO 11 Lick 20:41
47 MELISSA YEAMAN 10 Mission Hills 20:42
48 MARTA DEGIULI 11 Homestead 20:43
49 YANG ZHIMIN 12 Piedmont Hills 20:45
50 LAUREN REED 12 San Ramon Valley 20:52
51 MARIA AHUMADA 12 Loara 20:54
52 MICHELLE PINEDA 11 Fontana 20:55
53 ANNIE MYERS 9 Crescenta Valley 20:56
54 GRACE CONDON 10 Edison (hb) 20:56
55 MIRELLA RODRIGUEZ 10 Fontana 21:03
56 KAYLA HILL 10 Clovis 21:04
57 ESTEFANY LAGUNA 12 Wilson (lb) 21:07
58 MEGAN CAREY 12 Ventura 21:09
59 RILEY RODRIGUEZ 9 Upland 21:09
60 SINAI MARTINEZ 10 Fontana 21:10
61 RACHEL BERRY 9 Clovis 21:16
62 EMILY EVANS 12 San Ramon Valley 21:19
63 AMBER BOLSTAD 11 Crescenta Valley 21:22
64 MICHELLE YBARRA 9 Paramount 21:22
65 ANGELA NAVARRO 9 Paramount 21:22
66 LILIANA VARGAS 12 Roosevelt (cor) 21:23
67 KRISTIN VARNER 11 Centennial (bak) 21:25
68 RILEY BENNYWORTH 10 Edison (hb) 21:29
69 MEGAN SIMPSON 10 Upland 21:32
70 SOPHIE BANDARKAR 11 Homestead 21:32
71 GRACE KUESTER 11 San Ramon Valley 21:37
72 RYAN BROWN 9 Edison (hb) 21:37
73 TAYLOR PENNINGTON 10 Edison (hb) 21:43
74 WHITNEY LIEBERMAN 10 Homestead 21:48
75 JACKIE LANGLEY 11 Centennial (bak) 21:55
76 DEBRA IKENADOR 12 Fontana 21:57
77 ELIDETH SALAZAR 10 Paramount 22:03
78 INGRID ESCOBEDO 12 Wilson (lb) 22:04
79 ADRIANA SALCEDO 12 Loara 22:15
80 MELISSA YANG 11 Piedmont Hills 22:17
81 IVETTE REYES 12 Fontana 22:18
82 IRIS WU 10 Piedmont Hills 22:20
83 KATHIA MUNOZ 11 Paramount 22:21
84 ALEXANDRA LAMBROS 10 Upland 22:32
85 CANDICE SILVA 10 Silverado 22:33
86 DEVAN PONCE 11 Upland 22:46
87 JAMIE RHOADES 11 Centennial (bak) 22:46
88 JOYCE KANG 9 North Hollywood 22:47
89 MARIA CASTANEDA 12 Paramount 22:50
90 KARLA RODRIGUEZ 11 Lick 23:00
91 JOCELYN OLIVARES 11 Centennial (bak) 23:05
92 PALOMA CONTRERAS 11 Lick 23:08
93 MICHELLE CRUZ 9 Loara 23:09
94 LIZETTE MARTINEZ 12 Paramount 23:14
95 TIFFANY PHAM 10 Piedmont Hills 23:17
96 STEPHANIE FLORES 11 Paramount 23:20
97 ALEJANDRA FLORES 12 Fontana 23:47
98 ALEXA DUARDO 10 Silverado 23:47
99 ALICIA WENG 12 North Hollywood 24:05
100 BRIANA RODRIGUEZ 9 Loara 24:07
101 KRISTEN CUI 11 Piedmont Hills 24:13
102 JUSTINE ZIRANDA 9 Silverado 24:18
103 KAREN RUIZ 12 Lick 24:26
104 MORGAN BAILEY 12 Piedmont Hills 24:30
105 CAITLIN FREESTONE 9 Upland 24:35
106 KATIE JOCELYN 11 Mission Hills 25:01
107 ALMA PADILLA 11 Lick 25:10
108 BRIANA FLORES 11 Lick 26:06
109 JASMIN MERCADO 12 Fontana 26:23
110 EMILY BROWN 12 Silverado 26:28
111 DESTINY LOPEZ 12 Lick 26:46
112 MARYAM ABBAS 9 North Hollywood 27:32
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 VENTURA 79 1:36:42 1:20 8, 9, 14, 18, 30, 33, 52
2 MARINA 94 1:37:11 2:12 3, 6, 21, 25, 39
3 CLOVIS 110 1:38:43 1:36 10, 13, 16, 34, 37, 51, 55
4 SAN RAMON VALLEY 112 1:37:49 3:07 1, 11, 20, 35, 45, 56, 65
5 ROOSEVELT (COR) 122 1:39:16 0:52 15, 22, 26, 28, 31, 38, 60
6 CRESCENTA VALLEY 126 1:38:56 2:24 4, 23, 24, 27, 48, 57
7 HOMESTEAD 182 1:40:54 3:30 2, 5, 43, 64, 68
8 CENTENNIAL (BAK) 207 1:42:45 3:14 7, 29, 41, 61, 69, 79, 82
9 EDISON (HB) 234 1:44:07 2:11 17, 40, 49, 62, 66, 67
10 UPLAND 244 1:45:05 2:59 19, 32, 53, 63, 77, 78, 93
11 LOARA 250 1:46:04 3:55 12, 36, 46, 72, 84, 89
12 FONTANA 295 1:47:23 1:23 47, 50, 54, 70, 74, 88, 96
13 PARAMOUNT 344 1:49:58 1:28 58, 59, 71, 76, 80, 85, 87
14 PIEDMONT HILLS 368 1:52:52 3:28 44, 73, 75, 86, 90, 92
15 LICK 391 1:56:25 4:29 42, 81, 83, 91, 94, 95, 97
DNP NORTH HOLLYWOOD 1:14:24 3 Runners
DNP WILSON (LB) 1:22:55 4 Runners
DNP SILVERADO 1:37:06 4 Runners
DNP MISSION HILLS 1:26:00 4 Runners
Race #67 Girls Varsity-Sub Sweeps Division 1 9:27 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MELISSA EISELE 12 San Clemente 18:08
2 CAHALAN ASHLEY 11 Vista Murrieta 18:15
3 RUTH WIGGINS 10 King (riv) 18:25
4 KELSEY CARROLL 11 San Clemente 18:27
5 BREANNA SEWELL 12 Vacaville 18:30
6 PAIGE CARTER 9 San Marcos (sm) 18:33
7 SAMANTHA FLORES 12 Paloma Valley 18:35
8 MICHAELA REYNOLDS 10 Vista Murrieta 18:41
9 JACQUELINE GARNER 11 Torrey Pines 18:42
10 AMBER BRAGDON 12 Fountain Valley 18:43
11 ALEX BURKHART 12 Los Osos 18:43
12 SARAH DOBBS 12 Venice 18:44
13 CANDELA FERNANDEZ 10 Burbank 18:46
14 BRIANNA JACKLIN 12 King (riv) 18:47
15 JASSMINE MACON 12 Granada Hills 18:47
16 GRACE GEORGI 11 San Clemente 18:52
17 SIENNA SERRAO 10 Dana Hills 18:53
18 CAMILA TURATI 12 El Toro 18:56
19 ALYSSA HARING 10 King (riv) 18:58
20 KALIE DEMERJIAN 11 El Toro 19:00
21 EMILY WYLEY 10 Liberty (bre) 19:04
22 ELIZABETH MANG 10 Rancho Buena Vista 19:05
23 CHRISTINA WRIGHT 10 Dana Hills 19:06
24 MELISSA BOVEE 9 Vista Murrieta 19:06
25 AMANDA STARK 12 Fountain Valley 19:07
26 CARLY JOSEPHSON 10 Patrick Henry 19:08
27 CAMILLE FODOR 11 Dana Hills 19:13
28 STACY MACIAS 12 Granada Hills 19:14
29 KAI BOHANNON 9 Liberty (bre) 19:17
30 BRENNA WYSON 12 Aliso Niguel 19:19
31 KATIE CARROLL 11 San Clemente 19:20
32 CAROLINA GONZALEZ 10 Quartz Hill 19:21
33 AMELIA PEAR 11 Valencia (val) 19:23
34 KATIE HOSCH 12 Buena 19:25
35 MEGAN SATTERFIELD 10 Granada Hills 19:28
36 RACHEL MENG 11 Dana Hills 19:31
37 SAM HAMAN 9 Villa Park 19:31
38 ALEXANDRIA WISEMAN 9 Vista Murrieta 19:32
39 ALEXANDRA GUERRER 12 Valencia (pla) 19:33
40 TAYLOR SEAMANS 11 Torrey Pines 19:33
41 LORRAINE FERNANDEZ 12 Valencia (pla) 19:33
42 JESSICA CUMMINS 11 Vacaville 19:33
43 SKYLAR JAUREGUI 12 Vacaville 19:34
44 KENNA PEREZ 11 Buena 19:36
45 AMBERLYN SIERRA 12 Valencia (pla) 19:38
46 KIMBERLY NEWTON 12 Valencia (val) 19:44
47 BRITTANY BLACK 10 Torrey Pines 19:44
48 MORGAN SPURLOCK 12 Valencia (val) 19:46
49 SYDNEY SZABO 12 San Clemente 19:46
50 AIMEE MARTINEZ 12 King (riv) 19:46
51 VALERIA RAMIREZ MAR 11 Vista Murrieta 19:47
52 NATALIE REALEGENO 10 Granada Hills 19:49
53 JULIE DIAZ 9 Vista Murrieta 19:49
54 RACHEL ROSALES 12 King (riv) 19:51
55 LYNDSEY CULLEN 11 Dana Hills 19:52
56 TESSA WEINBERG 11 Granada Hills 19:52
57 JAYLYNN VEGA 11 Aliso Niguel 19:54
58 LAUREN BOYDD 12 King (riv) 19:54
59 KATHY MORALES 10 Rancho Buena Vista 19:54
60 AVERY SMITH 10 Aliso Niguel 19:55
61 MECENZIE MCGUIRE 11 Torrey Pines 19:55
62 JESSE HARDMAN 9 Liberty (bre) 19:56
63 ARLETTE MOVSESYAN 12 Burbank 19:56
64 WHITNEY RICE 10 Rancho Buena Vista 19:59
65 BAILEY STEPHENS 10 Rancho Buena Vista 20:00
66 ERIN CARVALHO 10 Chino Hills 20:00
67 KIRSTEN JENKINS 10 Aliso Niguel 20:02
68 INES RAMIREZ 9 Torrey Pines 20:02
69 MARIANA CHAVEZ 10 Fountain Valley 20:09
70 ALLIE MARQUEZ 10 Buena 20:10
71 DAISY IGNACIO 12 Burbank 20:10
72 MOLLY RINEFORT 11 Dana Hills 20:10
73 ALYSSA POOK 12 El Toro 20:11
74 BREE GUZMAN 12 King (riv) 20:11
75 GABRIELLE ZACKY 11 Valencia (val) 20:13
76 TAYLOR ANSARA 9 Los Osos 20:13
77 KRISTEN LAURENT 11 San Clemente 20:13
78 VALERIE STARK 12 Fountain Valley 20:14
79 ELLEN PRICKETT 11 San Marcos (sm) 20:15
80 JESSICA CODY 11 El Toro 20:17
81 ELIZABETH GREIF 12 Quartz Hill 20:17
82 ADRIE VAN WONTERGH 10 El Toro 20:19
83 JALEN BURNS 9 Buena 20:20
84 NATELIE GROHMANN 11 Fountain Valley 20:22
85 LEXI WHITMAN 12 Valencia (val) 20:24
86 MELISSA TORRES 10 El Toro 20:25
87 TARYN STEVENSON 12 Burbank 20:26
88 RYLEE OWEN 10 Rancho Buena Vista 20:29
89 ALYSSA RODRIGUEZ 12 Valencia (val) 20:31
90 JACKIE EWING 9 Aliso Niguel 20:32
91 CASSIEL NORTIER-TILLY 9 Vacaville 20:32
92 CASSIDY ROGERS 10 Chino Hills 20:33
93 HANNAH TOBIN 9 Rancho Cucomunga 20:34
94 KAITLYN RUST 9 Quartz Hill 20:34
95 JESSICA ERICKSON 12 San Clemente 20:35
96 SOPHIA CADENHEAD 10 Paloma Valley 20:35
97 BRIDGET HELGESON 11 Chino Hills 20:38
98 MARICRUZ VARGAS 11 Valencia (pla) 20:39
99 BRENDA MARTINEZ 12 Aliso Niguel 20:44
100 ERIN KNIGHT 11 Quartz Hill 20:46
101 CASSIDY ABERSON 9 Vacaville 20:47
102 KAYLIE BALVANEDA 12 Etiwanda 20:48
103 OLIVIA ANGELUCCI 12 Rancho Buena Vista 20:49
104 ZOE DILLINGHAM 12 Aliso Niguel 20:52
105 KAYLEE MACKENZIE 10 Chino Hills 20:54
106 KATIE O'NELL 11 Patrick Henry 20:57
107 JULIE RANSOM 11 Fountain Valley 20:58
108 DANIELLE LYLE 12 Torrey Pines 20:59
109 HARLEY LIERA 9 Etiwanda 20:59
110 NADIA JEIROUDI 12 Villa Park 21:03
111 ANDREA FERNANDEZ 12 Fountain Valley 21:05
112 SUSIE KIM 11 Chino Hills 21:05
113 DAPHNE LIM 11 Valencia (pla) 21:07
114 JAZMINE MACIAS 9 Granada Hills 21:08
115 JESSIKA MIRANDA 12 Etiwanda 21:11
116 MARIEL NELSON 12 Patrick Henry 21:14
117 CAMBRIA GUITRON 12 Etiwanda 21:14
118 ALLY ESKENAZI 9 Quartz Hill 21:15
119 MACEY WINTER 9 San Marcos (sm) 21:19
120 VIDA ORDONEZ 12 Patrick Henry 21:19
121 SARA MCCANN 10 Etiwanda 21:24
122 SYMONE CARRENO 11 Paloma Valley 21:26
123 SYDNEY ROGO 11 Rancho Buena Vista 21:27
124 ALLIE KROHN 12 Vacaville 21:28
125 RACHEL RUESCHER 11 Quartz Hill 21:31
126 CELINE ARTEAGA 12 Chino Hills 21:34
127 KADIE LOPEZ 9 Quartz Hill 21:36
128 STEPHANIE WILLIAMS 12 Paloma Valley 21:36
129 JOJO PENG 11 Villa Park 21:38
130 ERIN DURHAM 12 Etiwanda 21:43
131 MACKENNA KULL 12 Patrick Henry 21:46
132 MELISSA MELCHOR 10 Paloma Valley 21:49
133 EMMA HAGER 12 Torrey Pines 21:49
134 MYRIAM GONZALEZ 12 Burbank 21:59
135 NICOLE JOHAL 12 Etiwanda 22:03
136 EMILY YATES 10 Villa Park 22:11
137 RACHEL WITT 10 Buena 22:20
138 LAUREN NGUYEN 10 Valencia (pla) 22:21
139 LEXIE THIROS 10 Patrick Henry 22:26
140 EMILY BALLERINI 11 Vacaville 22:26
141 ALYSSA CELANO 12 Villa Park 22:29
142 HANNAH RUNNING 10 Patrick Henry 22:31
143 NATALY FIGUEROA 11 Granada Hills 22:34
144 MIKAYLA MESKER 11 San Marcos (sm) 22:48
145 RACHEL MORALES 12 Chino Hills 22:49
146 SHELBIE JACOBS 10 Paloma Valley 23:01
147 SARA BOCK 10 Los Osos 23:05
148 VERONICA HERNANDEZ 12 Valencia (pla) 23:12
149 MELISSA LANDEROS 11 Burbank 23:12
150 DOMONIQUE MORALES 12 Buena 23:15
151 CYTLALY VERA 10 Paloma Valley 23:24
152 NINA NOZZI 12 Buena 23:27
153 ELIZABETH LOPEZ 12 Venice 24:07
154 NANCY GONZALEZ 12 Highland (pal) 24:59
155 STEPHANIE FABIAN 12 Venice 25:20
156 TAYRA CATALAN 12 Highland (pal) 27:06
157 CHRISTINA SANDOVAL 12 Highland (pal) 27:09
158 LELEE SHOUP 11 Highland (pal) 28:20
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 SAN CLEMENTE 88 1:34:33 1:38 1, 4, 13, 26, 44, 70, 86
2 VISTA MURRIETA 108 1:35:21 1:32 2, 7, 20, 33, 46, 48
3 KING (RIV) 124 1:35:47 1:26 3, 11, 16, 45, 49, 53, 68
4 DANA HILLS 137 1:36:35 0:59 14, 19, 23, 31, 50, 66
5 GRANADA HILLS 164 1:37:10 1:05 12, 24, 30, 47, 51, 105, 133
6 TORREY PINES 203 1:37:56 1:20 8, 35, 42, 56, 62, 99, 123
7 FOUNTAIN VALLEY 240 1:38:35 1:39 9, 21, 63, 71, 76, 98, 102
8 EL TORO 245 1:38:43 1:23 15, 17, 67, 72, 74, 78
9 VACAVILLE 255 1:38:56 2:17 5, 37, 38, 83, 92, 114, 130
10 VALENCIA (VAL) 258 1:39:30 1:01 28, 41, 43, 69, 77, 81
11 RANCHO BUENA VISTA 269 1:39:27 1:24 18, 54, 58, 59, 80, 94, 113
12 ALISO NIGUEL 275 1:39:42 1:13 25, 52, 55, 61, 82, 90, 95
13 VALENCIA (PLA) 303 1:40:30 1:34 34, 36, 40, 89, 104, 128, 136
14 BUENA 334 1:41:51 2:55 29, 39, 64, 75, 127, 138, 140
15 BURBANK 335 1:41:17 3:13 10, 57, 65, 79, 124, 137
16 QUARTZ HILL 385 1:42:13 1:54 27, 73, 85, 91, 109, 115, 117
17 CHINO HILLS 431 1:43:10 1:05 60, 84, 88, 96, 103, 116, 134
18 PALOMA VALLEY 445 1:44:01 3:14 6, 87, 112, 118, 122, 135, 139
19 PATRICK HENRY 457 1:44:24 2:38 22, 97, 107, 110, 121, 129, 132
20 VILLA PARK 509 1:46:52 2:58 32, 101, 119, 126, 131
21 ETIWANDA 518 1:45:36 0:36 93, 100, 106, 108, 111, 120, 125
DNP RANCHO CUCOMUNGA 0:20:34 1 Runner
DNP LIBERTY (BRE) 0:58:17 3 Runners
DNP VENICE 1:08:11 3 Runners
DNP LOS OSOS 1:02:01 3 Runners
DNP HIGHLAND (PAL) 1:47:34 4 Runners
DNP SAN MARCOS (SM) 1:22:55 4 Runners
Race #68 Girls JV National Championship Division 1 & 2 9:35 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 TAYLOR WALKER 10 Great Oak 18:52
2 MEGAN MORONEY 11 Xavier Prep (phe) 19:06
3 MICHELLE MCINTOSH 9 Great Oak 19:09
4 MACEY PFLUGHOFT 11 Great Oak 19:11
5 YASMINE SOLIMAN 11 Simi Valley 19:16
6 MIRANDA PADILLA 11 Great Oak 19:21
7 SHANNAN HIGGINS 10 Xavier Prep (phe) 19:24
8 SWEENA MANGAL 11 Trabuco Hills 19:25
9 MICHELLE HELBIG 12 Great Oak 19:28
10 JULIANN VICE 12 Xavier Prep (phe) 19:29
11 PAMELA TRAN 11 Poly (lb) 19:34
12 GILLIAN ANTONA 10 Claremont 19:35
13 DELANIE ENG 12 Trabuco Hills 19:35
14 GABRIELLE DELAYO 12 Trabuco Hills 19:36
15 MOLLY MULAY 10 Simi Valley 19:41
16 KELLY THOMAS 11 Great Oak 19:44
17 SAVANNAH GAFFNEY 12 Xavier Prep (phe) 19:45
18 SOFIA RAMOS 11 Warren 19:57
19 CLAUDIA DE LA MACCO 9 Xavier Prep (phe) 20:01
20 TESSA WEISS 10 Xavier Prep (phe) 20:01
21 AMANDA KINDEL 9 La Costa Cnyn 20:02
22 SHELBY DUNN 12 Canyon (cc) 20:04
23 RACHEL ERESO 10 La Costa Cnyn 20:05
24 VANESSA ASHLEY RAMI 10 Ayala 20:05
25 KAITLYN LOPEZ 12 Ayala 20:07
26 AMANDA BAUER 11 Poway 20:10
27 REBECA DUTRA 11 Mira Costa 20:10
28 MOLLY MINEIRO 11 La Costa Cnyn 20:12
29 SOPHIA RATHOR 10 Trabuco Hills 20:15
30 ALYSSA TRAN 9 Ayala 20:16
31 STEPHANY ESTRADA 10 West Ranch 20:17
32 MONIQUE LOZANO 11 Poly (lb) 20:19
33 PAIGE SIMMONS 10 Ayala 20:21
34 ZOE BARGAS 10 Xavier Prep (phe) 20:23
35 CLARISSA GARAY 11 Ayala 20:23
36 ANNIE GUSHUE 10 Claremont 20:25
37 LESLEY GOMEZ 12 Canyon (cc) 20:26
38 ELMAROSE SILVA 12 Warren 20:27
39 KEELY BOYD 10 La Costa Cnyn 20:27
40 MEGAN ERNST 12 West Ranch 20:27
41 JACQUELYN HECKERS 9 Claremont 20:28
42 SAVANNAH GUAL 11 La Costa Cnyn 20:30
43 TAYLOR HERNANDEZ 10 West Ranch 20:31
44 AMANDA HAN 10 Mira Costa 20:32
45 ALYSSA SCHLEGER 12 Trabuco Hills 20:33
46 JULIA LEE 11 Trabuco Hills 20:35
47 GABRIELLE DYER 10 St. Francis (sac) 20:37
48 KATHRYN BISHOP 12 Trabuco Hills 20:38
49 MONIQUE BARNARD 11 Arcadia 20:39
50 MADELYN VORGITCH 12 Simi Valley 20:42
51 SARAH MONTGOMERY 10 Mira Costa 20:44
52 ALANNA HUNG 11 Arcadia 20:45
53 RAMINA PADASHI FARD 11 Arcadia 20:46
54 MORGAN LAFFERTY 9 La Costa Cnyn 20:46
55 VALERIA OROZCO 11 Warren 20:48
56 AMANDA NESHEIM 12 West Ranch 20:49
57 JANET WARNECKE 12 Mira Costa 20:51
58 ELIZABETH DIAZ 10 Warren 20:52
59 KIMIE BARRAGAN 10 Tesoro 20:53
60 MONICA RODRIGUEZ 11 Poly (lb) 20:54
61 MELISSA GONZALEZ 12 Simi Valley 20:54
62 MELISSA CERRILLOS 11 Claremont 21:04
63 AVERY EL FARRA 9 West Ranch 21:05
64 CLARISSA SMATHERS 11 Tesoro 21:06
65 MADISON KO 12 Glendora 21:06
66 KIRA FAHY 10 La Costa Cnyn 21:07
67 SOFIA SALCEDO 10 Poly (lb) 21:08
68 ANDREA GARCIA 10 Warren 21:08
69 ALEX HANSON 12 Mira Costa 21:09
70 BRIANNA GUZMAN 12 West Ranch 21:09
71 MCKENNA PETERSON 10 St. Francis (sac) 21:10
72 MICAELA LAMB 11 Glendora 21:13
73 EMILY CLAUSE 10 Great Oak 21:13
74 JULIE LIEU 10 Poly (lb) 21:14
75 SPENCER GREEN 10 Poly (lb) 21:14
76 CHANTAL ARSLAN 11 Arcadia 21:17
77 ASHLEY ADAMS 12 Tesoro 21:18
78 BAILEY CHEN 11 Mira Costa 21:22
79 HANNAH MINARDI 12 Arroyo Grande 21:28
80 NEYAH BARBEE 11 Poly (lb) 21:28
81 RACHEL COTTLE 9 Tesoro 21:32
82 GINA ALVAREZ 11 Poway 21:33
83 SYDNEY GOODBODY 11 Mira Costa 21:35
84 TAYLOR ROUNDS 11 Claremont 21:35
85 NICOLE EHLERS 11 Simi Valley 21:36
86 LAURA HIRSH 12 Poway 21:37
87 CITLILI MOSQUEDA 9 Tesoro 21:38
88 SHANNON MACKENZIE 9 Tesoro 21:38
89 EMILY DUPONT 10 Glendora 21:41
90 AMANDA LARIVEE 11 St. Francis (sac) 21:42
91 EMILY JACOBY 9 Tesoro 21:44
92 JENA BERK 12 West Ranch 21:49
93 DAMARA SAGGIO 11 Arcadia 21:50
94 MAILE MINARDI 10 Arroyo Grande 21:52
95 CAILEY BELLOCK 11 Poway 21:54
96 IXY AVILA 10 Warren 21:58
97 MEGAN VOLLMER 12 St. Francis (sac) 21:58
98 KYLIE EAGON 11 Ayala 21:59
99 AREANNA SAENZ 11 Canyon (cc) 22:02
100 LAUREN KUEFUSS 11 Glendora 22:08
101 JENNIFER EHLERS 11 Simi Valley 22:10
102 SARA COLTON 11 Arcadia 22:11
103 EMERALD AUEYONG 11 Arcadia 22:11
104 DANIELLE YORK 12 Glendora 22:14
105 SASHA WELLER 12 Glendora 22:19
106 MONIQUE GARCIA 11 Ayala 22:32
107 MACIE TANAKA 11 St. Francis (sac) 22:49
108 PAMELA CARBONEL 9 Canyon (cc) 22:54
109 MICHAELA MARK 9 St. Francis (sac) 22:59
110 KRISTI GOODSPEED 12 Canyon (cc) 23:21
111 CHENOA HERLIHY 11 Arroyo Grande 23:30
112 SOFIA RODREGUEZ 11 Glendora 23:33
113 ELEANOR LINN 12 St. Francis (sac) 23:34
114 GEORGIA VAN TYNE 12 Poway 23:42
115 PHOEBE WARREN 10 Arroyo Grande 23:55
116 RACHEL MCDOWELL 11 Poway 24:11
117 FLORENCIA PERUSSET 12 Canyon (cc) 24:21
118 CHETANA TALLON 11 Poway 24:47
119 CRISTAL AGUIRRE 9 Arroyo Grande 24:55
120 KAITLYNN TEDRICK 12 Canyon (cc) 25:03
121 MALISSA JANES 11 Canyon (cc) 26:55
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 GREAT OAK 23 1:36:01 0:36 1, 3, 4, 6, 9, 16, 73
2 XAVIER PREP (PHE) 55 1:37:45 0:55 2, 7, 10, 17, 19, 20, 34
3 TRABUCO HILLS 109 1:39:24 1:08 8, 13, 14, 29, 45, 46, 48
4 AYALA 147 1:41:12 0:18 24, 25, 30, 33, 35, 98, 106
5 LA COSTA CNYN 153 1:41:16 0:28 21, 23, 28, 39, 42, 54, 66
6 SIMI VALLEY 216 1:42:09 2:20 5, 15, 50, 61, 85, 101
7 WEST RANCH 233 1:43:09 0:48 31, 40, 43, 56, 63, 70, 92
8 CLAREMONT 235 1:43:07 2:00 12, 36, 41, 62, 84
9 WARREN 237 1:43:12 1:11 18, 38, 55, 58, 68, 96
10 POLY (LB) 244 1:43:09 1:40 11, 32, 60, 67, 74, 75, 80
11 MIRA COSTA 248 1:43:26 0:59 27, 44, 51, 57, 69, 78, 83
12 ARCADIA 323 1:45:17 1:11 49, 52, 53, 76, 93, 102, 103
13 TESORO 368 1:46:27 0:45 59, 64, 77, 81, 87, 88, 91
14 CANYON (CC) 376 1:48:47 3:17 22, 37, 99, 108, 110, 117, 120
15 POWAY 403 1:48:56 3:32 26, 82, 86, 95, 114, 116, 118
16 ST. FRANCIS (SAC) 412 1:48:16 2:12 47, 71, 90, 97, 107, 109, 113
17 GLENDORA 430 1:48:22 1:08 65, 72, 89, 100, 104, 105, 112
18 ARROYO GRANDE 518 1:55:40 3:27 79, 94, 111, 115, 119
Race #69 Boys JV National Championship Division 1 & 2 9:44 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MIGUEL CABADA 12 Warren 15:53
2 WILL BURSCHINGER 12 Loyola 15:54
3 STEVEN BOYER 12 Loyola 15:59
4 WYLER SVOBODA 12 Dana Hills 16:05
5 JASON BOWEN 11 Great Oak 16:08
6 DILLON EMERY 12 Great Oak 16:13
7 PHILIP THOMAS 10 Crescenta Valley 16:13
8 JAMES LIEM 11 Arcadia 16:15
9 CHRISTIAN BARNETT 12 Dana Hills 16:16
10 ANTHONY ARVIZU 11 Great Oak 16:16
11 ABNER SALVADOR 12 Great Oak 16:18
12 COLIN STEIN 10 Dana Hills 16:24
13 AUSTIN CHE 10 Arcadia 16:25
14 CONOR WHITE 10 Great Oak 16:28
15 ANDREW ZAVALA 10 Redondo Union 16:30
16 COLE HOFF 10 Agoura 16:31
17 SERGIO RODRIGUEZ 11 Redondo Union 16:34
18 SOLOMON FOUNTAIN 9 Great Oak 16:34
19 KOBI GREENBERG 11 Dana Hills 16:35
20 JACOB KUPFERT 11 El Toro 16:35
21 TRISTAN TAPIA 11 Great Oak 16:37
22 JACE BRICKER 10 Agoura 16:38
23 GIAN DELFIN 10 Poly (lb) 16:40
24 ZACH PRICE 11 Arcadia 16:43
25 IAN MCCUSKER 11 Tesoro 16:44
26 TAYLOR CHAVEZ 11 El Toro 16:48
27 MAX GROFF 10 El Toro 16:48
28 ARMIN CARDENAS-NUN 10 Crescenta Valley 16:48
29 ALEX EVANGELISTA 12 Arcadia 16:48
30 STEVEN O'SULLIVAN 12 El Toro 16:48
31 MATT OCA 11 Poly (lb) 16:49
32 JONATHAN DOUGLAS 11 Redondo Union 16:50
33 CONNOR WITZEMAN 12 Crescenta Valley 16:50
34 TYON WESTBY 12 Loyola 16:51
35 KEVIN HSU 12 Arcadia 16:52
36 BRIAN FINNEGAN 12 Loyola 16:52
37 FRANK DEMARTINI 11 De La Salle 16:52
38 RICKEY BELTRAN 11 Warren 16:53
39 CORBIN CAHALAN 12 Loyola 16:55
40 CHRISTOPHER ESTRAD 10 Warren 16:56
41 KAINAN SHORT 10 Dana Hills 16:56
42 MICHAEL SLEMMER 12 El Toro 16:56
43 NICO AMORELLI 12 Redondo Union 16:57
44 JOSHUA ALTHER 11 Redondo Union 16:59
45 GABRIEL AMANCIO 11 Ayala 16:59
46 JOHN DAVIES 12 Loyola 16:59
47 REUBEN CASTELINO 12 De La Salle 17:00
48 CARL HATCH 10 Poly (lb) 17:03
49 CARTER CHRISTMAN 10 Tesoro 17:05
50 ERIC SHEN 12 Arcadia 17:06
51 ISAIAS DE LEON 9 De La Salle 17:07
52 FREDDIE MENEDEZ 11 Warren 17:07
53 DANIEL HAIM 12 Agoura 17:08
54 SMITH TYLER 10 El Toro 17:09
55 JONATHAN FIERRO 9 De La Salle 17:09
56 MAX BATTERTON 10 Dana Hills 17:10
57 BOBBY VILLAGOMEZ 12 Loyola 17:13
58 MAX GRAY 10 El Toro 17:16
59 JOSHUA PATTIZ 10 Agoura 17:16
60 SAM SEIBEL 12 Dos Pueblos 17:17
61 NICK ELIAS 10 Redondo Union 17:19
62 PAUL WREN 10 Dos Pueblos 17:20
63 NOAH CARR 10 Fountain Valley 17:22
64 KYLE BROUWER 12 Dana Hills 17:23
65 ADAM SOOD 12 Warren 17:23
66 NATHAN ALVAREZ 10 Dos Pueblos 17:23
67 SHAWN TREJO 11 Tesoro 17:24
68 KYLE DICKINSON 10 Crescenta Valley 17:24
69 CARLOS MORAN 11 Ayala 17:25
70 TIM HULSE 10 Tesoro 17:27
71 WYNDAL SKARSTEN 11 Tesoro 17:29
72 RONEN SKARSTEN 11 Tesoro 17:29
73 JOSE LONG 10 Poly (lb) 17:29
74 SILAS FITZGERALD 11 Crescenta Valley 17:30
75 ANTHONY KHAN 10 Ayala 17:31
76 KYLE KEUNING 10 Ayala 17:34
77 BRENNAN BRUGGEMAN 11 Poly (lb) 17:35
78 ZACHARY SIKES 12 Ayala 17:36
79 CHRIS SWARTZ 10 Poly (lb) 17:38
80 BRYAN ANTILLON 10 Arroyo Grande 17:41
81 ALIJAH MALDONADO 10 Ayala 17:43
82 LENNIE NELSON 12 Dos Pueblos 17:44
83 DUSTIN OAKES 10 Dos Pueblos 17:44
84 MATT WORDEN 10 Crescenta Valley 17:46
85 JACOB DORCH 10 Poly (lb) 17:47
86 JEREMIAH MCELWEE 10 Dos Pueblos 17:47
87 DANIEL ANDAZOLA 11 Warren 17:49
88 KYLER CHIN 12 Crescenta Valley 17:51
89 ROBERT OSEGUERO 11 Fountain Valley 17:53
90 TAVIS COTE 9 Arroyo Grande 17:57
91 COLIN HAYASHI 10 Arroyo Grande 17:58
92 BRIAN GAUL 11 Agoura 17:59
93 DREW JOHNSON 11 De La Salle 17:59
94 QUINN SOMMA 12 Agoura 18:00
95 LUKE STEVENS 11 Redondo Union 18:04
96 JOSUE NAVARRO 9 Arroyo Grande 18:06
97 JOSHUA FRY 11 Dos Pueblos 18:16
98 UY-LONG NGO 11 Fountain Valley 18:19
99 BRYAN BYRD 12 Agoura 18:26
100 IVAN RICARDO 10 Dos Pueblos 18:29
101 DANIEL TRAN 12 Fountain Valley 18:35
102 ANTHONY CAMARGO 11 Fountain Valley 18:45
103 EVERET LUCERO 12 Arroyo Grande 19:44
104 NICK MITCHELL 11 De La Salle 20:46
105 EVAN LONESTAR 9 De La Salle 20:53
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 GREAT OAK 46 1:21:23 0:20 5, 6, 10, 11, 14, 18, 21
2 DANA HILLS 85 1:22:16 0:51 4, 9, 12, 19, 41, 56, 64
3 ARCADIA 109 1:23:03 0:37 8, 13, 24, 29, 35, 50
4 LOYOLA 114 1:22:31 1:01 2, 3, 34, 36, 39, 46, 57
5 EL TORO 145 1:23:55 0:21 20, 26, 27, 30, 42, 54, 58
6 REDONDO UNION 151 1:23:50 0:29 15, 17, 32, 43, 44, 61, 95
7 WARREN 196 1:24:12 1:30 1, 38, 40, 52, 65, 87
8 CRESCENTA VALLEY 210 1:24:45 1:17 7, 28, 33, 68, 74, 84, 88
9 AGOURA 242 1:25:32 1:28 16, 22, 53, 59, 92, 94, 99
10 POLY (LB) 252 1:25:36 0:55 23, 31, 48, 73, 77, 79, 85
11 TESORO 282 1:26:09 0:45 25, 49, 67, 70, 71, 72
12 DE LA SALLE 283 1:26:07 1:07 37, 47, 51, 55, 93, 103, 104
13 AYALA 343 1:27:05 0:37 45, 69, 75, 76, 78, 81
14 DOS PUEBLOS 353 1:27:28 0:27 60, 62, 66, 82, 83, 86, 97
15 FOUNTAIN VALLEY 451 1:30:54 1:23 63, 89, 98, 100, 101
16 ARROYO GRANDE 459 1:31:26 2:03 80, 90, 91, 96, 102
Race #70 Girls Individual Sweepstakes Division 1 & 2 9:58 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 FIONA O'KEEFFE 10 Davis 16:54
2 MARISSA WILLIAMS 11 Palisades 17:14
3 ABBY HONG 12 Mira Costa 17:26
4 RONI YAMANE 12 Arcadia 17:26
5 AMANDA GEHRICH 10 Tesoro 17:32
6 ERIN HOLTON 9 Rancho Cucamonga 17:33
7 MEGAN HUEBNER 12 La Quinta (lq) 17:38
8 LAUREN JACOB 10 Los Altos (la) 17:40
9 SOFIA CASTIGLIONI 9 Davis 17:42
10 KAREN JACOBS 9 Redlands 17:49
11 AMBER GORE 11 Redondo Union 17:52
12 SYDNEY TULLAI 10 Ayala 18:00
13 BROOKE STARN 10 Monte Vista (dan) 18:03
14 EMMA LAUTANEN 11 Mira Costa 18:06
15 NICOLE BEAUDOIN 10 Redondo Union 18:10
16 TAYLOR BEAUDOIN 10 Redondo Union 18:30
17 TALLEY HILL 9 Arroyo Grande 18:35
18 IRIE JIMENEZ 12 La Quinta (lq) 18:36
19 MADISON ROSS 11 Arcadia 18:36
20 JOCELYN REYNOLDS 11 Arroyo Grande 18:46
21 MEGHAN KAMAE 12 Arcadia 18:46
22 SANI SHABGAHI 10 Corona 18:47
23 JESSICA CUSHING-MUR 12 Foothill (sa) 18:51
24 SUSIE GARZA 12 Baldwin Park 18:55
25 MAGGIE MCMANIS 11 Davis 18:56
26 NATASHA BRUNSTEIN 11 Mira Costa 18:58
27 ANGELA GEMIGNANI 10 Arroyo Grande 18:59
28 LEORA TOFLER 11 Mira Costa 19:02
29 LEZA CASSIDY 10 Arroyo Grande 19:02
30 HOLLY LUNG 9 Arcadia 19:02
31 POOJA TRIPATHI 12 Davis 19:04
32 GIULIA MCISAAC 11 Davis 19:06
33 ALICIA WILLIAMS 12 Corona 19:07
34 MEGAN MARETTI 10 Rancho Cucamonga 19:08
35 MIKAELA GARDUNO 12 Foothill (sa) 19:10
36 KARA JEONG 11 Mira Costa 19:14
37 ELIZABETH HEYDE 11 Arroyo Grande 19:15
38 CELINA LEPE 12 Monte Vista (sv) 19:16
39 MEREDITH CORDA 9 Monte Vista (dan) 19:17
40 ALEXIS JOHNSON 10 Mira Costa 19:25
41 SANDRA FLORES 10 La Quinta (lq) 19:27
42 AMANDA SEVILLA 11 Ayala 19:27
43 SOPHIE MEADS 12 Davis 19:29
44 BRIAR BRUMLEY 11 Tesoro 19:33
45 CLAIRE CROWLEY 11 Redlands 19:33
46 JEANNE-MARIE MCPHER 11 Davis 19:34
47 SHAUNA RINALDI EL-AB 12 Tesoro 19:38
48 ALYSSA ORTEGA 12 Baldwin Park 19:39
49 ALLISON CROWLEY 11 Redlands 19:39
50 ALISON MATTIAS 12 Foothill (sa) 19:42
51 NICOLE PEDERSON 11 Redondo Union 19:42
52 KATIE KLEIN 9 Los Altos (la) 19:42
53 MORGAN TANNER 11 Ayala 19:48
54 HANNAH DESILVA 11 Palisades 19:50
55 MADISON JEHA 10 Monte Vista (dan) 19:53
56 ASHLYN BARAJAS 10 Ayala 19:54
57 JESSICA WASHINGTON 10 Redondo Union 19:56
58 ARLETTE SANCHEZ 12 Monte Vista (sv) 19:58
59 MICHAELLA SHENG 12 Arcadia 19:59
60 ERIN HERTING 12 Monte Vista (dan) 20:01
61 EMILY GINES 10 Monte Vista (dan) 20:02
62 ZEN HATCHER 10 Ayala 20:04
63 CATHERINE KISER 9 Monte Vista (dan) 20:05
64 CHELSEA LEVI 9 Palisades 20:06
65 SYDNEY SHARP 10 Foothill (sa) 20:07
66 SAMANTHA GOMEZ 10 Ayala 20:07
67 THALIA SILVA 11 Redondo Union 20:09
68 EMILY DABROW 11 Foothill (sa) 20:10
69 DEBORAH SALTZEN 12 Monte Vista (sv) 20:10
70 MADELINE CARLSON 12 La Quinta (lq) 20:15
71 ABIGAIL DANIELS 12 Redlands 20:17
72 KIANA MATHEWS 12 Rancho Cucamonga 20:22
73 KYLEE WEBSTER 12 Tesoro 20:22
74 KATIA ROLDAN 12 Monte Vista (sv) 20:29
75 CARLY LEE 12 Corona 20:31
76 AVERY WARD 11 Mira Costa 20:31
77 ANGELICA GRADY 10 Tesoro 20:31
78 SARAH MARRIOTT 10 Arcadia 20:33
79 ISABELLE PANZA 11 Arcadia 20:33
80 KRISTEN ADAMS 11 Los Altos (la) 20:34
81 TERESA ALDAY 12 Monte Vista (sv) 20:39
82 KATE O'CONNOR 9 Tesoro 20:41
83 HAYLA MCFEELY 11 Monte Vista (sv) 20:43
84 CHRISTINA PAQUETTE 11 Foothill (sa) 20:44
85 KATHERINE AGUILAR 9 Redlands 20:52
86 REGINA BRODELL 12 Foothill (sa) 20:52
87 ELIZABETH GOODMAN 11 Palisades 20:53
88 TATIANA GIBSON 10 Los Altos (la) 20:54
89 MACKENZIE GRAY 12 Palisades 20:56
90 JULIA HARRIS 9 Corona 20:58
91 KATIA GIBSON 9 Los Altos (la) 21:01
92 EYO TOE 11 Ayala 21:05
93 JANET MEZA 12 Baldwin Park 21:11
94 VALERIE ANDERSON 11 Corona 21:12
95 DULCE JUAREZ 11 Rancho Cucamonga 21:14
96 VANESSA RAMIREZ 10 La Quinta (lq) 21:17
97 CAROLINE CAREY 11 Monte Vista (dan) 21:18
98 ALLYSON TRUSSELL 9 Tesoro 21:19
99 MARLENE ORTEGA 11 Rancho Cucamonga 21:26
100 CLAUDIA VALDIVIA 10 Corona 21:48
101 LEIGH LEININGER 12 Redlands 21:56
102 MARLEEN LOPEZ 9 La Quinta (lq) 21:58
103 WENDY WU 12 Los Altos (la) 22:05
104 ANAHI VAZQUEZ 11 La Quinta (lq) 22:16
105 ELIZABETH BISHOP 12 Los Altos (la) 22:21
106 MIA SAIZA 9 Rancho Cucamonga 22:26
107 VICTORIA ABRENICA 11 Monte Vista (sv) 23:31
108 DANIELLE ROJAS 11 Baldwin Park 23:56
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 DAVIS 95 1:31:42 2:12 1, 9, 24, 30, 31, 42, 45
2 MIRA COSTA 104 1:32:46 1:48 3, 14, 25, 27, 35, 39, 74
3 ARROYO GRANDE 127 1:34:37 0:40 17, 20, 26, 28, 36
4 ARCADIA 130 1:33:49 2:33 4, 19, 21, 29, 57, 76, 77
5 REDONDO UNION 146 1:34:10 2:04 11, 15, 16, 49, 55, 65
6 AYALA 218 1:37:13 2:04 12, 41, 51, 54, 60, 64, 90
7 MONTE VISTA (DAN) 221 1:37:16 1:59 13, 38, 53, 58, 59, 61, 94
8 LA QUINTA (LQ) 226 1:37:13 3:39 7, 18, 40, 68, 93, 99, 101
9 FOOTHILL (SA) 234 1:38:00 1:19 23, 34, 48, 63, 66, 82, 84
10 TESORO 240 1:37:36 2:59 5, 43, 46, 71, 75, 80, 95
11 REDLANDS 253 1:38:10 3:03 10, 44, 47, 69, 83, 98
12 PALISADES 288 1:38:59 3:42 2, 52, 62, 85, 87
13 RANCHO CUCAMONGA 297 1:39:43 3:53 6, 33, 70, 92, 96, 103
14 CORONA 306 1:40:35 2:25 22, 32, 73, 88, 91, 97
15 MONTE VISTA (SV) 311 1:40:32 1:23 37, 56, 67, 72, 79, 81, 104
16 LOS ALTOS (LA) 311 1:39:51 3:21 8, 50, 78, 86, 89, 100, 102
DNP BALDWIN PARK 1:23:41 4 Runners
Race #71 Girls Team Sweepstakes Division 1 & 2 10:18 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 SARAH BAXTER 12 Simi Valley 16:11
2 LAUREN LAROCCO 12 St. Francis (sac) 17:17
3 HALEY DORRIS 12 Great Oak 17:19
4 DESTINY COLLINS 10 Great Oak 17:21
5 MADISON RAWSON 12 St. Francis (sac) 17:43
6 ADDI ZERRENNER 12 Dos Pueblos 17:45
7 EMMA ABRAHAMSON 12 La Costa Cnyn 17:48
8 SABRINA HERRMANN 11 Trabuco Hills 17:56
9 MELISSA FAIRCHILD 12 Serrano 18:01
10 MIRANDA MYERS 11 St. Francis (sac) 18:01
11 TORI DUTCHOVER 12 Yucaipa 18:02
12 DESIREE STINGER 10 Great Oak 18:04
13 MONIKA GYALAY 11 Moorpark 18:12
14 KAITLYN WOOD 9 Simi Valley 18:15
15 NATALIE RODRIGUEZ 12 Canyon (cc) 18:16
16 DESIRAE JONES 11 Simi Valley 18:17
17 RILEY PROHASKA 10 La Costa Cnyn 18:20
18 SOPHIE SMITH 12 Poway 18:22
19 KELLY FAIRCHILD 10 Serrano 18:23
20 SAMANTHA BARAJAS 9 Simi Valley 18:23
21 OLIVIA ROSELLINI 11 Simi Valley 18:28
22 COURTNEY BRENNER 10 Serrano 18:29
23 JANE MILLER 10 Xavier Prep (phe) 18:31
24 KYLA DANFORTH 11 Canyon (cc) 18:31
25 KIYENA BEATTY 9 Great Oak 18:34
26 DOMINIQUE REGALADO 12 Trabuco Hills 18:34
27 MARISA MAGSARILI 11 West Ranch 18:34
28 SHELBY BROWN 12 Xavier Prep (phe) 18:34
29 ASHLEY HELBIG 12 Great Oak 18:35
30 GRACE SCHAFER 11 Capo Valley 18:36
31 MICHAELA FROMME 9 La Costa Cnyn 18:38
32 CORI HARRAL 12 Glendora 18:39
33 EVELYN MANDEL 9 Great Oak 18:40
34 SARAH ABRAHAMSON 10 La Costa Cnyn 18:42
35 BAILEE MARGOLIS 11 Trabuco Hills 18:42
36 BETH WADE 10 Moorpark 18:43
37 TAYLOR WELKER 12 West Ranch 18:45
38 JUSTINE JACKSON 11 Yucaipa 18:45
39 SYDNEY VOLLHARDT 11 Yucaipa 18:46
40 ALEX FROMME 12 La Costa Cnyn 18:50
41 ALEX GARRO 10 Trabuco Hills 18:53
42 MAILY WONG 10 Capo Valley 18:53
43 KATIE SAMMER 12 Rancho Bernardo 18:54
44 KENDAI DAVIS 11 Yucaipa 18:54
45 KIANA CAVANAUGH 10 Claremont 18:55
46 EMILY HOEY 12 Glendora 18:57
47 SHANNA BURNS 11 Serrano 18:59
48 MERIN ARFT 12 Claremont 18:59
49 ANNIE BOOS 9 Claremont 19:01
50 NIA AKINS 10 Rancho Bernardo 19:03
51 ALYSSA PEREZ 12 Glendora 19:03
52 HANNAH SCHWARTZ 12 Poway 19:03
53 EMILY CROSS 10 Trabuco Hills 19:04
54 MEGAN RENKEN 12 Claremont 19:04
55 CAMILLE BOUDREAUX 11 St. Francis (sac) 19:05
56 CONCEPCION FLORES 12 Canyon (cc) 19:06
57 JOLIE NELSON 11 Trabuco Hills 19:07
58 SARAH RIGGS 11 Simi Valley 19:07
59 SHALYN MABRITTO 12 Canyon (cc) 19:08
60 SAVANNAH BOYD 10 La Costa Cnyn 19:08
61 LAUREN KINZLE 11 Xavier Prep (phe) 19:09
62 MATT BECK 12 Rancho Bernardo 19:11
63 KALIN TOMLINSON 12 Yucaipa 19:13
64 ELAINE MCCLURE 11 Dos Pueblos 19:13
65 CHLOE SCHMITZ 10 Trabuco Hills 19:14
66 DANIELLE VOYLES 12 Rancho Bernardo 19:15
67 ALEXIS RAMIREZ 10 Serrano 19:16
68 CHRISTIAN CALAIN 12 Great Oak 19:19
69 GWENDOLYN HURTADO 10 Warren 19:20
70 MIKAELA MULHALL 11 Capo Valley 19:21
71 CHRISTINA RICE 9 Dos Pueblos 19:22
72 ALLISON WERBICKI 12 West Ranch 19:23
73 SILVIA GONZALES 12 Warren 19:27
74 SYDNEY MULLER 11 Capo Valley 19:29
75 ARIANNA GARCIA-SWAN 11 Yucaipa 19:29
76 COURTNEY REIS 12 Moorpark 19:31
77 YAJAIRA ZARATE 12 Warren 19:32
78 JANELLE BAESKENS 9 Claremont 19:32
79 NATALIE HERBERG 12 Capo Valley 19:33
80 JESSICA GONZALES 12 Poly (lb) 19:33
81 EMILY OHARA 10 Temecula Valley 19:33
82 BAILEY SMITH 12 Yucaipa 19:33
83 RACHEL RUSH 12 Canyon (cc) 19:36
84 JANEANE HERNANDEZ 10 Warren 19:37
85 LAUREN FILLIPOW 9 Poly (lb) 19:39
86 MANDY WAINFAN 10 Poly (lb) 19:40
87 ELSA VAZQUEZ 12 Warren 19:41
88 VICTORIA WHITWORTH 12 Glendora 19:41
89 ARIANA MARTINEZ 11 Temecula Valley 19:41
90 TAYLOR BUTLER 12 Glendora 19:41
91 ARIEL MEDINA 11 St. Francis (sac) 19:43
92 SAVANNAH SANTIAGO 10 Poway 19:44
93 NATALIE MCCLURE 9 Dos Pueblos 19:45
94 SAMANTHA MATTICE 12 Xavier Prep (phe) 19:46
95 SHANNON MOLVIN 11 Xavier Prep (phe) 19:46
96 MELISSA TANAKA 9 Poly (lb) 19:48
97 ELLISSYA ANDINO 11 Rancho Bernardo 19:51
98 CLAIRE LEE 10 West Ranch 19:52
99 OLIVIA RIVERA 11 Temecula Valley 19:53
100 MORGAN GILMORE 11 Moorpark 19:55
101 TATIANNA SCHLUEP 11 Dos Pueblos 19:59
102 STEPHANIE MARTINEZ 10 Canyon (cc) 20:00
103 DANIELLE MURRIETTA 11 Claremont 20:04
104 JULIA CANTRELL 11 Claremont 20:04
105 RILEY SHAFFER 11 Moorpark 20:04
106 SAMANTHA LOPEZ 11 Canyon (cc) 20:07
107 ELENA GUANUNA 10 Poway 20:08
108 LAUREN CRAIG 11 Temecula Valley 20:11
109 MORGAN HARDIE 11 Moorpark 20:13
110 FAITH TOLER 12 Poly (lb) 20:14
111 JAMIE VASEK 11 Serrano 20:18
112 JILL GODFREY 11 Poway 20:22
113 KAITLYN UMSTED 10 Poway 20:23
114 ABBIE PHILLIPS 12 West Ranch 20:23
115 SIERRA HILL 11 Rancho Bernardo 20:23
116 MACKENZIE MARTINEZ 12 Temecula Valley 20:24
117 HANNAH DEIGHTON 10 Poly (lb) 20:25
118 CHASE WORTHEN 10 St. Francis (sac) 20:25
119 SAMANTHA TETEF 11 Simi Valley 20:27
120 CHLOE ARRIAGA 12 Glendora 20:29
121 SIERRA BROWN 11 Serrano 20:35
122 RACQUEL FYGENSON 11 Dos Pueblos 20:35
123 CAILLIE BINNIE 10 West Ranch 20:39
124 GEORGIA CAPLEN 12 Poly (lb) 20:39
125 CHRISTIE ACKLEY 11 Poway 20:40
126 MALLORY SHINGLE 11 St. Francis (sac) 20:45
127 MEGAN TRONO 11 Glendora 20:48
128 MEGAN LEONHARDT 12 West Ranch 21:05
129 KORRYN HENDERSON 9 Moorpark 21:09
130 SADIE ENCINAS 11 Warren 21:14
131 BRYANNA FULLER 11 Rancho Bernardo 21:16
132 COURTNEY DERIGER 9 Temecula Valley 21:26
133 SAMANTHA TABARES 10 Warren 21:57
134 MELISSA HILTON 12 Temecula Valley 21:57
135 TABBIE MAGNER 12 Dos Pueblos 22:45
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 SIMI VALLEY 72 1:29:34 2:17 1, 14, 16, 20, 21, 58, 119
2 GREAT OAK 73 1:29:53 1:16 3, 4, 12, 25, 29, 33, 68
3 LA COSTA CNYN 129 1:32:18 1:02 7, 17, 31, 34, 40, 60
4 TRABUCO HILLS 163 1:33:09 1:08 8, 26, 35, 41, 53, 57, 65
5 ST. FRANCIS (SAC) 163 1:31:49 2:26 2, 5, 10, 55, 91, 118, 126
6 SERRANO 164 1:33:08 1:15 9, 19, 22, 47, 67, 111, 121
7 YUCAIPA 195 1:33:40 1:11 11, 38, 39, 44, 63, 75, 82
8 CANYON (CC) 237 1:34:37 1:20 15, 24, 56, 59, 83, 102, 106
9 CLAREMONT 274 1:35:31 0:37 45, 48, 49, 54, 78, 103, 104
10 CAPO VALLEY 295 1:35:52 0:57 30, 42, 70, 74, 79
11 XAVIER PREP (PHE) 301 1:35:46 1:15 23, 28, 61, 94, 95
12 GLENDORA 307 1:36:01 1:02 32, 46, 51, 88, 90, 120, 127
13 RANCHO BERNARDO 318 1:36:14 0:57 43, 50, 62, 66, 97, 115, 131
14 MOORPARK 330 1:36:25 1:52 13, 36, 76, 100, 105, 109, 129
15 DOS PUEBLOS 335 1:36:04 2:14 6, 64, 71, 93, 101, 122, 135
16 WEST RANCH 348 1:36:57 1:49 27, 37, 72, 98, 114, 123, 128
17 POWAY 381 1:37:39 2:00 18, 52, 92, 107, 112, 113, 125
18 WARREN 390 1:37:37 0:21 69, 73, 77, 84, 87, 130, 133
19 POLY (LB) 457 1:38:54 0:41 80, 85, 86, 96, 110, 117, 124
20 TEMECULA VALLEY 493 1:39:42 0:51 81, 89, 99, 108, 116, 132, 134
Race #72 Boys Individual Sweepstakes Division 1 & 2 10:38 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 TAL BRAUDE 12 Torrey Pines 14:27
2 GARRETT CORCORAN 12 Villa Park 14:29
3 LEVI THOMET 11 Kodiak 14:46
4 STEVE CORREA 12 San Pedro 14:49
5 CALEB WEBB 11 Big Bear 14:56
6 BLAKE HANEY 12 Stockdale 15:01
7 ROBERT BRANDT 11 Loyola 15:01
8 TYLER HANSEN 12 San Marcos (sm) 15:22
9 CHRISTIAN RICKETTS 9 Arroyo Grande 15:23
10 SANDER KUSHEN 11 Tesoro 15:24
11 ANTHONY ORTEGA 12 Rancho Cucamonga 15:25
12 FRED HUXHAM 12 Redwood (lar) 15:32
13 SCOTT CURRAN 12 Tesoro 15:37
14 SALVADOR CAPETILLO 10 Baldwin Park 15:39
15 JACOB BILVADO 11 El Diamante 15:39
16 AARON ZAMBRANO 12 Loyola 15:44
17 JOHN MCANDREWS 12 Loyola 15:48
18 MILLEN TRUJILLO 11 Walnut 15:54
19 ANTHONY AVILA 12 Ayala 15:56
20 MANUEL VARGAS 12 San Pedro 15:59
21 MICHAEL POWELL 11 Agoura 16:02
22 NICOLAUS JAKOWEC 11 Loyola 16:04
23 MITCHELL HUTTON 12 Villa Park 16:06
24 CRISTIAN TREJO 11 Baldwin Park 16:07
25 DANIEL HARRINGTON-C 12 Walnut 16:08
26 GARRETT MITCHELL 11 Tesoro 16:10
27 LOGAN GROVE 10 Agoura 16:12
28 JAKE SARVER 12 Arroyo Grande 16:12
29 CHARLIE SHERMAN 9 Loyola 16:13
30 MARTIN WILSON 10 Agoura 16:15
31 CHRISTIAN BARAJAS 11 Ayala 16:18
32 JONATHAN DRINKWARD 11 Tesoro 16:20
33 JOEY RODGERS 11 Arroyo Grande 16:23
34 SPENCER DODDS 10 Torrey Pines 16:24
35 RHYS COUSER 12 Tesoro 16:30
36 DANIEL DOLEN 10 Rancho Cucamonga 16:31
37 CESAR NOVOA 10 Rancho Cucamonga 16:31
38 ALLAH AHMAD 12 Torrey Pines 16:32
39 GABRIEL MORIN 12 Loyola 16:35
40 MICHAEL SIMPSON 11 Canyon Springs 16:35
41 ROSS HUSCH 11 Agoura 16:36
42 KEANE KELLY 11 Stockdale 16:36
43 DOMINIC GONZALES 10 Walnut 16:37
44 ADOLFO VELASQUEZ 10 Baldwin Park 16:38
45 ALBERT LORENZANA 10 Villa Park 16:38
46 IRVIN ROJAS 11 San Marcos (sm) 16:40
47 JORDAN GALLEGOS 12 Walnut 16:40
48 AVERY MCCUSKER 11 Tesoro 16:42
49 CHANDLER ROSS 11 Agoura 16:43
50 ALEX WALLACH 12 Walnut 16:44
51 NOAH DIAMANT 11 Torrey Pines 16:44
52 IAN HUTCHINSON 10 Torrey Pines 16:45
53 SEBASTIAN SANCHEZ 11 Ayala 16:47
54 MICHAEL MCBRIDE 12 Walnut 16:49
55 NICK COHENOUR 12 Canyon Springs 16:49
56 EMMANUEL MERCADO 12 Baldwin Park 16:49
57 MATT MONTEBELLO 12 Agoura 16:50
58 JONATHAN PINON 10 Loyola 16:50
59 JOHN NICHOLS 12 Arroyo Grande 16:50
60 GAVIN BRADLEY 10 Ayala 16:51
61 JACOB EMETERIO 10 Arroyo Grande 16:52
62 JOHN MILES 12 Arroyo Grande 16:52
63 TYUS THOMPSON 12 Stockdale 16:53
64 ANDREW SUDA 10 Tesoro 16:55
65 CHARLIE POPE 10 Torrey Pines 16:56
66 DANIEL MACHADO 12 Baldwin Park 16:56
67 SERGIO LEMUS 9 Canyon Springs 16:58
68 FREDY TRUJILLO 12 Baldwin Park 16:59
69 STEVEN KHAN 9 Ayala 17:02
70 VINCENT CARPINO 11 San Marcos (sm) 17:07
71 CHRISTIAN RUIZ 12 Rancho Cucamonga 17:10
72 DANIEL RAMIREZ 11 Ayala 17:16
73 JUSTIN RAPPLEYE 9 Stockdale 17:16
74 ISSAC MORALES 12 Baldwin Park 17:17
75 WILLIAM HOOPER 12 Ayala 17:19
76 DYLAN MAJERUS 9 Agoura 17:20
77 MICHAEL BASURTO 12 Walnut 17:21
78 JACK KUZMINSKY 12 Torrey Pines 17:23
79 ANTHONY PIERCE 11 Rancho Cucamonga 17:24
80 EYOB GIRMA 12 Villa Park 17:25
81 LUKE HANSELMAN 12 San Marcos (sm) 17:30
82 AUSTIN CERNA 11 San Marcos (sm) 17:30
83 STEVEN PIERCE 12 Rancho Cucamonga 17:31
84 JOHN RIVERA 12 Canyon Springs 17:40
85 ANDREW HILL 11 San Marcos (sm) 17:41
86 NATHANIEL SCHENCK 11 Arroyo Grande 17:43
87 JAKE SELSTAD 9 San Marcos (sm) 17:43
88 MIKLO DELGADO 11 El Diamante 17:44
89 DANIEL ROSAS 12 Villa Park 17:44
90 EVAN KIMORA 11 El Diamante 17:46
91 JACOB BLACKMON 10 Stockdale 17:49
92 DAVID LYMAN 12 Villa Park 18:00
93 RUDY PEREZ 10 Canyon Springs 18:19
94 JAVIER ACEVES 12 Canyon Springs 18:37
95 LUIS GONZALEZ 10 El Diamante 18:55
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 LOYOLA 66 1:18:50 1:12 4, 11, 12, 16, 23, 33, 52
2 TESORO 91 1:20:01 1:06 7, 9, 20, 26, 29, 42, 58
3 AGOURA 138 1:21:48 0:41 15, 21, 24, 35, 43, 51, 70
4 TORREY PINES 152 1:20:52 2:18 1, 28, 32, 45, 46, 59, 72
5 WALNUT 154 1:22:03 0:50 13, 19, 37, 41, 44, 48, 71
6 ARROYO GRANDE 163 1:21:40 1:29 6, 22, 27, 53, 55, 56, 80
7 BALDWIN PARK 176 1:22:09 1:17 10, 18, 38, 50, 60, 62, 68
8 AYALA 203 1:22:54 1:06 14, 25, 47, 54, 63, 66, 69
9 RANCHO CUCAMONGA 207 1:23:01 1:59 8, 30, 31, 65, 73, 77
10 VILLA PARK 214 1:22:22 3:15 2, 17, 39, 74, 82, 84
11 STOCKDALE 246 1:23:35 2:48 3, 36, 57, 67, 83
12 SAN MARCOS (SM) 260 1:24:09 2:08 5, 40, 64, 75, 76, 79, 81
13 CANYON SPRINGS 307 1:26:21 1:44 34, 49, 61, 78, 85, 86
DNP REDWOOD (LAR) 0:15:32 1 Runner
DNP BIG BEAR 0:14:56 1 Runner
DNP KODIAK 0:14:46 1 Runner
DNP SAN PEDRO 0:30:48 2 Runners
DNP EL DIAMANTE 1:10:04 4 Runners
Race #73 Boys Team Sweepstakes Division 1 & 2 10:58 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 BLAIR HURLOCK 12 De La Salle 14:48
2 PHILLIP ROCHA 10 Arcadia 14:51
3 STEVEN FAHY 12 La Costa Cnyn 14:57
4 BENJAMIN GONZALEZ 11 Warren 14:57
5 GABE COLLISON 12 Crescenta Valley 15:02
6 MATTHEW SCHUMANN 11 De La Salle 15:12
7 ANDRES BARRAGAN 11 Warren 15:15
8 JAKE OGDEN 10 Dana Hills 15:16
9 JEFF KIRWIN 11 Glendora 15:21
10 JOSUE GONZALEZ 12 Arcadia 15:22
11 CARLOS SUAREZ 11 Redondo Union 15:24
12 NORBERTO OSORIO 11 Fountain Valley 15:24
13 JARRICK WENSLOW 12 Arcadia 15:25
14 COLE SMITH 12 Dos Pueblos 15:25
15 JEREMY PORTER 12 El Toro 15:26
16 WILLIAM TAIT 12 Redondo Union 15:26
17 GAVIN DIEM 12 Dana Hills 15:30
18 FAUSTINO DIAZ 12 Warren 15:32
19 LUKE WILLIAMS 12 De La Salle 15:32
20 ARDEN LASSALLE 12 Santa Monica 15:32
21 THOMAS TRAN 12 Arcadia 15:32
22 ERIC LAWVER 11 La Costa Cnyn 15:34
23 MASON COPPI 10 Dana Hills 15:34
24 JACKSON MARSHALL 12 Woodbridge 15:34
25 TONY ROBINSON 10 Great Oak 15:35
26 VICTOR HERNANDEZ 12 Warren 15:39
27 ULYSSES OROZCO 12 El Toro 15:42
28 PARKER SEALE 11 Glendora 15:44
29 ESTEVAN DE LA ROSA 12 Arcadia 15:46
30 AUSTIN SANCHEZ 11 De La Salle 15:47
31 GARRETT LEPINE 12 Simi Valley 15:49
32 NICK DOAN 11 Great Oak 15:49
33 COLE ANDERSON 12 Simi Valley 15:50
34 GALYN NASH 11 Fountain Valley 15:50
35 MICHAEL BIEDEBACH 10 El Toro 15:51
36 PATRYK GIBA 12 Great Oak 15:51
37 MATT MANALO 12 Crescenta Valley 15:51
38 ANDREW MCGUAN 12 Dos Pueblos 15:51
39 CLYDE FORD 10 El Toro 15:52
40 CHRISTIAN VAZQUEZ 12 Poly (lb) 15:53
41 JOEY BENRUBI 12 Dana Hills 15:53
42 LUCAS JACKSON 10 Santa Monica 15:56
43 JUSTIN SARDO 12 Santa Monica 15:57
44 BRYAN NGO 12 Arcadia 15:58
45 NICK BEATTY 12 Crescenta Valley 15:58
46 ALEX SMITH 11 Dana Hills 15:59
47 JOVANI GAMBOA 12 Poly (lb) 16:00
48 DUSTIN HEROLD 12 Redondo Union 16:05
49 IAN WASJUTIN 11 Dos Pueblos 16:06
50 COLBY PENN 10 Poly (lb) 16:07
51 RAUL PEREZ 11 Warren 16:07
52 JOHN GREENING 12 Dos Pueblos 16:10
53 CHRISTIAN WASJUTIN 11 Dos Pueblos 16:16
54 COLE SPENCER 10 Great Oak 16:16
55 JAKE SUISTE 12 Woodbridge 16:17
56 MILES BRUBACHER 12 El Toro 16:17
57 WYATT BAXTER 10 Simi Valley 16:17
58 YONI ABERRA 12 El Toro 16:17
59 JEREMY STUMPP 12 Great Oak 16:18
60 STEVEN TERRIS 11 La Costa Cnyn 16:20
61 TIMOTHY WILSON 12 Dana Hills 16:21
62 JACOB JEFFERIES 12 Poly (lb) 16:21
63 ISAAC CORTES 10 Great Oak 16:22
64 JOE BARAJAS 12 Arcadia 16:23
65 OSCAR AYALA 12 Great Oak 16:25
66 BRAY TURNER 12 Poly (lb) 16:25
67 CALEB MYERS 9 Woodbridge 16:27
68 CLARK MESSMAN 12 De La Salle 16:27
69 TAKEHIRO YAMAHA 12 Redondo Union 16:29
70 NICHOLAS SERRAO 12 Dana Hills 16:32
71 ROC JOHNSON 11 De La Salle 16:33
72 SEAN WANKET 11 De La Salle 16:33
73 OLIVER KASHYAP 11 Glendora 16:34
74 SAM JOHNNY 11 Glendora 16:36
75 BRIAN AGUIRRE 12 El Toro 16:36
76 JAHANGIR HABIB 12 Santa Monica 16:36
77 CLINT NICHOLSON 12 Santa Monica 16:36
78 RYNYA SOUTHER 9 Woodbridge 16:37
79 ALEX MERDER 11 La Costa Cnyn 16:38
80 ADAM ROWTON 11 Crescenta Valley 16:38
81 ALEC MCBRIDE 12 La Costa Cnyn 16:38
82 TOMOHIRO YAMAHA 12 Redondo Union 16:39
83 ALEX PADILLA-YATES 12 Santa Monica 16:43
84 CHRISTIAN KERR 12 Poly (lb) 16:46
85 NICOLAS WELLS 12 Redondo Union 16:54
86 TYLER BRADFORD 12 Dos Pueblos 16:57
87 DAMON PAYNE 12 Glendora 16:58
88 ANDREW FRANKE 12 Simi Valley 16:59
89 KYLE MILLER 12 Simi Valley 17:00
90 WASEEM RADI 12 Redondo Union 17:02
91 ROBERT MCNELIS 10 Crescenta Valley 17:03
92 MIKE DUKE 12 Glendora 17:05
93 DAVID ABRAHAM 12 Fountain Valley 17:05
94 ZACHARY PONCE 12 Poly (lb) 17:10
95 ALLEN HIRAHARA 9 Fountain Valley 17:11
96 HUNTER GULINO 12 Fountain Valley 17:11
97 KENNY BARRIOS 11 Fountain Valley 17:12
98 ALAN LOI 12 Fountain Valley 17:12
99 MANAV VATS 11 Crescenta Valley 17:16
100 BRANDON SU 12 Santa Monica 17:18
101 WILLIAM HUA 10 Fountain Valley 17:24
102 BRIAN REYNOSO 11 Woodbridge 17:26
103 RAFAEL LARA 11 Woodbridge 17:28
104 BRYAN JOHNSON 10 La Costa Cnyn 17:28
105 DREW ARGNELLES 9 Woodbridge 17:37
106 MARCOS PEREZ 12 Glendora 18:25
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 ARCADIA 75 1:16:56 0:55 2, 10, 13, 21, 29, 44, 64
2 WARREN 106 1:17:30 1:10 4, 7, 18, 26, 51
3 DE LA SALLE 124 1:17:46 1:39 1, 6, 19, 30, 68, 71, 72
4 DANA HILLS 135 1:18:12 0:43 8, 17, 23, 41, 46, 61, 70
5 EL TORO 172 1:19:08 0:51 15, 27, 35, 39, 56, 58, 75
6 GREAT OAK 206 1:19:49 0:43 25, 32, 36, 54, 59, 63, 65
7 DOS PUEBLOS 206 1:19:48 0:51 14, 38, 49, 52, 53, 86
8 REDONDO UNION 226 1:20:03 1:15 11, 16, 48, 69, 82, 85, 90
9 LA COSTA CNYN 245 1:20:07 1:41 3, 22, 60, 79, 81, 103
10 SANTA MONICA 258 1:20:37 1:04 20, 42, 43, 76, 77, 83, 100
11 CRESCENTA VALLEY 258 1:20:32 2:01 5, 37, 45, 80, 91, 99
12 POLY (LB) 265 1:20:46 0:32 40, 47, 50, 62, 66, 84, 94
13 GLENDORA 271 1:21:13 1:37 9, 28, 73, 74, 87, 92, 105
14 SIMI VALLEY 298 1:21:55 1:11 31, 33, 57, 88, 89
15 WOODBRIDGE 325 1:22:21 1:52 24, 55, 67, 78, 101, 102, 104
16 FOUNTAIN VALLEY 330 1:22:41 1:47 12, 34, 93, 95, 96, 97, 98
Race #74 Girls Freshman Division 1 11:05 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ISABELLA DOBSON 9 Elk Grove 19:23
2 TRINITY LEONARD 9 Redondo Union 19:51
3 ABIGAIL FISK 9 Davis 20:01
4 HALLIE LASSITER 9 Davis 20:20
5 KARA HUNT 9 Yucaipa 20:35
6 VICTORIA WOOLFOLK 9 Foothill (sa) 20:39
7 KENNEDY MEYER 9 Wilson (lb) 20:40
8 PARVATHI MEYYAPPAN 9 Monta Vista (cup) 20:46
9 KAYLENE PATTI 9 Monta Vista (cup) 20:47
10 REBEKAH PENDLETON 9 King (riv) 20:57
11 JULIA KAWAS 9 Patrick Henry 21:07
12 JESSICA EGIZII 9 Warren 21:08
13 MADISON OWENS 9 Capo Valley 21:08
14 TRINITY GOMEZ 9 Warren 21:09
15 BLANCA ROBLES 9 Warren 21:16
16 YAJAIRA ROCHA 9 Wilson (lb) 21:20
17 TAYELEE HOLTROP 9 King (riv) 21:24
18 ESMERALDA MORALES 9 El Rancho 21:29
19 KATHRYN HAMMAR 9 King (riv) 21:37
20 DYSTANIE RUSH 9 King (riv) 21:40
21 TORRES XOCHITL 9 Burbank 21:46
22 KATIE ARNOLD 9 Quartz Hill 22:07
23 VALERIA BIANCO 9 Capo Valley 22:09
24 SALMA SHERIFF 9 Monta Vista (cup) 22:16
25 KNIGHT HALEY 9 Quartz Hill 22:19
26 NICOLETTE RAMIREZ 9 California (whi) 22:21
27 DESIRAE ESSEX 9 Trabuco Hills 22:23
28 MAKENNA FREDRICK 9 Tesoro 22:26
29 SARAH VILLAR 9 Tesoro 22:29
30 HEAVEN VASQUEZ 9 El Rancho 22:30
31 KAYLA VALENZUELA 9 Poly (riv) 22:30
32 DEVIN COX 9 Armijo 22:31
33 EILEEN BOLANOS 9 Warren 22:37
34 JULIE STEKLOF 9 King (riv) 22:51
35 CATALINA RUPLE 9 Redondo Union 22:53
36 MACIE SHERMAN 9 Tesoro 23:01
37 KATIE GATES 9 Crescenta Valley 23:02
38 SAMANTHA GARCIA 9 Tesoro 23:05
39 MEGHAN BOBROWSKY 9 Davis 23:08
40 DANIELLE LEVIN 9 Elk Grove 23:09
41 RACHEL HOLT 9 Yucaipa 23:12
42 ELLENA BLANKENSHIP 9 Trabuco Hills 23:12
43 ELIZABETH KISER 9 Capo Valley 23:12
44 CLAIRE KANE 9 Trabuco Hills 23:13
45 DANIELLE SCHLEGER 9 Trabuco Hills 23:17
46 CHANTAL RABAY 9 Santiago (cor) 23:22
47 CRYSTAL TORRES 9 Santiago (cor) 23:22
48 ABBY SMITH 9 Huntington Beach 23:25
49 SIERRA TODD 9 Armijo 23:26
50 MADISON COOK 9 Tesoro 23:27
51 RAQUELLE HAFEN 9 Trabuco Hills 23:29
52 MYKALA DECHANT 9 Armijo 23:30
53 ROSIE SANTANA 9 Warren 23:39
54 KIANA HADA 9 Trabuco Hills 23:43
55 STEPHANIE BAUTISTA 9 Santa Fe 23:44
56 BRIGGS MIKAYLA 9 Burbank 23:47
57 EMILY GARRETON 9 Capo Valley 23:48
58 LESLIE GARCIA 9 Trabuco Hills 23:56
59 MADELEINE KAVOOSSI 9 Trabuco Hills 23:57
60 NIKITA TYAGI 9 Quartz Hill 23:58
61 EMILY BLANCHARD 9 Tesoro 24:06
62 DONAVIE ORDONEZ 9 Patrick Henry 24:07
63 BRIANNA BELLER 9 Trabuco Hills 24:10
64 MONTSERRAT GUTIERR 9 Quartz Hill 24:16
65 STEPHANIE PINEDA 9 Yucaipa 24:16
66 MEGAN DOMINGO 9 Quartz Hill 24:17
67 ALONDRA AYALA 9 Poly (riv) 24:21
68 KARA ORMISTON 9 Tesoro 24:22
69 MADISON CASAREZ 9 Tesoro 24:22
70 KINSLEY KAESER 9 Capo Valley 24:22
71 LISBETH PELAYO 9 Warren 24:22
72 YASMINE COCTIS 9 Huntington Beach 24:31
73 HAYLEY MANGES 9 Poly (riv) 24:35
74 JULLY ALVARADO 9 Paramount 24:37
75 PAULETTE TAVIRA 9 Capo Valley 24:40
76 CLAIR SCHLUETER 9 Crescenta Valley 24:43
77 LESLIE PEREZ 12 Santee 24:44
78 AMANDA LEAVITT 9 Redondo Union 24:45
79 SOFIA YOUNG 9 Crescenta Valley 24:45
80 AMIRA ALHADEED 9 Glendale 24:45
81 SOFIA D'ANELLE 9 Capo Valley 24:49
82 KHYANA YEARWOOD 9 Highland (pal) 24:50
83 LAUREN EMORY 9 Capo Valley 24:50
84 KAITLYN PURCELL 9 Capo Valley 24:50
85 ARIELLE FLETTER 9 Davis 24:56
86 RUBY RODRIGUEZ 9 El Rancho 25:00
87 STEFANY FERNANDEZ 9 Capo Valley 25:02
88 KAYLA WESTMAN 9 Trabuco Hills 25:05
89 YESENIA PEDRAZA 9 Poly (riv) 25:07
90 ANNABELLE ZHOU 9 Davis 25:08
91 CHRISTINE TAYLOR 9 Santiago (cor) 25:10
92 MILCAH VILLACORTA 9 Highland (pal) 25:11
93 BEVAN LINNEA 9 Trabuco Hills 25:11
94 MAIYA CINCO 9 Patrick Henry 25:13
95 MERCEDES FERNANDEZ 9 Warren 25:23
96 SHANNON SHERMAN 9 Redondo Union 25:25
97 MARLENE RAMOS 9 California (whi) 25:25
98 MALAK LAU 9 Poly (riv) 25:29
99 EMILY TALBERT 9 Davis 25:30
100 ASHLEY PASSOW 9 Trabuco Hills 25:34
101 SINHA ANUSHA 9 Trabuco Hills 25:35
102 SYDNEY RAMIREZ 9 Wilson (lb) 25:43
103 CARLOTA CONANT 9 Warren 25:45
104 MELANIE SCHNEIDER 9 Santiago (cor) 25:46
105 ISABEL REVELES 9 Santa Fe 25:49
106 BAILEY BAKER 9 Huntington Beach 25:50
107 ANNA YOUNG 9 Davis 25:53
108 MARISSA WONG 9 Davis 26:01
109 SYDNEY VINCENT 9 Santiago (cor) 26:08
110 CIERRA GUNDERSON 9 Capo Valley 26:09
111 SOPHIA CABRERA 9 Poly (riv) 26:10
112 JASMINE CHAGOLLA 9 Capo Valley 26:15
113 PAIGE BAKER 9 Armijo 26:23
114 JESSICA ROJAS 9 Santee 26:28
115 MARISSA MACIAS 9 Alta Loma 26:29
116 KATELIN MARTINEZ 9 Tesoro 26:35
117 JULIETTE HURTADO 9 Warren 26:41
118 SHAYLEE GIBBONS 9 Yucaipa 26:47
119 HAYLEY GWILLIAM 9 Tesoro 26:50
120 NORA YOUSUF 9 Capo Valley 26:53
121 CHARLOTTE INMAN-HES 9 Tesoro 26:53
122 TIFFANY JUHASZ 9 Alta Loma 26:53
123 EMMA HARRIS 9 Davis 26:56
124 TATUM MYERS 9 Warren 26:56
125 GABRIELLE BITTING 9 Trabuco Hills 27:01
126 BAILEY MARRS 9 Yucaipa 27:04
127 JACKIE DALL 9 Crescenta Valley 27:10
128 JENNIFER GOMEZ 9 Warren 27:18
129 ALEXIS HERRERA 9 Santa Fe 27:20
130 SAMANTHA RODRIGUEZ 9 Santa Fe 27:25
131 BERENICE CAYETANO 9 Santee 27:33
132 STEPHANIE SALAS 9 Santa Fe 27:41
133 MIKAELA COTTON 9 Patrick Henry 27:48
134 HALEY HOFFMAN 9 Tesoro 28:01
135 ARIEL RYTHER 9 Yucaipa 28:01
136 TAYLOR HUNT 9 Capo Valley 28:08
137 VANESSA ROSAS 9 Capo Valley 28:12
138 VICTORIA BERMEA 9 Quartz Hill 28:13
139 VALERIA VASQUEZ 9 Paramount 28:21
140 NYOMI VASQUEZ 9 Santa Fe 28:26
141 KRISTI MEYER 9 Tesoro 28:29
142 HALEY LAWRENCE 9 Tesoro 28:30
143 ATTIE DAVIS 9 Patrick Henry 28:31
144 BETSEY MAAS 9 Santiago (cor) 28:41
145 MARLENE ANDRADE 9 El Rancho 28:56
146 JENNIFER ESPINOZA 9 Upland 29:03
147 MARIAH DUNCAN 9 Capo Valley 29:22
148 SILVIA ORTIZ 9 Santa Fe 29:28
149 LAUREN VARGAS 9 Capo Valley 29:43
150 GISSELLE NAHOUL 9 Santa Fe 30:22
151 MALLEY MUSSO 9 Crescenta Valley 31:12
152 LAURA REYES 9 El Rancho 31:33
153 SOPHIE WEISS 9 Poly (riv) 32:13
154 XCARET ESTRADA 9 El Rancho 34:05
155 JESI NORIEGA 9 Upland 35:02
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 KING (RIV) 62 1:48:29 1:54 4, 10, 12, 13, 23
2 WARREN 82 1:49:49 2:31 6, 8, 9, 22, 37, 51, 63
3 TESORO 122 1:54:28 1:01 18, 19, 24, 26, 35, 43, 49
4 CAPO VALLEY 142 1:54:39 3:14 7, 15, 30, 40, 50, 53, 56
5 TRABUCO HILLS 145 1:55:34 1:06 17, 29, 31, 32, 36, 38, 41
6 DAVIS 147 1:53:33 5:07 1, 2, 27, 57, 60, 65, 68
7 QUARTZ HILL 164 1:56:57 2:10 14, 16, 42, 45, 47, 79
8 YUCAIPA 220 2:01:54 6:29 3, 28, 46, 71, 72, 78
9 POLY (RIV) 244 2:02:02 2:59 21, 48, 52, 59, 64, 70, 87
10 EL RANCHO 258 2:09:28 10:04 11, 20, 58, 83, 86, 88
11 SANTIAGO (COR) 263 2:03:48 2:46 33, 34, 61, 66, 69, 82
12 PATRICK HENRY 269 2:06:46 7:24 5, 44, 62, 77, 81
13 CRESCENTA VALLEY 292 2:10:52 8:10 25, 54, 55, 73, 85
14 SANTA FE 331 2:11:59 3:57 39, 67, 74, 75, 76, 80, 84
DNP GLENDALE 0:24:45 1 Runner
DNP FOOTHILL (SA) 0:20:39 1 Runner
DNP CALIFORNIA (WHI) 0:47:46 2 Runners
DNP BURBANK 0:45:33 2 Runners
DNP ELK GROVE 0:42:32 2 Runners
DNP HIGHLAND (PAL) 0:50:01 2 Runners
DNP ALTA LOMA 0:53:22 2 Runners
DNP PARAMOUNT 0:52:58 2 Runners
DNP UPLAND 1:04:05 2 Runners
DNP HUNTINGTON BEACH 1:13:46 3 Runners
DNP SANTEE 1:18:45 3 Runners
DNP WILSON (LB) 1:07:43 3 Runners
DNP MONTA VISTA (CUP) 1:03:49 3 Runners
DNP REDONDO UNION 1:32:54 4 Runners
DNP ARMIJO 1:35:50 4 Runners
Race #75 Girls Freshman Division 1 11:13 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 SYDNEY BELUS 9 Great Oak 19:29
2 ALLIE CALAIN 9 Great Oak 19:29
3 ISABELLA ALSTON 9 San Clemente 19:47
4 ALLY TALPASH 9 Great Oak 19:49
5 CASSIDY HYLTON 9 Great Oak 19:50
6 NICOLE RICE 9 Great Oak 19:51
7 MARINA MCDONOUGH 9 San Clemente 20:16
8 ALYSON WILLIAMS 9 Great Oak 20:26
9 HANNAH LYON 9 Great Oak 20:27
10 TABITHA MOLSTRE 9 Great Oak 20:28
11 PAIGE KOSCHE 9 Ventura 20:41
12 BRENDA ROSALES 9 Poly (lb) 21:04
13 MAYA AMBROZIAK 9 Great Oak 21:07
14 ALYSSA SERRANO 9 Vista Murrieta 21:11
15 KRISTEN VAN HISE 9 Great Oak 21:19
16 ELSA DELGADO 9 Downey (dow) 21:23
17 SYDNEY SAUCEDO 9 La Serna 21:23
18 HANNAH PRICE 9 Great Oak 21:23
19 CALI TYLER 9 Poly (lb) 21:24
20 JULIANE DOUDS 9 Poly (lb) 21:24
21 ELIZABETH FEDDE 9 Ventura 21:25
22 TATIANA GARCIA 9 Ventura 21:25
23 LIANA PEREZ 9 Vista Murrieta 21:27
24 JAZZLYN BEAM 9 Great Oak 21:27
25 KAMA GROH 9 Great Oak 21:33
26 AMELIA STRAHAN 9 Vista Murrieta 21:49
27 ALEX CAPELOUTO 9 Great Oak 21:58
28 DANIELLE SCOTT 9 Poly (lb) 22:11
29 JUSTINE DU 9 Valencia (val) 22:13
30 IZZE VICTOR 9 Poly (lb) 22:17
31 RUBY GANS 9 Dos Pueblos 22:19
32 JACLYN ARELLANO 9 Great Oak 22:20
33 YANELI GUAJARDO 9 Alhambra (alh) 22:22
34 KIMIKO BOSWELL 9 Great Oak 22:28
35 ALLY GURROLA 9 Downey (dow) 22:29
36 KILEE REYNOLDS 9 Vista Murrieta 22:30
37 ANNA SILVA 9 Steele Canyon 22:41
38 ALYSSA CAMARENA 9 Great Oak 22:41
39 ALLISON LEANG 9 Poly (lb) 22:42
40 ALI QUEZADA 9 Ventura 22:43
41 MORELIA VENEGAS 9 Downey (dow) 22:43
42 KAREN SANCHEZ 9 San Clemente 22:45
43 REBECCA MUNGUIA 9 Garfield 22:48
44 CLAIRE HOHIMER 9 Steele Canyon 22:52
45 MICHELLE HERNANDEZ 9 Great Oak 22:53
46 NATALIE HAWKINS 9 Dos Pueblos 22:57
47 SHANNON AGNES 9 Valencia (val) 23:00
48 TAYLOR SHELGOSH 9 El Camino (oce) 23:06
49 SHAWN TAYLOR 9 San Clemente 23:09
50 BRIEANNA TAFOYA 9 Ventura 23:11
51 AMI PATEL 9 Steele Canyon 23:14
52 EMILY MUNDAY 9 Steele Canyon 23:15
53 JOLEE NIEBERDING-SW 9 Buena 23:15
54 ALLYSON RHODES 9 Steele Canyon 23:18
55 STAR HERNANDEZ 9 Rancho Verde 23:20
56 ALEXA OLIVAS 9 Rancho Verde 23:26
57 HALEIGH BARTOW 9 San Clemente 23:28
58 SKYLAR REICHERT 9 Steele Canyon 23:29
59 ANGELA LABELLA 9 Steele Canyon 23:32
60 BANGOURA MARIANA 9 Catalina Foothills 23:33
61 PAIGHTON ALBERTS 9 Ventura 23:36
62 BAILY DONLIN 9 San Clemente 23:37
63 BELLA LIU 9 El Toro 23:38
64 ISABEL CAMARILLO 9 El Toro 23:39
65 GABBY SONES 9 Ventura 23:40
66 ZOE MENA 9 Poly (lb) 23:40
67 CAMERON COLLIER 9 West Ranch 23:42
68 ALLISON LARINAN 98 Dos Pueblos 23:42
69 KRISTEN TABIA 9 Valencia (val) 23:42
70 ELISE POON 9 Alhambra (alh) 23:48
71 JASMINE GOMEZ 9 Poly (lb) 23:50
72 DANIELLE HERRERA 9 Chino Hills 23:53
73 DANIELLE ALVARADO 9 La Serna 23:54
74 VERONICA LUNA 9 Santa Ana 23:56
75 EMMA DENA 9 Chino Hills 23:59
76 KAMRIN ENTRIKIN 9 Rancho Cucamonga 24:00
77 BONNIE HUANG 9 El Toro 24:01
78 BAILEY MARTIN 9 St. Francis (sac) 24:02
79 ROSLYN SEXTON 9 Los Osos 24:04
80 AMY FELIX 9 Ventura 24:06
81 MARIANNA DELGADO 9 Rancho Cucamonga 24:07
82 CLAIRE CHURCHWARD 9 Great Oak 24:07
83 EMMA YORK 9 Dos Pueblos 24:15
84 NADINE CORNETT 9 El Camino (oce) 24:17
85 TRINITY HOOD 9 Poly (lb) 24:17
86 BRYAHNA TURRO 9 Steele Canyon 24:19
87 MADISON BURNETT 9 Rancho Cucamonga 24:21
88 LEAH GUZMAN 9 Rancho Cucamonga 24:23
89 BRIANNA O'NEILL 9 Steele Canyon 24:28
90 NATALIE ELIAS 11 West Ranch 24:29
91 LILLY CHRISTENSON 9 Buena 24:33
92 EMILY KINNAMAN 9 Buena 24:34
93 VICTORIA CAROTENTO 9 Catalina Foothills 24:37
94 JUMANA ROUFAIL 9 Rancho Cucamonga 24:37
95 ELENA POEUNG 9 Poly (lb) 24:38
96 NATALEY MORUA 9 Poly (lb) 24:39
97 JACKLYN ROSAS 9 Rancho Cucamonga 24:39
98 NICOLE ALCALA 9 Rancho Cucamonga 24:40
99 ALEXA LIZANO 9 Valencia (val) 24:50
100 CARYME MONTANEZ 9 Chaffey 24:51
101 BRITTANY MONTE 9 La Serna 24:51
102 LISSETH GARCIA 9 Loara 24:51
103 LEXI HARTMAN 9 Valencia (val) 24:57
104 ALEX HERNANDEZ 9 El Camino (oce) 25:04
105 VALERIE ALVAREZ 9 Chino Hills 25:08
106 CYTLALY SALDANA 9 Loara 25:10
107 TYLER LIEBENTRITT 9 Carlsbad 25:12
108 HANNAH SLAGLE 9 St. Francis (sac) 25:12
109 LINA BANDA 9 Poly (lb) 25:14
110 CHARLOTTE COOK 9 Ventura 25:17
111 APRIL MARTINEZ 9 Downey (dow) 25:18
112 EMY ESCOBAR 9 Loara 25:21
113 DANIELLE AVILA 9 Valencia (val) 25:26
114 BRIANNA CURIEL 9 Ventura 25:26
115 NIKKI LAPUZ 9 Rancho Verde 25:30
116 MARISSA HORTON 9 El Camino (oce) 25:39
117 SIENNA ROBLES 9 Ventura 25:43
118 MEGAN WILKIE 9 Great Oak 25:44
119 JOCELYN GARCIA 10 Garfield 25:48
120 AYMI HUDON 9 Steele Canyon 25:51
121 SAMANTHA SALAZAR 9 Chino Hills 25:55
122 APRIL SUSARREY 9 Steele Canyon 25:55
123 BROOKE CARNAHAN 9 Chino Hills 26:04
124 LACEY HUNSAKER 9 Norco 26:17
125 SARAH SCOTT 9 El Toro 26:17
126 BRITTANY FITCH 12 Steele Canyon 26:27
127 NATALIE MEDINA 9 El Camino (oce) 26:27
128 ANDREA VARGAS 9 Ventura 26:28
129 ANGELICA VEYNA 9 Ventura 26:28
130 MARIA ENRIQUEZ 9 Santa Ana 26:34
131 CORAL YOUNG 9 Buena 26:44
132 BREANNA MOFFETT 9 Valencia (val) 26:47
133 ADAUGO OGUEJIOFOR 9 West Ranch 26:51
134 ILONA MALINOVSKA 9 El Camino (oce) 26:51
135 LAUREN GAOR 9 Valencia (val) 26:59
136 JULISSA RIOS 9 Chaffey 27:00
137 MEGAN TRETTER 9 St. Francis (sac) 27:11
138 DOREEN MARTINEZ 9 Chaffey 27:24
139 SIERRA SOUTHERLAND 9 Norco 27:27
140 MONICA SOLES 9 West Ranch 27:27
141 JENNA MENDOZA 9 Chaffey 27:35
142 SAYRA ESPINOZA 9 Santa Ana 27:41
143 ANNA RAJALA 9 Buena 27:42
144 RITA VOGT 9 Chino Hills 27:42
145 EMMA LARSON 9 Poly (lb) 27:47
146 ELIZABETH RAMIREZ 9 Santa Ana 28:12
147 STEPHANIE CUENCA 9 Downey (dow) 28:18
148 SYDNEY NEIKIRK 9 Chino Hills 28:20
149 BRENDA SOLORIO 9 Loara 28:28
150 REBECCA BURK 9 West Ranch 28:29
151 JACQUELINE HOFMANN 9 West Ranch 28:32
152 KELLY HUANG 9 Alhambra (alh) 28:52
153 LAUREN FISCHER 9 Valencia (val) 29:04
154 JESSICA SANCHEZ 9 Garfield 29:14
155 GRACE CAREY 9 Buena 29:16
156 ANGELICA BERNAL 9 Chaffey 29:19
157 KEAIRA MUQADDIM 9 Rancho Verde 29:25
158 VANESSA BAHBNA 9 Loara 29:47
159 HAZAL SAVABIA 9 Rancho Cucamonga 29:55
160 DOMINIQUE MORALES 9 Los Osos 30:02
161 JORDYN SWEENEY 9 West Ranch 30:08
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 GREAT OAK 18 1:38:28 0:22 1, 2, 4, 5, 6, 8, 9
2 POLY (LB) 74 1:48:20 1:13 11, 13, 14, 17, 19, 22, 41
3 VENTURA 94 1:49:25 2:30 10, 15, 16, 23, 30, 38, 40
4 SAN CLEMENTE 99 1:49:25 3:41 3, 7, 25, 29, 35, 39
5 STEELE CANYON 144 1:55:20 0:37 21, 26, 31, 32, 34, 36, 37
6 DOWNEY (DOW) 201 2:00:11 6:55 12, 20, 24, 64, 81
7 VALENCIA (VAL) 205 1:58:42 2:44 18, 27, 43, 57, 60, 66, 72
8 RANCHO CUCAMONGA 246 2:01:28 0:37 46, 47, 49, 50, 54, 55, 56
9 EL CAMINO (OCE) 274 2:04:33 3:21 28, 48, 61, 67, 70, 74
10 CHINO HILLS 288 2:04:59 2:11 44, 45, 62, 68, 69, 80, 82
11 BUENA 288 2:06:48 4:27 33, 52, 53, 71, 79, 86
12 WEST RANCH 327 2:10:58 4:47 42, 51, 73, 77, 84, 85, 89
13 LOARA 358 2:13:37 4:56 59, 63, 65, 83, 88
14 CHAFFEY 374 2:16:09 4:28 58, 75, 76, 78, 87
DNP CARLSBAD 0:25:12 1 Runner
DNP CATALINA FOOTHILLS 0:48:10 2 Runners
DNP LOS OSOS 0:54:06 2 Runners
DNP NORCO 0:53:44 2 Runners
DNP GARFIELD 1:17:50 3 Runners
DNP ALHAMBRA (ALH) 1:15:02 3 Runners
DNP ST. FRANCIS (SAC) 1:16:25 3 Runners
DNP LA SERNA 1:10:08 3 Runners
DNP EL TORO 1:37:35 4 Runners
DNP DOS PUEBLOS 1:33:13 4 Runners
DNP RANCHO VERDE 1:41:41 4 Runners
DNP SANTA ANA 1:46:23 4 Runners
DNP VISTA MURRIETA 1:26:57 4 Runners
Race #76 Girls Freshman Division 1 11:21 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 KATHRYN KALOROUMA 9 Dana Hills 20:16
2 KAMRYN WALLER 9 Chaparral 20:19
3 MADISON MEADE 9 Roseville 20:43
4 CARLA PICKFORD 9 Chaparral 20:45
5 CHRISTINE ROBINS 9 Camarillo 20:55
6 KELSEY GONZALES 9 Chaparral 21:01
7 ROCHELE VIRAMONTES 9 Whittier 21:03
8 JULIA REYES 9 Arcadia 21:12
9 CINDY HOANG 9 Arcadia 21:17
10 JENNIFER DALY 9 Dana Hills 21:17
11 GABBY HOWARD 9 Dana Hills 21:25
12 ZOE TUCKER 9 Santa Monica 21:34
13 TATIANA VEGA 9 Chaparral 21:38
14 SOPHIE DICESARE 9 Newbury Park 21:42
15 JOY HUANG 9 Arcadia 21:44
16 MADELINE SILVA 9 La Quinta (lq) 21:52
17 RACHEL BROWN 9 Newbury Park 21:53
18 DOMINIQUE PILLOS 9 Troy 21:53
19 EVANAY HOOLEY 9 Chaparral 21:55
20 YOANNA ARENAS 9 Vacaville 22:02
21 HANNAH CASE 9 Vacaville 22:04
22 SOPHIA SOUSA 9 Whittier 22:06
23 VICTORIA MILLER 9 Fountain Valley 22:11
24 JASMINE GARCIA 9 Corona 22:14
25 JORDAN ROVANO 9 Marina 22:19
26 SAMANTHA PAUL 9 Camarillo 22:22
27 JESSICA AGUILAR 9 Corona 22:32
28 ADELAIDE FIFE 9 Newbury Park 22:32
29 OLIVIA DILIBERTI 9 Newbury Park 22:36
30 YVONNE HO 9 Valencia (pla) 22:45
31 JADA GRANGE 9 Fountain Valley 22:46
32 MEGAN THURMAN 9 Dana Hills 22:51
33 IRIS SHIM 9 Camarillo 22:54
34 SONALI MAYER 9 Camarillo 22:56
35 JISEL MIRANDA 9 Whittier 22:56
36 KAITLYN PON 9 Roseville 22:59
37 ANNA PAN 9 University (irv) 23:01
38 ZOE STEPHENS 9 Roseville 23:04
39 LYNN VO 9 Fountain Valley 23:06
40 DELANEY JACKSON 9 Roosevelt (cor) 23:07
41 JENNA RECUPARO 9 Aliso Niguel 23:09
42 CAMRYN GETZE 9 Dana Hills 23:13
43 ANGELA HE 9 Arcadia 23:16
44 ALLISON PASCUAL 9 Aliso Niguel 23:21
45 RUFFINA SILVA-GARCIA 9 Arcadia 23:24
46 SERAFINE PARRISH 9 Dana Hills 23:24
47 DEVIN DEMPSEY 9 Santa Monica 23:25
48 MADISON YN 9 Arcadia 23:27
49 CALEIGH JENSEN 9 Newbury Park 23:35
50 COURTNEY FRICKMAN 9 Dana Hills 23:36
51 SAVANNAH SONIA 9 Chaparral 23:44
52 MISSY MARQUIS 9 Newbury Park 23:46
53 MACKENZIE FRANKLIN 9 Chaparral 23:47
54 AMELIA DIERKING 9 Aliso Niguel 23:47
55 BROOKE WILDER 9 Chaparral 23:47
56 JORDYN AHLBERG 9 Temecula Valley 23:48
57 DULCE MATA 9 Whittier 23:51
58 TATUM COLBY 9 Santa Monica 23:55
59 SHAINA NGUYEN 9 Valencia (pla) 23:56
60 KAYLA RUIZ 9 Aliso Niguel 24:00
61 GUADALUBE TORRES 9 Bakersfield 24:00
62 NANCY CRUZ 9 Corona 24:14
63 MELANIE ESQUIVEL 9 Whittier 24:24
64 SUJEY ESTEVA 9 La Sierra 24:24
65 ADRIANA GONZALEZ 9 La Sierra 24:28
66 CAITLIN KING 9 Corona 24:34
67 BRENDA CORTES 9 Camarillo 24:36
68 LAUREN MACKIN 9 Aliso Niguel 24:38
69 DANIELLE GILLIONS 9 Aliso Niguel 24:40
70 KATIE SCHNEIDER 9 Aliso Niguel 24:49
71 MELANIE BLANCO 9 Valencia (pla) 24:53
72 MIA SNOPEL 9 Valencia (pla) 24:54
73 AUBREY MIDDLETON 9 Bakersfield 25:00
74 MARIA LUCIANI 9 Newbury Park 25:04
75 VANESSA GONZALEZ 9 Corona 25:05
76 ABRIL ORTIZ 9 Corona 25:06
77 LILI CASTRO 9 Paloma Valley 25:08
78 SANDRA ORTIZ 9 Aliso Niguel 25:14
79 NAOMI GRUNER DOMIC 9 Santa Monica 25:16
80 GILLIAN NAEGELE 9 Aliso Niguel 25:18
81 BRENDA MARTINEZ 9 Corona 25:19
82 PAOLA ROMANO 9 Corona 25:19
83 CAMILLE CANDAELE 9 Santa Monica 25:20
84 HANNAH NICHOLSON 9 Santa Monica 25:23
85 WINTER CARRENO 9 Paloma Valley 25:27
86 MARIA MACIAS 9 Valencia (pla) 25:30
87 EMILY FERN 9 Aliso Niguel 25:33
88 ALEXIS LOPEZ 9 Santa Monica 25:42
89 ALEJANDRA TRISTAN 9 Bakersfield 25:46
90 KATRINA SLIVKOFF 9 Aliso Niguel 25:48
91 GRACIE BETTGE 9 Temecula Valley 25:50
92 LINDA KEYS 9 Aliso Niguel 25:51
93 KIARA RAMOS 9 Valencia (pla) 25:58
94 MEGAN SNEDDON 9 Paloma Valley 26:01
95 STEPHANIE DOMINGUEZ 9 La Sierra 26:02
96 JASMINE SMITH 9 Santa Monica 26:05
97 SARAH EUYOQUE 9 Aliso Niguel 26:15
98 MAHEEN HABIB 9 Santa Monica 26:16
99 ZOE JACOBIN 9 Aliso Niguel 26:17
100 KRISTEN HAMILTON 9 Vacaville 26:27
101 KATHERINE COLATO 9 Fairfax 26:28
102 MAYA CONTRERAS MAR 9 Bakersfield 26:33
103 AMY KEOUGH 9 Arcadia 26:37
104 APRIL GRAY 9 Paloma Valley 26:42
105 DANIELLE BEREJIKIAN 9 Camarillo 26:50
106 MARIA FERNANDEZ 9 Fountain Valley 26:53
107 TAYLOR KNIGHT 9 University (irv) 26:58
108 NAYELI RUIZ 9 Aliso Niguel 27:08
109 SIENNA BROOKS 9 Santa Monica 27:20
110 MACKENZIE PAULEY 9 Paloma Valley 27:30
111 SHREYA HAVALDAR 9 Troy 27:37
112 MAYA MCCOMSEY 9 Santa Monica 27:37
113 GABBY ENRIQUEZ 9 Corona 27:41
114 RILEY DUFF 9 Aliso Niguel 27:43
115 MARIAH WILKE 9 Camarillo 27:49
116 BETHANY KISH 9 Aliso Niguel 27:55
117 JOSLYNE KEEHMER 9 Whittier 28:00
118 MELANIE KASCOUTAS 9 San Marcos (sm) 28:01
119 MICHELLE HERNANDEZ 9 Aliso Niguel 28:03
120 TABATHA ABBEY 9 Troy 28:09
121 ESTEFANI JIMENEZ 9 Aliso Niguel 28:09
122 CHLOE SULLIVAN 9 Aliso Niguel 28:18
123 MORELIA OCAMPO 9 Valencia (pla) 28:23
124 CHARLIE BRUTON 9 Camarillo 28:24
125 BRIANNA SUN 9 Arcadia 28:24
126 NICOLETTE BENEDETTI 9 Marina 28:35
127 NATHALIE HONG 9 Valencia (pla) 28:37
128 MELISSA GOMEZ 9 Paloma Valley 28:40
129 KYLIE FOSTER 9 Fountain Valley 28:46
130 DAISY BARAJAS 9 Valencia (pla) 28:47
131 UMA NESIS 9 Santa Monica 28:56
132 NAYLA MOTA 9 Arcadia 29:12
133 CHELSEA MARASIGAN 9 Valencia (pla) 29:23
134 MARCELLA PRADO 9 La Sierra 29:27
135 CYNTHIA ACOSTA 9 Valencia (pla) 29:28
136 VERONICA VELGARA 9 Paloma Valley 29:38
137 MERIDITH BERG 9 Bakersfield 29:39
138 CELINE XU 9 La Sierra 29:43
139 VALERIE ROCHA 9 Valencia (pla) 29:49
140 ANDREA REYNA 9 Valencia (pla) 29:50
141 VIVIANA DOMINQUEZ 9 La Quinta (lq) 30:14
142 ALLISON MOONEY 9 Marina 30:16
143 BRIANNA MORALES 9 Arcadia 30:31
144 ANAIS CASTELLANOS 9 Camarillo 30:31
145 VANESSA VARGAS 9 Valencia (pla) 31:05
146 RAAJ RAJKUMAR 9 Arcadia 31:12
147 TAYLOR NUNNERY 9 Camarillo 32:06
148 HEIDI JORDAN 9 Temecula Valley 32:45
149 EMILIE COBIAN 9 La Sierra 33:16
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 CHAPARRAL 38 1:45:38 1:36 2, 3, 5, 12, 16, 41, 43
2 DANA HILLS 78 1:49:02 2:57 1, 9, 10, 26, 32, 36, 40
3 ARCADIA 97 1:50:53 2:12 7, 8, 14, 33, 35, 38, 78
4 NEWBURY PARK 112 1:52:18 1:53 13, 15, 22, 23, 39, 42, 62
5 CAMARILLO 134 1:53:43 3:41 4, 20, 27, 28, 55, 80, 83
6 WHITTIER 148 1:54:20 3:21 6, 17, 29, 45, 51, 84
7 CORONA 207 1:58:39 2:51 19, 21, 50, 54, 63, 64, 67
8 ALISO NIGUEL 213 1:58:55 1:29 31, 34, 44, 48, 56, 57, 58
9 SANTA MONICA 228 1:59:30 3:46 11, 37, 46, 66, 68, 69, 72
10 FOUNTAIN VALLEY 241 2:03:42 6:35 18, 25, 30, 81, 87
11 VALENCIA (PLA) 261 2:01:58 2:45 24, 47, 59, 60, 71, 74, 85
12 BAKERSFIELD 350 2:10:58 5:39 49, 61, 73, 77, 90
13 LA SIERRA 360 2:14:04 5:19 52, 53, 76, 88, 91, 92
14 PALOMA VALLEY 371 2:10:48 2:22 65, 70, 75, 79, 82, 86, 89
DNP ROOSEVELT (COR) 0:23:07 1 Runner
DNP FAIRFAX 0:26:28 1 Runner
DNP SAN MARCOS (SM) 0:28:01 1 Runner
DNP LA QUINTA (LQ) 0:52:06 2 Runners
DNP UNIVERSITY (IRV) 0:49:59 2 Runners
DNP ROSEVILLE 1:06:46 3 Runners
DNP TEMECULA VALLEY 1:22:23 3 Runners
DNP TROY 1:17:39 3 Runners
DNP VACAVILLE 1:10:33 3 Runners
DNP MARINA 1:21:10 3 Runners
Race #77 Girls Freshman Division 1 11:29 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ARLENE CETIS 9 Valley View (mv) 20:45
2 AMY MARSHALL 9 Simi Valley 21:01
3 CAL OCEANY 9 Palisades 21:01
4 ROSA HERNANDEZ 9 Canyon (cc) 21:10
5 TORI LANDERS 9 Palo Verde 21:15
6 SHANNON LEE 9 Palisades 21:17
7 MADELYN COOK 9 Serrano 21:43
8 HEIDI ELIGIO 9 Burroughs (bur) 21:43
9 KIM HAEFELE 9 Villa Park 21:46
10 EMMA WAHLENMAIER 9 Palo Verde 21:54
11 KIRRA VAN BUSKIRK 9 Etiwanda 21:55
12 JENNIFER MARER 9 Mira Costa 21:55
13 ASHLEY YANG 9 Palisades 22:01
14 TAYLOR WALSH 9 Simi Valley 22:09
15 CASSIDY COLOMEY 9 Claremont 22:11
16 CASSIDY DAVILA 9 Grossmont 22:12
17 YEE-LYNN WONG 9 Canyon (cc) 22:13
18 JULIANNE IBARRA 9 Ayala 22:15
19 MIRANDA VAN BEERS 9 Claremont 22:16
20 NICOLE FIGUEROA 9 Palisades 22:18
21 CATHERINE MASATANI 9 Simi Valley 22:23
22 ALEXIS ROOD 9 Villa Park 22:29
23 AALIYAH ABARCA 9 Moorpark 22:32
24 KARISSA FLORES 9 Claremont 22:36
25 JULIA SPOWART 9 Cosumnes Oaks 22:39
26 MIA MORA 9 Claremont 22:54
27 PARKER ORNELLAS 9 Moorpark 23:00
28 ANNA BOHUNY 9 Palisades 23:01
29 SAMANTHA SOLOMON 9 Foothill (sa) 23:07
30 HANNAH SCHOFIELD 9 Moorpark 23:09
31 ELLI LEE-MORROW 9 Mira Costa 23:13
32 JESSE GREGSON-WILLI 9 Mira Costa 23:21
33 HANNAH YOZZO 9 Amador Valley 23:25
34 CAMRYN BEEBE 9 Mission Hills 23:27
35 CYDNEY GAGE 9 Serrano 23:32
36 ELIZA MURRAY 9 Mira Costa 23:41
37 GABY GUERRERO 9 Mira Costa 23:49
38 NICOLE MEJIA 9 Birmingham 23:54
39 KELLY KUMPIS 9 Mira Costa 23:58
40 SANDRA DIAZ 9 Canyon (cc) 24:04
41 ALICIA HOUTH 9 Birmingham 24:09
42 MEGAN WILLIAMS 9 Grossmont 24:10
43 DANIELLE GONZALES 9 Mira Costa 24:12
44 FIONA DE REGO 9 Venice 24:12
45 RAINY DIFORTE 9 Burroughs (bur) 24:14
46 GIZELLE GODINEZ 9 Burroughs (bur) 24:15
47 ALLYSON MEZA 9 Birmingham 24:20
48 MARIA OVERTON 9 Grossmont 24:21
49 SIERRRA ANDRADE 9 Mira Costa 24:23
50 NOELLE ORSINELLI-RIVE 9 Grossmont 24:24
51 LAUREN RISTROM 9 Foothill (sa) 24:24
52 NATALIE BISHOP 9 Palisades 24:27
53 JAYLENE CANALES 9 Ayala 24:29
54 MICHELLE FICHT 9 Cosumnes Oaks 24:34
55 TATIANA LOERA 9 Canyon (cc) 24:37
56 AMANDA BELL 9 Canyon (cc) 24:39
57 VIEN NGUYEN 9 Villa Park 24:39
58 VICTORIA CROWELL 9 Claremont 24:40
59 SAMANTHA WOODWAR 9 Heritage (rom) 24:45
60 MELISSA COVA 9 Burroughs (bur) 24:45
61 VALERIE TRUONG 9 Walnut 24:46
62 CHLOE WENGER 9 Ayala 24:47
63 DOWON/SHELLEY KIM 9 Ayala 24:53
64 ELIZABETH WARREN 9 Foothill (sa) 24:54
65 OLIVIA MCKINNON 9 Mira Costa 25:02
66 SCARLET BOILING 9 Heritage (rom) 25:07
67 SYDNEY ARCHIE 9 Villa Park 25:07
68 SAMI WATTS 9 Simi Valley 25:08
69 DELANI WOLF 9 Moorpark 25:10
70 DARINA PHANBUH 9 Ayala 25:11
71 NAOMI CONTRERAS 9 Etiwanda 25:14
72 EMY NOMURA 9 Ayala 25:15
73 SAMANTHA GARCIA 9 Ayala 25:17
74 DEANNA LOPEZ 9 Glendora 25:23
75 MARIAH REYNOSO 9 Ayala 25:27
76 ELIZA DAVIS 9 Mira Costa 25:27
77 JULIA BRITO 9 Ayala 25:35
78 SAVANNAH GROVES 9 Cosumnes Oaks 25:35
79 NICOLE KABAT 9 Simi Valley 25:37
80 ANGELINA GRIGORIAN 9 Mira Costa 25:40
81 JAILENE DIAZ 9 Burroughs (bur) 25:44
82 MICAYLA RENDON 9 Birmingham 25:48
83 ASIA WILEY 9 Birmingham 25:50
84 KELLY PANG 9 Ayala 25:52
85 EMILY JONES 9 Moorpark 25:56
86 SHARON SOLARES 9 Birmingham 25:57
87 BRITNEY TANNER 9 Villa Park 25:59
88 JASMINE ESTRADA 9 West Covina 26:03
89 SHRIYA ASHER 9 Mira Costa 26:06
90 EMILY CORRAL 9 Ayala 26:08
91 ELIANNA AGUILAR 9 Birmingham 26:09
92 ARIANNA MC DONALD 9 Ayala 26:10
93 KATIE NAHN 9 Walnut 26:15
94 EMILY CANAS 9 Palisades 26:20
95 HEIDI HERNANDEZ 9 Foothill (sa) 26:23
96 APRIL CONTRERAS 9 West Covina 26:23
97 ASHLEY WERE 9 Mira Costa 26:23
98 FAITH BAKER 9 Heritage (rom) 26:24
99 ROMINA ROSTAMZADEH 9 Amador Valley 26:24
100 CASE CASE 9 Glendora 26:30
101 NATALIE HERRERA 9 Burroughs (bur) 26:32
102 ANNA REAL 9 Mira Costa 26:32
103 SAMANTHA MA 9 Baldwin Park 26:38
104 JAQUIELINE VALDIVIA 9 Baldwin Park 26:38
105 BRIANNA LOPEZ 9 Baldwin Park 26:38
106 LYNDI MORROW 9 Glendora 26:43
107 BRONWYN ROSS 9 Canyon (cc) 26:53
108 EMMA GLOZMAN 9 Mira Costa 27:15
109 ISABEL CHAVEZ 9 Mission Hills 27:17
110 SARA GUSTAFSON 9 Mira Costa 27:21
111 MADISON SCOTT 9 Mira Costa 27:21
112 JANELLE CHAVEZ 9 Villa Park 27:22
113 MAGGIE HEATHERTON 9 Mira Costa 27:27
114 TAYLOR YAMAGUCHI 9 Walnut 27:29
115 NATALIE PARKER 9 Cosumnes Oaks 27:50
116 KRISTEN RAI 9 Glendora 28:11
117 NICOLE LEES 9 Glendora 28:36
118 JENNIFER MARTINEZ 9 Fairfax 28:47
119 MADISON YORK 9 Glendora 28:59
120 CRYSTAL YEN 9 Ayala 29:03
121 NIKKI SANTINI 9 Glendora 29:11
122 ALICIA PAZ 9 Cosumnes Oaks 29:17
123 EMMA HARNESS 9 Villa Park 29:22
124 NATALIA LOPEZ 9 Villa Park 29:44
125 JORDAN NELSON 9 Glendora 29:44
126 BAILEY CARLSON 9 Villa Park 30:00
127 VERONICA PEREZ 9 Foothill (sa) 30:07
128 KENZIE SANCHEZ 9 Glendora 30:15
129 MILA GONZALEZ 9 Foothill (sa) 30:16
130 SITALY AVELINO 9 Foothill (sa) 31:02
131 ALICIA MCKENZIE 9 Foothill (sa) 31:16
132 ALEXIS FONG 10 Birmingham 31:17
133 RYSA MALOLES 9 Glendora 32:55
134 MADISON LAROCHE 9 Glendora 35:51
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 PALISADES 88 2:14:05 3:26 2, 4, 8, 14, 22, 38, 65
2 CLAREMONT 105 1:54:37 2:29 10, 13, 18, 20, 44
3 MIRA COSTA 113 1:55:59 1:54 7, 25, 26, 27, 28, 30, 33
4 CANYON (CC) 128 1:56:43 3:29 3, 11, 31, 41, 42, 70
5 SIMI VALLEY 132 1:56:18 4:36 1, 9, 15, 50, 57
6 MOORPARK 174 1:59:47 3:24 17, 21, 24, 51, 61
7 FOOTHILL (SA) 174 1:38:48 3:16 23, 37, 48, 66, 79, 80
8 BURROUGHS (BUR) 177 2:00:41 4:01 5, 34, 35, 45, 58, 68
9 VILLA PARK 177 2:00:00 4:13 6, 16, 43, 49, 63, 71, 78
10 AYALA 196 2:01:35 2:56 12, 39, 46, 47, 52, 53, 54
11 BIRMINGHAM 216 2:04:01 1:56 29, 32, 36, 59, 60, 62, 64
12 COSUMNES OAKS 264 2:09:55 6:38 19, 40, 56, 72, 77
13 GLENDORA 338 2:15:23 3:13 55, 67, 69, 73, 74, 75, 76
DNP VALLEY VIEW (MV) 0:20:45 1 Runner
DNP VENICE 0:24:12 1 Runner
DNP FAIRFAX 0:28:47 1 Runner
DNP ETIWANDA 0:47:09 2 Runners
DNP AMADOR VALLEY 0:49:49 2 Runners
DNP MISSION HILLS 0:50:44 2 Runners
DNP PALO VERDE 0:43:09 2 Runners
DNP SERRANO 0:45:15 2 Runners
DNP WEST COVINA 0:52:26 2 Runners
DNP BALDWIN PARK 1:19:54 3 Runners
DNP HERITAGE (ROM) 1:16:16 3 Runners
DNP WALNUT 1:18:30 3 Runners
DNP GROSSMONT 1:35:07 4 Runners
Race #78 Boys Freshman Division 1 11:45 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 HERSCHEL SMITH 9 Highland (pal) 16:49
2 MAX SAWYER 9 Monta Vista (cup) 17:22
3 JACOB WATHEN 9 Great Oak 17:25
4 ISAIAH MADRIGAL 9 Roosevelt (cor) 17:30
5 CHRIS CORONA 9 Great Oak 17:31
6 ALEX GARBER 9 Warren 17:32
7 CHRISTIAN GONZALEZ 9 Warren 17:33
8 ASHER RICHLAND 9 Tesoro 17:36
9 JOZEF CHAVEZ 9 Roosevelt (cor) 17:37
10 JOEY/KI KIM 9 Ayala 17:45
11 JACK RANDMAA 9 Dos Pueblos 17:46
12 JUSTIN EIPP 9 Great Oak 17:48
13 ANTHONY RUIZ 9 Great Oak 17:54
14 AARON LOTTIG 9 Great Oak 17:55
15 NOAH SEPULVEDA 9 Alta Loma 17:55
16 TRISTAN WIERSMA 9 Roosevelt (cor) 17:58
17 JENNER PENNOCK 9 Great Oak 18:08
18 PETER LOVE 9 Tokay 18:08
19 SPENCER MAKAR 9 Valencia (val) 18:09
20 DECLAN CLAUSE 9 Great Oak 18:11
21 EVAN RICE 9 Ayala 18:13
22 ERIC LOPEZEWILL 9 Roosevelt (cor) 18:16
23 CHAD HARTMAN 9 Valencia (val) 18:22
24 GABRIEL BERNAL 9 Warren 18:25
25 BORIS ZEISSIG 9 Ayala 18:28
26 CARLOS RAMOS 10 Warren 18:29
27 CAMERON KRAINOCK 9 Great Oak 18:36
28 KRIS GOMEZ-VIDAL 9 Highland (pal) 18:36
29 AUSTIN TSOSIE 9 Chaparral 18:37
30 JUAN MALDONADO 11 Alta Loma 18:38
31 JACOB EK 9 Great Oak 18:39
32 HUNTER CLARK 9 Dos Pueblos 18:45
33 BRANDON HARTMAN 9 Valencia (val) 18:46
34 BRENDON THOMPSON 9 Roosevelt (cor) 18:50
35 AARON GALLEMORE 9 Alta Loma 18:50
36 ALEX BUCKLEY 9 Valencia (val) 18:52
37 JUSTIN STERE 9 Valencia (val) 18:53
38 ALDO PEREZ 9 Tokay 18:56
39 ACHRA IKENA 9 Highland (pal) 18:58
40 GUS WEISS 9 Edison (hb) 18:59
41 TREVOR BILBY 9 Ayala 18:59
42 VALENTINO SCHMIDT 9 Norco 19:00
43 JOSH FREY 9 Chaparral 19:04
44 JORGE PINEDA 9 Aliso Niguel 19:04
45 RICHARD SZUTU 9 Ayala 19:05
46 JAKOBY SIMON 9 Chaparral 19:05
47 JACOB SPIVIK 9 Valencia (val) 19:07
48 ZACH ISON 9 Great Oak 19:07
49 DANIEL LOWERY 9 Great Oak 19:08
50 JOSHUA WHEELER 9 Alta Loma 19:12
51 GARRETT JOHNSON 9 Tesoro 19:17
52 RAFAEL NARANJO 9 Warren 19:19
53 ERIK SEYMOUR 9 Alta Loma 19:27
54 MONTES MARVIN 9 Warren 19:28
55 JORDAN ROBART 9 Aliso Niguel 19:33
56 HOLLAND MCCLENDON 9 Great Oak 19:38
57 SKYLAR GEDDIE 9 Great Oak 19:38
58 DAVID KIM 9 Alta Loma 19:39
59 JORDI PERFETTI 9 Huntington Beach 19:42
60 ANDREW MA 9 Monta Vista (cup) 19:44
61 TAYLOR HAUENSTEIN 9 Great Oak 19:45
62 BRIAN PAPAZIAN 9 Ayala 19:48
63 MITCHELL CHRISTENSE 9 Aliso Niguel 19:48
64 BRADLEY IMHOF 9 Moorpark 19:49
65 EVAN REZA 9 Great Oak 19:50
66 AARON WHITE 9 Aliso Niguel 19:52
67 EVAN SENTOSO 9 Walnut 19:53
68 JOSHUA GUAYANTE 9 Great Oak 19:54
69 AAYUSH JAIN 9 Monta Vista (cup) 19:58
70 TY HUNSUCKER 9 Norco 19:58
71 WILL GRODAHL 9 Aliso Niguel 19:59
72 SCOTT GREGORY 9 Monta Vista (cup) 20:01
73 RYAN CRUZ 9 Ayala 20:06
74 ALEC LUZBETAK 9 Great Oak 20:08
75 BRODIE SWENSON 9 Great Oak 20:10
76 CHRISTOPHER SU 9 Walnut 20:12
77 DOUG FRANCOVICH 9 Tokay 20:13
78 BRIGHTON BALFREY 9 Monta Vista (cup) 20:13
79 NATHANIEL HEFLER 9 Chaparral 20:14
80 RYAN BRADY 9 Great Oak 20:15
81 ANDREW PARCO 9 Tesoro 20:17
82 JACK HOWARD 9 Tesoro 20:21
83 ERIC YAN 9 Walnut 20:26
84 DAVIS SMITH 9 Edison (hb) 20:28
85 DAMIAN LAZARO 9 Loara 20:30
86 ALEX ESTRADA 9 Alta Loma 20:33
87 CHAZ LAWSON 9 Aliso Niguel 20:33
88 KEVIN MORELAND 9 Edison (hb) 20:34
89 CHRIS LY 9 Ayala 20:36
90 CHAD SELPH 9 Ayala 20:36
91 CAMERON KING 9 Tokay 20:36
92 ALEX GUERRERO 9 Valencia (val) 20:38
93 JUAN ALVAREZ 9 Rancho Cucamonga 20:39
94 CHRISTOPHER SAHAGU 9 Ayala 20:40
95 WILL MOCNIK 9 Aliso Niguel 20:44
96 BRANDON EDWARDS-R 9 Ayala 20:48
97 MATTHEW SEARSON 9 Aliso Niguel 20:51
98 NICK ESPARZA 9 Great Oak 20:57
99 KYLE BRUNKE 9 Aliso Niguel 21:11
100 MAGNUS KROITER 9 Huntington Beach 21:12
101 CHRISTIAN WATT 9 Aliso Niguel 21:12
102 MIGUEL RAMIREZ 11 Warren 21:15
103 NOEL TREESE 9 Tesoro 21:16
104 NICO FUJII 9 Edison (hb) 21:22
105 QUINTEN CALDWELL 9 Moorpark 21:22
106 ADAM AHMED 9 Cupertino 21:25
107 BRENT KOSIN 9 Ayala 21:28
108 MATTHEW BIBICOFF 9 Valencia (val) 21:28
109 RICARDO GONZALEZ 9 Chaparral 21:29
110 CARL STENGEL 9 Chaparral 21:30
111 SPENCER MOFFAT 9 Valencia (val) 21:31
112 GAVIN WILLIAMS 9 Moorpark 21:32
113 DONNELL ITO 9 Moorpark 21:34
114 JAMES GROVES 9 Great Oak 21:36
115 ANDREW DOODY 9 Moorpark 21:39
116 CARL LUNDGREN 9 Great Oak 21:40
117 CONNOR GAINES 9 Tesoro 21:42
118 LUCAS BLASING 9 Valencia (val) 21:43
119 TU KINH NGUYEN 9 Cupertino 21:48
120 ALEXIS VEGA 9 Loara 21:49
121 QUINN SAUNDERS 9 Roosevelt (cor) 21:50
122 JONATHAN DOYLE 9 Ayala 21:51
123 JASYN AYALA 9 Great Oak 21:55
124 DANIEL YANG 9 Walnut 21:56
125 REILLY HO 9 Aliso Niguel 22:03
126 SERGIO CHAVEZ 9 Loara 22:03
127 DAN TEJADA 12 Warren 22:03
128 CHRISTOPHER MAX 9 Tesoro 22:05
129 RICHARDO CERVANTES 9 Warren 22:07
130 ERICK CERVANTES 9 Huntington Beach 22:08
131 EFRAIN ORNELAS 9 Ayala 22:09
132 JASON JOHNSON 9 Walnut 22:10
133 RYAN KITTLE 9 Great Oak 22:10
134 JACK ROBINSON 9 Cupertino 22:11
135 MATTHEW PITTLER 9 Edison (hb) 22:12
136 ISAAC SMITH 9 Aliso Niguel 22:15
137 ALEC RALPH 9 Huntington Beach 22:18
138 JAMES CEJA 9 Warren 22:18
139 JUSTIN GARDETTO 9 Norco 22:19
140 CONNOR SCHUTZ 9 Cupertino 22:28
141 ALEX BARRERA 9 Chaparral 22:31
142 ISAIAH LITTLE 9 Alta Loma 22:35
143 PATRICK EGAN 9 Valencia (val) 22:39
144 CHRISTIAN PARDO 9 Warren 22:45
145 MARTIN MAIER 9 Alta Loma 22:57
146 MAX CHRISTOPHERSON 9 Tesoro 22:57
147 JOEL BECKWITH 9 Valencia (val) 22:59
148 DOANH TRAN 9 Loara 22:59
149 DAVID LOYA 9 Moorpark 23:00
150 CAMERON CHAPPLE 9 Huntington Beach 23:02
151 JESUS MONTES 9 Loara 23:11
152 BRYAN BARBA 9 Warren 23:12
153 VIVEK THIYAGARAJAN 9 Moorpark 23:18
154 KYLE DAVIS 9 Valencia (val) 23:22
155 JOSEMANUEL PEREZ 9 Norco 23:23
156 ERIC GALDAMEZ 9 Great Oak 23:24
157 FRANK MCMULLIN 9 Cupertino 23:29
158 ANGEL MONARREZ 9 Warren 23:41
159 ROLAND JIMENEZ 9 Warren 23:52
160 TYLER O'NEIL 9 Alta Loma 23:52
161 NOAH CASCIO 9 Norco 23:54
162 MICHAEL COLLINS 9 Tesoro 23:58
163 ANDRES BARRAGAN 9 Warren 24:06
164 JOSE RAMIREZ 9 Moorpark 24:15
165 ALEXANDER ZUZICK 9 Moorpark 24:38
166 BRADY LEVENSON 9 Moorpark 24:41
167 DAVID ARENAS 9 Warren 24:43
168 ELIAS CURRY 9 Moorpark 25:26
169 MICHAEL SPIVEY 9 Moorpark 25:35
170 JOSEPH DAHL 9 Moorpark 25:42
171 NICO LEGG 9 Tesoro 26:10
172 KYLE BRAUER 9 Moorpark 26:57
173 JORDAN TOLL 9 Moorpark 27:18
174 TROY RODRIGUEZ 9 Norco 27:24
175 LEO ARGUELLOS 9 Highland (pal) 27:26
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 GREAT OAK 39 1:28:33 0:30 2, 4, 10, 11, 12, 15, 17
2 ROOSEVELT (COR) 71 1:30:11 1:20 3, 8, 14, 19, 27, 85
3 WARREN 96 1:31:18 1:47 5, 6, 21, 23, 41, 43, 72
4 AYALA 117 1:32:30 1:20 9, 18, 22, 32, 36, 48, 57
5 VALENCIA (VAL) 121 1:33:02 0:44 16, 20, 26, 29, 30, 38, 69
6 ALTA LOMA 147 1:34:02 1:32 13, 25, 28, 39, 42, 45, 66
7 MONTA VISTA (CUP) 216 1:37:18 2:51 1, 47, 53, 56, 59
8 CHAPARRAL 232 1:38:29 2:52 24, 34, 37, 60, 77, 78, 96
9 ALISO NIGUEL 234 1:38:16 0:55 35, 44, 49, 51, 55, 67, 70
10 TESORO 243 1:38:47 3:40 7, 40, 61, 62, 73, 82, 88
11 EDISON (HB) 329 1:43:35 3:13 31, 64, 68, 74, 92
12 WALNUT 349 1:44:37 2:17 52, 58, 63, 86, 90
13 MOORPARK 365 1:45:56 1:50 50, 75, 79, 80, 81, 98, 101
14 NORCO 387 1:48:34 4:54 33, 54, 94, 102, 104, 105
15 HUNTINGTON BEACH 398 1:48:22 3:20 46, 71, 89, 93, 99
16 LOARA 433 1:50:32 2:41 65, 84, 87, 97, 100
17 CUPERTINO 448 1:51:21 2:04 76, 83, 91, 95, 103
DNP RANCHO CUCAMONGA 0:20:39 1 Runner
DNP DOS PUEBLOS 0:36:31 2 Runners
DNP HIGHLAND (PAL) 1:21:49 4 Runners
DNP TOKAY 1:17:53 4 Runners
Race #79 Boys Freshman Division 1 11:53 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ZEKE ISBELL 9 Burbank 16:43
2 DANIEL GOMEZ 9 Camarillo 16:44
3 SEBASTIAN LEON 9 Cosumnes Oaks 17:49
4 JONAH BROWN 9 Vista Murrieta 17:54
5 ALEJANDRO MARISCAL 9 Bloomington (blo) 17:55
6 GERARDO VAZQUEZ 9 Bloomington (blo) 17:58
7 MOSES CRAWFORD 9 El Camino (oce) 18:00
8 TYE HANDAL 9 Paloma Valley 18:05
9 ALEJANDRO PEREZ 9 Whittier 18:06
10 BLAKE ODOM 9 San Marcos (sm) 18:08
11 CAMERON HYDE 9 Paloma Valley 18:10
12 ANGEL FLORES 9 Burbank 18:10
13 CALEB WONG 9 Cosumnes Oaks 18:11
14 DANIEL GONZALEZ 9 Downey (dow) 18:12
15 TAVIT HALLAJIAN 9 Burbank 18:19
16 BEN HANSEN 9 Palisades 18:22
17 JACK HOCKLEY 9 Palisades 18:25
18 JOSH CHO 9 Burbank 18:25
19 JONATHON FLORES 9 Palisades 18:28
20 SEAN GALUSHA 9 San Marcos (sm) 18:37
21 ALEX DIAZ 9 Bloomington (blo) 18:39
22 DYLAN MARTIN 9 Paloma Valley 18:40
23 CHRISTOPHER MELEND 9 West Covina 18:41
24 HUNTER PARKER 9 Palisades 18:42
25 MAX MARTINEZ 9 Vista Murrieta 18:47
26 OSCAR CHAVEZ 9 West Covina 18:51
27 MIGUEL PARGA 9 Bloomington (blo) 18:52
28 WYATT TODD 9 Vacaville 18:53
29 JACOB PICKELL 9 Vista Murrieta 18:54
30 STEVIE STEINBERG 9 North Hollywood 18:55
31 BEN ALLEN 9 Crescenta Valley 18:57
32 ETHAN NGO 9 San Leandro 18:58
33 MATTHEW CHRONIS 9 San Marcos (sm) 18:58
34 MICHAEL PINEDA 9 West Covina 18:59
35 NATHAN BIRDSALL 9 San Marcos (sm) 19:17
36 LOUIE DAVILA 9 Whittier 19:24
37 MASON GUEVARA 9 Burbank 19:25
38 TREVOR COENEN 9 Paloma Valley 19:26
39 JOSEPH TERRY 9 Cosumnes Oaks 19:26
40 JOHN MCGRATH 9 West Covina 19:28
41 KIELY MIZUMOTO 9 Palisades 19:28
42 BRODIE CALL 9 Paloma Valley 19:28
43 JAKE VERGARA 9 San Leandro 19:32
44 DOMINIC CORTES 9 Vista Murrieta 19:33
45 ETHAN COVERT 9 Cosumnes Oaks 19:35
46 GENE TANAKA 9 Palisades 19:36
47 DILLAN RYDER 9 Vacaville 19:40
48 DAVID CHUNG 9 Centennial (cor) 19:41
49 DANIEL GONZALEZ 9 Anaheim 19:41
50 JAROD MOYERS 9 Amador Valley 19:42
51 BENITO REYES 9 Santee 19:44
52 NICK HALL 9 Cosumnes Oaks 19:44
53 SPENCER ESPARZA 9 Camarillo 19:47
54 RAYMOND OLIVER 9 Whittier 19:49
55 BRANDON ROSS 9 Vista Murrieta 19:49
56 JACOB JAUREGUI 9 Vacaville 19:52
57 DYLAN KLEMP 9 Vista Murrieta 19:52
58 RJ CORONEL 9 Burbank 19:54
59 BRIAN SHAFTER 9 Patrick Henry 19:55
60 DYLAN DEGROOD 9 Poly (riv) 19:56
61 ELIJAH PARROTT 9 Burbank 19:56
62 RYAN PAYAN 9 Vista Murrieta 19:57
63 ANDREW BANAGAS 9 Whittier 19:59
64 PHILLIP NEMAN 9 Palisades 19:59
65 JOHN YOON 9 Crescenta Valley 20:01
66 OCTAVIO MORENO 9 Anaheim 20:11
67 MATT BRUNNER 9 Crescenta Valley 20:12
68 GABE BAKER 9 Burbank 20:12
69 ERIK VICENTE 9 Santee 20:14
70 JOSHUA RAMOS 9 West Covina 20:15
71 JOSH FARRAR 9 San Marcos (sm) 20:16
72 JULIAN CALLY 9 Crescenta Valley 20:18
73 JOSE ESPINOZA 9 Bloomington (blo) 20:22
74 GABRIEL FULIGNI 9 Palisades 20:24
75 ALEX LAURENCE 9 Amador Valley 20:29
76 SAMIR MALHOTRA 9 Burbank 20:30
77 JC BIRKFELD 9 Palisades 20:31
78 ROBERT VALENZUELA 9 West Covina 20:32
79 JONATHAN VIDES 9 Foothill (sa) 20:34
80 CESAR TEJEDA 9 West Covina 20:36
81 CALEB NEWTON 9 Centennial (cor) 20:36
82 AUSTIN LABRY 9 Cosumnes Oaks 20:37
83 DYLAN MULLINAX 9 Poly (riv) 20:40
84 GALAAN ABDISSA 9 Palisades 20:41
85 EVAN KRAMER 9 Camarillo 20:41
86 MATTHEW ALONSO 9 Foothill (sa) 20:41
87 MAHMOUD MORSY 9 North Hollywood 20:42
88 JACK TINGLEY 9 Camarillo 20:42
89 JARED VALADEZ 9 Paloma Valley 20:44
90 THOMAS FARMER 9 Crescenta Valley 20:44
91 TONY DELCROGNALE 9 Foothill (sa) 20:45
92 SAM TICK 9 Poly (riv) 20:46
93 KRIS NEWKIRK 9 Vista Murrieta 20:47
94 BRYCE ACOSTA 9 Paloma Valley 20:47
95 RILEY GILBERTSON 9 Patrick Henry 20:48
96 GRIFFIN MAY 9 Patrick Henry 20:48
97 JASON FLITTIE 9 Camarillo 20:49
98 GINO APARICIO 9 Camarillo 20:50
99 LUKE SMITH 9 San Marcos (sm) 20:51
100 JOHNNY CHEN 9 San Leandro 20:53
101 JOSE GONZALEZ 9 Whittier 20:54
102 JOHN PACETTI 9 Foothill (sa) 20:55
103 TIMOTHY CHONG 9 San Leandro 20:55
104 JAY TITTERUD 9 Foothill (sa) 20:58
105 JORDAN BURKHARDT 9 Palisades 20:58
106 CARLOS GOTHAN 9 El Camino (oce) 20:58
107 KYLE DOJILLO 9 West Covina 21:01
108 STEFANOS KOUTSOS 9 Burbank 21:06
109 CAMERON POLLOCK 9 Centennial (cor) 21:07
110 ANTHONY CASILLAS 9 Downey (dow) 21:07
111 JUAN LUNA 9 Downey (dow) 21:18
112 ADRIAN HERNANDEZ 9 Palisades 21:19
113 WAUSON LIANG 9 San Leandro 21:22
114 ROBERT SILVA 9 Vista Murrieta 21:29
115 VINCENT TAM 9 San Leandro 21:35
116 BON WON KOO 9 Crescenta Valley 21:36
117 RAPHAEL VARELA 9 Centennial (cor) 21:37
118 NOAH SANTIAGO 9 Vista Murrieta 21:37
119 RORY BLATCHFORD 9 Foothill (sa) 21:40
120 BRYCE DEARDEN 9 Camarillo 21:43
121 ERL-DANIEL BOURGEAU 9 Downey (dow) 21:45
122 SHANE ROBBINS 9 Paloma Valley 21:46
123 GABRIEL VICTOR FABIA 9 Paloma Valley 21:47
124 WILLIAM SCHWEND 9 San Marcos (sm) 21:47
125 JACOB FLORES 9 Paloma Valley 21:48
126 ANDY BAHENA 9 Whittier 21:53
127 GAVIN RAETZ 9 Foothill (sa) 21:53
128 DANIEL TYGART 9 Paloma Valley 21:54
129 JOESEPH LEPEDA 9 Palisades 22:05
130 SPENCER BROCKETT 9 Camarillo 22:05
131 JACOB JUNIO 9 Crescenta Valley 22:10
132 JOSHUA BOWCUTT 9 El Camino (oce) 22:12
133 CAYDEN TREADWAY 9 San Marcos (sm) 22:16
134 CONNOR THOMPSON 9 Burbank 22:18
135 ISSAC CRUZ 9 Whittier 22:18
136 ALEX MINERO 9 Anaheim 22:19
137 JORDAN DREW 9 Centennial (cor) 22:23
138 JORDAN ECKENRODE 9 Paloma Valley 22:30
139 STEPHEN FLYNN 9 El Camino (oce) 22:34
140 KEAGAN LUNA 9 San Marcos (sm) 22:37
141 SEAN MONJI 9 Burbank 22:40
142 ENRIQUE LINAN 9 North Hollywood 23:04
143 ROY HUTSON 9 Vista Murrieta 23:05
144 MICHAEL TAN 9 North Hollywood 23:15
145 GIL DOMINGUEZ 9 Camarillo 23:17
146 HANS URIZAR 9 Paloma Valley 23:19
147 DAVID RIVERA 9 Anaheim 23:20
148 JEROD MCFARLANE 9 Patrick Henry 23:33
149 JAMES BLOESCH 9 Vacaville 23:36
150 BRANDON RIOS 9 Paloma Valley 23:39
151 SAM STEELE 9 Amador Valley 23:40
152 PATRICK HUNTSINGER 9 Camarillo 23:49
153 LEO QUEVEDO 9 Cosumnes Oaks 23:52
154 JOSEPH ABREO 9 Poly (riv) 23:53
155 LLEWYN ST JOHN 9 Palisades 23:57
156 MICHAEL PILLADO 9 Camarillo 23:59
157 CHRIS KORECKI 9 San Marcos (sm) 24:11
158 MICHAEL NUSSER 9 Paloma Valley 24:12
159 GUS MINERO 9 Anaheim 24:30
160 MICHAEL LENA 9 San Marcos (sm) 24:46
161 DOMINCK LUOUNG 9 Cosumnes Oaks 25:00
162 TERRY MACH 9 Anaheim 25:01
163 DIEGO JIMENEZ 9 Coachella Valley 25:10
164 ISIAH CASTRO-GOMEZ 9 West Covina 25:10
165 GRANT BOLAND 9 Foothill (sa) 25:12
166 DAVID SANCHEZ 9 Anaheim 25:16
167 ALEX SARKISSIAN 9 Crescenta Valley 25:37
168 NICHOLAS CABALLERO 9 Camarillo 25:37
169 MATTHEW PENA 9 Whittier 25:43
170 RYAN TAYLOR 9 Foothill (sa) 26:00
171 RUBEN MURO 9 Centennial (cor) 26:05
172 NOAH SMITH 9 San Marcos (sm) 26:25
173 ALEX GLENN 9 Amador Valley 26:31
174 IVAN ESCUSA 9 Foothill (sa) 26:36
175 GEORGE HARDY 9 Camarillo 27:08
176 WYATT PHIPPS 9 Camarillo 27:46
177 ULYSESS ALMANZA 9 Coachella Valley 29:12
178 DANIEL LEON 9 Downey (dow) 29:53
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 BURBANK 77 1:31:02 2:42 1, 11, 14, 17, 34, 51, 52
2 PALISADES 110 1:33:25 1:06 15, 16, 18, 23, 38, 43, 55
3 PALOMA VALLEY 112 1:33:49 1:23 7, 10, 21, 35, 39, 71, 74
4 BLOOMINGTON (BLO) 119 1:33:46 2:27 5, 6, 20, 26, 62
5 COSUMNES OAKS 139 1:34:45 1:55 3, 12, 36, 42, 46, 67, 101
6 VISTA MURRIETA 145 1:34:57 1:55 4, 24, 27, 41, 49, 50, 53
7 SAN MARCOS (SM) 150 1:35:16 2:08 9, 19, 30, 32, 60, 77, 93
8 WEST COVINA 174 1:36:14 1:34 22, 25, 31, 37, 59, 63, 65
9 WHITTIER 222 1:38:12 2:48 8, 33, 48, 54, 79, 94, 97
10 CAMARILLO 262 1:38:43 4:05 2, 47, 68, 70, 75, 76, 91
11 CRESCENTA VALLEY 275 1:40:12 1:47 28, 56, 58, 61, 72, 88, 96
12 SAN LEANDRO 314 1:41:40 2:24 29, 40, 78, 81, 86, 87
13 FOOTHILL (SA) 368 1:43:53 0:24 64, 69, 73, 80, 82, 90, 95
14 DOWNEY (DOW) 380 1:52:15 11:41 13, 84, 85, 92, 106
15 CENTENNIAL (COR) 381 1:45:24 2:42 44, 66, 83, 89, 99, 105
16 ANAHEIM 402 1:50:01 4:49 45, 57, 98, 100, 102, 103, 104
DNP SANTEE 0:39:58 2 Runners
DNP COACHELLA VALLEY 0:54:22 2 Runners
DNP AMADOR VALLEY 1:30:22 4 Runners
DNP NORTH HOLLYWOOD 1:25:56 4 Runners
DNP PATRICK HENRY 1:25:04 4 Runners
DNP POLY (RIV) 1:25:15 4 Runners
DNP VACAVILLE 1:22:01 4 Runners
DNP EL CAMINO (OCE) 1:23:44 4 Runners
Race #80 Boys Freshman Division 1 12:01 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ALEX MARTINEZ 9 Clovis 16:59
2 JAKOB BIBLE 9 Rancho Cucamonga 17:06
3 RYAN RENKEN 9 Claremont 17:07
4 JORDAN MORRIS 9 Clovis 17:15
5 JOSE MELCHOR 9 Baldwin Park 17:17
6 SEAN RENKEN 9 Claremont 17:20
7 JACKIE MOUA 9 Clovis 17:23
8 ISAIAH INGRAM 9 Rancho Verde 17:26
9 ENRIQUE VILLA 9 Corona 17:28
10 JORGE SUAREZ 9 Santa Ana 17:29
11 CHRIS WEILAND 9 Rancho Cucamonga 17:31
12 RICKY KUCIEMBA 9 Capo Valley 17:32
13 CODY BRDAR 9 El Camino Real 17:33
14 OWEN BISHOP 9 Claremont 17:33
15 TIMOTHY WELLS 9 Burroughs (bur) 17:38
16 NATHAN NICKESON 9 Clovis 17:43
17 CORY MEGNA 9 Rancho Cucamonga 17:45
18 BRENDAN ERWIN 9 Armijo 17:57
19 MARCUS CUIRIZ 9 Clovis 17:58
20 JOHN TURNER 9 Dana Hills 18:01
21 JOHNNY MUHLENKAMP 9 Burroughs (bur) 18:02
22 JACOB MORALES 9 Burroughs (bur) 18:04
23 HESS KYLE 9 Trabuco Hills 18:06
24 ADRIAN RAMIREZ 9 Santa Ana 18:13
25 RANDY NARANJO 9 Birmingham 18:15
26 MAX MCGUIRE 9 Claremont 18:16
27 RAYMOND SADEGHI 9 Venice 18:24
28 FRANK LAGUNAS 9 La Sierra 18:28
29 GRANT SIPOS 9 Rancho Cucamonga 18:31
30 FELIX LAWSON 9 Claremont 18:32
31 KEVIN LEE 9 Arcadia 18:32
32 RYAN AU 9 El Camino Real 18:33
33 EVAN SPRUCE 9 Claremont 18:34
34 MATT FIERRO 9 Clovis 18:36
35 ANTHONY LAMAR 9 Claremont 18:36
36 JACOB LANDSBERG 9 Claremont 18:38
37 KYLE KREDO 9 Capo Valley 18:38
38 LUIS GRIJALVA 9 Armijo 18:51
39 ETHAN ESTRADA 9 El Camino Real 18:52
40 JULIAN GUTIERREZ 9 Rancho Cucamonga 18:52
41 MATTHEW WEHAN 9 Dana Hills 18:55
42 JUSTIN DORRIS 9 Burroughs (bur) 18:57
43 AKI JOHN 9 James Logan 18:58
44 JEREMY INGRAHAM 9 Dana Hills 19:01
45 DANTE LUIS-BROWN 9 Claremont 19:02
46 FRANCISCO ROMERO 9 Santa Ana 19:03
47 RICARDO SALAS 9 James Logan 19:04
48 SHANE HEALY 9 Dana Hills 19:09
49 CHRIS SALAZAR 9 Villa Park 19:10
50 DANIEL FENDRICH 9 Burroughs (bur) 19:16
51 LORENZO CORONA 9 Los Osos 19:16
52 ALEX MUNOZ 9 La Sierra 19:18
53 ALEXANDER LONIAK 9 Trabuco Hills 19:18
54 MANUEL CONTRERAS 9 Corona 19:21
55 JOSHUA DIX 9 Trabuco Hills 19:21
56 CHRISTOPHER MORANO 9 Santiago (cor) 19:22
57 DINUK AMARASINGHE 9 Villa Park 19:22
58 CHRIS BUI 9 Villa Park 19:22
59 AMA NSEK 9 Chino Hills 19:23
60 SHAUN WEBER 9 Armijo 19:24
61 JASON MIRALLES 9 Armijo 19:24
62 CARLOS BELMONTE 9 El Camino Real 19:24
63 JUSTIN HAYATA 9 Arcadia 19:25
64 EVAN HARPER 9 Dana Hills 19:31
65 IZAQ DAVOLT 9 Arcadia 19:32
66 ANDREW ORAVETS 9 Los Osos 19:37
67 BRANDON LAGUNAS 9 Dana Hills 19:38
68 CAMERON BOOTH 9 Claremont 19:38
69 SETH AMBROSE 9 Villa Park 19:39
70 PATRICK WELLS 9 Burroughs (bur) 19:39
71 ROBERT SPROTTE 9 James Logan 19:41
72 KHOI LE 9 Trabuco Hills 19:42
73 FREDERICK LUNA 9 Chino Hills 19:46
74 BRANDON HOUGH 9 Dana Hills 19:48
75 ERIC CHAN 9 Claremont 19:52
76 KUSH ATTAL 9 Trabuco Hills 19:53
77 NICK DELGADO 9 Rancho Cucamonga 19:57
78 ERIK FLORES 9 Baldwin Park 19:59
79 TREVOR HAYASHIBARA 9 Trabuco Hills 20:00
80 WILLIAM POWELL 9 La Sierra 20:07
81 CHRIS LAMB 9 Venice 20:07
82 VICENTE ALMANZA 9 Birmingham 20:11
83 MATTHEW HOFFMAN 9 Trabuco Hills 20:12
84 CAMERON GARDUNO 9 Burroughs (bur) 20:13
85 ANTONIO GARCIA 9 Santa Ana 20:13
86 NICHOLAS MERCER 9 Chino Hills 20:17
87 ANTONIO ARROYO 9 Arcadia 20:17
88 COLE SCHUHMACHER 9 Trabuco Hills 20:17
89 DANNY SONG 9 Arcadia 20:18
90 NICOLAS MCCLURE 9 Trabuco Hills 20:20
91 NICHOLAS HILLS 9 Los Osos 20:20
92 CONNER MEDEL 9 Los Osos 20:20
93 KEVYN ROCHA 9 La Sierra 20:21
94 JACK CARPENTER 9 Claremont 20:21
95 HORACE ZONG 9 Arcadia 20:28
96 ALEX KREISS 9 Trabuco Hills 20:28
97 LUIS MIRANDA 9 Chino Hills 20:29
98 COLIN CLARK 9 Trabuco Hills 20:29
99 DIEGO HENRIQUEZ 9 Claremont 20:29
100 SEAN CHANG 9 Arcadia 20:33
101 JOSEPH VASQUEZ 9 Arcadia 20:35
102 VARUN PATEL 9 Chino Hills 20:36
103 ALEXANDER GREENE 9 Chino Hills 20:36
104 EMMANUEL JARDINEZ 9 Corona 20:39
105 NICHOLAS DORSETT 9 Trabuco Hills 20:42
106 JUSTIN OLIVIER 9 Capo Valley 20:49
107 ERIC TANG 9 Claremont 20:52
108 NATE MONTOYA 9 Elk Grove 20:53
109 ARTURO MARTINEZ 9 Villa Park 20:56
110 JOSE CAMPOS 9 Baldwin Park 20:56
111 JACK YEREM 9 Canyon (cc) 20:58
112 BANIEL ESPINAL 9 Rancho Cucamonga 20:58
113 BLAKE STARBUCK 9 Corona 21:00
114 MARK GOLDSTEIN 9 El Camino Real 21:02
115 ANDRES MENDEZ 9 Villa Park 21:03
116 KYLE ILETO 9 Chino Hills 21:05
117 COOPER ZOCH 9 Dana Hills 21:06
118 ARMANDO SMITH 9 Arcadia 21:07
119 CODY BLANKENSHIP 9 Trabuco Hills 21:14
120 ANTHONY GIACOLETTO 9 Canyon (cc) 21:14
121 JAMES MARQUEZ 9 Baldwin Park 21:21
122 JULIAN PORTILLO 9 Santa Fe 21:22
123 TREVOR ABE 9 Arcadia 21:22
124 RICARDO VEGA 9 Chino Hills 21:24
125 JOSH KIMMER 9 Canyon (cc) 21:26
126 EDGAR PEREZ 9 Trabuco Hills 21:27
127 SCOTT KIEHL 9 Los Osos 21:28
128 HAIDER AL KHAFAJI 9 Claremont 21:29
129 JATHAN SMITH 9 Rancho Cucamonga 21:40
130 KOLBY RATIGAN 9 Rancho Cucamonga 21:42
131 BRYCE FREEMAN 9 Rancho Cucamonga 21:46
132 KIRK CROCKETT 9 Capo Valley 21:50
133 ERIC HUBEN 9 Canyon (cc) 21:50
134 JOHN FORD 9 Birmingham 21:56
135 ZACHARY DUBOIS 9 Rancho Cucamonga 21:57
136 OWEN JOHNSON 9 James Logan 22:07
137 LUKE LEE 9 Arcadia 22:20
138 BRYAN BUDIMAN 9 Arcadia 22:23
139 DILLAN AHMED 9 Claremont 22:25
140 MANNY ULLOA-FEREGRI 9 Villa Park 22:26
141 JACOB ARREDONDO 9 Trabuco Hills 22:26
142 SCOTT ANDERSON 9 Claremont 22:28
143 DANTE MONTOYA 9 Chino Hills 22:31
144 EZEQUIEL CASTRO 9 James Logan 22:39
145 MATT WELLENDORF 9 Rancho Cucamonga 22:41
146 CARLOS GARCIA 9 La Sierra 22:43
147 NATHAN MCDANIEL 9 Santiago (cor) 22:48
148 ISAAC ZARATE 9 Santa Fe 22:49
149 JESSE GARCIA 9 Baldwin Park 22:51
150 LUCIO ESPINOZA 9 Capo Valley 22:52
151 MICHAEL NGUYEN 12 Villa Park 22:52
152 JORGE DELGADO 9 La Sierra 22:57
153 WILLIAM LI 9 Arcadia 23:00
154 AARON BUDIMAN 9 Arcadia 23:00
155 DEXXER MEDINA 9 Glendale 23:05
156 MOE BIGLARI 9 Villa Park 23:06
157 JAKOB LACA 9 Canyon (cc) 23:06
158 CASEY CORBETT 9 Capo Valley 23:21
159 CHRISTIAN RODRIGUEZ 9 La Sierra 23:22
160 MATEO GUERRERO 9 Rancho Verde 23:23
161 ANTONIO VAGLIENTY 9 Villa Park 23:23
162 JACK STEIN 9 Villa Park 23:24
163 MATT NGUYEN 9 Villa Park 23:31
164 MATT JOHNSON 9 Rancho Cucamonga 23:32
165 HIRAM HUERTA 9 Alhambra (alh) 23:32
166 ISAAC MEDINA 9 Santa Fe 23:37
167 TIM AGUILAR 9 Villa Park 23:40
168 ROBERT MENA 9 Alhambra (alh) 23:41
169 TYLER GAZZANIGA 9 Los Osos 23:43
170 CASEY KUMBAKI 9 Birmingham 23:45
171 JOSUE MALDONADO 9 Santa Fe 23:45
172 AUSTIN DUARTE 9 Santiago (cor) 23:53
173 HUGH CHEON 9 Arcadia 23:58
174 BOBBY KISSEE 9 Villa Park 24:07
175 STEVEN HUANG 9 Alhambra (alh) 24:24
176 JOHN CABALLERO 9 Rancho Cucamonga 24:54
177 DAETON RENAUD 9 Elk Grove 24:54
178 WILLIAM LIN 9 Arcadia 25:07
179 ARSH SHARMA 9 Armijo 25:13
180 PAUL STANGELAND 9 Chino Hills 25:21
181 NICHOLAS ZANI 9 Capo Valley 25:42
182 DANIEL ADEA 9 Los Osos 25:50
183 BRIAN CHAO 9 Capo Valley 26:02
184 MARVIN SERRANO 9 Baldwin Park 26:13
185 ADRIAN ZAVALA 9 Alhambra (alh) 26:53
186 ANDREW HEMBREE 9 Villa Park 27:07
187 WILLIAM PAPROSKI 9 Villa Park 28:57
188 LAZARUS BONILLA 9 Rancho Cucamonga 29:12
189 JOSE RAMIREZ 9 La Sierra 29:22
190 HAYDEN MARTOIS 9 Rancho Cucamonga 29:32
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 CLOVIS 41 1:27:18 0:59 1, 4, 7, 13, 16, 28
2 CLAREMONT 65 1:28:48 1:25 3, 6, 11, 21, 24, 27, 29
3 RANCHO CUCAMONGA 80 1:29:45 1:46 2, 8, 14, 23, 33, 64, 85
4 BURROUGHS (BUR) 125 1:31:57 1:38 12, 18, 19, 35, 41, 58, 69
5 DANA HILLS 180 1:34:37 1:30 17, 34, 37, 39, 53, 56, 62
6 EL CAMINO REAL 205 1:35:24 3:29 10, 26, 32, 51, 86
7 TRABUCO HILLS 232 1:36:20 1:47 20, 44, 45, 60, 63, 66, 68
8 ARMIJO 251 1:40:49 7:16 15, 31, 49, 50, 106
9 VILLA PARK 272 1:38:29 1:46 40, 46, 47, 57, 82, 87, 96
10 ARCADIA 274 1:38:04 1:46 25, 52, 54, 71, 72, 76, 78
11 LA SIERRA 305 1:40:57 4:15 22, 43, 67, 75, 98, 101, 104
12 CAPO VALLEY 313 1:41:41 5:20 9, 30, 81, 93, 100, 103, 107
13 JAMES LOGAN 325 1:42:29 3:41 36, 38, 59, 95, 97
14 CHINO HILLS 335 1:40:31 1:13 48, 61, 70, 77, 79, 80, 88
15 LOS OSOS 336 1:41:01 2:12 42, 55, 73, 74, 92, 105, 108
16 BALDWIN PARK 342 1:42:24 5:34 5, 65, 83, 90, 99, 109
17 CANYON (CC) 460 1:48:34 2:08 84, 89, 91, 94, 102
DNP GLENDALE 0:23:05 1 Runner
DNP RANCHO VERDE 0:40:49 2 Runners
DNP VENICE 0:38:31 2 Runners
DNP ELK GROVE 0:45:47 2 Runners
DNP SANTIAGO (COR) 1:06:03 56, 147, 17Saturday 10/26/13 1:13 PM
DNP BIRMINGHAM 1:24:07 25, 82, 134, 170
DNP ALHAMBRA (ALH) 1:38:30 165, 168, 175, 185
DNP SANTA FE 1:31:33 122, 148, 166, 171
DNP SANTA ANA 1:14:58 10, 24, 46, 85
DNP CORONA 1:18:28 9, 54, 104, 113
Race #81 Boys Freshman Division 1 12:09 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ALEXANDER STRUZYNA 9 Bakersfield 17:08
2 NICK ABBINANTI 9 Simi Valley 17:20
3 JACOB HERNANDEZ 9 Ventura 17:40
4 DAVID MORENO 9 Quartz Hill 17:47
5 JACKSON LAIRD 9 Davis 17:48
6 ALBERT MADUENO 9 El Rancho 18:00
7 EVERETT WILLIAMS 9 Carlsbad 18:01
8 WYATT HESS 9 Wilson (lb) 18:09
9 MASON PARKS 9 Bakersfield 18:10
10 PARKER ROUS 9 Bakersfield 18:14
11 JACK SCHAEFER 9 Steele Canyon 18:16
12 ADRIAN FLORES 9 El Rancho 18:17
13 BRYCE BUTLER 9 Quartz Hill 18:17
14 TAYLOR STEPHENSON 9 Quartz Hill 18:17
15 MARIO MACHUCA 9 King (riv) 18:19
16 BEN EDWARDS 10 Palo Verde 18:19
17 NICK RANDAZZO 9 Ventura 18:33
18 JORGE VENEGAS 9 Temecula Valley 18:48
19 EVAN TINKER 9 King (riv) 18:51
20 FOX CONNER 9 Davis 18:55
21 JOSH HOSEA 9 Palo Verde 18:58
22 JESUS IBARRA 9 Heritage (rom) 19:00
23 JOHN MARCOUX 10 Ventura 19:00
24 MARIO JIMENEZ 9 Simi Valley 19:01
25 DOMINIC GARZA 9 Steele Canyon 19:01
26 JACK SELBY 9 Ventura 19:01
27 TRENTON STEVENS 9 Quartz Hill 19:10
28 JOSH DIAZ 9 Simi Valley 19:13
29 JONATHON GUEVARA 9 Fountain Valley 19:19
30 KRYSTIANO MALDONAD 9 Serrano 19:22
31 AMOGHA DAHAL 9 Fountain Valley 19:22
32 JONATHAN MACIEL 9 El Rancho 19:26
33 BENJAMIN LITTLE 9 Carlsbad 19:29
34 COLIN BERNEY 9 King (riv) 19:29
35 CARLOS HUERTA 9 Serrano 19:32
36 NICHOLAS LEACOX 9 Davis 19:32
37 MARTIN PLASCENCIA 9 Quartz Hill 19:37
38 ERIC LANDEVARDE 9 El Rancho 19:42
39 NATHAN MORGAN 12 El Toro 19:42
40 DAVID RODRIGUEZ 9 Garfield 19:47
41 MAX ABELE 9 Ventura 19:49
42 AUSTIN SIMPSON 9 King (riv) 19:54
43 ARTURO GONZALEZ 9 Wilson (lb) 19:56
44 RAFUEL GONZALEZ 9 El Rancho 19:56
45 HUY NGUYEN 9 Fountain Valley 19:59
46 AUSTIN DAI 9 King (riv) 20:00
47 JUSTIN GRAHAM 9 King (riv) 20:01
48 ABEL MARTINEZ 9 King (riv) 20:01
49 LUKE STOKES 9 Carlsbad 20:01
50 JOHNNY HUYNH 9 Fountain Valley 20:03
51 BEN BRADY 9 Palo Verde 20:04
52 CARTER KNIGHT 9 Carlsbad 20:05
53 LEONARDO GARCIA 9 Quartz Hill 20:10
54 BRYAN ABARCA 9 Heritage (rom) 20:12
55 TYLER SAVAGE 12 El Toro 20:14
56 JUAN MANGUIA 9 Temecula Valley 20:14
57 DILLON GRAY 9 Quartz Hill 20:15
58 ANDREW STUMPF 9 Los Alamitos 20:16
59 JUSTIN MCWEENEY 9 Los Alamitos 20:18
60 MARTIN SU 9 Santa Monica 20:20
61 NICK ANDERSON 9 Steele Canyon 20:23
62 BEN ZIESKE 9 Steele Canyon 20:24
63 SPENCER CEFALU 9 Ventura 20:27
64 ELIJAH HERNDEZ 9 Carlsbad 20:28
65 MADISON KOELZER 9 Fountain Valley 20:32
66 BRENDAN HOLM 9 Serrano 20:32
67 DERICK VILLAFUERTE 9 El Rancho 20:33
68 GABE WILLIAMS 9 Santa Monica 20:39
69 ALASDAIR MACKENZIE 9 Serrano 20:46
70 ETHAN BAGDASARIAN 9 Temecula Valley 20:50
71 ERICK CABRERA 9 Santa Monica 20:50
72 GAUSE NOAH 9 Bakersfield 20:56
73 JOHN CONNOR URIELL 9 Carlsbad 20:59
74 OLIVER PEAKE 9 Santa Monica 20:59
75 LUDWIG HAERINGER 9 Santa Monica 21:02
76 ZACHARY GOLDSTEIN 9 Fountain Valley 21:05
77 DANIEL RAMIREZ 9 Santa Monica 21:06
78 BROCK RUBLE 9 Quartz Hill 21:12
79 JEREMY O'SULLIVAN 9 Los Alamitos 21:15
80 DANNY PUENTES 9 Heritage (rom) 21:18
81 CONER MOORE 9 El Rancho 21:18
82 KEVIN MARTINEZ 9 Wilson (lb) 21:20
83 AUSTIN ADAMS 9 King (riv) 21:21
84 YOUSEF KHALEQ 9 Fountain Valley 21:31
85 ALEJANDRO VEGA 9 Carlsbad 21:33
86 BRYCE GATES 9 Steele Canyon 21:35
87 CARLOS SAN JUAN 9 Glendora 21:38
88 EL TORO KHAI 9 El Toro 21:46
89 CHRIS JUN 9 El Toro 21:46
90 JOSEPH MASTERSON 9 Los Alamitos 21:50
91 GERARDO LOPEZ 9 Chaffey 21:51
92 KENNETH JONES 9 Los Alamitos 21:52
93 ISAAC BANEZ 9 Los Alamitos 21:54
94 ETHAN LAU 11 El Toro 21:54
95 DAVID GORDON 9 Los Alamitos 21:57
96 HARTLINE ETHAN 11 El Toro 21:59
97 JORGE LARA 9 Ventura 22:03
98 PATRICK BAKON 9 Ventura 22:08
99 DANIEL KELLY 9 Ventura 22:08
100 NATHAN ILLERHAUS 9 Ventura 22:09
101 AUSTIN HOLLOMAN 9 Simi Valley 22:10
102 KYLE ZOLKIN 9 Santa Monica 22:10
103 DYLAN BIVENS 9 Fountain Valley 22:12
104 JACOB WILLIAMS-GIROU 9 Los Alamitos 22:15
105 JACK WILLIAMS 9 Davis 22:15
106 JACOB WINKLE 9 Fountain Valley 22:19
107 CHANDLER NELSON 9 Ventura 22:37
108 RANDY VALENZUELA 9 El Rancho 22:38
109 MESSICK MATHEW 9 Fountain Valley 22:43
110 KEVIN AGUIAR 9 El Rancho 22:43
111 PHILLIP UNG 9 Wilson (lb) 22:44
112 DYLAN ALLRED 9 Los Alamitos 22:44
113 JORDAN WILSON 9 Fountain Valley 23:01
114 BRYCE WEBER 9 Temecula Valley 23:03
115 KYLE QUON 9 Glendora 23:06
116 COLE BARRON 9 Glendora 23:07
117 POLO VALDIVIA 9 Heritage (rom) 23:10
118 JORDAN STEIGELLFEST 9 Santa Monica 23:27
119 LENNY ODELL 9 Temecula Valley 23:31
120 DYLAN HUYNH 9 Fountain Valley 23:39
121 IRA SEHATI 9 Ventura 23:39
122 PATRICK BARROS 9 Ventura 23:51
123 JONATHAN RULISON 9 Los Alamitos 24:02
124 GATSBY SMITH 9 Los Alamitos 24:36
125 DYLAN GARCIA 9 Ventura 24:50
126 ANTHONY BADELL 9 Temecula Valley 24:51
127 FREDDIE ROGUE 9 Temecula Valley 24:51
128 CALEB WATSON 9 Ventura 25:02
129 NATHANIEL MORGAN 9 Glendora 25:06
130 MIKHAIL SALUD 9 Glendora 25:09
131 JACOB FRY 9 Glendora 25:15
132 LUIS ZEPEDA 9 Chaffey 25:19
133 RICHARD LAYOS 9 Chaffey 25:26
134 ROSENDO CASTELLANO 9 Heritage (rom) 25:28
135 FINN VILLARREAL 9 Santa Monica 26:15
136 ZACHARY CAPUANO 9 Fountain Valley 26:40
137 BRIAN GERKIN 9 Temecula Valley 27:25
138 DOMINIC ALLAF 9 Glendora 27:31
139 ADONIS RUBIO 9 Wilson (lb) 27:39
140 SLAVA DUBOURDIEU 9 Los Alamitos 30:06
141 PHILIP LIN 9 Glendora 32:30
142 URV BHATT 9 Glendora 34:14
143 ANDREW KALAIJI 9 Glendora 35:48
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 QUARTZ HILL 61 1:33:08 1:50 2, 8, 9, 18, 24, 38, 42
2 VENTURA 71 1:34:03 2:09 1, 11, 15, 17, 27, 48, 75
3 EL RANCHO 86 1:35:21 1:56 3, 7, 21, 25, 30, 51, 62
4 KING (RIV) 106 1:36:33 1:41 10, 13, 23, 28, 32, 33, 34
5 FOUNTAIN VALLEY 106 1:18:43 0:44 19, 20, 31, 36, 50, 58
6 CARLSBAD 147 1:38:04 2:27 4, 22, 35, 37, 49, 55, 64
7 STEELE CANYON 180 1:39:39 3:19 6, 16, 46, 47, 65
8 WILSON (LB) 264 1:49:48 9:30 5, 29, 63, 77, 90
9 SANTA MONICA 264 1:43:50 0:42 45, 52, 54, 56, 57, 59, 76
10 TEMECULA VALLEY 266 1:46:26 4:43 12, 41, 53, 78, 82, 83, 84
11 EL TORO 273 1:45:22 2:12 26, 40, 67, 68, 72, 74
12 HERITAGE (ROM) 283 1:49:08 6:28 14, 39, 61, 81, 88
13 LOS ALAMITOS 286 1:45:31 1:36 43, 44, 60, 69, 70, 71, 73
14 GLENDORA 396 1:58:06 3:31 66, 79, 80, 85, 86, 87, 89
DNP GARFIELD 0:19:47 1 Runner
DNP PALO VERDE 0:57:21 3 Runners
DNP CHAFFEY 1:12:36 3 Runners
DNP BAKERSFIELD 1:14:28 4 Runners
DNP SERRANO 1:20:12 4 Runners
DNP DAVIS 1:18:30 4 Runners
DNP SIMI VALLEY 1:17:44 4 Runners
Race #82 Boys Freshman Division 1 12:17 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ETHAN COMEAUX 9 Redondo Union 17:10
2 SEBASTIAN FRANCESC 9 Monte Vista (dan) 17:20
3 KEVIN MAUGE 9 Mira Costa 17:21
4 DANIEL MANELOVEG 9 Monte Vista (dan) 17:22
5 JUSTIN SHERFEY 9 West Ranch 17:25
6 ETHAN DUFFY 9 Newbury Park 17:42
7 HUNTER COVARRUBIAS 9 West Ranch 17:47
8 ERNESTO CASTRO 9 Valley View (mv) 17:48
9 JAKE CARVER 9 West Ranch 17:49
10 ANDRE GOCKE 9 Newbury Park 17:51
11 CALEB LLORIN 9 Mira Costa 17:56
12 MATHEW GO 9 West Ranch 18:08
13 JACK ARNOLD 9 West Ranch 18:08
14 ANDREW COSTLEY 9 Mira Costa 18:10
15 MICHAEL HAGGENMILLE 9 West Ranch 18:13
16 JACOB HARRINGTON 9 Buena 18:15
17 MILES WONG 9 Troy 18:22
18 JONATHAN AYSON 9 California (whi) 18:24
19 MAX ROHDE 9 Mira Costa 18:25
20 ROSELIS FABIAN 9 Newbury Park 18:25
21 RUDY VALDIVIA 9 Valley View (mv) 18:41
22 AUSTIN LAMB 9 Mira Costa 18:45
23 CARTER BOWDOIN 9 Loyola 18:47
24 GERALD DELORIE 9 Marina 19:04
25 JONAH LEE 9 Troy 19:07
26 KESTER TAN 9 Loyola 19:08
27 SAM COREY 9 Troy 19:10
28 ANTHONY NOBLE 9 Valley View (mv) 19:11
29 JOSEPH TORRES 9 California (whi) 19:12
30 MICHAEL FISSINGER 9 Loyola 19:16
31 ALEJANDRO LOERA 9 Poly (lb) 19:16
32 MARCUS MALEY 9 La Serna 19:23
33 MATTHEW ARRUDA 9 Mira Costa 19:38
34 MICHAEL GARCIA 9 Etiwanda 19:39
35 JOHN WOOD 9 Mira Costa 19:40
36 ERIC ESPINOZA 9 California (whi) 19:44
37 MATTHEW JACOBSON 9 Yucaipa 19:45
38 CLAY NISHI 9 Newbury Park 19:48
39 DEAN MARTINEZ 9 Etiwanda 19:50
40 ALEJANDRO RIOS 9 Paramount 19:51
41 BENJAMIN DOUGLAS 9 Redondo Union 19:52
42 AIDAN BELL 9 Redondo Union 19:55
43 ADRIAN JAUREGUI 9 Loyola 19:57
44 JOSE SALAZAR 9 Paramount 19:59
45 KEVIN GLASSER 9 Mira Costa 19:59
46 ZACH BUNCH 9 Yucaipa 20:00
47 HAROLD SIMMONS 9 Poly (lb) 20:02
48 ALEX QUIJADA 9 California (whi) 20:07
49 EMERSON SMITH 9 Newbury Park 20:07
50 NOAH RODGERS 9 Yucaipa 20:08
51 ISAAC FLORES 9 Cleveland 20:09
52 ZACHARY SEMINER 9 Roseville 20:14
53 CHRIS ANAYA 9 La Serna 20:15
54 JOSHUA SUZUKI 9 Troy 20:20
55 LUKE RUAN 9 University (irv) 20:21
56 ALEJANDRO CONTRERA 9 California (whi) 20:26
57 PATRICK GARNICA 9 Redondo Union 20:29
58 JORGE PONCE 9 Poly (lb) 20:30
59 LEONARDO GARCIA 9 Paramount 20:33
60 RYAN BENNETT 9 California (whi) 20:44
61 XAVIER CUELLAR 9 California (whi) 20:45
62 ISAIAH SANCHEZ 9 Valley View (mv) 20:46
63 HAYDEN MOORE 9 Yucaipa 20:47
64 JASEN PENA 9 Paramount 20:47
65 REES JONES 9 Mira Costa 20:47
66 ISARAEL AYALA 9 Paramount 20:48
67 BRETT MILLER 9 University (irv) 20:48
68 BRAYDEN BRUGGEMAN 9 Poly (lb) 20:51
69 PACIFIC ENG 9 University (irv) 20:51
70 JOSE VASQUEZ 9 Poly (lb) 20:54
71 FORREST WILL CHAFFE 9 Poly (lb) 20:55
72 ALEX LY 9 Poly (lb) 20:55
73 SAMMY PECHTER 9 Newbury Park 21:03
74 MATT MULLINS 9 Mira Costa 21:03
75 CHRIS ROY 9 Loyola 21:08
76 GAVIN PFAFFINGER 9 Loyola 21:09
77 DEREK MATOS 9 Poly (lb) 21:10
78 DIEGO CASTILLO 9 California (whi) 21:11
79 ZACH DIGNAN 9 University (irv) 21:11
80 JONATHAN VAN SCHOO 9 Troy 21:12
81 ERIC FUSON 9 Poly (lb) 21:12
82 SAM KNOTT 9 Troy 21:16
83 AIDAN LINDGREN 9 West Ranch 21:20
84 CAMERON POOLE 9 Yucaipa 21:21
85 BRENDAN BOYLE 9 Redondo Union 21:29
86 MICHAEL SANCHEZ 9 Buena 21:33
87 MATTHEW CRUZ 9 California (whi) 21:33
88 JASON JAARSMA 9 Mission Hills 21:33
89 ADAM BENMOHAMED 9 University (irv) 21:36
90 OSCAR PELCASTRE 9 Paramount 21:38
91 HAYATO KATO 9 University (irv) 21:39
92 GAVIN ARRIETA 9 Valley View (mv) 21:41
93 HUNTER DUNN 9 Marina 21:47
94 SHOTA KOBAYASHI 9 Redondo Union 21:49
95 BEN FALLEY 9 Mira Costa 21:58
96 LUCAS SCHULTZ 9 Buena 22:01
97 DANE STURGES-ANDER 9 Poly (lb) 22:02
98 LOUIS HOUTS 9 Roseville 22:02
99 RICARDO MARISON 9 Valley View (mv) 22:04
100 SEAN O'LEARY 9 Yucaipa 22:06
101 MATTHEW LUDOVICO 9 West Ranch 22:09
102 MATTHEW DISANDRO 9 Mira Costa 22:12
103 SAM CHO 9 Mission Hills 22:14
104 NIKOLAS JOHNSTON-FA 9 Etiwanda 22:21
105 JAVON CAMPBELL 9 Redondo Union 22:26
106 NICOLAS CARUSO 9 Marina 22:28
107 MONY SOM 9 Poly (lb) 22:31
108 DANIEL COLLINS 9 Poly (lb) 22:35
109 NATHAN ALARID 9 California (whi) 22:41
110 MICHAEL SORENSEN 9 West Ranch 22:41
111 MICHAEL GOMEZ 9 Loyola 22:43
112 NICK LOPEZ 9 Yucaipa 22:46
113 ANTHONY LAZZARA 9 West Ranch 22:51
114 SAM NEIMANN 9 Mission Hills 22:59
115 DAVID MUNOZ 9 Redondo Union 23:08
116 HERON EDWARDS 9 University (irv) 23:13
117 HECTOR GALLEGOS 9 Paramount 23:19
118 MARQUIS MORENO 9 Buena 23:21
119 GEORGE ROCHELLE 9 Mira Costa 23:22
120 DOMINIC GAWEL 9 Poly (lb) 23:38
121 KYLE MCDONALD 9 Buena 23:44
122 BRYCE HILDEBRAND 9 West Ranch 23:55
123 JORGE CORTEZ 9 Upland 23:56
124 JARED PEARSON 9 Marina 23:58
125 KYLE HORIUCHI 9 Marina 24:00
126 KYLE LAKE 9 West Ranch 24:09
127 ARNOLD SANCHEZ 9 California (whi) 24:13
128 ADAM SMELTZER 9 Newbury Park 24:18
129 MATTHEW DERN 9 Cleveland 24:51
130 ANDREW STONE 9 Upland 24:53
131 AUSTIN SMITH 9 Yucaipa 24:59
132 CONRAD DENNY 9 Redondo Union 25:32
133 TYLER WALKER 9 Yucaipa 25:50
134 ADAM CURIEL 9 Etiwanda 25:56
135 NICHOLAS VALDIVIEZ 9 Upland 25:57
136 JOSHUA LAMBERT 9 University (irv) 26:02
137 CARLOS PLASCENCIA 9 Paramount 26:12
138 CHRISTOPHER THIES 9 Upland 26:14
139 SAGE HESS 9 University (irv) 26:43
140 MICHAEL HALK 9 Buena 29:48
141 JOSH PUNONGBAYAN 9 Yucaipa 32:43
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 WEST RANCH 36 1:29:17 0:43 3, 5, 7, 10, 11, 13, 69
2 MIRA COSTA 60 1:30:37 1:24 2, 9, 12, 17, 20, 30, 31
3 NEWBURY PARK 107 1:33:53 2:25 4, 8, 18, 34, 43, 63, 92
4 CALIFORNIA (WHI) 164 1:37:53 2:02 16, 27, 32, 42, 47, 51, 52
5 LOYOLA 175 1:38:16 2:21 21, 24, 28, 38, 64, 65, 84
6 TROY 175 1:38:11 2:50 15, 23, 25, 45, 67, 68
7 VALLEY VIEW (MV) 180 1:38:07 3:53 6, 19, 26, 53, 76, 80
8 REDONDO UNION 193 1:38:55 4:19 1, 36, 37, 48, 71, 78, 82
9 PARAMOUNT 235 1:41:58 0:57 35, 39, 50, 55, 56, 74, 87
10 POLY (LB) 237 1:41:33 1:38 29, 41, 49, 58, 60, 61, 62
11 YUCAIPA 241 1:42:01 1:36 33, 40, 44, 54, 70, 81, 85
12 UNIVERSITY (IRV) 301 1:44:47 1:15 46, 57, 59, 66, 73, 75, 86
13 BUENA 342 1:48:54 5:29 14, 72, 79, 88, 89, 93
14 MARINA 363 1:51:17 4:56 22, 77, 83, 90, 91
DNP ROSEVILLE 0:42:16 2 Runners
DNP LA SERNA 0:39:38 2 Runners
DNP CLEVELAND 0:45:00 2 Runners
DNP MONTE VISTA (DAN) 0:34:42 2 Runners
DNP MISSION HILLS 1:06:46 3 Runners
DNP ETIWANDA 1:27:46 4 Runners
DNP UPLAND 1:41:00 4 Runners
Race #83 Girls Sophomore Division 1 12:24 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CAILEY IVES 10 Great Oak 19:31
2 TAYLOR LAWSON 10 Great Oak 20:02
3 ALLYSON STUCKEY 10 Great Oak 20:02
4 CAMILLA MONTEROSO 10 Capo Valley 20:13
5 MARISSA BASS 10 Capo Valley 20:14
6 VICTORIA HICKMAN 10 Great Oak 20:32
7 HANNAH KROGER 10 Capo Valley 20:38
8 HEATHER CARR 10 Fountain Valley 20:43
9 STEPHANIE ARNOLDO 10 Capo Valley 20:46
10 ALYSSA UNGRADY 10 Great Oak 20:51
11 NAMRATA SUBRAMANIA 10 Monta Vista (cup) 20:55
12 ALEX SEGEBERG 10 Great Oak 20:59
13 LAURA RESENDIZ 10 Fountain Valley 21:05
14 ANGELINA PEREZ 10 Valley View (mv) 21:08
15 KATIE MIRANDO 10 Great Oak 21:10
16 ARLENE AVALOS 10 Great Oak 21:18
17 CARRIE BUCKLEY 10 Great Oak 21:28
18 TATUM SANDZIMIER 10 Capo Valley 21:37
19 KIRAN DHILLON 10 Elk Grove 21:38
20 KIRSTEN MCMANUS 10 El Toro 21:39
21 ASHLYNN GRAHAM 10 Aliso Niguel 21:41
22 KAITLIN CARROLL 10 Capo Valley 21:59
23 MIRANDA HUIZING 10 Palo Verde 22:00
24 HANNAH SANDERS 10 Great Oak 22:01
25 SAVANNAH SNELL 10 Capo Valley 22:05
26 ALYSON BOLYE 10 Elk Grove 22:08
27 CYNTHIA GOALD 10 Valley View (mv) 22:09
28 VICTORIA MAGANA 10 Rancho Cucamonga 22:10
29 MICHELLE DOAN 10 Fountain Valley 22:14
30 COURTNEY LONSDALE 10 Great Oak 22:15
31 ELIZABETH SUTTER 10 Great Oak 22:17
32 ARNDT ARIANE 10 St. Francis (sac) 22:22
33 ANNIE RAMICH 10 Armijo 22:24
34 CARLY PIERCE 10 Corona 22:24
35 KELSEY LAMPH 10 Palo Verde 22:25
36 LORENA RUBALCAVA 10 Valley View (mv) 22:26
37 KRISSY HILTON 10 Temecula Valley 22:29
38 JAMIE ORMSBY 10 West Ranch 22:33
39 MARIAH KITAYA 10 Fountain Valley 22:34
40 CONNIE NGUYEN 10 Fountain Valley 22:35
41 ISABEL GUTIERREZ 10 Aliso Niguel 22:43
42 CRISTINA CARRILLO 10 Corona 22:45
43 MADELINE BURAKOFF 10 Capo Valley 22:48
44 LINDA FEREGRINO 10 Valencia (pla) 22:49
45 EMILY LA 10 Chaparral 22:53
46 SHARON LEE 10 Troy 22:59
47 RACHEL REEVES 10 El Toro 23:00
48 ISABELA GARCIA 10 St. Francis (sac) 23:00
49 JULIA GIONET 10 El Toro 23:03
50 XIADANI VAZQUEZ 10 Aliso Niguel 23:04
51 KAREENA DESILVA 10 Dos Pueblos 23:05
52 MELISSA CHIMWAZA 9 Rancho Cucamonga 23:07
53 MAKAYLA STEVENS 10 Capo Valley 23:07
54 MARILYN KITAYA 10 Fountain Valley 23:07
55 ZOE HEAVNER 10 Palo Verde 23:08
56 SOSO AMATORU 10 Armijo 23:12
57 BRITNEY EDWARDS 10 Elk Grove 23:13
58 JULIET BATTURARO 10 St. Francis (sac) 23:14
59 MARIBEL CASTANON 10 Capo Valley 23:17
60 SUSAN GONZALEZ 10 Corona 23:18
61 SAMANTHA CARROLL 10 Capo Valley 23:20
62 HOPE NGUYEN 10 Valencia (pla) 23:21
63 KATELYN BERTO 10 Palo Verde 23:24
64 KAREN AVILA 10 Corona 23:26
65 EVELYN CASTRO 10 Corona 23:27
66 KAYLA SUAN 10 Palo Verde 23:29
67 THIANNE LE 10 El Toro 23:30
68 DEANNA NGUYEN 10 Valencia (pla) 23:33
69 JERRALEAN DOQUISA 10 Palo Verde 23:42
70 ALINA WASJUTIN 10 Dos Pueblos 23:42
71 GRACE BAXTER 10 Armijo 23:44
72 JACKLYN THOMPSON 10 El Toro 23:44
73 TEYA SEARLES 10 Chaparral 23:46
74 BRITTANY GILLIONS 10 Aliso Niguel 23:46
75 TORI MORGAN 10 Fountain Valley 23:49
76 KARINA SANTILLAN 10 Armijo 23:51
77 KYLEE WAALK 10 West Ranch 23:52
78 JULIA HEATON 10 Troy 23:54
79 HAILEY CASINO 10 Troy 24:03
80 MEENA HOSHMAND 10 Capo Valley 24:03
81 KELLY MEUSBORN 10 Elk Grove 24:06
82 ANGIE LY 10 Fountain Valley 24:07
83 ASHLEA PLANESI 10 Elk Grove 24:08
84 AILEEN NGUYEN 10 Fountain Valley 24:13
85 KAYLEIGH LUCERO 10 El Toro 24:13
86 WHITNEY SCHURING 10 Corona 24:14
87 ALLIE GRIFFITH 10 Aliso Niguel 24:15
88 IRIDIAN VALDIVIA 10 Valley View (mv) 24:15
89 JACKELINE SALAMONCA 10 Valley View (mv) 24:17
90 JULIE BRENNER 10 Aliso Niguel 24:20
91 ISABELLA SACA 10 St. Francis (sac) 24:20
92 DAISY LUCERO 10 Corona 24:22
93 GALLIA SAMANTHA 10 St. Francis (sac) 24:23
94 JAZMINE LOPEZ 10 Rancho Cucamonga 24:25
95 STEPHANIE PADILLA 10 Corona 24:33
96 ARIANNA MAXWELL 10 Chaparral 24:41
97 ASHLEY KU 10 West Ranch 24:41
98 KATHERINE HUFF 10 Capo Valley 24:42
99 SOPHIE HUANG 10 St. Francis (sac) 24:46
100 ERIKA CRUZ 10 Dos Pueblos 24:48
101 DANAE HALL 10 West Ranch 24:49
102 CAITLYN PEREZ 10 Chaparral 24:49
103 JENNIFER YALE 10 Aliso Niguel 24:50
104 ARIANNA GARCIA 10 La Serna 24:52
105 ANGELA YANG 10 Alhambra (alh) 24:53
106 BRITTON FRIEDMAN 10 Capo Valley 24:56
107 KAREN TUVALAN 10 Corona 25:05
108 ALEXIS EMIG 10 Aliso Niguel 25:06
109 HAYLEY BENSMILLER 10 West Ranch 25:14
110 CHELSEA FAJARDO 10 Corona 25:17
111 ILLEANA RIVAS 10 La Serna 25:20
112 CLARISSA GARDEA 10 Aliso Niguel 25:20
113 NICOLE HIGA 10 Capo Valley 25:21
114 TAYLOR GARVEY 10 Aliso Niguel 25:25
115 COURTNEY OBERHOLTZ 10 Rancho Cucamonga 25:25
116 JENNA FIELDS 10 Aliso Niguel 25:29
117 BRITTANY ENRIQUEZ 10 Valley View (mv) 25:31
118 SAMANTHA FONG 10 Buena 25:38
119 ASHLEY CHAVEZ 10 La Serna 25:40
120 JORDAN WILEY 10 Aliso Niguel 25:42
121 ANNALISE SPANOS 10 Aliso Niguel 25:43
122 MARIA LINARES 10 Corona 25:49
123 KARLA MONTIEL 10 Troy 25:56
124 JAEIN CHO 10 Valencia (pla) 26:03
125 CAMILLE GRIEGO 10 La Serna 26:04
126 ALLISON MILLER 10 West Ranch 26:05
127 EMILY MEDIGOVICH 10 Elk Grove 26:12
128 SABRINA MICHALOW 10 Capo Valley 26:23
129 ALISHA NAGARKAR 10 Capo Valley 26:25
130 MADELAINE NGUYEN 10 Corona 26:26
131 DIANA SOTELO 10 Valencia (pla) 26:27
132 ISABEL LIVINGSTON 10 Elk Grove 26:28
133 DESIREE ESPARZA 10 Corona 26:30
134 LAURISSA LEE 10 Elk Grove 26:35
135 VIVYANA PRADO 10 Alhambra (alh) 26:41
136 KAITLYN HANCOCK 10 Fountain Valley 26:49
137 MACKENZIE NEWELL 10 Aliso Niguel 27:03
138 ALICIA ESCOBAR 10 Paloma Valley 27:05
139 REBECCA FALK 10 Rancho Verde 27:05
140 DAISIE HERNANDEZ 10 Rancho Verde 27:06
141 ANDREA GOMEZ 10 Rancho Cucamonga 27:17
142 ALYSSA GONZALEZ 10 Corona 27:20
143 ABIGAIL DONNELLY 10 West Ranch 27:32
144 BRIANNA VASQUEZ 10 Alhambra (alh) 27:42
145 ALYSSA EMMONS 10 Aliso Niguel 27:43
146 KALEIGH MADLOCK 10 Temecula Valley 27:51
147 KEISHA EDWARDS 10 Elk Grove 28:02
148 LAUREN YOUNG 10 Valencia (pla) 28:08
149 YASUKA TSUCHIHARA 10 Alhambra (alh) 28:22
150 JAQUELINE LEE 10 Troy 28:28
151 CAMILLE SPITTLE 10 Buena 28:37
152 RAEGAN HEALEY 10 St. Francis (sac) 28:46
153 NIRVANA ELLABOUDY 10 Aliso Niguel 28:52
154 DANI TAYLOR 10 St. Francis (sac) 29:03
155 ASHLII PEREZ 10 Troy 29:15
156 CYNTHIA TORRES 10 Corona 29:23
157 TANYA NGUYEN 10 Valencia (pla) 29:56
158 JESSICA GARIBAY 10 La Serna 31:02
159 GABRIELA CARRAZCO 10 Alhambra (alh) 31:11
160 JESSIE WONG 10 Alhambra (alh) 31:14
161 EVA JORDAN 10 Temecula Valley 31:24
162 JOLIE MCCUMBER 10 Elk Grove 31:43
163 MADISON FREEMAN 10 West Ranch 31:50
164 LEARA DOMINGUEZ 10 Valencia (pla) 32:01
165 ZOHA JAMAL 10 Valencia (pla) 32:09
166 CHLOE RANCES 10 West Ranch 32:32
167 DAYANA RAMIREZ 10 West Ranch 33:43
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 GREAT OAK 22 1:40:58 1:20 1, 2, 3, 6, 10, 11, 14
2 CAPO VALLEY 40 1:43:28 1:24 4, 5, 7, 9, 15, 19, 21
3 FOUNTAIN VALLEY 110 1:49:11 1:52 8, 12, 25, 32, 33, 43, 60
4 ARMIJO 190 1:33:11 27, 45, 57, 61
5 PALO VERDE 196 1:54:26 1:29 20, 29, 44, 50, 53, 56
6 EL TORO 207 1:54:56 2:05 17, 38, 40, 54, 58, 67
7 VALLEY VIEW (MV) 207 1:54:15 3:09 13, 23, 30, 70, 71, 86
8 CORONA 214 1:55:20 1:03 28, 35, 48, 51, 52, 68, 74
9 ELK GROVE 215 1:55:13 2:30 16, 22, 46, 65, 66, 92, 94
10 ALISO NIGUEL 221 1:55:29 2:34 18, 34, 41, 59, 69, 72, 80
11 TROY 252 1:36:52 2:57 37, 63, 64, 88, 101, 103
12 ST. FRANCIS (SAC) 260 1:57:19 2:01 26, 39, 47, 73, 75, 78, 102
13 VALENCIA (PLA) 322 2:02:13 3:38 36, 49, 55, 89, 93, 99, 104
14 RANCHO CUCAMONGA 323 2:02:24 5:07 24, 42, 76, 85, 96
15 WEST RANCH 332 2:01:09 2:41 31, 62, 77, 79, 83, 91, 97
16 LA SERNA 447 2:12:58 6:10 81, 84, 87, 90, 105
17 ALHAMBRA (ALH) 481 2:18:49 6:18 82, 95, 98, 100, 106, 107
DNP MONTA VISTA (CUP) 0:20:55 1 Runner
DNP PALOMA VALLEY 0:27:05 1 Runner
DNP BUENA 0:54:15 2 Runners
DNP RANCHO VERDE 0:54:11 2 Runners
DNP DOS PUEBLOS 1:11:35 3 Runners
DNP TEMECULA VALLEY 1:21:44 3 Runners
DNP CHAPARRAL 1:36:09 4 Runners
Race #84 Girls Sophomore Division 1 12:32 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ELISE BENNER 10 Vista Murrieta 20:19
2 CASSIE BOYD 10 Vista Murrieta 20:37
3 NATALIE HARDIMAN 10 Redondo Union 20:53
4 CELINE ABELL 10 San Clemente 21:01
5 HANNAH KUROWSKI 10 Camarillo 21:02
6 MARISSA GONZALES 10 Camarillo 21:03
7 VALENCIA ALVAREZ 10 Yucaipa 21:11
8 RACHEL GEE 10 Yucaipa 21:12
9 JAILENE OROZCO 10 Downey (dow) 21:13
10 MCKENNA BROWNELL 10 San Clemente 21:14
11 ASHLEY FONTANILLE 10 Camarillo 21:15
12 SAMANTHA TAYLOR 10 Vista Murrieta 21:34
13 JESSIE GALGANI 10 Redondo Union 21:36
14 MADELINE CAMPAIGNE 10 El Camino (oce) 21:37
15 JULIA RIETMAN 10 El Camino (oce) 21:37
16 ALEX STEWART 10 El Camino (oce) 21:40
17 JASMINE SUAREZ 10 El Camino (oce) 21:40
18 ANDREA WHITE 10 University (irv) 22:14
19 ADRIANA AYALA 10 Whittier 22:16
20 NICOLE MELO 10 Amador Valley 22:17
21 ABBIE O'BRIEN 10 Amador Valley 22:23
22 JORDAN SNYDER 10 Amador Valley 22:36
23 OLIVIA HUDSON 10 Bakersfield 22:40
24 CLAIRE CASSIANI 10 Yucaipa 22:41
25 CHYNNA SAMANIEGO 10 Vista Murrieta 22:44
26 ALLISON SANCHEZ 10 Downey (dow) 22:46
27 BRENDA GARCIA 10 Camarillo 22:48
28 AMBER EISELE 10 San Clemente 22:54
29 ANDREA AYALA 10 Whittier 23:00
30 ARANTZA ZAMBRANO 10 Chaffey 23:01
31 KARA VELDHEER 10 Redondo Union 23:08
32 ALYSA BECK 10 Yucaipa 23:12
33 MADISON HULBERT 10 Redondo Union 23:22
34 SAMANTHA WILL 10 Redondo Union 23:26
35 KEIRA BUCHHEIT-PARK 10 Camarillo 23:29
36 KATIE HALE 10 Santiago (cor) 23:29
37 MELANIE ROJAS 10 Downey (dow) 23:31
38 MCKENNA HADLEY 10 Yucaipa 23:33
39 EMELY JACOBO 10 Downey (dow) 23:34
40 SARA BILOTTA 10 Redondo Union 23:35
41 ROWAN BERNDT 10 Redondo Union 23:52
42 NIKKY MENDOZA 10 Chaffey 23:54
43 SHAYLA FACER 10 Vista Murrieta 24:02
44 JOVANNA GONZALEZ 10 Chaffey 24:03
45 CARA INGRAM 10 Amador Valley 24:06
46 MAURA CARRICK 10 Amador Valley 24:09
47 ERICKA VELOZ 10 Redondo Union 24:10
48 SAN JUANA DEL RIO 10 Chaffey 24:10
49 CARISSA TOWNE 10 Grossmont 24:16
50 YSABEL THORN 10 Amador Valley 24:18
51 DEBORAH YUEN 10 University (irv) 24:19
52 CATALINA PANTOJA 10 Whittier 24:20
53 MARIE ZAVALA 10 El Rancho 24:20
54 REBECCA VEGA 10 Centennial (cor) 24:22
55 JUSTINE MORALES 10 Whittier 24:22
56 VICTORIA VEGA 10 Centennial (cor) 24:23
57 BHAVYA RAMIREDDI 10 Amador Valley 24:29
58 KAYLA GIANNATASIO 10 Santiago (cor) 24:34
59 CINDY MARTINEZ 10 Chaffey 24:36
60 MEGAN REEVE 10 San Leandro 24:37
61 REBECCA HOLLEY 10 Amador Valley 24:48
62 JESSICA MARTIN 12 Amador Valley 24:48
63 ARIANNA FINCH 10 Chaffey 24:49
64 DALIA CABRERA 10 Alisal 24:56
65 VALERIE MEDINA 10 El Camino (oce) 24:59
66 KATE CARTER 10 Carlsbad 25:06
67 EMMA MARSHALL 10 Carlsbad 25:09
68 JESSELA CANONIZADO 10 Redondo Union 25:21
69 HANNAH CARNEY 10 Grossmont 25:21
70 FAITH REKTE 10 Santiago (cor) 25:24
71 DIANNA KWONG 10 Centennial (cor) 25:33
72 MEGAN HILTON 10 Santiago (cor) 25:34
73 NICOLE PEDERSON 11 Redondo Union 25:38
74 JACQUELYN ARVIZU 10 Vista Murrieta 25:38
75 YASMIN ROJAS 10 Centennial (cor) 25:42
76 KRYSTYN KYONG 10 Amador Valley 25:43
77 DIANA GARCIA 10 Alisal 25:48
78 LIZETTE MENDEZ 10 Baldwin Park 25:49
79 ADRIANA VARGAS 10 Vista Murrieta 25:49
80 ALICIA SANCHEZ 10 Camarillo 25:49
81 LILIANA ARRAZOLA 10 Santiago (cor) 25:53
82 KIMBERLY SALINAS 10 Downey (dow) 25:54
83 ANGIE ARROYO 10 Baldwin Park 25:59
84 ANGELICA ALVAREZ 10 Yucaipa 26:01
85 SAMANTHA MANOCCHIO 10 Camarillo 26:06
86 KLAUDIA HERNANDEZ 10 El Rancho 26:16
87 KAREN GONZALEZ 10 Baldwin Park 26:21
88 EMMA LOPEZ 10 Camarillo 26:22
89 JULISSA STARNES 10 Camarillo 26:24
90 JANINE SEMPEL 10 Chaffey 26:25
91 FRANCHESCA ULLOA 10 Bakersfield 26:26
92 JILLIAN ANDERSON 10 Redondo Union 26:29
93 DAMARIS HERNANDEZ 10 Baldwin Park 26:32
94 POOJA YADAV 10 University (irv) 26:35
95 ANDREA MORENO 10 Whittier 26:52
96 RACHELLE STARKE 10 Alta Loma 26:57
97 MADISON TOYAMA 10 Camarillo 26:58
98 KELSEY MCCARTNEY 10 Yucaipa 27:00
99 ISIS ESTRADA 10 Yucaipa 27:01
100 MCKENNA ELLESWORT 10 Yucaipa 27:03
101 SARAH WHITE 10 Camarillo 27:04
102 JULIA MILLER 10 San Leandro 27:16
103 JESSICA GARCIA 10 Chaffey 27:20
104 SIFA GICHAU 10 Centennial (cor) 27:27
105 APRYL MOELLER 10 El Rancho 27:47
106 SITONA DHILLON 10 Centennial (cor) 27:48
107 NATALI MCCASLIN 10 Carlsbad 27:50
108 MILDRED YU 10 University (irv) 27:52
109 JESSICA DE LOERA 10 Baldwin Park 27:55
110 ADRIANA GONZALEZ 10 Camarillo 28:07
111 JAMIE LEONARD 10 Redondo Union 28:22
112 LISSETTE MORALES 10 Chaffey 28:28
113 JULIANNE SNOWDEN 10 El Camino (oce) 28:29
114 ARIANNA ALANIZ 10 Chaffey 28:30
115 YASMINE GHAZIPOUR 10 University (irv) 28:35
116 ERIKA SWEET 10 University (irv) 28:49
117 MAKENA WESTBROOK 10 El Camino (oce) 28:50
118 JAYLENE RENDON 10 Centennial (cor) 28:56
119 NALLELY CONTRERAS 10 Camarillo 29:16
120 ALEXANDRA MENDOZA 10 San Leandro 29:18
121 EUMIN LEE 10 University (irv) 29:43
122 SAMANTHA PEDEFERRI 10 Camarillo 29:45
123 JENNIFER INIGUEZ 10 Chaffey 29:52
124 ERIKA CANO 10 Chaffey 29:58
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 CAMARILLO 73 1:49:37 2:27 4, 5, 9, 24, 31, 62, 67
2 VISTA MURRIETA 74 1:49:16 3:43 1, 2, 10, 22, 39, 58, 61
3 YUCAIPA 96 1:51:49 2:22 6, 7, 21, 28, 34, 66, 73
4 REDONDO UNION 100 1:52:25 2:33 3, 11, 27, 29, 30, 36, 37
5 EL CAMINO (OCE) 108 1:51:33 3:22 12, 13, 14, 15, 54, 78, 81
6 AMADOR VALLEY 140 1:55:31 1:52 18, 19, 20, 41, 42, 44, 50
7 DOWNEY (DOW) 163 1:56:58 4:41 8, 23, 33, 35, 64
8 CHAFFEY 199 1:59:44 1:35 26, 38, 40, 43, 52, 53, 69
9 WHITTIER 208 2:00:50 4:36 17, 25, 46, 48, 72
10 SANTIAGO (COR) 258 2:04:54 2:24 32, 51, 55, 57, 63
11 CENTENNIAL (COR) 285 2:07:27 3:05 47, 49, 56, 59, 74, 75, 82
12 UNIVERSITY (IRV) 287 2:09:35 6:21 16, 45, 71, 76, 79, 80, 83
13 BALDWIN PARK 340 2:12:36 2:06 60, 65, 68, 70, 77
DNP ALTA LOMA 0:26:57 1 Runner
DNP GROSSMONT 0:49:37 2 Runners
DNP ALISAL 0:50:44 2 Runners
DNP BAKERSFIELD 0:49:06 2 Runners
DNP SAN CLEMENTE 1:05:09 3 Runners
DNP SAN LEANDRO 1:21:11 3 Runners
DNP CARLSBAD 1:18:05 3 Runners
DNP EL RANCHO 1:18:23 3 Runners
Race #85 Girls Sophomore Division 1 12:40 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JENNIFER SANDOVAL 10 Summit 19:31
2 ADRIA LAMMERS 10 Davis 20:26
3 ALEXANDRA STETKEVIC 10 Poly (riv) 20:34
4 MEG CARTER 10 Highland (pal) 20:42
5 ELISE CHU 10 Davis 21:12
6 ALEXIA HATUN 10 Burbank 21:13
7 ELYSSA DIMAANO 10 Burbank 21:14
8 LESLIE DIAZ 10 Venice 21:19
9 HANNA STUBBS 10 Highland (pal) 21:37
10 CHARLENE CHUA 10 Burbank 21:41
11 MASHA DENNERLINE 10 Highland (pal) 21:57
12 ANISA RICCI 10 Crescenta Valley 21:57
13 SOPHIA HRINKO 10 Poly (riv) 22:03
14 SAMANTHA DINH 10 Santa Fe 22:11
15 TESS POSSO 10 Crescenta Valley 22:11
16 KATE MONCUR 10 Trabuco Hills 22:20
17 KARA HEWSON 10 Ventura 22:20
18 JODIE STROEVE 10 Davis 22:23
19 SARAH SHERWIN 10 Davis 22:24
20 ESTEFANY FIGUEROA 10 Ventura 22:26
21 JESSE EVANS 10 Trabuco Hills 22:28
22 MICHAELA CRESSETELL 10 Highland (pal) 22:34
23 ALLY MADOLE 10 Los Osos 22:35
24 REINA KIRKENDALL 10 Heritage (rom) 22:37
25 KELLY OWENS 10 Crescenta Valley 22:38
26 KARINA CUELLAR 10 La Sierra 22:42
27 HALEY GARCIA 10 Ventura 22:43
28 ELIZABETH HART 10 Crescenta Valley 22:44
29 CAITLYN FASTENAU 10 Ventura 22:45
30 GREER KING 10 Palisades 22:51
31 JULIANNE ARMENDARIZ 10 Roosevelt (cor) 22:57
32 ESMERALDA OSORIO 10 Santa Ana 23:05
33 HANNAH ERICKSON 10 Burbank 23:10
34 MADDIE FRICK 10 Palisades 23:11
35 OLIVIA JACKSON 10 Trabuco Hills 23:11
36 ASHLEY PEACH 10 Trabuco Hills 23:13
37 MICAELA RICHARDSON 10 Tesoro 23:14
38 MERI KHACHIKYAN 10 Burbank 23:16
39 JULIA ZABALA 10 Davis 23:16
40 TIFFANY LIU 10 Arcadia 23:17
41 AMANDA PRICE 10 Highland (pal) 23:29
42 MELISSA TOBIAS 10 Santa Fe 23:31
43 ISABEL RUIZ 10 La Sierra 23:33
44 SARA HELLER 10 Ventura 23:36
45 ANNIE ZHENG 10 Davis 23:37
46 KAYLA RUIZ 10 Los Osos 23:42
47 ALEENA SEXTON 10 Los Osos 23:46
48 ARIEL HANAMAIKAI 10 Santa Fe 23:46
49 EMMA ULFVENGREN 10 Palisades 23:49
50 OLIVIA ROVELLI 10 Ventura 23:50
51 ALYIAH HARRIS 10 Highland (pal) 23:57
52 KARINA VALDEZ 10 Ventura 23:59
53 FRANCES AUSTRIA 10 Arcadia 24:00
54 ISABELLA RUFFALO-BU 10 Davis 24:13
55 KARINA CHAVEZ 10 Roosevelt (cor) 24:15
56 AMANDA LAM 10 Arcadia 24:20
57 AMANDA VIRAMONTES 10 Santa Fe 24:22
58 SADIE BROWN 10 Davis 24:23
59 KAITLYN FOSTER 10 Santa Fe 24:25
60 JEMMA KWAK 10 Crescenta Valley 24:26
61 GENEVIEVE KIRSCH 10 Davis 24:30
62 DANICA FERRER 11 Trabuco Hills 24:32
63 ALEXANDRA DIAZ 10 Davis 24:34
64 ISABEL HARPER 10 Tesoro 24:37
65 DAISY MANZANERO 10 Arcadia 24:44
66 TERRY CHIEN 10 Chino Hills 24:49
67 ALICIA TORRES 10 Heritage (rom) 24:53
68 ZOE VIKSTROM 10 Davis 24:54
69 ALEXANDRA MORENO 10 La Sierra 25:03
70 KANANI KAAEKUAHIWI 10 Davis 25:04
71 BRYNN PACK 10 Tesoro 25:04
72 RUBY OSORIO 10 Santa Ana 25:06
73 CINA ALVAREZ 10 Los Osos 25:09
74 CLAIRE BOSSIERE 10 Palisades 25:13
75 ANEESHA PAGARIA 10 Trabuco Hills 25:17
76 LAUREN LEE 10 Palisades 25:21
77 DIANA HERNANDEZ 10 La Sierra 25:23
78 ALLENA VALADEZ 10 Summit 25:26
79 KATRINA MARASIGAN 10 Tesoro 25:28
80 CLAIRE LI 10 Trabuco Hills 25:31
81 VICTORIA BRAVO 10 West Covina 25:32
82 CLAUDIA VILLELA 10 La Sierra 25:42
83 SYDNEY TAYLOR 10 Chino Hills 25:43
84 ISABELLA BABICH 10 Davis 25:50
85 MEGAN BURCIAGA 10 La Sierra 25:50
86 TAMI CURL 10 Ventura 25:53
87 TIFFANY NGUYEN 10 La Sierra 25:58
88 SIANY MORENO 10 Roosevelt (cor) 26:02
89 TAYLOR ROWE 10 Roosevelt (cor) 26:02
90 ALANA VESTAL 10 Poly (riv) 26:04
91 AMANDA SOEDOMO 10 Arcadia 26:06
92 AMANDA QUESENBERR 10 West Covina 26:20
93 VI TONNU 10 West Covina 26:25
94 ZAHRA TARIGHI 10 Upland 26:26
95 JOSELYNN GUZMAN 10 La Sierra 26:27
96 SARA RUVALCABA 10 West Covina 26:29
97 SHEILA WALSH 10 Trabuco Hills 26:30
98 DAISY NAHOUL 10 Santa Fe 26:30
99 KATRINA BILLER 10 Palisades 26:33
100 PENNY ZHENG 10 Davis 26:33
101 KRISTIN COUNTS 10 La Sierra 26:43
102 ANA GARCIA 10 Upland 26:48
103 AMARIZ ARAIZA 10 Los Osos 26:49
104 ALEXIS ALVARADO 10 Santa Ana 26:53
105 JESSIE GREEN 10 Davis 27:06
106 ANYA TIMMERMANS 10 La Sierra 27:08
107 AMY TRINH 10 Walnut 27:16
108 RACHEL FILLER 10 Palisades 27:24
109 JACKIE HERNANDEZ 10 La Sierra 27:27
110 NICOLE VIGDAL 10 Los Osos 27:32
111 KATIA RODRIGUEZ 10 La Sierra 27:32
112 ALEXIS T. RODRIGUEZ 10 La Sierra 28:06
113 NATALIE JANETT 10 Tesoro 28:31
114 ISABEL REALYVASQUEZ 10 Davis 28:38
115 JOSEPHINE YIP 10 Arcadia 28:44
116 CHARLENE CERDA 10 West Covina 28:49
117 SUZETTE VEGA 10 La Sierra 28:52
118 SARA ZUNIGA 10 Highland (pal) 29:04
119 ELLEN OLSSON 10 Davis 29:24
120 MIRIAM HAREGOT 10 Arcadia 29:32
121 HUNTER REDDINGTON 10 Upland 30:42
122 SOPHIA DEASELEER 10 Upland 30:51
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 DAVIS 65 1:49:41 2:50 1, 3, 14, 15, 32, 38, 47
2 HIGHLAND (PAL) 68 1:50:19 2:47 2, 6, 8, 18, 34, 44, 80
3 BURBANK 73 1:50:34 2:03 4, 5, 7, 26, 31
4 VENTURA 112 1:53:50 1:16 13, 16, 22, 24, 37, 43, 45
5 CRESCENTA VALLEY 114 1:53:56 2:29 9, 11, 20, 23, 51
6 TRABUCO HILLS 138 1:55:44 2:12 12, 17, 28, 29, 52, 59, 63
7 SANTA FE 185 1:58:15 2:14 10, 35, 41, 49, 50, 72
8 PALISADES 212 2:00:25 2:30 25, 27, 42, 58, 60, 73, 75
9 LOS OSOS 229 2:02:01 4:14 19, 39, 40, 57, 74, 76
10 LA SIERRA 238 2:02:23 3:00 21, 36, 55, 61, 65, 66, 67
11 ARCADIA 249 2:02:27 2:49 33, 46, 48, 54, 68, 78, 81
12 TESORO 278 2:06:54 5:17 30, 53, 56, 62, 77
13 WEST COVINA 353 2:13:35 3:17 64, 69, 70, 71, 79
DNP VENICE 0:21:19 1 Runner
DNP WALNUT 0:27:16 1 Runner
DNP SUMMIT 0:44:57 2 Runners
DNP HERITAGE (ROM) 0:47:30 2 Runners
DNP CHINO HILLS 0:50:32 2 Runners
DNP POLY (RIV) 1:08:41 3 Runners
DNP SANTA ANA 1:15:04 3 Runners
DNP UPLAND 1:54:47 4 Runners
DNP ROOSEVELT (COR) 1:39:16 4 Runners
Race #86 Girls Sophomore Division 1 12:48 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ALEXANDRA NEWSOM 10 James Logan 20:06
2 TIFFANY THEIN 10 Dana Hills 20:18
3 CAMILLE PERKINS 10 Dana Hills 20:45
4 DANIELLE SOTO 10 Dana Hills 21:06
5 ANDREA MARROQUIN 10 Valencia (val) 21:23
6 MAYTE PACHECO 10 Moorpark 21:23
7 MCKENNA LEVENTHAL 10 Dana Hills 21:28
8 ALLY BUEHLER 10 Dana Hills 21:30
9 VANESSA KING 10 Canyon (cc) 21:36
10 PAMELA BIETSCH 10 Canyon (cc) 21:37
11 JOVANNA FLORES 10 Serrano 21:39
12 HANNAH BOUTWELL 10 King (riv) 21:41
13 JENNIFER SWIECA 10 Moorpark 21:52
14 BECKY SCHUBERG 10 Moorpark 22:02
15 TIFFANIE OCAMPO 10 Canyon (cc) 22:07
16 MICHAELA BANYI 10 Valencia (val) 22:09
17 REBECCA STANLEY 10 Valencia (val) 22:10
18 SIDNEY HARRISON 10 Quartz Hill 22:16
19 ALYSSA CARDINAL 10 Vacaville 22:19
20 JESJA PHAM 10 Serrano 22:24
21 NATASYA CROFT 10 Mira Costa 22:27
22 ALIX BYRD 10 Moorpark 22:28
23 KARLIANNE RUBCIC 10 Valencia (val) 22:40
24 EMMA SESSANO 10 Roseville 22:43
25 CHARLYN AGBAYANI 10 Vacaville 22:43
26 DEANNA PAIK 10 Ayala 23:08
27 GEENA HONG 10 Ayala 23:10
28 BROOKE WEIGAND 10 Claremont 23:12
29 HEATHER BERRY 10 Claremont 23:13
30 MICHELLE MANOUS 10 Foothill (sa) 23:18
31 EILEEN ECKLES 10 Burroughs (bur) 23:23
32 DANEL CAMACHO 10 Roseville 23:24
33 SARAH APOSTOLOF 10 Simi Valley 23:25
34 BREONNA KEPHART 10 Moorpark 23:25
35 RILEY SHUTE 10 Valencia (val) 23:29
36 ALYSSA GIDDINGS 9 King (riv) 23:30
37 ANGELIQUE PENA 10 La Quinta (lq) 23:30
38 STEPHANI ALIVLAR 10 Dana Hills 23:33
39 ANDREA CANSECO 10 King (riv) 23:45
40 STEPHANIE EGGERS 10 Wilson (lb) 23:46
41 EMILY STEBBINGS 10 Mira Costa 23:47
42 AMY BRUZA 10 Valencia (val) 23:59
43 RACHEL CRAWFORD 10 Foothill (sa) 24:03
44 JACQUELIN YAFFE 10 Birmingham 24:06
45 PAIGE SHOPPE 10 La Quinta (lq) 24:09
46 KARINA PHAN 10 James Logan 24:16
47 ASHLYN CUSTODERO 10 Simi Valley 24:16
48 CAROLYN PADDEN 10 Mira Costa 24:16
49 MEGAN CHELLIAH 10 Mira Costa 24:27
50 AMBER LAGUNAS 10 Paramount 24:28
51 LYDIA EDWARDS 10 Vacaville 24:31
52 EMMA CASTNER 10 Mira Costa 24:38
53 HANNAH CHANG 10 Simi Valley 24:40
54 ALIA CHRISTIAN 10 Vacaville 24:43
55 JESSICA ROSENFELD 10 Mira Costa 24:57
56 KATHLEEN BARRIOS 10 Paramount 24:58
57 NICOLE FUENTES 10 Glendora 25:15
58 SAVANNA GARDUNO 10 Foothill (sa) 25:16
59 SUMMER LUGO 10 Simi Valley 25:16
60 CHLOE SMITH 10 Mira Costa 25:18
61 MADISON HINZ 10 Moorpark 25:20
62 TAYLOR NELSON 10 Valencia (val) 25:21
63 CITLALLI SANDOVAL 10 Simi Valley 25:26
64 DOMINQUE GEROCH 10 Mira Costa 25:27
65 ELIZABETH YERKES 10 San Marcos (sm) 25:28
66 JACKLINE MARTINEZ 10 Birmingham 25:38
67 SYDNEY CARLSON 10 Glendora 25:41
68 AMANDA FRIEDMAN 10 Valencia (val) 25:53
69 ESTRELLA BERRIOS 10 Paramount 25:56
70 SABRINA BAIONI 10 Roseville 26:03
71 SAMANTHA GARCIA 10 Valencia (val) 26:12
72 KEZIAH DOUGLAS 10 Ayala 26:13
73 ANNABELLE TRIBBLE 10 Mira Costa 26:16
74 BRENNA KOENIG 10 Glendora 26:20
75 MEGAN NAVAS 10 Burroughs (bur) 26:23
76 CHLOE TAYLOR 10 Ayala 26:25
77 KATELYNN MCCLELLIN 10 Vacaville 26:41
78 MONA SAII 10 Moorpark 26:44
79 SIERRA DIAZ 10 Foothill (sa) 26:45
80 CAITLYN LAUCHNER 10 Moorpark 26:48
81 SARAH DAVIDSON 10 Foothill (sa) 26:52
82 JULISSA ORELLANA 10 Birmingham 26:53
83 EMILY THIELE 10 Moorpark 26:58
84 MARITZA LOJERO 10 La Quinta (lq) 27:33
85 KENNEDI MCCARROLL 10 Mira Costa 27:38
86 VIVIANA PRECIADO 10 Foothill (sa) 27:48
87 PAIGE JUTILA 10 Foothill (sa) 27:49
88 BRIANNA JIMENEZ 10 Moorpark 28:03
89 ELIZABETH GHATTAS 10 Moorpark 28:05
90 VICTORIA TU 10 Wilson (lb) 28:07
91 SIERRA HAIRSTON 10 Moorpark 28:10
92 KAITLYN LANDESS 10 Canyon (cc) 28:32
93 ANGEL SEGURA 10 Foothill (sa) 28:39
94 BRENDA FLORES 10 La Quinta (lq) 28:57
95 MAYA BOEHMKE 10 Foothill (sa) 29:05
96 JULIE MILLER 10 Glendora 29:23
97 KELSEY COCHRAN 10 La Quinta (lq) 29:32
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 DANA HILLS 19 1:45:07 1:12 1, 2, 3, 6, 7, 22
2 MOORPARK 55 1:51:10 2:02 5, 8, 9, 14, 19, 38, 42
3 VALENCIA (VAL) 60 1:51:51 2:06 4, 10, 11, 15, 20, 24, 39
4 MIRA COSTA 124 1:59:35 2:11 13, 23, 28, 29, 31, 34, 37
5 VACAVILLE 132 2:00:57 4:22 12, 16, 30, 33, 41
6 LA QUINTA (LQ) 140 1:44:09 5:27 21, 26, 45, 48, 49
7 SIMI VALLEY 153 2:03:03 2:01 18, 27, 32, 36, 40
8 FOOTHILL (SA) 164 2:06:14 3:34 17, 25, 35, 43, 44, 46, 47
DNP QUARTZ HILL 0:22:16 1 Runner
DNP SAN MARCOS (SM) 0:25:28 1 Runner
DNP BURROUGHS (BUR) 0:49:46 2 Runners
DNP CLAREMONT 0:46:25 2 Runners
DNP JAMES LOGAN 0:44:22 2 Runners
DNP SERRANO 0:44:03 2 Runners
DNP WILSON (LB) 0:51:53 2 Runners
DNP ROSEVILLE 1:12:10 3 Runners
DNP KING (RIV) 1:08:56 3 Runners
DNP PARAMOUNT 1:15:22 3 Runners
DNP BIRMINGHAM 1:16:37 3 Runners
DNP AYALA 1:38:56 4 Runners
DNP CANYON (CC) 1:33:52 4 Runners
DNP GLENDORA 1:46:39 4 Runners
Race #87 Boys Sophomore Division 1 12:58 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 TYLER JANES 10 King (riv) 15:59
2 MARK WERLEY 10 King (riv) 16:22
3 CAMDEN SMITH 10 Highland (pal) 16:29
4 BLAKE SIMPSON 10 King (riv) 16:37
5 MICHAEL ROBINSON 10 King (riv) 16:48
6 ANDREW BOEBINGER 10 King (riv) 16:51
7 DANIEL G. GONZALEZ 10 King (riv) 16:53
8 BRADLEY EWART 10 Los Osos 17:00
9 JUSTIN VILLAGRAN 10 Burroughs (bur) 17:00
10 LUCAS REA 10 Trabuco Hills 17:02
11 WYATT SMITH 10 King (riv) 17:03
12 KELLEN BROWNING 10 Davis 17:07
13 SPENCER SMITH 10 Trabuco Hills 17:08
14 SALVADRO RODRIGUEZ 10 Santee 17:16
15 DAVID HUFF 10 King (riv) 17:17
16 CHRIS BOYD 10 El Toro 17:20
17 PEDRO ALVAREZ 10 El Toro 17:21
18 JOEY GANLEY 10 Valencia (val) 17:26
19 ADAM VILLALPANDO 10 Burroughs (bur) 17:31
20 JORDAN LOEW 10 Trabuco Hills 17:33
21 ANDREW MACKO 10 Trabuco Hills 17:35
22 CORY PURVER 10 El Toro 17:36
23 MANNE GREEN 10 Burroughs (bur) 17:37
24 JACOB BURCH 10 Rancho Cucamonga 17:44
25 RYAN SMITH 10 El Toro 17:52
26 MATT JONES 10 Highland (pal) 17:53
27 RYAN ORR 10 King (riv) 17:54
28 BRENTON HAVSGAARD 10 King (riv) 17:56
29 SAMUEL BAKER 10 El Toro 17:57
30 JOSEPH SHUIRMAN 10 El Toro 18:02
31 SEAN NEUMAN 11 Trabuco Hills 18:02
32 DANIEL GONZALEZ 10 La Serna 18:07
33 CHRIS WISDOM 10 El Toro 18:08
34 DANIEL CHAVEZ 10 Rancho Cucamonga 18:08
35 DANIEL BEIMFORD 10 Burroughs (bur) 18:09
36 MATTHEW CARDENAS 10 Burroughs (bur) 18:10
37 JACK BOGART 10 Burroughs (bur) 18:13
38 GARRETT NOLTEMEYER 10 Valencia (val) 18:14
39 CAMERON HURD 10 Trabuco Hills 18:14
40 SETH BATTILANA 10 Burroughs (bur) 18:14
41 TRENT HARRISON 10 Burroughs (bur) 18:14
42 BRYCE PURNELL 10 Trabuco Hills 18:15
43 JERAD SCHWARTZ 10 Trabuco Hills 18:20
44 ADOLPH RODRIGUEZ 10 Poly (lb) 18:20
45 EBON TURNER 10 Armijo 18:23
46 DYLAN SAECHAO 10 Armijo 18:27
47 ALEC WOODSON 10 Armijo 18:34
48 LUKE VAN LANT 10 Poly (lb) 18:36
49 FRANKLIN RACOBS 10 Poly (riv) 18:37
50 VINCENT BARZURTO 10 King (riv) 18:38
51 AUSTIN HEWITT 10 Trabuco Hills 18:40
52 CHRISTIAN FUENTES 10 Burroughs (bur) 18:40
53 RENE HERNANDEZ 10 Glendale 18:42
54 ZACHARY WHEELER 10 Trabuco Hills 18:43
55 MARK GO 10 Armijo 18:45
56 DIEGO SANCHEZ 10 Burroughs (bur) 18:45
57 BEN MATHOV 10 Burroughs (bur) 18:46
58 EDWARD LU 10 Poly (lb) 18:53
59 ISAIAS CASTILLEJA 10 Aliso Niguel 18:54
60 ROBINSON NICK 10 El Toro 19:01
61 ANDREW AMEN 10 Davis 19:05
62 MARK HUNTER 10 Highland (pal) 19:06
63 BRENDAN DEAS 10 Davis 19:06
64 RYAN NISHIKAWA 10 Davis 19:07
65 DENIS MONTLOUIS 10 Los Osos 19:08
66 DANIEL MANION 10 Poly (lb) 19:08
67 JOHN HIM 10 Poly (lb) 19:12
68 LISANDRO CABRERA 10 Santee 19:12
69 ASA MARSH 10 Highland (pal) 19:13
70 CHARLES MCDONALD 10 Aliso Niguel 19:14
71 CADEN WILES 10 Trabuco Hills 19:17
72 TYLER WOODS 10 King (riv) 19:18
73 WILLIAM ALBERS 10 Oxnard 19:19
74 GABRIEL ROJAS 10 Highland (pal) 19:25
75 MATTHEW MARTINEZ 10 King (riv) 19:26
76 ETHAN DIEGO 10 Burroughs (bur) 19:27
77 ALEX ATHANASSIS 10 Poly (lb) 19:29
78 RORY ENGELKE 9 Poly (lb) 19:30
79 DEREK SANTIZO 10 Alhambra (alh) 19:31
80 MATTHEW SHOUTEN 10 Poly (riv) 19:32
81 EDUARDO CABRERA 10 Burroughs (bur) 19:34
82 KYLE SILVA 10 Valencia (val) 19:34
83 AIDAN COX 10 Davis 19:35
84 JULIAN ROMERO 10 California (whi) 19:35
85 ISAIAH CURTNER 10 King (riv) 19:35
86 JASPER NAVASCA 10 Armijo 19:36
87 JOSEPH GUTIERREZ 10 Armijo 19:39
88 ANDREW CURRIE 10 Trabuco Hills 19:39
89 DELTON ENGELL-SORR 10 Armijo 19:39
90 RAJ CHAUDAHRI 10 Trabuco Hills 19:40
91 JOSH COLGAN 10 Valencia (val) 19:44
92 DAVID OLYMPIA 10 Burroughs (bur) 19:44
93 DAVID AVILA 10 Valencia (val) 19:44
94 SEAN LOVE 10 Poly (lb) 19:45
95 TANNER CONKLIN 10 Roosevelt (cor) 19:45
96 COLTON ROUGHEN 10 Trabuco Hills 19:45
97 DILLON SUNDAY 10 Valencia (val) 19:47
98 COOPER BAHR 10 Poly (lb) 19:51
99 GRIFFIN D'HAENENS 10 Highland (pal) 19:53
100 CHRIS CAMPOS 10 La Serna 19:55
101 TIMOTHY HA 10 Armijo 19:55
102 USIEL ULLOA 10 Santee 19:56
103 RYAN HSIEH 10 Troy 20:02
104 DAVID VILLALOBOS 10 Highland (pal) 20:04
105 DYLAN DEMASI 10 Los Osos 20:07
106 TRAVIS GREGORY 10 King (riv) 20:07
107 JOSE ROSALES 10 Santee 20:10
108 BOAZ HERNANDEZ 10 Glendale 20:12
109 JEREMY GARCIA 10 Poly (riv) 20:14
110 CHRIS PLASCENCIA 10 Rancho Cucamonga 20:16
111 WESLEY PARK 10 Poly (lb) 20:19
112 TRAVIS BLAKENSHIP 10 Trabuco Hills 20:21
113 BRANDON AMAYA 10 Highland (pal) 20:21
114 CASTILLO AMANDO 10 Oxnard 20:24
115 LUIS VITERI 10 Santa Fe 20:27
116 BRYANT VO 10 Alhambra (alh) 20:31
117 JACOB COMINGORE 10 Davis 20:32
118 CHRISTIAN SANCHEZ 10 Rancho Cucamonga 20:32
119 AUSTIN HOFFMAN 10 King (riv) 20:35
120 WADE KING 10 Glendale 20:35
121 DONOVAN VO 10 King (riv) 20:36
122 RICHARD LEE 10 Santa Fe 20:36
123 JULIAN BUCCAT 10 Armijo 20:37
124 ERIC SMITH 10 Davis 20:41
125 JONATHON BANH 10 Alhambra (alh) 20:42
126 DEREK INIGUEZ 10 Centennial (cor) 20:43
127 MOHAMMED RABIE 10 Highland (pal) 20:43
128 ANDREW AGUAS 10 Centennial (cor) 20:44
129 JONATHAN FALCON 10 California (whi) 20:48
130 ETHAN CARABALLO 10 Valencia (val) 20:50
131 BRIAN NGUYEN 10 Poly (lb) 20:52
132 BRYANT VASQUEZ 10 Highland (pal) 20:53
133 RYAN ROBINSON 10 Aliso Niguel 20:53
134 DANIEL WHELAN 10 Poly (lb) 21:01
135 ALAN BUJANDA 10 Highland (pal) 21:01
136 STEVEN GROVES 10 Centennial (cor) 21:02
137 BRANDON KLEIN 10 Roosevelt (cor) 21:05
138 JEFFREY LAZO 10 Glendale 21:06
139 CLIFF JIANG 9 Rancho Cucamonga 21:07
140 AKE SUBANNARAT 10 Aliso Niguel 21:11
141 ANDREW ADDINK 10 Poly (riv) 21:14
142 RILEY STRADER 10 Valencia (val) 21:16
143 BRYAN GHALY 10 Troy 21:21
144 MATTHEW ROBERTS 10 Alhambra (alh) 21:24
145 MICHAEL MACIEL 10 Roosevelt (cor) 21:29
146 KOBI BOLTARES 10 Centennial (cor) 21:30
147 ANDREW MANDUJANO 10 Valencia (val) 21:33
148 XAVIER MARTIN 10 Rancho Cucamonga 21:49
149 EMILIO TAPIA 10 Alhambra (alh) 21:54
150 AIDAN RUIZ 10 La Serna 21:55
151 ALEX SIMPSON 10 Poly (lb) 21:58
152 ARSHIL SULAYMAN 10 Centennial (cor) 21:59
153 IAN SULLIVAN 10 Highland (pal) 22:05
154 STEVEN LARA 10 Centennial (cor) 22:05
155 MITCHEL FERNANDO 10 Burroughs (bur) 22:09
156 PARKER RIVERA 10 California (whi) 22:09
157 LUIS GONZALEZ 10 Highland (pal) 22:10
158 KALAN TU 10 Centennial (cor) 22:14
159 CHRISTIAN MOLINA 10 Glendale 22:32
160 KENNY CASTANEDA 10 Rancho Cucamonga 22:38
161 RAIN BABAUTA 10 Davis 22:46
162 DANIEL SALIB 10 Rancho Cucamonga 22:51
163 ELLIOT SANCHEZ 10 Rancho Cucamonga 22:55
164 JADEN TINOCO 10 Santa Fe 22:55
165 CONNOR BESS 10 Rancho Cucamonga 23:01
166 JOSHUA LORENZEN 10 Highland (pal) 23:05
167 VECTOR LE 10 Alhambra (alh) 23:18
168 ANDREW BRAUN 10 Armijo 23:26
169 KEVIN TOUCH 10 Santa Fe 23:31
170 RICHARD NG 10 Alhambra (alh) 23:38
171 WILLIAM DAWES 10 Troy 23:43
172 TYLER CLEAVELAND 10 Poly (lb) 23:44
173 ANDREW AVERY 10 Rancho Cucamonga 23:47
174 NICOLAS SANDOVAL 10 Santee 23:53
175 ROBERT VESTAL 10 Poly (riv) 24:06
176 JAMES MARTINEZ 10 Centennial (cor) 24:08
177 ZACH MORAN 10 Poly (lb) 24:17
178 RYAN SERRANO 10 La Serna 24:22
179 TONG RAY HUANG 10 Centennial (cor) 24:23
180 MICHAEL NGUYEN 10 Centennial (cor) 24:23
181 DAVID RODRIGUEZ 10 Armijo 24:30
182 MICHAEL ISKANDER 10 Highland (pal) 24:37
183 JONATHAN ARTALEJO 10 Aliso Niguel 24:58
184 THOMAS HART 10 Davis 25:03
185 CODY PILANT 10 Poly (lb) 25:29
186 ANDREW BALLESTER 10 Troy 25:35
187 FELIPE ST. AGUEDA 10 Highland (pal) 25:41
188 ANDRES RUACHO 10 La Serna 27:29
189 RAYMOND HUYNH 10 Alhambra (alh) 27:48
190 DEREK WU 10 Alhambra (alh) 27:48
191 EMANUEL LOPEZ 10 Highland (pal) 28:11
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 KING (RIV) 18 1:22:37 0:52 1, 2, 4, 5, 6, 7, 10
2 TRABUCO HILLS 85 1:27:20 1:00 9, 12, 18, 19, 27, 35, 37
3 EL TORO 97 1:28:06 0:37 14, 15, 20, 23, 25, 26, 29
4 BURROUGHS (BUR) 109 1:28:27 1:10 8, 17, 21, 31, 32, 33, 36
5 ARMIJO 165 1:14:09 0:22 39, 40, 41, 45, 64, 65
6 HIGHLAND (PAL) 188 1:32:06 2:56 3, 24, 49, 55, 57, 69, 72
7 DAVIS 223 1:34:00 2:28 11, 48, 50, 51, 63, 78, 81
8 POLY (LB) 231 1:34:09 0:52 38, 42, 46, 52, 53, 58, 59
9 VALENCIA (VAL) 245 1:34:42 2:18 16, 34, 62, 66, 67, 68, 85
10 RANCHO CUCAMONGA 296 1:37:47 3:23 22, 30, 76, 79, 89, 94, 101
11 SANTEE 315 1:40:27 6:37 13, 54, 71, 73, 104
12 POLY (RIV) 375 1:43:43 5:29 43, 61, 75, 91, 105
13 ALISO NIGUEL 386 1:45:10 6:04 47, 56, 86, 90, 107
14 GLENDALE 386 1:43:07 3:50 44, 74, 80, 88, 100
15 ALHAMBRA (ALH) 406 1:44:02 2:23 60, 77, 82, 92, 95, 102, 103
16 LA SERNA 408 1:51:48 9:22 28, 70, 96, 106, 108
17 CENTENNIAL (COR) 444 1:45:58 1:16 83, 84, 87, 93, 97, 98, 99
DNP OXNARD 0:39:43 2 Runners
DNP CALIFORNIA (WHI) 1:02:32 3 Runners
DNP ROOSEVELT (COR) 1:02:19 3 Runners
DNP LOS OSOS 0:56:15 3 Runners
DNP SANTA FE 1:27:29 4 Runners
DNP TROY 1:30:41 4 Runners
Race #88 Boys Sophomore Division 1 1:05 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MANUAL MATA 10 La Sierra 16:35
2 JON JON MONSALUD 10 James Logan 16:47
3 TRISTIN MAGGIO 10 Vista Murrieta 17:05
4 ANTHONY BINION 10 Chaffey 17:06
5 KYLE LEGGE 10 Newbury Park 17:09
6 ADAM JOHNSON 10 Valley View (mv) 17:09
7 MELVYN ESTEVA 10 La Sierra 17:20
8 CHRIS LEE 10 Arcadia 17:20
9 DANIEL GRAVES 10 Homestead 17:27
10 JACOB ORTEGA 10 Downey (dow) 17:27
11 CHRISTIAN MONCADA 10 Simi Valley 17:33
12 JOE HERNANDEZ 10 Rancho Verde 17:35
13 OSAMAH HASSON 10 Walnut 17:35
14 MIGUEL VAZQUEZ 10 Rancho Verde 17:38
15 ANDREW ROSS 10 Vista Murrieta 17:39
16 JAKE LEGGE 10 Newbury Park 17:43
17 KYLE KREITZMAN 10 Simi Valley 17:49
18 JONATHAN LINARES 10 Valley View (mv) 17:51
19 NICHOLAS VALLIN 10 Rancho Verde 17:51
20 ZACK NAUGLES 10 Ventura 17:55
21 JUSTIN HAWKINS 10 Newbury Park 17:56
22 MARK REYES 10 Baldwin Park 17:57
23 FRANCISCO CARDOSO 10 Baldwin Park 18:00
24 STEVEN RIVERA 10 Rancho Verde 18:02
25 TANNER PAYNE 10 Burbank 18:02
26 BERNARD PANTOJA 10 Rancho Verde 18:04
27 RYAN VELASCO 10 Ventura 18:04
28 BRYCE RAUSCH 9 Homestead 18:05
29 NICK SCHWARTZ 10 Ventura 18:05
30 WILLIAM J. HSU 10 Arcadia 18:06
31 ZACH ALOMA 10 Simi Valley 18:07
32 EVAN CHUU 10 Arcadia 18:09
33 CJ SLOAN 9 Homestead 18:09
34 ABRAM TORRES 10 Rancho Verde 18:17
35 ZACH SONNENSCHEIN 10 Amador Valley 18:18
36 DANIEL DOBSON 10 Walnut 18:20
37 JULIAN MENESES 10 Vista Murrieta 18:21
38 LEVON ABRAHAMYAN 10 Burbank 18:21
39 JON FOREMAN 10 Simi Valley 18:22
40 JUSTIN SMITH 10 Burbank 18:23
41 NICHOLAS BRANDAO 10 Vista Murrieta 18:23
42 ELIAS FISHER 10 La Sierra 18:24
43 JONATHAN MOORE 10 Simi Valley 18:25
44 DANIEL CAMARILLO 10 Paloma Valley 18:27
45 NICK ROSKOPF 10 Amador Valley 18:28
46 CAMERON HUNT 10 Chino Hills 18:29
47 RYAN FERNALD 10 Newbury Park 18:30
48 KEVIN VELASQUEZ 10 Ventura 18:31
49 JACOB REYES 10 Arcadia 18:32
50 CHRIS LAWRY 10 Ventura 18:38
51 HAMZA KHAWAJA 10 James Logan 18:38
52 ISAIAH VILLASANA 10 Valley View (mv) 18:38
53 PABLO RAMALES 10 Arcadia 18:39
54 ANDREW NEVILLE 10 Ventura 18:39
55 CESAR AREVALO 10 Baldwin Park 18:45
56 JOSEPH CLEMEN 10 Newbury Park 18:46
57 SCOTT LEE 10 Amador Valley 18:47
58 GARRETT ELLIS 10 Vista Murrieta 18:50
59 JONAS MACROMALLIS 10 Burbank 18:52
60 PATRICK HIGGINS 10 Buena 18:52
61 NATHAN ALAMILLO 10 Newbury Park 18:53
62 CARLOS PEREZ 10 Warren 18:54
63 OMAR NARANJO 10 Downey (dow) 18:55
64 KEVIN CONROY 10 Arcadia 18:56
65 JONATHAN ZONG 10 Arcadia 18:56
66 ALEX WHITNEY 10 Newbury Park 18:57
67 DALLAS REUTTER 10 Paloma Valley 18:57
68 DAVID GARCIA 10 Loara 18:57
69 ANDREW FOWLER 10 Los Alamitos 18:59
70 KEVIN NORGAARD 10 Newbury Park 18:59
71 NICHOLAS TRAUTMAN 9 Homestead 19:00
72 DAMIEN CHAVEZ 10 Chaffey 19:01
73 JAKE FOEHNER 10 Amador Valley 19:02
74 JOHNATHAN MACIAS 10 Buena 19:02
75 JAIME VALENCIA 10 Camarillo 19:02
76 DANIEL HARPER 10 La Sierra 19:03
77 JULIAN GONZALEZ 10 Whittier 19:03
78 EMILIO TRIGUERO 10 Walnut 19:04
79 JUAN CORDOBA 10 Buena 19:04
80 RAUL GOMEZ 9 Warren 19:05
81 MATTHEW BURGUENO 10 Chino Hills 19:06
82 ARTURO ARANA 10 La Sierra 19:13
83 HA TRAN 10 Loara 19:18
84 SHANT ARARADIAN 10 Burbank 19:19
85 NOAH BOLAND 10 Ventura 19:21
86 JESSIE CERVANTES 10 Baldwin Park 19:22
87 CHRISTIAN MEYER 10 Paloma Valley 19:25
88 CHRISTIAN MORAN 10 Loara 19:29
89 BENJAMIN COVARRUBIA 10 Chino Hills 19:29
90 ALFONSO GABRIEL 10 Warren 19:31
91 NANEZ ALEX 10 Ventura 19:31
92 JACOB BAER 10 Amador Valley 19:31
93 DANILO RADOVIC 10 Cupertino 19:31
94 COLIN KAWAI 10 Arcadia 19:32
95 LUIS MALDONADO 10 Chaffey 19:33
96 ANTONIO VASQUEZ 10 Paloma Valley 19:38
97 SONNY LAGE 10 Chaffey 19:40
98 GERARDO VALTIERRA 10 La Sierra 19:41
99 GREGORY GARCIA 10 Warren 19:41
100 BRANDON YAMADA 10 Arcadia 19:42
101 ABRAHAM PEDROZA 10 Warren 19:45
102 CHRISTOPHER EYNON 10 Paloma Valley 19:46
103 JEREMY MONTES 10 Fountain Valley 19:47
104 MICHAEL ENG 10 Arcadia 19:49
105 BRENT KELLY 10 Newbury Park 19:50
106 VALENTIN ROMAN 10 Valley View (mv) 19:54
107 COLE NEUHOFF 10 Los Alamitos 19:54
108 JUAN SANTIAGO 10 Baldwin Park 19:59
109 NATHAN GERVAISE 10 Chino Hills 19:59
110 JACOB VONWINCKELMA 10 Chino Hills 20:00
111 HURSH KARKHANIS 10 Cupertino 20:01
112 JUDE VISTA 10 Baldwin Park 20:01
113 MISAEL CHAVIRA 10 Rancho Verde 20:05
114 BEN LIMSUMALLE 10 James Logan 20:06
115 PETER SILVA 10 Downey (dow) 20:08
116 KURTIS REINER 10 James Logan 20:12
117 WILLIAM KYI 10 Arcadia 20:14
118 DIETZMAN RYAN 10 Catalina Foothills 20:14
119 QUETZAL MARTINEZ 10 Los Alamitos 20:15
120 JONATHAN HERNANDEZ 10 Buena 20:15
121 JULIAN SERRANO 10 Walnut 20:16
122 OWEN ELLIOT 10 Camarillo 20:16
123 TIM ANDERSEEN 10 Loara 20:16
124 MARIO LOPEZ 12 Warren 20:17
125 PETER VAN RIPER 10 Vista Murrieta 20:19
126 JARED COOK 10 Chino Hills 20:22
127 JAMES EVANS 10 La Sierra 20:22
128 DANIEL BASURTO 10 Whittier 20:24
129 JAVIER ALFARO 10 Warren 20:29
130 RIO MARTINEZ 10 Camarillo 20:32
131 RAFAY WARSI 10 James Logan 20:32
132 MATTHEW LIM 10 Buena 20:33
133 VINCENT TRANG 10 Fountain Valley 20:33
134 J.P. HINEK 10 Amador Valley 20:41
135 GREG WHITNEY 10 Catalina Foothills 20:44
136 ANDRE VERZOSA 10 Burbank 20:44
137 OSVALDO CORTEZ 10 La Quinta (lq) 20:46
138 ANDREW JESPERSON 10 Buena 20:46
139 BRIAN PAIK 10 Burbank 20:47
140 JOSE IBARRA 10 Rancho Verde 20:48
141 SAMUEL URRUTIA 10 Chaffey 20:49
142 DANIEL MARTINEZ 10 Chaffey 20:49
143 KADHIRASH SIVAKUMAR 10 Cupertino 20:53
144 MADISON SALDANO 9 Cleveland 20:56
145 DYLAN SMITH 10 Ventura 20:57
146 ROSSTIN ENTEZARI 10 Vista Murrieta 20:58
147 LIAM JOHNS 10 Los Alamitos 21:03
148 ALGERNON CARILLO 10 Los Alamitos 21:03
149 CARLOS PEREZ 10 Warren 21:04
150 JORDAN GARCIA 10 Arcadia 21:04
151 BRIAN LO 10 Chino Hills 21:08
152 EMMANUEL GALVEZ 10 Chaffey 21:10
153 MARC BALOG 10 Ventura 21:10
154 SEAN FRANCIS 10 Ventura 21:12
155 BRIAN AGUIRRE 10 La Sierra 21:15
156 JONATHAN FLORES 10 Cleveland 21:16
157 BRANDON GUIZAR 10 Chino Hills 21:17
158 ANDRE POLADIAN 10 Burbank 21:23
159 MIGUEL SANTANA 10 Warren 21:23
160 DAVID ACOSTA 10 Whittier 21:26
161 MILAN HIRPARA 10 La Sierra 21:26
162 JOHN LAGASPI 10 Valley View (mv) 21:27
163 EVAN LANG 10 Camarillo 21:28
164 DAVID PACHECO 10 Downey (dow) 21:29
165 JUAN GARCIA 10 Ventura 21:30
166 MANUEL ARJON 10 Loara 21:31
167 ALEXIS CAMACHO 10 La Sierra 21:32
168 BLAKE GABEL 10 Chino Hills 21:33
169 IVAN KHOLOD 10 Amador Valley 21:33
170 NICK BAJADA 10 Ventura 21:35
171 SAM HOEL 10 Chino Hills 21:37
172 TREVOR VECCIO 10 Ventura 21:37
173 HUNTER HIDALGO 10 Camarillo 21:40
174 ETHAN CARTWRIGHT 11 Amador Valley 21:40
175 SEBASTIAN BANUELOS 10 Warren 21:41
176 CARLOS ABURTO 10 Downey (dow) 21:44
177 SINUHE VILLEGAS 11 Warren 21:51
178 JOSEPH GONZALES 10 Newbury Park 21:55
179 DANIEL PEREZ 10 Buena 21:56
180 EVAN JALATY 10 Buena 22:06
181 ALESSANDRO PANIGHE 10 Ventura 22:20
182 CHRISTOPHER TRA 10 Fountain Valley 22:23
183 DERICK WONG 10 James Logan 22:26
184 DANIEL AHN 10 Fountain Valley 22:26
185 JACOB DREXLER 10 Catalina Foothills 22:30
186 JEFFREY JING 10 Arcadia 22:33
187 TRAVIS LA ROCCO 10 Arcadia 22:38
188 TRENTON MCCOLL 10 Los Alamitos 22:41
189 ALEC DURAN 10 Whittier 22:54
190 GILBERT INIGUEZ 10 Chaffey 23:04
191 SHAWN GARDNER 10 Los Alamitos 23:08
192 WILLIAM PHELPS 10 La Quinta (lq) 23:15
193 DANIEL CASTRO 10 Warren 23:16
194 DANIEL CUEVA 10 Chaffey 23:16
195 STEVEN PHAM 10 Cleveland 23:17
196 ROY ZHANG 10 Arcadia 23:23
197 TYLER ADAMS 10 Chino Hills 23:24
198 MATT FRITSCH 10 Amador Valley 23:26
199 ANTHONY CHANDLER 10 Amador Valley 23:32
200 ETHAN NGUYEN 10 Fountain Valley 23:32
201 EVAN WEATHERFORD 10 Camarillo 23:35
202 BRENDAN CARRETERO 10 La Quinta (lq) 23:39
203 NOAH CHARLTON 10 Los Alamitos 23:41
204 KYLE FRANK 9 Los Alamitos 23:48
205 NASSIM BISHARA 10 Arcadia 23:49
206 RYAN TRAN 10 Fountain Valley 24:19
207 EMMANUEL CRUZ 10 La Sierra 24:22
208 DANIEL YOON 10 Walnut 24:30
209 SETH HULLINGER 10 Chaffey 24:31
210 RYAN ARTUZ 10 Los Alamitos 24:34
211 OWEN ROBLES 10 Los Alamitos 24:45
212 BRANDON CADENA 10 Chaffey 24:46
213 KYLE EIDSON 10 Ventura 25:19
214 EUGENE BLACKMUN 10 Los Alamitos 25:21
215 DENNIS MARIANO 10 Burbank 25:23
216 BRIAN ILAGAN 10 James Logan 25:27
217 ALFREDO BARRAGAN 10 Whittier 25:38
218 GARY NGUYEN 10 Fountain Valley 25:41
219 BEN ESPINOSA 10 Downey (dow) 26:12
220 CARLOS PACHECO 10 Los Alamitos 26:14
221 ZACARY ROBLES 10 Los Alamitos 26:22
222 DENNIS BUI 10 Fountain Valley 26:37
223 RYAN WHITEFORD 10 Buena 27:36
224 CHRIS SCHLEPPHORST 10 Fountain Valley 27:54
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 RANCHO VERDE 90 1:29:10 0:29 11, 13, 18, 23, 25, 31, 101
2 SIMI VALLEY 131 1:30:16 0:52 10, 16, 29, 36, 40
3 NEWBURY PARK 137 1:30:04 1:37 5, 15, 20, 44, 53, 58, 63
4 VISTA MURRIETA 144 1:30:18 1:45 3, 14, 34, 38, 55, 111, 126
5 ARCADIA 162 1:30:46 1:19 8, 28, 30, 46, 50, 61, 62
6 VENTURA 164 1:31:13 0:43 19, 26, 27, 45, 47, 51, 80
7 LA SIERRA 195 1:30:35 2:38 1, 7, 39, 71, 77, 90, 113
8 BURBANK 231 1:32:57 1:17 24, 35, 37, 56, 79, 121, 123
9 BALDWIN PARK 273 1:34:03 2:02 21, 22, 52, 81, 97, 100
10 AMADOR VALLEY 282 1:34:06 1:13 32, 42, 54, 68, 86, 120, 136
11 VALLEY VIEW (MV) 299 1:34:59 4:18 6, 17, 49, 95, 132
12 PALOMA VALLEY 368 1:36:13 1:19 41, 64, 82, 88, 93
13 CHAFFEY 371 1:36:09 3:43 4, 67, 87, 89, 124, 125, 130
14 JAMES LOGAN 373 1:36:15 3:45 2, 48, 102, 104, 117, 141, 150
15 WALNUT 374 1:39:45 6:55 12, 33, 73, 107, 149
16 CHINO HILLS 400 1:37:03 1:31 43, 76, 84, 98, 99, 112, 129
17 WARREN 402 1:36:56 0:51 59, 75, 85, 91, 92, 110, 115
18 BUENA 424 1:37:46 1:41 57, 69, 74, 106, 118, 122, 139
19 DOWNEY (DOW) 444 1:39:43 4:17 9, 60, 103, 134, 138, 153
20 LOARA 470 1:39:31 2:34 65, 78, 83, 109, 135
21 LOS ALAMITOS 522 1:41:14 2:04 66, 96, 105, 127, 128, 143, 145
22 CAMARILLO 564 1:42:58 2:38 70, 108, 116, 133, 137, 147
23 WHITTIER 612 1:49:25 6:35 72, 114, 131, 144, 151
24 FOUNTAIN VALLEY 641 1:48:41 3:45
DNP CATALINA FOOTHILLS 1:03:28 3 Runners
DNP CLEVELAND 1:05:29 3 Runners
DNP CUPERTINO 1:00:25 3 Runners
DNP LA QUINTA (LQ) 1:07:40 3 Runners
DNP HOMESTEAD 1:12:41 4 Runners
Race #89 Boys Sophomore Division 1 1:12 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 PRESTON ORTIZ 10 Loyola 16:48
2 BRENT MOGENSEN 10 Monta Vista (cup) 16:55
3 HARRISON FOX 10 Redondo Union 17:15
4 MOISES ORDUNA 10 Corona 17:19
5 TYLER RULE 10 Huntington Beach 17:19
6 ADAM SELKI 10 Palisades 17:21
7 MICHAEL KNIGHT 10 Quartz Hill 17:23
8 TANNER LAYTON 10 Carlsbad 17:23
9 JAKE KELLER 10 Yucaipa 17:28
10 JASON SPATTER 10 Corona 17:33
11 STEPHEN FARLANDER 10 Yucaipa 17:36
12 JACKSON COMBE 10 Great Oak 17:36
13 JOSH MADRIAGA 10 Corona 17:36
14 MARTIN FLORES 10 Corona 17:37
15 ALEX PEREZ 10 Quartz Hill 17:44
16 GHATTAS MALKI 10 Redondo Union 17:48
17 ANTHONY BUNCAB 10 Great Oak 17:48
18 BRYCE ROGERS 10 Great Oak 17:52
19 CORY LARGE 10 Carlsbad 17:58
20 ULISSES CRUZ 10 Bakersfield 17:59
21 EMILLIONO TRISTAN 10 Bakersfield 18:00
22 ROBERT ALVAREZ 10 Venice 18:01
23 WILL DOERR 10 Corona 18:01
24 MASON BOREN 10 Corona 18:10
25 MACKHAI NGUYEN 10 University (irv) 18:10
26 ISAI PEREZ 10 Santa Ana 18:11
27 MATTHEW TIBBITTS 10 Great Oak 18:11
28 DANIEL STINSON-DIESS 10 Great Oak 18:12
29 NIC NELSON 10 Wilson (lb) 18:15
30 MARTIN AQUINO 10 Venice 18:18
31 RAYMONE RADI 10 Redondo Union 18:22
32 SLATER SOLIS 10 Santiago (cor) 18:23
33 TYLER WHITE 10 Carlsbad 18:24
34 JOHN BURNS 10 Great Oak 18:30
35 ELI TITA 10 University (irv) 18:31
36 CHRISTIAN DELISLE 10 Wilson (lb) 18:33
37 TYREIK PERRERA 10 Great Oak 18:34
38 RISHI PATEL 10 Great Oak 18:36
39 ANTHONY ANTONUCCI 10 Loyola 18:36
40 SAUL GALLARDO 10 Corona 18:38
41 NICO PEDRAZA 10 Santa Ana 18:40
42 ROBERTO MEDRANO 10 Loyola 18:45
43 ALEJANDRO ORTIZ 10 El Rancho 18:47
44 JACOB PREAL 10 Great Oak 18:49
45 VAMSEE VEMULAPALLI 10 Monta Vista (cup) 18:49
46 ADRIAN CHAVEZ 10 Bloomington (blo) 18:50
47 NELSON FLORES 10 Santa Ana 18:51
48 DAVID SANCHEZ 10 Corona 18:51
49 JACK LEMKE 10 Wilson (lb) 18:52
50 MICHAEL ESPINOZA 10 Wilson (lb) 18:55
51 NOLAN ELAURIA 10 Great Oak 18:56
52 CARLOS GARCIA 10 Palo Verde 18:56
53 STUART SMITH 10 Capo Valley 18:57
54 BRYAN REYES 10 Loyola 18:57
55 THOMAS ATLEE 10 Loyola 19:00
56 JUSTIN OETTING 10 Carlsbad 19:02
57 DUNCAN WOODFORD 10 Quartz Hill 19:06
58 LUIS ANDRADE 10 Birmingham 19:07
59 BRADY THYFAULT 10 Great Oak 19:15
60 BRANDON SHIELDS 10 Great Oak 19:15
61 CHAYCE HOWARD 10 Bakersfield 19:15
62 AKITO MARTIN 10 Great Oak 19:16
63 ALEX YEE 9 Palo Verde 19:17
64 JUSTIN YI 10 Capo Valley 19:18
65 ADRIAN LOERA 10 El Rancho 19:19
66 ZAK HERRERA 10 Corona 19:19
67 DANIEL VASQUEZ 10 Palisades 19:22
68 CARLOS PARRA 10 Venice 19:23
69 EVERETT FISHER 10 Palisades 19:23
70 NOLAN RIDGEWAY-LEST 10 Wilson (lb) 19:24
71 MARCELO QUIJANO 10 Anaheim 19:24
72 MOISES RODRIGUEZ 10 El Rancho 19:25
73 CAMERON ATIN 10 Crescenta Valley 19:25
74 ETHAN WALCH 10 Crescenta Valley 19:26
75 JOSH MADRID 10 Wilson (lb) 19:27
76 TRISTAN RUIZ 10 Loyola 19:28
77 NATE WHITE 10 Palo Verde 19:29
78 MARK MATHEU 10 Crescenta Valley 19:30
79 ENRIQUE BRAVO 10 Bloomington (blo) 19:35
80 LOGAN FOOTE 10 Crescenta Valley 19:35
81 RYAN SKEANS 10 Great Oak 19:36
82 ZACH ALVARADO 10 Crescenta Valley 19:36
83 ALLAN TELON 10 Birmingham 19:37
84 WALKER SMITH 10 Crescenta Valley 19:38
85 TIM LANGLEY 10 Crescenta Valley 19:38
86 ERIK MECKSTROFT 10 Corona 19:38
87 ANDY ZHOU 10 University (irv) 19:41
88 SAMUEL DINH 10 Quartz Hill 19:43
89 IVAN SILVAS 10 Santa Ana 19:44
90 BRENDAN MCROBERTS 10 Quartz Hill 19:45
91 ZACH MCGEE 10 Great Oak 19:45
92 DANNY VASQUEZ 10 Birmingham 19:47
93 JACOB WARNAGIERIS 10 Capo Valley 19:49
94 AUSTIN MILES 10 Upland 19:53
95 MATTHEW TAYLOR 10 Upland 19:54
96 CHRISTIAN O'NEIL 10 Loyola 19:55
97 JUAN HERNANDEZ 10 Santa Ana 19:58
98 CONNOR SMITH 10 Palisades 20:03
99 SEAN VAN HISE 10 Great Oak 20:08
100 BRADLEY MORGAN 10 Quartz Hill 20:12
101 MICHAEL MALGERI 10 Redondo Union 20:14
102 JUAN ZUNIGA 10 Santa Ana 20:15
103 AUSTIN JANISH 10 Loyola 20:15
104 TAYLOR ROBERSON 10 Yucaipa 20:17
105 ALEX KIM 10 Palo Verde 20:20
106 CRISTIAN PEREZ 10 Santiago (cor) 20:21
107 EFREN MORALES 10 Coachella Valley 20:22
108 ETHAN ANGLE 10 Yucaipa 20:24
109 DEREK LEE 10 Capo Valley 20:25
110 EDDIE MARISCAL 10 Corona 20:28
111 JIMMY LI 10 Monta Vista (cup) 20:28
112 WYATT MALETA 10 Capo Valley 20:29
113 HIPOLITO ARTEAGA 10 Bloomington (blo) 20:30
114 MARLON TRIFUNOVIC 10 Huntington Beach 20:30
115 NOAH GARCIA 10 Santiago (cor) 20:33
116 JACOB MEADOWS 10 Redondo Union 20:33
117 BRANDON YI 10 Capo Valley 20:34
118 CHARLIE EVANS 10 Loyola 20:34
119 MICHAEL SKAGGS 10 Great Oak 20:35
120 BEN BARBOSA 10 Yucaipa 20:37
121 JONATHAN NGO 10 Huntington Beach 20:39
122 RICARDO NAVARETTE 10 Santa Ana 20:40
123 WILLIAM ARTIME 10 Crescenta Valley 20:40
124 ZACHARY MUNDER 10 Loyola 20:40
125 JOAN BAEZ 9 Anaheim 20:42
126 CONNER BRADLEY 10 Corona 20:44
127 EDWARD RAMOS 10 El Rancho 20:49
128 ANDREW ROPER 10 Capo Valley 20:50
129 CHRIS JANZEN 10 Capo Valley 20:50
130 NOAH POOLE 10 Crescenta Valley 20:52
131 OZAN ERDAL 10 University (irv) 20:53
132 HARI GARG 10 University (irv) 20:53
133 NICO SANCHEZ 10 Santiago (cor) 20:55
134 JOSEPH CURRAN 10 Carlsbad 20:57
135 JAY HOMER 10 Huntington Beach 20:59
136 RICARDO ORTIZ 10 Santa Ana 20:59
137 MOO KIM 10 University (irv) 21:01
138 CARLOS PEREZ 10 Santa Ana 21:06
139 ESTEBAN PINEROS 10 Birmingham 21:15
140 JOE IKEDO 10 Carlsbad 21:17
141 JACK EDMONDSON 10 Carlsbad 21:19
142 JOSEPH MELKO 10 Crescenta Valley 21:21
143 JACOB SARABIA 10 Santiago (cor) 21:24
144 HENRY SHAFRON 10 Capo Valley 21:25
145 ALEX VU 10 Corona 21:27
146 JONAH GREEN 10 Bakersfield 21:31
147 AUSTIN HALL 10 Wilson (lb) 21:33
148 EDWARD MENDOZA 10 Bloomington (blo) 21:40
149 SHON MACKIE 10 Capo Valley 21:42
150 CHANDLER WADE 10 Quartz Hill 21:43
151 JACOB FEUERBORN 10 University (irv) 21:44
152 RYAN YO 9 University (irv) 21:45
153 ABRAHAM PEREZ 10 Bakersfield 21:47
154 PRESTON DANG 10 Capo Valley 21:49
155 CHRISTOPHER MELEND 10 Birmingham 21:51
156 SHEA BAUTISTA-CAPOL 10 Crescenta Valley 22:00
157 MADISON MCKESSON 10 Loyola 22:03
158 OSCAR REYES 10 Anaheim 22:12
159 JOSEPH SCHLESINGER 10 Huntington Beach 22:17
160 ERIC HOANG 11 University (irv) 22:21
161 CALVIN LEE 10 University (irv) 22:22
162 JONATHON NGUYEN 10 University (irv) 22:37
163 LIAM O'BRIEN 10 Carlsbad 22:39
164 FRANKLIN WANG 9 University (irv) 22:40
165 RUBEN MARTINEZ 10 Birmingham 22:42
166 TARIQ YOUSUF 10 Capo Valley 22:43
167 DEAN GELBER 10 Palisades 22:49
168 KIA RAHBAR 10 Capo Valley 22:52
169 EVAN DAVIES 10 University (irv) 22:57
170 CHAZ TORRES 10 Capo Valley 23:03
171 ALEX ARTEAGA 10 Corona 23:03
172 MARCO BALDI 10 University (irv) 23:05
173 NICK PENROSE 10 Capo Valley 23:09
174 CONNER SULLIVAN 10 Monta Vista (cup) 23:18
175 CONNOR LUTGE 10 Quartz Hill 23:24
176 MICHAEL KNOWLES 10 Anaheim 23:27
177 RAPHAEL PETTIGREW 10 Palisades 23:35
178 JOEY LOPEZ 10 Wilson (lb) 23:35
179 JOSE QUINTERO 10 Coachella Valley 23:37
180 JACOB STRUBLE 10 Corona 23:42
181 MILLION MICHAEL 10 Palisades 23:43
182 ANTHONY ARIZMENDI 10 Corona 23:50
183 LUIS OJEDA 10 Corona 23:52
184 JACOB FANSHAW 10 El Rancho 23:55
185 DANIEL VELASQUEZ 10 Wilson (lb) 24:04
186 WYATT ROBERTSON 10 Capo Valley 24:16
187 TRENT HOUSER 10 Yucaipa 24:24
188 ALEJANDRO JUANILLO 10 Birmingham 24:31
189 MARCOS ORELLANA 10 El Rancho 24:53
190 JULIAN DIAZ 10 Anaheim 25:07
191 JOSHUA GARCIA 10 Coachella Valley 25:19
192 ALEX PHU 10 Capo Valley 25:38
193 CONNOR LINDSTROM 10 Capo Valley 26:08
194 RYAN ALEXANDER 10 Huntington Beach 26:24
195 ALEXIS BASILIO 10 Santa Ana 26:37
196 PAUL MAGANA 10 Anaheim 27:58
197 RAMEZ MICHAIL 10 Upland 32:19
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 CORONA 58 1:28:06 0:42 3, 9, 12, 13, 21, 22, 36
2 GREAT OAK 95 1:29:39 0:36 11, 16, 17, 25, 26, 31, 34
3 LOYOLA 163 1:32:06 2:12 1, 35, 38, 44, 45, 60, 73
4 WILSON (LB) 197 1:33:59 1:09 27, 33, 41, 42, 54, 59, 105
5 CARLSBAD 198 1:33:44 3:34 7, 18, 30, 46, 97, 101, 102
6 QUARTZ HILL 205 1:33:41 2:22 6, 14, 47, 68, 70, 76, 106
7 REDONDO UNION 208 1:34:12 3:18 2, 15, 28, 77, 86
8 SANTA ANA 244 1:35:24 1:47 24, 37, 40, 69, 74, 78, 90
9 YUCAIPA 266 1:36:22 3:09 8, 10, 79, 81, 88, 118
10 PALISADES 298 1:38:58 5:28 5, 52, 53, 75, 113, 115, 116
11 BAKERSFIELD 300 1:38:32 3:48 19, 20, 49, 104, 108
12 CRESCENTA VALLEY 301 1:37:32 0:11 57, 58, 61, 62, 63, 65, 66
13 UNIVERSITY (IRV) 311 1:38:08 2:43 23, 32, 67, 94, 95, 99, 107
14 CAPO VALLEY 330 1:38:58 1:32 43, 50, 72, 82, 83, 87, 93
15 EL RANCHO 355 1:42:15 5:08 39, 51, 56, 92, 117, 120
16 HUNTINGTON BEACH 386 1:41:44 4:58 4, 84, 89, 98, 111, 122
17 BIRMINGHAM 392 1:41:37 2:44 48, 64, 71, 100, 109, 112, 119
18 SANTIAGO (COR) 393 1:41:36 3:01 29, 80, 85, 96, 103
19 ANAHEIM 491 1:50:52 5:43 55, 91, 110, 114, 121, 123
DNP COACHELLA VALLEY 1:09:18 3 Runners
DNP UPLAND 1:12:06 3 Runners
DNP VENICE 0:55:42 3 Runners
DNP PALO VERDE 1:18:02 4 Runners
DNP BLOOMINGTON (BLO) 1:20:35 4 Runners
DNP MONTA VISTA (CUP) 1:19:30 4 Runners
Race #90 Boys Sophomore Division 1 1:19 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 TOM ENGLEBERT 10 Claremont 16:55
2 CONNOR HOLCOMB 10 Canyon (cc) 17:05
3 A.J. SOMMERS 10 Elk Grove 17:12
4 SCOTT SENO 10 Elk Grove 17:23
5 NOAH PEREZ 10 Moorpark 17:26
6 LUCAS DOS SANTOS 10 San Marcos (sm) 17:33
7 DREW DANIELS 10 Moorpark 17:37
8 KEVIN ZHAO 10 San Marcos (sm) 17:47
9 SERGIO ESPINOZA 10 Claremont 17:49
10 LUCAS MARTINEZ 10 Claremont 17:50
11 JACOB LAFARGA 10 Claremont 17:52
12 MATT STEIN 10 Villa Park 17:52
13 JOAQUIN SEGURA-MOR 10 Claremont 17:52
14 AVERY HELGESEN 10 El Camino (oce) 17:54
15 CHAD RUABURO 10 El Camino (oce) 17:55
16 KENNY JONES 10 Marina 17:57
17 TY GARRETT 10 Mira Costa 18:07
18 RANDY PIETERSEN 10 Elk Grove 18:10
19 SEAN O'BANNON 10 Foothill (sa) 18:11
20 OLIVER GOCH 10 Moorpark 18:11
21 ALEMU BIRUKE 10 Santa Monica 18:12
22 JACOB AXTON 10 Ayala 18:12
23 RYAN LOCICERO 10 Mira Costa 18:16
24 CONNER HANSEN 10 San Marcos (sm) 18:17
25 MICHAEL ABBOTT 10 Tesoro 18:20
26 KYLE KWONG 10 Elk Grove 18:21
27 MATT SEEFELDT 10 Roseville 18:22
28 LAINE BENNETT 10 Serrano 18:22
29 NATHAN REEM 10 Foothill (sa) 18:22
30 NIKHIL VETTIKATTU 10 Ayala 18:25
31 JALON FLORES 10 Marina 18:25
32 CAMDEN SCOTT 10 Elk Grove 18:25
33 KOBE HERNANDEZ 10 Ayala 18:25
34 ALEX URQUILLA 10 Canyon (cc) 18:27
35 VITO CANUSO 10 Villa Park 18:27
36 DYLAN HERNANDEZ 10 Santa Monica 18:28
37 DEVIN ROSS 10 Serrano 18:28
38 SERGIY CHEMODONAV 10 San Marcos (sm) 18:34
39 SEAN GREY-TUNKEL 10 West Ranch 18:38
40 CHRIS ANIELLO 10 Mira Costa 18:40
41 STEPHEN MAGIERA 10 Canyon (cc) 18:41
42 CHANCE GRIFFIN 10 Serrano 18:41
43 MICHAEL BYRNES 10 Santa Monica 18:43
44 AVERY DELACRUZ 10 Paramount 18:47
45 MATTHEW JOY 10 Glendora 18:47
46 ELI TANGENBERG 10 Claremont 18:48
47 BRANDON ACEVEDO 10 Claremont 18:48
48 MICHAEL HERNANDEZ 10 Glendora 18:48
49 ALEX KATSON 10 San Marcos (sm) 18:49
50 KEITH HILL 10 Santa Monica 18:50
51 TERRY CHERN 10 Ayala 18:51
52 BLAKE AMADO 10 Roseville 18:51
53 GABRIEL CANTU 10 Edison (hb) 18:52
54 CALVIN POLINTAN 10 Serrano 18:56
55 RYAN SILVER 10 Moorpark 19:00
56 XAVIER LOPEZ 10 Ayala 19:02
57 RYAN CENDEJAS 10 Tesoro 19:04
58 ANDREW LEON 10 Foothill (sa) 19:04
59 JONATHAN SAMAYAO 10 Marina 19:05
60 JUSTIN PIERCE 10 Villa Park 19:05
61 BLAKE CATHERINE 10 Villa Park 19:09
62 NOAH LAMB 10 Moorpark 19:14
63 DIEGO VILLEGAS 10 Villa Park 19:18
64 MAX FOGEL 10 Mira Costa 19:22
65 SHANE PETERSON 10 Moorpark 19:24
66 JOSH MINNIE 10 El Camino (oce) 19:24
67 SEAN STRATTON 10 Vacaville 19:26
68 ENRIQUE FLORES 10 Paramount 19:26
69 AVERY ELLIS 10 El Camino (oce) 19:31
70 ROBERT SANTIAGO 10 Moorpark 19:33
71 MILES O'BRIEN 10 Santa Monica 19:33
72 WILLIAM CORONA 11 Canyon (cc) 19:35
73 CAMERON MCBRIDE 10 Foothill (sa) 19:37
74 RILEY GOODSEN 10 Vacaville 19:38
75 JEFFREY HENDRIX 10 Tesoro 19:41
76 IAN YOON 10 San Marcos (sm) 19:44
77 JACOB RAMIREZ 10 West Covina 19:45
78 ADRIAN PEREZ 10 Paramount 19:45
79 CHRIS ALBA 10 Santa Monica 19:47
80 JACKSON LISEC 10 Vacaville 19:54
81 JUAN MARQUEZ 10 West Covina 19:54
82 JOHN WILLIAMS 10 Foothill (sa) 19:55
83 LOGAN MARTEL 11 Canyon (cc) 19:56
84 TYLER RUEDA 10 El Camino (oce) 19:57
85 STEVEN CHOI 10 Villa Park 19:57
86 JEREMY DVORAK 10 Claremont 19:58
87 PEDRO FLACK 10 Santa Monica 19:58
88 CHRISTIAN BRYAN 10 Tesoro 19:58
89 TERRANCE SEKI 10 Ayala 19:59
90 GRAYSON HUTCHINS 10 Foothill (sa) 19:59
91 AMRIT RANDENIYA 10 Mira Costa 20:00
92 IAN MCGREW 10 Foothill (sa) 20:01
93 BRANDON NINFITO 10 El Camino (oce) 20:08
94 DIONISIO BAUTISTA 10 Moorpark 20:11
95 NICOLAS ESCUDERO 10 Moorpark 20:11
96 GARRETT SENO 10 Elk Grove 20:13
97 SAM TURNER 10 Tesoro 20:13
98 JONATHAN CALENTTI 10 Serrano 20:16
99 JEDD ULAN 10 Moorpark 20:17
100 ANDREW FALLS 10 Ayala 20:19
101 JOAQUIN DORANTES 10 Edison (hb) 20:21
102 CALVIN TABATA 10 Ayala 20:23
103 SHANE HALSEMA 10 Moorpark 20:24
104 RICARDO OCHOA 10 Villa Park 20:26
105 GAVIN MORRIS 10 Heritage (rom) 20:31
106 JORGE ARREGUIN 11 Canyon (cc) 20:34
107 TREVOR JULIUS 10 Mira Costa 20:34
108 MICHAEL ARMATO 10 Mira Costa 20:35
109 ZAC KORECKI 10 San Marcos (sm) 20:36
110 RANDY WOODSON 10 Foothill (sa) 20:36
111 AJ EMICK 10 Foothill (sa) 20:41
112 DAVID KELLEY 10 Vacaville 20:48
113 JOSH AUSTIN 10 Canyon (cc) 20:54
114 RYAN COOPER 10 Tesoro 20:55
115 JOSUE CANO 10 Alta Loma 20:55
116 BRANDON LEHMAN 10 Serrano 20:57
117 WESTON AGENTER 10 Moorpark 20:59
118 JACOB CHAIDEZ 10 Marina 21:07
119 CHRIS MURRAY 10 West Covina 21:08
120 SPENCER BOEHM 10 Edison (hb) 21:13
121 TRESTAN ESPIRITU 10 El Camino (oce) 21:13
122 CHRISTOPHER ANDERS 10 Moorpark 21:14
123 MARIO JUAREZ 10 Alta Loma 21:17
124 JARED BRANDT 10 Heritage (rom) 21:20
125 KEVIN YI 10 San Leandro 21:21
126 LUCAS CAMERA 10 Ayala 21:21
127 WATTS WADDINGTON 10 Glendora 21:24
128 PETER SWAN 10 Marina 21:26
129 JOSHUA ANGELO 10 Moorpark 21:26
130 JUAN CHAVEZ 10 Moorpark 21:29
131 THOMAS ANNUZZI 10 Vacaville 21:32
132 GARRETT WEBB 10 Moorpark 21:38
133 KEVIN RANKIN 9 El Camino (oce) 21:40
134 BRANDON CHORAK 10 Villa Park 21:44
135 NATHAN MOREEN 10 Villa Park 21:45
136 SIMON CARRERA 10 Villa Park 21:46
137 EDWARD CHOI 10 Villa Park 21:47
138 ALON GARY 10 Marina 21:53
139 ZAIN KHALIFEH 10 Mira Costa 21:58
140 DAVID GONZALEZ 10 El Camino (oce) 21:58
141 RYAN NISHIMOTO 10 Foothill (sa) 21:58
142 JACKSON REESE 10 Foothill (sa) 21:59
143 STEVEN CAMPBELL 10 Vacaville 22:03
144 KANE PALMER 10 Fairfax 22:12
145 ANDREW ROSNER 10 Villa Park 22:12
146 BYRON LAZATIN 10 San Leandro 22:14
147 BRYAN VASQUEZ 10 Fairfax 22:14
148 SENH LAU 10 San Leandro 22:15
149 WAIHO YUEN 10 Moorpark 22:23
150 BRYAN BRAVO 10 Marina 22:33
151 DEREK CLARKE 10 Tesoro 22:35
152 TYLER JONES 10 Marina 22:35
153 ADAM CAMPOS 10 West Covina 22:35
154 HOWARD WANG 10 Tesoro 22:42
155 EDGAR CAMBEROS 10 Canyon (cc) 22:45
156 DEREK NGUYEN 10 Marina 22:49
157 ZAID ALRAKABI 10 Roseville 22:51
158 JOSEPH SMITH 10 Marina 22:54
159 TANNER LEBEL 10 Moorpark 23:11
160 KEVIN NGUYEN 10 Moorpark 23:23
161 CHRISTIAN GILES 10 Foothill (sa) 23:36
162 WILLIAM HARTONO 10 Moorpark 23:47
163 BRANDON SALINAS 10 West Ranch 23:48
164 MATTHEW ROBLES 10 West Covina 24:27
165 RYAN INTERRANTE 10 Moorpark 24:46
166 PETER WATANABE 10 Moorpark 24:55
167 JACKSON RAND 10 Glendora 25:04
168 NOAH CHOUDHURY 10 West Ranch 25:05
169 CHRISTIAN ROXAS 10 San Leandro 25:06
170 DOLAN CANALES 10 West Covina 25:17
171 JARED REZAK 10 Moorpark 25:48
172 EZEQUIEL ZURITA 10 Heritage (rom) 27:41
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 CLAREMONT 44 1:28:18 0:57 1, 9, 10, 11, 13, 42, 43
2 ELK GROVE 82 1:29:31 1:13 3, 4, 18, 26, 31, 84
3 SAN MARCOS (SM) 119 1:31:00 1:16 6, 8, 24, 37, 44, 68, 91
4 MOORPARK 135 1:31:28 1:48 5, 7, 20, 48, 55, 58, 62
5 SERRANO 150 1:14:27 0:34 27, 36, 40, 47, 86, 95
6 VILLA PARK 153 1:14:33 1:17 12, 34, 53, 54, 56, 76
7 AYALA 178 1:32:55 0:50 22, 29, 32, 46, 49, 79, 87
8 SANTA MONICA 205 1:33:46 1:21 21, 35, 41, 45, 63, 70, 77
9 CANYON (CC) 212 1:33:44 2:51 2, 33, 39, 64, 74, 88, 93
10 MIRA COSTA 216 1:34:25 1:53 17, 23, 38, 57, 81, 89, 90
11 EL CAMINO (OCE) 224 1:34:41 2:03 14, 15, 59, 61, 75, 83, 98
12 FOOTHILL (SA) 236 1:35:09 1:44 19, 28, 51, 65, 73, 80, 82
13 VACAVILLE 289 1:19:46 1:22 60, 66, 71, 92, 100, 102
14 MARINA 293 1:38:00 3:29 16, 30, 52, 96, 99, 101, 103
15 TESORO 305 1:37:16 1:53 25, 50, 67, 78, 85, 94, 104
16 WEST COVINA 449 1:47:49 4:42 69, 72, 97, 105, 106, 107
DNP ALTA LOMA 0:42:12 2 Runners
DNP FAIRFAX 0:44:26 2 Runners
DNP PARAMOUNT 0:57:58 3 Runners
DNP WEST RANCH 1:07:31 3 Runners
DNP ROSEVILLE 1:00:04 3 Runners
DNP HERITAGE (ROM) 1:09:32 3 Runners
DNP EDISON (HB) 1:00:26 3 Runners
DNP GLENDORA 1:24:03 4 Runners
DNP SAN LEANDRO 1:30:56 4 Runners
Race #100 Boys Sophomore Division 2 2:30 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 RYAN TOBIN 10 Colony 17:02
2 AARON REIDER 10 Peninsula 17:25
3 DARVALE JACKSON 10 J.W. North 17:26
4 AARON WIREKOON 10 Royal 17:33
5 ANDRES ALVARDO 10 Golden Valley (sc) 17:36
6 JARED TAM 10 Rowland 17:42
7 MIGUEL GODOY 10 Citrus Valley 17:54
8 CHRISTOPHER GUERRA 10 Bravo Medical Magn 17:58
9 CHRISTIAN COLLINS 10 Murrieta Valley 17:59
10 ZANE PEREZ 10 Rowland 18:06
11 GRAHAM PEEPLES 10 Westlake 18:12
12 SHREYANG PRAJAPATE 10 Rowland 18:16
13 MORGAN TUOHY 10 Taft (wh) 18:16
14 LUCAS FRIAS 10 Citrus Valley 18:18
15 KEVIN CHIK 10 Rowland 18:26
16 ABA SHERFA 10 Peninsula 18:32
17 HENRY BELL-WILSON 10 Peninsula 18:33
18 JOSUE REYES 10 Colony 18:37
19 DANIEL SANDERS 10 J.W. North 18:38
20 DEREK BARRERA 10 Golden Valley (sc) 18:39
21 GUSTAVO ZAMBRANO 10 Bravo Medical Magn 18:43
22 SPENCER JUDY 10 Citrus Valley 18:46
23 DAG FORSBERG 10 Westlake 18:53
24 MORGAN HAINES 10 Westlake 18:57
25 BRENDAN GALVIN 10 Beckman 18:58
26 ANGEL CORTES 10 Golden Valley (sc) 19:01
27 FRANCO VIDAL 10 J.W. North 19:04
28 JACOB RAABE 10 Taft (wh) 19:06
29 LUIS MEX 10 Westlake 19:07
30 CHRIS TORRES 10 Peninsula 19:08
31 JALEN HAWES 10 Murrieta Valley 19:09
32 RYAN GEBHARDT 10 Westlake 19:13
33 CALEB ESTRADA 10 Rowland 19:17
34 GEORGE FARIS 10 Peninsula 19:17
35 BRYCE HENDERSON 10 Royal 19:19
36 BRANDON DELEON 10 Peninsula 19:20
37 THOMAS MORLEY 10 Westlake 19:24
38 ANDREW MARKS 10 Murrieta Valley 19:27
39 RICKY CARDENAS 10 J.W. North 19:30
40 BRAIN TROUNG 9 Rowland 19:30
41 ANTHONY MASCIOTTI 10 South Torrance 19:32
42 CAMRON WANG 10 Peninsula 19:35
43 ALLEN AU YEUNG 10 San Gabriel 19:38
44 AARON COPE 10 Murrieta Valley 19:41
45 SALVADOR ANAYA 10 Patriot 19:42
46 MICAH SAKADO 10 South Torrance 19:46
47 EDGAR SANTOS 10 Bravo Medical Magn 19:49
48 VIKAS MUNUKUNA 10 Beckman 19:51
49 BRIAN CASTRO 10 Bravo Medical Magn 19:52
50 ISAIAH ESPINA 10 Colony 19:53
51 NOLAN AU 10 Westlake 19:57
52 ZACHARY COVARRUBIA 10 North Torrance 20:03
53 ZACHARY ISHIMOTO 10 Peninsula 20:03
54 PEDRO DELGADO 10 Colony 20:04
55 STEPHEN ZHONG 10 Westlake 20:04
56 ANGEL SANTOS 10 Bravo Medical Magn 20:07
57 GARRETT KAWABATA 10 South Torrance 20:13
58 CONNOR PEEBLES 10 Royal 20:17
59 NATHAN KIM 10 South Torrance 20:21
60 ADAM RODRIGUEZ 10 Golden Valley (sc) 20:23
61 MIGUEL ORTEGA 10 Patriot 20:25
62 JONATHAN MACIEL 10 Colony 20:33
63 TYLER TRAVERS 10 Murrieta Valley 20:43
64 ANGEL SUAREZ 10 Bravo Medical Magn 20:47
65 DANIEL ZARASUA 10 Lancaster 20:47
66 ARTURO ROCHA 10 Murrieta Valley 20:49
67 CONNOR DEDECKER 10 Westlake 20:54
68 ANGEL OLMOS 9 Bravo Medical Magn 20:59
69 TYLER LANGFORD 10 Royal 21:09
70 ANDREW CAMACHO 10 Colony 21:13
71 DAVID STUART 10 Westlake 21:15
72 DOMINIC PERRINO 10 Westlake 21:16
73 HIROAKI YAMADA 10 South Torrance 21:18
74 RYAN GURNICK 10 Taft (wh) 21:22
75 TANNER COHEN 10 J.W. North 21:24
76 MATTHEW PANEC 10 Westlake 21:25
77 JERED CUTLER 10 North Torrance 21:27
78 CHRISTIAN HUTCHINSO 10 Rowland 21:27
79 TYLER HAMAMOTO 10 Peninsula 21:29
80 BEN KERN 10 Westlake 21:31
81 JOSHUA ROGERS 10 Westlake 21:31
82 JACOB PARK 10 Beckman 21:37
83 BRANDON HALL 10 Westlake 21:40
84 TED GOLDSTEIN 10 Taft (wh) 21:46
85 YOUSSEF OUADDI 10 Murrieta Valley 21:46
86 CESAR CONTRERAS 10 Patriot 21:47
87 EVAN SCHWARTZ 10 Westlake 21:49
88 TOMMY FUNG 10 Peninsula 21:57
89 LEVI FLORES 10 Patriot 21:59
90 NICK ALBERT 10 South Torrance 22:01
91 ZACHARY HUTCHINGS 10 Westlake 22:06
92 DEVIN CURIEL 10 Peninsula 22:07
93 SAHIL BHATT 10 South Torrance 22:08
94 SIDNEY TAN 9 Rowland 22:12
95 TONY TRAN 10 San Gabriel 22:22
96 JOSHUA CONNER 10 Westlake 22:29
97 MATTHEW FORBES 10 Westlake 22:29
98 MARCUS CHAIDES 10 Royal 22:31
99 ANTHONY RAMIREZ 10 J.W. North 22:32
100 BRAD SMITH 10 Peninsula 22:33
101 ERIC HUYNH 10 San Gabriel 22:33
102 GARY TAN 10 Bravo Medical Magn 22:40
103 ANTHONY DANG 10 Royal 22:43
104 KENNETH NOGUCHI 10 South Torrance 22:55
105 ALEX LIU 10 Beckman 22:56
106 JAMES SHEARIN 10 North Torrance 22:59
107 EVAN OKAMOTO 10 South Torrance 23:10
108 NATE YOUNG 10 Westlake 23:22
109 MIKALE SUTTNER 10 Royal 23:35
110 MARCO HERNANDEZ 10 Rowland 23:43
111 CAMERON TADAYON 10 Westlake 24:00
112 ANDREW OKIHARA 10 South Torrance 24:13
113 TIMOTHY FONG 10 San Gabriel 24:13
114 TREVOR COTTON 10 South Torrance 24:13
115 ERIC SANCHEZ 10 Murrieta Valley 25:36
116 JOSH HADDEN 10 Patriot 27:16
117 KYLE LANZILLO 10 Murrieta Valley 29:58
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 ROWLAND 58 1:31:47 1:35 5, 8, 10, 11, 24, 31, 56
2 PENINSULA 73 1:32:55 1:52 2, 12, 13, 21, 25, 27, 33
3 WESTLAKE 87 1:34:22 1:01 9, 17, 18, 20, 23, 28, 40
4 J.W. NORTH 122 1:36:02 3:58 3, 15, 19, 30, 55, 63
5 BRAVO MEDICAL MAGNET 139 1:36:29 2:09 6, 16, 37, 38, 42, 49, 51
6 MURRIETA VALLEY 140 1:36:59 2:44 7, 22, 29, 34, 48, 50, 57
7 COLONY 142 1:36:09 3:31 1, 14, 39, 41, 47, 53
8 ROYAL 188 1:40:49 4:58 4, 26, 44, 52, 62, 64, 65
9 SOUTH TORRANCE 210 1:41:10 1:46 32, 36, 43, 45, 54, 60, 61
10 PATRIOT 264 1:51:09 7:34 35, 46, 58, 59, 66
DNP LANCASTER 0:20:47 1 Runner
DNP CITRUS VALLEY 0:54:58 3 Runners
DNP NORTH TORRANCE 1:04:29 3 Runners
DNP BECKMAN 1:23:22 4 Runners
DNP GOLDEN VALLEY (SC) 1:15:39 4 Runners
DNP SAN GABRIEL 1:28:46 4 Runners
DNP TAFT (WH) 1:20:30 4 Runners
Race #101 Boys Sophomore Division 2 2:37 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 RYAN TATE 10 Saugus 16:40
2 COLIN JENSEN 10 Poway 16:46
3 GEORGE MCGUIGAN 10 Thousand Oaks 17:20
4 CARLOS PEREZ 10 Beaumont 17:23
5 JACOB CROSSON 10 Saugus 17:25
6 PAYTON OLSEN 10 Murrieta Mesa 17:31
7 BEN CUNNINGHAM 10 Poway 17:35
8 OMAR ANDRADE 10 Fullerton 17:37
9 ANTHONY PRECIADO 10 Hart 17:38
10 CESAR MARTINEZ 10 Santa Ana Valley 17:48
11 PEDRO MEZA 10 Beaumont 17:51
12 ANTHONY TYLER 10 West Torrance 17:51
13 DALTON MUTH 10 Beaumont 17:53
14 TIMMY STEVENS 10 Thousand Oaks 18:02
15 WESLEY FURUKIDO 10 Cerritos 18:03
16 ISAIAS JACINTO 10 Beaumont 18:17
17 OWEN SCHATZLEIN 10 Poway 18:21
18 XAVIER SALCIDO 10 Beaumont 18:21
19 JESUS MORAN 10 Santa Ana Valley 18:28
20 GASTON BANUELOS 10 Poway 18:28
21 SERGIO PERAZA 10 Perris 18:31
22 DAISUKE SASADA 10 West Torrance 18:40
23 EVAN FAUST 10 Poway 18:42
24 JOHN VIERRA 10 Saugus 18:43
25 MANNY MACIAS 10 Saugus 18:46
26 NICHOLAS TAI 10 Cerritos 19:00
27 TANNER LOMELI 10 Saugus 19:02
28 JAKE BURKHOLDER 10 Hart 19:04
29 MATT MCILRATH 10 Saugus 19:05
30 GUSTAVO VERGARA 10 Santa Ana Valley 19:06
31 QUINN MARSH 10 Hemet 19:07
32 JOSHUA RICCIARDI 10 Hemet 19:10
33 WILL WALTER 10 Santa Barbara 19:12
34 KAN SHIMIZU 10 West Torrance 19:15
35 LEONARDO ROMO 10 West Torrance 19:19
36 HECTOR IBARRA 10 Santa Ana Valley 19:21
37 ISAAC MCKENZIE 10 Mayfair 19:22
38 JUAN RETANA 10 Shafter 19:24
39 GAVIN OVERTURF 10 West Torrance 19:25
40 CHRIS MEJIA 10 Hart 19:26
41 ANDRES MURILLO 10 West Torrance 19:26
42 BRENNEN VILLEGAS 10 Mayfair 19:29
43 KYLE HAYDEN 10 Murrieta Mesa 19:33
44 ALEX FAUST 10 West Torrance 19:34
45 NATHAN MANNION 10 Poway 19:42
46 AUSTIN THOMSON 10 Mayfair 19:47
47 LEVON KEAWPRASERT 10 Hart 19:48
48 FERNANDO AGUILERA 10 Murrieta Mesa 19:48
49 JAMES BRUTCHIN-ROOS 10 Thousand Oaks 19:49
50 EDWIN BAZ 10 Fullerton 19:50
51 ANDREW RAMIREZ 10 Beaumont 19:51
52 BODHI KRUFT 10 Santa Barbara 19:52
53 KEVIN TAI 10 West Torrance 19:59
54 ANTHONY OLIVER 10 West Torrance 20:02
55 ALDY HONG 10 Cerritos 20:02
56 DAN ABOULACHE 10 Hart 20:07
57 RYAN TRAYLOR 10 Perris 20:14
58 NICO POIRIER 10 Santa Barbara 20:23
59 VINCENT GAO 10 Cerritos 20:27
60 DHIRAJ RAMIREDDY 10 West Torrance 20:32
61 SCOTT BUFFHAM 10 Saugus 20:33
62 MIGUEL CARMONA 10 Shafter 20:38
63 JUSTIN KRIGBAUM 10 Beaumont 20:39
64 HUNTER LUKK 10 Hart 20:42
65 CARLOS CORONA 10 Shafter 20:47
66 AARON ALVARADO 10 Cerritos 20:49
67 PEDRO VILLEGAS 10 Shafter 20:51
68 ISAAC CORTES 10 Santa Barbara 20:51
69 VAN LY 10 Santa Ana Valley 20:51
70 ANDREW FRONING 10 West Torrance 20:54
71 CHRISTIAN HUFF 10 Hemet 20:57
72 SAMMY SALDIVAR 10 Fullerton 20:57
73 JUSTIN NG 10 Hart 20:59
74 BRYAN CALDERA 10 Shafter 21:06
75 NICHOLAS GARCIA 10 Cerritos 21:10
76 THOMAS ESTRADA 10 Thousand Oaks 21:11
77 SEBASTIAN ROGERS 10 Mayfair 21:14
78 COLLIN O'BRYAN 10 West Torrance 21:26
79 LUIS RUIZ 10 Hemet 21:31
80 KEVIN PHAN 10 Perris 21:33
81 CHRIS HARTLAGE 10 Apple Valley 21:35
82 GUSTAVO RUELAS 10 Shafter 21:42
83 RILEY FROEHLICH 10 Mayfair 21:42
84 MARTIN YEROVI 10 Hart 21:43
85 QUINN MANNEN 10 Thousand Oaks 21:57
86 JESSE GONZALES 10 Perris 22:10
87 DANIEL JAIME 10 Perris 22:19
88 JONATHAN MACIEL 10 Perris 22:20
89 JOHN CULHANE 10 Thousand Oaks 22:27
90 KYLE COOLEY 10 Murrieta Mesa 22:30
91 ADAM RIVERA 10 Vista Del Lago (mv) 22:33
92 JORDY RAUS 10 Murrieta Mesa 22:54
93 MATTHEW JEWELL 10 Fullerton 23:16
94 JARED STANLEY 10 Fullerton 23:16
95 JESSE PADILLA 10 West Torrance 23:30
96 BRYAN LEE 10 Cerritos 23:42
97 MARIO YOUSEFF 10 West Torrance 23:43
98 BRETT SAUCEDO 10 Hart 23:53
99 EVAN FOGO 10 West Torrance 24:00
100 NATHAN STOKES 10 Santa Barbara 24:16
101 JIWOO KIM 10 Cerritos 24:16
102 JAY SHAH 10 Cerritos 24:20
103 CALVIN HALUZA 10 Fullerton 24:31
104 MIGUEL MORA 10 Shafter 25:11
105 JOSE NAVA 10 Santa Ana Valley 25:12
106 ANTHONY NELSON 10 Fullerton 25:22
107 DAVID FLORES 10 Perris 25:28
108 BRIAN PHAM 10 Cerritos 25:35
109 MARVIN LAGUNES 10 Perris 26:04
110 AARON CHIU 10 Cerritos 26:11
111 BENJAMIN BORDEN 10 Santa Barbara 27:00
112 HECTOR SOLORZANO 10 Shafter 28:05
113 JUSTIN GALLEGOS 10 Hart 28:44
114 JERRY TSU 10 Cerritos 30:46
115 ERIC KOOLHAAS 10 Perris 35:29
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 BEAUMONT 62 1:29:45 0:58 4, 11, 13, 16, 18, 49, 58
2 POWAY 69 1:29:52 1:56 2, 7, 17, 20, 23, 43
3 SAUGUS 82 1:30:36 2:22 1, 5, 24, 25, 27, 29, 56
4 WEST TORRANCE 136 1:34:30 1:34 12, 22, 32, 33, 37, 39, 42
5 SANTA ANA VALLEY 157 1:35:34 3:03 10, 19, 30, 34, 64, 87
6 HART 172 1:36:03 2:29 9, 28, 38, 45, 52, 59, 66
7 THOUSAND OAKS 207 1:38:19 4:37 3, 14, 47, 69, 74, 78
8 CERRITOS 208 1:38:21 2:46 15, 26, 51, 55, 61, 68, 83
9 MURRIETA MESA 252 1:42:16 5:23 6, 41, 46, 79, 80
10 MAYFAIR 262 1:41:34 2:20 35, 40, 44, 70, 73
11 SHAFTER 282 1:42:46 1:42 36, 57, 60, 62, 67, 72, 86
12 SANTA BARBARA 282 1:44:34 5:04 31, 50, 54, 63, 84, 90
13 FULLERTON 284 1:44:56 5:39 8, 48, 65, 81, 82, 85, 88
14 PERRIS 296 1:44:47 3:48 21, 53, 71, 75, 76, 77, 89
DNP APPLE VALLEY 0:21:35 1 Runner
DNP VISTA DEL LAGO (MV) 0:22:33 1 Runner
DNP HEMET 1:20:45 4 Runners
Race #102 Boys Sophomore Division 2 2:44 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 RAFAEL WILSON 10 Agoura 17:17
2 CORBEN HARRIS 10 Mission Viejo 17:51
3 ARMANDO SOLIS 10 Arroyo (em) 18:10
4 VINH CAM 10 Arroyo (em) 18:21
5 NICHOLAS LUJAN 10 Torrance 18:25
6 ANDREW OFFHAUS 10 Mission Viejo 18:27
7 MANUEL BAILEY 10 Kaiser 18:30
8 ALEJANDRO ESTRADA 11 Kaiser 18:31
9 MICHAEL KABBOUT 10 Mission Viejo 18:35
10 BRYAN KLUNK 10 Torrance 18:39
11 JOSUE MARIN 10 Kaiser 18:39
12 BUDDY SANTILLAN 10 Canyon (ana) 18:41
13 CAMDYN RASQUE 10 Canyon (ana) 18:41
14 JACOB TANKERSLEY 10 Canyon (ana) 18:42
15 AUSTIN NAFTEL 10 Agoura 18:46
16 NOLAN DUNN 10 Agoura 18:50
17 BRYCE LIVINGSTON 10 Agoura 18:51
18 JON CANDIAS 10 Newport Harbor 19:08
19 FREDDY VIERA 10 Eisenhower 19:09
20 SAM MAURY-HOLMES 10 Redlands 19:10
21 ROBEL YITBAREK 10 Westmont 19:11
22 SEAN TERRY 10 Canyon (ana) 19:12
23 JOSEPH NAVA 10 Santiago (gg) 19:13
24 KURTIS SANDFORD 10 Mission Viejo 19:16
25 ALEX HAMEL 10 Mission Viejo 19:22
26 MARIO MAYO 10 Torrance 19:22
27 ISRAEL HERNANDEZ 10 Miguel Contreras Le 19:23
28 ZAC SERNA 10 Canyon (ana) 19:25
29 RYAN MILLWARD 10 Mission Viejo 19:29
30 MARTIN FABIAN 10 Santiago (gg) 19:38
31 WILLIAM CASTELLON 10 Arroyo (em) 19:40
32 BRENNAN BARTLEY 10 Redlands East Valle 19:41
33 GREG VILLA 10 Redlands 19:41
34 EZRA BOSWORTH-AHME 10 Redlands 19:45
35 ALEJANDRO MEDINA 10 Arroyo (em) 20:00
36 DANIEL ATIENZA 10 Redlands East Valle 20:02
37 ALEX CRONK 10 Agoura 20:09
38 PRIMITIVO MARTINEZ 10 Miguel Contreras Le 20:14
39 REED MORTENSON 10 Redlands 20:18
40 JOSE MENDEZ 10 Kaiser 20:21
41 JONATHON MENDOZA 10 Redlands East Valle 20:25
42 KYLE NAKAHIRA 10 Torrance 20:33
43 OSVALDO MORALES 10 Santiago (gg) 20:40
44 ALEX TROMBLEY 10 Torrance 20:43
45 EDUARDO CEBALLOS 10 Arroyo (em) 20:49
46 JUAN DIEGO 10 Miguel Contreras Le 20:53
47 JACK MCKASSON 10 Newport Harbor 20:54
48 MIHIR NILKANTH 10 Mission Viejo 21:01
49 RYAN MARX 10 Mission Viejo 21:02
50 ALEXANDER GRADEN 10 Agoura 21:08
51 OSWALDO RAMOS 10 Miguel Contreras Le 21:09
52 ROY GARZA 12 Torrance 21:11
53 DAVID COLMAN 10 Leland 21:11
54 JESUS LINO 10 Miguel Contreras Le 21:13
55 KEVIN KAMEL 10 Redlands 21:15
56 CARLOS BERMUDEZ 10 Eisenhower 21:15
57 JESSE CHAVEZ 10 Arroyo (em) 21:22
58 JEFFREY JOHNSTON 10 Redlands 21:25
59 ANDREW KING 10 Newport Harbor 21:27
60 MOISES CLAUDIO 10 Lawndale 21:27
61 JOSE FELIX 10 Arroyo (em) 21:29
62 JACE SHULER 10 Redlands 21:32
63 DANIEL HONG 10 Torrance 21:38
64 JACKSON BOULTER 10 Mission Viejo 21:41
65 REION DOMINGO 10 Torrance 21:43
66 CONNOR STEPHENS 10 Agoura 21:46
67 MIKEY FINLEY 10 Mission Viejo 21:49
68 ETHAN MULLEN 10 Redlands East Valle 21:57
69 JOSE CANELA 10 Santiago (gg) 22:06
70 PAYTON ALAAMA 10 Canyon (ana) 22:08
71 ROBERT CARLOS 10 Torrance 22:31
72 NICHOLAS TANISAKA 10 Torrance 22:34
73 ERIC MALDONADO 10 Lawndale 22:36
74 CRISTIAN ZALDANA 10 Miguel Contreras Le 22:41
75 JACOB POLIDI 10 Agoura 22:54
76 JACOB KHUU 10 Lawndale 23:15
77 JAMES RUIZ 10 Eisenhower 23:22
78 BRIAN PARK 10 Torrance 23:52
79 PETER TRAN 10 Culver City 25:17
80 KIRIN HEFTYE 10 Arroyo (em) 25:29
81 JACOB MOJICA 10 Lawndale 25:36
82 ANDRES SARAVIA 10 Redlands 25:42
83 SCOT BRITTON II 10 Culver City 25:43
84 THOMAS AGUILERA 10 Lawndale 26:14
85 MATHEW PALMER 10 Mission Viejo 26:38
86 STEVEN CHUON 10 Arroyo (em) 27:07
87 GABRIEL VASQUEZ 10 Eisenhower 28:10
88 ANTHONY DOMINGUEZ 10 Miguel Contreras Le 28:41
89 MIGUEL TOMAS 10 Miguel Contreras Le 29:27
90 JOSHUA WOODSIDE 10 Arlington 31:02
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 MISSION VIEJO 50 1:33:31 1:31 2, 6, 7, 17, 18, 22, 34
2 AGOURA 67 1:33:53 2:52 1, 12, 13, 14, 27, 35, 46
3 CANYON (ANA) 67 1:34:41 0:44 9, 10, 11, 16, 21, 47
4 ARROYO (EM) 88 1:37:00 2:39 3, 4, 23, 26, 32, 40, 43
5 TORRANCE 93 1:37:42 2:18 5, 8, 19, 30, 31, 37, 45
6 REDLANDS 132 1:40:09 2:05 15, 24, 25, 29, 39, 41, 44
7 MIGUEL CONTRERAS LEARNING 155 1:42:52 1:50 20, 28, 33, 36, 38, 49, 53
8 LAWNDALE 243 1:59:08 4:47 42, 48, 50, 51, 52
DNP WESTMONT 0:19:11 1 Runner
DNP ARLINGTON 0:31:02 1 Runner
DNP LELAND 0:21:11 1 Runner
DNP CULVER CITY 0:51:00 2 Runners
DNP NEWPORT HARBOR 1:01:29 3 Runners
DNP KAISER 1:16:01 4 Runners
DNP EISENHOWER 1:31:56 4 Runners
DNP REDLANDS EAST VALLEY 1:22:05 4 Runners
DNP SANTIAGO (GG) 1:21:37 4 Runners
Race #103 Girls Sophomore Division 2 2:51 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CLARISSA CHAGOLLA 10 J.W. North 18:47
2 ASHLEY HEYS 10 Saugus 19:21
3 EMMA BAHR 10 Saugus 19:55
4 SYDNEY SUAREZ 10 Saugus 20:33
5 JULIANNE ABESAMIS 10 Saugus 20:57
6 KIMBERLY CHACON 10 Kaiser 21:04
7 LILIANA BUSQUEÑO 10 Mission Viejo 21:09
8 MARGARET LOPEZ 10 Saugus 21:12
9 RACHEL KENNEDY 10 Canyon (ana) 21:37
10 PAIGE GRIGGS 10 Saugus 21:39
11 KRYSTAL PADILLA 10 Kaiser 21:43
12 BROOKE HIGA 10 Agoura 21:45
13 CELINE WHITMAN 10 Saugus 21:46
14 JONES KAMRYN 10 Royal 21:48
15 ERIKA GONZALEZ 10 Bravo Medical Magn 21:57
16 TELINE TRAN 10 Canyon (ana) 21:57
17 SILVIA FLORES 10 Royal 21:58
18 ANOUSHKA PATEL 10 Canyon (ana) 21:58
19 KELSEY KOBAYASHI 10 Canyon (ana) 22:08
20 STEPHANIE IBARRA 10 Golden Valley (sc) 22:10
21 ALYSSA SKVARLA 10 Canyon (ana) 22:16
22 JILLIAN SMILEY 10 Thousand Oaks 22:19
23 ELLA GREGORY 10 Torrance 22:28
24 KIRRA PITTS 10 Canyon (ana) 22:32
25 AMY HOLT 10 Thousand Oaks 22:33
26 SHOSHONI LEON-HERZA 10 Colony 22:38
27 EMILY HOLMES 10 Golden Valley (sc) 22:41
28 DEVONEY AMBERG 10 West Torrance 22:44
29 DAISY LOPEZ 10 Kaiser 22:48
30 FRANCESCA QUEROL 10 Canyon (ana) 22:50
31 LAUREN MORREALE 10 Thousand Oaks 22:52
32 MICHELLE MOORE 10 West Torrance 22:58
33 MYRANDA GUDINO 10 Golden Valley (sc) 22:59
34 BELLA GOÑI 10 Mission Viejo 23:01
35 JESSICA ADACHI 10 West Torrance 23:05
36 BREYANI HOLOMAN 10 Kaiser 23:05
37 MOLLY FLYNN 10 Redlands East Valle 23:06
38 KYLA NELSON 10 Mission Viejo 23:10
39 NAOMI OREGEL 10 Saugus 23:12
40 SHANNON CHEN 10 West Torrance 23:16
41 ELISA ZONOUZI 10 Beckman 23:16
42 TARYN BATIN 10 Redlands East Valle 23:19
43 SARA BANTLE 10 Mission Viejo 23:20
44 TALIA BADDOUR 10 Peninsula 23:22
45 TAMARA ANTHONY 10 Mission Viejo 23:28
46 DIANA GONZALEZ 10 Sunny Hills 23:42
47 JANELLE SAUNDERS 10 Redlands East Valle 23:43
48 NICOLE RODRIGUEZ 10 Royal 23:45
49 MAUREEN TURNBAUGH 10 Mission Viejo 23:45
50 JASMINE ORTIZ 10 Saugus 23:49
51 VICTORIA LOEFFLER 10 Agoura 23:52
52 REBECCA SANCHEZ 10 Mayfair 23:54
53 JESSICA ZHOU 10 West Torrance 24:01
54 CINTHYA LEDEZMA 10 Canyon (ana) 24:01
55 SARAHI RIVERA 10 San Gorgonio 24:02
56 ARIADNA QUINARES 10 Bravo Medical Magn 24:04
57 MEGAN WIGHTMAN 10 Fullerton 24:05
58 ELIZABETH BUGTAI 10 Thousand Oaks 24:05
59 SCARLET ROJAS 10 Royal 24:07
60 ABIL VASQUEZ 10 Golden Valley (sc) 24:07
61 KANA OZEKI 10 Torrance 24:09
62 MORGAN ARCHIBALD 10 Saugus 24:14
63 SALMA GALDAMEZ 10 Santiago (gg) 24:14
64 BIANCA FRAUSTO 10 North Bakersfield 24:16
65 MALIRE LOZADA 10 Mission Viejo 24:16
66 JULIA MELENDEZ 11 San Gorgonio 24:16
67 SARAH AUSTIN 10 Mayfair 24:16
68 MARIA LOPEZ 10 Bravo Medical Magn 24:22
69 MARY DRELLING 10 Canyon (ana) 24:23
70 LYDIA BLUM 10 Redlands East Valle 24:25
71 EMILY WOODWARD 10 Peninsula 24:30
72 MIKAYLA FERNANDEZ 9 Royal 24:34
73 MACKENZIE BROWN 10 Redlands East Valle 24:38
74 JENNIFER LOPEZ 10 Bravo Medical Magn 24:43
75 CRISTINA GALLARDO 10 San Gorgonio 25:07
76 MIKAYLA YORK 10 Mission Viejo 25:07
77 KRISTINE KIM 10 Beckman 25:07
78 JASMINE PEREZ 10 Bravo Medical Magn 25:13
79 HANNAH KREISWIRTH 10 Torrance 25:16
80 JASMINE MATEO 10 Fullerton 25:16
81 SARA HOLDEN 10 Mission Viejo 25:17
82 LAUREN NUCHOLS 10 West Torrance 25:17
83 ALEXA GRAHAM 10 Canyon (ana) 25:23
84 DOMINIQUE ANDRADE 10 Santiago (gg) 25:29
85 KATHLEEN MAEDER 10 Peninsula 25:32
86 LEXI BAKOS 10 Peninsula 25:37
87 MEGAN LEE 10 Sunny Hills 25:39
88 SAMANTHA CASTILLO 10 J.W. North 25:41
89 JOCELYN DONIS 10 Mayfair 25:41
90 ANALIESA DELGADO 10 Redlands East Valle 25:44
91 KAROLINA VALENCIA 10 Mission Viejo 25:44
92 KIMBERLY DAN 10 Sunny Hills 25:48
93 REBECCA STELMAN 10 Agoura 25:49
94 JASMINE TORIS 10 Hemet 25:49
95 MELISSA BEEBE 10 Hemet 25:52
96 LAUREN BORDEN 10 Mission Viejo 26:01
97 MARICRUZ CHAVEZ 10 Colony 26:06
98 MOLLY MOLERA 10 West Torrance 26:08
99 BIJOU DE JONG 10 Agoura 26:09
100 CRYSTAL MURILLO 10 San Gorgonio 26:21
101 KAREN GARCIA 10 Colony 26:23
102 YURI LEE 10 Beckman 26:24
103 ELLEN CHUN 10 Beckman 26:25
104 DANA CARRIGER 10 West Torrance 26:28
105 LORENA ZAMORA 10 Torrance 26:33
106 KATIE MORALEZ 10 Fullerton 26:36
107 NATALIE YEP 10 Colony 26:49
108 REBECCA KAN 10 Peninsula 26:54
109 ATRIN ARDJMAND 10 Beckman 26:56
110 NANCY LE 10 Bravo Medical Magn 26:57
111 CARAH DORTHALINA 10 Thousand Oaks 27:01
112 EMILY JYSTAD 10 Mission Viejo 27:04
113 PAMELA JELIAZKOVA 10 Beckman 27:05
114 DESTYNEE MARTINEZ 10 Royal 27:06
115 ERICA DYE 10 West Torrance 27:12
116 CLAIRE MA 10 Beckman 27:20
117 SAMANTHA IRIBE 10 Santa Ana Valley 27:21
118 ALANA WINSTON 10 J.W. North 27:23
119 YUKA NAKAMURA 10 Torrance 27:42
120 YAJAIRA RODRIGUEZ 10 Bravo Medical Magn 27:43
121 APRIL HAMACHI 10 Torrance 27:44
122 LILIANA FLORES 10 Colony 27:52
123 ARACELY ARREGUIN 10 Santa Ana Valley 27:54
124 SAMANTHA COTRONEO 10 Colony 27:57
125 CAMILLA MA 10 Beckman 27:58
126 KAYLA FERNANDEZ 10 Mayfair 28:00
127 PERLA VARGAS 10 Torrance 29:10
128 ASHLEY JORGE 10 San Gorgonio 29:16
129 NATALIE VALENZUELA 10 Golden Valley (sc) 29:27
130 BRIDGET ZUNIGA 10 San Gorgonio 29:43
131 MARGARITA LOPEZ 10 Torrance 29:45
132 ASHLEY DIAZ 10 Torrance 29:54
133 IZZY MARTIN 10 Torrance 30:03
134 HANNAH MCLAUGHLIN 10 Fullerton 30:53
135 ABIGAIL BROWN 10 West Torrance 30:54
136 CHELSEY SANCHEZ 10 Torrance 31:24
137 KATALINA CASTRO 10 Peninsula 34:05
138 LINDSEY HAGEMAN 10 Peninsula 34:13
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 SAUGUS 16 1:41:58 1:51 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9
2 CANYON (ANA) 65 1:49:56 0:39 7, 12, 14, 15, 17, 20, 25
3 MISSION VIEJO 140 1:54:08 2:19 5, 29, 32, 36, 38, 41, 49
4 WEST TORRANCE 156 1:56:04 1:17 24, 27, 30, 33, 42, 61, 66
5 ROYAL 163 1:56:12 2:46 10, 13, 40, 46, 54, 78
6 THOUSAND OAKS 186 1:58:50 4:42 18, 21, 26, 45, 76
7 GOLDEN VALLEY (SC) 201 2:01:24 7:17 16, 23, 28, 47, 87
8 REDLANDS EAST VALLEY 212 1:59:11 1:32 31, 35, 39, 52, 55, 64
9 BRAVO MEDICAL MAGNET 221 2:00:19 3:16 11, 44, 51, 56, 59, 75, 81
10 TORRANCE 278 2:06:08 5:14 19, 48, 60, 71, 80, 82, 85
11 PENINSULA 288 2:05:55 3:32 37, 53, 62, 63, 73, 89, 90
12 SAN GORGONIO 303 2:09:02 5:14 43, 50, 57, 67, 86, 88
13 BECKMAN 305 2:08:08 3:40 34, 58, 69, 70, 74, 77, 79
14 COLONY 310 2:09:48 5:14 22, 65, 68, 72, 83, 84
DNP NORTH BAKERSFIELD 0:24:16 1 Runner
DNP HEMET 0:51:41 2 Runners
DNP SANTA ANA VALLEY 0:55:15 2 Runners
DNP SANTIAGO (GG) 0:49:43 2 Runners
DNP J.W. NORTH 1:11:51 3 Runners
DNP SUNNY HILLS 1:15:09 3 Runners
DNP KAISER 1:28:40 4 Runners
DNP AGOURA 1:37:35 4 Runners
DNP FULLERTON 1:46:50 4 Runners
DNP MAYFAIR 1:41:51 4 Runners
Race #104 Girls Sophomore Division 2 2:59 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 GRACIELITA BASTIDAS 10 Roosevelt (fre) 19:59
2 YOHANA NERI 10 Hart 20:03
3 BAILEY GONSALVES 10 Murrieta Valley 21:03
4 REBECCA LOFLIN 10 Citrus Valley 21:03
5 EMMA BUGGELN 10 Newport Harbor 21:19
6 MIRANDA BARTELL 10 Santa Barbara 21:22
7 KYLIE SCHMIDT 10 Santa Barbara 21:33
8 KORI CORTEZ 10 Poway 21:58
9 ASHLEY SMITH 10 Citrus Valley 22:19
10 AMANDA SCHATZ 10 Westlake 22:27
11 SARAH REYNA 10 Shafter 22:34
12 ISABELLA VASQUEZ 10 Cerritos 22:36
13 KENDAL MARKING 10 Newport Harbor 22:48
14 ALICE UPTON 10 Santa Barbara 22:53
15 ARACELI CATIVO 10 Arroyo (em) 22:54
16 ALLISON MENDOZA 10 Westlake 22:54
17 MARIA CERVANTES 10 Hart 23:14
18 ISABELLA GARZA 10 Santa Barbara 23:15
19 ASHLEY HERNANDEZ 10 Arroyo (em) 23:17
20 OLIVIA MUNGUIA 10 Redlands 23:26
21 YEON SOO KIM 10 Westlake 23:30
22 DELANEY TOTH 10 Poway 23:39
23 CLARA LIU 10 Westlake 23:42
24 KATIE JOHNSON 10 Westlake 23:47
25 JOHANNA CAMBEROS 10 Newport Harbor 23:48
26 CAMILA MARTINEZ 10 Redlands 23:52
27 ESTEFANIA NUNEZ 10 Shafter 23:54
28 CHEYENNE HANNAN 10 Beaumont 24:06
29 MARIA SANTANA 10 Shafter 24:08
30 ASHLEY FALLON 10 Poway 24:18
31 MONICA PADILLA 10 Redlands 24:20
32 MORGAN MCLAUGHLIN 10 Westlake 24:30
33 ZOE HARRISON 10 Westlake 24:37
34 JEIMY GONZALEZ 10 Cerritos 24:38
35 SIERRA STRONG 10 Citrus Valley 24:39
36 JASMINE ALVARENGA 10 Hart 24:39
37 JANET SEPULVEDA 10 Shafter 24:41
38 ANALYSE GONZALEZ 10 Beaumont 24:48
39 LESLIE GUZMAN 10 Shafter 24:55
40 PERLA COLIN 10 Arroyo (em) 24:56
41 CRYSTAL CRUZ 10 Miguel Contreras Le 25:17
42 DEISI ARILES 10 Eisenhower 25:18
43 KELLY FAHY 10 Westlake 25:29
44 LORENA PEREZ 10 Eisenhower 25:34
45 ISABELLA TAM 10 San Gabriel 25:36
46 LESLIE CRUZ 10 Murrieta Valley 25:37
47 ALYSSA GARZA 10 Patriot 25:37
48 PAIGE RANKIN 10 Hart 25:37
49 MARIA ARRECHEA 10 Cerritos 25:41
50 EMILY TRUONG 10 Arroyo (em) 25:42
51 CARLY KELLER 10 Murrieta Valley 25:54
52 JADIRA MARCIAS 9 San Gabriel 26:04
53 ERICA BALLESTEROS 10 Citrus Valley 26:07
54 CAYLIE CHOLLAR 10 Murrieta Valley 26:08
55 JENNIFER ESTRADA 10 Miguel Contreras Le 26:16
56 ABIGAIL VARA 10 Beaumont 26:20
57 VICTORIA MARQUEZ 10 Patriot 26:22
58 VANESSA VALDEZ 10 Miguel Contreras Le 26:26
59 REYNA REYES 10 Miguel Contreras Le 26:38
60 ERIKA NAVARRO 9 Cerritos 26:41
61 AILYN GARCIA 10 Cerritos 26:55
62 JULIANNA EIFLER 10 Newport Harbor 26:56
63 DANIELA MEJIA 10 Shafter 26:58
64 MAGGIE MARTINSEN 10 Hart 27:00
65 MELANIE MORAN 10 Eisenhower 27:04
66 MORGAN EVANS 10 Westlake 27:04
67 MADISON GREENE 10 Murrieta Valley 27:10
68 RASHMI DELVADIA 10 Cerritos 27:16
69 SYDNEY CAMPBELL 10 Newport Harbor 27:18
70 GUADALUPE SANTANA 10 Eisenhower 27:23
71 NOAH BRUNSON 10 Culver City 27:25
72 SARAH ORTH 10 Westlake 27:26
73 DAISY BUENROSTRO 10 Shafter 27:33
74 GENSIS BELTRAN 10 Newport Harbor 27:47
75 CAROLINA BARRAGAN 10 Newport Harbor 27:48
76 ESMERALDA LUNA 10 Eisenhower 27:51
77 PRISCILLA AGUILAR 10 Cerritos 27:55
78 OLIVIA LIA-TITERA 10 Redlands 27:58
79 KATHERINE HILL 10 Westlake 28:15
80 ARLENE VALDES 10 Culver City 28:15
81 ANGELA HSIAO 10 South Torrance 28:21
82 LESLEY AYALA 10 Perris 28:24
83 MARELLA NAVARRO 10 Newport Harbor 28:26
84 ADRIANA GUEVARE 10 Eisenhower 28:40
85 MADELINE REZNICK 10 Westlake 28:54
86 ALLISON LENHARD 10 South Torrance 29:00
87 ANA JAIMES 10 Eisenhower 29:11
88 KAYLA MACIAS 10 Eisenhower 29:11
89 AMIRA THAPA 10 Cerritos 29:39
90 YUU TAKEDA 10 Cerritos 29:48
91 SHRUTI PATEL 10 Cerritos 29:50
92 HANNAH RHEE 10 Cerritos 29:55
93 DAMARIS REYES 10 Perris 30:07
94 CARLEY PHILLIPS 10 Murrieta Valley 30:14
95 GABBY PRECIADO 9 Citrus Valley 30:14
96 BETTY WANG 10 Cerritos 31:03
97 RACHEL SHAFFER 10 Citrus Valley 31:11
98 PRISCILLA PEREA 10 Perris 31:16
99 KATHERINE BALLESTER 10 Westlake 31:25
100 DAISY ROCHA 10 Arlington 31:29
101 MARIA ORELLANA 10 Westlake 31:56
102 CELESTE ARROYO 10 Perris 31:57
103 DANIELA DUARTE 10 Cerritos 34:07
104 VINITA PATEL 10 Cerritos 34:45
105 BRIANNA BURRUEL 10 Eisenhower 35:06
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 WESTLAKE 55 1:56:20 1:20 6, 10, 12, 13, 14, 18, 19
2 SHAFTER 87 2:00:12 2:21 7, 16, 17, 23, 24, 36, 43
3 HART 99 2:00:33 6:57 1, 11, 22, 28, 37
4 NEWPORT HARBOR 104 2:02:09 5:59 4, 9, 15, 35, 41, 44, 45
5 CITRUS VALLEY 111 2:04:22 9:11 3, 5, 21, 31, 51, 52
6 CERRITOS 124 2:06:31 4:19 8, 20, 29, 33, 34, 40, 47
7 MURRIETA VALLEY 130 2:05:52 6:07 2, 27, 30, 32, 39, 50
8 EISENHOWER 177 2:13:10 2:33 25, 26, 38, 42, 46, 48, 49
DNP ROOSEVELT (FRE) 0:19:59 1 Runner
DNP ARLINGTON 0:31:29 1 Runner
DNP SAN GABRIEL 0:51:40 2 Runners
DNP CULVER CITY 0:55:40 2 Runners
DNP SOUTH TORRANCE 0:57:21 2 Runners
DNP PATRIOT 0:51:59 2 Runners
DNP POWAY 1:09:55 3 Runners
DNP BEAUMONT 1:15:14 3 Runners
DNP PERRIS 2:01:44 4 Runners
DNP REDLANDS 1:39:36 4 Runners
DNP MIGUEL CONTRERAS LEARNING 1:44:37 4 Runners
DNP SANTA BARBARA 1:29:03 4 Runners
DNP ARROYO (EM) 1:36:49 4 Runners
Race #105 Boys Freshman Division 2 3:09 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 BJORN SLATTUM 9 Thousand Oaks 17:10
2 BRETT VOGELSANG 9 Beaumont 17:12
3 JARRETT CHINN 9 Poway 17:26
4 JASON FLORES 9 Beaumont 17:29
5 TYLER NEAL 9 Poway 17:31
6 KAHLO CHITRAROFF 9 Murrieta Mesa 17:40
7 TYLER YOUNG 9 West Torrance 17:58
8 THOMAS KAWASE 9 West Torrance 17:58
9 TYLER STRONG 9 West Torrance 17:59
10 AARON NIERAETH 9 West Torrance 18:00
11 JORGE RODRIGUEZ 9 West Torrance 18:06
12 KYLE KESLER 9 Poway 18:13
13 DAVID SANCHEZ 9 Beaumont 18:23
14 IVAN MOLINA 9 Beaumont 18:38
15 SAGE WANNER 9 North Bakersfield 18:42
16 JACOB VALENCIA 9 Beaumont 18:56
17 MATTHEW CALDERON 9 Beaumont 19:00
18 GERMAN VALDEZ 9 San Gorgonio 19:03
19 DAVID ALEJANDRINO 9 Torrance 19:04
20 VIDAL GUTIERREZ 9 Bravo Medical Magn 19:08
21 JAKE SCHOENNEMAN 9 Thousand Oaks 19:10
22 HAYDEN SALVERDA 9 Poway 19:23
23 BRANDON FARRAR 9 Beaumont 19:28
24 BLAIR BOARD 9 Murrieta Mesa 19:32
25 BRANDON MITCHELL 9 Poway 19:40
26 NICHOLAS SUMABAT 9 Cerritos 19:45
27 MICHAEL DELEON 9 Fullerton 19:45
28 TYLER HARPER 9 Beaumont 19:49
29 BLAISE BOARD 9 Murrieta Mesa 19:49
30 RYO KATAOKA 9 West Torrance 19:50
31 CALEB KO 9 Torrance 19:52
32 GEORGE RAMIREZ 9 San Gorgonio 19:53
33 ROBERT WILLIAMS 9 Torrance 19:55
34 SEAN CHEVALIER 9 Murrieta Mesa 19:57
35 COREY BOYCE 9 Poway 19:57
36 KEITH GARVER 9 West Torrance 19:58
37 MATHHEW DYDO 9 West Torrance 20:07
38 CARLOS DE LA CUEVA 9 Murrieta Mesa 20:08
39 KIASA SALGADO 9 Santa Barbara 20:08
40 TREVOR MARTIN 9 West Torrance 20:08
41 CALEB RALEY 9 Redlands 20:11
42 MICAH HIRASHIKI 9 Poway 20:12
43 LUKE BECKWITH 9 Poway 20:12
44 RYAN AUSLAND 9 West Torrance 20:13
45 MATTHEW LARUE 9 West Torrance 20:21
46 PAUL PINTOR 9 Kaiser 20:22
47 TAHJ ROBERTS-BOYD 9 West Torrance 20:22
48 MICHAEL YOUNG 9 San Gorgonio 20:23
49 DERRICK YANG 9 Cerritos 20:24
50 SATOSHI ISHIGAKI 9 West Torrance 20:24
51 FELIX DELGADO 9 San Gorgonio 20:24
52 JEFF BAUER 9 Poway 20:25
53 TYLER WATKINS-ROOT 9 Torrance 20:27
54 BEN WADE 9 Redlands 20:27
55 DENVER SIMMONS 9 Thousand Oaks 20:33
56 MATT SALAS 9 Redlands 20:41
57 DANIEL MENDOZA 9 Thousand Oaks 20:44
58 ANEES PATNAM 9 Redlands 20:45
59 SANTIAGO EDINGER 9 Bravo Medical Magn 20:55
60 BEN PEREZ 9 Beaumont 21:00
61 MENDEL BALJON 9 Poway 21:08
62 RYAN RAMIREZ 9 Torrance 21:14
63 JOHN HARVEY 9 Torrance 21:16
64 VINCENT DELACRUZ 9 Torrance 21:17
65 ALEX LOU 9 Poway 21:23
66 ANDRES GODINEZ 9 Thousand Oaks 21:24
67 WILBERT LARA 9 San Gorgonio 21:25
68 SE YUEL LEE 9 West Torrance 21:29
69 ROGER AYALA 9 Bravo Medical Magn 21:33
70 JAMES BELKNAP 9 Poway 21:36
71 JOSHUA HAN 9 Cerritos 21:37
72 CAMERON KING 9 Thousand Oaks 21:40
73 JOSEPH INGES 9 West Torrance 21:40
74 ALEXIS GARCIA 9 Fullerton 21:40
75 JAMES WAKASA 9 Bravo Medical Magn 22:04
76 AARON GESER 9 Santa Barbara 22:10
77 CASEY MENDEZ 9 Santa Barbara 22:15
78 HAYDEN BLAKELEY 9 Santa Barbara 22:19
79 GHAZI ARYAN 9 West Torrance 22:21
80 BEN ANGOTTI 9 Fullerton 22:26
81 AIDAN ROTH 9 Torrance 22:27
82 DEREK HUANG 9 Cerritos 22:29
83 MAXIMO GUERRERO 9 Bravo Medical Magn 22:31
84 DAVID INTRABARTOLO 9 Poway 22:37
85 JAWOHN MCCLAIN 9 Kaiser 22:40
86 GABRIEL SALOMON 9 Murrieta Mesa 22:42
87 LUKE MAXEY 9 Torrance 22:59
88 ASHER WALDMAN 9 Thousand Oaks 23:05
89 BRYCE HOXIE 9 Torrance 23:13
90 RYAN JAY MANUEL 9 Cerritos 23:18
91 SIDDHARTH SOMASUND 9 Cerritos 23:19
92 HENRY VILLARREAL 9 Cerritos 23:44
93 LUKE GROENVELD 9 Thousand Oaks 23:47
94 AARON SY 9 Cerritos 23:57
95 ADAM ANDERSON 9 Poway 23:58
96 SIMEONE MILLER 9 San Gorgonio 24:03
97 DYLAN FLORA 9 Thousand Oaks 24:15
98 CHRIS OH 9 Torrance 24:17
99 BRYAN BOCK 9 Santa Barbara 24:18
100 BENJAMIN ZEVALLOS 9 Santa Barbara 24:21
101 SAM JOHNSON 9 Santa Barbara 24:29
102 LEO HWANG 9 Cerritos 24:45
103 FRANKLIN GATZ 9 Torrance 25:00
104 LEVI NORTE 9 Beaumont 25:44
105 EDUARDO TORIS 9 Kaiser 25:46
106 BRIAN POON 9 Cerritos 25:59
107 CONLEY TJAHJONO 9 Cerritos 26:01
108 SPENCER VIERRA 9 Poway 26:13
109 ANKUSH VANGARI 9 Cerritos 27:00
110 MICHAEL CARO 9 Redlands 27:01
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 WEST TORRANCE 45 1:30:01 0:08 7, 8, 9, 10, 11, 27, 33
2 BEAUMONT 48 1:30:38 1:44 2, 4, 13, 14, 15, 16, 22
3 POWAY 65 1:32:13 2:14 3, 5, 12, 21, 24, 32, 37
4 MURRIETA MESA 120 1:37:06 2:28 6, 23, 26, 31, 34, 62
5 THOUSAND OAKS 160 1:39:01 4:14 1, 20, 43, 45, 51, 55, 63
6 TORRANCE 165 1:40:32 2:10 18, 28, 30, 41, 48, 49, 50
7 SAN GORGONIO 176 1:41:08 2:22 17, 29, 38, 40, 52, 67
8 BRAVO MEDICAL MAGNET 236 1:46:11 3:23 19, 47, 53, 56, 61
9 REDLANDS 239 1:49:05 6:50 36, 42, 44, 46, 71
10 CERRITOS 242 1:47:33 3:33 25, 39, 54, 60, 64, 65, 66
11 SANTA BARBARA 277 1:51:10 4:10 35, 57, 58, 59, 68, 69, 70
DNP NORTH BAKERSFIELD 0:18:42 1 Runner
DNP KAISER 1:08:48 3 Runners
DNP FULLERTON 1:03:51 3 Runners
Race #106 Boys Freshman Division 2 3:17 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ALFREDO ARIAS 9 Colony 16:59
2 GARRET ALCANTARA 9 Hart 17:14
3 JONATHAN LEE 9 Agoura 17:36
4 JADEN SVORINICH 9 Peninsula 17:43
5 CAMERON BOTTON 9 Royal 17:45
6 BEN WILSON 9 Newport Harbor 17:45
7 RYAN HOLLAND 9 Colony 17:59
8 JOSHUA ALBAN 9 Citrus Valley 18:15
9 NICK AMENDOLA 9 Hart 18:22
10 SAM DENNIS 9 Agoura 18:22
11 JOHN CAMPBELL 9 Hart 18:31
12 GAVIN MILLER 9 Murrieta Valley 18:32
13 ANGEL LUNA 9 Hart 18:33
14 ISRAEL HERNANDEZ 9 Hart 18:39
15 JORGE GUERRERO 9 Arroyo (em) 18:42
16 ERIC NGUYEN 9 Peninsula 18:47
17 TREVOR SODE 9 Agoura 18:47
18 ALEX BRITO 9 Hart 18:50
19 JOSE ANUARIO 9 Hart 18:52
20 JAVIER MAINES 9 Mission Viejo 18:58
21 BRIAN WILLIAMS 9 Peninsula 19:02
22 ALEX RAMIREZ 9 Canyon (ana) 19:05
23 JAKE SMITH 9 Newport Harbor 19:10
24 SEAN-LIAM MCCARTHY 9 Newport Harbor 19:16
25 BRAD REHRIG 9 Peninsula 19:23
26 ROBBY WILLIAMS 9 Murrieta Valley 19:23
27 ANDERS SEAWRIGHT 9 Peninsula 19:28
28 SCOTT HICKMAN 9 Mission Viejo 19:33
29 ANDREW NICHOLS 9 Hart 19:41
30 MARC TABURIAUX 9 Canyon (ana) 19:44
31 COLETON BRUBAKER 9 Murrieta Valley 19:50
32 JULIAN ADAM 9 Westmont 19:51
33 NELSON CAMPBELL 9 Hart 19:51
34 JON NAH 9 Canyon (ana) 19:52
35 DOUG HERRIN 9 Citrus Valley 19:52
36 RUBEN ABILA 9 Murrieta Valley 19:53
37 ANDREW MACLEAN 9 Mission Viejo 19:56
38 PHANG VONG 9 Arroyo (em) 19:58
39 ROBERTO DUARTE 9 Colony 20:00
40 RAFAEL TRINIDAD 9 Arroyo (em) 20:02
41 YU HENG CHENG 9 Mission Viejo 20:03
42 ETHAN ANDREW 9 Agoura 20:04
43 MAX BUENO 9 Newport Harbor 20:14
44 ANTHONY AGAMA 9 Newport Harbor 20:19
45 JOSE OLEA 9 Hart 20:21
46 CARTER KNAUER 9 Mission Viejo 20:21
47 FRANKLIN REITZAS 9 Agoura 20:23
48 GARRETT REXFORD 9 Mission Viejo 20:23
49 SHER SHAH 9 Peninsula 20:26
50 YODAI TAKEUCHI 9 Peninsula 20:27
51 JAKOB KIEBACH 9 Mission Viejo 20:29
52 EZEKIEL CHAVEZ 9 Murrieta Valley 20:36
53 JACK DIAS 9 Canyon (ana) 20:37
54 WILLIAM OLSEN 9 Peninsula 20:43
55 ERICK PENA 9 Hart 20:44
56 RHEISE BERRO 9 Mission Viejo 20:56
57 COOPER CHEON 9 Mission Viejo 20:59
58 JACOB DONALDSON 9 Newport Harbor 20:59
59 GABRIEL OGAWA 9 Murrieta Valley 21:15
60 ANDREW RAMIREZ 9 Hart 21:16
61 EJ GARCIA 9 Hart 21:17
62 JACOB DOWNING 9 Mission Viejo 21:18
63 ROBERT RAYA 9 Colony 21:18
64 CASEY HAMILTON 9 Hart 21:18
65 ISRAEL RODRIGUEZ 9 Colony 21:20
66 TYLER TRUEBLOOD 9 Murrieta Valley 21:31
67 NATHAN JACOBS 9 Murrieta Valley 21:35
68 JOSHUA OLSZEWSKI 9 Westmont 21:36
69 LUCAS GIBSON 9 Peninsula 21:41
70 ALFONSO CRUZ 9 Murrieta Valley 21:42
71 WYATT O'HARA 9 Apple Valley 21:42
72 NATHANIEL CASAS 9 Colony 21:43
73 JACKSON GRAVES 9 Citrus Valley 22:12
74 BAZIL ALVAREZ 9 Canyon (ana) 22:13
75 SAMUEL SERRANO 9 Arroyo (em) 22:18
76 ANTONIO GARAVITO 9 Colony 22:19
77 VICTOR RODRIQUEZ 9 Apple Valley 22:20
78 IVAN RAMIREZ 9 Arlington 22:44
79 DAVID PEREIDA 9 Arlington 22:47
80 CHARLIE SANDOVAL 9 Colony 22:54
81 THOMAS MEADOWS 9 Hart 22:59
82 JARRET VALLECILLO 9 Murrieta Valley 23:08
83 GABRIEL BAYTION 9 Colony 23:12
84 JOE PASSALAQUA 9 Mission Viejo 23:16
85 JUSTIN BARRERA 9 Colony 23:17
86 THOMAS BATEMAN 9 Apple Valley 23:36
87 NATHAN MARIN 9 Mission Viejo 23:36
88 AUSTIN JACKS 9 Peninsula 23:40
89 RIKU NEGISHI 9 Peninsula 24:15
90 COLE WILLIAMS 9 Mission Viejo 24:15
91 REMO ABBOUD 9 Mission Viejo 24:27
92 AARON FALCON 9 Murrieta Valley 24:28
93 KIEFER GIANG 9 Arroyo (em) 24:47
94 PARKER MACHADO 9 Mission Viejo 25:19
95 TYLER SANDOVAL 9 Citrus Valley 25:47
96 CLEMENTHE BACANI 9 Arlington 25:52
97 CHASE PARKER 9 Mission Viejo 25:54
98 TYLER MENICHETTI 9 Mission Viejo 26:03
99 JORDAN STOUT 9 Peninsula 26:43
100 KEVIN RODRIGUEZ 9 Colony 27:24
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 HART 41 1:31:19 1:25 2, 7, 9, 11, 12, 16, 17
2 PENINSULA 85 1:34:23 1:45 4, 14, 19, 23, 25, 42, 43
3 AGOURA 102 1:35:12 2:47 3, 8, 15, 36, 40
4 NEWPORT HARBOR 123 1:36:44 2:34 5, 21, 22, 37, 38, 47
5 MURRIETA VALLEY 137 1:38:14 2:04 10, 24, 28, 30, 45, 48, 51
6 COLONY 139 1:37:36 4:21 1, 6, 33, 49, 50, 52, 55
7 MISSION VIEJO 149 1:38:51 1:23 18, 26, 31, 35, 39, 41, 44
8 CANYON (ANA) 175 1:41:31 3:08 20, 27, 29, 46, 53
9 ARROYO (EM) 189 1:45:47 6:05 13, 32, 34, 54, 56
DNP ROYAL 0:17:45 1 Runner
DNP WESTMONT 0:41:27 2 Runners
DNP ARLINGTON 1:11:23 3 Runners
DNP APPLE VALLEY 1:07:38 3 Runners
DNP CITRUS VALLEY 1:26:06 4 Runners
Race #107 Boys Freshman Division 2 3:25 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MICAH HITCHCOCK 9 Hemet 17:13
2 EUGENIO AVALOS 9 Santa Ana Valley 17:21
3 REESE CHONG 9 Rowland 17:22
4 JACOB ACOSTA 9 Golden Valley (sc) 17:33
5 FOSTER MATSUKUBO 9 Beckman 17:35
6 DAVID PAINE 9 South Torrance 17:42
7 CJ WESTENHOFER 9 Saugus 17:58
8 SHUNTA ABE 9 J.W. North 18:00
9 CALEB RAGAN 9 J.W. North 18:01
10 RYAN STEVENS 9 Golden Valley (sc) 18:02
11 WYATT MCLEAN 9 Westlake 18:13
12 SEYOUNG PARK 9 Rowland 18:20
13 SHIV SHANKAV 9 Westlake 18:24
14 ARNOLD MARTINEZ 9 Santiago (gg) 18:24
15 JAIME CALDERON 9 Golden Valley (sc) 18:26
16 DAVID ISLAS 9 Golden Valley (sc) 18:26
17 EDUARDO TORIS 9 Hemet 18:35
18 NAOTARO KATO 9 North Torrance 18:35
19 TYLER O'SULLIVAN 9 Saugus 18:38
20 KOBE KENDALL 9 Patriot 18:44
21 LOREN FJELD 9 J.W. North 18:44
22 JOSE CATALAN 9 Santiago (gg) 18:45
23 BRYCE DE LOS REYES 9 Westlake 18:46
24 TREVOR ODELL 9 Westlake 18:49
25 ALBAN MARTINEZ 9 Taft (wh) 18:53
26 CHASE BERNARDY 9 Redlands East Valle 18:53
27 JORGE VALDEZ 9 Santa Ana Valley 19:01
28 KENTON BOSCH 9 Beckman 19:05
29 JUSTIN HANNA 9 South Torrance 19:10
30 QUINN JONES 9 Westlake 19:12
31 LUKE CALUBAYAN 9 Westlake 19:19
32 JAMES NOMORO 9 Rowland 19:26
33 ALEX KARIMI-ZAND 9 Golden Valley (sc) 19:37
34 ADRIAN CASIANO 9 Rowland 19:38
35 JARED KLISZEWSKI 9 South Torrance 19:41
36 BRENDON ASATO 9 North Torrance 19:47
37 CONNOR DIMECH 9 South Torrance 19:47
38 NATHAN PARADA 9 Patriot 19:48
39 AUSTIN QUINN 9 Westlake 19:53
40 ADRIAN GODINEZ 9 Santa Ana Valley 19:55
41 LEOBARDO RAZO 9 Santa Ana Valley 19:56
42 GIOVANNI MASCIOTTI 9 South Torrance 19:59
43 JOSEPH FLATT 9 Westlake 20:00
44 JUSTIN SHEU 9 North Torrance 20:02
45 JOSH NADIGOO 9 Westlake 20:07
46 ELIAS AUGOUSTATOS 9 Beckman 20:07
47 MIKA RODRIGUEZ 9 South Torrance 20:12
48 JORGE ARMENTA 9 Santiago (gg) 20:14
49 JOSEPH GASTELUM 9 Redlands East Valle 20:16
50 DAVID AU YEUNG 9 San Gabriel 20:20
51 KADE KURITA 9 North Torrance 20:22
52 LEONARD MEGLIOLA 9 North Torrance 20:22
53 NOAH WITMAN 9 North Torrance 20:23
54 JOE ACUESTA 9 South Torrance 20:29
55 BRANDON LAU 9 San Gabriel 20:30
56 JONATHAN HSU 9 Beckman 20:37
57 MAKOTO YAMAMOTO 9 South Torrance 20:41
58 MASON MCELVAIN 9 Westlake 20:43
59 JONAH BRADSHAW 9 Hemet 20:45
60 RIKU NONAKA 9 South Torrance 20:46
61 ROBERT TAYLOR 9 South Torrance 20:47
62 MATEO DOWNEY 9 Redlands East Valle 20:48
63 JASON FANG 9 Rowland 20:52
64 ANGEL LOPEZ 9 Hemet 20:53
65 RAYMOND DIAZ 9 Patriot 20:54
66 LARS HEINSTADT 9 Saugus 20:54
67 COOPER LYDEN 9 Taft (wh) 20:57
68 COLBY FRIEDL 9 Westlake 20:58
69 JEON PARK 9 North Torrance 21:03
70 EDWARD XU 9 South Torrance 21:05
71 CODY CANEPA 9 Hemet 21:08
72 BAILEY ZIPPERMAN 9 Saugus 21:09
73 ERIC CHANG 9 Beckman 21:16
74 ARON DUONG 9 San Gabriel 21:16
75 DAWSON PRESTON 9 Saugus 21:25
76 JACK BISHOP 9 Culver City 21:26
77 MATTHEW TAKARA 9 Culver City 21:28
78 LAYDEN COLE 9 Westlake 21:32
79 RON THALANKI 9 Westlake 21:37
80 BRIAN HYO KIM 9 Beckman 21:42
81 KEVIN FERNANDEZ 9 Beckman 21:45
82 EVAN WOOLDRIDGE 9 South Torrance 21:48
83 NIGEL VALENZUELA 9 Saugus 21:51
84 CRISTIAN GARCIA 9 Redlands East Valle 21:54
85 TIAN YE 9 Westlake 21:56
86 JACKSON MULLEN 9 Hemet 21:57
87 BRIAN SCOVEL 9 Redlands East Valle 21:58
88 ANTHONY DORADO 9 Santiago (gg) 21:58
89 JOSEPH SALCEDO 9 Culver City 22:11
90 MASON THERIEAU 9 North Torrance 22:12
91 ANDREW GARCIA 9 Patriot 22:12
92 MARCOS CUBIAS 9 Santiago (gg) 22:22
93 JOSH RICHARDSON 9 South Torrance 22:28
94 JONATHAN AKIYAMA 9 South Torrance 22:32
95 OSCAR VALERA 9 Shafter 22:33
96 JEFFERY MANN 9 Beckman 22:38
97 MATTHIEU DUMATOL 9 Beckman 22:40
98 JAMES BANNING 9 Beckman 22:40
99 LUKE WILKE 9 Saugus 22:41
100 NELSON MARTINEZ 9 Culver City 22:41
101 KYLE SHIMODA 9 Culver City 22:45
102 KEVIN SUN 9 Beckman 22:46
103 JUSTIN HUYNH 9 San Gabriel 22:50
104 TIM WILBUR 9 J.W. North 22:53
105 RYOYA MATSUMOTO 9 South Torrance 22:56
106 DANNY KIM 9 South Torrance 23:02
107 DANTE HERRERA 9 Culver City 23:07
108 CAMERON HAGEROTT 9 Beckman 23:09
109 JULIO CHAVEZ 9 Shafter 23:25
110 DECLAN HARMAN 9 South Torrance 23:27
111 CHARLES REN 9 Culver City 23:28
112 SPECER ASAHI 9 San Gabriel 23:28
113 SHOMA ABE 9 North Torrance 23:47
114 NOLAN OSHIRO 9 North Torrance 23:48
115 CODY JACKSON 9 Hemet 24:08
116 DAVID RODRIGUEZ 9 North Torrance 24:14
117 TREVOR SATOW 9 South Torrance 24:31
118 JACOB AVILA-DISTEFAN 9 South Torrance 24:33
119 RAMON BARBA 9 Patriot 24:48
120 TROY FURUBOTTEN 9 Saugus 24:56
121 ALEC TAK 9 Beckman 25:15
122 ESTEBAN KOTERO 9 Culver City 25:25
123 JACK SUKAL 9 North Torrance 25:29
124 DONOVAN HAASE 9 Culver City 25:47
125 RYUHO TAGO 9 Culver City 25:49
126 ROGER XU 9 Rowland 27:09
127 NICK MONTOYA 9 South Torrance 27:23
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 GOLDEN VALLEY (SC) 62 1:32:04 2:04 3, 7, 12, 13, 27
2 WESTLAKE 81 1:33:24 0:59 8, 10, 19, 20, 24, 25, 33
3 ROWLAND 114 1:35:38 3:30 2, 9, 26, 28, 49, 80
4 SOUTH TORRANCE 122 1:36:19 2:17 5, 23, 29, 31, 34, 37, 44
5 NORTH TORRANCE 163 1:39:08 1:47 15, 30, 35, 41, 42, 43, 53
6 BECKMAN 164 1:38:40 3:41 4, 22, 36, 46, 56, 61, 62
7 HEMET 166 1:38:34 3:55 1, 14, 47, 50, 54, 65, 78
8 SAUGUS 187 1:40:04 3:27 6, 16, 52, 55, 58, 63, 71
9 SANTIAGO (GG) 204 1:41:43 3:58 11, 18, 38, 67, 70
10 REDLANDS EAST VALLEY 238 1:43:49 3:05 21, 39, 48, 64, 66
11 PATRIOT 248 1:46:26 6:04 17, 32, 51, 69, 79
12 SAN GABRIEL 293 1:48:24 3:08 40, 45, 57, 74, 77
13 CULVER CITY 332 1:50:31 1:19 59, 60, 68, 72, 73, 75, 76
DNP SHAFTER 0:45:58 2 Runners
DNP TAFT (WH) 0:39:50 2 Runners
DNP SANTA ANA VALLEY 1:16:13 4 Runners
DNP J.W. NORTH 1:17:38 4 Runners
Race #108 Girls Freshman Division 2 3:33 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 KATIE YAU 9 Canyon (ana) 20:43
2 SAVANA WILLIAMS 9 Canyon (ana) 20:55
3 VICTORIA HODGE 9 Saugus 21:00
4 SAVANNAH SEHENUK 9 Saugus 21:07
5 JACKEE VICTORIA 9 Saugus 21:15
6 BELLA ELLWEIN 9 Saugus 21:16
7 ANNIE TAYLOR 9 Canyon (ana) 21:28
8 ANDREA HIGGS 9 Golden Valley (sc) 21:34
9 BECCA CRUZ 9 Saugus 21:39
10 ATHENA KATSOURIDIS 9 South Torrance 21:40
11 KIM CHEW 9 Redlands 21:46
12 KAMRYN SANCHEZ 9 Canyon (ana) 22:05
13 MARIANNA SHROEDER 9 Canyon (ana) 22:13
14 KRISTIN LEE 9 Redlands 22:24
15 HALEY MALDINADO 9 Canyon (ana) 22:30
16 CHLOE MASUDA 9 South Torrance 22:34
17 GRACE BLAKE 9 Saugus 22:34
18 OLIVIA QULJANO 9 Patriot 22:43
19 AMY CISNEROS 9 Patriot 22:49
20 MARIELLE KINNEY 9 South Torrance 22:55
21 KRISTEN MOHRHOFF 9 Saugus 23:04
22 LANI MASUMOTO 9 Verdugo Hills 23:10
23 CARLIE BRYNE 9 Saugus 23:10
24 FAY VALDEZ 9 Saugus 23:14
25 CINDY CHEUNG 9 South Torrance 23:18
26 SERENA CHOUHAN 9 Golden Valley (sc) 23:25
27 ELIA GIL 9 Bravo Medical Magn 23:40
28 JENNA SANCHEZ 9 Murrieta Valley 23:47
29 SAMANTHA SANCHEZ 9 Bravo Medical Magn 23:47
30 JIN YOON 9 South Torrance 24:02
31 GWEN FRANKIAN 9 Saugus 24:05
32 NINA CHEN 9 Rowland 24:09
33 MELODY CHAVEZ 9 Apple Valley 24:16
34 KATE BAKER 9 Redlands 24:16
35 PHYLLIS UNG 9 Rowland 24:17
36 BETHANY TOLSMA 9 Apple Valley 24:22
37 BRIANNA VELIS 9 Golden Valley (sc) 24:28
38 CIATLYN MUNDY 9 Golden Valley (sc) 24:29
39 MARYAM FARAHANI 9 Canyon (ana) 24:43
40 ALYSSA THEILEN 9 Apple Valley 24:49
41 BROOKE WOOFTER 9 Canyon (ana) 24:52
42 JESSICA MCALLISTER 9 Murrieta Valley 24:57
43 VIANEY MARTINEZ 9 Santa Ana Valley 25:06
44 BRITTANY MALTBY 9 Murrieta Valley 25:14
45 KATIE MCCHURCH 9 Canyon (ana) 25:15
46 TANI SHIMIZU 9 Saugus 25:28
47 KATHY HERMOSILLO 9 Culver City 25:47
48 DANIA BARAJAS 9 Murrieta Valley 25:49
49 KIANA HERNANDEZ 9 South Torrance 25:50
50 KARINA BONILLA 9 Bravo Medical Magn 25:55
51 GINA STEELE 9 Canyon (ana) 26:02
52 AUDREY CHIU 9 Saugus 26:28
53 ALEXA VAN CAMP 9 Murrieta Valley 26:34
54 BEVERLIE GOMEZ 9 Patriot 26:45
55 ELYSE SHARP 9 San Gabriel 26:47
56 SALMA SON 9 Bravo Medical Magn 26:51
57 RACHEL MATLOCK 9 Murrieta Valley 27:20
58 MINERVA HO 9 Bravo Medical Magn 27:24
59 ALEJANDRA M. JACOBO 9 Santa Ana Valley 27:40
60 KATIE MEYER 9 Murrieta Valley 27:43
61 JULIA WAULTERS 9 Redlands 28:14
62 RACHEL ORNELAS 9 Arlington 28:14
63 EMILY HUMPAL 9 South Torrance 28:24
64 JANEYDA CRUZ 9 Santa Ana Valley 29:00
65 TIFFANY CHAN 9 Rowland 29:00
66 ALEJANDRA JACOBO 9 Santa Ana Valley 30:02
67 VICKY LEI 9 San Gabriel 30:14
68 MELINA RUBALCAVA 9 Bravo Medical Magn 30:15
69 CHERYL TRUONG 9 Arlington 34:56
70 ASPEN NOCCIOLO 9 Murrieta Valley 35:36
71 JORDAN HAREWOOD 9 Arlington 36:18
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 SAUGUS 26 1:46:17 0:39 3, 4, 5, 6, 8, 14, 16
2 CANYON (ANA) 31 1:47:24 1:30 1, 2, 7, 10, 11, 12, 22
3 SOUTH TORRANCE 75 1:54:29 2:22 9, 13, 15, 17, 21, 26, 33
4 MURRIETA VALLEY 119 2:06:21 2:47 19, 23, 24, 25, 28, 30, 32
5 BRAVO MEDICAL MAGNET 125 2:07:37 3:44 18, 20, 27, 29, 31, 34
DNP VERDUGO HILLS 0:23:10 1 Runner
DNP CULVER CITY 0:25:47 1 Runner
DNP SAN GABRIEL 0:57:01 2 Runners
DNP ROWLAND 1:17:26 3 Runners
DNP PATRIOT 1:12:17 3 Runners
DNP ARLINGTON 1:39:28 3 Runners
DNP APPLE VALLEY 1:13:27 3 Runners
DNP SANTA ANA VALLEY 1:51:48 4 Runners
DNP REDLANDS 1:36:40 4 Runners
DNP GOLDEN VALLEY (SC) 1:33:56 4 Runners
Race #109 Girls Freshman Division 2 3:42 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 STEPHANIE JIMENEZ 9 Colony 20:30
2 ANELY AVILA 9 Hart 20:39
3 MADISON SMOAK 9 Hart 21:11
4 LILY JUDGE 9 Peninsula 21:49
5 MADISON DEWING 10 Leland 21:51
6 DELANEY LOCKE 9 Royal 21:54
7 MELISA OSHIRO 9 Cerritos 22:00
8 JILLYAN BROWN 9 Colony 22:08
9 REIKO FUJIMOTO 9 Torrance 22:10
10 LINDSEY AUSTIN 9 Royal 22:18
11 ROSE NETHERCUTT 9 Murrieta Mesa 22:30
12 SPENSER VIGELAND 9 Westlake 22:35
13 YVONNE MENDOZA 9 Hart 22:37
14 MONICA GARCIA 9 Colony 22:52
15 ANA LOPEZ 9 Santiago (gg) 22:52
16 RAYLENE MARTINEZ 9 Arroyo (em) 22:58
17 KAREN RIVERA 9 Hart 23:11
18 BRIANNA SMITH 9 Hilltop 23:14
19 SARAH SIMPSON 9 Torrance 23:21
20 ESTHER WANG 9 Westlake 23:31
21 AYNE AGUILOS 9 Cerritos 23:33
22 MICHELLE THONG 9 Arroyo (em) 23:38
23 YESLY TINOCO 9 Santiago (gg) 23:39
24 RAQUEL JARQUIN 9 Hart 23:41
25 ASHLEY LUI 9 Peninsula 23:42
26 ZULEYMA TREJO 9 Colony 23:54
27 SHIONE NAKAHARA 9 Torrance 24:00
28 CARINA ABREGO 11 Vista Del Lago (mv) 24:07
29 LIZETH BARRETO 9 Colony 24:15
30 NANCY YEO 9 Torrance 24:17
31 BRENDA LOPEZ 9 Santiago (gg) 24:30
32 ALLISON WEISENFELD 9 Westlake 24:52
33 RUTH VIVEROS 9 Santiago (gg) 24:59
34 HANNAH KARPIN 9 Peninsula 25:04
35 KARLA DELGADO 11 Vista Del Lago (mv) 25:04
36 AMBER SYLVESTER 9 Torrance 25:20
37 JANELLE CASTELLON 9 Vista Del Lago (mv) 25:23
38 SARA SASAKI 9 Torrance 25:27
39 RYLEE ADKISON 9 Murrieta Mesa 25:31
40 LILIANA AGUILERA 9 Colony 25:33
41 SHYLENE CAMACHO 9 Perris 25:35
42 ERIN O'HARA 9 Peninsula 25:37
43 LAUREN RUFFING 9 Westlake 25:37
44 KARINA SERMENO 9 Westlake 25:41
45 BROOKE MILLER 9 Royal 25:46
46 SABRINA GARCIA 9 Colony 25:47
47 JORDYN RAMOS 9 Hilltop 25:56
48 EUNICE LEE 9 Cerritos 26:03
49 GENESIS LEMUS 9 Hart 26:06
50 JOANNA CISNEROS 9 Colony 26:08
51 VANESSA ZARATE 9 Santiago (gg) 26:18
52 JASYNI HOANG 9 Arroyo (em) 26:22
53 ANGELINE LE 9 Arroyo (em) 26:25
54 ANGELIQUE BAUM 9 Cerritos 26:27
55 ALEJANDRA LAIS 9 Colony 26:28
56 MONTANA PANEC 9 Westlake 26:35
57 KIRBY SIMPSON 9 Westlake 26:41
58 ROCHELLE DOLORES 9 Colony 26:52
59 CHRISTINE PASION 9 Torrance 27:02
60 JENNIFER ZELEDON 9 Colony 27:07
61 ALYSSA HERNANDEZ 9 Colony 27:07
62 DIEP CONNIE 9 Arroyo (em) 27:12
63 HALEY MOORE 9 Hart 27:16
64 SYNTIA MORENO 9 Murrieta Mesa 27:30
65 JASMINE ROBINSON 9 Westlake 27:32
66 SHEILA RIOS 9 Colony 27:34
67 MOORE CALLISTA 9 Peninsula 27:38
68 NAYELLY CASTILLO 9 Colony 27:48
69 ALISA ORLOWSKY 9 Westlake 27:58
70 CHLOIE REJUSO 9 Torrance 28:04
71 NOVA DULLIVAN 9 Arroyo (em) 28:12
72 AKANKSHA SANCHETI 9 Cerritos 28:14
73 JAZMIN GALVAN 9 Colony 28:16
74 HALIM RO 9 Torrance 28:17
75 SYDNEY STENZEL 9 Royal 28:19
76 MONIQUE JURADO 9 Peninsula 28:55
77 ANAKARINA ANDRADE 9 Royal 29:42
78 MEGAN O'BRIEN 9 Peninsula 29:45
79 LILY ROSENBERG 9 Westlake 29:53
80 GRACE LI 9 Cerritos 29:56
81 AMY DAO 9 Cerritos 31:08
82 SHANNON HONG 9 Cerritos 31:17
83 JAIMIE PARK 9 Cerritos 32:07
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 HART 52 1:51:19 3:02 2, 3, 11, 15, 21, 40, 49
2 COLONY 68 1:53:39 3:45 1, 7, 12, 23, 25, 33, 38
3 TORRANCE 105 1:59:08 3:10 8, 16, 24, 26, 31, 32, 47
4 WESTLAKE 126 2:02:16 3:06 10, 17, 28, 35, 36, 45, 46
5 SANTIAGO (GG) 130 2:02:18 3:26 13, 20, 27, 29, 41
6 PENINSULA 140 2:03:50 5:49 4, 22, 30, 34, 50, 54, 56
7 ROYAL 159 2:07:59 7:48 5, 9, 37, 53, 55
8 CERRITOS 159 2:06:17 6:14 6, 18, 39, 44, 52, 57, 58
9 ARROYO (EM) 166 2:06:35 4:14 14, 19, 42, 43, 48, 51
DNP PERRIS 0:25:35 1 Runner
DNP LELAND 0:21:51 1 Runner
DNP HILLTOP 0:49:10 2 Runners
DNP VISTA DEL LAGO (MV) 1:14:34 3 Runners
DNP MURRIETA MESA 1:15:31 3 Runners
Race #110 Girls Freshman Division 2 3:51 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ALEX CALEGARI 9 Poway 18:54
2 RUTH HUNTER 9 Santa Barbara 19:38
3 GINA ROWLEY 9 Westmont 20:23
4 JORDYN PARK 9 West Torrance 21:29
5 KORI MUSTARD 9 West Torrance 21:43
6 ALLISON CHANG 9 West Torrance 21:44
7 JASMINE ALEXANDER 9 Citrus Valley 21:47
8 SOPHIE MIRTH 9 Mission Viejo 21:47
9 ARIELLA LEE 9 Poway 21:48
10 PAIGE RICHARD 9 Poway 21:56
11 MICHELLE CHO 9 West Torrance 22:11
12 TARA DAILY 9 Mission Viejo 22:12
13 MADELINE MARTIN 9 Mission Viejo 22:12
14 CYNTHIA JANGAARD 9 West Torrance 22:13
15 MARLEYNA MARTIN 9 North Torrance 22:17
16 CAITLIN CULHANE 9 Thousand Oaks 22:33
17 KALENA FOY 9 West Torrance 22:34
18 VANESSA BUCK 9 Sunny Hills 22:35
19 ALYSSA TORRES 9 Shafter 22:36
20 ASHLEY RAMOS 9 Hemet 22:36
21 ALLY SPRAGUE 9 Citrus Valley 22:37
22 CARISSA LEE 9 Taft (wh) 22:40
23 DIANA REYES 9 Shafter 22:54
24 LAUREN WOO 9 Beckman 22:56
25 KENDRA COREY 9 Sunny Hills 22:57
26 BROOKE MCLEAN 9 Mission Viejo 22:59
27 NATALIA GARCIA 9 Hemet 23:00
28 ALYSSA CEDRIC 9 Beckman 23:02
29 LAUREN MARINO 9 Beckman 23:17
30 SARAH RISER 9 West Torrance 23:22
31 LANI KERRIGAN 9 Newport Harbor 23:23
32 GENESIS SERNA 9 Shafter 23:24
33 EMILY MOLSTAD 9 Newport Harbor 23:27
34 NICOLE POMMERENING 9 Thousand Oaks 23:37
35 STEPHANIE AGUILAR 9 San Gorgonio 23:39
36 ATHENA FURUTA 9 West Torrance 23:42
37 RACHEL LOU 9 Agoura 23:44
38 KATE CHANON 9 Hemet 23:45
39 ELIZABETH SCOTT 9 Mission Viejo 23:50
40 DREW ROBESON 9 Poway 23:57
41 HANNAH JACKSON 9 Mission Viejo 23:58
42 GRACE CARLEY 9 West Torrance 23:59
43 ANNIE KEENE 9 Thousand Oaks 24:01
44 LAURYN ISHIDA 9 North Torrance 24:02
45 AMANDA HANSON 9 Sunny Hills 24:04
46 SARAH JOHNSTONE 9 Mission Viejo 24:06
47 TORIE OISHI 9 North Torrance 24:14
48 SIENNA BEACH 9 Citrus Valley 24:22
49 VICTORIA COOPER 9 Shafter 24:26
50 AMBER GRUBBS 9 Beckman 24:30
51 ELVIA RAMIREZ 9 San Gorgonio 24:43
52 EVELYN SPENCE 9 Beckman 24:49
53 MELISSA YEE 9 Thousand Oaks 24:50
54 MARIBEL ANDRADE 9 West Torrance 25:04
55 CLAIRE MCNEAL 9 Mission Viejo 25:06
56 CAITLYN KIM 9 Beckman 25:06
57 ALYSE PELAYO 9 North Torrance 25:13
58 ANNIKA LAROCHE 9 Mission Viejo 25:16
59 MARTHA SANCHEZ 9 Shafter 25:24
60 ANNABELLE ESTRADA 9 West Torrance 25:24
61 LESLIE SPRATLEY 9 San Gorgonio 25:29
62 LAUREN HOSHIKO 9 North Torrance 25:30
63 NATALIE MCGHEE 9 Poway 25:35
64 JOANNA YAM 9 Beckman 25:38
65 KAYLI OKAMURA 9 Beckman 25:40
66 BREANNA BEN-JOSEPH 9 Mission Viejo 25:49
67 ORIANA ROUSSEAU 9 Newport Harbor 25:50
68 CELESTE MARTINEZ 9 Shafter 26:28
69 GRACE KIM 9 West Torrance 26:56
70 ALIAH EICHELBERGER 9 Santa Barbara 27:12
71 MALLORY WALLER 9 Poway 27:13
72 SOFIA KATOULI 9 Beckman 27:29
73 PAULINE ROCHA 9 Eisenhower 27:31
74 LETICIA CAMACHO 9 Eisenhower 27:34
75 ANGELICA MARTINEZ 9 San Gorgonio 27:38
76 ANDREA ESPINOZA 9 Shafter 27:41
77 CAILAN ACKERMAN 9 Thousand Oaks 27:44
78 NAHAL KAHALKHALI 9 Beckman 27:47
79 ELAINE KIM 9 North Torrance 27:49
80 SAVANNAH HUA 9 Hemet 27:53
81 SOK ENG HENG 9 San Gorgonio 27:57
82 AMY LUU 9 North Torrance 28:42
83 ANN EISENBARTH 9 Hemet 28:50
84 ELOISA HERNANDEZ 9 Hemet 28:57
85 ADAMARI TORRES 9 San Gorgonio 29:49
86 SOFIA RIVERA 9 North Torrance 30:21
87 HAYLEY CEJA 9 Citrus Valley 30:45
88 ALYSSA MERCADO 9 Santa Barbara 31:01
89 SAMANTHA SANCHEZ 9 North Torrance 31:19
90 SORIYA HAYWOOD 9 North Torrance 31:53
91 DARIAN CARTAGENA 9 North Torrance 31:53
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 WEST TORRANCE 28 1:49:20 0:44 2, 3, 4, 8, 11, 14, 23
2 MISSION VIEJO 71 1:53:00 2:03 5, 9, 10, 19, 28, 30, 33
3 POWAY 88 1:52:10 6:41 1, 6, 7, 29, 45, 48
4 SHAFTER 133 1:58:44 2:48 15, 17, 24, 35, 42, 47, 50
5 BECKMAN 135 1:58:34 1:53 18, 21, 22, 36, 38, 40, 46
6 THOUSAND OAKS 159 2:02:45 5:11 13, 25, 31, 39, 51
7 NORTH TORRANCE 163 2:01:16 3:13 12, 32, 34, 41, 44, 52, 58
8 HEMET 171 2:06:04 6:14 16, 20, 27, 53, 55, 56
9 SAN GORGONIO 209 2:09:26 4:18 26, 37, 43, 49, 54, 57
DNP WESTMONT 0:20:23 1 Runner
DNP AGOURA 0:23:44 1 Runner
DNP TAFT (WH) 0:22:40 1 Runner
DNP EISENHOWER 0:55:05 2 Runners
DNP SANTA BARBARA 1:17:51 3 Runners
DNP NEWPORT HARBOR 1:12:40 3 Runners
DNP SUNNY HILLS 1:09:36 3 Runners
DNP CITRUS VALLEY 1:39:31 4 Runners
Race #111 Boys Varsity Division 2 4:10 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 TRENT RULE 11 Valhalla 16:06
2 BEN ZAESKE 10 Los Altos (la) 16:18
3 ANDREAS GODDERIS 10 Los Altos (la) 16:22
4 PEDRO ANTUNEZ 12 Santa Ana Valley 16:24
5 ALEX HERNANDEZ 10 Valhalla 16:30
6 BENJAMIN LYZENGA 11 La Habra 16:31
7 DANE TIPPETT 12 Los Altos (la) 16:32
8 KONRAD NIEMIEC 12 Los Altos (la) 16:36
9 JOEY REARIC 12 Valhalla 16:37
10 KEVIN ANAWALT 10 Los Altos (la) 16:40
11 KEVIN GLASS 12 Los Altos (la) 16:41
12 ELIJAH THOMPSON 12 Southwest (ec) 16:48
13 MICHAEL STONE 12 Oak Hills 16:50
14 TRENT MARLOW 12 Valhalla 16:53
15 GARRETT VAUGHN 12 J.W. North 17:02
16 MICHAEL TORRES 11 Chino 17:04
17 ALEX FACHE 10 Los Altos (la) 17:08
18 BRIAN VALENCIA 12 La Habra 17:17
19 JORDAN JOHNSON 12 Valhalla 17:21
20 PARKER GREEN 11 Apple Valley 17:33
21 ALEX RIOS 12 Chino 17:37
22 DANIEL SOLIS 10 Apple Valley 17:38
23 TYLER MARTINEZ 10 Apple Valley 17:39
24 PETER TORRES 11 Chino 17:46
25 JAMES NAJERA 12 La Habra 17:46
26 DAVID KOOGLER 12 Mission Oak 17:47
27 CHRIS PALMERO 11 Mission Oak 17:49
28 JONATHAN YU 12 Apple Valley 17:56
29 ALEX LA RUE 10 Apple Valley 17:57
30 JOSEPH CHAVEZ 11 Valhalla 17:58
31 ADAM BERMUDEZ 12 Garden Grove 18:04
32 KYLE HOFFMAN 11 Apple Valley 18:08
33 DIMITRI WHITMAN 12 J.W. North 18:18
34 JUSTIN TRUJILLO 12 Chino 18:22
35 ALEX HERNANDEZ 10 Valhalla 18:30
36 STEPHEN TAPIA 9 Chino 18:33
37 TONY GAMBOA 10 Oak Hills 18:39
38 LIANG ZHOU 12 J.W. North 18:45
39 EMMET FRIED 10 Southwest (ec) 18:47
40 ADRIAN ONTIVEROS 11 Mission Oak 18:51
41 FERNANDO LEON 12 Southwest (ec) 18:56
42 CODY STANLEY 11 Oak Hills 19:04
43 ALAN REYES 11 J.W. North 19:10
44 MAURICE TERRY 12 Eisenhower 19:12
45 ANGEL GREEN 12 Eisenhower 19:19
46 SALVADOR ZAMORA 11 Southwest (ec) 19:20
47 ISAAC CHAN 11 J.W. North 19:23
48 ROLANDO LIMA 10 Southwest (ec) 19:24
49 BRADY JEFFRIES 12 Mission Oak 19:24
50 LUCAS TALLEY 11 La Habra 19:25
51 ISMAEL HERNANDEZ 12 Eisenhower 19:30
52 SAUL VELASCO 10 Chino 19:42
53 MARLIN FLORES 11 Mission Oak 19:52
54 IZAIAH SINGH 11 Southwest (ec) 19:58
55 ALEX LIRA 9 Chino 20:10
56 JOSE GUTIERREZ 12 Southwest (ec) 20:12
57 KEVIN SALGADO 9 Oak Hills 20:12
58 WILL SETSER 10 Mission Oak 20:16
59 CAMERON STANLEY 9 Oak Hills 20:18
60 GAGE MURPHY 11 Oak Hills 20:19
61 OSCAR BALTAZAR 12 J.W. North 20:33
62 ERIC PEREDA 12 Eisenhower 21:20
63 JESSE TORRES 11 Oak Hills 21:21
64 MOISES FLORES 10 La Habra 22:22
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 LOS ALTOS (LA) 27 1:22:28 0:22 2, 3, 6, 7, 9, 10, 16
2 VALHALLA 44 1:23:27 1:15 1, 4, 8, 13, 18, 29, 33
3 APPLE VALLEY 117 1:28:43 0:24 19, 21, 22, 27, 28, 30
4 CHINO 124 1:29:22 1:29 15, 20, 23, 32, 34, 47, 50
5 LA HABRA 150 1:33:21 5:51 5, 17, 24, 46, 58
6 J.W. NORTH 165 1:32:38 2:21 14, 31, 36, 41, 43, 56
7 SOUTHWEST (EC) 173 1:33:15 2:36 11, 37, 39, 42, 44, 49, 51
8 MISSION OAK 182 1:33:43 2:05 25, 26, 38, 45, 48, 53
9 OAK HILLS 193 1:35:03 3:28 12, 35, 40, 52, 54, 55, 57
DNP SANTA ANA VALLEY 0:16:24 1 Runner
DNP GARDEN GROVE 0:18:04 1 Runner
DNP EISENHOWER 1:19:21 4 Runners
Race #112 Boys Varsity Division 2 4:17 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 SAMUEL BLAKE 11 Westmont 15:56
2 KYLE PHAM 12 Beckman 16:12
3 EDWIN WU 11 Rowland 16:18
4 AIDAN MORRIS 10 Citrus Valley 16:21
5 ETHAN PARK 12 Rowland 16:22
6 NATHANIEL COMAR 12 College Park 16:28
7 ISMAIL HERRERA 12 Murrieta Valley 16:30
8 DAVID PHAIR 10 College Park 16:30
9 RYAN LIM 11 Rowland 16:31
10 KEVIN ORELLANA 10 College Park 16:35
11 JOHN MORRIS 12 Westmont 16:40
12 BRANDON LIM 12 Rowland 16:50
13 SYDNEY LEVERETT 11 Olympian 16:57
14 MATTHEW CARPENTER 12 Murrieta Valley 16:57
15 ISAIAH DUENAS 10 Olympian 16:58
16 SHANE MCKENZIE 12 College Park 17:00
17 BRADLEY APODACA 12 Santa Barbara 17:03
18 CLAYTON BURGESS 12 Sultana 17:03
19 PARKER MARSON 12 College Park 17:03
20 ALBERT PEREZ 11 Rowland 17:03
21 TREVOR CAPESTANY 11 Citrus Valley 17:07
22 DREW MCDONALD 12 College Park 17:07
23 CODY WATSON 11 Lancaster 17:08
24 NATHAN SANCHEZ 10 Olympian 17:09
25 MANUEL BRAVO 12 Sultana 17:14
26 WESLEY BIRD 10 Sultana 17:14
27 CARL CARLSON 12 Murrieta Valley 17:15
28 MILTON GARCIA 12 Lancaster 17:16
29 GRANT GARCIA 12 Citrus Valley 17:17
30 SEAN HOERGER 9 Westmont 17:19
31 CADE MILLER 12 Beckman 17:20
32 MANUEL RAMIREZ 9 Sultana 17:21
33 GUNNAR PLUNKETT 10 Murrieta Valley 17:22
34 URIEL MERCADO 9 Sultana 17:22
35 KEVIN LI 11 Rowland 17:25
36 JONATHAN JIMENEZ 10 Citrus Valley 17:26
37 TANNER MUNIZICH 12 Santa Barbara 17:29
38 STORM NGUYEN 10 Rowland 17:31
39 PEREZ SANTIAGO 10 Citrus Valley 17:31
40 KEVIN KREIN 10 Westmont 17:35
41 DAWSON AYON 10 Citrus Valley 17:35
42 FIL PUNZALAN 11 Olympian 17:37
43 AJ ALDRIAN 10 Murrieta Valley 17:38
44 KEEGAN MUELLER 12 Murrieta Valley 17:39
45 RYAN TUNG 10 Beckman 17:40
46 STEPHEN HAITHCOCK 11 Citrus Valley 17:43
47 BRODY HERMESMEYER 12 Murrieta Valley 17:45
48 DANIEL DELOE 11 Serra (sd) 17:46
49 ROY THOMPSON 11 Westmont 17:47
50 OSCAR SOTO 12 El Cajon Valley 17:49
51 OSCAR MONTERO-VEGA 10 Olympian 17:51
52 FREDDY GUERRA 12 Lancaster 17:57
53 ANDREW HUNTER 11 Santa Barbara 17:59
54 SCOTT WOODS 12 Santa Barbara 18:02
55 PAUL RAMSTAD 11 College Park 18:03
56 AARON KWOK 12 Westmont 18:07
57 CHRISTIAN YANG 12 Westmont 18:08
58 TYLER REINHART 10 Beckman 18:11
59 TALHA KILIC 11 Beckman 18:12
60 DIEGO ARRIOLA 9 Olympian 18:13
61 PABLO ROMAN 9 Sultana 18:25
62 ERIC GARCIA 10 Lancaster 18:36
63 JOSE ZOMETA 11 Sultana 18:39
64 HARRISON KOLLIAS 10 Beckman 18:40
65 DAVID WILSON 9 Olympian 18:46
66 HERNANDEZ RIGOBERT 12 El Cajon Valley 18:52
67 LIMA ALEJANDRO 12 El Cajon Valley 18:56
68 BLAKE DEVINE 11 Santa Barbara 19:04
69 SANDERS QUENTIN 10 El Cajon Valley 19:07
70 DENVER DIVINS 10 Lancaster 19:38
71 BRYAN NOLASCO 12 Lancaster 19:45
72 ANTONIO MORALEZ 12 Beckman 19:46
73 CHAVEZ DANIAL 11 El Cajon Valley 20:00
74 JUSTIN STUTZMAN 11 Lancaster 20:39
75 CAZARES DAVID 11 El Cajon Valley 23:09
76 YEAGER BRYAN 11 El Cajon Valley 23:37
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 ROWLAND 49 1:23:04 0:45 3, 5, 9, 12, 20, 35, 38
2 COLLEGE PARK 59 1:23:36 0:35 6, 8, 10, 16, 19, 22, 54
3 MURRIETA VALLEY 124 1:25:42 1:08 7, 14, 27, 33, 43, 44, 47
4 CITRUS VALLEY 129 1:25:42 1:10 4, 21, 29, 36, 39, 41, 46
5 WESTMONT 130 1:25:17 1:51 1, 11, 30, 40, 48, 55, 56
6 SULTANA 135 1:26:14 0:19 18, 25, 26, 32, 34, 60, 62
7 OLYMPIAN 144 1:26:32 0:54 13, 15, 24, 42, 50, 59, 64
8 BECKMAN 193 1:27:35 2:00 2, 31, 45, 57, 58, 63, 71
9 SANTA BARBARA 226 1:29:37 2:01 17, 37, 52, 53, 67
10 LANCASTER 232 1:30:35 2:30 23, 28, 51, 61, 69, 70, 73
11 EL CAJON VALLEY 320 1:34:44 2:11 49, 65, 66, 68, 72, 74, 75
DNP SERRA (SD) 0:17:46 1 Runner
Race #113 Boys Varsity Division 2 4:24 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ARTURO AREVALO 12 Bravo Medical Magn 15:45
2 ELLIS NEWTON 12 Mayfair 15:55
3 RYAN KLACHKO 12 Royal 15:57
4 BRANDON KAN 12 Frontier 16:05
5 NEIL SADDLER 12 Scripps Ranch 16:19
6 NICHOLAS MEDINA 11 Sunny Hills 16:24
7 KEVIN MCKAY 11 Scripps Ranch 16:39
8 DANNY LEE 11 Kennedy (lp) 16:43
9 BRYAN ROBLES 12 Sunny Hills 16:46
10 DAVID GALINDO 12 Bravo Medical Magn 16:50
11 LORENZO VARELA 12 San Gorgonio 16:53
12 KYLE LEMMINN 11 Frontier 16:59
13 PATRICK MARTIN 12 Kennedy (lp) 17:02
14 LUKE VICKERS 11 Arlington 17:03
15 MARTIN MIRAMONTES 12 Kennedy (lp) 17:06
16 JEISON MUNOZ 12 Patriot 17:12
17 JESSE VILLARUEL 12 Castle Park 17:12
18 PATRICK LARKIN 10 Royal 17:13
19 JOSEPH COULTER 11 Scripps Ranch 17:14
20 CHE VASQUEZ 11 Mayfair 17:18
21 JAVIER LOPEZ 11 Patriot 17:26
22 ROBIN JOSEPH 11 Bravo Medical Magn 17:26
23 DIEGO ESPINO 11 Bravo Medical Magn 17:27
24 JACOB BARRAGAN 11 Sunny Hills 17:27
25 JOSHUA REINIS 11 Kennedy (lp) 17:28
26 ANTONIO SANCHEZ 10 Patriot 17:28
27 ALEX MONTALVO 10 Sunny Hills 17:29
28 VAUGHN JACKSON 12 Sunny Hills 17:30
29 EMMANUEL MAYORAL 11 Bravo Medical Magn 17:31
30 EVAN JOHNSON 10 Sunny Hills 17:33
31 ELIAS AMARO 11 San Gorgonio 17:34
32 EDUARDO LOPEZ 10 North Bakersfield 17:37
33 BLAKE MOURADIAN 12 Scripps Ranch 17:37
34 JAMES POIRIER 11 Scripps Ranch 17:38
35 TANNER UTT 10 Frontier 17:41
36 JACOB FRANCO 11 North Bakersfield 17:44
37 AUSTIN MOURADIAN 12 Scripps Ranch 17:45
38 CHRISTOPHER JORGE 11 San Gorgonio 17:47
39 ALLAN MONTALVO 11 Sunny Hills 17:50
40 JUSTIN GYMER 12 Patriot 17:51
41 CHRISTIAN BARRETO 12 Bravo Medical Magn 17:56
42 KADEN PHIPPS 12 Royal 17:57
43 DAVID POACH 12 Royal 17:58
44 OLAF URIBE 12 Castle Park 17:58
45 MAURICIO JIMENEZ 10 Castle Park 17:59
46 JOEL LOPEZ 10 North Bakersfield 18:01
47 HAROLD VASQUEZ 12 Mayfair 18:06
48 CHUY ELENES 11 North Bakersfield 18:07
49 JOSHUA LUDWIG 11 Arlington 18:09
50 KEVIN SARABIA 11 Castle Park 18:09
51 ARIN BAROUNI 11 Verdugo Hills 18:11
52 ALEJANDRO RODRIGUE 12 Castle Park 18:18
53 BRENDON SPENCER 12 Kennedy (lp) 18:20
54 DANIEL EID 12 Mayfair 18:20
55 JOSH SANCHEZ 12 Patriot 18:21
56 GABRIEL ALARCON 11 Kennedy (lp) 18:22
57 TYLOR WALLACE 12 Mayfair 18:25
58 CHRISTIAN LOPEZ 12 North Bakersfield 18:26
59 GIO HERNANDEZ 11 Patriot 18:36
60 JOSE SALAZAR 12 Lawndale 18:44
61 LUIS NAVARRELA 12 Bravo Medical Magn 18:49
62 ADRIAN CARBAJAL 11 San Gorgonio 18:54
63 ERIK PEREZ 10 Kennedy (lp) 18:55
64 ZACHARY RASMUSSEN 12 Castle Park 18:59
65 BROCK WILMERT 9 Frontier 19:13
66 GUSTAVO MARTINEZ 11 San Gorgonio 19:15
67 FRANKIE FLORES 11 Frontier 19:18
68 ROBERT OLIVER 12 Culver City 19:20
69 JESUS SANTOS 10 North Bakersfield 19:31
70 DUSIN TAYLOR 11 North Bakersfield 19:31
71 PATRICK GARDNER 11 Culver City 19:36
72 MAX FLYNN 9 Culver City 19:37
73 TREVOR PARRA 12 Frontier 19:39
74 HECTOR MILLAN 11 San Gorgonio 19:43
75 ISRAEL HERNANDEZ 11 San Gorgonio 19:50
76 ALEXIS CORTEZ 11 Patriot 19:57
77 CARLOS DAY 12 Culver City 20:05
78 ABRAHAM RODRIGUEZ 10 Castle Park 20:05
79 GABE GAETA 12 Frontier 20:26
80 LUIS LOPEZ 11 Mayfair 20:36
81 KEVIN BARRERA SANCH 12 Arlington 20:43
82 DIEGO OLALDE 9 Arlington 21:01
83 MARCO ESTRELLA 12 Lawndale 21:05
84 MARK VALDOVINOS 11 Arlington 21:13
85 DYLAN VAN BUREN 10 Culver City 21:32
86 IGNACIO ARTEAGA 10 Lawndale 21:50
87 FERNANDO FELIX 9 Arlington 22:43
88 CHARLES JONES 9 Arlington 24:32
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 BRAVO MEDICAL MAGNET 78 1:24:59 1:46 1, 9, 20, 21, 27, 39, 55
2 SUNNY HILLS 86 1:25:36 1:06 5, 8, 22, 25, 26, 28, 37
3 SCRIPPS RANCH 90 1:25:27 1:19 4, 6, 17, 31, 32, 35
4 KENNEDY (LP) 104 1:26:39 1:37 7, 12, 14, 23, 48, 51, 57
5 PATRIOT 146 1:28:18 1:09 15, 19, 24, 38, 50, 54, 70
6 MAYFAIR 164 1:28:04 2:30 2, 18, 43, 49, 52, 74
7 FRONTIER 167 1:29:16 3:13 3, 11, 33, 59, 61, 67, 73
8 CASTLE PARK 190 1:29:36 1:06 16, 40, 41, 46, 47, 58, 72
9 SAN GORGONIO 191 1:30:23 2:22 10, 29, 36, 56, 60, 68, 69
10 NORTH BAKERSFIELD 203 1:29:55 0:49 30, 34, 42, 44, 53, 63, 64
11 ARLINGTON 286 1:38:09 4:10 13, 45, 75, 76, 77, 79, 80
12 CULVER CITY 342 1:40:10 2:12 62, 65, 66, 71, 78
DNP VERDUGO HILLS 0:18:11 1 Runner
DNP LAWNDALE 1:01:39 3 Runners
DNP ROYAL 1:09:05 4 Runners
Race #114 Boys Varsity Division 2 4:31 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 NICK LOFGREN 11 South Torrance 15:38
2 ARNOLD BAUTISTA 12 Golden Valley (sc) 16:01
3 MANNY RUIZ 12 Fullerton 16:12
4 LUKE CONTRERAS 12 Golden Valley (sc) 16:18
5 GABRIEL SANCHEZ 10 Perris 16:18
6 HENRY MARTINEZ 11 Golden Valley (sc) 16:24
7 SERJIO HERNANDEZ 11 Canyon (ana) 16:24
8 JOHNNY NAVA 12 Fullerton 16:34
9 ADAM SCHULZE 11 Leland 16:34
10 TRAVIS GRADIJAN 10 Canyon (ana) 16:35
11 JONATHAN CARRANZA 12 Cerritos 16:40
12 JORDAN MITCHELL 10 North Torrance 16:44
13 DANIEL TREJO 11 North Torrance 16:44
14 JOEY JOHNSON 10 Leland 16:45
15 OMAR LEDEZMA 11 Canyon (ana) 16:45
16 LUIS SANCHEZ 9 Arroyo (em) 16:45
17 SHRINEEL PATEL 12 Cerritos 16:47
18 JESSE RAMIREZ 10 Arroyo (em) 16:47
19 NICHOLAS DEVANTIER 112 Golden Valley (sc) 16:48
20 DALTON TANNER 9 Canyon (ana) 16:53
21 ERIC XU 11 South Torrance 16:54
22 BRYAN APONTE 11 Arroyo (em) 16:55
23 MARCUS JIMENEZ 12 Tulare Union 16:55
24 BILL CHUANG 9 Cerritos 16:57
25 LUIS ARROYO 11 Golden Valley (sc) 16:57
26 KURT HAKE 10 Arroyo (em) 16:59
27 RORY BUCKMAN 11 Leland 17:03
28 ANDERSON FUENTES 12 Miguel Contreras Le 17:05
29 SOLOMON KANEHAILUA 11 North Torrance 17:21
30 ALVARO HERNANDEZ 11 Arroyo (em) 17:22
31 NICK GASPAR 11 Canyon (ana) 17:24
32 DAMIAN BECERRA 10 Perris 17:27
33 IGNACIO DOMINGUEZ 11 North Torrance 17:31
34 JOHNSON THOMAS 12 Fullerton 17:33
35 BAHRAAM FOROUGHI 11 Taft (wh) 17:34
36 DAVID BENITEZ 9 Golden Valley (sc) 17:35
37 EZRA ZUIDEMA 10 Canyon (ana) 17:36
38 EVAN TALAN 12 Taft (wh) 17:38
39 GAUTAM SOWDA 12 Leland 17:38
40 JANG WON LEE 12 Cerritos 17:40
41 KHOKI ITO 12 Arroyo (em) 17:46
42 ISAAC KIM 12 Cerritos 17:54
43 JOSE DAMIAN 11 Golden Valley (sc) 17:58
44 LUIS GRANADENO 12 Miguel Contreras Le 17:59
45 CORBETT CELATA 10 Tulare Union 18:01
46 ARTHUR CALIZ 12 Cerritos 18:08
47 RYAN KAMM 12 Taft (wh) 18:08
48 RAYMOND POMPA 11 Tulare Union 18:09
49 ANGEL TORRES 12 Taft (wh) 18:10
50 DANIEL BYBEE 11 North Torrance 18:11
51 SEAN MC CARTHY 12 Leland 18:12
52 JESSIE MARTINEZ 12 Arroyo (em) 18:17
53 RAMON RAMIREZ 12 Taft (wh) 18:18
54 DOMINGO GONZALEZ 10 Miguel Contreras Le 18:19
55 NICHOLAS GIETZEN 12 South Torrance 18:20
56 FERNANDO FLORES 10 Eastside 18:25
57 CHASE BISHMAN 11 Canyon (ana) 18:27
58 TED AKIYAMA 12 South Torrance 18:29
59 JACK STIGTER 11 Taft (wh) 18:31
60 EDDIE JAIME 12 Perris 18:36
61 ALAN DUONG 12 San Gabriel 18:40
62 MATT HOLMES 12 South Torrance 18:42
63 GEOVANNI LEE 12 Perris 18:45
64 RUBEN MORA 12 Perris 18:54
65 ANDREW NG 12 Fullerton 18:58
66 KENNY QUEENLAND 12 Eastside 19:00
67 JUSTIN DUTKO 10 South Torrance 19:00
68 ETHEN LINCICUM 9 Tulare Union 19:00
69 ZACK KOONS 12 Taft (wh) 19:13
70 SCOTT PERKINS 10 North Torrance 19:14
71 JOSE CASTILLO 12 San Gabriel 19:15
72 ETHAN FLESHMAN 12 Fullerton 19:18
73 JOSH WESTER 11 South Torrance 19:21
74 JESUS SERRANO 11 Perris 19:28
75 GARY SMITH 11 Eastside 19:29
76 HUSSAIN MUMTAZ 12 Tulare Union 19:37
77 HANFREY DENG 11 San Gabriel 20:01
78 FRANCISCO DIEGO 9 Eastside 20:05
79 OZVALDO YANEZ 11 Perris 20:07
80 RICARDO GOMEZ 12 Tulare Union 20:13
81 CHRISTOPHER VAZQUE 12 Leland 20:14
82 JACOB PITTS 11 Tulare Union 20:22
83 NOBLE BEAZEL 9 Eastside 20:27
84 JACK WEEKS 12 Leland 20:37
85 CARLOS MARTINEZ 11 Fullerton 20:42
86 DAVID NGUYUN 12 San Gabriel 20:52
87 MATTHEW PENNOCK 11 Fullerton 21:27
88 ANTHONY VALVERDE 11 San Gabriel 21:32
89 ROBERTO RETIZ 10 Eastside 21:41
90 CESAR SANTIAGO 11 Miguel Contreras Le 21:41
91 EDWARD QUACH 12 San Gabriel 22:04
92 ALEX GALLARDO 11 Miguel Contreras Le 24:02
93 JOSHUA CASTILLO 11 Miguel Contreras Le 28:02
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 GOLDEN VALLEY (SC) 56 1:22:28 0:56 2, 4, 6, 19, 25, 36, 43
2 CANYON (ANA) 83 1:24:01 1:00 7, 10, 15, 20, 31, 37, 57
3 ARROYO (EM) 112 1:24:48 0:37 16, 18, 22, 26, 30, 41, 52
4 CERRITOS 134 1:25:58 1:14 11, 17, 24, 40, 42, 46
5 NORTH TORRANCE 137 1:26:31 1:27 12, 13, 29, 33, 50, 70
6 LELAND 140 1:26:12 1:38 9, 14, 27, 39, 51, 81, 84
7 PERRIS 160 1:11:06 2:27 5, 32, 60, 63, 64, 74, 79
8 FULLERTON 182 1:28:35 3:06 3, 8, 34, 65, 72, 85, 87
9 SOUTH TORRANCE 197 1:28:03 3:04 1, 21, 55, 58, 62, 67, 73
10 TAFT (WH) 222 1:29:48 0:44 35, 38, 47, 49, 53, 59, 69
11 TULARE UNION 260 1:31:42 2:42 23, 45, 48, 68, 76, 80, 82
12 MIGUEL CONTRERAS LEARNING 306 1:39:06 6:57 28, 44, 54, 90, 92, 93
13 EASTSIDE 357 1:37:26 2:02 56, 66, 75, 78, 83, 89
14 SAN GABRIEL 381 1:40:20 2:52 61, 71, 77, 86, 88, 91
Race #115 Boys Varsity-Sub Sweeps Division 2 4:38 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CHRIS FOSTER 11 Los Gatos 15:06
2 YOUSEF BADDOUR 10 West Torrance 15:28
3 BEN HADERLE 11 Los Gatos 15:29
4 MIKEY GIGUERE 12 Westlake 15:35
5 ERIC MOLINA 12 Redwood (vis) 15:38
6 ALEX TUCKER 11 Westview 15:40
7 ZACK GROSS 12 Beaumont 15:41
8 ETHAN WALKER 12 Saugus 15:43
9 DAVID HUGHES 11 Redlands East Valle 15:43
10 CHRIS COSTA 12 Westlake 15:44
11 ANDRES VIZCARRA 11 Beaumont 15:50
12 JERIMIAH BIAS 11 Vista Del Lago (mv) 15:55
13 CAMERON ASHBAUGH 12 Mission Viejo 15:56
14 MATTHEW CONTRERAS 10 Colony 15:58
15 TANNER TORREZ 11 Hemet 15:58
16 JOSHUA ZAVALA 10 Colony 15:58
17 TREVOR SINISCALCHI 11 Westview 15:59
18 JAYDEN EMERSON 11 Hemet 16:01
19 COLLIN BARRAUGH 12 Westview 16:04
20 JACK CHINTALA 12 Poway 16:04
21 GRAHAM RIGBY 11 Westlake 16:04
22 ADAM GONZALEZ 11 Redwood (vis) 16:06
23 WILLIE RAUS 12 Murrieta Mesa 16:06
24 COBIE CHAVEZ 11 Temescal Canyon 16:08
25 SPENCER LUBS 12 West Torrance 16:10
26 BEN THOMAS 12 Thousand Oaks 16:13
27 SPENCER FLYNN 11 Thousand Oaks 16:14
28 CHRIS OCHOA 11 Saugus 16:15
29 EVAN MISURACA 11 Westview 16:16
30 JACOB BOATMAN 11 Beaumont 16:18
31 RYAN ORTIZ 12 Hart 16:19
32 ANDREW CROOKS-YAD 11 Murrieta Mesa 16:19
33 BILLY ANTHONY 12 Saugus 16:20
34 SANJAY MOHAN 10 Los Gatos 16:20
35 ANTHONY VENEGAS 12 Colony 16:21
36 MANUEL CARRANZA 10 Shafter 16:22
37 BRENNER RYAN 11 Westview 16:22
38 RAFAEL MAAREK 11 Peninsula 16:23
39 CODY MORALES 12 Poway 16:24
40 MATT SOULES 11 Westlake 16:24
41 BRENDAN CASSIDY 11 Poway 16:25
42 CHRISTOPHER GUTIERR 12 Colony 16:25
43 CHRISTIAN LOPEZ 11 Vista Del Lago (mv) 16:27
44 GRANT BODEN 11 Thousand Oaks 16:27
45 BRIAN JOERGER 11 Thousand Oaks 16:27
46 OSCAR SALAS 12 Santiago (gg) 16:28
47 ANDREW ORONA 12 Hart 16:29
48 MATTHEW MADRIGAL 10 Colony 16:30
49 JAMES SMIRNIOTIS 12 Westview 16:30
50 DEVIN PENICK 12 Saugus 16:34
51 JONATHAN SUMMER 11 Saugus 16:35
52 OAKLEE PAGGEN 12 Murrieta Mesa 16:35
53 TIMOTHY HARVEY 12 Torrance 16:36
54 MATT GILDEA 12 Thousand Oaks 16:38
55 JON CANTLE 11 Westlake 16:38
56 JIMMY DE MELLO 11 Westlake 16:40
57 JUAN PLASCENCIA 10 Shafter 16:40
58 TOWNSEND KANEVERS 12 Saugus 16:41
59 ERIC GELPHMAN 11 Los Gatos 16:42
60 TYLER COUVRETTE 11 Poway 16:43
61 DAVIS QUAN 10 Peninsula 16:45
62 HUNTER HAINES 11 Colony 16:46
63 LEONARDO RAMIREZ 11 Murrieta Mesa 16:47
64 PARKER WOODWARD 10 Murrieta Mesa 16:48
65 BODIE MURRAY 10 Beaumont 16:49
66 CONNER DIPAOLO 11 Newport Harbor 16:50
67 KYLE ROSSMAN 10 Colony 16:51
68 EDDIE FUNG 10 West Torrance 16:53
69 BRENT PARKES 11 Poway 16:53
70 NICK FISHER 12 Murrieta Mesa 16:54
71 RYAN FINCH 11 Westlake 16:56
72 NICK LIEBMAN 11 Hart 16:57
73 JERRY RODRIGUEZ 11 Hemet 16:58
74 CHRISTIAN CORRALES 12 Hemet 16:59
75 TIM GUTIERREZ 11 Hart 16:59
76 HARRISON OWEN 11 Peninsula 16:59
77 GABOR TUSNADI 11 Peninsula 17:00
78 ROSS BUCHER 12 Peninsula 17:00
79 MATT LYONS 12 Peninsula 17:00
80 DAVID RODERICK 10 Redwood (vis) 17:01
81 JASON RODRIGUEZ 11 West Torrance 17:02
82 MARCELL DEBARROS 12 Newport Harbor 17:04
83 TIM BROGGIE 11 Saugus 17:04
84 BRIAN ROBBINS 12 Mission Viejo 17:06
85 NICK LAWFORD 10 Westview 17:06
86 TIMOTHY FUENTES 11 Torrance 17:06
87 ANDREW DOLAN 12 Hart 17:07
88 JOE CARRANZA 10 Shafter 17:09
89 KELLY ATTKINSON 10 Los Gatos 17:09
90 ANDRES DELGADO 10 Beaumont 17:10
91 CARSON BIX 9 West Torrance 17:10
92 RUBEN RAMIREZ 12 Redwood (vis) 17:11
93 RUDY GARCIA 11 Temescal Canyon 17:12
94 BROOK SOLOMAN 11 Corona 17:13
95 DANIEL TANG 10 Redlands 17:14
96 JONATHAN TANISAKA 12 Torrance 17:16
97 CHRIS GARVIN 12 Thousand Oaks 17:17
98 KALEO KISA 11 Beaumont 17:17
99 RYAN MIZUKAMI 11 Torrance 17:20
100 NICK HOGUE 10 Redlands 17:21
101 TAISEI NISHIKI 9 Los Gatos 17:22
102 BEN HUFF 12 Hemet 17:23
103 ETHAN ADAMS 9 Mission Viejo 17:23
104 CARLOS HUERFANO 11 Hart 17:23
105 STEPHEN FACER 12 Mission Viejo 17:25
106 JAMES ARMSTRONG 11 Murrieta Mesa 17:26
107 TROY LUVISI 11 Peninsula 17:29
108 BALDEMAR FELIX 10 Shafter 17:31
109 CRISTIAN VALENCIA 11 Temescal Canyon 17:32
110 DAYLEN KUNG 11 Torrance 17:32
111 ABEL CARDENAS 11 Shafter 17:34
112 CRESCENCIO GONZALE 11 Santiago (gg) 17:34
113 JORGE GARCIA 11 Redwood (vis) 17:35
114 MATT RODERICK 11 Redwood (vis) 17:35
115 GUSTAVO ZARAGOZA 9 Vista Del Lago (mv) 17:40
116 PAULINO MARTINEZ 12 Hart 17:41
117 DAVID DUENAS 11 Temescal Canyon 17:42
118 YUJIN OKUDA 12 Torrance 17:44
119 ALEX TONGPO 9 Redlands 17:45
120 SAMUEL GARCIA 9 Santiago (gg) 17:45
121 CHRIS TRUJILLO 12 Thousand Oaks 17:53
122 MICHA MCCLURE 10 Redlands 17:53
123 CHRISTIAN AMPO 11 West Torrance 17:55
124 BENJAMIN EVANS 10 Hemet 17:56
125 RYAN MOON 12 Poway 17:56
126 MATHEW IMLER 9 Mission Viejo 17:57
127 SAM THOUAS 9 Redlands 18:01
128 LUKE HILBERATH 9 Mission Viejo 18:01
129 CHAD SCHELLY 11 Hemet 18:05
130 DAVID GOZZIP 11 Beaumont 18:05
131 CODY BAILEY 12 Redlands 18:09
132 NATHAN MORALES 11 Redwood (vis) 18:18
133 BRYAN FLORES 12 Santiago (gg) 18:25
134 JOUSHA CHACON 10 Vista Del Lago (mv) 18:26
135 BRYAN HERNANDEZ 9 Santiago (gg) 18:27
136 BRETT DAILY 11 Mission Viejo 18:29
137 FRANSCISCO ARMENTA 11 Santiago (gg) 18:33
138 CHRIS CHACON 9 Vista Del Lago (mv) 18:34
139 AARON HERNANDEZ 12 Santiago (gg) 18:34
140 MICHEAL SANDOVAL 10 Vista Del Lago (mv) 18:43
141 IAN CONNETT 12 Torrance 19:07
142 YOUSSEF ELFAR 12 Redlands 19:10
143 TREY CROSSLEY 11 Newport Harbor 19:20
144 WESLEY TOUPS 9 Temescal Canyon 19:44
145 HECTOR CERVANTES 9 Vista Del Lago (mv) 20:11
146 ZACH FALCON 9 Temescal Canyon 20:24
147 ADAM HERNANDEZ 10 Temescal Canyon 20:57
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 WESTVIEW 102 1:20:21 0:42 6, 16, 18, 27, 35, 47, 81
2 WESTLAKE 124 1:20:25 1:03 4, 9, 20, 38, 53, 54, 68
3 COLONY 147 1:21:12 0:32 13, 15, 33, 40, 46, 60, 64
4 SAUGUS 162 1:21:27 0:52 8, 26, 31, 48, 49, 56, 79
5 LOS GATOS 178 1:20:46 2:03 1, 3, 32, 57, 85, 95
6 THOUSAND OAKS 186 1:21:59 0:25 24, 25, 42, 43, 52, 91, 113
7 BEAUMONT 194 1:21:48 1:29 7, 10, 28, 63, 86, 92, 122
8 POWAY 219 1:22:29 0:49 19, 37, 39, 58, 66, 117
9 MURRIETA MESA 225 1:22:35 0:42 22, 30, 50, 61, 62, 67, 100
10 WEST TORRANCE 255 1:22:43 1:42 2, 23, 65, 78, 87, 115
11 HEMET 268 1:23:19 1:25 14, 17, 70, 71, 96, 116, 121
12 REDWOOD (VIS) 297 1:23:31 1:57 5, 21, 77, 88, 106, 107, 124
13 HART 298 1:23:51 0:48 29, 45, 69, 72, 83, 98, 109
14 PENINSULA 317 1:24:07 0:37 36, 59, 73, 74, 75, 76, 101
15 SHAFTER 379 1:25:16 1:12 34, 55, 84, 102, 104
16 MISSION VIEJO 406 1:25:47 2:01 12, 80, 97, 99, 118, 120, 128
17 VISTA DEL LAGO (MV) 416 1:27:02 2:39 11, 41, 108, 126, 130, 132, 136
18 TORRANCE 419 1:25:50 0:56 51, 82, 90, 93, 103, 110, 133
19 SANTIAGO (GG) 513 1:28:39 1:59 44, 105, 112, 125, 127, 129, 131
20 REDLANDS 527 1:28:14 0:47 89, 94, 111, 114, 119, 123, 134
DNP CORONA 0:17:13 1 Runner
DNP REDLANDS EAST VALLEY 0:15:43 1 Runner
DNP NEWPORT HARBOR 0:53:14 3 Runners
DNP TEMESCAL CANYON 1:28:18 3:36 24, 93, 109, 117, 144, 146, 147
Race #116 Girls Varsity Division 2 4:45 PM
Boys 3 Mile Run
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JAMIE BUSBY 10 College Park 18:27
2 BECKIE ALCH 11 Taft (wh) 18:41
3 TAYLORE CANTU 11 Hemet 18:55
4 RILEY MASON 10 Leland 19:15
5 MOHINI NARASIMHAN 12 Leland 19:35
6 ALLISON POLITOSKI 11 Leland 19:48
7 ALA VALENZUELA 12 Sunny Hills 19:49
8 TONI BRONARS 11 Scripps Ranch 19:50
9 RILEY ARNSON 9 Hemet 19:55
10 PARADISE PELZER 10 North Bakersfield 19:57
11 SHANA KONG 11 Arroyo (em) 19:57
12 COREY LUNA 12 La Habra 20:02
13 MEGAN MACGREGOR 11 Branham 20:04
14 JENESSA REYES 12 Frontier 20:10
15 LORANIE SANDOVAL 12 Vista Del Lago (mv) 20:13
16 EMLIY DOWEY 11 College Park 20:14
17 SABRINA CHEN 10 Sunny Hills 20:30
18 TIFFANY THOMPSON 12 North Bakersfield 20:40
19 ALYSSA RODRIGUEZ 12 Arroyo (em) 20:44
20 MARCELA LOPEZ 11 Arroyo (em) 20:46
21 MADDIE DENBAUGH 11 Hemet 20:50
22 NICOLE CORONA 10 Arroyo (em) 20:54
23 SELINA SALIBA 11 College Park 20:56
24 JENNIFER ZARAGOZA 10 Vista Del Lago (mv) 21:03
25 ARIANA RIVERA 11 San Gorgonio 21:07
26 JENNILEE REYES 10 Frontier 21:12
27 ARCELIA MERCADO 11 Hemet 21:15
28 MARIANA PEREZ 11 College Park 21:16
29 REBECCA VILLA 9 Arroyo (em) 21:18
30 CHEYENNE DARROW 10 Hemet 21:21
31 LILAH BLALOCK 9 Scripps Ranch 21:23
32 SELENA HUERTA 11 Hemet 21:23
33 JOY NGULA 11 Vista Del Lago (mv) 21:26
34 PORNTIDA TINGSUK 12 Arroyo (em) 21:27
35 KARINA BARNETT 9 Leland 21:30
36 MEGAN MCNAIRN 11 Frontier 21:40
37 DESTINY REYES 11 Arroyo (em) 21:41
38 JESSICA ZARAGOZA 12 Vista Del Lago (mv) 21:42
39 VANESSA CORIA 11 Taft (wh) 21:42
40 MYSHA ROSS 12 Eisenhower 21:46
41 KAYLA KAIHARA 11 Sunny Hills 21:47
42 KARINA VARELA 12 San Gorgonio 21:47
43 MCKENNA GRAY 9 Scripps Ranch 21:49
44 KALLISTA JONES 9 Sunny Hills 21:50
45 HAVEN MARSHAL 9 North Bakersfield 21:51
46 ALLIE MORSE 12 Hemet 21:53
47 BROOKLYN AQUILAR 9 College Park 21:54
48 ALONDRA CATALAN 12 Taft (wh) 21:54
49 NICOLE LUNA 9 La Habra 21:55
50 RACHEL WOMER 10 Leland 21:56
51 MARLIN TABABAN 10 Sunny Hills 21:58
52 THIEN KIM CAO 10 Scripps Ranch 22:00
53 A ROD 12 Sunny Hills 22:05
54 ALLYSSA BLALOCK 12 Scripps Ranch 22:08
55 STEPHANIE STENBERG 11 Leland 22:10
56 TARYN NIEDERBERGER 11 College Park 22:12
57 LORENA HERNANDEZ 12 Miguel Contreras Le 22:14
58 GABRIELLE SAUCEDA 10 Southwest (ec) 22:14
59 KYLIE NG 12 Taft (wh) 22:15
60 VICTORIA PERAZZO 11 Vista Del Lago (mv) 22:16
61 COLLEEN CLARKE 10 Taft (wh) 22:16
62 REBECCA BROWER 10 North Bakersfield 22:23
63 JULIANA CARDONA 12 Taft (wh) 22:33
64 JAIDA BAILEY 12 Vista Del Lago (mv) 22:33
65 TAYLOR SHELTON 9 North Bakersfield 22:37
66 SUMMER TRAYLOR 12 Perris 22:40
67 AMBER MORENO 11 Southwest (ec) 22:41
68 JENNIFER GRANADOS 12 Patriot 22:48
69 MAURYN WILDE 11 Southwest (ec) 22:50
70 TANERA VANDEGGLEN 11 Leland 22:52
71 ASHLEY SUNDE 11 Taft (wh) 22:58
72 JESSE FALAGAN 11 North Bakersfield 23:03
73 ALLISON RAEL 9 La Habra 23:06
74 JAKIE MEDINA 11 College Park 23:17
75 MADDISON COOKE 11 North Bakersfield 23:23
76 DIANA HERNANDEZ 12 San Gorgonio 23:24
77 BRENDA MEJIA 9 Miguel Contreras Le 23:29
78 DAISY ANAYA 11 Vista Del Lago (mv) 23:44
79 MICHELLE PARKER 12 Scripps Ranch 23:46
80 KAITLYN HOLT 10 La Habra 24:06
81 JACQUELINE LOPEZ 11 San Gorgonio 24:16
82 ARRIEL MARTINEZ 11 Frontier 24:16
83 ELIZABETH TANG 12 Miguel Contreras Le 24:18
84 JESSICA RUIZ 11 San Gorgonio 24:30
85 MAKAYLA LITTLE 11 Patriot 24:47
86 XOCHITL ROBLES 11 San Gorgonio 24:54
87 BIANCA REYES 11 Miguel Contreras Le 25:01
88 ASHLEY CALDERON 11 Eisenhower 25:16
89 MONSTERRAT RODRIGU 11 Eisenhower 25:52
90 MARIBEL RAMIREZ 11 San Gorgonio 26:09
91 GUADALUPE LEONARDO 12 Miguel Contreras Le 26:16
92 VANESSA GARCIA 11 Eisenhower 26:39
93 SHARON GARCIA 12 Miguel Contreras Le 27:09
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 HEMET 79 1:42:16 2:26 3, 9, 18, 23, 26, 28, 40
2 ARROYO (EM) 88 1:43:39 1:21 11, 16, 17, 19, 25, 30, 32
3 LELAND 89 1:42:04 2:41 4, 5, 6, 31, 43, 48, 58
4 COLLEGE PARK 99 1:42:47 3:27 1, 13, 20, 24, 41, 49, 61
5 SUNNY HILLS 138 1:45:54 2:09 7, 14, 35, 38, 44, 46
6 VISTA DEL LAGO (MV) 147 1:46:40 2:03 12, 21, 29, 33, 52, 56, 65
7 SCRIPPS RANCH 164 1:47:10 2:18 8, 27, 37, 45, 47, 66
8 NORTH BAKERSFIELD 175 1:47:28 2:40 10, 15, 39, 54, 57, 60, 62
9 TAFT (WH) 182 1:46:48 3:35 2, 34, 42, 51, 53, 55, 59
10 SAN GORGONIO 257 1:55:04 3:23 22, 36, 63, 67, 69, 70, 72
11 MIGUEL CONTRERAS LEARNING 326 2:01:18 4:02 50, 64, 68, 71, 73, 74
DNP PERRIS 0:22:40 1 Runner
DNP BRANHAM 0:20:04 1 Runner
DNP PATRIOT 0:47:35 2 Runners
DNP SOUTHWEST (EC) 1:07:45 3 Runners
DNP LA HABRA 1:29:09 4 Runners
DNP FRONTIER 1:27:18 4 Runners
DNP EISENHOWER 1:39:33 4 Runners
Race #117 Girls Varsity Division 2 4:53 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 KIMBERLY COSCIA 11 South Torrance 18:01
2 KORI GROENVELD 12 Thousand Oaks 19:05
3 JENNIFER FOSTER 9 Los Gatos 19:21
4 CEILI TUTTLE 10 Fullerton 19:28
5 KATRINA JENKINS 11 Westlake 19:34
6 CHRISTINA NESBIT 10 South Torrance 19:35
7 CECILY JOHNSON 11 Los Gatos 19:37
8 ERIN CHESSIN 11 Los Gatos 19:41
9 JENNY GIGUERE 11 Westlake 19:43
10 MIKAYLA YBARRA 11 Thousand Oaks 19:45
11 KARINA RICHMAN 9 Westlake 19:46
12 ALLY SIEDER 11 South Torrance 19:46
13 AUBREY NAKAMOTO 10 South Torrance 19:46
14 MEGAN MILLER 11 Mission Viejo 19:48
15 DEANA TAKAOKA 9 South Torrance 19:50
16 VERONICA LOPEZ 10 Golden Valley (sc) 20:08
17 TAYLOR ARCO 10 Mission Viejo 20:11
18 BROOKE BALDING 11 Mission Viejo 20:12
19 ANDREA SIKRA 12 Westlake 20:13
20 ZOE LAM 10 Los Gatos 20:15
21 MICHELLE CHUANG 11 Beckman 20:15
22 MONIQUE GAVILANES 12 Cerritos 20:16
23 NIKI SURMA 9 Los Gatos 20:17
24 MADDY GALVEZ 12 Mission Viejo 20:19
25 YVETTE TREJO 12 Thousand Oaks 20:21
26 JORDANNA WITT 11 Westlake 20:22
27 ALYSON WHITWORTH 12 Thousand Oaks 20:23
28 CLARICE DOUILLE 11 Westlake 20:27
29 GRACIELA GODINEZ 12 Thousand Oaks 20:29
30 LORENA MENDOZA 11 Hilltop 20:32
31 YOVANNA GONZALEZ 11 Golden Valley (sc) 20:34
32 CHLOE BERRY 10 Mission Viejo 20:39
33 TERESA MARROQUIN 12 Santa Ana Valley 20:43
34 GABBY ALLEN 11 Apple Valley 20:47
35 CRYSTAL ORELLANA 11 Golden Valley (sc) 20:48
36 CATHERINE LIN 10 Cerritos 20:52
37 ASHLEY DANIEL 9 Rowland 20:53
38 SAGE SIMS-BLESER 12 Culver City 20:55
39 GABRIELA VON BORSTE 12 Serra (sd) 20:55
40 RACHEL SHERRICK 11 Apple Valley 20:55
41 JENNIER MCCLEARY 11 Beckman 20:59
42 AMANDA ATILANO 10 Cerritos 21:03
43 CINDY MATUCH 10 Beckman 21:05
44 SARAH AARON 12 South Torrance 21:06
45 GILLIAN YOST 9 Los Gatos 21:08
46 REECE BURT 9 Mission Viejo 21:08
47 ASHLEY RICHARDS 12 Apple Valley 21:09
48 AMIDAI VARGAS 12 Apple Valley 21:09
49 MACKENSIE PEACE 12 Mission Viejo 21:10
50 NAOMI FIELD 10 Los Gatos 21:11
51 DANIELLE LOWDER 10 Beckman 21:18
52 ESTHER LOOSE 11 Thousand Oaks 21:23
53 JANET JIN 9 Rowland 21:24
54 STEPHANIE HO 10 El Cajon Valley 21:32
55 SHELBY GARRITSON 12 Fullerton 21:36
56 CRISTINA GUIJON 10 Beckman 21:36
57 ALYSSA MOVCHAN 11 Cerritos 21:37
58 MADISON MCLAUGHLIN 9 Westlake 21:42
59 BAILEY DELUCA 9 Thousand Oaks 21:43
60 STACY PARK 11 Cerritos 21:45
61 ELAINE PUSEY 12 Golden Valley (sc) 21:45
62 MARICELA JUAREZ 12 Fullerton 21:48
63 AKELA MORINAKA 12 Culver City 21:52
64 CARINA SALDIVAR 11 Santa Ana Valley 22:02
65 ELIZABETH SARTUCHE 10 Tulare Union 22:05
66 LILIANA HAKIM 9 Castle Park 22:09
67 AUDREY LIM 10 Beckman 22:10
68 ARIES TORRES 10 Oak Hills 22:15
69 BRIGID CHAMPOUX 10 Oak Hills 22:16
70 JENNY LE 11 Rowland 22:22
71 ATALIA PALOMERA 12 Mission Oak 22:23
72 LILLY ARMENDARIZ 9 Oak Hills 22:26
73 BETHANY HINSON 10 Golden Valley (sc) 22:30
74 HANNAH GALLEHER 11 Hilltop 22:31
75 DANICA VALENCIA 10 Mission Oak 22:34
76 ESMERALDA SANDOVAL 11 Culver City 22:36
77 EMILY REILLY 10 Hilltop 22:36
78 KARINA FIGUEROA 10 Fullerton 22:37
79 VIVIAN LI 9 Rowland 22:45
80 KATHRINE OREGEL 12 Tulare Union 22:47
81 MEGAN CHU 11 Cerritos 22:54
82 RHONDA SHERRICK 11 Apple Valley 22:57
83 KATIE JOHNSON 11 Oak Hills 22:58
84 SUSAN MILLS 12 Apple Valley 23:04
85 ISABEL ENGSTROM 10 Beckman 23:18
86 CONNIE MANCERA 11 Rowland 23:18
87 ANOUK BROSE 9 Culver City 23:29
88 JACKSELY RIOS 11 Tulare Union 23:31
89 KIM VARELA 11 Fullerton 23:35
90 TORI PULICE 11 Apple Valley 23:58
91 YASMIN CRUZ 11 Santa Ana Valley 23:58
92 LAUREN KELLY 12 Culver City 24:26
93 KATHRYN THULLEN 11 Mission Oak 24:28
94 JOY CHEN 10 Rowland 24:35
95 LEXI TECERRO 11 Tulare Union 24:45
96 CHRISTY LUONG 10 Rowland 25:02
97 YADIRA MOSQUEDA 11 Hilltop 25:20
98 JENNIFER VEGA 11 Santa Ana Valley 25:43
99 IVANY RAMIREZ 12 Mission Oak 25:44
100 ALLYSSA THOMAS 10 Mission Oak 26:02
101 DANIELA ROMERO 11 Santa Ana Valley 26:11
102 DIANA HO 12 El Cajon Valley 26:16
103 SELENA HERNANDEZ 9 Mission Oak 26:17
104 KIM GALLEGOS 12 Mission Oak 26:18
105 TORI JONES 11 Tulare Union 26:32
106 NINWEY ESHO 11 El Cajon Valley 26:57
107 NINA HAINDL 11 Tulare Union 27:02
108 SARAH ADKINS 11 Oak Hills 27:46
109 ANGEL GONYA 11 El Cajon Valley 28:01
110 ALONDRA BECERRA 10 El Cajon Valley 28:54
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 SOUTH TORRANCE 47 1:36:58 1:49 1, 6, 12, 13, 15, 42
2 LOS GATOS 61 1:39:11 0:56 3, 7, 8, 20, 23, 43, 48
3 WESTLAKE 70 1:39:38 0:48 5, 9, 11, 19, 26, 28, 56
4 THOUSAND OAKS 93 1:40:03 1:24 2, 10, 25, 27, 29, 50, 57
5 MISSION VIEJO 104 1:41:09 0:51 14, 17, 18, 24, 31, 44, 47
6 BECKMAN 204 1:45:13 1:21 21, 39, 41, 49, 54, 64, 80
7 GOLDEN VALLEY (SC) 209 1:45:45 2:22 16, 30, 34, 59, 70
8 CERRITOS 210 1:45:33 1:29 22, 35, 40, 55, 58, 76
9 APPLE VALLEY 239 1:46:57 2:10 33, 38, 45, 46, 77, 79, 85
10 EL CAJON VALLEY 248 1:14:45 5:25 52, 96, 100, 103, 104
11 FULLERTON 274 1:49:04 4:07 4, 53, 60, 73, 84
12 ROWLAND 309 1:50:42 2:25 36, 51, 67, 74, 81, 89, 91
13 CULVER CITY 339 1:53:18 3:31 37, 61, 72, 82, 87
14 SANTA ANA VALLEY 367 1:58:37 5:28 32, 62, 86, 92, 95
15 OAK HILLS 380 1:57:41 5:31 65, 66, 69, 78, 102
16 TULARE UNION 410 1:59:40 4:27 63, 75, 83, 90, 99, 101
17 MISSION OAK 414 2:01:11 3:39 68, 71, 88, 93, 94, 97, 98
DNP CASTLE PARK 0:22:09 1 Runner
DNP SERRA (SD) 0:20:55 1 Runner
DNP HILLTOP 1:30:59 4 Runners
Race #118 Girls Varsity Division 2 5:01 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 EMILY PARK 10 Kennedy (lp) 18:26
2 RINGNYUH SHEY 12 Murrieta Valley 18:54
3 RACHAEL DELACRUZ 11 Torrance 18:55
4 JEANINE NOORDAM 12 Pioneer (sj) 19:03
5 BREANN HOWELL 12 Murrieta Valley 19:15
6 VALERIA HUIZAR 12 Chino 19:16
7 JESSICA NAKAHIRA 10 Torrance 19:19
8 KATHERINE TECH 10 Kennedy (lp) 19:23
9 VANESSA CORTES 10 Stockdale 19:44
10 AMBER PEREZ 12 Kennedy (lp) 19:44
11 JESSIE O'BRIEN 12 Leigh 19:54
12 DJOANA NICOLO 10 Olympian 20:02
13 KIMBERLY SOLORIO 11 Chino 20:15
14 SIERRA SANTOYO 9 Chino 20:15
15 ISIS GONZALEZ 11 J.W. North 20:24
16 JACQUELINE LOPEZ 12 Bravo Medical Magn 20:32
17 BAILY KLEPACKI 11 Stockdale 20:39
18 LIANA AMARO 11 J.W. North 20:42
19 KATIE WILKINSON 12 Pioneer (sj) 20:42
20 KELSEY ANTHONY 11 Stockdale 20:44
21 MARISSA GARCIA 12 Redwood (vis) 20:44
22 CLAIRE TAKESHITA 12 J.W. North 20:47
23 CHRISTIANA KARAM 12 Santa Barbara 20:48
24 KARLA ABAD 10 Arlington 20:49
25 MORGANE VUILLEMEY 11 Murrieta Valley 20:51
26 ARIANA JASSO 11 Redwood (vis) 20:52
27 LETTICIA QUINTANA 11 Redwood (vis) 20:56
28 TIANA HALL 12 Arlington 20:58
29 BERENICE HERNANDEZ 9 Chino 21:00
30 RHIANNON MEREDITH 11 Torrance 21:01
31 BRIANNA GUERRERO 10 Redwood (vis) 21:07
32 CASSIDY THORNBURG 10 Murrieta Valley 21:10
33 TAMY HO 12 Torrance 21:13
34 JUDITH TORRES 12 Torrance 21:14
35 JENNIFER VILLARREAL 11 North Torrance 21:15
36 SAMANTHA GODINHO 9 Chino 21:17
37 DANIELLE COSTA 12 Murrieta Valley 21:22
38 JAILENE ARCILA 11 Redwood (vis) 21:32
39 NICOLE KREBSBACH 12 El Diamante 21:37
40 ALYSSA RENTERIA 12 Pioneer (sj) 21:42
41 JEWEL JASSO 10 Redwood (vis) 21:50
42 KAITLYN DAVENPORT 9 Stockdale 21:52
43 PRINCESS BUTLER 11 North Torrance 21:54
44 BROOKE GODINHO 11 Chino 21:56
45 CLARA RODERICK 9 Redwood (vis) 22:01
46 ALEXA ESPARZA 9 Stockdale 22:05
47 ANGELICA ILOG 11 Olympian 22:08
48 KAYLIN HOFFSTATTER 10 Murrieta Valley 22:11
49 ADRIANA QUINTANAR 9 Olympian 22:13
50 VANESSA RUIZ 10 Chino 22:19
51 REBECCA HERRERA 10 Murrieta Valley 22:27
52 JASMIN DAULTON 11 El Diamante 22:29
53 JENYFER TAPIA 11 Olympian 22:31
54 WENDY ARTIGA 11 Eastside 22:32
55 KACEY TALBOT 11 Stockdale 22:34
56 GABRIELLE SUKAL 11 North Torrance 22:37
57 MARLENE CRUZ 11 El Diamante 22:39
58 ALEXANDRA MUISE 12 Torrance 22:45
59 EMILY MAYORAL 12 Bravo Medical Magnet 22:45
60 TRIER LUCAS 10 Olympian 22:50
61 MALAIKA HARRIS 9 Olympian 22:59
62 MAIA ZIAEE 11 Santa Barbara 23:02
63 TIFFANY HUTCHENS 11 North Torrance 23:06
64 KELSAY MCCLENDON 11 El Diamante 23:21
65 GABRIELA GARCIA 12 Bravo Medical Magn 23:22
66 PO TSUI 11 Stockdale 23:33
67 SYDNEY SCOTT 10 El Diamante 23:34
68 ZURI SMITH 9 Olympian 23:38
69 SAVANNAH CHEUNG 12 San Gabriel 23:41
70 GLORIE TASABIA 10 Arlington 23:43
71 VICTORIA FORTIN 11 El Diamante 23:45
72 CAREN MCCARTHY 12 Pioneer (sj) 23:55
73 JULIETA RANGEL 11 Arlington 24:00
74 ELLEN UPTON 12 Santa Barbara 24:20
75 JENETTE NGYEN 11 San Gabriel 24:21
76 NORMA HERNANDEZ 11 Bravo Medical Magn 24:34
77 BERNICE RUIZ 11 Santa Barbara 24:36
78 DULCE MORALES 12 Bravo Medical Magn 24:39
79 YESENIA BARRERA SAN 11 Arlington 24:43
80 JOCELYN SANCHEZ 11 Bravo Medical Magn 24:45
81 ASHLEY MARTINEZ 11 Lancaster 24:45
82 ELIZABETH TANG 12 Arlington 25:10
83 ADRIENNE REID 11 Lancaster 25:25
84 PEGGY HOGENSEN 12 Santa Barbara 25:26
85 JESSICA NGUYEN 10 Eastside 25:29
86 JACKIE AMEZQUITA 12 J.W. North 25:58
87 BHAVISHA TAILOR 11 Kennedy (lp) 26:07
88 HOLLY MONTE 12 Eastside 26:28
89 SANDY BUSTAMANTE 11 Bravo Medical Magn 26:30
90 CIERA SMITH 11 Lancaster 26:45
91 AALIYAH ROBERTS 9 Arlington 27:00
92 AMANDA HENSLEY 12 Santa Barbara 27:01
93 JENNIFER MUNOZ 12 Eastside 27:13
94 BLANCA LOPEZ 12 San Gabriel 27:41
95 ALONDRA ORTEGA 11 Lancaster 30:08
96 GELSEY LOPEZ 12 Lancaster 30:25
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 CHINO 67 1:42:03 2:01 4, 8, 9, 20, 26, 32, 38
2 MURRIETA VALLEY 70 1:41:32 2:28 1, 3, 16, 23, 27, 36, 39
3 TORRANCE 77 1:41:42 2:19 2, 5, 21, 24, 25, 44
4 STOCKDALE 94 1:45:04 2:21 6, 11, 12, 31, 34, 42, 51
5 REDWOOD (VIS) 98 1:45:11 0:48 13, 17, 18, 22, 28, 30, 33
6 OLYMPIAN 166 1:49:44 2:48 7, 35, 37, 41, 46, 47, 53
7 ARLINGTON 205 1:54:13 3:54 15, 19, 54, 56, 61, 64, 69
8 EL DIAMANTE 213 1:53:40 1:57 29, 40, 43, 49, 52, 55
9 BRAVO MEDICAL MAGNET 223 1:55:52 4:07 10, 45, 50, 58, 60, 62, 67
10 SANTA BARBARA 244 1:58:12 4:38 14, 48, 57, 59, 66, 70
11 LANCASTER 339 2:17:28 5:40 63, 65, 68, 71, 72
DNP LEIGH 0:19:54 1 Runner
DNP SAN GABRIEL 1:15:43 3 Runners
DNP KENNEDY (LP) 1:23:40 4 Runners
DNP J.W. NORTH 1:27:51 4 Runners
DNP NORTH TORRANCE 1:28:52 4 Runners
DNP EASTSIDE 1:41:42 4 Runners
DNP PIONEER (SJ) 1:25:22 4 Runners
Race #119 Girls Varsity-Sub Sweeps Division 2 5:09 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 SAMANTHA ORTEGA 11 Saugus 16:47
2 CLAIRE GRAVES 9 Citrus Valley 17:49
3 TAYLOR TAITE 11 Murrieta Mesa 18:04
4 KAILIE GRIMES 10 Beaumont 18:07
5 BRIANNE HOLLAND 11 Royal 18:11
6 SAMANTHA AGUILAR 9 Redlands East Valle 18:34
7 DARBY LAPLANT 11 Saugus 18:39
8 SABRINA JAMES 11 Saugus 18:42
9 ERIN BARTH 11 Newport Harbor 18:43
10 CHRISTA KLOHA 11 Westview 18:44
11 JESSICA RUIZ 11 Saugus 18:46
12 KEIRA CRABTREE 10 Westview 18:46
13 ALYSSA WINTER 9 Westview 18:48
14 SAMANTHA LAYMAN 10 West Torrance 18:58
15 ERICA BARRETT 9 Westview 19:02
16 KATRINA FIX 12 Colony 19:03
17 AMANDA DEJESUS 12 Saugus 19:05
18 MACKINZIE MONCIBAIS 11 Saugus 19:09
19 EMILY BACON 10 Newport Harbor 19:18
20 ALISON SOTO 9 Beaumont 19:20
21 SYDNEY LACHAUSSE 11 Citrus Valley 19:22
22 ANNA RIEDL 12 Peninsula 19:24
23 EMILY ATKINSON 10 West Torrance 19:25
24 GRETA JURSCH 9 Agoura 19:27
25 MICAELA STLAURENT 11 Murrieta Mesa 19:28
26 LAUREN LOUCKS 10 Newport Harbor 19:29
27 LAUREN HADDOCK 12 Citrus Valley 19:29
28 LAURA OELSNER 11 West Torrance 19:29
29 CATIE RENDON 11 Colony 19:36
30 KATELYN MEAD 12 Newport Harbor 19:39
31 ALISON CILING 10 Murrieta Mesa 19:40
32 FATIMA KHAN 12 Peninsula 19:41
33 CARISSA GOMEZ 10 Citrus Valley 19:49
34 NATALIE ACOSTA 10 Royal 19:52
35 EMELY AMAYA 12 Royal 19:53
36 EMILY ENNS 11 Shafter 19:55
37 KAYLEE UPHAM 11 Sultana 19:56
38 HANNAH GRIFFIE 12 West Torrance 20:00
39 BERONICA AGUIRRE 11 Shafter 20:01
40 DESTINY CORIA 12 Colony 20:03
41 ASHLEY IMA 12 Newport Harbor 20:06
42 MADI PENNA 11 Saugus 20:08
43 PORTER VERFURTH 10 Westview 20:11
44 BRIDGET CASSIDY 10 Temescal Canyon 20:14
45 GRACE CLEMENCE 10 Newport Harbor 20:15
46 KAREN PIERCE 10 West Torrance 20:19
47 DYESS VERFURTH 12 Westview 20:19
48 ERIN SHIPSTEAD 10 Agoura 20:21
49 ALYSON JIMENEZ 10 Peninsula 20:22
50 MONICA AYALA 12 Santiago (gg) 20:24
51 COURTNEY KLASHMAN 11 Peninsula 20:26
52 ANA FLORES 10 Royal 20:27
53 REMY DENNIS 11 Agoura 20:28
54 MARISA URIBE 11 Colony 20:30
55 ALICE DUAN 11 West Torrance 20:31
56 RACHEL OELSNER 9 West Torrance 20:32
57 KAITLIN NETHERCUTT 9 Murrieta Mesa 20:34
58 ALLISON HERRIN 12 Citrus Valley 20:35
59 HOLLY CLEMENCE 10 Newport Harbor 20:36
60 CHEYANNE LEON-HERZ 11 Colony 20:36
61 TAYLOR GARRISON 11 Agoura 20:37
62 YADIRA VALADEZ 12 Colony 20:38
63 KRIYA WONG 11 Peninsula 20:38
64 MIRANDA CHAVEZ 11 Colony 20:40
65 ANGELA MOORE 11 Sultana 20:41
66 JESSILYN MOELLER 11 Citrus Valley 20:43
67 ALYSSA PACHECO 11 Royal 20:44
68 SARAH LOWE 10 Royal 20:48
69 DENISE MONAHAN 12 Citrus Valley 20:50
70 KENDALL KISSEL 10 Peninsula 20:58
71 ABIGAIL NICHOLS 10 Beaumont 20:59
72 ANASTASIA OSHIRO 11 Murrieta Mesa 21:02
73 CHELSEA WELDON 11 Murrieta Mesa 21:07
74 NESSIAH SASSER 9 Beaumont 21:09
75 GABRIELLE GARRISON 10 Agoura 21:11
76 FANNY DELACRUZ 11 Santiago (gg) 21:12
77 XAMILEX MENDOZA 11 Santiago (gg) 21:16
78 ANDREA GARCIA 9 Beaumont 21:22
79 AMERICA SANTOS 12 Santiago (gg) 21:24
80 ALMA VELASCO 11 Shafter 21:32
81 AZEL ALVAREZ 12 Shafter 21:37
82 MARY KATIE BROWN 12 Murrieta Mesa 21:43
83 JESSICA WU 12 Westview 21:47
84 JOHANNAH RAGLAND 10 Beaumont 21:49
85 KELSIE GARRISON 12 Agoura 22:02
86 REBECCA BALDREE 12 Agoura 22:07
87 HIYARI GERARDO 11 Shafter 22:08
88 CATHERINE WILLIAMS 9 Sultana 22:13
89 ROCIO ENRIQUEZ 12 Santiago (gg) 22:14
90 NATALIE LUI 9 Peninsula 22:21
91 KIANI FERNANDEZ 9 Beaumont 22:25
92 VANESSA MAJANO 9 Shafter 22:46
93 KAYLA BOATRIGHT 11 Temescal Canyon 22:51
94 RILEY CHRISTNER 12 Sultana 23:22
95 ALEXANDRA MISCHKE 10 Sultana 24:45
96 ALEXIS ARNADO 11 Temescal Canyon 24:59
97 XIOMARA SANCHEZ 11 Sultana 25:22
98 DESTINEE CHAPMAN 11 Sultana 26:03
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 SAUGUS 40 1:31:59 2:18 1, 6, 7, 10, 16, 17, 41
2 WESTVIEW 88 1:35:31 1:27 9, 11, 12, 14, 42, 45, 81
3 NEWPORT HARBOR 120 1:37:15 1:23 8, 18, 25, 29, 40, 43, 57
4 CITRUS VALLEY 136 1:37:04 2:46 2, 20, 26, 32, 56, 64, 67
5 WEST TORRANCE 143 1:38:11 1:21 13, 22, 27, 37, 44, 53, 54
6 MURRIETA MESA 182 1:38:48 2:58 3, 24, 30, 55, 70, 71, 80
7 ROYAL 187 1:39:07 2:33 5, 33, 34, 50, 65, 66
8 COLONY 192 1:39:48 1:33 15, 28, 39, 52, 58, 60, 62
9 PENINSULA 209 1:40:31 1:14 21, 31, 47, 49, 61, 68, 88
10 BEAUMONT 240 1:40:57 3:15 4, 19, 69, 72, 76, 82, 89
11 AGOURA 252 1:42:04 1:44 23, 46, 51, 59, 73, 83, 84
12 SHAFTER 315 1:45:13 2:13 35, 38, 78, 79, 85, 90
13 SANTIAGO (GG) 361 1:46:30 1:50 48, 74, 75, 77, 87
14 SULTANA 368 1:50:57 4:49 36, 63, 86, 91, 92, 93, 94
DNP REDLANDS EAST VALLEY 0:18:34 1 Runner
DNP TEMESCAL CANYON 1:08:04 3 Runners
Race #120 Boys Junior Varsity Division 2 5:21 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 SIRAJ PATEL 12 Canyon (ana) 16:59
2 SHAY MC CONNELL 11 Mission Viejo 17:11
3 KEITH KEER 12 Mission Viejo 17:15
4 MICHAEL PFEIL 11 Murrieta Mesa 17:19
5 JC PLANTIER 11 Canyon (ana) 17:22
6 CHRISTIAN CORTEZ 11 Cerritos 17:27
7 ALEC BUTEL 12 Sunny Hills 17:29
8 JUSTIN HAMILTON 12 Mission Viejo 17:35
9 AUSTIN MCCOY 12 Murrieta Mesa 17:39
10 WILL HOLT-HILLIS 9 Mission Viejo 17:47
11 CASEY TAKEDA 11 Cerritos 17:47
12 JOSE VILLEGAS 12 Murrieta Valley 17:48
13 AZAEL SOLANO 11 Santa Ana Valley 17:59
14 CHRISTOPHER HANSEN- 12 Torrance 18:05
15 AMMON FORSTON 12 Agoura 18:13
16 MARIO ANGUIANO 12 Cerritos 18:14
17 SAMM IWAMASA 11 Torrance 18:16
18 CHRIS MORRIS 11 Westmont 18:17
19 WILLIAM BELFIORE 11 Santa Barbara 18:18
20 NICK UNGERMANN 12 Agoura 18:19
21 KYLE SHISHIDO 11 North Torrance 18:20
22 JACOB OGAWA 11 Murrieta Valley 18:27
23 VINCENT KAO 12 Sunny Hills 18:27
24 JAVIER AVILA 11 Santa Ana Valley 18:28
25 KEVIN FIELDS 12 Murrieta Mesa 18:33
26 CAMERON PUCCINI-RO 11 Murrieta Mesa 18:34
27 BOOMER RAWLINGS 11 Murrieta Mesa 18:35
28 MATT MCMAHAN 11 Canyon (ana) 18:35
29 JOHNATHAN RAMIREZ 10 San Gorgonio 18:37
30 BENJAMIN COPE 12 Murrieta Valley 18:39
31 LEONARDO AMADOR 11 Torrance 18:40
32 CHASE JOHNSON 11 Cerritos 18:43
33 ALAN CARLOS 12 Torrance 18:46
34 KYLE POTTER 11 Canyon (ana) 18:46
35 HUNTER FRENCH 11 Murrieta Mesa 18:47
36 MIGUEL SANCHEZ 11 Santa Ana Valley 18:49
37 RICHARD MENDEZ 12 Cerritos 18:54
38 LIAM FAHERTY 11 Agoura 18:56
39 TRISTAN TODD 12 Agoura 18:57
40 CASEY FITZPATRICK 12 Murrieta Mesa 18:57
41 AARON HAUG 11 Westmont 19:05
42 GRAYSON LAM 11 Westmont 19:06
43 ANGEL SALAZAR 11 Eisenhower 19:09
44 CARLOS GARZA 10 Torrance 19:11
45 ANTHONY GALLEGOS 11 San Gorgonio 19:13
46 WILL GRAVES 12 Santa Barbara 19:14
47 CAMERON ITO 12 Torrance 19:18
48 NERI PEREZ 11 Eisenhower 19:23
49 DAVID LOPEZ 11 North Torrance 19:25
50 BENJAMIN GURARIE 11 Agoura 19:26
51 PATRICK DE LA ROSA 11 Cerritos 19:29
52 MATTHEW SAYLORS 11 Murrieta Valley 19:30
53 JOSHUA MORA 11 Murrieta Mesa 19:31
54 MIGUEL PEREZ 12 Shafter 19:31
55 KAITO LOPEZ 11 Torrance 19:32
56 AUSTIN JELINSKI 11 Agoura 19:32
57 JAMES JIANG 12 Cerritos 19:32
58 ALEC FORSTON 11 Agoura 19:34
59 TOMMY COOPER 11 Mission Viejo 19:36
60 ANTHONY LOPEZ 12 San Gorgonio 19:37
61 RICKY KIM 11 Sunny Hills 19:38
62 ALLEN LIN 12 Cerritos 19:38
63 GAVIN GOERKE 12 Santa Barbara 19:39
64 JOSEPH GARCIA 11 Citrus Valley 19:43
65 TIMOTHY CHAE 11 Cerritos 19:43
66 OWEN MENDRO 11 Santa Barbara 19:45
67 BRANDON GESTON 11 Murrieta Mesa 19:46
68 EDGAR FIERROS 11 San Gorgonio 19:50
69 MURAT KOC 11 Santa Barbara 19:51
70 MIGUEL DUARTE 11 Santa Ana Valley 19:51
71 JAVIER ROMERO 11 Santa Ana Valley 19:59
72 BRYANT OVERTON 11 Torrance 20:00
73 WILL PRITCHARD 11 Santa Barbara 20:05
74 BRIAN WISHART 12 Murrieta Valley 20:05
75 DANIEL MADARIAGA 11 San Gorgonio 20:07
76 JESUS VEGA 12 Eisenhower 20:09
77 POWIN CHANTADULY 11 Cerritos 20:12
78 SHOGO KONO 12 Torrance 20:15
79 ALAN DIAZ 12 Sunny Hills 20:16
80 CREIGHTON THURMAN 12 Agoura 20:17
81 IVAN PEREZ 11 Eisenhower 20:19
82 CRISTIAN LAZARO 11 Shafter 20:26
83 TYLER GONZALEZ 12 Murrieta Mesa 20:28
84 ALEJANDRO CHAVEZ 12 Shafter 20:30
85 PATRICK DE LA FUENTE 12 Cerritos 20:30
86 ANTHONY HERNANDEZ 11 San Gorgonio 20:34
87 CARLOS LIMON 11 Eisenhower 20:36
88 GEORGE BENNETT 10 Mission Viejo 20:37
89 FRANZ HAMPP 11 Santa Barbara 20:41
90 MATTHEW MC CLAIN 12 Mission Viejo 20:42
91 JUSTIN CRUZ 11 Shafter 20:44
92 NESTOR CONTRERAS 12 Eisenhower 20:46
93 ERIK RAMIREZ 11 San Gorgonio 20:47
94 EFRAIN SUAREZ 11 Santa Ana Valley 20:51
95 KAI ZHANG 11 Santa Barbara 20:53
96 CARLOS DIAS 11 Eisenhower 20:54
97 MICHAEL HUGH 11 Cerritos 20:54
98 RAMON PEREZ 11 Eisenhower 20:55
99 DERECK ESTRADA 11 Eisenhower 20:56
100 BRANDON DONAHUE 11 Citrus Valley 20:56
101 HAYDEN PLUNKETT 12 Murrieta Valley 20:57
102 WELLS CAMERON 12 Eisenhower 20:57
103 HECTOR SALVADOR 11 Santa Ana Valley 20:58
104 DARYL DE LEON 11 North Torrance 21:08
105 ENRIQUE VILLEGAS 11 Santa Ana Valley 21:12
106 THANAWAT MYNAF 11 Torrance 21:17
107 ERIC BARAJAS 12 Eisenhower 21:23
108 ANDRES CERVANTES 11 Westmont 21:26
109 JAVIER ROJO 11 Torrance 21:26
110 KEVIN FAJARDO 12 Eisenhower 21:32
111 STEVEN CHANG 11 Cerritos 21:34
112 KYLE VELIS 12 Eisenhower 21:37
113 JOSE RODRIGUEZ 12 Eisenhower 21:38
114 DANIEL GARCIA 11 Santa Barbara 21:57
115 WILLIAMS LYLE 12 Eisenhower 21:59
116 AHMED JALLOH 11 Torrance 22:01
117 NAVIN ESPERANTO 11 Torrance 22:12
118 JAVIER MARTINEZ 11 Santa Ana Valley 22:21
119 JOSE LOPEZ 12 Eisenhower 22:22
120 TRENT RIDER 11 Mission Viejo 22:35
121 NOE GALLEGOS 12 Shafter 22:43
122 BENJAMIN LIU 11 Cerritos 22:48
123 LANCELOT HUANG 12 Cerritos 22:50
124 LUIS JULIAN 11 Santa Ana Valley 23:18
125 CODY HUANG 11 Cerritos 23:34
126 CHASE REYES 12 Eisenhower 23:39
127 ANTHON IBARRA 11 Eisenhower 23:40
128 JEFFREY ZUNIGA 12 Torrance 23:47
129 BRANDON SEARLE 10 Citrus Valley 24:04
130 BRENAN JAVIER 12 Cerritos 24:25
131 FRANCISCO MORALES 12 Eisenhower 24:32
132 HUMBERTO JIMENEZ 11 Santa Ana Valley 24:38
133 RAYMUNDO FLORES 10 San Gorgonio 24:45
134 JORDON TORRES 11 Citrus Valley 24:50
135 IVAN LOPEZ 12 Citrus Valley 25:06
136 SATHWICK KESAPPRAG 11 Cerritos 25:32
137 ROBERT (BOBBY) YAGA 12 Cerritos 26:29
138 SIMON LEE 12 Cerritos 26:41
139 CHRISTOPHER MORENO 12 Eisenhower 27:22
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 MISSION VIEJO 62 1:29:24 2:25 1, 2, 5, 7, 47, 65, 67
2 MURRIETA MESA 69 1:30:40 1:16 3, 6, 19, 20, 21, 27, 32
3 CERRITOS 79 1:31:05 1:27 4, 8, 13, 25, 29, 40, 45
4 TORRANCE 109 1:32:58 1:06 11, 14, 24, 26, 34, 37, 43
5 AGOURA 128 1:33:51 1:13 12, 16, 30, 31, 39, 44, 46
6 MURRIETA VALLEY 147 1:34:29 2:17 9, 17, 23, 41, 57, 74
7 SANTA ANA VALLEY 165 1:35:06 2:00 10, 18, 28, 54, 55, 71, 75
8 SANTA BARBARA 204 1:36:47 1:33 15, 36, 49, 51, 53, 56, 66
9 SAN GORGONIO 215 1:37:24 1:30 22, 35, 48, 52, 58, 63, 70
10 EISENHOWER 254 1:39:36 1:27 33, 38, 59, 60, 64, 69, 72
11 SHAFTER 309 1:43:54 3:12 42, 61, 62, 68, 76
12 CITRUS VALLEY 357 1:54:39 5:23 50, 73, 77, 78, 79
DNP NORTH TORRANCE 0:58:53 3 Runners
DNP WESTMONT 1:17:54 4 Runners
DNP SUNNY HILLS 1:15:50 4 Runners
DNP CANYON (ANA) 1:11:42 4 Runners
Race #121 Boys Junior Varsity Division 2 5:28 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 DANIEL GONZALEZ 12 Saugus 16:50
2 JASON HAMBURGER 11 Saugus 17:05
3 JONATHAN HAMBURGE 11 Saugus 17:17
4 INAQUI LOZA 11 Saugus 17:18
5 RILEY DAWSON 12 West Torrance 17:22
6 JOHN ARNDT 12 Thousand Oaks 17:23
7 ADAM BEATTIE 12 Saugus 17:27
8 SKYLER KELL 12 Taft (wh) 17:28
9 RYAN STARR 11 West Torrance 17:38
10 LUKE FERNANDEZ 11 Taft (wh) 17:39
11 AJAY WAHID 11 Beckman 17:41
12 HUNTER HILL 11 Apple Valley 17:45
13 JONATHAN FLORES 12 West Torrance 17:48
14 ERIC WHITNEY 11 Poway 17:52
15 JACOB ELLENBERGER 11 West Torrance 18:01
16 CHRIS CAUTIVAR 11 Saugus 18:01
17 SANTIAGO MUNOZ 12 Arroyo (em) 18:01
18 BEN WALSH 11 Golden Valley (sc) 18:03
19 KREGG MARUYAMA 11 West Torrance 18:03
20 KENDRICK GIANG 11 Arroyo (em) 18:04
21 CODY ALLEN 11 Saugus 18:08
22 MICHAEL ENRIQUEZ 12 Thousand Oaks 18:13
23 ANTHONY FATTA 11 Saugus 18:17
24 SHAWN THALADEEN 11 Beckman 18:18
25 ALEX CASTRO 12 Apple Valley 18:23
26 EDWARD SI 11 Thousand Oaks 18:24
27 MATT SAUBER 12 Thousand Oaks 18:25
28 HARRISON PARKS 11 Royal 18:27
29 COLIN CHILTON 11 Apple Valley 18:31
30 NEIL REED 11 Thousand Oaks 18:39
31 JACK SPENCER 11 South Torrance 18:40
32 JOSIAS NUNEZ 12 Arroyo (em) 18:42
33 JOSH RAMOS 11 Golden Valley (sc) 18:43
34 AUSTIN RODE 11 Taft (wh) 18:43
35 CHRIS KEPHART 11 Royal 18:45
36 KEVIN HOANG 11 Arroyo (em) 18:46
37 MAX LINHARDT 11 Taft (wh) 18:51
38 NICK MCENROE 12 South Torrance 18:53
39 CARLOS TAFOYA 12 Kennedy (lp) 18:57
40 LEO ESTRADA 12 Taft (wh) 18:58
41 STEVEN PARRA 12 Golden Valley (sc) 18:59
42 JOHNNY CRAIG 12 Beckman 18:59
43 ANGELO PEREZ 12 Taft (wh) 18:59
44 SEAN RICHARDSON 11 Saugus 19:04
45 ESTABAN BALBOA 12 Golden Valley (sc) 19:05
46 GABRIEL BELEN 12 Apple Valley 19:06
47 JAMES WHALEY 11 Taft (wh) 19:08
48 KYLE HAUKKA 11 Saugus 19:08
49 JOSE CARREON 12 Arroyo (em) 19:13
50 NICK HARTKE 11 Thousand Oaks 19:14
51 IVAN SOTO 11 Arroyo (em) 19:15
52 WILLIAM ROPER 12 Apple Valley 19:29
53 AUSTIN ALMENDAREZ 11 Apple Valley 19:34
54 NICK SABBIA 12 Golden Valley (sc) 19:36
55 IBSEN MEZA 12 Kennedy (lp) 19:40
56 ANDREW CLEAR 11 Thousand Oaks 19:42
57 AMIR NAMROUD 12 Poway 19:46
58 HENRY MULL 11 Poway 19:50
59 JUAN ZUNIGA 11 Arroyo (em) 19:55
60 ISAIAH MANNING 11 Apple Valley 19:55
61 BRANDON KING 11 Beckman 19:56
62 NICK CALLAS 11 Kennedy (lp) 19:59
63 YAIR MARTINEZ 11 Beckman 20:11
64 BRYAN LOMELI 11 West Torrance 20:16
65 KEVIN TAFOLLA 12 Arroyo (em) 20:21
66 JULIAN RAMIREZ 11 Arroyo (em) 20:33
67 JONATHAN HANSON 11 South Torrance 20:34
68 ELIAS GUANUNA 11 Poway 20:40
69 SCOTT GATTENIO 12 Poway 20:44
70 ADAM AGUIRRE 11 South Torrance 20:58
71 PHILLIP BUI 11 Beckman 21:02
72 BRIAN NGUYEN 11 West Torrance 21:17
73 MANUEL MORA 12 Beckman 21:21
74 NICK MCMINN 11 J.W. North 21:21
75 KYLE BLOOM 11 Poway 21:30
76 DYLAN LAROCK 11 West Torrance 21:32
77 ANDREW KOHATSU 12 Fullerton 21:32
78 EDGAR CASTILLO 12 Beckman 21:35
79 REILEY MARSH 11 Arroyo (em) 21:35
80 JACK PARKER 11 West Torrance 21:35
81 GERID GOODWIN 12 Culver City 21:38
82 SANTIAGO BANUELOS 12 Arroyo (em) 21:42
83 JIMMY DE LA TORRE 11 Fullerton 22:00
84 SEHYUN SUNG 11 West Torrance 22:10
85 JACOB ROTHSCHILD 11 Thousand Oaks 22:42
86 EDUARDO RENTERIA 11 Fullerton 22:44
87 NIKHIL KHARE 11 Beckman 22:46
88 TYLER NEWTON 12 Beckman 22:49
89 BEN LANG 11 Royal 22:57
90 ALEXIS RIOS 11 Arroyo (em) 24:49
91 LANCE SHIRLEY 11 Culver City 24:51
92 KENDRICH DIMALANTA 11 Thousand Oaks 25:25
93 JUSTIN JORDAN 12 Fullerton 26:19
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 SAUGUS 17 1:25:57 0:37 1, 2, 3, 4, 7, 16, 21
2 WEST TORRANCE 61 1:28:52 0:41 5, 9, 13, 15, 19, 54, 58
3 THOUSAND OAKS 107 1:31:04 1:16 6, 22, 25, 26, 28, 42, 47
4 TAFT (WH) 116 1:31:39 1:30 8, 10, 31, 33, 34, 37, 40
5 ARROYO (EM) 139 1:32:46 1:12 17, 20, 29, 32, 41, 43, 50
6 APPLE VALLEY 146 1:33:14 1:44 12, 24, 27, 39, 44, 45, 51
7 GOLDEN VALLEY (SC) 167 1:34:26 1:33 18, 30, 35, 38, 46
8 BECKMAN 175 1:35:05 2:30 11, 23, 36, 52, 53, 57, 59
9 POWAY 222 1:38:52 2:52 14, 48, 49, 55, 56, 60
DNP J.W. NORTH 0:21:21 1 Runner
DNP CULVER CITY 0:46:29 2 Runners
DNP ROYAL 1:00:09 3 Runners
DNP KENNEDY (LP) 0:58:36 3 Runners
DNP SOUTH TORRANCE 1:19:05 4 Runners
DNP FULLERTON 1:32:35 4 Runners
Race #122 Boys Junior Varsity Division 2 5:35 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JOHN REDROW 11 Hart 16:39
2 EMERSON LINDENLAUB 11 Westlake 16:54
3 ALEX MENDOZA 12 Peninsula 17:05
4 MATTHEW MAEDER 11 Peninsula 17:06
5 MATTHEW KUO 11 Rowland 17:13
6 COLIN BOND 11 Peninsula 17:17
7 ALEX MOODY 12 Peninsula 17:22
8 ALEX BOND 11 Peninsula 17:27
9 IVAN LAW 12 Rowland 17:34
10 ALEX FEALY 11 Westlake 17:36
11 DANIEL CAMACHO 11 Hemet 17:37
12 JOZSEF LORE 12 Peninsula 17:40
13 JAMES FLORES 11 Peninsula 17:46
14 AARON KAN 12 Peninsula 17:51
15 KALEB BRANDA 11 Hart 17:57
16 NICK BROWEN 11 Hemet 18:01
17 ADAM DUNTON 11 Peninsula 18:03
18 CEASAR URQUIDEZ 11 Beaumont 18:03
19 BRIAN PHAM 11 Santiago (gg) 18:05
20 JACOB MAAREK 11 Peninsula 18:09
21 ADOLFO TRUJILLO 11 Rowland 18:10
22 AUSTIN JACKSON 12 Hemet 18:11
23 TIMUR VURAL 11 Westlake 18:12
24 DOMINIC HERNANDEZ 11 Beaumont 18:13
25 IAN SUN 11 Peninsula 18:19
26 CHRISTOPHER LEONG 11 Rowland 18:20
27 TOMMY HART 11 Hart 18:22
28 HIRO CROCKETT 11 Peninsula 18:22
29 JASON REGGIE 10 Rowland 18:24
30 CHRISTIAN GONZALEZ 12 Beaumont 18:24
31 MANUEL RAMIREZ 12 Santiago (gg) 18:26
32 MAX NAVARRETE 11 Colony 18:28
33 AUSTIN AWENDER 12 Beaumont 18:30
34 SANTE AGUIRRE 11 Westlake 18:31
35 LUIS SALAZAR 12 Santiago (gg) 18:31
36 RICKY LOPEZ 11 Rowland 18:33
37 NATHAN TORRES 12 Beaumont 18:34
38 ANDREW KIM 11 Peninsula 18:37
39 DANIEL HERNANDEZ 12 Colony 18:39
40 KEITH NISHIHARA 11 Peninsula 18:39
41 GABRIEL ESPINOZA 12 Colony 18:40
42 JOHN MORALES 12 Hart 18:40
43 MICHAEL HASHIMOTO 12 Peninsula 18:41
44 GILBERT DIAZ 11 Beaumont 18:43
45 CHRIS STEFAN 11 Peninsula 18:45
46 JOHNY GONZALEZ 12 Santiago (gg) 18:46
47 JOSE GONZALEZ 11 Redlands 18:47
48 ALEX HERNANDEZ 11 Rowland 18:49
49 KRITIN KARKARE 11 Westlake 18:49
50 RAYMOND LIU 12 Rowland 18:50
51 ALEXIS LOPEZ 11 Colony 18:57
52 NOEL COVARRUBIAS 11 Hart 18:59
53 ANDREAS GUDINO 11 Hart 19:01
54 LOGAN GARRITY 11 Rowland 19:02
55 ALEX SCHRIER 11 Redlands 19:07
56 STEPHEN SHU 11 Redlands 19:09
57 NEIL O'BRYAN 12 Westlake 19:10
58 BILLY DIVINS 11 Lancaster 19:16
59 JUAN VELAZQUEZ 11 Colony 19:17
60 CHRISTIAN MARTINEZ 12 Hart 19:20
61 LUIS HERNANDEZ 12 Santiago (gg) 19:29
62 MICHAEL BOYDSTUN 12 Hemet 19:32
63 NIHAL PUNJABI 11 Redlands 19:32
64 JOHN DUSTON 12 Peninsula 19:36
65 TRISTAN WALLACE 12 Westlake 19:37
66 ALLEN MENDOZA 11 Rowland 19:40
67 BRYAN MACIAS-AGUILA 11 Redlands 19:49
68 JAVIER DE JESUS 12 Santiago (gg) 19:49
69 EDWARD MORA 11 Beaumont 19:56
70 JAVIER LOPEZ 12 North Bakersfield 20:02
71 GERSON LEMUS 11 Hart 20:09
72 DANIEL GARCIA 11 Rowland 20:11
73 TAYLOR LOADER 11 Beaumont 20:13
74 HUNTER LEWIS 12 Beaumont 20:13
75 CAMERON KWIATKOUSK 11 Peninsula 20:18
76 CURTIS PARK 11 Peninsula 20:21
77 SHAWN MOSS 12 Hart 20:22
78 MATT ELKIN 11 Lancaster 20:33
79 ALEJANDRO VASQUEZ 12 Colony 20:39
80 JORDAN RICCIARDI 11 Hemet 20:39
81 SHUICHIRO HORIGUCHI 11 Peninsula 20:44
82 FRANCIS LE 10 Rowland 20:46
83 JOSUE VIVIEROS 11 Santiago (gg) 20:48
84 CHARLIE MIZER 11 Beaumont 20:48
85 NICK MAC LEA 11 Westlake 20:56
86 JUSTIN ZASUETA 12 Hart 21:02
87 HARRISON HEN 11 Arlington 21:38
88 RYAN WEXLER 11 Westlake 21:42
89 ADRIAN ANDERSON 11 Santiago (gg) 21:44
90 JONATHON BARKLEY 12 Lancaster 21:47
91 HUNTER LAI 11 Westlake 21:55
92 RYAN COONEY 11 Hemet 21:59
93 CESAR TELLO 12 Hart 22:29
94 BRYAN BARRERA 11 Arlington 22:37
95 DYLAN ORRAJ 11 Westlake 22:55
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 PENINSULA 28 1:26:17 0:22 3, 4, 6, 7, 8, 12, 13
2 ROWLAND 78 1:29:41 1:11 5, 9, 18, 22, 24, 31, 39
3 WESTLAKE 101 1:30:02 1:55 2, 10, 20, 29, 40, 46, 52
4 HART 115 1:30:37 2:20 1, 14, 23, 35, 42, 43, 48
5 BEAUMONT 122 1:31:44 0:31 16, 21, 25, 28, 32, 36, 55
6 HEMET 152 1:34:00 3:02 11, 15, 19, 50, 57, 59
7 SANTIAGO (GG) 159 1:33:17 1:24 17, 26, 30, 37, 49, 54, 58
8 COLONY 182 1:34:01 0:49 27, 33, 34, 41, 47, 56
9 REDLANDS 231 1:36:24 1:02 38, 44, 45, 51, 53
DNP NORTH BAKERSFIELD 0:20:02 1 Runner
DNP ARLINGTON 0:44:15 2 Runners
DNP LANCASTER 1:01:36 3 Runners
Race #123 Girls Junior Varsity Division 2 5:42 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 SIDNEY BIRMELE 11 Saugus 19:46
2 EMMA CARLEY 12 West Torrance 20:11
3 KYLIE HOFFERBER 11 Saugus 20:58
4 THEA BERGEN 11 West Torrance 21:03
5 KELLY COLWELL 12 Westlake 21:06
6 BRENDA FOWLER 11 Saugus 21:06
7 CAROLINE DAGARIN 12 Mission Viejo 21:13
8 BRIEANNA TUCKER 11 West Torrance 21:15
9 GILLIAN NELSON 11 Saugus 21:19
10 MAKAILA LOPEZ 11 Saugus 21:22
11 RACHEL FONTES 11 Mission Viejo 21:28
12 SUSAN KIM 11 Peninsula 21:32
13 TERRA ATWOOD 12 Mission Viejo 21:33
14 EMILY MADDOX 12 Hemet 21:38
15 FLORENCE LAU 11 Cerritos 21:59
16 CLARA SCHUSSMAN 11 Royal 22:10
17 EMILY SCHMITT 12 Royal 22:14
18 MICHAL SEQUEIRA 10 Murrieta Mesa 22:14
19 KATIE MOHRHOFF 12 Saugus 22:16
20 SABRINA DA SILVA 12 Saugus 22:18
21 GABY HERNANDEZ 11 Mission Viejo 22:34
22 TRISHA GOMEZ 11 Saugus 22:35
23 SONIA DESAIDAMLE 11 Peninsula 22:37
24 MICHEYLA BUECHLER 12 Murrieta Mesa 22:50
25 ROCKI BONNILA 12 Royal 22:52
26 STEVEY BEALL 11 Murrieta Valley 22:52
27 ALISA MOLINA 11 Mission Viejo 22:54
28 WENDY CAMPOS 11 Apple Valley 23:06
29 ALLYSON CARRANZA 12 Saugus 23:08
30 NICOLE GREENBAUM 11 Beckman 23:12
31 ELIZABETH DICKSON 11 Peninsula 23:16
32 LEXIE HAYDON 11 Mission Viejo 23:21
33 DEBORAH PARK 11 Cerritos 23:23
34 JAMIE HAECKER 11 Murrieta Valley 23:23
35 MARISSA CHAVEZ 11 Murrieta Valley 23:24
36 RACHEL ANDRADE 12 West Torrance 23:28
37 LUBA KAPLANSKAYA 11 Taft (wh) 23:30
38 AUDREY MORALES 11 Apple Valley 23:38
39 ANGEL VALLIER 11 Mission Viejo 23:41
40 SIDNEY SMIGGS 11 Mission Viejo 23:47
41 JACQUELINE VARGAS 12 Torrance 23:51
42 SAVANNAH CHIU 12 Saugus 24:03
43 REBEKAH VEGA 11 Murrieta Valley 24:07
44 HAYLEY SANDERS 11 Agoura 24:09
45 MORGAN HOLUBETS 11 West Torrance 24:14
46 MACKIE GOLUB 12 Agoura 24:24
47 ARACELY BAQUERO 12 Murrieta Valley 24:24
48 ANNIE NGUYEN 11 Beckman 24:34
49 VERONIKA HANKS 12 Peninsula 24:40
50 MIZZY RUVALCABA 11 Apple Valley 24:41
51 LE TRAN 11 Torrance 24:45
52 RACHEL HALL 12 Saugus 24:46
53 ALIYA KHAN 11 Hemet 24:58
54 LAUREN HADLEY 11 Peninsula 25:07
55 BREANA LOPEZ 11 Cerritos 25:08
56 MARILYN POMPA 11 Beckman 25:15
57 DYLAN MARTIN 12 Mission Viejo 25:23
58 JULIA ADAME 12 Torrance 25:28
59 ABIGAIL SEQUEIRA 11 Murrieta Mesa 25:51
60 JESSICA OSHIRO 11 Cerritos 26:01
61 KIRSTEN PETICOLAS 11 Apple Valley 26:16
62 CORYN RICHARDSON 11 Murrieta Valley 26:20
63 GENNIFER LUU 11 Arlington 26:31
64 SHELBY GROSDIDIER 11 Murrieta Valley 26:33
65 HIRARI WATANABE 12 Culver City 27:08
66 JEANIE WON 11 Cerritos 27:08
67 PRISCILLA RIOS 11 Westlake 27:20
68 JULIA VASQUEZ 12 Cerritos 28:02
69 JENNIFER HWANG 12 Cerritos 28:16
70 DEANDRA SCHIBINGER 11 Arlington 28:20
71 LAUREN MIRANDA 11 Cerritos 28:24
72 ALEXA HERNANDEZ 11 Beckman 28:27
73 ALEXANDRA PANO 11 Peninsula 28:55
74 LUCIA ESTRADA 11 Eisenhower 29:02
75 GRACE MCBRIDE 11 Westlake 29:45
76 RUTH LABRADA 11 Murrieta Valley 29:48
77 LISA ANDERSON 12 Beckman 30:18
78 JESSICA PEREABRAS 10 Eisenhower 30:26
79 LESLEY GALICIA 11 Eisenhower 30:49
80 JANET HARO 11 Eisenhower 30:49
81 NANCY PALMERIN 11 Eisenhower 32:30
82 ALYSSA RODRIGUEZ 11 Eisenhower 33:49
83 MARTHA ALCANTAR 12 Eisenhower 33:52
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 SAUGUS 26 1:44:31 1:36 1, 3, 5, 8, 9, 14, 15
2 MISSION VIEJO 63 1:49:42 1:41 6, 10, 12, 16, 19, 22, 27
3 WEST TORRANCE 68 1:50:11 4:03 2, 4, 7, 26, 29
4 PENINSULA 114 1:57:12 3:35 11, 17, 21, 32, 33, 43
5 MURRIETA VALLEY 125 1:58:10 1:32 18, 24, 25, 28, 30, 37, 38
6 CERRITOS 145 2:03:39 5:09 13, 23, 34, 36, 39, 40, 41
7 BECKMAN 173 2:11:46 7:06 20, 31, 35, 42, 45
8 EISENHOWER 234 2:33:36 3:28 44, 46, 47, 48, 49, 50, 51
DNP TAFT (WH) 0:23:30 1 Runner
DNP CULVER CITY 0:27:08 1 Runner
DNP ARLINGTON 0:54:51 2 Runners
DNP AGOURA 0:48:33 2 Runners
DNP HEMET 0:46:36 2 Runners
DNP WESTLAKE 1:18:11 3 Runners
DNP ROYAL 1:07:16 3 Runners
DNP TORRANCE 1:14:04 3 Runners
DNP MURRIETA MESA 1:10:55 3 Runners
DNP APPLE VALLEY 1:37:41 4 Runners
Race #124 Girls Junior Varsity Division 2 5:50 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 HANNAH RICHIE 12 Canyon (ana) 20:26
2 ERIN MCCHURCH 11 Canyon (ana) 20:52
3 LEINA VERRIER 12 Hart 20:53
4 DANIELLE REGNIER 11 Citrus Valley 21:12
5 MAYRA VASQUEZ 11 Santiago (gg) 21:15
6 SARINA CRUZ 12 Santiago (gg) 21:20
7 MAYRA GONZALEZ 12 Colony 21:21
8 AMBERLY RAMIREZ 12 Newport Harbor 21:48
9 CHELSEA HEFTI 12 Canyon (ana) 21:50
10 KATE LINN 12 Hart 21:59
11 NUVIA GARCIA 12 Santiago (gg) 22:03
12 RAELYN DYBICZ 11 Beaumont 22:16
13 JASMINE NAVA 11 Santiago (gg) 22:24
14 JACKIE QUINTANA 11 Beaumont 22:27
15 NATHALIE ROSALES 12 Arroyo (em) 22:30
16 JEANNETTE HANN 11 Thousand Oaks 22:31
17 CASSANDRA AVILA 12 Beaumont 22:56
18 KATLIN HUGHES 11 Thousand Oaks 23:01
19 ERICA HAMBLY 11 Beaumont 23:02
20 ANDREA SEANEZ 11 Arroyo (em) 23:07
21 LILY PORTILLO 12 Shafter 23:13
22 GABRIELA ZAVALA 12 Citrus Valley 23:15
23 SALLY DENG 11 Thousand Oaks 23:18
24 IZABELLA QUINONEZ 12 Arroyo (em) 23:24
25 DAISY SEPULVEDA 11 Shafter 23:28
26 JENNIFER ZIEGLER 12 Redlands 23:29
27 MADISON DELUCA 11 Thousand Oaks 23:42
28 KALYX CHRISTENSEN 11 Poway 24:06
29 MADY ROTH 10 Stockdale 24:11
30 ASHLEY TAMURA 11 North Torrance 24:12
31 JARENI MENERA 12 Santiago (gg) 24:19
32 KJELSEA ROYCE 11 North Torrance 24:19
33 MADISON ORTEGA 11 Poway 24:22
34 MICAIAH SANDOVAL 11 Citrus Valley 24:22
35 PAOLINA RAMOS 12 Shafter 24:34
36 ALEXIS GUARDADO 11 Arroyo (em) 24:38
37 HANNAH GALLUP 12 Beaumont 24:39
38 SARAI VIVEROS 12 Santiago (gg) 24:39
39 JAIME RYAN 11 Shafter 24:49
40 MONEE GUDINO 12 Santiago (gg) 24:55
41 STEPHANIE CASTILLO 12 Santiago (gg) 24:55
42 JESSYCA RIBERA 12 North Bakersfield 25:07
43 MARISOL EARNEST 12 Stockdale 25:09
44 ASHLEY MUNOZ 11 Beaumont 25:17
45 PAULINA GUTIERREZ 11 Arroyo (em) 25:23
46 MONICA RODRIGUEZ 11 Colony 25:25
47 ELISE ROGERS 11 Newport Harbor 25:28
48 JACKIE RAMIREZ 11 Bravo Medical Magn 25:30
49 KELLY CHAVEZ 11 Santiago (gg) 25:31
50 ANDREA DAVIS 12 Beaumont 25:33
51 MORGANNG GOODSON 11 Newport Harbor 25:42
52 GINA BELLO 11 Santa Ana Valley 25:43
53 NOEL HAUCK 12 Redlands 25:55
54 MEGHAN SCHWINGEL 12 Citrus Valley 26:04
55 ZAIRA SERNA 11 Arroyo (em) 26:29
56 ELSY MEDINA 11 Bravo Medical Magn 26:48
57 CHERISH FRYE 12 Beaumont 27:20
58 BELLA CORONA 11 Shafter 27:26
59 ANTARA BIRD 11 Santa Barbara 27:30
60 CARISSA SALCIDO 12 Beaumont 27:34
61 VERONICA MONTES 11 Santa Ana Valley 28:03
62 KARLA SOLIS 11 Arroyo (em) 28:05
63 JOANINA GAZCON 12 Colony 28:09
64 YOSSI CASTILLO 12 Arroyo (em) 28:19
65 TRACIE MANDUJANO 11 Colony 28:39
66 SYDNEY OCHOA 11 Colony 28:46
67 VICTORIA ORELLANA 12 Golden Valley (sc) 29:01
68 DENISE GUARDADO 11 Bravo Medical Magn 30:04
69 PAOLA GARCIA 11 Shafter 30:11
70 VALERIE SALAZAR 11 Arroyo (em) 30:54
71 RACHEL GILLESPIE 12 Citrus Valley 31:06
72 VICTORIA GARCIA 11 Arroyo (em) 31:30
73 GLORIA PENALOZA 12 Citrus Valley 35:09
TEAM SCORE TEAM TIME SPREAD SCORING ORDER
================================================================================
1 SANTIAGO (GG) 34 1:51:21 3:04 2, 3, 5, 7, 17, 22, 24
2 BEAUMONT 56 1:55:20 2:23 6, 8, 10, 11, 21, 25, 28
3 ARROYO (EM) 82 1:59:02 2:53 9, 12, 15, 20, 26, 30, 32
4 CITRUS VALLEY 99 2:05:59 9:54 1, 14, 18, 29, 37, 38
5 SHAFTER 102 2:03:30 4:13 13, 16, 19, 23, 31, 36
6 COLONY 133 2:12:20 7:25 4, 27, 33, 34, 35
DNP NORTH BAKERSFIELD 0:25:07 1 Runner
DNP SANTA BARBARA 0:27:30 1 Runner
DNP GOLDEN VALLEY (SC) 0:29:01 1 Runner
DNP HART 0:42:52 2 Runners
DNP NORTH TORRANCE 0:48:31 2 Runners
DNP POWAY 0:48:28 2 Runners
DNP REDLANDS 0:49:24 2 Runners
DNP SANTA ANA VALLEY 0:53:46 2 Runners
DNP STOCKDALE 0:49:20 2 Runners
DNP CANYON (ANA) 1:03:08 3 Runners
DNP BRAVO MEDICAL MAGNET 1:22:22 3 Runners
DNP NEWPORT HARBOR 1:12:58 3 Runners
DNP THOUSAND OAKS 1:32:32 4 Runners
|